Polis Haberleri

Polis haber, Polis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Polis - Bugün
DEVA Parti'li Gürcan, adliyeye sevk edildi (2)
EMNİYETTEKİ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI İstanbul'da 'siyasi ve askeri casusluk' suçundan gözaltına alındıktan sonra bugün Ankara Adliyesi'ne sevk edilen Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan'ın Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ndeki ifadesine ulaşıldı. Yapılan sorgusunda, yabancı misyon görevlileriyle zaman zaman bir araya geldiğini belirten Gürcan, "Bu görüşmelerde, Türkiye ve Orta Doğu üzerine hazırladığım ülkelerdeki haftalık gelişmeleri içeren çizelge ve analizleri paylaştım. Ancak casusluk iddialarını kesinlikle kabul etmiyorum. Hiçbir diplomatla gizlilik derecelerinde resmi bilgi ve belgeyi paylaşmadım. 2019 yılından itibaren kişi ve kurumlara tamamen açık şekilde danışmanlık hizmeti veriyorum. Karşılığında bana ödeme yapılıyor. Türkiye, Suriye, Irak, İran, Ukrayna, Afganistan ve Libya gibi ülkelerdeki gelişmeleri herkesin erişimine açık kaynaklardan derledim" ifadelerini kullandı.   'HEADQUARTER' İFADESİ SORULDU  Polisler tarafından Gürcan'a, yabancı bir misyon görevlisi ile Karabağ'daki Türk dronları üzerine yaptığı görüşmenin de sorulduğu öğrenildi.
Polis - Bugün
Libya'da Hafter milisleri, Kaddafi'nin temyiz değerlendirmesini engellemek için mahkemeyi kuşattı
"February" televizyon kanalında yayımlanan görüntüde ise sokaklardaki bazı adli polislerin, "Biz sadece mahkemenin içindeki güvenlikten sorumluyuz, ancak bir metre dışarısının bile bizimle ilgisi yok.
Polis - Bugün
Cinayetleri hatırlamadığını iddia eden yaşlı çiftin katil zanlısının akıl sağlığı yerinde çıktı
Olay Vize ilçesinde 25 Ağustos 2020'de Küçükesin ailesine ait 34 AET 001 plakalı otomobilin hızla evden uzaklaştığını gören komşuları, evin mutfak camının açık olduğunu fark edip ihbarda bulunmuş, adrese gelen polis ve sağlık ekipleri çiftin öldürüldüğünü belirlemişti.
Polis - Bugün
Arjantin, Arakanlılara karşı işlenen suçlar nedeniyle Myanmar ordusunu yargılayacak
114 binden fazla kişi fiziksel şiddet görürken 18 bin Arakanlı kadın ve genç kız Myanmar askerleri ve polislerince tecavüze uğradı.
Polis - Bugün
Kırıkkale'de çeşitli suçlardan aranan 23 kişi yakalandı
Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince, kentte aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor. Polis ekiplerince, şüpheli şahıslara yönelik GBT (Genel Bilgi Toplama) sorgulaması yapılıyor.
title