Medya Haberleri

Medya haber, Medya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Medya - Bugün
Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi'nden Mescid-i Aksa için dayanışma çağrısı Açıklaması
"Sivil inisiyatiflerin, uluslararası sorunların çözümünde hayati önem taşıdığını göz önünde bulundurduğumuzda Mescid-i Aksa konusunda aşağıdaki teklifleri kamuoyunun bilgisine ve dikkatine arz etmeyi bir vazife addediyoruz." denilen açıklamada, yazılı ve görsel medyaya, Mescid-i Aksa ile ilgili sembollerin ekranlarda sıklıkla kullanılması önerisinde bulunuldu.
Medya - Bugün
Şanlıurfa'da İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları protesto edildi
Kudüs'ün İsrail işgalinin altında olduğunu söyleyen Aslanparçası, şöyle konuştu: "Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen, kanı ve terörü desteklemektedir.
Medya - Dün
Son dakika haberi... Pakistan, Cammu Keşmir kararlarını feshetmediği sürece Hindistan ile müzakere yapmayacak
Ülkesinin, Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin Hindu milliyetçiliği politikasını uluslararası düzeyde etkili bir şekilde gündeme getirdiğine işaret eden Han, uluslararası medyanın da mevkidaşının söz konusu politikasına karşı yazılar kaleme aldığını dile getirdi.
Medya - Dün
İnsan Hakları Örgütleri, Myanmar'dan kaçıp Tayland'a sığınan muhabirlerin ülkelerine geri gönderilmemelerini istedi
Myanmar merkezli medya örgütü Burma'nın Demokratik Sesi'nin Bölge Direktör Yardımcısı Ming Yu Hah da Tayland'a sığınan çalışanlarının, Myanmar'a geri gönderilmeleri halinde işkence, kötü muamele ve ölüm riski ile karşı karşıya kalacaklarını bu nedenle geri gönderilmemelerinin zorunlu olduğunu ifade etti.
Medya - Dün
Borsada günlük işlemler (1)
380,50 -1,96 -16,24 Bosch Fren Sistemleri 924,60 -0,86 -24,81 Bossa 26,16 -3,75 46,55 Brisa 23,92 -3,24 23,53 Burçelik 22,14 -0,81 5,33 Burçelik Vana 27,82 -1,00 -43,98 Bursa Çimento 3,91 0,77 -21,45 Carrefoursa 44,64 -1,06 -37,83 Casa Emtia Petrol 156,70 1,10 47,83 Ceo Event Medya 10,14 -0,10 57,70 Coca Cola İçecek 84,10 2,06 29,16 Cosmos Yat.
Medya - Dün
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Seydişehir'de protesto edildi
Salgın nedeniyle kurallara uyularak kısıtlı sayıda toplandıklarını belirten Tutal, şöyle konuştu: "İsrail'in insanlık onurunu hiçe sayarak tüm insanlığa karşı yaptığı bu zulmü, akan kanları ve ağlayan analarımızı gördükçe yüreğimiz yanıyor, vicdanımız parçalanıyor, boğazımız düğümleniyor. Mazlum ve savunmasız kardeşlerimizin şehit haberleriyle içimiz kan ağlıyor. İsrail'in yaptığı bu zulme sessiz kalan tüm dünya kamuoyu, bu zulme ortak olmuştur, bu zulmü yapanlar kadar susanlar da zalim olarak tarihe geçecektir. Çünkü batı ve ABD, istediği kadar makyaj yapsın, sinema, sanat, medya ile istediği kadar algı yönetiminde başarılı olsun özünde hırsızlarla, zalimlerle, şeytanlarla ortaktır.
Medya - Dün
Diyarbakır ve Siirt'te İsrail'in Mescid-i Aksa saldırılarına tepki
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını stratejik bir aparata dönüştüren ve insanlığın bu zayıf anında hayasızca Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'ya saldıran terörist İsrail'in yaptıklarını telin ettiklerini vurgulayan Şeker, şöyle konuştu: "Ziyanda olan bu asırda, başta ABD olmak üzere sistemin egemenleri ve maalesef onların kurguladığı sistemin oluşturduğu kirli düzeni görmezden gelenlerdir. Bu körlük, terörist İsrail'in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olmaktadır. Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen, kanı ve terörü desteklemektedir.
Medya - Dün
YTB'den yurt dışındaki vatandaşlar için 5 burs programı
Bunun yanında yurt dışında bir yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı, tez aşamasında ya da tez aşamasına geçmek üzere olan vatandaşlar ise "Yurt Dışı Vatandaşlar Tez Araştırma Bursu" programından yararlanabilecek. Adaylardan, Eğitim, Kimlik, Kültür ve Aidiyet Araştırmaları, Uluslararası İlişkiler ve Hukuk, Göç Araştırmaları, Ayrımcılık ve Hak İhlalleri, Dini Haklar, Dini Eğitim, Avrupa ve İslam, Medya ve Kültürel Çalışmalar, Kültür, Tarih, Sanat ve Edebiyat Araştırmaları, Psikoloji, Sosyoloji ve Pedagoji konu alanlarında tez yazmaları bekleniyor.
Medya - Dün
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Hakkari'de protesto edildi
Başta ABD olmak üzere sistemin egemenlerinin kurduğu bu düzeni görmezden gelenlerin, İsrail'in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olduğunu belirten Kutluk, şöyle devam etti: "Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, kanı ve terörü desteklemektedir.
Medya - Dün
Kuzey Makedonyalı Arnavut yazar İsrail'in Filistinlilere uyguladığı zulme dikkat çekti Açıklaması
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İsrail'in Filistinlilere uyguladığı zulme dikkat çeken Mehmeti, medyanın da olayları işleyişini eleştirdi.
Medya - Dün
Koronavirüs özellikle hasar bırakmak için planlanmış bir virüs gibi görünüyor
Yavuz Dizdar,"Virüs kuş ya da domuz gribi gibi gerçek ama bu bambaşka bir durum çünkü özellikle hasar bırakmak için planlanmış görünüyor. Bana bu konu ilk sorulduğunda Şubat 2020'deydik, ben virüsü hafife almakla eleştirildim, oysa hafife almamıştım. Sadece salgın dinamiğini bildiğimden bunun da bir süreden beri zaten geçirilmekte olduğunu, yani bize çok fazla dokunmadığını ifade ettim. Bu görüşüm aslında bütün medya ve resmi otorite uyarılarına rağmen çok fazla değişmedi.
Medya - Dün
Borsada günün ilk yarısı (1)
382,00 -1,57 -15,91 Bosch Fren Sistemleri 922,90 -1,04 -24,95 Bossa 26,62 -2,06 49,13 Brisa 24,30 -1,70 25,50 Burçelik 22,16 -0,72 5,42 Burçelik Vana 28,22 0,43 -43,17 Bursa Çimento 3,80 -2,06 -23,66 Carrefoursa 44,42 -1,55 -38,13 Casa Emtia Petrol 155,00 0,00 46,23 Ceo Event Medya 10,17 0,20 58,16 Coca Cola İçecek 84,10 2,06 29,16 Cosmos Yat.
Medya - Dün
Dünyanın ilk dijital STEM+ Sanat Bienali başlıyor
Eğitimin yoğun olarak dijital platformda gerçekleştiği, yaşamın her alanında dijitalleşmenin etkisini hissettiğimiz bir dönemden geçiyoruz. Gençlerin bu süreçlere dair algılarının ne denli çeşitli olabildiği, günümüz ve geleceğin sanatına dair bilgi ve tasarılarının varabildiği boyutlar bakımından 3. STEM+ Sanat Bienali çok dikkat çekici bir platform. Sanata ilgi duyan her yaş grubundan insanın ama en çok da yetişkinlerin, gençlerin gelecek algılarını anlayabilmesi için de bu bienalin özellikle önemli olduğunu düşünüyorum." "Birlikte yaparken öğrenme ve birlikte üretme pratiği açısından muazzam bir deneyim yaşadık" Açıklamaya göre, bu yıl ilk kez bağımsız bir küratörle gerçekleştirilen Bahçeşehir Koleji STEM+ Sanat Bienali'nde bu görevi, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebru Yetişkin üstlendi. Yetişkin, bilim, sanat ve teknoloji ekseninde çalışan ve yeni medya kültürünü eleştirel bir yaklaşımla inceleyen Doç.
Medya - Dün
Son dakika politika: Özbekistan'dan ABD'ye rest: "Özbekistan'da yabancı askeri üs kurulamaz"
Son dakika habere göre Özbekistan Savunma Bakanlığı, ABD'nin asker ve askeri teçhizatını konuşlandırmak için Orta Asya ülkelerinde üslere ihtiyacı olduğuna ilişkin ABD medyasında çıkan haberlerle ilgili açıklamada bulunarak, Özbekistan'da yabancı askeri üs kurulmasının ve yabancı askeri birliklerin...
Medya - Dün
RTÜK:  Kudüs'teki devlet destekli saldırılar 'terör' değil de nedir?
RTÜK, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistin halkına yönelik saldırılarını kınayan yazılı açıklama yaptı. Uluslararası medyaya çağrıdan bulunulan açıklamada, "Bayrama ramak kala mübarek Ramazan ayının son günlerinde Mescid-i Aksa'da yapılan insanlık dışı saldırıları kınıyor ve telin ediyoruz.
Medya - Dün
Mescid-i Aksa'yı savunurken göz altına alınan sanatçı Mariam Afifi, Filistin'in direnmeye devam edeceğini söyledi Açıklaması
Protestolar esnasında tutuklanırken gülümseyen Afifi'nin görüntüleri sosyal medyada çok fazla paylaşılarak direnişin sembollerinden biri haline geldi.
Medya - Dün
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Van, Muş ve Bitlis'te protesto edildi
İnsan olmanın asgari şartının bugün meydanda toplanmak olduğunu anımsatan Durak, şu ifadeleri kullandı: "Covidi, stratejik bir aparata dönüştüren, insanlığın bu zayıf anında hayasızca ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya saldıran terörist İsrail'in yaptıklarını telin etmek, asgari bir durum arz etmektedir. Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen kanı ve terörü desteklemektedir.
Medya - Dün
Doğu ve Güneydoğu'da İsrail'in Mescid-i Aksa saldırıları protesto edildi
Mescid-i Aksa'ya saldıranları ve İsrail'in yaptıklarını telin etmenin asgari durum arz ettiğini vurgulayan Kava, şöyle konuştu: "Başta ABD olmak üzere sistemin egemenleri ve maalesef onların kurguladığı sistemin oluşturduğu kirli düzeni görmezden gelenler, terörist İsrail'in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olmaktadır. Kirli medya düzeniyle artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen kanı ve terörü desteklemektedir.
Medya - 10.05.2021
RTÜK'ten İsrail'e kınama
Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı (RTÜK), İsrail güçleri tarafından Mescid-i Aksa'da Müslümanlara yapılan insanlık dışı saldırıları kınadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Medya Haberleri | Medya Haber - Haberler - Medya haberleri, son dakika medya haber ve gelişmeleri burada. Siverek'te İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları protesto edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 06:04:37. #1.15#

title