Yatırım Haberleri

Yatırım haber, Yatırım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yatırım - Bugün
Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli İlimizi Ziyaret Etti
Çine Sulaması projesinin Aydın'ın GAP'ı olarak nitelendirildiğini kaydeden Bakan Pakdemirli şunları söyledi: "Aydın'ın GAP'ı olarak nitelendirilen Çine Sulaması projesi kapsamında Çine Adnan Menderes ve Gökbel barajlarında incelemelerde bulunduk. Kalan sulama projelerini de inceleyeceğiz. Hem kullanım ve içme suyu hem de tarımsal sulama olmak üzere özellikle bu bölgede diğer bölgelere göre kuraklık yoğun olduğu bir bölge. Buraların tarımsal sulama acısından ahval edilmesi ve eksiklerin giderilmesi için teknik gezimizi yaptık. Gerekli değerlendirmeleri yaparak projelere hız vereceğiz. " Yatırımları Hızlı Şekilde Hayata Geçireceğiz "Bu sene DSİ yatırımları 2.
Yatırım - Bugün
Sezgin Baran Korkmaz iddianamesi: ABD'de üzerindeki gizlilik kararı kalkan iddianamede neler var, hangi suçlamalar yöneltiliyor?
Washakie Renewable Energy ve United Fuel Supply aracılığıyla Kingstonlar ile Termendzhyan'ın 1 milyar dolarlık beyanname düzenledikleri, ABD Hazinesi'nin de bu kişilere 470 milyon dolarlık teşvik ödemesi yaptığı belirtiliyor. İddianamede bunların "hak edilmemiş ödemeler olduğu" ifadeler olduğu belirtiliyor ve şu ifadelere yer veriliyor: "Jacob Kingston ve Isaiah Kingston, Levon Termendzhyan'ın ve sanık Korkmaz'ın yönlendirmesiyle, Washakie'nin, yolsuzluk sonucu elde edilen yaklaşık 133 milyon doları, Korkmaz'ın Lüksemburg ve Türkiye'deki hesaplarına aktardı." İddianamede aklanan paraların ne kadarının hangi şirket ve birey hesabında kullanıldığına ilişkin listelenen iddialar ve meblağlar da var. Yolsuzluk yoluyla elde edilen paraların Türkiye'de Biofarma ilaç şirketine, adı Servus olan ve daha sonra Setap ve Blane olarak değiştirilen teknoloji şirketine, varlık yönetim şirketi Mega Varlık'a, Borajet'in alınması için kullanılan Bukombin, Bugaraj adlı holding şirketlerine, adı daha sonra SBK Air olarak değiştirilen Aydın Jet'e yatırım amaçlı kullanıldığı öne sürülüyor.
Yatırım - Bugün
Son dakika haberi... Güney Afrika Cumhuriyeti aşı teknoloji transfer merkezi olmaya hazırlanıyor
Güney Afrika'nın bu sayede mRNA teknolojisine dayanan, kendi Kovid-19 aşılarını da üreteceğini ifade eden Ramaphosa, bu teknoloji, bilgi ve uzmanlık yatırımıyla, aşı geliştirme ve üretiminin de ötesinde, yeni bir inovasyon ve ilerleme çağına geçeceğiz.
Yatırım - Dün
Borsada en çok değer kaybeden hisseler
Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 100) En çok düşen ilk 20Son KapanışÖnceki KapanışDeğişim (%)Bera Holding15,2416,93-9,98Jantsa Jant...
Yatırım - Dün
Borsada endekslerin değişimi
Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son KapanışGünlük DeğişimBIST KOBİ SANAYİ4.058-0,22BIST TEKSTİL, DERİ914-0,41BIST FİN.
Yatırım - Dün
Borsada günlük işlemler (1)
Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler Kapanış Fiyatı Günlük Getiri (%) Yıl Başına Göre Getiri (%) A.V.O.D Gıda ve Tarım 5,34 -4,30 -31,01 Acıpayam Selüloz 16,95 -2,53 -0,99 Adel Kalemcilik 26,84 7,53 -21,60 Adese Gayrimenkul 1,17 -4,10 -58,21 Afyon Çimento 3,98 1,27 -22,11 Ak Enerji 1,37 0,00 -38,01 Akbank 5,30 0,76 -21,57 Akçansa 17,58 -1,07 9,18 Akdeniz Yatırım Hold.
Yatırım - Dün
Borsada günlük işlemler (2)
Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: HisselerKapanış FiyatıGünlük Getiri (%)Yıl Başına Göre Getiri (%)İş Bankası (A)260.200,0027,98İş Bankası (B)35.
Yatırım - Dün
ECB, ekonomik aktivitenin hızlanmasını bekliyor
Lagarde, "Tüketici harcamalarındaki güçlü toparlanma ve yatırımlarla desteklenen ekonomik aktivitenin 2021'in ikinci yarısında güçlü bir şekilde iyileşmesini bekliyoruz.
Yatırım - Dün
Piyasalarda gün sonu
BIST 30 endeksi, önceki kapanışa göre 13,47 puan ve yüzde 0,90 yükselişle 1.514,23 puandan kapandı. BIST 100 endeksine dahil hisselerin 48'i prim yaptı, 47'si geriledi. Türk Hava Yolları, Garanti Bankası, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Ereğli Demir Çelik ve Kardemir (D) en çok işlem gören hisse senetleri oldu.
Yatırım - Dün
Küresel uluslararası doğrudan yatırımlar 2020'de yüzde 35 azaldı
Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı'nın (UNCTAD) 2021 Dünya Yatırım Raporu'na göre, küresel uluslararası doğrudan yatırımlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu ekonomik gelişmelerin etkisiyle 2020'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 35 azalarak 1 trilyon...
Yatırım - Dün
Başkan Gürkan "Malatya'yı Hep Birlikte Kalkındıracağız"
Malatya'mız da devlet yatırımları, kamu yatırımı ve yerel yönetimler yatırımı açısından Türkiye'de deprem, pandemi gibi olumsuzluklara rağmen tarihinin en büyük yatırımları yapılıyor.
Yatırım - Dün
YASED, Dünya Yatırım Raporu'nun Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi
Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, "2021'in ilk yarısında aşının yaygınlaşmasıyla birlikte pandemiyi kontrol altına alan büyük ekonomilerin iyileşme yoluna girdiğini görüyoruz.
Yatırım - Dün
Kaymakam Yeşilyurt'tan köy ziyareti
Yağmur köyü cemevinde gerçekleşen halk gününde köy muhtarı Elvan Hasgül ve köylüler tarafından karşılanan Yeşilyurt, toplantıda, Yağmur köyüne yapılan yatırımlar ve yapılacak yatırımları anlattı.
Yatırım - Dün
Keşan'da biçilen otlar hayvanlara besi olarak geri dönüyor
Malatya Valisi Aydın Baruş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve Öğretim Görevlilerinin katıldığı programda konuşan Başkan Gürkan, " Bizler Malatya'yı tarif ederken 'İnsanlık medeniyetinin başladığı, Anadolu'yu Anayurt yapan destan şehri' diye tarif ediyoruz. Hakikaten insanlık medeniyeti Malatya'da başlamış ve bütün dünya insanlığının medeniyeti Malatya'da inkişaf etmiş. Selçuklular döneminde Konya payitahtken Malatya şehzade şehri unvanını alıyor ve o dönemde Şahabeyyi Kübra ve Şahabeyyi Şura medresesi diye dönemin iki üniversitesinin Malatya'da mevcut olduğunu görüyoruz. Biz çok daha ileriye gitmek durumundayız. Tarihin bizlere yüklediği sorumluluk ve yükümlülükler var. Mevlanalar, Sadrettin Koneviler, İbn-ül Arabiler ve Niyazi Mısriler ilim irfan destanları yazmış. Battalgaziler, Hüseyingaziler, Hasangaziler, Danişmendgaziler kahramanlık destanları yazmış. Dolayısıyla bizde süreç içerisinde bir taraftan hizmet destanları yazarken üniversitelerimiz de ilim irfan destanları yazacak. Bizim tarihten aldığımız sorumluluğumuzla çok daha ileriye gitmemiz gerekir. Valilik olarak, belediye olarak, kamu kurumları ve üniversite olarak Türkiye'de üniversitemizi daha iyi yerlere getirmemiz ve sayılı üniversiteler arasına girmemiz gerekiyor. Yerel yönetimler olarak biz aynı geminin yolcularıyız. Görev ve sorumluluğumuzu nefsimizi tatmin etmek, insanlara tahakküm etmek duygusu içerisinde hareket etmek gibi bir lüksümüz yok. Bütün görev ve sorumluluğumuz elimizde olan imkânları ve fırsatları şehrimizin istikbaline yatırmak, şehrimizin değerlerine yatırmak ve şehrimizin kurumlarına yatırmak gibi bir sorumluluğumuz ve yükümlülüğümüz var. Biz bu sorumluluğun bilincinde ve idrakinde olarak görevlerimizi yapmanın gayreti içerisindeyiz. Malatya'mız da devlet yatırımları, kamu yatırımı ve yerel yönetimler yatırımı açısından Türkiye'de deprem, pandemi gibi olumsuzluklara rağmen tarihinin en büyük yatırımları yapılıyor.
Yatırım - Dün
Avustralya Hükümeti Dünyanın En Büyük Enerji Yatırımlarından Birisi Olan Areh Projesini İptal Etti
Avustralya hükümeti ülkenin batısında kurulması planlanan 36 milyar dolar tutarındaki yeşil enerji projesini iptal ettiklerini duyurdu.
Yatırım - Dün
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı,'Paydaş' toplantısına video konferans yöntemiyle bağlandı
Bizim tarihten aldığımız sorumluluğumuzla çok daha ileriye gitmemiz gerekir. Valilik olarak, belediye olarak, kamu kurumları ve üniversite olarak Türkiye'de üniversitemizi daha iyi yerlere getirmemiz ve sayılı üniversiteler arasına girmemiz gerekiyor. Yerel yönetimler olarak biz aynı geminin yolcularıyız. Görev ve sorumluluğumuzu nefsimizi tatmin etmek, insanlara tahakküm etmek duygusu içerisinde hareket etmek gibi bir lüksümüz yok. Bütün görev ve sorumluluğumuz elimizde olan imkânları ve fırsatları şehrimizin istikbaline yatırmak, şehrimizin değerlerine yatırmak ve şehrimizin kurumlarına yatırmak gibi bir sorumluluğumuz ve yükümlülüğümüz var. Biz bu sorumluluğun bilincinde ve idrakinde olarak görevlerimizi yapmanın gayreti içerisindeyiz. Malatya'mız da devlet yatırımları, kamu yatırımı ve yerel yönetimler yatırımı açısından Türkiye'de deprem, pandemi gibi olumsuzluklara rağmen tarihinin en büyük yatırımları yapılıyor.
Yatırım - Dün
"Sezgin Baran Korkmaz Türkiye'ye iade edilmeyi istiyor"
KİNGSTON'UN YASADIŞI GELİRİNİ TÜRKİYE'DE YATIRIM FAALYETLERİNDE KULLANDI Firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz hakkında kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamalarıyla Türkiye'de ve ABD'de dava açıldı. Korkmaz hakkında Türkiye'deki yargı süreci MASAK raporuyla başlamıştı. MASAK'ın 28 Aralık 2020 tarihli raporu üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Sezgin Baran Korkmaz'ın, Kingston şirketinin ABD'de yasal olmayan yollarla edindiği parayı Türkiye'de yatırım faaliyetlerinde kullandığı tespiti yapıldı.
Yatırım - Dün
Geri dönüşüm sektörü son dönemeçte!
Küresel markaların geri dönüştürülmüş ürünlerle müşterilerinin karşısına çıkmak için adeta bir yarış içerisine girmiş olduğunun altını çizen Gülsün: "Geri dönüştürülmüş hammaddeden elde edilen ürünlere yönelik olarak artan talep ülkemizde de bu sektörde hızlı bir yatırım atağının yaşanmasını sağladı.
Yatırım - Dün
Gana, Ruanda'da kakao üretim tesisi kuracak
Gana, Ruanda ile arasındaki ticareti ve yatırımı artırmak için Ruanda'da kakao üretim tesisi kuracak.
Yatırım - Dün
Vali Hacıbektaşoğlu, Aladdin Middle East Şirketi Genel Müdürü Erdem Kaya ve Beraberindeki Heyeti Makamında Kabul Etti
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Hacıbektaşoğlu'da, kentin gelişimine ve ekonomisine katkı sunacak her türlü yatırımı desteklediklerini söyledi.
Yatırım - Dün
Türkiye'nin Kigali Büyükelçisi Burcu Çevik, Türkiye-Ruanda ilişkilerini değerlendirdi Açıklaması
Ruanda'daki yatırımlar ile ilgili bilgi veren Çevik, yatırımların son dönemde enerji, inşaat, imalat ve turizm alanlarına yoğunlaştığını, Türk iş insanlarının Ruanda'daki altyapı yatırımlarına ilgi gösterdiğini söyledi.
title