Medya Haberleri

Medya haber, Medya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Medya - Bugün
Hindistan'daki "Tuktae" kasırgasında ölenlerin sayısı 21'e ulaştı
Hint medyasındaki haberlerde, Myanmarlılar tarafından farklı sesler çıkaran bir "kertenkele" anlamına gelen "Tuktae" adı verilen kasırganın, Hindistan'ın Umman Denizi'ne kıyısı olan bölgelerinde etkili olduğu belirtildi.
Medya - Bugün
Borsada günün ilk yarısı (1)
385,00 -0,77 -15,25 Bosch Fren Sistemleri 996,40 5,46 -18,97 Bossa 26,08 -0,46 46,11 Brisa 24,30 -0,65 25,50 Burçelik 21,76 -0,55 3,52 Burçelik Vana 27,26 -1,37 -45,11 Bursa Çimento 4,03 0,00 -19,04 Carrefoursa 44,26 0,00 -38,36 Casa Emtia Petrol 162,00 0,00 52,83 Ceo Event Medya 9,89 1,12 53,81 Coca Cola İçecek 82,40 0,06 26,55 Cosmos Yat.
Medya - Bugün
Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısında konuştu (2) Açıklaması
Akşener, şöyle konuştu: "Saray medyasında Sayın Erdoğan'ı eleştirmek yasak.
Medya - Bugün
Ürdün: İsrail'de serbest bırakılan vatandaşlarımız sınırı geçenler değil
İsrail medyasında dün çıkan haberlerde, sınırı geçen Ürdünlülerin gözaltına alındığı belirtilerek, bu kişilerin üzerinde bıçak bulunduğu ileri sürülmüştü.
Medya - Bugün
ABD'li tanınmış isimler sosyal medyada, İsrail'in saldırılarına karşı Filistinlilere desteğe devam ediyor
NEW ABD'li tanınmış isimler, sosyal medya hesaplarından, İsrail'in Filistinlilere uyguladığı şiddeti ve ABD'nin İsrail'e yaptığı yardımlara tepki göstermeye devam etti.
Medya - Bugün
Son dakika haberleri... Doha, İsrail'in Gazze'deki Katar Kızılay binasını bombalamasını şiddetle kınadı
Katar Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Gazze'de insani yardım ve medya kuruluşlarının hedef alınmasının, uluslararası hukukun, normların ve insani değerlerin açık ihlali olduğu vurgulanarak "Uluslararası toplumu bu günahkar eylemi kınamaya, sivilleri, gazetecileri ve insani yardım çalışanlarını korumak için daha fazla çaba göstermeye çağırıyoruz.
Medya - Bugün
Lübnan'dan İsrail tarafına 6 roket atıldı
İsrail medyasında yer alan haberlerde, Lübnan'dan İsrail'e en az 6 roketin atıldığı ve roketlerin Lübnan topraklarına düştüğü aktarıldı. İsrail'in Misgav Am kasabasında siren sesleri yükseldi.
Medya - Dün
Son dakika gündem: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (5)
"Terör devleti İsrail" Erdoğan, İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği hava saldırılarına ilişkin, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bir yandan Kudüs'ün mahremiyetine el uzatan, diğer yandan Gazze'deki sivilleri insafsızca bombalayan, içinde medya gruplarının olduğu devasa bir binayı da bombalayarak yerle bir edenler işte bu terör devleti İsrail'dir.
Medya - Dün
İİT Bağımsız İnsan Hakları Daimi Komisyonu, İsrail'i "kademeli soykırım" uygulamakla suçladı
İsrail'in pervasız bir ihlalde bulunarak, medya karartmasına neden olmak için yabancı ve yerel yayın kuruluşlarının ofislerini de hedef aldığı vurgulanan açıklamada, "Sivillere yönelik bu kasıtlı bombardıman, İsrail'in tüm halka toplu ceza verme niyetini açıkça ortaya koyuyor.
Medya - Dün
Hollanda'da 2 aydır hükümet kurulamadı
Yerel medyada çıkan haberde, Ollongren'in elinde bulunan kağıttaki "VVD ve Demokratlar 66'nın (D66) ikinci turunda dikkat edilecek noktalar" başlığın altında, "Sol partiler tam anlamıyla birbirine tutunmuyor", "Senato çoğunluğu kimse için olmazsa olmaz değil", bir azınlık hükümeti olasılığı hakkında "çok az ilgi/az destek" gibi notlar yer aldığı kaydedilmişti.
Medya - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa müjde
Salgınla mücadele ederken sağlık ve güvenlik hizmetlerinde olduğu gibi sanayi ve tarım üretiminde lojistikte, ihracatta en küçük bir aksamaya yol açmamak için çalışıldığını bildiren Erdoğan şunları söyledi: "Bu sayede salgın döneminde dünyada büyümeye devam edebilen nadir ekonomilerden biri olduk. Kısıtlamalardan etkilenen sektörlere maaş, kira ve gelir desteği, Vergi ve prim ödemeleri, hatta ötelemelerini de yaptık. Vergi ve primle ilgili adımların yanında kredi kolaylıkları ve taksit erteleme gibi her türlü kolaylığı gösterdik. Turizm sektörümüzü ayakta tutmak için ayrıca çalıştık, çabaladık. Her kesinden ihtiyaç sahibi vatandaşımıza çeşitli kalemlerde hibe ödemeleri yaptık. Merkezi yönetim bütçesinden yaptığımız harcamalar şimdiden 79 milyar liraya ulaştı. Bu rakam yıl sonunda 104 milyar lirayı bulacak. İlaç tıbbi malzeme ve sağlık personeline ek ödeme, tarım üreticilerine kredi desteği temin ettik." Yaklaşık 645 bin emeklinin maşının bin 500 liraya çıkarıldığını ifade eden Erdoğan, "Bu süreç içinde dezenformasyon yapmıyorlar mı. Bazı konvansiyonel medyada, görsel medyada dezenformasyon yapanları da görüyoruz.
Medya - Dün
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (2)
Ülkenin önemli istihdam ve gelir kaynaklarından olan turizm sektörünü ayakta tutmak için çalıştıklarını söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Her kesimden ihtiyaç sahibi vatandaşımıza çeşitli kalemlerde hibe ödemeleri yaptık. Sadece merkezi yönetim bütçesinden yaptığımız harcamalar şimdiden 79 milyar liraya ulaştı. Bu rakam yıl sonunda 104 milyar lirayı bulacak. Bu çerçevede ilaç, tıbbi malzeme, sağlık personeline ek ödeme, tarım üreticilerine sübvansiyonlu kredi desteği temin ettik. Şimdi bir başka müjdeye daha geliyorum yaklaşık 645 bin emeklimizin maaşını 1500 liraya çıkardık. Tabii bu süreç içerisinde dezenformasyon yapmıyorlar mı? Maalesef bazı konvansiyonel medyada, görsel medyada bu tür dezenformasyon yapanları da görüyoruz.
Medya - Dün
Pakistan Ulusal Meclisi'nden "apartheid İsrail rejiminin" Filistin halkına yönelik barbarlıklarına kınama
"Soykırım izlerini" yok etme çabaları İsrail'in Şeyh Cerrah Mahallesi'nde ve Kudüs'te yerli halkın ve uluslararası medya organlarının binalarını kasıtlı olarak yıkmasına tepki gösterilen bildiride, bu durumun Filistin halkına yönelik soykırım izlerini ortadan yok etme niyetiyle yapıldığına dikkat çekildi.
Medya - Dün
Son dakika haber! Erdoğan: "Bir yandan Kudüs'ün mahremiyetine el uzatan diğer yandan Gazze'deki sivilleri insafsızca bombalayan içinde medya gruplarının olduğu devasa...
Son dakika gündem haberine göre Erdoğan: "Bir yandan Kudüs'ün mahremiyetine el uzatan diğer yandan Gazze'deki sivilleri insafsızca bombalayan içinde medya gruplarının olduğu devasa bir binayı da bombalayarak yerle bir edenler, işte bu terör devleti İsrail'dir.
Medya - Dün
Borsada günlük işlemler (1)
388,00 2,19 -14,59 Bosch Fren Sistemleri 944,80 1,10 -23,17 Bossa 26,20 -0,15 46,78 Brisa 24,46 1,16 26,32 Burçelik 21,88 -0,36 4,09 Burçelik Vana 27,64 -0,14 -44,34 Bursa Çimento 4,03 1,77 -19,04 Carrefoursa 44,26 -1,60 -38,36 Casa Emtia Petrol 162,00 -3,57 52,83 Ceo Event Medya 9,78 -9,02 52,10 Coca Cola İçecek 82,35 -1,61 26,47 Cosmos Yat.
Medya - Dün
Ürdün: Sınırı geçtikleri için İsrail'in gözaltına aldığı 2 vatandaşımız serbest bırakıldı
İsrail medyasında dün çıkan haberlerde, sınırı geçen Ürdünlülerin gözaltına alındığı belirtilerek, bu kişilerin üzerinde bıçak bulunduğu ileri sürülmüştü.
Medya - Dün
Güney Afrika Cumhurbaşkanı Ramaphosa: "Filistin'de yaşananlar apartheid hatıralarımızı canlandırıyor"
Ramaphosa, İsrail güçlerinin geçen hafta bir dizi uluslararası medya kuruluşunun da bulunduğu binayı hedef aldığını hatırlattı.
Medya - Dün
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail'in vurduğu binada Hamas'ın faaliyetine dair kanıt görmediğini belirtti
Basın ofislerine ve mensuplarına saldırılar İsrail'in, basın ofislerinin bulunduğu binalara saldırılarında 32 medya kuruluşunun ofisleri kullanılamaz hale gelmişti.
Medya - Dün
Son dakika: Alman Hükümet Sözcüsü Seibert, Filistinli çocukların öldüğü İsrail'in hava saldırılarını savundu
İsrail'in Gazze'de medya kurumlarının bulunduğu binalara yaptığı saldırıya ilişkin ise Seibert, "Hem yerinde ve hem de çatışma bölgelerinde gazetecilik çalışmasının önemli olduğu açıktır.
Medya - Dün
AB Komisyonu Sözcüsü Stano: "(İsrail'in Filistin'e saldırıları) AB'nin önceliği şiddetin derhal sona ermesi"
Gazze'de basın kuruluşlarının ofislerinin vurulması Gazze'de Associated Press ve Al Jazeera gibi uluslararası medya kuruluşlarının ofislerine ev sahipliği yapan binanın İsrail tarafından yerle bir edilmesi konusunda ise şunları söyledi: "AB'nin medyanın çalışmasının önemine verdiği değeri biliyorsunuz.
title