Azerbaycan Haberleri

Azerbaycan haber, Azerbaycan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Azerbaycan - 24.11.2020
Dünya Azerbaycanlıları Kongresinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ülkelerine verdiği destek için teşekkür
Dünya Azerbaycanlıları Kongresi Başkanı Asıf Kurban, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a her daim Azerbaycan'ın yanında olduğu ve ülkelerinin haklı davasını her alanda seslendirdiği için teşekkür etti.
Azerbaycan - 24.11.2020
Stratejik teknolojilerde dışa bağımlılık küresel güç dengelerini etkiliyor
Atılım dönemlerinde, gayretimize nispetle üzerimizdeki baskıların da aratacağını; sentetik argümanlarla yersiz ve haksız uygulamalara maruz bırakılışımızın meşrulaştırılmaya çalışılacağını hatırımızda tutmamız gerekiyor. Bu sebeple, bilhassa ASIC (uygulamaya özel tümleşik devre) ve FPGA (alanda programlanabilir kapı dizileri) tasarım ve üretimi başta olmak üzere gerek sivil gerekse savunma alanındaki kritik teknoloji bileşenlerine olan ihtiyacımızın, her geçen gün şiddetlenerek artacağını bilerek hareket etmemizde büyük fayda vardır." "Stratejik teknolojilerin 'silah' olarak kullanılması küresel bir olgu" Özbilen, haklı mücadelesinde Azerbaycan'ın yanında olmasının; Türkiye'nin Ermeni diasporasının hedefi haline gelmesine ve bu durumun da Kanada'nın bazı teknolojilerdeki ihracat izinlerini askıya almasına neden olduğunu savunarak, sözlerini şöyle tamamladı: "Açık biçimde, Kanada bu ambargo kararı ile hem yüksek teknoloji ürünü ihracatımızı baltalamayı hem de Türkiye'nin stratejik ürünlerinin üretilemez hale gelmesini amaçlıyor.
Azerbaycan - 24.11.2020
GÜNDEM / 24 Kasım 2020
(Ankara) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ateşkes süreci, cephe hatlarındaki durum ve uluslararası yansımaları takip ediliyor.
Azerbaycan - 24.11.2020
Son dakika gündem: DHA YURT BÜLTENİ - 1
'KANI YERDE KALMADI' Milletvekili Oğuzhan Kaya, şehit öğretmen Yalçın'ın kanının yerde kalmadığını söyledi. Kaya, "Aybüke öğretmen, adını aldığı Azerbaycan'da, Karadağ'da bomba ile şehit olmuş Azeri Aybüke'nin kaderiyle aynı kaderi yaşamıştır.
Azerbaycan - 24.11.2020
23 Kasım 2020 Haberleri
23 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
Azerbaycan - 23.11.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 24 KASIM 2020
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ateşkes süreci, cephe hatlarındaki durum ve uluslararası yansımaları takip ediliyor.
Azerbaycan - 23.11.2020
Ermeni askerlerin Dağlık Karabağ'da döşediği mayın patladı: 1 Azerbaycan askeri şehit oldu
Dağlık Karabağ'da mayının patlaması sonucu 1 Azerbaycan askerinin şehit olduğu ve bölgede geçici görevli 1 Rus askerinin yaralandığı bildirildi.
Azerbaycan - 23.11.2020
NATO Parlamenter Asamblesi'nde Türk heyetinden Alman milletvekiline tepki
Türk hükümetini "Erdoğan rejimi" şeklinde nitelendiren Alman milletvekili, Türkiye'nin BM'nin Libya ambargosunu deldiğini, bugün Akdeniz'deki Alman gemilerini tehdit ettiğini ileri sürdü. Trittin, "Türkiye, AB'nin münhasır ekonomik bölgesini ihlal ediyor. Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'ı destekleyerek AGİT ateşkesini ihlal etmesini sağlıyor.
Azerbaycan - 23.11.2020
Ürdün Kralı: "Dağlık Karabağ sorununun, BM kararları doğrultusunda çözümünü hedefleyen çabalar sürmeli"
Azerbaycan ordusunun 27 Eylül'de başlattığı Dağlık Karabağ'daki topraklarını işgalden kurtarma operasyonunda elde ettiği başarı, Ermenistan'ı 10 Kasım'da ateşkes imzalamaya mecbur bırakmıştı.
Azerbaycan - 23.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 20
'KANI YERDE KALMADI' Milletvekili Oğuzhan Kaya, şehit öğretmen Yalçın'ın kanının yerde kalmadığını söyledi. Kaya, "Aybüke öğretmen, adını aldığı Azerbaycan'da, Karadağ'da bomba ile şehit olmuş Azeri Aybüke'nin kaderiyle aynı kaderi yaşamıştır.
Azerbaycan - 23.11.2020
Kazakistan'ın Hazar Denizi'ndeki yük trafiği 10 ayda 1,8 milyon tona ulaştı
Öte yandan, söz konusu dönemde, Kazakistan ile Azerbaycan arasında Hazar üzerinden Aktau ve Bakü hattında 10 bin 600 konteyner yük taşındığı ifade edilen açıklamada, "İç su yolu kargo taşımacılığı hacmi ise 1,44 milyon ton olarak gerçekleşti.
Azerbaycan - 23.11.2020
Şentop, "Göçmen Çocukların Korunması ve Kayıp Çocukların Kurtarılması Konferansı'na" katılacak
Moderatörlüğünü AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar'ın üstleneceği programa, AKPM Başkanı ve Belçika Parlamentosu Senatörü Rik Daems ile Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi Başkanı ve AKPM Göç, Mülteciler ve Yerinden Edilmiş Kişiler Komisyonu Eski Raportörü Sahiba Gafarova konuk konuşmacı olarak katılacak.
Azerbaycan - 23.11.2020
MGK çarşamba günü toplanacak
Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ zaferi ve KKTC'de kapalı Maraş bölgesinin bir kısmının açılmasının ardından kritik bir dönemde yapılacak yılın 5'inci toplantısında, Türk ordusunun Azerbaycan'da üstleneceği görev ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler başta olmak üzere önemli stratejik konuların ele alınması bekleniyor.
Azerbaycan - 23.11.2020
İran Karabağ savaşının kaybedeni mi?
Ermenistan'ın 27 Eylül 2020'de Azerbaycan sınırındaki askeri noktalara düzenlediği saldırıdan sonra, bilindiği üzere bölgede Azerbaycan ile Ermenistan arasında tam anlamıyla konvansiyonel bir savaş cereyan etti.
Azerbaycan - 23.11.2020
Unutulmaya yüz tutmuş 800 farklı müzik enstrümanını yeniden yaptı
Türkiye'de Afyon'daki İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesi'nde, Kırşehir'deki Neşet Ertaş Müzesi'nde, Eskişehir Sazova Parkı'ndaki Bilim Kültür ve Sanat Merkezi'nde yaptığı enstrümanlar bulanan Obul'un, Macaristan, İtalya, İngiltere, Almanya, Avusturya ve Azerbaycan ve ABD'deki müzelerde çalgı aleti ve sazları sergileniyor.
Azerbaycan - 23.11.2020
Aziz Sancar'dan, Ermenistan'ın saldırısında ebeveynlerini kaybeden Hatice'ye eğitim yardımı
Azerbaycan Devlet Haber Ajansında (AZERTAC) yer alan habere göre Sancar'ın, Azerbaycan'ın Gence kentine Ermenistan tarafından atılan füzelerle ilgili haberlerden etkilendiğini, savaşta mağdur olan çocukların eğitimi için fonların kurulmasının faydalı olabileceğini önerdiği belirtildi.
Azerbaycan - 23.11.2020
Helal Akreditasyon Kurumu: 400'ün üzerinde helal belgesi, akreditasyon kapsamına alınmıştır
HELAL Akreditasyon Kurumu'nca (HAK), Türkiye'de helal belgelendirme faaliyetleri gibi, helal akreditasyon faaliyetlerinin de isteğe bağlı olduğu belirtilerek, "400'ün üzerinde helal belgesi akreditasyon kapsamına alınmıştır" denildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Azerbaycan Haberleri | Azerbaycan Haber - Haberler - Azerbaycan haberleri, son dakika azerbaycan haber ve gelişmeleri burada. Karabağ-Sivasspor maçını Jakob Kehlet yönetecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 12:53:01. #1.15#
title