Rusya Haberleri

Rusya haber, Rusya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rusya - 23.10.2020
ABD'den Rus araştırma enstitüsüne "kötü amaçlı yazılım" yaptırımı
Orta Doğu'daki bir petrokimya tesisinin Ağustos 2017'de Triton içeren bir siber saldırının hedefi olduğu anımsatılan açıklamada, saldırının Rusya Federasyonu Devlet Araştırma Merkezi FGUP Kimya ve Mekanik Merkezi Bilimsel Araştırma Enstitüsü (TsNIIKhM) tarafından desteklendiği kaydedildi.
Rusya - 23.10.2020
Son dakika! TBMM Başkanı Şentop, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Şentop, Azerbaycan'ın dost ve kardeş ülke olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye bu dostluk ve kardeşlikten dolayı Azerbaycan'ın yanında yer aldığını ifade ediyor. Ancak tek sebep dostluk kardeşlik değil, Azerbaycan'ın davasında haklı olduğuna inanıyoruz Türkiye olarak. Dağlık Karabağ bölgesi tarih boyunca Ermenistan'a bağlı bir yer olmamış, siyasi olarak Azerbaycan'a bağlı bir toprak parçası olmuş. Tarihen bu bölge Azerbaycan'a ait bir vatan toprağı. Uluslararası hukuk bakımından da Ermenistan işgalleri söz konusu olduğunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin aldığı 4 kararda da Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarında işgalci olduğu ve işgal ettiği toprakları terk etmesine dair çok açık ifadeler var. Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi ve AGİT kararlarında da var. Sadece Türkiye Azerbaycan'ı haklı görmüyor. Uluslararası kuruluşlar da Azerbaycan'ın haklı olduğunu görüyor. Bu kuruluşlar 5 daimi üyenin kendisine yakın hissettiği ülkeleri korumak için kullandığı mekanizmalara dönüşmüştür. Mesela İsrail ile ilgili BM'nin aldığı kararlara İsrail uymadığı gibi hiç kimse de 'zorlayalım da uysun' dememiş. Aynı şeklide Ermenistan ile ilgili alınan kararlara da uyulmamıştır." "Bölge bir ateş çemberine çevrilmeye çalışılıyor" Cenevre Sözleşmesine göre, sivillere yapılan saldırıların bir insanlık suçu olduğuna vurgu yapan Şentop, şunları kaydetti: "İşte bu da Türkiye'nin desteklemesini bir başka nedenidir. Artık Ermenistan bu anlamda sadece Azerbaycan için bir tehdit olmaktan çıkmış Kafkaslarda bölge barışı için bölgesel hatta küresel bir tehdide dönüşmüştür. Sivilleri açıkça hedef alan bir ülke. Sivillerin doğrudan hedef alınması bütün savaş hukukuyla ilgili belgelerde yasaklanmış. Bunu niçin yapıyor Ermenistan? Benzer saldırıların Azerbaycan tarafından kendi topraklarına yapılmasını arzu ediyor, tahrik ediyor. Böyle olduğunda ne olacak? Rusya ile bir anlaşma var, o anlaşma ile Rusya'yı da savaşın içine çekmeye çalışıyor.
Rusya - 23.10.2020
ABD'den "kötü amaçlı yazılımlarla" bağlantılı olan Rus enstitüsüne yaptırım
ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, endüstriyel hasara neden olabilecek tehlikeli bir bilgisayar programı geliştirdiği gerekçesi ile Rusya hükümeti tarafından desteklenen Kimya ve Mekanik Merkezi Bilimsel Araştırma Enstitüsü'ne (TsNIIKhM) yaptırım uygulanacağı aktarıldı.
Rusya - 23.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Vaka sayısı ABD'de 8 milyon 679 bin, Hindistan'da 7 milyon 761 bin, Brezilya'da 5 milyon 323 bin ve Rusya'da 1 milyon 480 bine ulaştı.
Rusya - 23.10.2020
Son dakika haberi! Basketbol: Kadınlar Avrupa Ligi
Kadınlar Avrupa Ligi'nde gruplar şu şekilde: A Grubu: Dynamo Kursk (Rusya), Nadezhda (Rusya), Perfumerias Avenida (İspanya), DVTK Miskolc (Macaristan)/İzmit Belediyespor eşleşmesinin galibi B Grubu: ZVVZ USK Prag (Çekya), Fenerbahçe Öznur Kablo, LDLC Asvel Feminin (Fransa), Arka Gdynia (Polonya) C Grubu: UMMC Ekaterinburg (Rusya), Famila Schio (İtalya), TTT Riga (Letonya), Spar Girona (İspanya)/ ACS Sepsi (Romanya) eşleşmesinin galibi D Grubu: Sopron Basket (Macaristan), Bourges Basket (Fransa), Galatasaray, Basket Landes (Fransa) Yeni format FIBA Avrupa Kurulu tarafından eylül ayında onaylanan format değişikliklerinin ardından, grupların her biri, normal sezon boyunca iki kez belirli merkezlerde (hub) toplanacak ve 3'er maç yapacak.
Rusya - 23.10.2020
Esed rejimi ülkenin güneyindeki Dera'da protesto edildi
Protestocular, bölgede Rusya garantörlüğünde Esed rejimiyle 2018'de uzlaşı imzalayan eski muhalif komutanları son dönemde hedef alan saldırılara da tepki gösterdi.
Rusya - 23.10.2020
Son dakika haberi... Altın hafif yükseldi, petrol yatay
Gelen son dakika haberine göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Cdvid-19 salgını nedeniyle rekor üretim kesintisine gitmeye hazır olacağı açıklamasıyla kazanımlarını koruyan petrol fiyatları, haftayı yatay kapatmaya hazırlanıyor.
Rusya - 23.10.2020
Tacikistan'ın dış ticaret hacmi arttı
Bu dönemde dünyanın 108 ülkesi ile ticaret yapan Tacikistan'ın dış ticaret açığı ise 1 milyar dolar olarak hesaplandı. Tacikistan'ın en büyük ticari ortakları arasında 721,2 milyon dolar ile Rusya ilk sırada yer alırken, Rusya'yı, 693,1 milyon dolarla İsviçre, 633,9 milyon dolarla Kazakistan, 342,4 milyon dolarla Çin, 242,1 milyon dolarla Özbekistan ve 235,1 milyon dolarla Türkiye izledi.
Rusya - 23.10.2020
Renault Grubu'ndan 3. çeyrekte 10 milyar 374 milyon avro gelir
Renault Grubu'nun ikinci büyük pazarı olan Rusya'da Lada satışları, yüzde 3,7 büyüyen pazarın üzerine çıkarak üçüncü çeyrekte yüzde 4,5 arttı.
Rusya - 23.10.2020
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan; (S400) Bu testler doğrudur, yapıldı, yapılıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını Üsküdar'da bulunan Hz. Ali Camii'nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğle saatlerinde Üsküdar Kısıklı'da bulunan konutunda çıkarak Hz. Ali Camii'ne gitti. Erdoğan burada Cuma namazını kıldıktan sonra, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan, BM'nin Libya'da ateşkes açıklaması konusunun sorulması üzerine şunları kaydetti: "Aslında üstü düzeyde bir anlaşma değil. Daha alt düzeyde. Kalıcılığını tabi zaman gösterecek. Şu anda bizim bildiğimiz, sizin de duyduğunuz gibi böyle bir anlaşmanın adımlarının atılmış olduğudur. 3 ay içinde Wagner gibi paralı askerlerin oradan çekilmesi ne derece sağlıklıdır bilemiyoruz. En üst düzeyde darbeci Hafter tarafından temsilci burada bulunuyor. Dolayısıyla bana göre çok da olabilecek gibi değil aynen işte Azerbaycan - Ermenistan arasında şu ana kadar verdikleri sözde durdular mı? İşte oralarda yine ateşkes adımı atıldı, gece saat 00.00 itibariyle başlayacak dendiği halde bunlar yapılmadı. Temenni ederim ki burada öyle olmaz. ve bu ateşkes kararına uyulur." İSTANBUL'DAKİ KORONAVİRÜS VAKALARI  Erdoğan koronavirüs konusunda ise, "Şu an itibariyle gerçekten İstanbul koronavirüs salgınında hemen hemen en önde gelen illerimizden bir tanesi. ve bu konuda bu mücadeleyi başta yazılı görsel medya olmak üzere sürdürmemiz lazım. Toplu mekanlardan ciddi manada kaçınmak gerekiyor. Toplu mekanlarda bulunmak virüsün çok da seri şekilde yaygınlaşmasını sağlıyor. Buna kendi evlerimizde dahil. Bunlara dikkat edeceğiz. Mümkün olduğunca bu hassasiyeti gösterelim ki, evlerimizden misafirlerden korunmamız vs bunlara da dikkat edeceğiz. ve kendimize daha doğrusu dikkat etme noktasındayız. Şu anda Sağlık Bakanımız değişik illeri dolaşıyor, bugün Bursa'da. Şu an itibariyle Bilim Kurulu'nda yapılan çalışmalar bize de bildirilecek. Ona göre adımlar atacağız. Batıdan çok daha iyi konumdayız" dedi.  ALİYEV'İN TÜTKİYE AÇIKLAMASI Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan konusunda, "Sayın Aliyev'in ifadesini kenara koymak mümkün değil. Yani burada eğer Rusya ne kadar burada çözüm için barış için yer almayı düşünüyorsa, Türkiye de en az Rusya kadar barış için yer alma hakkı olduğuna inanıyorum.
Rusya - 23.10.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; (S-400) BU TESTLER DOĞRUDUR, YAPILDI, YAPILIYOR
-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (S400) "Testler doğrudur, yapıldı, yapılıyor. Amerika'nın bu yaklaşımın kesinlikle bizi bağlamaz. Biz elimizdeki bu imkanların testini yapmayacağız da neyi yapacağız? Her halde bunu biz kalkıp da Amerika'ya soracak değiliz"  "Şu an itibariyle gerçekten İstanbul koronavirüs salgınında hemen hemen en önde gelen illerimizden bir tanesi. ve bu konuda bu mücadeleyi başta yazılı görsel medya olmak üzere sürdürmemiz lazım. Toplu mekanlardan ciddi manada kaçınmak gerekiyor" "Rusya ne kadar burada çözüm için barış için yer almayı düşünüyorsa, Türkiye de en az Rusya kadar barış için yer alma hakkı olduğuna inanıyorum.
Rusya - 23.10.2020
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin sorularını cevapladı: (2)
Son dakika gündem haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ile Ermenistan arasında yürütülecek barış görüşmelerinde Türkiye'nin Rusya ile beraber bulunması gerektiğini belirterek, "Burada eğer Rusya ne kadar çözüm için, barış için yer almayı düşünüyorsa, Türkiye'nin de en az Rusya kadar burada barış için...
Rusya - 23.10.2020
Süper Kayıkçıların Kavgası
Dün tüm Dünya'da ses getiren FBI açıklamasında gündeme gelen ABD seçimlerine Rusya'nın ve İran'ın müdahale ettiği açıklaması da gündeme geldi.
Rusya - 23.10.2020
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Burada özellikle Rusya'ya ait bir silah olması demek ki bu beyefendileri rahatsız ediyor.
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Burada özellikle Rusya'ya ait bir silah olması demek ki bu beyefendileri rahatsız ediyor.
Rusya - 23.10.2020
Erdoğan: "(Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırıları) Türkiye'nin en az Rusya kadar burada barış için yer alma hakkının olduğuna inanıyorum."
Erdoğan: "(Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırıları) Türkiye'nin en az Rusya kadar burada barış için yer alma hakkının olduğuna inanıyorum.
Rusya - 23.10.2020
Rusya Merkez Bankası politika faizini değiştirmedi
Rusya Merkez Bankası, beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 4,25 seviyesinde bıraktı.
Rusya - 23.10.2020
NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ikinci gününde Irak ve Afganistan konuşulacak
NATO Savunma Bakanları, ilk günkü toplantılarında Almanya'nın Ramstein kentindeki NATO Hava Komutanlığında NATO Uzay Merkezi kurulması konusunda mutabakata varmışlardı. Dün görüşülen konular arasında Rusya'nın nükleer kapasitesine NATO'nun karşılığı, 5G gibi kritik öneme sahip altyapılar, adil yük paylaşımı ve Doğu Akdeniz'deki durum da bulunuyordu.
Rusya - 23.10.2020
Batı medyasında Azerbaycan karşıtlığı
Bu bağlamda Rusya'nın Sputnik, Fransa'nın Agence France Presse (AFP) ve France 24, İngiltere'nin BBC ve Reuters ile ABD'nin Associated Press (AP) haber ajansları tarafından sürdürülen genel yayın politikası sorunlu içeriklere sahip.
Rusya - 23.10.2020
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: "TAP boru hattının açılışı haftalar içerisinde gerçekleşecek"
Türkiye ile Rusya arasında da Dağlık Karabağ konusunun istişare edildiğini anımsatan Aliyev, şu ifadeleri kullandı: "Bu nedenle Ermenistan'ın Türkiye'nin sürece dahil edilmemesi için yaptığı açıklamalar anlamsız.
Rusya - 23.10.2020
Rusya'da son 24 saatte 17 bin 340 yeni Kovid-19 vakası görüldü
Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının başlamasından bu yana son 24 saatte 17 bin 340 vakayla "en yüksek günlük rakam" görülürken, toplam Kovid-19 vakası sayısı 1 milyon 480 bini geçti.
Rusya - 23.10.2020
Irak'ın yeni ortakları: Rusya ve Çin
2003'te Saddam Hüseyin rejiminin devrilmesinin ardından Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) doğrudan nüfuzu altına giren Irak, 2011'de ABD'nin askeri birliklerinin çoğunluğunun çekilmesinin ardından İran'ın da doğrudan nüfuzu altında kalmaya başladı.
Rusya - 23.10.2020
Rusya'da son 24 saatte 17 bin 340 yeni koronavirüs vakası
Rusya'da son 24 saatte 17 bin 340 kişide daha koronavirüs (Covid-19) tespit edildi.
Rusya - 23.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 5
'TURİSTLERİN GÖZÜ ÖNÜNDE YAŞANDI' Orhan Kaplan, "Misafirlerimizden birinin gidip jandarmayı otele getirmesiyle beni bıraktılar. Odada ellerimi ve ayaklarımı jandarma ekipleri çözdü. Bu sırada saldırganların çoğu kaçtı. Beni de ambulansla hastaneye götürdüler. Ardından karakola giderek şikayette bulunduk. Rusya'dan gelip, benim işletmemde, turistlerin gözlerinin önünde beni bağlayıp işkence yaptılar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rusya Haberleri | Rusya Haber - Haberler - Rusya haberleri, son dakika rusya haber ve gelişmeleri burada. ABD'den Rus araştırma enstitüsüne kötü amaçlı yazılım yaptırımı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 02:05:25. #1.14#
title