İnsan Hakları Haberleri

İnsan Hakları haber, İnsan Hakları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İnsan Hakları - Bugün
ABD'li Müslüman kuruluşlardan, İsrail'in Filistinlilere şiddetini kınamayan Biden'ın bayram programına boykot
"Filistin'de kardeşlerimizin öldürülmesini haklı çıkaran bir Başkan ile bayram kutlamamız mümkün değil" ABD hükümetinin yılda en az 3,8 milyar dolarlık yardımla Filistin'deki yasa dışı işgale ortak olduğuna değinilen açıklamada, "ABD hükümeti, koşulsuz mali desteğinin yanında, İsrail'e siyasi koruma sağlayarak Filistin söylemini bastırıyor. BM'nin ve insan hakları gruplarının ırkçı İsrail rejiminin zulmünü kınamak için eyleme geçmesini engelliyor.
İnsan Hakları - Bugün
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan İsrail'in uluslararası basını hedef almasına tepki Açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail'in, Filistin topraklarındaki insan hakları ihlallerine ve savaş suçlarına bir yenisini ekleyerek uluslararası basını hedef aldığını bildirdi.
İnsan Hakları - Bugün
Al Jazeera: İsrail'in yaptığı, gerçeğin ortaya çıkmasını engellemeyi amaçlayan barbarca bir eylemdir
Dehduh, İsrail'in saldırısının, başta düşünce ve ifade özgürlüğü olmak üzere uluslararası sözleşmelerde yer alan insan haklarını ihlal ettiğini vurguladı.
İnsan Hakları - Bugün
Konya'da okuyan yabancı uyruklu öğrencilerden İsrail'e tepki
Dünyanın yaşananlara sessiz kaldığını söyleyen Shorba, şunları kaydetti: "Hepimiz biliyoruz ki daha önce Batı'da yaşanan en ufak bir olayda ve ufak bir can kaybında tüm dünya, Müslüman ülkeler de dahil olmak üzere ayağa kalkmakta ve tepki göstermekte birbirleriyle yarışmaktadır. Fakat, nedense İslam coğrafyasının birçok yerinde her gün yüzlerce kişi ölmesine ve zulüm altında yaşamasına rağmen bu durum normal karşılanıyor, hiç kimseden tepki görmüyor ve hatta haber değeri bile taşımıyor." Her fırsatta "insan hakları", "özgürlük" ve "eşitlik" diyenlerin zulme uğrayanlar Müslüman olunca sustuğunu ifade eden Shorba, bu durumun asıl sorumlusunun Batı dünyasından çok İslam ülkesi olduğunu söyleyen ve mezhep, ırk, dil gibi konularda ayrılığa düşüp bir türlü birleşemeyen Müslüman ülkeleri olduğunu belirtti.
İnsan Hakları - Bugün
Son dakika haber | Pakistanlı bakanlardan İsrail'in saldırılarına tepki
Son dakika gündem haberi... Pakistanlı bakanlar, İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarına tepki gösterdi.
İnsan Hakları - Bugün
Kolombiya Hükümeti ile Ulusal Grev Komitesi yeniden bir araya gelecek
Kolombiya'da 17 günden bu yana devam eden hükümet karşıtı gösterilerle ilgili çözüm bulmak amacıyla Hükümet ile Ulusal Grev Komitesi bir kez daha bir araya gelme kararı aldı.
İnsan Hakları - Bugün
ABD Senatörü Bernie Sanders'tan Filistin konusunda "Rotamızı değiştirelim" çağrısı
Sanders, yazısını şu ifadelerle noktaladı: "ABD'nin İsrailliler ve Filistinliler için geleceği inşa etmelerine yardım etmede önemli bir rol oynayacağına kuvvetle inanıyorum. Ancak ABD küresel sahnede insan hakları konusunda güvenilir bir ses olacaksa, politik olarak zor olsa bile uluslararası insan hakları standartlarını tutarlı bir şekilde korumalıyız.
İnsan Hakları - Bugün
TDPB Başkanı Çelebi'den İsrail'in Mescid-i Aksa ve Gazze saldırılarına tepki Açıklaması
İsrail'in son birkaç günde yüzlerce kişiyi katlettiğine ve binlerce kişiyi ise yaraladığına dikkati çeken Çelebi, "Bu vahşet, bu katliam nereye kadar devam edecek? İsrail'in devlet terörüne kim dur diyecek? Neden sessiz kalıyor İslam ülkeleri; dinine, ilk mabedine ve Müslüman kardeşlerine yapılan zulme? Nerede uluslararası toplum? Niçin üç maymunu oynuyor insan hakları savunucuları? Birleşmiş Milletler, Uluslararası örgütler neden sessiz? O kadar çok soru var ki cevaplandırılması gereken.
İnsan Hakları - Dün
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
Ramazan bayramı günlerinde Filistin'de yaşanan gelişmelere ilişkin bir soru üzerine, Filistinlilerin her zaman yanında olduklarını ve onları desteklediklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Onların bağımsız bir devlet kurma hakları var, işgal edilen toprakları var. İşgal edilen topraklarını Filistinlilere iade etmemiz gerekiyor. Dünyanın bütün demokrat ülkeleri, saygın ülkeleri Filistin halkının yanındadır. Dolayısıyla Filistin davasını savunmak her birimizin tek tek görevidir, ben böyle bakıyorum. Demokrasi açısından da bakıyorum, insan hakları açısından da bakıyorum, adalet açısından da bakıyorum.
İnsan Hakları - Dün
Ezher alimlerinden Haşim, Müslüman ülkelerin liderlerine Kudüs için tek safta toplanma çağrısı yaptı Açıklaması
Haşim, insan hakları ve demokrasiden bahsedenlerin her ikisinden de uzak olduğunu, birçok Filistinlinin öldürüldüğünü ve Ezher Camisi'nin minberinden bu zulmü açıkça duyurmanın, dinin koruyucuları olarak üzerlerine vacip olduğunu ifade etti.
İnsan Hakları - Dün
Çin, ABD'nin BMGK'nin İsrail-Filistin gerginliğini görüşmek için toplanmasına karşı çıkmasını eleştirdi
Hua, ABD'nin Müslümanlara yönelik insan haklarını savunmakla bilindiğine atıfta bulunarak "Hissedebildiğimiz şey, ABD'nin Müslümanların insan haklarını önemsediğini söyleyip durmasıdır ama Filistin halkının çektiği acıyı görmezden geliyor.
İnsan Hakları - Dün
Bangladeş'te İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları protesto edildi
Gösterilerde konuşan din adamı Mevlana Yusuf Ahmed, "Her zaman dünyaya insan hakları ve demokrasiyi öğretmeye çalışsalar da Orta Doğu'da insan haklarını korumadaki başarısızlıkları, ABD ve Birleşmiş Milletler (BM) için büyük bir utanç meselesidir.
İnsan Hakları - Dün
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Trabzon'da protesto edildi
İsrail'in, Ramazan ayında fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa baskınlarına polis koruması tahsis ederek Müslümanları kışkırtma ve yıldırmaya çalıştığını vurgulayan Kara, şunları kaydetti: "Bu kışkırtmaya direnen Kudüs halkı işgalcilere en büyük direnişi göstermiş ve onları geri püskürtmüştür. Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'yı canları pahasına savunan yiğitlere buradan bir kere daha selamlarımızı iletiyoruz. İşgal devleti İsrail, bununla beraber Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki Müslümanlara ait evleri Yahudilere peşkeş çekerek, kenti, mahalle mahalle Yahudileştirme çalışmaları yürüterek kendisine ilhak edebileceğini sanmaktadır. Şeyh Cerrah'ta evlerini terk etmeyerek Kudüs'ün Yahudileştirilmesine direnen kardeşlerimize Trabzon'dan bir kere daha selamlarımızı iletiyor, yanlarında olduğumuzu ilan ediyoruz." Kara, İsrail'in, son yıllarda tamamen kontrolden çıkmış bir şekilde, ABD'nin himayesiyle Filistinliler üzerindeki saldırılarının, uluslararası insan hakları örgütlerinin raporlarına göre açıkça "etnik ayrımcılık suçu" olarak tescillendiğini belirterek, İsrail'in ilk kıble olan Mescid-i Aksa'yı ve Kudüs'ü sözde yenileme ve arkeolojik kazılar adı altında yok etme hayalleri kurduğunun altını çizdi.
İnsan Hakları - Dün
Muş'ta İsrail'in Mescid-i Aksa ve Gazze'deki saldırılarına tepki
İsrail saldırılarına karşı tüm devletlerin ve sivil toplum kuruluşlarının harekete geçmesi gerektiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "İsrail, sistematik işgal politikasını Şeyh Cerrah Mahallesi'nde Filistin halkının evlerini gasp ederek sürdürürken, fanatik grupların birlik bayramı adı altında Mescid-i Aksa'ya yönelik baskın girişimi, Kudüs Müslümanlarının, kadın erkek, omuz omuza canları pahasına verdikleri mücadele ile engellendi. Öfkesini Gazze'ye yönelten İsrail, tarihini oluşturan kanlı katliamlara yenilerini ekledi. Gazze'ye düşen füzeler 14'ü bebek ve çocuk, 53 sivilin ölümüne, 320'den fazla Filistinlinin yaralanmasına neden oldu. Uluslararası hukuku ve insan haklarını hiçe sayan, sahilde piknik yapan aileleri, top oynayan çocukları füzeyle vurup keskin nişancılarla sağlık çalışanlarını hedef alan terör devleti İsrail'in bu pervasızlığının en büyük sorumlusu, kuşkusuz bu katliamların ve süregelen işgalin hesabını sormayan uluslararası toplumdur.
İnsan Hakları - Dün
Sözcü Bilgiç: ABD'nin raporu objektiflikten uzak yaklaşımla kaleme alınmış
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın '2020 Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu'nun Türkiye'ye ilişkin bölümünün objektiflikten uzak yaklaşımla kaleme alındığını belirtti.
İnsan Hakları - Dün
ABD'li Demokrat Vekil Ocasio-Cortez, Kongrede Filistin'i AA fotoğrafıyla anlattı
Ocasio-Cortez, "ABD, Filistinlilere yönelik insan hakları ihlalleri ve adaletsizliklerde oynadığı rolü kabul etmelidir.
İnsan Hakları - 13.05.2021
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Dünya sussa biz susmayacağız" Kudüs'te Filistinlilerin, yalnızca kendi yurtları, canları için değil tüm insanlık adına direndiğini vurgulayan Turan, şöyle devam etti: "Bu ayıp tüm dünyaya yeter. Sözüm ona insan haklarını savunan, hak, hukuk ve adaletten söz eden dünya, İsrail'in uluslararası hukuku hiçe sayan saldırıları karşısında neden sessiz kalır? Kudüs davasına Türkiye'den başka sahip çıkan kim var ki? Türkiye tüm mazlum coğrafyaların umudu.
İnsan Hakları - 13.05.2021
İskoçya'da halk, Ramazan Bayramı'nda 2 Müslüman mültecinin sınır dışı edilmesini önlemeye çalışıyor
İskoçya'nın Glasgow kentinde halk, sınır dışı edilmek istenen 2 Müslümanın bindirildiği polis minibüsünün önünü keserken, İskoçya Bölgesel Hükümeti Başbakanı Nicola Sturgeon, "Ramazan Bayramı'nı kutlayan bir topluluğa" karşı eylemi nedeniyle İngiltere İçişleri Bakanlığına tepki gösterdi.
İnsan Hakları - 13.05.2021
Pakistan Başbakanı Han'dan Filistin Devlet Başkanı Abbas'a destek telefonu
Pakistan'a teşekkür İsrail'in insan hakları ve uluslararası hukuku ihlal eden "alçakça" eylemlerine karşı Pakistan'ın uluslararası toplumu harekete geçirmeye yönelik çabalarına değinen Han, bu kriz zamanında ülkesinin Filistin'e tam destek verdiğini kaydetti.
İnsan Hakları - 13.05.2021
İngiltere'den Libya'da Terhune katliamının sorumlusu Kaniyat milisleri ve liderlerine yaptırım
İngiltere'nin Orta Doğu ve Kuzey Afrika'dan Sorumlu Devlet Bakanı James Cleverly de yaptığı yazılı açıklamada, yeni yaptırımların, Libya'daki ciddi insan hakları veya uluslararası insancıl hukukun ihlallerinden sorumlu olanların yaptıklarının sonuçlarıyla karşılaşacağına dair açık bir mesaj verdiğini belirtti.
İnsan Hakları - 13.05.2021
Son dakika haber! Pakistan Cumhurbaşkanı Alvi, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını şiddetle kınadı
Alvi, İsrail'in saldırılarının insani normlara, insan haklarına ve uluslararası hukuka aykırı olduğunu belirterek Pakistan'ın uluslararası toplumu Filistin davası için harekete geçirmeye ve Filistin halkının sesini duyurmaya yönelik çabalarını ifade etti.
İnsan Hakları - 13.05.2021
Lübnan Müftüsü Şeyh Deryan'dan uluslararası topluma İsrail'in saldırılarına karşı harekete geçme çağrısı
"Sessiz kalmanın mümkün olmadığı sistematik terör" Lübnan'da Sünni Müslümanların dini mercisi konumundaki Müftü Şeyh Deryan, "Mescid-i Aksa'nın avlusunda işgalci düşman İsrail tarafından gerçekleştirilenler, apaçık insan hakları ihlalleridir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İnsan Hakları Haberleri | İnsan Hakları Haber - Haberler - İnsan Hakları haberleri, son dakika insan hakları haber ve gelişmeleri burada. ABD'li Müslüman kuruluşlardan, İsrail'in Filistinlilere şiddetini kınamayan Biden'ın bayram programına boykot.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.5.2021 21:10:30. #1.14#

title