Irak Haberleri

Irak haber, Irak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Irak - Bugün
Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı
Batman'da süslenerek düğün konvoyu izlenimi verilmeye çalışılan 3 araçta, 16 yabancı uyruklu yakalandı.
Irak - Bugün
Irak, Mısır ve Ürdün arasındaki yakınlaşma çabaları devam ediyor
Irak, Mısır ve Ürdün arasında son yıllardaki yakınlaşma, liderler arası zirveler ve çeşitli alanlarda iş birliğiyle derinleşiyor.
Irak - Bugün
Son dakika haberi: Kerkük'ün güneyinde toplu mezar bulundu
Edinilen son dakika haberine göre Irak'ın Kerkük kentinin güneyindeki Rıyad nahiyesi yakınlarında, terör örgütü DEAŞ tarafından öldürüldükleri iddia edilen 45 kişiye ait cesedin yer aldığı bir toplu mezar bulunduğu belirtildi.
Irak - Bugün
Terörist Nurettin Demirtaş'tan sokak eylemleri çağrısı
CEZAEVİNDE bulunan Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'ın da sokak eylemleri için çağrı yaptığı ortaya çıktı.
Irak - Bugün
Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Asya ülkelerinden Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Irak - Bugün
Son dakika haber! Merkel: "DEAŞ, tehdit olmaya devam ediyor"
Son dakika haberleri: Almanya Başbakanı Angela Merkel, terör örgütü DEAŞ'ın tehdit olmaya devam ettiğini söyledi.
Irak - Bugün
Son dakika haber... Terörist Nurettin Demirtaş'tan sokak eylemleri çağrısı
Son dakika haberine göre CEZAEVİNDE bulunan Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'ın da sokak eylemleri için çağrı yaptığı ortaya çıktı.
Irak - Bugün
Musul'un Mahmur ilçesinde patlama: 4 ölü
Irak'ın Musul kentine bağlı Mahmur ilçesinde meydana gelen patlamada 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Irak - Bugün
IKBY İçişleri Bakanlığı: IKBY'de 1 milyona yakın iç göçmen ve sığınmacı yaşıyor
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY), terör ve iç çatışmalar nedeniyle evlerini terk eden 996 bin 861 iç göçmen ve sığınmacının bulunduğu bildirildi.
Irak - Bugün
Irak'taki Haşdi Şabi Başkanı Feyyad: "KDP binasının yakılması suç"
Irak'taki Haşdi Şabi Başkanı Falih Feyyad, Kürdistan Demokrat Parti (KDP) binasına saldırının suç olduğunu belirterek, yabancı misyon temsilciliklerine saldıranların da Haşdi Şabi grupları olmadığını savundu.
Irak - Bugün
MSB: Irak'ın kuzeyinde 6 terörist, etkisiz hale getirildi
MİLLİ Savunma Bakanlığı'nca Irak'ın kuzeyindeki Haftanin ve Zap'ta belirlenen 6 PKK'lı teröristin, hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildiği açıklandı.
Irak - Bugün
Son dakika... MSB: Irak'ın kuzeyinde 6 terörist, etkisiz hale getirildi
Son dakika gelişmesine göre MİLLİ Savunma Bakanlığı'nca Irak'ın kuzeyindeki Haftanin ve Zap'ta belirlenen 6 PKK'lı teröristin, hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildiği açıklandı.
Irak - Bugün
MSB: "Hava harekatları ile 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi"
Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Kaplan Operasyonu kapsamında düzenlenen hava harekatları ile 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Irak - Bugün
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Haftanin ile Zap'ta düzenlenen hava harekatlarıyla PKK'lı 6 terörist etkisiz hale getirildi."
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Haftanin ile Zap'ta düzenlenen hava harekatlarıyla PKK'lı 6 terörist etkisiz hale getirildi.
Irak - Bugün
Son dakika...
Son dakika haberine göre Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında tespit edilen toplam vaka sayısı 40 milyon 657 bini geçti.
Irak - Bugün
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 1 milyon 122 bin 992'ye yükseldi.
Irak - Dün
Son dakika haber... Koalisyon güçleri: "Irak ordusuna desteğimiz sürecek"
Son dakika haber... ABD öncülüğündeki terör örgütü DEAŞ karşıtı koalisyon güçleri, Irak ordusuna özellikle havadan sağlanan desteğin devam edeceğini vurgulayarak, "Irak ordusuna desteğimiz sürecek" dedi.
Irak - Dün
2020 ABD Başkanlık Seçimleri: Ufukta Biden görünüyor
Trump'ın görevden alınma davasının yerini pandemi krizine bıraktığı, bunlara bir de ırkçılık ve polis şiddetine karşı yaygın protestoların eklendiği ve böylece geride bıraktığımız son bir yılda iyice bıçak sırtı bir hal alan ABD'nin iç siyasi atmosferinde, Trump'ın sergilediği bu tavır mevcut gerilimi körüklüyor.
Irak - Dün
Iraklı politikacı el-Alosi: "el-Kazimi, Londra'da İsrail ile ilişkileri normalleştirmeyi görüşecek"
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi, Paris, Berlin ve Londra'yı kapsayan Avrupa turunu başlatırken, Iraklı politikacı Misal el-Alosi'den "Iraklı heyetin Londra'da İsrail ile ilişkileri normalleştirme görüşecek" açıklaması geldi.
Irak - Dün
İran'ın Karabağ siyaseti Tebriz sokaklarını zorluyor
Karabağ'daki çatışmaların ardından Tebriz ve Tahran başta olmak üzere birçok şehirde İran Türklerinin gösteriler düzenlemesi, sözkonusu potansiyelin ne kadar yüksek olduğunun bir işareti. Nitekim sadece Tebriz'de pazar günü gerçekleşen gösterilere bakıldığında İran Türklerinin durumdan ne kadar rahatsız olduklarını rahatlıkla anlayabiliriz. Protestolar başlamadan önce onlarca aktivist eyleme katılmamaları için güvenlik güçleri tarafından uyarılmış, ayrıca gösteriden önce yine önlem amaçlı birkaç kişi gözaltına alınmıştı. Tebriz'de istisnasız tüm ana sokaklarda yoğun güvenlik önlemleri alıp şehri adeta bir kışlaya çeviren İran yönetimi, bütün bu tedbirlere rağmen Karabağ konusundaki öfkeye zincir vuramadı. Polisin sert müdahalesi sonucu sadece birkaç dakika sürebilen gösterilerde 100'den fazla kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Öte yandan birkaç gün önce benzer eylemde gözaltına alınanlar da hala serbest bırakılmış değil.
Irak - Dün
Son dakika haberleri... Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Son dakika haberleri: Asya ülkelerinden Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Irak - Dün
Son Dakika |
Son dakika gelişmesine göre Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında tespit edilen toplam vaka sayısı 40 milyon 282 bini geçti.
Irak - Dün
Son dakika... DHA YURT BÜLTENİ - 1
'EMİN OLUN SUFLEYİ SİZDEN DEĞİL, BAŞKA YERDEN ALIYORDUR' Muhalefetin olabildiğince halktan uzak durduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasetin gerçek er meydanının 81 vilayetin tamamı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirlere gidip milletle kucaklaşmadan siyaset yapanların, sufleyi başka yerden aldığını kaydederek, şöyle devam etti: "Ülke ve dünya meseleleriyle ilgili her konuda biz kulağımızı da gönlümüzü de milletimize çeviriyoruz. Siz ne diyorsanız, ne istiyorsanız, ne bekliyorsanız onu yapmak için gece gündüz çalışıyoruz. Biz sorumluluklarımızın ağırlığına ve çokluğuna rağmen halkımızla muhabbetimizi bu derece sıkı tutarken dikkat ederseniz muhalefet, milletimizden olabildiği kadar uzak duruyor. Ankara'da, İstanbul'da kapalı kapılar ardından siyaset yapmak kolay. Siyasetin gerçek er meydanı, 81 vilayetimizin tamamıdır. Şehirlerimize gidip milletimizle kucaklaşmadan, insanımızın gönül sıcaklığını hissetmeden, 'Siyaset yapılıyorum' diyenler, emin olun sufleyi sizden değil, başka yerden alıyordur. Milletimizin karşısına çıkıp, bu ülke için yaptıklarını, yapacaklarını, içerideki ve dışarıdaki her meseleyle ilgili duruşunu açık yüreklilikle ortaya koyamayandan siyasetçi olmaz. Yalanla, iftirayla, dedikoduyla, imayla siyaset yapanların halktan uzak durmasının sebebi, bu sığ ve çirkin üsluplarının yüzlerine vurulacağını bilmeleridir. Bizim en büyük gıdamız ise milletimizle kurduğumuz gönül bağıdır. Bizim en büyük motivasyon kaynağımız; her yaştan, her meslekten, her kesimden insanımızın kalbinde hissettiğimiz o hasbi samimiyettir. Bu öyle tek taraflı değil, iki taraflı bir muhabbettir. Biz tüm hayatımızı milletimize hizmete vakfettik. Hamdolsun milletimiz de bizi girdiğimiz hiçbir mücadelede yalnız bırakmadı.
Irak - Dün
Son dakika haberleri! Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Son dakika haberleri: Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 1 milyon 118 bin 321'e yükseldi.
Irak - Dün
Mehteran takımından Azerbaycan'a destek konseri
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği programla Azerbaycan'ın Bağımsızlık Günü kutlandı.
Irak - Dün
Bağdat'ta 2 çocuğunu Dicle Nehri'ne atan anne ülkeyi ayağa kaldırdı
Irak'ın başkenti Bağdat'ta 1 ve 3 yaşlarındaki 2 çocuğunu Dicle Nehri'ne atarak ölmelerine neden olan annenin cinayeti ülkeyi ayağa kaldırdı.
Irak - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Minsk üçlüsüne 'Ermenistan' tepkisi
Erdoğan Şırnak'tan muhalefete yüklendi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan siyasetin er meydanının kentlerin meydanı olduğunu belirterek muhalefet partilerinin gizli kapaklı kapılar ardından yaptığı siyaseti eleştirdi. Erdoğan, "Biz sorumluluklarımızın ağırlığına ve çokluğuna rağmen halkımıza bu kadar önem verirken dikkat ederseniz muhalefet milletimizden olabildiğince uzak duruyor. Siyasetin gerçek er meydanı şehirlerimizdir. Şehirlerimize gidip milletimizle kucaklaşmadan insanımızın gönül sıcaklığını hissetmeden siyaset yapıyorum diyenler emin olun sufleyi sizden değil, başka yerden alıyor. Milletin karşısına çıkıp bu ülke için yaptıklarını yapacaklarını açık yüreklilikle ortaya koyamayan siyasetçi olmaz. Yalan ile siyaset yapanların halktan uzak durmasının sebebi bu çirkin duruşunun yüzlerine vurmasıdır. Bizim en büyük motivasyon kaynağımız samimiyettir. Bu öyle tek taraflı değil iki taraflı bir muhabbettir. Biz hayatımızı milletimize adadık. Milletimiz de girdiğimiz hiçbir mücadelede bizi yalnız bırakmadı yanımızda oldu.
Irak - 18.10.2020
ABD öncülüğündeki koalisyon, Suriye'de İran destekli terörist grupları vurdu
ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon güçlerinin, Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde, Beşşar Esed rejimi saflarında yer alan İran destekli yabancı terörist gruplara ait bir askeri araca düzenlediği hava saldırısında 9 terörist öldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Irak Haberleri | Irak Haber - Haberler - Irak haberleri, son dakika ırak haber ve gelişmeleri burada. Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 17:38:55. #1.15#
title