Cinsellik Haberleri

Cinsellik haber, Cinsellik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cinsellik - 17.08.2021
16 Ağustos 2021 Haberleri
16 Ağustos 2021 Manşet Haberleri.
Cinsellik - 21.07.2021
Macaristan'da eş cinsellik ve cinsiyet değişikliği konusunda referandum düzenlenecek
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, 18 yaşından küçükleri eş cinselliğe ve cinsiyet değişikliğine "teşvik etmeyi" yasaklayan yasal düzenlemeye yönelik eleştiriler nedeniyle konunun halk oylamasına götürüleceğini belirtti.
Cinsellik - 06.07.2021
Çocuğa mahremiyet ve sosyal sınırlar nasıl anlatılmalı?
Mahremiyet eğitimi anne ve baba tarafından verilmelidir Mahremiyet eğitimini anne ve babanın vermesi gerektiğini kaydeden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Mahremiyet eğitimini başka kişiler vermemeli. Anne, baba veya onların yerine geçen kişiler vermelidir. Çocuklar için özel bölge eğitimi de deniyor. Mahremiyet eğitimi, çocuğun vücudunun özel bölgesine o izin vermedikçe başkasının dokunmayacağının öğretilmesidir.Çocuklara özel bölge anlatırken öyle cinsellik gibi değil, çocuklar onu anlayamazlar.
Cinsellik - 30.06.2021
Cinsel istismar çocukta güven duygusunun yıkılmasına yol açıyor
Cinsel istismara verilen tepki yaşa göre değişebiliyor Uzman Klinik Psikolog Saadet Aybeniz Yıldırım, cinsel istismara uğrayan ya da uğradığı düşünülen çocuklarda tepkilerin yaştan yaşa farklılık gösterebildiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: "10 yaş ve altındaki çocukların cinsel istismara vermiş olduğu tepkiler;çocuğun kendi ya? ve geli?im düzeyine uygun olmayan cinsel bilgiye sahip olması, resimlerinde, oyunlarında ve davranışlarında cinsel içerikli temaların olması, sık ve ortalık yerde yapılan aşırı mastürbasyon, çocuğun konuşmasında cinsel içerikli sözcükleri sık kullanması, yalnız kalmak istememe, uyku sorunları, alt ıslatma, büyük tuvaletini kaçırma veya daha önce edinilen davranışlarda gerileme, kendini yaralayıcı ya da risk alıcı davranışlar, dürtüsellik, dikkat dağınıklığı veya konsantrasyon güçlüğü olarak öngörülebilir. Cinsel istismara uğramış 10 yaş üzerindeki çocuklarda ise rastgele cinsel ilişkiye girme veya tekrarlayan istismarlara maruz kalma riski vardır. Bunların dışında yeme bozuklukları, kendini yaralayıcı davranışlar, intihara eğilim, depresyon, sosyal geri çekilme, suça yönelme, erken olgunlaşma, okul ve arkadaş ilişkilerinde sorunlar veya ani davranış değişiklikleri gözlemleyebiliriz." Cinsel istismarın tekrarlayıcı ve rahatsız edici etkileri oluyor Yıldırım, cinsel istismarın yaratacağı etkileri şöyle sıraladı: "Tekrarlayıcı, rahatsız edici düşünceler, olayla ilgili kabuslar, karanlık olayı çağrıştırabileceğinden ya da kabus göreceğini düşündüğü için uyumak istememek, öfke patlamaları, olayı anımsatan her duruma karşı psikolojik sıkıntı yaşama hali, güven duygusunun yıkılması, insanlara güvenmeme, istismarı önleyemediği için acizlik hissetme veya depresyon sık görülen tepkilerdir." Cinsellik hakkında konuşmaktan çekinilmemeli Aileler için cinsel eğitimi konuşmanın çoğu zaman zor olduğunu ifade eden Yıldırım, "Bunların nedenlerinden bazıları utanma duygusu, nasıl konuşacağını bilememe veya yanlış bir şey söylemekten korkmak olabilir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cinsellik Haberleri | Cinsellik Haber - Haberler - Cinsellik haberleri, son dakika cinsellik haber ve gelişmeleri burada. Squid Game: İngiltere'deki öğretmenlerden 'Çocuklar diziyi taklit ediyor' uyarısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 00:37:53. #1.15#

title