Medya Haberleri

Medya haber, Medya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Medya - Dün
İsrail güvenlik güçleri Kudüs'teki olayları takip eden 8 gazeteciyi yaraladı
Gazetecilerin sosyal medya paylaşımlarına ve çalıştıkları medya kuruluşlarının haberlerine göre, İsrail güvenlik güçlerinin 7-10 Mayıs tarihleri arasında, Kudüs'teki Tapınak Tepesi kompleksinde ve Mescid-i Aksa'daki protestoları takip eden en az 8 yerel ve uluslararası gazeteciyi yaraladığı kaydedildi.
Medya - Dün
Myanmar'da orduya bağlı mahkeme bir gazeteciye 3 yıl hapis cezası verdi
Askeri mahkeme, yayın lisansı iptal edilen Burma'nın Demokratik Sesi (DVB) medya kuruluşunda çalışan, 51 yaşındaki Min Nyo'ya yaptığı haberleri gerekçe göstererek 3 yıl hapis cezasına çarptırdı.
Medya - Dün
AK Parti'li Çelik'ten 'Irkçılık ve İşgal Sözlüğü' açıklaması
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Irkçılık ve İşgal Sözlüğü' adını verdiği ifadelerle İsrail'in Filistinlilere uyguladığı şiddete farklı yorumlar getiren siyasetçi, kurum ve medya organlarına tepki gösterdi.
Medya - Dün
GRAFİKLİ- İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısının 5 günlük bilançosu
Başta İsrail olmak üzere uluslararası medyada çıkan haberlere göre Hamas şu ana kadar 1000'e yakın roketi farklı aralıklarla İsrail'in çeşitli bölgelerine fırlattı.
Medya - Dün
Sosyal Güvenlik Kurumundan "SGK'da prostat raporu krizi" haberlerine yalanlama Açıklaması
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), prostat tedavisi sürecine ilişkin medyada yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Medya - Dün
İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıların neden olduğu zarar 3,5 milyon dolar
Gazze Şeridi'ndeki Hükümet Bilgilendirme Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in direniş gruplarına ait noktaların yanı sıra konut ve kurumsal tesisler, medya merkezleri ve yerleşim bölgelerini de tamamen veya kısmen bombaladığı belirtildi.
Medya - Dün
ABD'de Cumhuriyetçilerin 3 numaralı ismi Cheney, Temsilciler Meclisindeki parti görevinden alındı
Cheney, oylamanın ardından Amerikan medyasına yaptığı açıklamada, bugüne kadarki sözlerinin arkasında olduğunu ve "Eski Başkan Trump'ın bir daha Oval Ofis'in yanına dahi yaklaşmaması için elinden geleni yapacağını" söyledi.
Medya - Dün
Diyanet Bayram Gazetesi yayın hayatına başladı
Bayram Gazetesi Dijital ve matbu olarak aynı anda yayımlanacak gazetede, ilim adamları, sanat, edebiyat ve medya çevrelerinden önemli isimlerin yazıları yer alacak.
Medya - Dün
Gazze'de 2 çocuk, İsrail füzelerinden kıl payı kurtuldu
Batı Şeria'da 16 yaşındaki Filistinli çocuk öldürüldü Filistin medyasında yer alan haberlere göre, İsrail güçleri işgal altındaki Batı Şeria'ya birkaç saat aralıklarla baskın düzenledi.
Medya - Dün
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Atay: "Kamuda işe alımlar tek kapıdan yapılacak"
EMD Başkanı Turgay Türker, görüşmede medyadaki istihdam sorununa dikkati çekerek, iletişim fakültelerinde eğitim gören öğrenciler ve işsiz gazetecilere destek olmak amacıyla başlatılan EMD Medya Okulu ve derneğin yayın organı Ekonom dergisine ilişkin bilgi verdi.
Medya - Dün
Borsada günlük işlemler (1)
379,70 -0,21 -16,42 Bosch Fren Sistemleri 934,50 1,07 -24,01 Bossa 26,24 0,31 47,00 Brisa 24,18 1,09 24,88 Burçelik 21,96 -0,81 4,47 Burçelik Vana 27,68 -0,50 -44,26 Bursa Çimento 3,96 1,28 -20,44 Carrefoursa 44,98 0,76 -37,35 Casa Emtia Petrol 168,00 7,21 58,49 Ceo Event Medya 10,75 6,02 67,19 Coca Cola İçecek 83,70 -0,48 28,54 Cosmos Yat.
Medya - Dün
LG'den toplumda yapay zeka algısı
Açıklamada, halkın yapay zeka konusundaki fikrini ve farkındalığını büyük ölçüde etkileyen 5 alana (haberler ve pop kültür, dil, pazarlama, tasarım ve eğitim) ilişkin şu değerlendirmelere yer verildi: "Haber odaklı medyada yapay zekanın hayatları nasıl iyileştirdiğine dair birçok hikaye olmasına rağmen teknolojiyi 'işleri ve geleceği çalan kötü adam' olarak betimleyenler de var.
Medya - Dün
Başkan Tugay'dan Boğa Ferdinand'ın çiftliğine destek
VİŞNELİ'DE KURULDU İlk olarak Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'yı ziyaret eden Başkan Tugay, daha sonra Karakayalı ve Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Çağlayan İnanlı ile birlikte 5 yıl önce Vişneli köyünde kurulan, çoğunlukla çiftlik hayvanlarının koruma altına alındığı Angels Farm Sanctuary'ye geçti. 2019'da Kurban Bayramı'nda sahibinden kaçarak Rize'nin İyidere ilçesinden denize atlayıp Trabzon'un Sürmene ilçesi sahiline kadar yüzen ve mücadelenin sembolü haline gelen, sanatçı Haluk Levent'in sahiplenmesi sonrasında korumaya alınan boğa Ferdinand'ın da aralarında bulunduğu hayvanlarla ilgili bilgi alan Tugay, destek olacaklarını belirtti. Barınağın kurucusu Sibel Çakır, sosyal medya ve yaygın medyada yaşadıkları olaylarla gündem olan hayvanların büyük bölümünün barınaklarında yaşamını sürdürdüğünü ifade etti.
Medya - Dün
Tüp bebek tedavisinde etkinliği bilimsel olarak ispatlanmamış yöntem uyarısı
Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği (TSRM) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Zeki Işık, kısırlık ve tüp bebek tedavisi konularında basında ve sosyal medyada yer alan bilim dışı yöntemlerin tehlikeli olabileceğini belirtti.
Medya - Dün
Son dakika... Bulgaristan'da geçici teknokratlar hükümeti göreve başladı
Medyadan 1,5 yıldır uzak duran Borisov'un ısrarı üzerine buradaki tören basına kapalı olarak gerçekleşti.
Medya - Dün
İBB, kentin karayolu ulaşım ağındaki kaza riski oluşturan noktalara el attı
SÜREÇ UTK KARARLARINA UYGUN YÜRÜTÜLÜYOR İlk etapta ulaşım ağındaki hatalı imalat sebebiyle sürücü ve yayaların süreğen olarak kazalara maruz kaldığı noktalar saptandı. Daha sonra yoğun bir şekilde kaza yaşanan bu noktalardaki hataları gidermek için projeler geliştirildi. Yapılan çalışmalar için Ulaşım ve Trafik Komisyonu (UTK) süreci başlatıldı. UTK kararı çıkan projeler de yaşama geçirilmeye başlandı. Tam kapanma sürecinde trafiğin azalması da değerlendirilerek ulaşım ağındaki tehlikeli noktalara dönük çalışmalara hız verildi. YILLARDIR DÜZELTİMESİ BEKLENİYORDU İstanbul yollarının en can yakan kara noktalarının başında ise Ataköy Adnan Kahveci Bulvarı'ndaki ölümlü kazalara neden olan keskin dönemeç geliyor.Bu bölge, birçok kez medyaya köprüden uçan araç haberleriyle konu oldu.
Medya - Dün
Son dakika haberleri! Gazze'deki Hükümet Bilgilendirme Ofisi: Konut kulelerinin hedef alınması savaş suçudur
Açıklamada, onlarca basın kurumunun bulunduğu kulelerin bombalamasının İsrail'in medya araçları ve gazetecileri maksatlı hedef aldığını vurguladığı kaydedildi.
Medya - Dün
Son dakika haberleri! Kolombiya'da hükümet karşıtı protestolarda ölü sayısı 42'ye yükseldi
Cali'deki gösterilerde 17 kişi öldü Kolombiya medyasında çıkan habere göre, kentte protestoların başlangıcından bu yana 17 kişi hayatını kaybetti, 185'i polis, 430 kişi yaralandı.
Medya - Dün
Brent petrolün varili 68,59 dolar
Amerikan medyasına yansıyan haberlerde, Virginia'dan Florida'ya kadarki hemen hemen tüm eyaletlerde benzin stoklarının tükenmeye başladığı ve benzin fiyatlarının arttığı kaydedildi.
Medya - Dün
Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi'nden Mescid-i Aksa için dayanışma çağrısı Açıklaması
"Sivil inisiyatiflerin, uluslararası sorunların çözümünde hayati önem taşıdığını göz önünde bulundurduğumuzda Mescid-i Aksa konusunda aşağıdaki teklifleri kamuoyunun bilgisine ve dikkatine arz etmeyi bir vazife addediyoruz." denilen açıklamada, yazılı ve görsel medyaya, Mescid-i Aksa ile ilgili sembollerin ekranlarda sıklıkla kullanılması önerisinde bulunuldu.
Medya - Dün
Şanlıurfa'da İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları protesto edildi
Kudüs'ün İsrail işgalinin altında olduğunu söyleyen Aslanparçası, şöyle konuştu: "Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen, kanı ve terörü desteklemektedir.
Medya - 11.05.2021
Son dakika haberi... Pakistan, Cammu Keşmir kararlarını feshetmediği sürece Hindistan ile müzakere yapmayacak
Ülkesinin, Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin Hindu milliyetçiliği politikasını uluslararası düzeyde etkili bir şekilde gündeme getirdiğine işaret eden Han, uluslararası medyanın da mevkidaşının söz konusu politikasına karşı yazılar kaleme aldığını dile getirdi.
Medya - 11.05.2021
İnsan Hakları Örgütleri, Myanmar'dan kaçıp Tayland'a sığınan muhabirlerin ülkelerine geri gönderilmemelerini istedi
Myanmar merkezli medya örgütü Burma'nın Demokratik Sesi'nin Bölge Direktör Yardımcısı Ming Yu Hah da Tayland'a sığınan çalışanlarının, Myanmar'a geri gönderilmeleri halinde işkence, kötü muamele ve ölüm riski ile karşı karşıya kalacaklarını bu nedenle geri gönderilmemelerinin zorunlu olduğunu ifade etti.
Medya - 11.05.2021
Borsada günlük işlemler (1)
380,50 -1,96 -16,24 Bosch Fren Sistemleri 924,60 -0,86 -24,81 Bossa 26,16 -3,75 46,55 Brisa 23,92 -3,24 23,53 Burçelik 22,14 -0,81 5,33 Burçelik Vana 27,82 -1,00 -43,98 Bursa Çimento 3,91 0,77 -21,45 Carrefoursa 44,64 -1,06 -37,83 Casa Emtia Petrol 156,70 1,10 47,83 Ceo Event Medya 10,14 -0,10 57,70 Coca Cola İçecek 84,10 2,06 29,16 Cosmos Yat.
Medya - 11.05.2021
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Seydişehir'de protesto edildi
Salgın nedeniyle kurallara uyularak kısıtlı sayıda toplandıklarını belirten Tutal, şöyle konuştu: "İsrail'in insanlık onurunu hiçe sayarak tüm insanlığa karşı yaptığı bu zulmü, akan kanları ve ağlayan analarımızı gördükçe yüreğimiz yanıyor, vicdanımız parçalanıyor, boğazımız düğümleniyor. Mazlum ve savunmasız kardeşlerimizin şehit haberleriyle içimiz kan ağlıyor. İsrail'in yaptığı bu zulme sessiz kalan tüm dünya kamuoyu, bu zulme ortak olmuştur, bu zulmü yapanlar kadar susanlar da zalim olarak tarihe geçecektir. Çünkü batı ve ABD, istediği kadar makyaj yapsın, sinema, sanat, medya ile istediği kadar algı yönetiminde başarılı olsun özünde hırsızlarla, zalimlerle, şeytanlarla ortaktır.
Medya - 11.05.2021
Diyarbakır ve Siirt'te İsrail'in Mescid-i Aksa saldırılarına tepki
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını stratejik bir aparata dönüştüren ve insanlığın bu zayıf anında hayasızca Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'ya saldıran terörist İsrail'in yaptıklarını telin ettiklerini vurgulayan Şeker, şöyle konuştu: "Ziyanda olan bu asırda, başta ABD olmak üzere sistemin egemenleri ve maalesef onların kurguladığı sistemin oluşturduğu kirli düzeni görmezden gelenlerdir. Bu körlük, terörist İsrail'in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olmaktadır. Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen, kanı ve terörü desteklemektedir.
Medya - 11.05.2021
YTB'den yurt dışındaki vatandaşlar için 5 burs programı
Bunun yanında yurt dışında bir yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı, tez aşamasında ya da tez aşamasına geçmek üzere olan vatandaşlar ise "Yurt Dışı Vatandaşlar Tez Araştırma Bursu" programından yararlanabilecek. Adaylardan, Eğitim, Kimlik, Kültür ve Aidiyet Araştırmaları, Uluslararası İlişkiler ve Hukuk, Göç Araştırmaları, Ayrımcılık ve Hak İhlalleri, Dini Haklar, Dini Eğitim, Avrupa ve İslam, Medya ve Kültürel Çalışmalar, Kültür, Tarih, Sanat ve Edebiyat Araştırmaları, Psikoloji, Sosyoloji ve Pedagoji konu alanlarında tez yazmaları bekleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Medya Haberleri | Medya Haber - Haberler - Medya haberleri, son dakika medya haber ve gelişmeleri burada. İsrail güvenlik güçleri Kudüs'teki olayları takip eden 8 gazeteciyi yaraladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 00:19:26. #1.14#

title