Medya Haberleri

Medya haber, Medya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Medya - Dün
AP, Gazze'de kendi ofislerinin de bulunduğu binayı hedef alan İsrail hava saldırısının soruşturulmasını istedi
AP yönetici editörü, içinde yerel ve uluslararası birçok medya kuruluşunun ofislerinin de bulunduğu 60 daireli binayı füzelerle dümdüz eden İsrail hükümetinin saldırıyı destekleyen net kanıtlar sunmadığını söyledi.
Medya - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
2022 FIFA Dünya Kupası Asya Elemeleri'nin ikinci turunda mücadele eden Kuzey Kore, organizasyondan çekilme kararı aldı. Kuzey Kore'nin kararına ilişkin gerekçe açıklanmazken, Güney Kore medyası Kovid-19 salgını nedeniyle böyle bir adım atıldığını yazdı.
Medya - Dün
CNN, Biden'ın partisinde İsrail konusundaki görüş ayrılıklarından sürtüşme yaşandığını yazdı
"Biden'ın İsrail'in kendini savunma hakkına sahip olduğu açıklamasının ardından liberaller, ABD Temsilciler Meclisi tabanına saldırdı." yorumuna yer verilen analizde, Temsilciler Meclisi'nde "ateşli konuşmalar" yapan New York vekili Alexandria Ocasio-Cortez'in ve Michigan Vekili Rashida Tlaib'in hafta sonu tepkilerini sosyal medya üzerinden sürdürdükleri anımsatıldı.
Medya - Dün
AA, TRT ve YTB, Afrikalı gazetecilere eğitim verecek
Anadolu Ajansı (AA), Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Afrikalı gazetecilere medya eğitimi verecek.
Medya - Dün
Hindistan'daki basın dernekleri İsrail'in Gazze'deki basın ofislerine yönelik saldırısını kınadı
Hindistan'da birçok basın derneği, İsrail'in dün Gazze Şeridi'nde içinde uluslararası basın kuruluşlarının ofislerinin de bulunduğu binayı bombalamasına tepki göstererek, medya kaynaklarının ve çalışanlarının hedef alınmasının hiçbir gerekçesi olamayacağını bildirdi.
Medya - Dün
Pakistan'dan, dünyaya "Filistinlileri İsrail'in saldırganlığından korumak için acil müdahale" çağrısı
Öte yandan Kureyşi, İsrail'in korkunç hava saldırısında uluslararası basın organlarının ofislerinin bulunduğu binanın yerle bir edilmesini anımsatarak, İsrail'in medyayı susturma girişimlerinin kabul edilemez olduğunu kaydetti.
Medya - Dün
AA Genel Müdürü Karagöz AP ve Aljazeera'ye dayanışma mesajı gönderdi
Gerilimin geçen hafta tırmanışa geçmesinden bu yana İsrail'in insan hakları ihlallerini ve savaş suçlarını kayda geçirerek tarih yazan gazetecileri hedeflediğine dikkati çeken Karagöz, "İsrail'in, medya kuruluşlarını hedef alarak dünyanın haber alma hakkını engellemeye çalışması kabul edilemez.
Medya - Dün
Kuzey Kore, 2022 FIFA Dünya Kupası Asya Elemeleri'nden çekildi
Kuzey Kore'nin kararına ilişkin gerekçe açıklanmazken, Güney Kore medyası yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle böyle bir adım atıldığını yazdı.
Medya - Dün
AP CEO'su Gary Pruitt: "Hamas'ın binada aktif olduğuna dair hiçbir ipucu bulamadık"
'İSRAİL ORDUSU İLE ULUSLARARASI MEDYA ARASINDAKİ ZATEN SALLANTILI OLAN İLİŞKİDE YENİ BİR SAYFA AÇTI' Açıklamada, "Hiç kimse yaralanmasa da hava saldırısı AP gazetecileri için ikinci bir yuva gibi olan ofisi yıktı ve İsrail ordusu ile uluslararası medya arasındaki zaten sallantılı olan ilişkide yeni bir sayfa açtı" ifadelerine yer verildi.
Medya - Dün
Son dakika haberi! Gazze'de ofisleri bombalanan gazeteciler, İsrail'in basına savaş açtığını belirtiyor
Son dakika haberleri: İsrail tarafından Gazze'de yıkılan basın ofislerinin temsilcileri, Tel Aviv yönetiminin medya mensuplarına savaş açtığını, ihlallerini dünyaya duyuran tüm sesleri susturma politikası uyguladığını ifade ediyor.
Medya - Dün
Son dakika: Biden, göçmenlik, anıtlar ve sansürle ilgili Trump dönemi kararlarını iptal etti
ABD yerel medyasında yer alan haberlere göre, ABD Başkanı Joe Biden Cuma günü, eski Başkan Donald Trump'ın imzaladığı ve vize başvurusunda bulunanların sağlık sigortasına sahip olmalarını veya sağlık masraflarını karşılayabilmelerini gerektiren beyannamesi de dahil olmak üzere bir dizi Trump dönemi kararı iptal etti.
Medya - Dün
Türk medyası Siyonist yalan makinesini ürkütüyor
Eskinin İşçi Partisi destekçisi, sermayedarlarının değişmesiyle git gide faşist bir çizgiye yerleşen ve artık bir propaganda aygıtına dönüşmüş, Siyonist devlet elitinin gayri resmi bir aparatı haline gelmiş The Jerusalem Post gazetesinin 15 Mayıs 2021 tarihli nüshasında Seth J.
Medya - Dün
Anadolu Ajansı ve TRT'nin oyun bozan gazeteciliği
New York Journal gazetesinin sahibi William Randolph Hearst telgraf çektiği muhabirine "Sen fotoğrafı çek, savaşı ben çıkarırım" diyordu 19. yüzyılda. Gazetecilikte görüntünün veya göstergenin ne kadar önemli olduğunu anlatan en belirgin örneklerden biridir bu anlatı. Aslında işaret ettiği şey imgenin önemidir. İsrail'in bir taraftan Filistin'de katliam yaparken diğer taraftan medyaya yönelik saldırılarını üst seviyeye çıkarmasının arkasında da bu gerçeklik bulunuyor.
Medya - Dün
BM Genel Sekreteri Guterres'in İsrail'in basın kuruluşlarını hedef almasından "derin rahatsızlık" duyduğu belirtildi
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail saldırıları sırasında Gazze'de medya kuruluşlarının bulunduğu binanın hedef alınmasına tepki gösterdi.
Medya - Dün
15 Mayıs 2021 Haberleri
15 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Medya - 15.05.2021
İsrail'in, AP ve Aljazeera'nın ofislerinin bulunduğu binayı bombalaması ABD basınında geniş yer buldu
NEW Associated Press (AP) haber ajansı ve Katar merkezli Aljazeera televizyon kanalının Gazze'deki ofislerinin bulunduğu binanın İsrail tarafından vurulması, Amerikan medyasında geniş yankı buldu.
Medya - 15.05.2021
İsrail, Gazze'de çok katlı bir binayı daha hedef aldı
ABD'den de yıkılan medya binası ile ilgili açıklama gelmişti Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki ise, "Gazetecilerin ve bağımsız medyanın emniyet ve güvenliğinin sağlanmasının en büyük sorumluluk olduğunu İsraillilere doğrudan ilettik" demişti.
Medya - 15.05.2021
Türkmen Bakan Maruf, Mersin'de Iraklı şahsın darbedilmesi olayının "siyasi amaç" için kullanıldığını söyledi
Son günlerde bazı medya kuruluşlarında Mersin'deki olaya ilişkin farklı yorumlar ve yayınlar yapıldığını aktaran Maruf, bunların hiçbir şekilde, etnik ve dini gruplar arasındaki birlikte yaşam anlayışına hizmet etmediğini dile getirdi.
Medya - 15.05.2021
Beyaz Saray Sözcüsü: "Bağımsız medyanın güvenliğinin sağlanmasının en büyük sorumluluk olduğunu İsrail'e ilettik"
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, gazetecilerin ve bağımsız medyanın emniyet ve güvenliğinin sağlanmasının en büyük sorumluluk olduğunu İsrail'e doğrudan ilettiklerini açıkladı.
Medya - 15.05.2021
Al Jazeera: İsrail'in yaptığı, gerçeğin ortaya çıkmasını engellemeyi amaçlayan barbarca bir eylemdir
Al Jazeera Medya Ağından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze'deki ofisini yıkması kınanarak, uluslararası topluma gazetecilerin korunması çağrısında bulunuldu.
Medya - 15.05.2021
Son dakika haberi... ABD Kongre üyesi Tlaib, İsrail'in, Netanyahu'nun liderliğindeki savaş suçlarının görülmesini engellemek istediğini belirtti
Filistin asıllı Demokrat vekil Tlaib, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İsrail, medya kaynaklarını hedef alarak dünyanın, İsrail'in ırkçı yöneticisi Netanyahu'nun liderliğindeki savaş suçlarını görmesini engellemek istiyor.
Medya - 15.05.2021
Beyaz Saray: Medyanın emniyet ve güvenliğini sağlamanın büyük bir sorumluluk olduğunu İsraillilere ilettik
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, "Gazetecilerin ve bağımsız medyanın emniyet ve güvenliğini sağlamanın büyük bir sorumluluk olduğunu İsraillilere doğrudan ilettik." ifadesini kullandı.
Medya - 15.05.2021
ABD'de Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, "Gazetecilerin ve bağımsız medyanın emniyet ve güvenliğinin sağlanmasının en büyük sorumluluk olduğunu...
ABD'de Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, "Gazetecilerin ve bağımsız medyanın emniyet ve güvenliğinin sağlanmasının en büyük sorumluluk olduğunu İsraillilere doğrudan ilettik" dedi.
Medya - 15.05.2021
Beyaz Saray: Gazetecilerin ve bağımsız medyanın emniyet ve güvenliğini sağlamanın büyük bir sorumluluk olduğunu İsraillilere doğrudan ilettik.
Beyaz Saray: Gazetecilerin ve bağımsız medyanın emniyet ve güvenliğini sağlamanın büyük bir sorumluluk olduğunu İsraillilere doğrudan ilettik.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Medya Haberleri | Medya Haber - Haberler - Medya haberleri, son dakika medya haber ve gelişmeleri burada. AP, Gazze'de kendi ofislerinin de bulunduğu binayı hedef alan İsrail hava saldırısının soruşturulmasını istedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.5.2021 07:53:30. #1.14#

title