Azerbaycan Haberleri

Azerbaycan haber, Azerbaycan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Azerbaycan - Bugün
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, partisinin Bartın il kongresinde konuştu Açıklaması
Azerbaycan'da yaşananları herkesin gördüğünü ve Türkiye'nin kararlı duruşu olmasaydı 30 yıllık Karabağ meselesinin çözülemeyeceğini dile getiren Kandemir, şöyle devam etti: "Irak cephesinde yaşananları görüyorsunuz.
Azerbaycan - Bugün
Müteahhitlerden yurt dışında 100 bin istihdam, yıllık 50 milyar dolarlık iş hedefi
Yenigün, hükümetin de desteğiyle geleneksel pazarlardaki sorunların çözümü için çabalarını sürdürdüklerini belirterek şöyle devam etti: "Devletimizin desteğini her zaman yanımızda hissetmek, en büyük motivasyonumuzu oluşturuyor. Sektörün ilk ve en büyük üçüncü pazarı olan Libya'daki sorunlarımızın çözüm süreci halen devam etmektedir. Sayın Bakanımıza bu konudaki kıymetli destekleri için bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Güvenliğin tesisi, politik ve ekonomik istikrarın sağlanmasıyla müteahhitlerimiz, ülkede yarım kalmış projelerini artık tamamlamak arzusunda. Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti yetkilileri de yeni projelerde de bizimle çalışmak istediklerini her fırsatta belirtmektedirler." Körfez bölgesinde, özellikle Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde müteahhitlerin sorunlarının arttığını aktaran Yenigün, şunları kaydetti: "Bu ülkelerde maruz kaldığımız haksız uygulamanın giderilmesi gerekiyor. Siyasetten etkilenen sektörümüzün maruz kaldığı sorunların giderilmesi için hükümetimizin desteğine ihtiyaç duyduğumuzu vurgulamakta yarar görüyorum. Suudi Arabistan'dan 2018'de 3 milyar dolarlık, 2019'da 500 milyon dolarlık, geçen yıl ise 20 milyon dolarlık iş aldık. Bu, tamamen siyasi olarak bize bakış açılarından kaynaklanıyor. Suudi Arabistan başta olmak üzere, Körfez ülkelerinde önümüzdeki yıl içerisinde toplam 100 milyar dolar tutarında projenin ihale edileceği yönünde yapılmış çalışmalar varken bizim siyaset dahil her türlü enstrümanı kullanmamız gerektiğini düşünüyorum." Yenigün, lider konumdaki pazarları Rusya'nın, gelecek dönemde de yeni projelerle müteahhitlik hizmetlerine katkı vermeyi sürdürmesini beklediklerini, ayrıca Azerbaycan ile inşaat alanındaki mevcut iş birliğinin Dağlık Karabağ'daki yaraların sarılması sürecinde de gelişerek artacağına inandıklarını söyledi.
Azerbaycan - Bugün
DEİK Başkanı Olpak: "Türkiye'nin salgın sürecinde verdiği desteğin çok iyi bir dönüşü olacak" (2)
Olpak, Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı Karabağ topraklarında Türkiye açısından bir fırsat bulunduğunu anlattı.
Azerbaycan - Bugün
Kahramankazan'da salgın sürecinde öğrencilere öğretici çevrimiçi oyun
Türkiye ve Azerbaycan'daki 10 okuldan öğretmenlerin yer aldığı etkinlikte, "Matematikçi Dedektifler" ve "Pandemi Sürecinde Çocuk ve Oyun" konulu 2 proje ile öğrencilerin öğrenme kabiliyetleri geliştiriliyor.
Azerbaycan - Bugün
Iğdır Üniversitesinden "Türkiye-Azerbaycan dostluğu ve Karabağ Zaferi" konseri
Iğdır Üniversitesi, Azerbaycan'ın Karabağ zaferini düzenlediği "Türkiye-Azerbaycan dostluğu ve Karabağ Zaferi" konseriyle kutladı.
Azerbaycan - Bugün
Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalanan Tercihli Ticaret Anlaşması Resmi Gazete'de yayımlandı
Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Tercihli Ticaret Anlaşması'nın onaylanmasına yönelik karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Azerbaycan - Dün
Zarif: "Trump'ın attığı adımların İran üzerinde etkisi olmayacaktır"
Dışişleri Bakanlığı olarak uluslararası düzeyde ve ikili görüşmelerde Kasım Süleymani ve Muhsin Fahrizade suikastlariyle ilgili gerekli hukuki takibatı yaptıklarını ve milletvekillerine konuyla ilgili bilgi verdiğini aktaran Zarif, şunları kaydetti: "İran, gerginlik ve savaş peşinde değildir. Trump'ın bitmek üzere olan hükümetinin attığı adımların İran üzerinde etkisi olmayacaktır. İran'a saldırı gibi bir kastı olan önceki işgalleri göz önünde bulundurmalıdır. Bir-iki günlük ömrü kalan Trump hükümetine karşı caydırıcılığımız iyi işliyor." ??????? Zarif, Dağlık Karabağ'daki savaşta Azerbaycan Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğünü desteklediklerini hatırlatarak, "Yerleşim yerlerine özellikle de tarihi bir miras olan Gence şehrine yapılan saldırıya karşı çıktık.
Azerbaycan - Dün
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Maas'la ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Çavuşoğlu, Yukarı Karabağ konusunda ise ateşkesin önemli bir fırsat olduğuna dikkati çekerek "Biz Türkiye ve Azerbaycan olarak eğer ateşkes kalıcı olursa ve eğer Ermenistan da buna inanırsa, Ermenistan'la ilişkilerimizi normalleştirme konusunda Azerbaycan'la birlikte adımlar atabiliriz.
Azerbaycan - Dün
Son dakika gündem: Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ'daki savaşta 2 bin 855 şehit verdi
Son dakika haberi: Azerbaycan ordusunun, Dağlık Karabağ'da topraklarını işgalden kurtarmak için yürüttüğü operasyonda 2 bin 855 şehit verdiği bildirildi.
Azerbaycan - Dün
Son dakika haberleri! Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, AK Parti Kilis İl Kongresi'nde konuştu: (1)
"Türkiye'yi dışlayan hiçbir adıma asla müsaade etmeyiz" Kilis'in yüklendiği sorumlulukların yanında Türkiye'yi terörle dize getirebileceğini sanan hainlerin hedefinde olduğunu, sınır ötesinden atılıp kente düşen bombalarla çok sayıda kişinin şehit olduğunu hatırlatan Varank, sözlerini şöyle sürdürdü: "Milli güvenliğimizi ve egemenliğimizi doğrudan tehdit eden terör yuvalarını ortadan kaldırmak için tarihi operasyonlar başlattık. Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşuyla Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Kalkanı operasyonlarını başarıyla tamamladık. Sınırın öbür tarafındaki teröristlerin temizlenmesi sayesinde sınırımızda ve özellikle de Kilis'te güvenliği tesis ettik. Bu operasyonlarda, sınır ötesinden yapılan saldırılarda şehit düşen tüm güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Suriye'deki istikrarsızlığı Türkiye'ye taşıyamayanlar, oluşturmak istedikleri terör koridoruyla bizi kıskaca almak istediler. Gereken cevabı sadece Suriye'de vermekle kalmadık. Doğu Akdeniz'den Libya'ya, Azerbaycan'dan Irak'a kadar her alanda başarılı neticelerle Türkiye'nin cevabını muhataplarına ilettik.
Azerbaycan - Dün
DEİK'in "Yeniden Asya" toplantısı çevrim içi gerçekleştirildi
"Karşılıklı ticaretimizi kolaylaştıracak anlaşmalar üzerinde çalışmamız önem taşıyor" Nail Olpak, Azerbaycan'da işgalden kurtarılan toprakların yeniden imarında Türk firmalarının yer almasının önemli olduğuna işaret ederek, Rusya'nın öncülük ettiği Avrasya Ekonomik Birliği'nin de üye ülkelerle ticareti önemli ölçüde etkileyen bir faktöre dönüştüğünü söyledi.
Azerbaycan - Dün
Gülnar'da "Tabiata Hayat Olaq" projesi ile öğrencilere çevrimiçi eğitim
Anamur Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş, "Tabiata Hayat Olaq" projesi kapsamında Azerbaycan'dan 3 ve Türkiye'nin değişik ilindeki 10 ilkokul öğrencisine çevrimiçi tabiat eğitimi verdi.
Azerbaycan - Dün
Türkiye-Fransa ilişkilerinde tarih tekerrür mü ediyor?
Fransa ve Dağlık Karabağ meselesi Dağlık Karabağ savaşının devam ettiği süreçte Macron Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme yapmak istemiş, ancak bu talep reddedilmişti. Dağlık Karabağ savaşı sırasında Macron'un sürecin en başından itibaren Ermenistan'ın yanında yer almış olması ve özellikle çatışmaların devam ettiği günlerde Fransa'da yürütülen Türkiye ve Azerbaycan karşıtı propaganda faaliyetlerine göz yumulması da iki ülke ilişkilerine zarar verdi.
Azerbaycan - 17.01.2021
Japon Youtuber Enomoto, eğlenceli kişiliği ve yardımseverliğiyle gönülleri fethediyor
Türkiye'ye geldikten sonra Youtube kanalında Türk kültürüyle ilgili paylaşımlar yapmaya karar verdiğini anlatan Enomoto, gördüğü ilgiden memnun olduğunu belirterek şunları söyledi: "Azerbaycan'da da yaşadığım için aksanımda Japon ve Azerbaycan aksanı var.
Azerbaycan - 17.01.2021
TSK gövde gösterisine hazırlanıyor
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) son dönemin en kapsamlı kış tatbikatına hazırlanıyor. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri unsurlarının da katılacağı tatbikatta tank bölükleri, topçu bataryaları, keskin nişancı timleri, Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli, komandolar ve helikopterler görev alacak.
Azerbaycan - 16.01.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Azerbaycan'da salgınla mücadele kapsamında uygulanan karantina uygulaması 1 Nisan'a kadar uzatıldı, bazı kısıtlamalar ise kaldırıldı.
Azerbaycan - 16.01.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Azerbaycan - 16.01.2021
Erdoğan, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ zaferinin bölge barışı ve istikrarı adına yeni imkanlar getirdiğini belirtti.
Erdoğan, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ zaferinin bölge barışı ve istikrarı adına yeni imkanlar getirdiğini belirtti.
Azerbaycan - 16.01.2021
Erdoğan, Ermenistan işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ'da onarım ve inşa faaliyetlerinin başlamış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Erdoğan, Ermenistan işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ'da onarım ve inşa faaliyetlerinin başlamış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Azerbaycan - 16.01.2021
Son dakika gündem: Bahçeli: Şuşa'da ilkokul yapılması hedefimizdir
Son dakika haber... Bahçeli: Şuşa'da ilkokul yapılması hedefimizdirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Şayet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın müsaadeleri olursa, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev de uygun bulursa, bizatihi talimatımla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa'da...
Azerbaycan - 16.01.2021
Son dakika haberleri: MHP, Ermenistan işgalinden kurtarılan Suşa'da ilkokul yaptıracak
Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Şayet Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın müsaadeleri olursa, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de uygun bulursa, bizatihi talimatımla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa'da dokuz derslikli bir ilkokulun yapılması hedefimizdir.
Azerbaycan - 16.01.2021
Azerbaycan'da karantina uygulaması 1 Nisan'a kadar uzatıldı
Azerbaycan'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında uygulanan karantina uygulaması 1 Nisan'a kadar uzatıldı, bazı kısıtlamalar ise kaldırıldı.
Azerbaycan - 16.01.2021
Son Dakika | CRR'nin çevrim içi konserleri ay sonuna kadar müzikseverlerle buluşacak
CRR'de yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan Devlet Sanatçısı, piyanist İslam Manafov, dünyaca ünlü besteci Beethoven'in 4.
Azerbaycan - 16.01.2021
Dünya Keşmir Farkındalık Forumu Genel Sekreteri, Çavuşoğlu'na Keşmir açıklamaları dolayısıyla teşekkür etti
Fai, yazılı açıklamasında, Çavuşoğlu'nun 13 Ocak Çarşamba günü Pakistan'ın başkenti İslamabad'da düzenlenen Türkiye-Azerbaycan-Pakistan üçlü dışişleri bakanları toplantısının ardından yaptığı açıklamalarının "cesur ve yürekli" olduğunu belirtti.
Azerbaycan - 16.01.2021
Fransız L'opinion gazetesi: Macron 2021'de Avrupa'nın istikrarına Türkiye'nin katkılarını bekliyor
Haberde ayrıca Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ çatışmasının başlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransız mevkidaşının görüşme talebini reddettiğinden bahsedilirken 15 aylık gerginliğin ardından Aralık 2020 ortalarında ilişkilerin yumuşamaya başladığına işaret edildi.
Azerbaycan - 15.01.2021
Aliyev'in Şuşa gezisinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan fotoğrafları dikkat çekti
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa kentine ziyaretinde yol üzerinde bulunan Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafları dikkat çekti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Azerbaycan Haberleri | Azerbaycan Haber - Haberler - Azerbaycan haberleri, son dakika azerbaycan haber ve gelişmeleri burada. Mafya liderinin mezarı başında esrarengiz cinayet.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.1.2021 22:18:36. #1.15#
title