İşçi Haberleri

İşçi haber, İşçi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İşçi - 31.10.2020
Fransa kamu borcunun GSYİH'e oranı 2020'de yüzde 119,8 olarak açıklandı
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, ülkenin kamu borcunun gayri safi yurtiçi hasılaya (GSYİH) oranının 2020'de yüzde 119,8'e yükseleceğini bildirdi.
İşçi - 31.10.2020
Yapımı tamamlanan 82 iş yeri için kuralar çekildi
"Ülkemizin huzuru ve asayişi çok önemli" Gaziantep Valisi Davut Gül ise yine bir Gaziantep Modeli ile bir arada olduklarına dikkati çekerek, "Gaziantep'te birlikte iş yapma kültürünün olduğunu görüyoruz. Bizim bildiğimiz kooperatiflerin 10 yıla kadar inşaatlarının sürdüğünü biliyoruz. 1 yıla kadar inşaatının bittiği nadir kooperatifler bulunuyor. Gaziantep bunların en güzel örneğidir. Arsayı tahsis ederken değerinin çok altında satıldığını biliyoruz. Alt yapı çalışmalarının işçiliğinin çok altında bir maliyetle yapıldığını biliyoruz.
İşçi - 30.10.2020
Tekirdağ'da toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alınması yasaklandı
Toplantıda, Tekirdağ'daki salgının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında yürütülmekte olan filyasyon çalışmalarında görev yapan ekiplerin artırılması, İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı sağlık tesislerinde görev yapan sürekli işçi statüsündeki personelin filyasyon çalışmalarında ve kurumların sağlık hizmetlerinde şoförlük yapması kararlaştırıldı.
İşçi - 30.10.2020
Son dakika haberi! Tekirdağ'da toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alınması yasaklandı
Son dakika haberine göre TEKİRDAĞ İl Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarında 3'te 1 oranında ayakta yolcu taşınması kararının ihlal edildiğini belirleyerek, uygulamanın kaldırılmasını ve ayakta yolcu alınmamasını kararlaştırdı.
İşçi - 30.10.2020
Tacikistan'da Cumhurbaşkanı seçilen İmamali Rahman, yemin ederek görevine başladı
Törende ülke halkı ve anayasasına bağlılık sözü veren Rahman, "Cumhurbaşkanı olarak Tacikistan'ın anayasası ve yasalarını korumaya, vatandaşların hak ve özgürlüklerini, onurunu ve haysiyetini garanti etmeye, Tacikistan'ın siyasi, ekonomik ve kültürel bağımsızlığını savunmaya, halka sadakatle hizmet etmeye yemin ediyorum." ifadesini kullandı. Rahman, gelecek 7 yıl içinde ulusal kaynakları ve imkanları etkin kullanarak enerji bağımsızlığını sağlayacaklarını, Tacikistan'ı transit bir ülkeye dönüştüreceklerini, bu dönemde yeni iş yerleri yaratarak işçi göçünü azaltacaklarını, sanayileşme sürecini hızlandıracaklarını, gıda güvenliğini temin edeceklerini ve böylece halkın refah düzeyini yükselteceklerini kaydetti.
İşçi - 30.10.2020
Zonguldak'ta maden ocağındaki iş kazasında bir işçi yaralandı
Zonguldak'ta maden ocağında meydana gelen iş kazasında bir işçi yaralandı.
İşçi - 30.10.2020
Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Aslan'dan "orman yangınları" açıklaması Açıklaması
Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, "Ormanlarımız milli sermayemizdir, gözlerimizin önünde yok olmalarına izin vermemeliyiz. Acil bir şekilde 8600 kişi kadroya geçirilmeli ve 5000 işçinin de alımı yapılmalıdır.
İşçi - 30.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
Veli Koçer'in, 2007'de Antalya'da yaşarken 17 yaşındaki bir kıza cinsel saldırıda bulunduğu ve İzmir'e kaçtığı, daha sonra da Akşehir'e gelip, sanayide işçi olarak çalışmaya başladığı belirlendi.
İşçi - 30.10.2020
AB tescilli kestanede hasat heyecanı
Bölgede "sırıkçı" adı verilen erkek işçiler, ağaçlara tırmanarak ellerindeki 4-5 metrelik sırıklarla adeta bir cambaz dikkatiyle kestaneleri yere düşürüyor.
İşçi - 30.10.2020
Kilometrelerce yol kat edip baba yadigarı bağda üretimi artırdılar
Bağ bozumu sezonunda sona yaklaştıklarını, yaklaşık 50 mevsimlik işçi ile güzel bir hasat dönemi geçirdiklerini anlatan Baytaş, bu yıl 500 ton civarında rekolte beklediklerini sözlerine ekledi.
İşçi - 30.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ-2
Trafodaki arızayı gidermek isteyen 2 işçi, akıma kapılıp yaralandı KOCAELİ'nin Darıca ilçesinde, trafodaki arızayı gidermeye çalışırken akıma kapılan elektrik dağıtım şirketinin 2 çalışanı yaralandı.
İşçi - 30.10.2020
Kocaeli'de elektrik trafosu patladı: 2 yaralı
Patlamada yaralanan 2 işçi, ambulansla hastaneye kaldırıldı.
İşçi - 29.10.2020
Son dakika haberleri: Kazakistan'da KOBİ'lerin ekonomideki payı son 5 yılda yüzde 8 arttı
Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Ulusal Girişimciler Odası "Atameken"in çevrim içi toplantısında yaptığı konuşmada, son 5 yılda KOBİ'lerin ülke ekonomisindeki payının yüzde 24'ten yüzde 32'ye çıkarıldığını belirterek, "İş alanında çalışan kişi sayısı yüzde 21 artarak 3 milyon 4 bine yükseldi. Halihazırda yüzde 40 civarında işçi, küçük ve orta ölçekli işletmelerde çalışıyor.
İşçi - 29.10.2020
Gaziantep'te halı balyasının altında kalan işçi öldü
Gaziantep'te kamyondan mal indirirken üzerine halı balyası devrilen işçi hayatını kaybetti.
İşçi - 28.10.2020
Son dakika haberi: Zimbabve'de ülkenin imajını zedelemek "suç" kabul edilecek
Çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve işçi örgütünü içinde barındıran Zimbabve'deki Kriz Koalisyonu Direktörü Blessing Vava, yeni tasarının "eleştirel sesleri susturma ve fiili olarak tek parti devletini sağlamlaştırma amacı taşıdığını" söyledi.
İşçi - 28.10.2020
Antalya'da çatıdan düşen işçi öldü
Antalya'nın Kumluca ilçesinde fide tesisinin çatısında onarım yaparken düşen işçi hayatını kaybetti.
İşçi - 28.10.2020
AB'den asgari ücret yönetmeliği teklifi
Schmit de AB ülkelerindeki işçilerin yüzde 10'unun yoksul olduğunu ve bunun değişmesi gerektiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İşçi Haberleri | İşçi Haber - Haberler - İşçi haberleri, son dakika işçi haber ve gelişmeleri burada. Servis midibüsü araçlara çarptı: 3 yaralı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 10:49:45. #1.14#
title