Azerbaycan Haberleri

Azerbaycan haber, Azerbaycan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Azerbaycan 26.5.2020
TBMM Başkanı Şentop bazı ülkelerin meclis ve senato başkanlarının bayramlarını kutladı
Meclis Başkanlığından paylaşılan bilgi notuna göre Şentop, Azerbaycan Meclis Başkanı Sahibe Gafarova, Pakistan Milli Meclisi Başkanı Asad Qaiser ve Senato Başkanı Sadiq Sanjrani, Katar Şura Meclisi Başkanı Ahmad Bin Abdullah Bin Zaid El Mahmud, Özbekistan Senatosu Başkanı Tenzile Narbayeva ve Meclis Yasama Kanadı Başkanı Nuriddinjon Ismailov, Kazakistan Meclis Başkanı Nurlan Nigmatulin ve Senato Başkanı Maulen Aşimbayev, Kırgızistan Meclis Başkanı Dastanbek Cumabekov, Tunus Meclis Başkanı Raşid El-Gannuşi ve KKTC Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ile telefonla görüştü.
Azerbaycan 26.5.2020
Azerbaycan'da korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 52'ye yükseldi
Azerbaycan'da yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 52'ye, toplam vaka sayısı ise 4 bin 403'e ulaştı.
Azerbaycan 26.5.2020
Koronavirüs nedeniyle ülkelerine dönemeyen yabancı öğrenciler bayramı yurtlarda kutladı
Türkiye'nin koronavirüs pandemi önlemleri kapsamında yurt dışına uçak seferlerinin durması nedeniyle Somali, Afganistan, Gana, Gine, Paraguay, Kosova, Gürcistan, Suriye, Azerbaycan, Türkmenistan, Pakistan ve Çat'tan gelerek Samsun'daki üniversitelerde eğitim gören 180 erkek ve 90 kız öğrenci, Gençlik ve Spor Bakanlığına ait yurtlarda kalıyor.
Azerbaycan 26.5.2020
HAK'tan ICAS'a helal belgelendirme onayı
Azerbaycan ve Moldova'da da yurt dışı yapılanması bulunan kuruluşun, sistem ve ürün belgelendirmenin yanı sıra artık helal belgelendirme konusunda da onaylı olduğu kaydedildi.
Azerbaycan 26.5.2020
Azeri kadın, Aliyev'in kızının adını kullanarak 1 milyon lira dolandırdı
ANKARA'da, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in kızı Leyla Aliyev ile ortak iş yaptığını iddia ederek çok sayıda kişiyi ortak ticaret yapma bahanesiyle yaklaşık 1 milyon lira dolandırdığı tespit edilen Azerbaycan uyruklu Khalıda M. yakalandı.
Azerbaycan 26.5.2020
Eski Rus vekilin kızı Ankara'da dolandırıcılıktan yakalandı
Türkiye'ye 8 yıl önce turist olarak gelen Khalide M. isimli kadının, pek çok kez dolandırıcılık suçuna karıştığını tespit eden Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Onlarca mağduru yaklaşık 1 milyon TL civarında dolandıran yabancı uyruklu kadının Azerbaycan'da da aranması olduğu bilgisine ulaşıldı.
Azerbaycan 26.5.2020
"Evlilik ve ticaret" vaadiyle 1 milyon liralık dolandırıcılık yapan kadın yakalandı
Azerbaycan'dan 8 yıl önce Türkiye'ye gelerek "evlilik veya ticaret" vaadiyle 1 milyon liraya yakın dolandırıcılık yapan 3 dil bilen kadın, Ankara'da yakalandı.
Azerbaycan 26.5.2020
Ramazan Bayramı'nın üçüncü gününde sokaklar boş kaldı
Kentin en işlek noktalardan Trabzon Caddesi başta olmak üzere, Azerbaycan, Atatürk ve Şekerdere bulvarlarında araç yoğunluğu yaşanmadı.
Azerbaycan 25.5.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
NUR Belarus, Kazakistan, Azerbaycan, Tacikistan, Özbekistan ve Moldova'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları artmaya devam ediyor.
Azerbaycan 25.5.2020
Azerbaycan'da korona virüsten hayatını kaybeden kişi sayısı 51'e yükseldi
Azerbaycan'da korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 51'e, ülke genelinde vaka sayısı 4 bin 271'e yükseldi.
Azerbaycan 25.5.2020
Yunus Emre Enstitüsünden 21 dilde bayram tebriği
YEE'nin Twitter hesabından paylaşılan videoda, dünyanın çeşitli yerlerinden gönüllüler Arapça, Almanca, Arnavutça, Azerbaycan Türkçesi, Boşnakça, İngilizce, İtalyanca, Malayca, Rumence, Rusça, Somalice, Urduca, Tayca, Zuluca, Japonca, Kazakça, Macarca, Farsça, Gürcüce, Hırvatça ve Türkçe olarak kendi dillerinde bayramın onlar için ne anlama geldiğini ifade etti ve bayram tebriğinde bulundu.
Azerbaycan 25.5.2020
Uluslararası Türk Akademisi 10 yaşında
Kazakistan'ın Kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in 2009'da Azerbaycan'ın Nahçıvan şehrinde yapılan Türk Dili Konuşan Devlet Başkanları zirvesinde açıkladığı öneri üzerine kurularak, 25 Mayıs 2010'da faaliyete geçen Türk Akademisi, Türk dünyasının eski çağlardan günümüze kadarki tarih, dil, edebiyat ve kültürünü araştırıyor.
Azerbaycan 25.5.2020
Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde sokaklar boş kaldı
Adıyaman Adıyaman'da Sümer Meydanı ile işlek cadde ve sokaklar sessizliğe büründü. Görevliler dışında kimsenin dışarıda olmadığı kentte, yaya ve araç trafiği de en düşük seviyeye ulaştı. Kahramanmaraş Kahramanmaraş'ta, en işlek noktalardan Trabzon Caddesi başta olmak üzere, Azerbaycan, Atatürk ve Şekerdere bulvarlarında araç yoğunluğu yaşanmadı.
Azerbaycan 25.5.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Başarılı çalışmalarından dolayı Mehmetçik'i tebrik eden ve Ramazan Bayramı'nı kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Koronavirüs belasından kurtularak nice bayramlara Rabbim bizleri kavuştursun inşallah. Gerek terörle mücadelede gerek Barış Pınarı Harekatı'nda gerekse Afrin'de, İdlib'de ortaya koyduğunuz kahramanca mücadeleyi asla milletimiz unutmayacaktır. Ben, sizleri gözlerinizden öpüyorum. Bayramınızı tekrar tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki bayramları koronavirüs belasından kurtulmuş olarak kutlamayı Rabb'im bizlere nasip etsin diyor, sizleri özellikle selamlıyor, Rabb'im güç, kuvvet versin diyorum." Erdoğan İran, Pakistan, Türkmenistan, Azerbaycan Cumhurbaşkanları ile görüştü İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Azerbaycan 24.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda görüştü.
Azerbaycan 24.5.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, İLHAM ALİYEV İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Azerbaycan 24.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlham Aliyev ile telefonda görüştü
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Azerbaycan 24.5.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN,  İLHAM ALİYEV İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Azerbaycan 24.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile telefonda görüştü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkan İlham Aliyev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Azerbaycan 24.5.2020
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda...
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda görüştü.
Azerbaycan 24.5.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, mevkidaşlarıyla bayramlaştı
Öte yandan Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'la bayramlaşırken, "28 Mayıs Azerbaycan Cumhuriyet Günü"nü kutladı.
Azerbaycan 24.5.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan mevkidaşlarına bayram tebriği
Dışişleri Bakanlığından yapılan bilgilendirmede, "Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ramazan Bayramı vesilesiyle KKTC, Katar, İran, Endonezya, Angola, Bulgaristan, Gambiya, Azerbaycan, Maldivler, Zambiya'daki mevkidaşlarını tebrik etti" denildi.
Azerbaycan 24.5.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
NUR Belarus, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Tacikistan ve Moldova'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları ve ölümleri artmaya devam ediyor.
Azerbaycan 24.5.2020
Azerbaycan'da korona virüs vaka sayısı 4 bini geçti
Azerbaycan'da, 140 kişide daha korona virüs vakası tespit edilmesiyle ülke genelinde vaka sayısı 4 bin 122'ye yükseldi.
Azerbaycan 24.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2005- Azeri petrolünü Türkiye üzerinden dünya pazarına ulaştırması amaçlanan Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) boru hattına ilk petrol, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in katıldığı törenle verildi.
Azerbaycan 24.5.2020
Ramazan Bayramı'nın birinci gününde sokaklar boş kaldı
Kahramanmaraş Kentin en işlek noktalarından Trabzon Caddesi başta olmak üzere, Azerbaycan, Atatürk, Şekerdere bulvarlarında araç yoğunluğu yaşanmadı.
Azerbaycan 24.5.2020
Gürcistan'da Ramazan Bayramı kutlanıyor
Ramazan Bayramı'nın ilk gününde camiye akın eden Gürcistan, Türkiye ve Azerbaycan ile farklı etnik kökenlerden Müslümanlar, Kovid-19 salgınıyla mücadele çerçevesinde maske takarak ve sosyal mesafe koruyarak bayram namazını eda etti.
Azerbaycan 24.5.2020
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (6)
"Azerbaycan'ın derdi bizim derdimizdir" Çavuşoğlu, Ermenistan işgali altında olan Karabağ'da seçim yapılmasına ilişkin bir soru üzerine de "Azerbaycan'ın derdi bizim derdimizdir.
Azerbaycan 23.5.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artıyor
NUR Belarus, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Tacikistan ve Moldova'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları ve ölümleri artmaya devam ediyor.
Azerbaycan 23.5.2020
Azerbaycan'da korona virüsten can kaybı 49 oldu
Azerbaycan'da korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 49'a ülke genelinde vaka sayısı 3 bin 982'ye yükseldi.
Azerbaycan 23.5.2020
TRT evde kalan seyircileri Ramazan Bayramı'na özel içerikleriyle buluşturacak
"Bayram Özel" programında, Türkiye'den Balkanlar'a, Kerkük'ten Azerbaycan'a uzanan geniş bir coğrafyadan ve Erzurum, Muğla, Diyarbakır, Antalya, Trabzon ve Adana'dan canlı bağlantılar yapılacak.
Azerbaycan 23.5.2020
Çay işçilerini taşıyan otomobil direğe çarparak alev aldı 3 ölü, 1 yaralı-2
TRABZON'un Of ilçesinde sürücüsünün kontrolünden çıkan çay işçilerinin içerisinde olduğu otomobil elektrik direğine çarparak alev aldı. Kazada otomobildeki Azerbaycan uyruklu 3 çay işçisi yanarak yaşamını yitirdi, 1 işçi de ağır yaralandı.
Şu an buradasınız: Azerbaycan Haberleri | Azerbaycan Haber - Haberler - Azerbaycan haberleri, son dakika azerbaycan haber ve gelişmeleri burada. TBMM Başkanı Şentop bazı ülkelerin meclis ve senato başkanlarının bayramlarını kutladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 20:36:57. #1.14#
title