Rusya Haberleri

Rusya haber, Rusya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rusya - Bugün
DSÖ'den "Babülhava Sınır Kapısı'nın kapatılması insani felakete yol açar" uyarısı
Sınır kapısından yardım faaliyetinin sürdürülmesi için verilen yetkinin süresinin uzatılmasına ilişkin görüşmeler halen Güvenlik Konseyi'nde yürütülüyor. Ancak Rusya şubatta yetki süresinin uzatılmasını engelleyeceği sinyalini vermişti.
Rusya - Bugün
AB Liderler Zirvesi sona erdi
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi müzakerelerine yetki verilmesine ilişkin görüşmelerin yeniden başladığını, Rusya ile ilişkiler konusunda "geri itme, sınırlandırma ve ilişki kurma"dan oluşan strateji çerçevesinde ilerleyeceklerini söyledi.
Rusya - Bugün
Merkel: "Türkiye gündeminde bir parça ilerleme sağlamak için çaba sarf ettim"
???????- Rusya ile ilişkiler Rusya ile ilgili ilişkiler konusunda Almanya ve Fransa'nın bazı önerilerinin kabul görmediğini söyleyen Merkel, AB ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında görüşme yapılmasına ilişkin öneriyi Rusya için bir ödül olarak görmediğini vurguladı.
Rusya - Bugün
Dünya genelinde 2 milyar 840 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısı yapıldı
Kovid-19 aşı verilerinin derlendiği "Ourworldindata.org" sitesine göre, Çin 1 milyar 120 milyon doz ile en fazla aşı yapılan ülke olurken; bu ülkeyi 320 milyon 690 bin ile ABD, 300 milyon 50 bin ile Hindistan, 92 milyon 920 bin ile Brezilya, 75 milyon 560 bin ile İngiltere, 70 milyon 540 bin ile Almanya, 48 milyon 990 bin ile Fransa, 48 milyon 320 bin ile İtalya, 46 milyon 79 bin doz ile Türkiye, 42 milyon 160 bin ile Meksika, 38 milyon 290 bin ile İspanya, 37 milyon 700 ile Endonezya, 37 milyon 210 bin ile Japonya, 36 milyon 970 bin ile Rusya, 36 milyon 170 bin ile Kanada, 27 milyon 470 bin ile Polonya ve 21 milyon 730 bin ile Şili izledi.
Rusya - Bugün
İran, Türkiye'nin enerji bağımsızlığı politikası karşısında yol ayrımında
İranlı Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dr. Ümit Şükri ile röportaj İranlı Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dalğa Hatinoğlu ile röportaj İranlı uzmanlar, Türkiye'nin son yıllarda enerji alanında dışa bağımlılığını azaltan önemli adımlar attığını, Tahran yönetiminin bu gelişmeyi dikkate alarak,...
Rusya - Bugün
Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Mansur: "Gazze'nin yeniden inşası için kalıcı bir ateşkes olmalı"
Filistin'in Birleşmiş Milletler Daimi Gözlemcisi Riyad Mansur, Gazze'deki duruma ilişkin açıklama yapı. Mansur, "Bağışçı ülkelerin çoğu, yeni bir saldırı dalgasının olmayacağı garantisini almadan yeniden inşa sürecini desteklemeye istekli değildir. ABD, Rusya, Avrupa Birliği ve BM dahil pek çok ülkenin siyasi katılımı olmadan, ateşkesi sürdürmek zor olacak.
Rusya - Bugün
Rusya, İngiliz gemisine uyarı ateşi açma görüntülerini yayınladı
Rusya, Karadeniz'de sınır ihlali gerekçesiyle müdahale edilen İngiliz HMS Defender muhrip gemisine uyarı atışı yapılmasına ilişkin görüntüleri yayınladı.
Rusya - Bugün
AB'den somut adımlar yerine diyalog vaadi
Avrupa Birliği'nin (AB) dün Brüksel'de başlayan ve bugün sona erecek (24-25 Haziran) devlet ve hükümet başkanlarının katıldığı zirvesi Türkiye-AB ilişkilerinin geleceğine ışık tutması bakımından önemli ipuçları veriyor. Zirvedeki temel konular arasında, Kovid-19 salgını dışında Birliğin Rusya ve Türkiye ile ilişkileri yer alıyor.
Rusya - Bugün
Yeni Uzay 2.0: Askeri ve stratejik rekabet kızışıyor
ABD, Rusya, Çin ve Fransa'nın uzay komutanlıkları kurarak uzay savaş doktrinleri oluşturmaları ve bu amaçla tesis edilen birimlere ciddi sayıda askeri personel tayin etmeleri ve geliştirdikleri yeni savunma silah sistemleri bu yeni rekabetin iyice kurumsal bir niteliğe kavuştuğunu gösteriyor.
Rusya - Bugün
Break Dans Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'na katılmak için Rusya'ya gitti
Break Dans Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'na katılmak için Rusya'ya gitti.
Rusya - Bugün
Küresel piyasalar pozitif seyrediyor
Diğer taraftan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.
Rusya - Bugün
AB, Rusya'ya karşı yeni yaptırım seçeneklerini değerlendirecek
Avrupa Birliği (AB) liderleri, Rusya'ya yönelik ekonomik yaptırımları da içeren ilave kısıtlayıcı tedbir seçeneklerini değerlendirme kararı aldı.
Rusya - Bugün
24 Haziran 2021 Haberleri
24 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Rusya - Dün
Son dakika haberleri! Rusya'da askeri helikopter düştü: 3 ölü
Son dakika haberleri... Rusya'nın Leningrad bölgesinde "Mİ-8 tipi" askeri helikopterin düşmesi sonucu 3 asker hayatını kaybetti.
Rusya - Dün
Satrançta Dünya Kupası ve Kadınlar Dünya Kupası eşleştirmeleri belli oldu
Satrançta, Rusya'da yapılacak 2021 FIDE Dünya Kupası ve FIDE Kadınlar Dünya Kupası'nda ilk tur eşleştirmeleri belli oldu.
Rusya - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Rusya - Dün
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü
Son dakika politika haberi: CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Rusya - Dün
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü
Gelen son dakika haberine göre Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.
Rusya - Dün
Suriye konulu 16. Astana görüşmeleri Kazakistan'da yapılacak
Kazakistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmelerde garantör ülkeler Türkiye, İran ve Rusya heyetlerinin yanı sıra Suriye'den rejim ile askeri muhalefet temsilcileri hazır bulunacak.
Rusya - Dün
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'le telefonda görüştü
Son dakika haberi... Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Rusya - Dün
Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Türkiye'de yüksek teknolojili birçok projenin hayata geçirildiğini belirterek, "Bu projelerde Rusya'nın önde gelen bölgesi Tataristan Cumhuriyeti'nin temsilcilerinin de yer almasını istiyoruz.
Rusya - Dün
ABD'nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan, Rusya'ya döndü
ABD'nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan görev yeri olan Moskova'daki konutuna döndü.
Rusya - Dün
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Bizim için yabancı yatırımcı yoktur, müteşebbis vardır. Bu anlayışla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tüm destek ve teşvik politikalarını, çözüm odaklı ve esnek bir şekilde kurguluyor. Ekosistemimizin temellerini oluşturan organize sanayi, endüstri ve teknoloji geliştirme bölgelerini, bu yatırımların güçlü birer zemini olarak görüyoruz. İşte bugün imzaladığımız anlaşmalar da başarıyla kurgulanmış bu ekosistemin birer meyvesi niteliğinde." Oktay, bugün yatırım ve iş birliği olmak üzere iki önemli konuda üç anlaşma imzaladıklarını aktararak, anlaşmalardan ilkinin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Rusya Federasyonu'nun en büyük petrol ve doğal gaz üreticilerinden olan TATNEFT arasında, firmanın Türkiye'de kurmayı planladığı üretim tesisine yönelik destek ve teşviklere ilişkin mutabakat zaptı olduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Rusya Haberleri | Rusya Haber - Haberler - Rusya haberleri, son dakika rusya haber ve gelişmeleri burada. DSÖ'den Babülhava Sınır Kapısı'nın kapatılması insani felakete yol açar uyarısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.6.2021 17:05:31. #1.16#

title