Metin Gürak Haberleri

Metin Gürak haber, Metin Gürak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Metin Gürak - 12.05.2021
Son dakika haberleri: Bakan Akar, beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile sınır hattında
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Hatay'a geldi. Hatay Havalimanı'nda Vali Rahmi Doğan, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar, beraberindeki Komutanlarla sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.
Metin Gürak - 12.05.2021
Milli Savunma Bakanı Akar, Bahar Kalkanı Harekat Bölgesi Sektör Komutanlığında düzenlenen toplantıda konuştu Açıklaması
Hatay Havalimanı'nda Vali Rahmi Doğan, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar, beraberindeki komutanlarla sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.
Metin Gürak - 08.04.2021
Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Akdal'ın naaşı memleketine gönderildi
Burada düzenlenen törene, Kilis Vali Vekili Mesut Tabakcıoğlu, Belediye Başkanı Servet Ramazan, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, Adalet Komisyonu Başkanı İsmail Sezgin, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak, 5.
Metin Gürak - 13.02.2021
Milli Savunma Bakanı Akar, TSK komuta kademesi ile sınır hattında
Şerafettin Elçi Havalimanı'nda Vali Ali Hamza Pehlivan, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar, beraberindeki komutanlarla sınır hattına gitti.
Metin Gürak - 09.02.2021
2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak, Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz'ı ziyaret etti
2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak, Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz'ı ziyaret etti.
Metin Gürak - 01.02.2021
2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak'tan, Hatay Valisi Rahmi Doğan'a ziyaret
2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak, Hatay Valisi Rahmi Doğan'ı ziyaret etti.
Metin Gürak - 23.01.2021
2. Ordu Komutanı Gürak Kahramanmaraş'ta
2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun'u makamında ziyaret etti.
Metin Gürak - 23.12.2020
2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak'ın acı günü
2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak'ın bir süredir kanser tedavisi gören eşi Zerrin Gürak, hayatını kaybetti.
Metin Gürak - 16.11.2020
2. Ordu Komutanı Orgeneral Gürak, Şanlıurfa'da
2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'i ziyaret etti.
Metin Gürak - 21.10.2020
2. Ordu Komutanı Orgeneral Gürak'tan Van Valisi Bilmez'e ziyaret
2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak, Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'i makamında ziyaret etti.
Metin Gürak - 05.08.2020
Türk Silahlı Kuvvetlerinde 127 general ve amirale yeni görev
Genelkurmay İkinci Başkanı Metin Gürak, 2. Ordu Komutanlığına atandı.
Metin Gürak - 24.07.2020
Görev süresi dolan 3 kuvvet komutanın görev süreleri 1 yıl uzatıldı
Terfiler dikkat çekti Kararlar çerçevesinde terfi edenler arasında bazı isimler de dikkat çekti. Geçen seneki şuranın ardından görev süresi bir yıl uzatılan Genelkurmay İkinci Başkanı Korgeneral Metin Gürak, bu sene orgeneralliğe terfi ettirildi.
Metin Gürak - 24.07.2020
TSK komuta kademesi güven tazeledi
Gürak'a dördüncü yıldız Şura kararları kapsamında terfi edenler arasında bazı isimler ise dikkati çekti. Geçen seneki şuranın ardından görev süresi bir yıl uzatılan Genelkurmay İkinci Başkanı Korgeneral Metin Gürak, bu sene orgeneralliğe terfi ettirildi.
Metin Gürak - 24.07.2020
Yüksek Askeri Şura kararları Resmi Gazete'de
Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığında Korgeneral Metin Gürak orgeneralliğe, Tümgeneral Veli Tarakcı korgeneralliğe, Tuğgeneraller Tevfik Algan, Halil Soysal, İdris Acartürk, Zorlu Topaloğlu, Muammer Alper, Emre Tayanç, Hakan Öztekin, Davut Ala ve Sıtkı Varlı ise tümgeneralliğe yükseltildi.
Metin Gürak - 23.07.2020
Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı (3)
Bu kapsamda, 30 Ağustos'tan itibaren geçerli olmak üzere, Kara Kuvvetleri Komutanlığında Korgeneral Metin Gürak orgeneral, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Koramiral Ercüment Tatlıoğlu ise oramiral oldu.
Metin Gürak - 23.07.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan YAŞ kararlarını imzaladı
2020 yılı Yüksek Askeri Şura olağan toplantısında Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli general-amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler, görev süresi uzatılacaklar, kadrosuzluktan emekliye sevk edileceklerin durumları görüşülerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile karara bağlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı kararlara ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "30 Ağustos 2020 tarihinden geçerli olmak üzere 17 general ve amiral bir üst rütbeye, 51 albay ise general ve amiralliğe yükseltilmiş, 35 general ve amiralin görev süreleri bir yıl, 294 albayın görev süreleri ise iki yıl süre ile uzatılmış, 30 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle 30 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla emekliye sevk edilmiş, halen 226 olan general ve amiral sayısı 30 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla 247 olacaktır. 30 Ağustos 2020 tarihinden geçerli olmak üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığından Korgeneral Metin Gürak orgeneralliğe, Tümgeneral Veli Tarakçı korgeneralliğe, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından Koramiral Ercüment Tatlıoğlu oramiralliğe, Tümamiral Aydın Şirin koramiralliğe terfi ettirilmişlerdir.
Metin Gürak - 23.07.2020
Yüksek Askeri Şura Toplantısı
30 Ağustos 2020 tarihinden geçerli olmak üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığından Korgeneral Metin Gürak orgeneralliğe, Tümgeneral Veli Tarakcı korgeneralliğe terfi ettirilmiştir.
Metin Gürak - 23.07.2020
flaş//2
YAŞ: K.K.K.lıgˆından Korgeneral Metin Gürak Orgeneralligˆe, Tu¨mgeneral Veli Tarakçı Korgeneralligˆe, Dz.K.K.lıgˆından Koramiral Ercu¨ment Tatlıoğlu Oramiralligˆe, Tu¨mamiral Aydın Şirin Koramiralligˆe terfi ettirildi.
Metin Gürak - 23.07.2020
YAŞ kararlarıyla Genelkurmay 2. Başkanı Korgeneral Metin Gürak orgeneralliğe, Donanma Komutanı...
YAŞ kararlarıyla Genelkurmay 2. Başkanı Korgeneral Metin Gürak orgeneralliğe, Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu oramiralliğe terfi etti.
Metin Gürak - 16.07.2020
Yüksek Askeri Şura, terfi ve atama dosyalarını ele alacak
Türk Silahlı Kuvvetlerinin yurt içi ve sınır ötesindeki harekatlarında üstlendiği önemli rolü dolayısıyla Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Dündar, "Mavi Vatan"ın korunmasındaki başarılarından dolayı Özbal ile hava harekatlarıyla terör örgütlerine ağır darbe vurulmasında önemli görevler üstlenen Küçükakyüz'ün görev sürelerinin bir yıl daha uzatılması, böylece Yüksek Askeri Şura toplantısıyla Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarına imza atan TSK komuta kademesinin mevcut yapısını koruması bekleniyor. Dördüncü yıldızı bekleyenler YAŞ kararları kapsamında bazı korgeneral ve koramirallerin de bir üst rütbeye terfi etmesi bekleniyor. Bu kapsamda geçen sene görev süreleri uzatılan 3. Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay ile Genelkurmay 2. Başkanı Korgeneral Metin Gürak'ın yanı sıra rütbedeki dördüncü yıllarını dolduran Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, Ege Ordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Genelkurmay Personel Başkanı Korgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, 2.
Metin Gürak - 12.06.2020
Müyesser Yıldız tutuklandı, İsmail Dükel adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı
İkinci haberde ise Genelkurmay 2. Başkanı Korgeneral Metin Gürak'ın Libya'da görevlendirildiği, yerine de vekaleten Korgeneral Selçuk Bayraktaroğlu'nun getirildiği anlatılıyordu.
Metin Gürak - 07.11.2019
Türkiye-Azerbaycan 2020 askeri iş birliği faaliyet planı onaylandı
Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Genelkurmay İkinci Başkanı Korgeneral Metin Gürak ile Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı Korgeneral Kerim Veliyev'in eş başkanlığındaki toplantıda, iki ülke arasındaki askeri ilişkilerin mevcut durumu ve yapılacak faaliyetler müzakere edildi.
Metin Gürak - 05.11.2019
Azerbaycan-Türkiye Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısı Bakü'de başladı
Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Genelkurmay İkinci Başkanı Korgeneral Metin Gürak ile Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı Korgeneral Kerim Veliyev eş başkanlığındaki toplantıda bölgesel güvenlik konulu brifingler verildi.
Metin Gürak - 05.11.2019
Azerbaycan'dan Türkiye'nin terörle mücadelesine tam destek
Hasanov, 12. Azerbaycan-Türkiye Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısı'na katılmak üzere Bakü'de bulunan Genelkurmay İkinci Başkanı Korgeneral Metin Gürak başkanlığındaki heyeti kabul etti.
Metin Gürak - 05.11.2019
Azerbaycan-Türkiye Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısı Bakü'de bugün başlıyor
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Azerbaycan-Türkiye Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısı'nda, Türkiye'yi Genelkurmay İkinci Başkanı Korgeneral Metin Gürak temsil edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Metin Gürak Haberleri | Metin Gürak Kimdir - Haberler - Metin Gürak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Metin Gürak kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri: Bakan Akar, beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile sınır hattında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.06.2021 04:07:29. #1.13#

title