Irak Haberleri

Irak haber, Irak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Irak - Bugün
GRAFİKLİ- Şark Kartalı Selahaddin Eyyubi'nin vefatının 828. yılı
Ordu komutanlığı, devlet adamlığı ve adaleti ile hem Doğulu hem de Batılı tarihçilerin eserlerinde kendisinden övgüyle söz ettiği Selahaddin Eyyubi, 828 yıl önce bugün vefat etti.
Irak - Bugün
Pentagon Sözcüsü Kirby el-Esed Hava Üssü saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Irak'ta Amerikan askerlerinin konuşlu olduğu Ayn el-Esed Hava Üssü'ne yönelik roketli saldırıların daha önce yapılanlarla uyuştuğunu belirterek, İran destekli Şii milisleri işaret etti.
Irak - Dün
Biden, Irak'taki üsse saldırının faillerinin belirlenmesi için çalıştıklarını açıkladı
ABD Başkanı Joe Biden, Irak'ta ABD askerlerinin de konuşlu olduğu Ayn el-Esed Hava Üssü'ne düzenlenen ve bir kişinin yaşamını yitirdiği saldırının faillerinin belirlenmesi için çalıştıklarını bildirdi.
Irak - Dün
Beyaz Saray, Irak'taki Ayne el-Esed Üssü'ne yönelik saldırıya ilişkin "gerekirse tekrar eyleme geçeceklerini" duyurdu
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Irak'ta ABD askerlerinin de konuşlu olduğu Ayn el-Esed Hava Üssü'ne düzenlenen ve bir kişinin yaşamını yitirdiği saldırıya yönelik adım atma haklarını saklı tuttuklarını ve gerekirse tekrar eyleme geçeceklerini açıkladı.
Irak - Dün
Ürdün, Irak ve BAE'de Kovid-19'dan ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Ürdün'de 37, Irak'ta 25, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 16 kişi hayatını kaybetti.
Irak - Dün
IKBY, Erbil'e füze saldırısı faillerinden 2 kişinin yakalandığını duyurdu
Irak'ın Erbil kentinde 15 Şubat'ta Erbil Uluslararası Havalimanı ve kente yönelik füze saldırısında bulunanlardan 2 kişinin yakalandığı açıklandı.
Irak - Dün
Pentagon, Irak'taki Ayne el-Esed Üssüne düzenlenen roket saldırısında bir kişinin öldüğünü açıkladı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD askerlerinin de konuşlu olduğu Ayn el-Esed Hava Üssüne bugün düzenlenen roketli saldırıda bir ABD'li sözleşmeli sivil personelin kalp krizi geçirdiğini ve hayatını kaybettiğini açıkladı.
Irak - Dün
Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu toplandı
CUMHURBAŞKANLIĞI Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu toplantısında, İnsan Hakları Eylem Planı'nın Türkiye'nin değişim ve reform iradesini temsil ettiği ve bunun Türkiye-AB ilişkilerine de olumlu katkı sağlayacağı ifade edildi.
Irak - Dün
Son dakika... Ordu'da DEAŞ operasyonu: 2 gözaltı
Son dakika haberler: Ordu'nun Ünye ilçesinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda 2 şüpheli gözaltına alındı.
Irak - Dün
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "dokunulmazlıklar" konusunu değerlendirdi Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Sandalye çoğunluğuyla dokunulmazlıkları kaldırmak, kuvvetler ayrılığını ortadan kaldırmakla aynı şeydir.
Irak - Dün
Irak'ın Kuveyt'i işgali sırasında kaybolan 8 kişinin kimliği naaş kalıntılarından tespit edildi
Kuveyt yönetimi, Irak'ın ülkeyi işgali sırasında kaybolan 8 vatandaşının kimliğinin daha naaş kalıntılarından tespit edildiğini duyurdu.
Irak - Dün
Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu askeri üsse roketli saldırıda 1 kişi öldü
Irak'ın Anbar vilayetinde ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon güçlerinin bulunduğu Ayn'ül Esad Askeri Üssü'ne yönelik gerçekleştirilen roketli saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti.
Irak - Dün
Terör örgütü PKK/YPG'ye eleman götürdüğü iddia edilen zanlı tutuklandı
Terör örgütü PKK'nın Suriye yapılanmasına eleman temin ettiği iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.
Irak - Dün
Koalisyon güçleri, Ayn'ül Esad Askeri Üssü'ne yapılan saldırıyı doğruladı
Terör örgütü DEAŞ karşıtı koalisyon güçleri, Irak'ın Anbar vilayetinde ABD askerlerinin bulunduğu Ayn'ül Esad Askeri Üssü'ne yapılan roketli saldırıyı doğruladı.
Irak - Dün
Son dakika haber! Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu Ayn el-Esed Üssü'ne roketli saldırı
Edinilen son dakika haberine göre Irak'ın batısındaki Enbar vilayetinde ABD askerlerinin bulunduğu Ayn el-Esed Askeri Üssü'ne 10 roketle saldırı düzenlendiği bildirildi.
Irak - Dün
Son dakika haberleri! Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu Ayn el-Esed Askeri Üssü'ne 10 roketle saldırı düzenlendiği bildirildi.
Son dakika haberi... Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu Ayn el-Esed Askeri Üssü'ne 10 roketle saldırı düzenlendiği bildirildi.
Irak - Dün
2 Mart 2021 Haberleri
2 Mart 2021 Manşet Haberleri.
Irak - 02.03.2021
Çin'den Irak'a gönderilen Kovid-19 aşısının bir kısmı Kerkük'e ulaştı
Çin hükümetinin Irak'a hediye ettiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının bir kısmının Kerkük'e ulaştığı bildirildi.
Irak - 02.03.2021
Vatikan Basın Sözcüsü Bruni: "Tarihte ilk kez bir Papa, Irak'a gidiyor"
Vatikan Sözcüsü Matteo Bruni, Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un Irak'ı ziyaret edecek ilk Papa olacağını söyledi.
Irak - 02.03.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayısı 115 milyon 188 bini, hayatını kaybedenlerin sayısı 2 milyon 554 bini, iyileşenlerin sayısı 90 milyon 854 bini geçti.
Irak - 02.03.2021
Irak ve BAE'de Kovid-19'dan ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Irak'ta 30, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 15 kişi hayatını kaybetti.
Irak - 02.03.2021
Son dakika: Irak'ta ilk Kovid-19 aşısı yapıldı
Son dakika haberi... Irak Sağlık Bakanlığı, Çinli ilaç firması Sinopharm'ın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ülkede uygulanmaya başladığını duyurdu.
Irak - 02.03.2021
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden yılın ilk iki ayında 1 milyar 629 milyon dolar ihracat yapıldı
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bu yılın ocak-şubat döneminde 178 ülkeye 1 milyar 629 milyon 723 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
Irak - 02.03.2021
Yunus Emre Enstitüsü Azez'deki merkezde 6 sanat atölyesi kuruyor
Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, Suriye'nin Azez ilçesinde açtıkları Türk Kültür Merkezinde 6 sanat atölyesi kuracaklarını bildirdi.
Irak - 02.03.2021
Biden'ın tutumu İran'ın dengesini bozuyor
İran Biden'dan nükleer gerilime son vererek o dönem oluşturulan zemine dönmesini bekliyor. İranlı yetkililer arasında, tüm ideolojik söylemlere rağmen, ABD ile gerilimin sürmesinin ülkenin menfaatlerine olmadığını düşünenlerin sayısı hiç de az değil. Benzer bir durum daha da yüksek oranda ülke kamuoyu için geçerli. Bu nedenle, İran'ın bölge politikaları sadece ABD ile olan ilişkilerine bağlı değilse de, Biden'ın mevcut tutumu İran'ın dengesini bozuyor ve bu bir süre daha sürecek gibi duruyor. İran'da Haziran ayında cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacak olması, Biden'ın acele etmemesinin temel sebeplerinden biri. Biden Obama ile anlaşma imzalayıp karşısında Trump'ı bulan İran'ın durumuna düşmek istemez. İran'da bu tür önemli anlaşmalara ilişkin nihai karar merciinin Hameney olduğu bilinir; fakat meseleyi bu kadar basite indirgememek gerekir. Diğer yandan Biden, ılımlı Ruhani'nin ardından, Haziran 2021'de karşısında muhafazakar bir İran cumhurbaşkanı görürse bundan pek de rahatsız olmayacaktır. Hatta bu, müesses nizamla daha kalıcı ve oturaklı bir anlaşmaya zemin dahi hazırlayabilir. Yine de ortada (en azından şu an için) bir belirsizlik var. Bu da İran'ın yalnızca ABD ile olan ilişkilerinde değil bölgesel politikalarında, özellikle de sınırlarındaki terörle yoğun mücadele içinde olan Türkiye ile olan ilişkilerinde hassas bir dönemden geçilmesinde etkili oluyor. Yaşanan gelişmeler ve yapılan açıklamalar, bu dönemde, bilhassa Suriye krizinin başından beri Türkiye-İran ilişkilerinde zar zor korunan dengenin ciddi bir testten geçeceği konusunda kuşku bırakmıyor.
Irak - 02.03.2021
Dorçe, savunma sanayisi için prefabrik modüler yapılar üretiyor
Geniş bir sektörel yelpazede, çeşitli ihtiyaçlara yönelik prefabrik ve mobil yapıları tasarlayan, üreten ve bunların anahtar teslim inşasını da üstelenen Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat (Dorçe), silahlı kuvvetlerin ve güvenlik güçlerinin çözüm ortakları arasında yer alıyor.
Irak - 02.03.2021
Çin'den Sinopharm aşısı taşıyan uçak Bağdat'a indi
Çin hükümetinin Irak'a hediye ettiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını taşıyan uçak Uluslararası Bağdat Havalimanı'na iniş yaptı.
Irak - 02.03.2021
1 Mart 2021 Haberleri
1 Mart 2021 Manşet Haberleri.
Irak - 02.03.2021
Tarihte bugün ne oldu? 2 Mart tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 2 Mart'ta yaşananlar!
Tarihte bugün yaşanmış yeni doğumlar, yaşanan vefatlar ve meydana gelen önemli olayları kronoloji sırayla sizlerle aktarıyoruz. Peki, 2 Mart tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 2 Mart'ta yaşanan doğum, ölüm ve önemli olaylar!
Irak - 01.03.2021
ABD, Suriye saldırısında 2 İran destekli milisin öldürüldüğünü 1 milisin yaralandığını açıkladı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD ordusunun geçen hafta, Suriye'de Irak saldırılarıyla ilişkili olduğu gerekçesiyle İran destekli gruplara ait bir hedefe düzenlediği saldırıda, 1 İran destekli milisin öldürüldüğünü, 2 milisin de yaralandığını tespit ettiklerini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Irak Haberleri | Irak Haber - Haberler - Irak haberleri, son dakika ırak haber ve gelişmeleri burada. GRAFİKLİ- Şark Kartalı Selahaddin Eyyubi'nin vefatının 828. yılı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 11:58:03. #1.16#
title