Ukrayna Haberleri

Ukrayna haber, Ukrayna son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ukrayna - Bugün
AB'den Ukrayna'ya 600 milyon avro destek
Avrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı Ukrayna'ya 600 milyon avro finansal destek verildiğini bildirdi.
Ukrayna - Bugün
Öğrencilerimiz ERASMUS Faaliyetleri Kapsamındaki Projeye Katıldı
Avrupa Birliğinin desteklediği ve Avusturya Ulusal Ajansının ev sahipliği yaptığı proje Türkiye'nin yanı sıra Gürcistan, Ermenistan, Belarus, Letonya, Ukrayna ve Polonya'dan çeşitli okul, STK ve gençlik gruplarının katılımıyla gerçekleşti.
Ukrayna - 23.10.2021
İşitme Engelliler Avrupa Basketbol Şampiyonası
Kadınlar finalinde İtalya, Rusya'yı 63-61, erkekler finalinde ise Ukrayna-Rusya'yı 62-44 yenerek şampiyonluğa ulaştı.
Ukrayna - 23.10.2021
Avrupa Oturarak Voleybol Şampiyonası sona erdi
Erkekler finalinde ise Rusya ile karşı karşıya gelen Bosna Hersek, 3-0'lık skorla şampiyonluğu kazanan taraf oldu. Erkekler üçüncülük mücadelesinde ise Almanya, Ukrayna'yı 3-2 yendi.
Ukrayna - 23.10.2021
TRT ortak yapımı 12 film, 9. Boğaziçi Film Festivali'nde yarışacak
Kurgu aşamasındaki uzun metraj film projelerinin danışmanlar eşliğinde uluslararası standartlarda geliştirilmesi için tasarlanmış olan kurgu atölyesi "First Cut Lab"da ise 2020'de gerçekleştirilen 12 Punto'da TRT Uluslararası Ortak Yapım Ödülü kazanan Ukrayna yapımı "Klondike" filmi yer alıyor.
Ukrayna - 23.10.2021
İhlas Haber Ajansı halka arz oluyor
İhlas Haber Ajansı bu bağlamda; Dağlık Karabağ, Afganistan, Irak, Kosova, Gürcistan, Ukrayna gibi çatışma bölgeleriyle Endonezya'daki Tsunami, Haiti'deki deprem, Japonya'daki deprem ve nükleer sızıntı, Arap Baharı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarında dünya televizyonlarına teknik hizmet sağladı.
Ukrayna - 22.10.2021
Son dakika haberleri... Moldova'da enerji krizi nedeniyle olağanüstü hal kararı alındı
Kişinev yönetimi, Romanya, Ukrayna ve diğer ülkelerle doğal gaz ithalatı konusunda müzakereler yürütüyor.
Ukrayna - 22.10.2021
Ukrayna Büyükelçiliğinden Kırım'da düzenlenen nüfus sayımına kınama
Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği, Rusya Federasyonu'nun Kırım'da 15 Ekim-14 Kasım tarihleri arasında nüfus sayımı düzenlemesini kınadı.
Ukrayna - 22.10.2021
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "İlk Yapay Zeka Stratejimiz üzerinde anlaştık"
Ukrayna'nın NATO üyeliği Stoltenberg, Ukrayna'nın muhtemel NATO üyeliğinden Rusya'nın duyduğu rahatsızlıkla ilgili bir soruya, "Ukrayna'nın ne zaman İttifaka katılmaya hazır olduğuna karar vermek Ukrayna ve NATO müttefiklerinin görevidir.
Ukrayna - 22.10.2021
Son dakika haberi... Ukrayna'da iki gün art arda Kovid-19 salgınında en yüksek vaka ve ölüm sayısı görüldü
Son dakika haberler: Ukrayna'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte vaka sayısı 23 bin 785, ölü sayısı 614 ile en yüksek seviyeye çıktı.
Ukrayna - 22.10.2021
Evcil hayvanını alan Petzoo Eurasia Fuarı'na geldi
"Çocuklarımızın teknolojiye değil, bir hayvana bağlanmasını istiyoruz " Çetin, sözlerine şöyle devam etti: "2012'de 18 firmayla yapılan bir fuarımız vardı, pazar büyüdü. Bugün yaklaşık 200 firma katılıyor. Fuarlar yabancı müşterilerle tanışma, ürün tanıtımı gibi hizmetler sağlıyor. Sektörün gelişmesi adına fuarlar önemli yer tutuyor. Rusya, Ukrayna, İran ve Brezilya'dan ziyaretçiler var.
Ukrayna - 21.10.2021
Futbol: UEFA Avrupa Konferans Ligi
UEFA Avrupa Konferans Ligi gruplarında üçüncü hafta maçları sona erdi.
Ukrayna - 21.10.2021
NATO Savunma Bakanları Toplantısının ilk gün oturumları tamamlandı
Stoltenberg, Avrupa ile Kuzey Amerika arasında çatlak olup olmadığı ve AUKUS ortaklığı hakkındaki değerlendirmesinin sorulması üzerine de şunları söyledi: "Müttefikler arasında bazen ikili farklılıklar, anlaşmazlıklar olabilir ancak NATO her zaman ana görev üzerinde birleşme, birlikte çalışıp ittifakı güçlendirme imkanına sahiptir. Asya Pasifik'te gördüklerimiz, Çin'in yükselişi gibi gelişmeler Avrupa ve Kuzey Amerika'nın NATO içinde birlikteliğini daha da önemli kılmaktadır." Karadeniz Stoltenberg, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'in Brüksel'deki toplantıya Karadeniz bölgesinden geldiğinin hatırlatılarak, "NATO'nun bölgede daha fazla gücünü görebilir miyiz?" sorusuna şöyle karşılık verdi: "Karadeniz'de mevcudiyetimizi artırdık. Çünkü Karadeniz NATO için stratejik önem taşımaktadır. Türkiye, Romanya ve Bulgaristan olmak üzere 3 önemli NATO müttefikinin kıyısı bulunmaktadır. Gürcistan ve Ukrayna gibi iki önemli ortağımız var.
Ukrayna - 21.10.2021
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, basını bilgilendirme toplantısı düzenledi Açıklaması
Türkiye'nin, bunun kabul edilemez olduğunu büyükelçilere de ilettiğini anlatan Bilgiç şöyle devam etti: "Bu, hiçbir diplomatik teamüle de zaten uymuyor. Büyükelçiliklerin görevleri ve yükümlülükleri bulundukları ülkelerin içişlerine karışmamak. Bunlar uluslararası sözleşmelerle kayıt altına alınmış durumda. Biz bunları dün çağırdığımız bu ülkelerin temsilcilerine ilettik. Açıklamayı hadsiz bulduğumuzu, kabul etmediğimizi söyledik. Bu ülkelerin şunu anlaması lazım. İşleyen bir yargı sürecine müdahale edilmesi hiçbir şekilde kabul edilemez. Biz de bunu dün çağırdığımız büyükelçilere bildirdik." "ABD'li yetkililerle önümüzdeki dönemde yetkililerle temasımız sürecek" Türkiye'nin ABD ile ilişkilerini de değerlendiren Bilgiç, "Türkiye Cumhuriyeti olarak biz her ülkeyle iyi ilişkiler tesis etmek istiyoruz. ABD tabii bizim müttefikimiz. NATO'da beraberiz. Müşterek çıkar ve benzer hedeflere sahibiz, özellikle Suriye, Ukrayna, Libya, Afganistan ve Afrika gibi konularda zaten benzer çıkarlarımız var, müşterek hedeflerimiz var.
Ukrayna - 21.10.2021
Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba: "Bölgesel ittifaklar bloklardan daha etkili"
Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Polonya ve Litvanya'yla "Lublin Üçgeni", Türkiye'yle "Quadriga" ve Moldova ile Gürcistan'la "Birleşik Üçlü" olmak üzere üç bölgesel ittifak platformu kurduklarını belirterek "Bu ittifaklar eski var olan bloklardan daha etkili çünkü benzer fikirli...
Ukrayna - 21.10.2021
Colendi Üst Yöneticisi Tekmen, finansal hizmetlerdeki rekabetin yapısını anlattı Açıklaması
"Edindiğimiz bilgi ve tecrübe ile sınırları aşıyoruz" Türkiye'den bir ürün çıkarma kabiliyetinin çok değerli olduğunun altını çizen ve Colendi ile elde ettikleri bilgi ve tecrübeyi yeni coğrafyalara açtıklarını belirten Tekmen, "Türkiye'de iş ortaklarımızla ve ortak girişimlerimizle edindiğimiz deneyimi, yeni coğrafyalara sunmaya odaklandık. Hedeflerimiz doğrultusunda yurt dışına açılmanın ilk adımını da atarak merkezimizi İngiltere'ye taşıdık ve Ian Hannam'ın Colendi UK Yönetim Kurulu Başkanlığına geldiğini duyurduk. Türkiye'de geliştirdiğimiz teknolojiyi ve ürünleri, İngiltere ve Ukrayna'daki şirketlerimiz üzerinden de kullanıma sunuyoruz.
Ukrayna - 21.10.2021
BASIN BÜLTENİ (2021/171)
BASIN BÜLTENİ (2021/171)MUĞLA İL JANDARMA KOMUTANLIĞI BASIN BÜLTENİFethiye / Ölüdeniz J. Krk. K. lığına müracaatta bulunan; Anetta MATOUSKOVA (Ukrayna uyruklu) ve Jan MATOUSEK (Ukrayna uyruklu) isimli şahıslar 19 Ekim 2021 günü "Belcekız Sahilinde şezlong üzerinde bulunan çantalarının çalındığını, çantaların içerisinde (2) adet pasaport, (2) adet cep telefonu, (3) adet kredi kartı ve (260) Euro nakit paralarının olduğunu" beyan etmişlerdir.
title