İşçi Haberleri

İşçi haber, İşçi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İşçi - 28.10.2020
Son dakika haberi: Zimbabve'de ülkenin imajını zedelemek "suç" kabul edilecek
Çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve işçi örgütünü içinde barındıran Zimbabve'deki Kriz Koalisyonu Direktörü Blessing Vava, yeni tasarının "eleştirel sesleri susturma ve fiili olarak tek parti devletini sağlamlaştırma amacı taşıdığını" söyledi.
İşçi - 28.10.2020
Antalya'da çatıdan düşen işçi öldü
Antalya'nın Kumluca ilçesinde fide tesisinin çatısında onarım yaparken düşen işçi hayatını kaybetti.
İşçi - 28.10.2020
AB'den asgari ücret yönetmeliği teklifi
Schmit de AB ülkelerindeki işçilerin yüzde 10'unun yoksul olduğunu ve bunun değişmesi gerektiğini söyledi.
İşçi - 28.10.2020
Son dakika... Muğla'da beton pompasının kopan kolunun altında kalan işçi öldü
Son dakika haberleri: Muğla'nın Milas ilçesinde bir inşaatın temel çalışmaları sırasında beton pompasının kopan kolunun altında kalan işçi hayatını kaybetti.
İşçi - 28.10.2020
İnegöl'de fabrikanın çatısından düşen işçi yaralandı
Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen iş kazasında bir işçi yaralandı.
İşçi - 28.10.2020
Akşener, İYİ Parti Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
AK Parti'nin siyaset anlayışı, zenginliği paylaşma değil, fakirliği yönetme anlayışıdır. AK Parti'nin siyaset anlayışı, milletin çaresizliğini siyasi kazanım olarak görme anlayışıdır. Çaresiz vatandaşa keyif çayı veren utanmazlık, o beş müteahhitten biri biraz ağlayınca ne yaptı hatırlıyor musunuz? 500 milyon liralık vergi borcunu tek kalemde sıfırladı. Yandaş müteahhidini, milletinden daha çok düşünen bir anlayış bizi elbette anlayamaz. Sayın Erdoğan, o çayı biraz da senin şu kodamanların içse olmaz mı? Türkiye'nin zenginliğinden biraz da alın teriyle, namusuyla çalışan, işçi kardeşim, emekli kardeşim, memurlarımız, işsiz gençlerimiz faydalansa olmaz mı? Elbette olur.
İşçi - 28.10.2020
Kartal Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi imzalandı
Kartal Belediyesi ile DİSK arasında kadrolu 80 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.
İşçi - 28.10.2020
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: "Hatay'daki orman yangını kontrol altına alındı"
Türkiye genelinde dün 14'ünün orman olmak üzere 17 yangın çıktığını ve 16'sının kontrol altına alındığını belirten Pakdemirli, "İskenderun yangını ise dün yine saat 14.25'te başladı. İlk müdahalemizle birlikte yoğun bir mücadele verildi. Tüm teknolojik imkanları kullandık. En büyük hazinemiz tabii ki insan kaynağımız ve değerli orman teşkilatımız ama kullanmış olduğumuz makine teçhizat açısından da bunları da tekrar hatırlatmak isterim, 166 arazöz, 15 dozer, 700 işçi ve ayrı ayrı 3 kurumun İHA'larını da dün akşam kullandık.
İşçi - 28.10.2020
AYM'nin siyasi parti mali denetimleri Resmi Gazete'de yayımlandı
Anayasa Mahkemesinin, siyasi parti mali denetimlerine ilişkin kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
İşçi - 28.10.2020
Türkiye'nin yerli otomobil macerasında ilk göz ağrısı: Devrim
Şimdiki adı Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) olan Eskişehir Demiryolu Fabrikalarında dönemin Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel'in talimatıyla 1961'de Türk mühendis ve işçiler tarafından zor koşullarda 4 otomobil üretildi.
İşçi - 28.10.2020
Yığılca'da Kovid-19 denetimleri
Denetimlerde umuma açık istirahat ve eğlence yerleri başta olmak üzere kafe, restoran gibi yeme içme mekanları, şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları, toplu işçi çalıştırılan fabrika, işletme ile personel servisleri, tanı ya da temaslı olması nedeniyle izolasyona tabi tutulan kişiler, cami ve mescitler, halı sahalar, park ve bahçeler, piknik alanları, pazar yerleri, berber, kuaför, güzellik merkezleri, internet kafe, düğün ve nikah salonları denetlendi.
İşçi - 28.10.2020
Memur ve işçiler faizsiz ev ve araç alma sistemini sevdi
Yapı Tasarruf Sandıkları (YTS) Derneği Kurucu Genel Başkanı ve Kolo Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo, faizsiz ev ve araç alma sisteminin orta kesim tarafından rağbet gördüğünü belirterek, "Özellikle memur ve işçi kesimine baktığımızda sistemimize daha çok ilgi gösterdiğini görüyoruz.
İşçi - 28.10.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması
Cumhuriyetin ilanıyla egemenliğin kayıtsız şartsız millette olduğu ve milletin gücünün üzerinde hiçbir gücün olamayacağının en açık haliyle ifade edildiğini vurgulayan Arslan, şunları kaydetti: "97 yıl önce büyük zorluklar, eşsiz özveri, gayret ve kahramanlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, dünyada eşi görülmemiş bir başarıya imza atmıştır. Türkiye Cumhuriyeti, modern bir devlet olarak siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda, demokratikleşme, hukuk devletini gerçekleştirme, ekonomik, sosyal ve siyasi gelişmeler gösterme noktasında önemli bir yol alınmıştır." Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün zorlukların üstesinden geldiğini, büyüyen ekonomisi ve güçlenen demokrasisiyle bugün dünyanın sayılı ülkeleri arasında yerini aldığını belirten Arslan, şu ifadeleri kullandı: "Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünün, Türkiye işçi hareketine, çalışma hayatına ve tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz.
İşçi - 28.10.2020
Sözleşmeli personele Danıştay'dan müjde
Danıştay 12. Dairesi, emsal nitelikte bir karara imza attı. Kararda; davacının belediyede 2010 Aralık - 2013 Aralık döneminde taşeron işçi, 2014 Ocak - 2016 Aralık döneminde ise sözleşmeli ekonomist olarak görev yaptığı hatırlatıldı.
İşçi - 28.10.2020
Son dakika haber: Adana'daki orman yangınına müdahale sürüyor
İlçeye bağlı Kuytucak Mahallesi Savruk bölgesinde saat 14.30 sularında çıkan yangına 25 arazöz 70 orman yangın söndürme işçisi ile müdahale ediliyor.
İşçi - 28.10.2020
Üreten belediye, Samsun Büyükşehir
Belediye olarak her alanda üreten bir anlayışıyla çalıştıklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Makine İkmal Daire Başkanlığı'na bağlı tüm birimlerimiz Türkiye'ye örnek olacak nitelikte üretimlere imza atıyor. Yaptığımız tüm bu çalışmalar ile tasarruf elde ederek bütçemizin yatırımlara dönüşmesini sağlıyoruz. Bu amaçla çalıştığımız alanlardan biri de Saathane Meydanı. Burada ağustos ayında Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından çevre düzenleme projesinin onaylanması ile çalışmalarımız başlamıştı ve şu an tüm hızıyla sürüyor. Orada yapılan kazılarda geçmişe ait kalıntılar ortaya çıkmıştı. Bu tarihi kalıntıları vatandaşlarımız dışarıdan baktıklarında canlı canlı görebilecek. Çevre düzenleme çalışmaları sonrası kalıntıların etrafı çitle çevrilecek. Çitler de şu anda yine belediyemiz bünyesinde hazırlanıyor. Makine İkmal Daire Başkanlığımız tarafından imalatı yapılan çitler malzeme seçiminden işçiliğine kadar tamamen geçmişi yansıtacak" dedi.
İşçi - 28.10.2020
Suudi Arabistan "kefillik sistemi"ni kaldırmaya hazırlanıyor
Suudi Arabistan merkezli ekonomi gazetesi Maaal'in haberine göre, Suudi Arabistan İnsan Kaynakları ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı ülkedeki yabancı işçiler ile işveren arasındaki şartların iyileştirilmesine dair bir girişim başlatmaya hazırlanıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İşçi Haberleri | İşçi Haber - Haberler - İşçi haberleri, son dakika işçi haber ve gelişmeleri burada. İstanbul Valiliği'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 11:13:52. #1.15#
title