Rusya Haberleri

Rusya haber, Rusya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rusya - 5.12.2020
"Ege'nin narenciye bahçesi"nde üreticiler Rusya ve İtalya pazarı için mesai yapıyor
Muğla'da hasadına başlanan limon, iç piyasanın yanı sıra Rusya ve İtalya'ya da gönderiliyor.
Rusya - 5.12.2020
Son dakika... Rusya'da son 24 saatte 28 bin 782 yeni koronavirüs vakası
Son dakika haber... Rusya'da son 24 saatte 28 bin 782 kişide daha koronavirüs (Covid-19) tespit edildi.
Rusya - 5.12.2020
Dünyada Kovid-19 vaka sayısı 66 milyonu geçti
ABD 14 milyon 772 bin 535 ile en fazla vaka sayısına sahip ülke konumunda bulunuyor. Bu ülkeyi 9 milyon 608 bin 418 ile Hindistan, 6 milyon 534 bin 951 ile Brezilya, 2 milyon 402 bin 949 ile Rusya, 2 milyon 268 bin 552 ile Fransa, 1 milyon 699 bin 145 ile İspanya, 1 milyon 690 bin 432 ile İngiltere, 1 milyon 688 bin 939 ile İtalya, 1 milyon 454 bin 631 ile Arjantin, 1 milyon 352 bin 607 ile Kolombiya ve 1 milyon 156 bin 770 ile Meksika izliyor.
Rusya - 5.12.2020
Moody's Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme yapmadı
Moody's'den yapılan açıklamada, takvimde hakkında değerlendirme yapılması için 4 Aralık tarihi verilen Türkiye ve Rusya için güncelleme yapılmadığı bildirildi.
Rusya - 4.12.2020
İHA AR-GE Merkezi bölgesindeki izinsiz çekime 3 gözaltı
İstanbul Valiliği, İHA AR-GE Merkezi'nin bulunduğu ve izne tabi tutulan bölgede izinsiz çekim yaptığı tespit edilen 2 Rus uyruklu ile bir Türk vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı. İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimizdeki İnsansız Hava Aracı (İHA) AR-GE Merkezinin bulunduğu ve fotoğraf/video çekiminin izne tabi olduğu bölgede, izinsiz görüntü çektikleri tespit edilen Rusya uyruklu I.
Rusya - 4.12.2020
İHA Ar-Ge merkezinin bulunduğu bölgede izinsiz çekim yapan 3 kişi gözaltına alındı
Valilikten yapılan açıklamada, izinsiz görüntü çektikleri belirlenen Rusya uyruklu I.
Rusya - 4.12.2020
İHA AR-GE Merkezi bölgesindeki izinsiz çekime 3 gözaltı
İstanbul Valiliği, İHA AR-GE Merkezi'nin bulunduğu ve izne tabi tutulan bölgede izinsiz çekim yaptığı tespit edilen 2 Rus uyruklu ile bir Türk vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı. İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimizdeki İnsansız Hava Aracı (İHA) AR-GE Merkezinin bulunduğu ve fotoğraf/video çekiminin izne tabi olduğu bölgede, izinsiz görüntü çektikleri tespit edilen Rusya uyruklu I.
Rusya - 4.12.2020
Son dakika haberi... Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Vaka sayısı ABD'de 14 milyon 545 bini, Hindistan'da 9 milyon 590 bini, Brezilya'da 6 milyon 487 bini ve Rusya'da 2 milyon 402 bini aştı.
Rusya - 4.12.2020
Suriye Anayasa Komitesi 4'üncü tur toplantıları sona erdi
ABD ve Rusya'ya "bir araya gelin, karşılıklı adımlar atın" çağrısı Komitenin görevinin Suriye'nin yeni anayasasını yazmak olduğunun altını çizen Pedersen, bir sonraki turun ardından anayasanın yazımına başlanması için somut adımların atılmasını umduğunu belirtti.
Rusya - 4.12.2020
Basketbol: FIBA Kadınlar Avrupa Ligi
Basketbolda FIBA Kadınlar Avrupa Ligi A Grubu'nda İspanyol ekibi Perfumerias Avenida, Rusya'nın Dynamo Kursk takımını 89-74 mağlup etti.
Rusya - 4.12.2020
Son dakika haber... Rusya, korona virüs verilerini gizledikleri iddiasını yalanladı
Son dakika haber... Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Covid-19 salgınıyla ilgili ölü sayılarının gizlendiği yönündeki iddiaları yalanladı.
Rusya - 4.12.2020
Günün özeti
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, BM Genel Kuruluna hitap etti Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda düzenlenen Covid-19 Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "Türkiye ve Rusya, ortak gözlem merkezi aracılığıyla ateşkesin sağlamasında önemli rol oynadı" dedi.
Rusya - 4.12.2020
MHP Kozan İlçe Başkanı Atlı'dan Fransa'ya tepki
Fransa'nın desteğiyle Ermenistan'ın gerçekleştirdiği katliamları hatırlatan Atlı şunları söyledi: "Batı, Türkiye'ye düşmanlığını hep şımarık çocukları Yunanistan ve Ermenistan üzerinden göstermiştir. Bu dün de böyleydi, bugün de böyle. ABD, İngiltere, Fransa hepsi aynı. Fransa, Türk ve İslam düşmanlığını yine pervasızca ortaya koymaya başladı. Doğu Akdeniz'de, Libya'da, Suriye'de ve Dağlık Karabağ'da hep karşımızda. Fransızlar, Ermeni çetelerine üniforma giydirip üzerimize saldılar. Kozan'da bulunan 5 fırında Müslüman Türkler öldürülüp, yakıldı. Etmedikleri zulüm ve canilik kalmadı. Kozan'da çocukları katlettiler." Ermenistan'ın Batılı ülkeler ile Rusya ve İran'ın da desteğiyle işgal ettiği Karabağı'ın Türkiye'nin desteğiyle kurtarıldığını aktaran Atlı, "Tarihi unutmamalıyız.
Rusya - 4.12.2020
ASEAN ve Türkiye, iş birliğini geliştirecek
Papua Yeni Gine ve Doğu Timor'un gözlemci statüsüne sahip olduğu Birlikte, ABD, Çin, Kanada, Rusya, Avrupa Birliği (AB), Japonya, Güney Kore, Hindistan, Avustralya ve Yeni Zelanda diyalog ortağı ülkeler arasında bulunuyor.
Rusya - 4.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı: (2)
Kendisinin de Almanya'da aşı geliştiren Uğur Şahin ile bizzat görüştüğünü dile getiren Erdoğan, "Bakanımız görüştü. Olay sadece Çin değil, Çin'in dışında Rusya ile de görüşmeler var.
Rusya - 4.12.2020
Son dakika haber | Gürcistan'dan Rusya'ya "askerlerini çek" çağrısı
Son dakika haberi: Gürcistan Dışişleri Bakanı Davit Zalkaliani, Rusya ile Gürcistan arasında yıllardır devam eden gerginliğin sona ermesinin Rusya'ya bağlı olduğunu belirterek, "Rusya'yı bir kez daha insan hakları ihlallerini sona erdirmeye ve her iki bölgede insan hakları için uluslararası güvenlik...
Rusya - 4.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Korona virüs aşısı olma konusunda bir sıkıntım yok"
"KORONA VİRÜS AŞISI OLMA KONUSUNA BİR SIKINTIM SÖZ KONUSU DEĞİL" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'da korona virüs aşısını bulan Türk çiftin hatırlatılması ve kendisinin aşı olup olmayacağının sorulması üzerine şunları söyledi: "Çeşitlilik kesinlikle var. Uğur bey ile ben de bizzat görüştüm. Bakanımız görüştü. Olay sadece Çin değil, Çin'in dışında Rusya ile de görüşmeler var.
Rusya - 4.12.2020
MHP'li Akçay: CHP, Türkiye düşmanlarının taşeronluğunu yapıyor
'TÜRKİYE'Yİ ABD'NİN MANDASI HALİNE GETİRMEYE ÇALIŞMAKTA' CHP'nin manda zihniyetine sahip olduğunu belirten Akçay, "Kandil ve Pensilvanya'nın vesayetine girerek Türkiye'nin milli çıkarlarına muhalefet eden CHP, Suriye'de Esadcı, Libya'da Hafterci, Mısır'da Sisici, Fransa'da Macroncu,  Rusya'da Putinci olmuştur.
Rusya - 4.12.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3
ERDOĞAN: AŞI OLMA KONUSUNDA HERHANGİ BİR SIKINTIM SÖZ KONUSU DEĞİL (1)Beyza Nur GÜLER - Harun UYANIK - İstanbul DHACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çin'in dışında Rusya ile görüşmeler var. Bu konuyla ilgili şahsen benim de aşı olma konusunda herhangi bir sıkıntım söz konusu değil" dedi.
Rusya - 4.12.2020
Son dakika haberi: Almanya Dışişleri Bakanı Maas: "ABD'nin uluslararası sahneye dönüşü çok şeyi değiştirecek"
Avrupa ve ABD'nin yeniden stratejik olarak daha yakın çalışması gerektiğini belirten Maas, şunları kaydetti: "Örneğin, Libya ya da Suriye'de olduğu gibi, Rusya ya da Türkiye tarafından doldurulan bir boşluk bırakmamalıyız.
Rusya - 4.12.2020
ERDOĞAN: AŞI OLMA KONUSUNDA HERHANGİ BİR SIKINTIM SÖZ KONUSU DEĞİL (1)
İstanbul DHACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çin'in dışında Rusya ile görüşmeler var. Bu konuyla ilgili şahsen benim de aşı olma konusunda herhangi bir sıkıntım söz konusu değil" dedi.
Rusya - 4.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Çok seviyorlarsa, Marsilya'yı Ermenilere versinler"
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya Camii'nde cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.
Rusya - 4.12.2020
Türk İHA ve SİHA'larının başarısından ABD'de övgüyle bahsediliyor
"TB2, LİBYA'DA VE DAĞLIK KARABAĞ'DA ÖNEMLİ BAŞARILAR ELDE ETTİ" Haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'ın baş teknik sorumlusu olarak görev yaptığı bir Türk şirketi olan Baykar tarafından geliştirilen TB2, geçen yıl Libya'da Rus uçaksavar sistemi Pantsir'e karşı önemli bir başarı elde ettiği vurgulandı. Benzer şekilde, geçtiğimiz günlerde de Dağlık Karabağ'da, aynı insansız hava aracı Ermeni tankları, topları ve yine bazı Rus yapımı uçaksavar teçhizatı üzerinde de oldukça etkili olduğu aktarılan haberde şu ifadelere yer verildi: "Türk SİHA'ları, Moskova'nın arabuluculuğundaki bir barış anlaşmasını gerçekleştirilmesinde rol oynayarak, Azerbaycan'ın 1990'lardan bu yana Ermenistan işgali altında olan toprakların çoğunu geri almasını sağladı. Türkiye ve müttefiki Azerbaycan, saldırı-savunma dengesini bozmak için insansız hava araçlarını kullanarak saldırı maliyetini en aza indirdiler. Çünkü İHA ve SİHA kaybetmek, bir tank veya insanlı bir hava aracı kaybetmekten daha ucuza mal oluyor. Hem Libya hem de Dağlık Karabağ savaşlarında, insansız hava aracı operatörleri, muhalif tarafın güvenlik açıklarını anlamak için pek çok risk aldılar ve yol boyunca bir veya iki İHA kaybetmeyi umursadılar. Bershidsky yazısında ayrıca, geleneksel uçaklardaki üstünlüğün, uçakların menzili ve katıksız yıkıcı gücü nedeniyle ABD ve Rusya eliyle devam ettirilecek.
Rusya - 4.12.2020
Son dakika haber! Kazakistan'da Kovid-19 aşı adayının üçüncü aşama klinik denemelerine geçildi
Öte yandan, Başbakan Mamin, daha önce Rusya ile yapılan salgına karşı mücadelede iş birliği anlaşması kapsamında, Kazakistan'da 22 Aralık'tan itibaren Kovid-19'a karşı geliştirilen Rus aşısı Sputnik V'nin üretime gireceğini de aktardı.
Rusya - 4.12.2020
Son dakika haber | - Azerbaycan, Dağlık Karabağ'da şehit olan askerlerini andı- Dağlık Karabağ'da şehit olan Azerbaycan askerleri saygı duruşuyla anıldı
- Azerbaycan, Dağlık Karabağ'da şehit olan askerlerini andı Dağlık Karabağ'da şehit olan Azerbaycan askerleri saygı duruşuyla anıldı BAKÜ - Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü için canlarını feda eden şehitler Bakü'de saygı duruşuyla anıldı. Ermenistan'ın 27 Eylül'de Azerbaycan'a yönelik askeri saldırı başlatmasının ardından Azerbaycan, Ermenistan güçleri tarafından işgal edilen toprakları kurtarmak için karşı saldırı düzenlemişti. Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki savaş, 10 Kasım'da Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan arasında imzalanan üçlü anlaşma ile sona ermişti.
Rusya - 4.12.2020
Son dakika! Rusya-Ukrayna sınırında silahlı çatışma: 1 ölü
Son dakika dünya haberi... Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Ukrayna'dan Rusya'ya girmeye çalışan silahlı 3 kişi ile Rus güvenlik güçleri arasında çatışma çıktığını duyurdu.
Rusya - 4.12.2020
Rus yapımı "Sputnik V" aşısının ilk dozları Sırbistan'a ulaştı
Rusya'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen "Sputnik V" aşısının ilk dozları, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a getirildi.
Rusya - 4.12.2020
Biden, Fahrizade suikastı ve İran ile ilişkilere dair ilk kez konuştu Açıklaması
Dış politikada müttefiklerle ve uluslararası taraflarla birlikte hareket etmenin önemine vurgu yapan Biden, "Bunlar zor meseleler. Bir şeyi biliyorum ki bunları yalnız başımıza aşamayız. Bu yüzden yalnızca İran ile değil, Rusya ve Çin ile ilişkilerimizde ve diğer meselelerde daha büyük bir grubun parçası olmalıyız.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rusya Haberleri | Rusya Haber - Haberler - Rusya haberleri, son dakika rusya haber ve gelişmeleri burada. Rusya'da koronavirüse karşı aşılama başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 13:08:48. #1.15#
title