Rusya Haberleri

Rusya haber, Rusya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rusya - Bugün
GÜNDEM / 6 Mayıs 2021
(İzmir/16.00) ÖZEL HABER 1- Türkiye'nin yenilikçi inaktif aşısı da DSÖ listesinde TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal: "Kovid-19 Türkiye Platformu'ndaki 2 aşımız Dünya Sağlık Örgütü listesinde. VLP dayalı aşı girmişti, geçtiğimiz pazar günü de 2. aşımız yani yenilikçi inaktif aşımız da şu an DSÖ listesine girdi" "Dünyada birçok aşı geliştiriliyor ama DSÖ listesinde verilmiyor, yeterince şeffaflık yok demek. Sadece aşı yapıyoruz değil, bunu dünyaya da açıyoruz. Diyoruz ki aşılarımız yenilikçi ve bunlar Dünya Sağlık Örgütü listesinde yer alabilecek nitelikte" (Kadir Yıldız/Kocaeli) 2- Rus heyeti Türkiye'deki "güvenli tatil" imkanını yerinde görecek Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan: "Güvenli Turizm Sertifika Programının anlatılması çerçevesinde tüm hedef pazar ülkelere yönelik görüşmelerimiz devam ediyor, Rusya'ya yönelik de böyle bir çalışmamız var.
Rusya - Bugün
Konya, savunma sanayinin merkezi olma yolunda
Konya'nın hızlı trenle tanışan şehirlerden biri olduğunu, bu durumun ekonomiye ve sosyal yaşama olumlu etkiler sağladığını belirten Kütükcü, "1 saat 50 dakikada Ankara'ya, 4 saat 50 dakikada İstanbul'a ulaşım sağlayabilen Konya, Antalya-Konya-Kayseri Hızlı Tren Projesi'yle turizmine, Konya-Mersin Hızlı Tren Projesi'yle dış ticaretine önemli ivme kazandırabilecek. Bu yatırımların hayata geçmesini bekliyoruz. Bugün dünyanın neredeyse her ülkesine ihracat gerçekleştiren Konya, en fazla ihracatını ABD, Irak, Özbekistan, Almanya ve Rusya'ya yapıyor.
Rusya - Bugün
Japonya, siber uzay ve elektromanyetik sahalarda Öz Savunma Kuvvetlerinin kapasitelerini geliştiriyor
Japonya, Kyodo ajansının SDF kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Rusya ve Çin'in askeri yayılmacılığı karşısında çeşitli alanlarda askeri unsurlarını geliştirecek.
Rusya - Bugün
İngiltere'de düzenlenen G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı ortak bildirgesi açıklandı Açıklaması
Dönem başkanı İngiltere'nin ev sahipliğinde, başkent Londra'da düzenlenen G7 Dışişleri Bakanları toplantısı sona erdi. Toplantının ardından Rusya, Çin, İran, Libya, Suriye olmak üzere çeşitli başlıkların açıldığı 27 sayfalık bir bildirge açıklandı.
Rusya - Bugün
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek
ABD ile Rusya arasındaki gerginlik devam ederken, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın yarın Ukrayna'yı ziyaret edeceği açıklandı.
Rusya - Dün
Libya Başbakanı: "Libya ve Türkiye arasındaki deniz anlaşması konusunda Yunanistan ile aynı fikirde değiliz"
Türkiye ile Libya arasında 27 Kasım 2019'da imzalanan ve Yunanistan'ın karşı çıktığı Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası hakkında görüşü sorulan Dibeybe, muhtıraya bağlı kalacaklarını kaydederek şunları söyledi: "Libya ve Türkiye arasındaki deniz anlaşması konusunda Yunanistan ile aynı fikirde değiliz. Libyalıların çıkarına hizmet eden bu anlaşmadan ayrılmayacağız." Dibeybe, ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter saflarında bulunan yabancı paralı askerlerin varlığına ilişkin, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Fransa gibi bölgesel ve uluslararası aktörlerle konuyu görüştüklerini kaydederek, "Bu ülkelerle yaptığımız görüşmeler neticesinde paralı askerlerin Libya'dan çıkarılması yönünde iyiye işaretler var.
Rusya - Dün
Pınar Karşıyaka, Basketbol Şampiyonlar Ligi yarı finalinde
Pınar Karşıyaka, Rusya'nın Nizhny Novgorod kentindeki son 8 turu mücadelesinde Çekya temsilcisi ERA Nymburk'u 84-73 mağlup etti.
Rusya - Dün
Basketbol: FIBA Şampiyonlar Ligi 8'li final
Salon: Nagorny Hakemler: Antonio Conde (İspanya), Aleksandar Glisic (Sırbistan), Ademir Zurapovic (Bosna Hersek) ERA Nymburk: Tuma 7, Prewitt 3, Hruban 12, Dalton 14, Zimmerman 11, Harding 11, Kovar, Palyza 1, Safarcik, Benda 4, Obashoan 10 Pınar Karşıyaka: Taylor 9, Henry 19, Kennedy, M'Baye 20, Morgan 18, Metecan Birsen 12, Onuralp Bitim 2, Nusret Yıldırım, Semih Erden 2, Yunus Sonsırma 2, Mahir Ağva 1. periyot: 24-22 Devre: 41-38 3. periyot: 55-56 5 faulle çıkan: 37.50 Obasohan (ERA Nymburk) Rusya'nın Nizhny Novogorod kentindeki FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Çekya ekibi ERA Nymburk'u 84-73 mağlup eden Pınar Karşıyaka yarı finalde İspanyol Casademont Zaragoza'nın rakibi oldu.
Rusya - Dün
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Erdoğan-Putin görüşmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesinde, yapılan anlaşma kapsamında Rusya'dan Türkiye'ye gönderilecek Sputnik V aşısının sevkiyatının planlanan şekilde gerçekleşmesini beklediklerini belirtti.
Rusya - Dün
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Erdoğan-Putin görüşmesine ilişkin açıklama yaptı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le telefon görüşmesinde, yapılan anlaşma kapsamında Rusya'dan Türkiye'ye gönderilecek Sputnik V aşısının sevkiyatının planlanan şekilde gerçekleşmesini beklediklerini ifade etti.
Rusya - Dün
Erdoğan ve Putin Kovid-19'la mücadele ve "Sputnik V" aşısının tedariki konularını görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele ve Rus yapımı "Sputnik V" aşısının Türkiye'ye tedariki ile ilgili konuları görüştü.
Rusya - Dün
AB savunma bakanları, güvenlik konularını görüşmek üzere Brüksel'de toplanacak
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin savunma bakanları, AB'nin ortak savunma projelerine üçüncü ülkelerin katılımı, İrini Operasyonu, Rusya'nın Ukrayna sınırındaki faaliyetleri ve AB Stratejik Pusulası gibi konuları görüşmek üzere bir araya gelecek.
Rusya - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in telefon görüşmesinde, Kovid-19'la mücadele ve Sputnik V aşısının tedariki konuları ele alındı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in telefon görüşmesinde, Kovid-19'la mücadele ve Sputnik V aşısının tedariki konuları ele alındı.
Rusya - Dün
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Rusya - Dün
discovery+, BluTV'de yayın hayatına başladı
BluTV Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Aydın Doğan Yalçındağ ile Discovery CEEMEA (Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya) Bölge Müdürü ve Grup Başkan Yardımcısı Jamie Cooke, düzenlenen basın toplantısında global online video hizmeti discovery+'ın, BluTV'de yayına başladığını duyurdu.
Rusya - Dün
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile EBRD iş birliğini güçlendirecek
Türkiye, Kazakistan, Özbekistan, Hırvatistan, Çekya, Estonya, Macaristan, Latvia, Litvanya, Polonya, Slovakya, Slovenya, Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Gürcistan, Moldova, Ukrayna, Rusya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Romanya, Sırbistan ve Mısır bankanın yatırım yaptığı başlıca ülkeler arasında yer alıyor.
Rusya - Dün
Batı Akdeniz Bölgesi'nin ihracatı artış trendini sürdürüyor
Ülkeler sıralamasında ise 89 milyon 534 bin dolar ile Çin ilk sırada yer aldı. Çin'i sırasıyla 72 milyon 371 bin dolar ile Özbekistan, 63 milyon 759 bin dolar ile Rusya Federasyonu izledi.
Rusya - Dün
Son dakika haber | İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "ABD'nin İran'a yönelik yaptırımları kısa zamanda kalkacak"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Tahran'da yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında, ABD yaptırımları ve Viyana görüşmeleri hakkında konuştu. Viyana'da 4+1 ülkeleri (Çin, Fransa, Almanya, Rusya, İngiltere ve İran) ile nükleer anlaşmaya geri dönüş için yapılan müzakerelerin doğru rotada ilerlediğini belirten Ruhani, "Müzakere heyetimizin Viyana'da yaptığı görüşmeler büyük ve önemli bir işti.
Rusya - Dün
Şampiyon Ziraat Bankkart, İtalyan antrenör Roberto Santilli ile anlaştı
Tecrübeli antrenör; İtalya Ligi, Polonya Ligi ve Rusya Ligi'nde önemli takımlarda görev aldı.
Rusya - Dün
Türkiye'nin 4 aydaki su ürünleri ihracatı 400 milyon doları aştı
Son yıllarda Rusya tarafından ilgi gören çipura ihracatı da yüzde 27 artışla 94 milyon 341 bin dolardan 119 milyon 756 bin dolara yükseldi.
Rusya - Dün
Kaspersky'den "APT aktörleri, sistemleri istismar etmeye devam ediyor" tespiti
İkinci etkinlik dalgası, Microsoft Exchange Server'daki şu an yamanmış sıfır gün açıklarından kaynaklanıyordu. Mart ayının başında, Hafnium olarak bilinen yeni bir APT aktörünün bir dizi sınırlı ve hedefli saldırı başlatmak için bu açıklardan yararlandığı tespit edildi. Mart ayının ilk haftasında, çoğunluğu Avrupa ve ABD'De olmak üzere yaklaşık 1.400 benzersiz sunucu bu şekilde hedeflendi. Bazı sunucuların birden çok kez hedeflendiği göz önüne alındığında, artık birden çok grubun güvenlik açıklarını kullandığı görülüyor. Kaspersky, Mart ortasında Rusya'yı hedef alan ve aynı istismarları kullanan başka bir kampanyayı ortaya çıkarmıştı.
Rusya - Dün
Ortadoğu'da yeni bir dönem mi başlıyor?
Diğer taraftan ABD ve Rusya gibi emperyal güçler ile İsrail gibi bölge ülkeleri de bu çatışmayı alabildiğince destekleyip körükleyerek hem bütün taraflara silah sattılar hem de bu çatışmaları bölgedeki emellerini gerçekleştirmekte bir manivela olarak kullandılar.
Rusya - Dün
Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 155 milyonu geçti
Vaka sayısında bu ülkeyi, 20 milyon 665 bin 148 ile Hindistan, 14 milyon 860 bin 812 ile Brezilya, 5 milyon 680 bin 378 ile Fransa, 4 milyon 929 bin 118 Türkiye, 4 milyon 839 bin 514 ile Rusya, 4 milyon 423 bin 796 ile İngiltere, 4 milyon 59 bin 821 ile İtalya, 3 milyon 544 bin 945 ile İspanya, 3 milyon 448 bin 182 ile Almanya, 3 milyon 47 bin 417 ile Arjantin, 2 milyon 919 bin 805 ile Kolombiya, 2 milyon 808 bin 52 ile Polonya, 2 milyon 575 bin 737 ile İran, 2 milyon 352 bin 964 ile Meksika, 2 milyon 90 bin 986 ile Ukrayna, 1 milyon 818 bin 689 ile Peru, 1 milyon 686 bin 373 ile Endonezya, 1 milyon 636 bin 836 ile Çekya, 1 milyon 586 bin 148 ile Güney Afrika, 1 milyon 524 bin 527 ile Hollanda ve 1 milyon 249 bin 950 ile Kanada izliyor.
Rusya - 04.05.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 5 Mayıs 2021
SPOR 1- Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi 8'li final organizasyonu Rusya'da başlayacak; Pınar Karşıyaka, çeyrek finalde Çekya'nın ERA Nymburk takımıyla karşı karşıya gelecek.
Rusya - 04.05.2021
THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final'e yükselen takımlar belli oldu
Play-off çeyrek final serisinde İspanyol ekibi Real Madrid'e 3-2 üstünlük kuran Anadolu Efes, yarı finalde Rusya temsilcisi CSKA Moskova ile eşleşti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rusya Haberleri | Rusya Haber - Haberler - Rusya haberleri, son dakika rusya haber ve gelişmeleri burada. Soğuk Savaş'tan sonra bir ilk! ABD ve NATO'nun Balkanlar'daki dev tatbikatı başlıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 10:30:03. #1.16#

title