Medya Haberleri

Medya haber, Medya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Medya - Bugün
Alanya mağlubiyetiyle çileden çıkan Muslera, rakip futbolculara saldırdı! İşte o anlar
TAKIM ARKADAŞLARI VE TEKNİK EKİP ARAYA GİRDİ Medyatava'nın yayınladığı videoda görüntülerde, İki takım futbolcularının koridorda ilerlediği sırada Fernando Muslera'nın şeridi aşarak futbolcuların üzerine yürüdüğü görülüyor.
Medya - Bugün
Mogadişu'da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 7 kişi öldü
Yerel medyada yer alan haberlere göre, Mogadişu'nun Ceelgaab bölgesinde bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.
Medya - Bugün
Songül Karlı'nın, kendisini dolandırdığı yönünde şikayet ettiği eski eşine dava açıldı
"Benden aldığı paralarla eski karısına ev almış" Yüncü'nün, sattığı cipin parasını da kendisine ödemediğini dile getiren Karlı, "Kendisine lüks bir spor araba satın almış. Üstüne de benim arabamın parasını almış. Spor arabanın borcunun bir kısmını senet yaptırmış. Galericiler senetleri getirip beni kefil yaptılar. Senedin vadesi gelince benden ödeme istediler. 12 bin avroluk iki senet ödedim. 3-4 ay sonra Metin, spor aracı galericiye geri verdiğini söyledi. Ancak senetler ortada yoktu. O dönem bir televizyonda program yapıyordum. Kanala haciz kağıdı geldi. Sosyal medyadan takip ettiğim butik sayfalarına da haciz kağıdı yolladılar.
Medya - Bugün
Gaziantepli kadınlar savunma sanatı "wushu" öğreniyor
Çakmak, eğitimde kadınlara, rahatlıkla uygulayabilecekleri, sopa ve bıçak gibi aletlerle yapılan saldırıları önleyebilecekleri hareketlerin öğretildiğini anlatarak, şunları kaydetti: "Wushu çok zengin bir branş olduğundan birçok Uzak Doğu sporunu barındırıyor. Dolayısıyla kadınlarımız bunu çok seviyor. Yaklaşık 1 hafta süren eğitimlerimiz yoğun ilgi gördü. Ev hanımları, sağlık görevlileri, öğrencilerden oluşan gruplar katıldı. Bunu gönüllü yaparak kadınlarımıza elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Zorda kalan, şiddete uğrayan her kadın, bizden eğitim almak isteyen her kadın başvurabilir. Onların kendilerini ve haklarını koruyabilmesi için elimizden gelen desteği sağlayacağız." Katılımcılardan Edanur Aslan ise sosyal medyadan öğrendiği eğitimlere katıldığını belirtti.
Medya - Bugün
Çin ile Kanada arasındaki "Huawei" krizi sona erdiKanada Huawei yetkilisini, Çin 2 Kanada vatandaşını serbest bıraktı
- Çin ile Kanada arasındaki "Huawei" krizi sona erdi Kanada Huawei yetkilisini, Çin 2 Kanada vatandaşını serbest bıraktı OTTAWA - Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Huawei'nin Mali İşler Direktörü Meng Wanzhou'nun serbest bırakılmasından saatler sonra Çin'in 2 Kanada vatandaşını serbest bıraktığını açıkladı. Kanada ile Çin arasındaki "Huawei" krizi çözüme kavuştu. Telekomünikasyon devi Huawei'nin Mali İşler Direktörü Meng Wanzhou'nun aleyhindeki suçlamaların düşürülmesi için ABD Adalet Bakanlığı ile anlaşmasının ardından Kanada'dan ayrılmasına izin verildi. Kanada Başbakanı Justin Trudeau, yaptığı açıklamada, ülkede tutuklu bulunan Wanzhou'nun serbest bırakılarak Çin'e döndüğünü, Pekin'in de 2 Kanada vatandaşı olan Michael Kovrig ve Michael Spavor'u serbest bıraktığını duyurdu. Başbakan Trudeau, eski diplomat Kovrig ile iş adamı Spavor'un Çin hava sahasını terk ettiğini ve Cumartesi günü erken saatlerde Kanada'ya varacağını belirtti. Trudeau, "Bu iki adam inanılmaz derecede zor bir durumdan geçti. Ancak evlerine dönüş yolunda olmaları hepimiz için iyi bir haber" dedi. Trudeau, "Kanada ve bu iki Kanadalı ile dayanışma içinde kararlı bir şekilde duran uluslararası toplumdaki müttefiklerimize ve ortaklarımıza teşekkür etmek istiyorum" ifadelerini kullandı. Trudeau'nun konuşmasından kısa süre önce Kanada medyası, Meng'in ABD makamlarıyla anlaşmaya vardıktan sonra Çin'e geri döndüğünü bildirdi.
Medya - Bugün
Sınır dışı edilen Haitili 260 kişi ülkesine hüzünlü şekilde döndü
"Haitililere hırsız gibi davrandılar" Yerel medyaya konuşan Haitili 30 yaşındaki kadın, yetkililerin kendilerine çok kötü muamelede bulunduklarını belirterek, "Haitililere hırsız gibi davrandılar.
Medya - Bugün
İngiltere'de parkta ölü bulunan genç öğretmen için anma töreni düzenlendi
Öte yandan Nessa cinayeti, ülkede sokakların ne kadar güvenli olduğu tartışmasını yeniden başlatırken, kadınlar sosyal medyadan korkularını dile getirdi.
Medya - Bugün
ABD, Teksas'ın Meksika sınırında bulunan Haitililerin kaldığı kampın temizlendiğini açıkladı
ABD medyasına yansıyan görüntülerde, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 12 bin göçmenin, sınırda geçişi sağlayan Del Rio uluslararası köprüsünün altında toplandığı görülmüştü.
Medya - Dün
Borsada günlük işlemler (1)
348,90 -1,50 -23,20 Bosch Fren Sistemleri 831,50 -1,01 -32,38 Bossa 28,22 1,51 58,10 Brisa 21,44 -1,74 10,73 Burçelik 22,58 -1,05 7,42 Burçelik Vana 22,38 -2,19 -54,93 Bursa Çimento 3,51 -1,68 -29,48 Carrefoursa 42,76 -2,99 -40,45 Casa Emtia Petrol 120,00 -4,84 13,21 Ceo Event Medya 8,34 -1,18 29,70 Coca Cola İçecek 80,70 -2,60 27,07 Cosmos Yat.
Medya - Dün
ABD'nin Arizona eyaleti 2020 Başkanlık Seçimi sonuçlarını teyit etti
Eski Başkan Donald Trump ise yayınladığı açıklamada, raporun "seçimlerdeki hileyi dikkate değer ve itiraz edilemez biçimde kanıtladığını" ancak, "yalan haber medyasının" raporu yanlış yansıttığını iddia etti.
Medya - Dün
Biden'dan Meksika sınırında Haitili göçmenlere müdahale eden atlı ekiplere tepki
ABD medyasına yansıyan görüntülerde, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 12 bin göçmenin, sınırda geçişi sağlayan Del Rio uluslararası köprüsünün altında toplandığı görülmüştü.
Medya - Dün
İran: Nükleer müzakereler çok yakında yeniden başlayacak
Abdullahiyan, Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurul Görüşmeleri için bulunduğu New York'ta Anadolu Ajansı dahil bir grup medya temsilcileriyle bir araya geldi.
Medya - Dün
ABD'de yeni konut satışları 4 ayın zirvesinde
ABD'de ağustosta satışa çıkan yeni konutların medyan satış fiyatı ise geçen yıla göre yüzde 20,1 artışla 390 bin 900 dolara yükseldi.
title