Azerbaycan Haberleri

Azerbaycan haber, Azerbaycan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Azerbaycan - Dün
Ritmik Cimnastik Dünya Kupası'nda milli takım 9. oldu
Ritmik Cimnastik Dünya Kupası serisinde Azerbaycan etabı başladı.
Azerbaycan - Dün
Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa, Azerbaycan'ın kültür başkenti oldu
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa kentinin Azerbaycan'ın kültür başkenti olarak ilan edilmesine ilişkin kararnameyi imzaladı.
Azerbaycan - Dün
Kültür başkenti Şuşa'da 32 yıl sonra müzik festivali düzenlenecek
Azerbaycan'ın kültür başkenti Şuşa'da 32 yıl sonra Harıbülbül Müzik Festivali düzenlenecek.
Azerbaycan - Dün
Azerbaycan'dan Ermeni esirlerin serbest bırakılması çağrısına karşı Fransa ve Kanada'ya tepki
Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Leyla Abdullayeva, Fransa ve Kanada Dışişleri Bakanlıklarının Ermeni esirlerin serbest bırakılması yönünde yaptığı çağrılara tepki göstererek, "Ermenistan'ı uluslararası insani hukuk yükümlülüklerine uymaya ve bölgede kalıcı barışı engelleyen faaliyet...
Azerbaycan - Dün
Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen: "Türk cimnastiği bundan sonra tepe noktalarda olacak"
Azerbaycan'daki Dünya Kupası'nda bu hafta sonu Ritmik Cimnastik Milli Takımı'nın yarışacağını da hatırlatan Çelen, sözlerini şöyle tamamladı: "2020 yılı Kiev Avrupa Şampiyonası'nda üç çember iki labut aletinde altın madalya kazanan Grup Milli Takımı'mız ile bireyselde Kamelya Tuncel ve Nilgün Sarıoğlu ülkemizi temsil edecek.
Azerbaycan - Dün
Sempozyumu, bin 300'ün üzerinde Türk ve Azerbaycanlı bilim insanı katıldı
Ege Üniversitesi (EÜ), Resüsitasyon Derneği ve Azerbaycan Medic School Tıbbi Talim Merkezi işbirliği ile "Türkiye-Azerbaycan Hastane Öncesi Acil Bakımda Resüsitasyon Sempozyumu" düzenlendi.
Azerbaycan - Dün
Doğu Anadolu'nun nisan ihracatı rekor artışla zirveyi gördü
Yıl boyunca bu alanda liderliğini koruyan Irak'ı 13 milyon 88 bin dolarla Azerbaycan-Nahçivan, 12 milyon 226 bin dolarla Türkmenistan, 11 milyon 773 bin dolarla İran, 10 milyon 86 bin dolarla Suriye ve 9 milyon 787 bin dolarla Almanya izledi.
Azerbaycan - Dün
TRT Radyo Günleri'nde Türkçe yayın yapan radyoların temsilcileri buluştu
6 Mayıs Radyo gününe özel "TRT Radyo Günleri" kapsamında gerçekleştirilen oturuma, TRT Radyo ve Müzik Daireleri Başkanlığını yürüten Ahmet Akçakaya ile KKTC, Makedonya, Kırgızistan ve Azerbaycan gibi ülkelerde Türkçe yayın yapan radyoların temsilcileri katıldı.
Azerbaycan - 06.05.2021
"Edirne Kırmızısı" konulu makale uluslararası kongrede yayımlandı
Türkiye'nin yanı sıra İtalya, Hindistan, Azerbaycan, Filipinler, İran, Pakistan ve Kazakistan'dan akademisyen ve araştırmacıların katılımıyla gerçekleşen kongrede Edirne Kırmızısı'nın önemi ve tekstil desenlerinde kullanımı aktarıldı.
Azerbaycan - 06.05.2021
1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını çürüten bilgiler Rusya Bilimler Akademisinin raporlarında
Azerbaycan asıllı Musalı, AA muhabirine, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarına karşı Rus belgelerinin büyük önem taşıdığını söyledi.
Azerbaycan - 06.05.2021
Iğdır'da kayısı rekoltesinin 40 bin tonun üzerine çıkması bekleniyor
Yolcu, özellikle coğrafi işaretli şalak türünün Türkiye'nin ve dünyanın birçok bölgesinden yoğun ilgi gördüğünü vurgulayarak, şunları kaydetti: "Kayısı daha önceki yıllarda genelde iç piyasada tüketiliyordu, son yıllarda özellikle ihracat konusunda yoğun bir faaliyet var. Rusya, Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan'a ilimizin kayısıları gönderiliyor.
Azerbaycan - 06.05.2021
Vakıf Katılım MobildePOS ile temassız alışverişlerde limit yok
"Müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak çözümler üretmeye devam edeceğiz" Göktaş, teknolojiyle büyüme vizyonu doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti: "Salgının meydana getirdiği koşullar sebebiyle son bir yılda tüketicilerin temassız kart kullanımının bir önceki yıla oranla 2,5 kat artığını görüyoruz. Hızla değişen yaşam ve tüketim alışkanlıkları karşısında her zamankinden daha fazla inovatif bir yaklaşım içerisinde olmak durumundayız. Bu noktada Vakıf Katılım olarak müşterilerimiz için ödeme ve harcamalarda tahsilat kolaylığı sağlamanın öncelikli ihtiyaçlardan biri olduğunu gördük ve Mastercard ile birlikte MobildePOS uygulamamızı daha etkin bir hale getirdik. Sunduğumuz çözümün işletmelerin işlemlerini hem hızlı hem de etkin bir şekilde gerçekleştirmesini sağlamasının yanı sıra cari açığın ve kayıt dışı işlemlerin azalmasına da katkı sunmasından dolayı mutluyuz. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak, günün şartlarına ve ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmeye devam edeceğiz." Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan da hızla dijitalleşen finans sektörüyle Türkiye'nin, teknoloji adaptasyonunda birçok ülkenin önüne geçtiğini vurgulayarak, "BKM'nin Mart 2021 verilerine göre, Türkiye'de 78 milyon kredi kartı, 189 milyon banka kartı ve 47 milyon ön ödemeli kart kullanılıyor.
Azerbaycan - 06.05.2021
Ritmik Cimnastik Dünya Kupası Azerbaycan'da yapılacak
Ritmik Cimnastik Dünya Kupası, 7-9 Mayıs'ta Azerbaycan'da yapılacak.
Azerbaycan - 05.05.2021
İran'da Kovid-19'un Hindistan mutasyonuna rastlandı
Kovid-19'un daha hızlı yayılan yeni bir türüne İran'da da rastlandığını aktaran Nemeki, "Ne yazık ki Batı Azerbaycan eyaletinde Hint işçilerin bulunduğu bir binada 10 kişide ülkeye getirilebilecek en kötü tür olan Hindistan-Kaliforniya hibrit varyantı tespit edildi.
Azerbaycan - 05.05.2021
Haydarpaşa Garı civarında denizde bulunan cesedin kimliği tespit edildi
Haydarpaşa Garı civarında denizde bulunan cesedin Azerbaycan uyruklu Bayram Mammadov'a ait olduğu belirlendi.
Azerbaycan - 05.05.2021
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile EBRD iş birliğini güçlendirecek
Türkiye, Kazakistan, Özbekistan, Hırvatistan, Çekya, Estonya, Macaristan, Latvia, Litvanya, Polonya, Slovakya, Slovenya, Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Gürcistan, Moldova, Ukrayna, Rusya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Romanya, Sırbistan ve Mısır bankanın yatırım yaptığı başlıca ülkeler arasında yer alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Azerbaycan Haberleri | Azerbaycan Haber - Haberler - Azerbaycan haberleri, son dakika azerbaycan haber ve gelişmeleri burada. Ritmik Cimnastik Dünya Kupası'nda milli takım 9. oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 11:23:09. #1.16#

title