Gazze Haberleri

Gazze haber, Gazze son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gazze - Bugün
Son dakika haber | İsrail'in terör listesine aldığı 6 Filistinli kuruluş, sivil toplum alanında geniş etkiye sahip
İşgal altındaki Batı Şeria ile abluka altındaki Gazze Şeridi'nde sivil toplum alanında geniş kapsamlı etkiye sahip, merkezleri Ramallah'ta bulunan 6 STK'nın internet sitelerinde faaliyet alanlarına, amaçlarına ve üyesi oldukları kurumlara ilişkin açıklamalar yer alıyor.
Gazze - Bugün
Filistin Devlet Başkanı Abbas, ABD'den Kudüs'teki konsolosluğunu yeniden açmasını istedi
Abbas, toplantının, Gazze'nin yeniden imarı, 2006'dan bu yana süren ablukanın kaldırılması ve ülkenin iki tarafının birleştirilmesi üzerine çalışacak uluslararası meşruiyete bağlı bir ulusal birlik hükümeti oluşturmak hedefiyle bölünmeyi sonlandıracak, "Hamas" ve "İslami Cihat" hareketleri de dahil olmak üzere tüm gruplar arasında kapsamlı bir ulusal diyaloğa hazırlık amaçlı olduğunu ifade etti.
Gazze - Dün
Sisi ile AB Komisyon Üyesi Varhelyi, Filistin meselesi, terörle mücadele ve yasa dışı göç konularını görüştü
Filistin meselesi ve Gazze'nin yeniden imarı konularının masaya yatırıldığı görüşmede, bölgedeki krizlerin çözüm yollarıyla ilgili koordinasyon kurulması, terörle mücadele ve yasa dışı göçle mücadelede iş birliğinin güçlendirilmesi meselelerinin ele alındığı ifade edildi.
Gazze - Dün
İsrail'in terör listesine aldığı 6 Filistinli kuruluş, çalışmalarına devam edeceğini açıkladı
"Gantz bizim terörist olduğumuzu söylüyor ama savaş suçlusu olan O'dur. Gazze ve Batı Şeria'da eli kana bulanmıştır.
Gazze - 22.10.2021
İsrail, 6 Filistin insan hakları kuruluşunu terör listesine aldı
Söz konusu kurumlar, işgal altındaki Batı Şeria ile abluka altındaki Gazze Şeridi'nde sivil toplum alanında geniş bir etkiye sahip olan önemli kuruluşlar arasında yer alıyor.
Gazze - 21.10.2021
Hamas, Malezya'nın İsrail ile normalleşmeyi reddetmesinden memnun
Gazze'deki Hamas Hareketi, Malezya'nın İsrail ile ilişkilerin normalleşmesine karşı olmasından ve Filistin halkının işgal karşısındaki mücadelesine verdiği desteği sürdüreceğini vurgulamasından övgüyle söz etti.
Gazze - 20.10.2021
İsrail, Filistinli eski kadın tutuklunun Gazze'ye girişine izin verdi
İsrail hapishanesinden pazar günü serbest bırakılan ancak ailesinin yaşadığı Gazze'ye geçişine izin verilmeyen Filistinli eski tutuklu Nesrin Ebu Kumeyl 6 yıldır uzak kaldığı çocuklarına kavuşabilecek.
Gazze - 18.10.2021
Hamas, İsrail'le yakında yeni bir esir takası anlaşması imzalanacağını açıkladı
Açıklamada, direniş güçlerinin başka bir bedeli kabul etmesinin mümkün olmadığı ve İsrail hükümetinin de halkına, Gazze'deki esir askerlerin kurtuluşunun ancak esir takasıyla mümkün olacağını söylemesi gerektiği aktarıldı.
Gazze - 17.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2015 - Gazze ablukasını kırmak için yola çıkan Mavi Marmara gemisinde şehit edilen Furkan Doğan'ın ailesi, dönemin İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın cezalandırılması talebiyle ABD'de hukuk davası açtı.
Gazze - 15.10.2021
Hamas Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Merzuk, Kahire'deki görüşmelerin "verimli" geçtiğini açıkladı Açıklaması
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki görüşmelere Batı Şeria sorumlusu Salih el-Aruri, Hamas'ın Gazze'deki lideri Yahya es-Sinvar ve yurt dışı sorumlusu Halid Meşal dahil lider kadro katıldı.
Gazze - 13.10.2021
Hamas: AB, UNRWA'ya destek için müfredattaki Filistin'e ait terimlerin değiştirilmesini şart koşuyor
Blinken, başlatılacak yardım paketine, Gazze Şeridi ve Batı Şeria'nın kalkınması için 75 milyon dolar, ABD Uluslararası Kalkınma Ajansının (USAID) programları için 10 milyon dolar ve UNRWA programları için 150 milyon dolarlık desteklerin dahil olduğunu kaydetmişti.
Gazze - 13.10.2021
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ve İsrail Dışişleri Bakanı Lapid Washington'da görüştü
Gazze'deki mevcut durumun da ele alındığı toplantıda Sullivan, Filistinlilerin hayatlarının iyileştirilmesi için pratik adımlar atılmasının önemini vurguladı.
Gazze - 09.10.2021
Son Dakika | Hamas, Filistinli tutuklular meselesi ve Kudüs'te yaşananları ele aldığı Kahire'deki toplantılarını tamamladı
Açıklamada, toplantılar kapsamında, Kudüs'teki mevcut durum, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklular ve Gazze'ye uygulanan abluka, Filistin içindeki ve dışındaki vatandaşların durumu başta olmak üzere bir dizi dosya ve gelişmenin ele alındığı aktarıldı.
Gazze - 05.10.2021
Gazze ve Batı Şeria'da son 24 saatte Kovid-19'dan 14 kişi hayatını kaybetti
İsrail işgali altındaki Batı Şeria ile abluka altındaki Gazze Şeridi'nde, son 24 saatte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 14 kişinin öldüğü, 1278 kişinin testinin de pozitif çıktığı bildirildi.
Gazze - 05.10.2021
Gazze'nin yeniden imarı için Mısır ile Hamas arasında görüşmeler sürüyor
İsrail saldırılarında büyük yıkıma uğrayan Gazze Şeridi'nin yeniden imarı ve ablukanın hafifletilmesi konusunda Hamas yetkilileri ile Mısır İstihbarat Teşkilatı arasında yapılan görüşmelerde ilerleme kaydedildiği bildirildi.
Gazze - 05.10.2021
Gazze'de, geçen ay İsrail askerlerin öldürdüğü Filistinlilerin aileleri onuruna program
Hamas, İsrail askerleri tarafından geçen ay öldürülen Filistinlilerin aileleri onuruna program düzenledi.
Gazze - 04.10.2021
Gazze'de suların yüzde 97'si içmeye elverişsiz
Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi ile Küresel Su, Çevre ve Sağlık Enstitüsü (GWEH), İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde suların yüzde 97'sinin içmeye elverişli olmadığını bildirdi.
Gazze - 04.10.2021
İHH, Gazze'de ihtiyaç sahibi 2500 öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıttı
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde ihtiyaç sahibi 2500 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.
Gazze - 03.10.2021
Hamas'ın yeni yönetimi Kahire'de üst düzey toplantı yapacak
Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye, Batı Şeria sorumlusu Salih el-Aruri, Gazze'deki lideri Yahya el-Sinvar ve yurtdışı sorumlusu Halid Meşal ve birkaç Hamas siyasi büro üyesinden oluşan heyetin, dün, Mısır istihbaratından yetkililerle görüşmek üzere Kahire'ye gittiği açıklanmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gazze Haberleri | Gazze Haber - Haberler - Gazze haberleri, son dakika gazze haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber | İsrail'in terör listesine aldığı 6 Filistinli kuruluş, sivil toplum alanında geniş etkiye sahip.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 14:20:57. #1.15#

title