Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - Bugün
Son dakika... ABD'de dış ticaret açığı haziranda rekor seviyeye yükseldi
Ticaret açığı AB ve Hindistan ile arttı ABD'nin bu dönemde Avrupa Birliği (AB) ve Hindistan ile olan ticaret açığı artış gösterdi.
Avrupa Birliği - Bugün
Son dakika gündem: Kuzey Makedonya hükümeti, orman yangınları nedeniyle "kriz durumu" ilan etti
Avrupa Birliğinin (AB) dün duyurduğu yangınla mücadele yardımı kapsamında bugün Slovenya'dan ekiplerin ülkeye geldiğini aktaran Grubi, yangınla mücadele için tüm kurumsal kapasitelerini harekete geçirmeye çalıştıklarını söyledi.
Avrupa Birliği - Bugün
Son dakika haberleri! Avrupa Birliği, Kazakistan'daki kuraklık mağdurlarına 200 bin avro tahsis edecek
Son dakika haberler: NUR Avrupa Birliği (AB), Kazakistan'da kuraklık mağduru 6 bin kişiye, insani yardım olarak 200 bin avro tahsis edeceklerini bildirdi.
Avrupa Birliği - Bugün
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yurt dışı teşkilatı kuruluyor
Çevre ve şehircilik müşavirleri, özellikle çevre, iklim değişikliği ile mücadele ve şehircilik konularında Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Birliği (AB), Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), Birleşmiş Milletler Çevre Programı UNEP ve HABİTAT Daimi temsilciliklerinde görev yapacak.
Avrupa Birliği - Bugün
CHP'li Çeviköz'den AB'ye "sığınmacı" tepkisi Açıklaması
CHP İstanbul Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dışişleri Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Ünal Çeviköz, Belçika İltica ve Göçten Sorumlu Devlet Bakanı Sami Mehdi'nin, muhtemel Afgan mülteci akını hakkında AB-Türkiye anlaşmasının Afganları da kapsayacak şekilde genişletilmesi...
Avrupa Birliği - Bugün
Son dakika haberi! AB, Taliban'ın yol açtığı şiddeti kınadı, "acil, kapsamlı ve kalıcı ateşkes" çağrısı yaptı
Son dakika haberlerine göre Avrupa Birliği (AB), Taliban'ın Afganistan'daki saldırılarını kınayarak, acil, kapsamlı ve kalıcı ateşkes çağrısında bulundu.
Avrupa Birliği - Bugün
Arnavutluk orman yangınlarıyla boğuşuyor
Arnavutluk'ta farklı noktalarda devam eden orman yangınları ile mücadele devam ederken, Avrupa Birliğinden (AB) Arnavutluk, İtalya, Yunanistan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya'ya yangınlarla mücadele için destek geldi.
Avrupa Birliği - Bugün
AKİB Türkiye'nin ihracat artış ortalamasını dörde katladı
AKİB'in ihracat ana pazarlarının ağırlıklı olarak Avrupa Birliği, Orta Doğu, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Afrika ülkelerinden oluştuğunu belirten Başkan Nejdat Sin, küresel tedarik zincirlerinde yeniden yapılanma ve öne çıkan yakından tedarik eğiliminin güçlü üretim merkezlerine sahip olan Doğu Akdeniz Bölgesi için de önemli fırsatlar barındırdığını vurguladı.
Avrupa Birliği - Bugün
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı: (5)
Burgenstock sürecini ve ardından KKTC ve Güney Kıbrıs'ta yapılan referandumu hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti: "O günden bugüne kuzeyi Avrupa Birliği hep maalesef yalanla oyalamıştır, yalanla.
Avrupa Birliği - Bugün
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve kapalı Maraş bölgesinin açılmasına yönelik, "Biz bir 50 yıl daha bekleyemeyiz. Ne yapılacaksa artık yapılmalıdır. O günden bugüne kuzeyi Avrupa birliği hep maalesef yalanla oyalamıştır.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Manavgat AFAD Koordinasyon Merkezi'nde konuştu: (2)
Bir son dakika haberine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar'dan gelen 66 kişilik ekiple bugün görüştüğünü belirterek, "Gündoğmuş'ta çalışmalarımıza yardım ediyorlar.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haberi | Manavgat'taki büyük yangın 8'inci gününde (16)
Son dakika gündem haberi: 8 ÜLKE VE KIZILHAÇ'TAN YARDIM TEKLİFİDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Manavgat'ta AFAD Koordinasyon Merkezi'nde, Antalya bölgesindeki yangınların 8'inci günü akşamı itibarıyla son durumu paylaştı.
Avrupa Birliği - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avrupa Birliğinin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA) ve Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), onay verdikleri aşıların Delta dahil Kovid-19'un tüm varyantlarına, ciddi hastalık ve ölüm riskine karşı koruma sağladığını bildirdi.
Avrupa Birliği - Dün
AB, Esed rejimi güçlerinin saldırılarını sürdürdüğü Dera'da sivillerin korunması çağrısı yaptı
Avrupa Birliği (AB), Beşşar Esed rejimi güçlerinin bir haftadır saldırdığı Dera ilindeki sivillerin korunması ve siyasi çözümün yol haritasına bağlı kalınması çağrısında bulundu.
Avrupa Birliği - Dün
AB, 200 milyon doz Novovax aşısı almaya hazırlanıyor
Avrupa Birliği (AB), ABD biyoteknoloji firması Novavax'ın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği potansiyel aşıdan 200 milyon doz alım sağlayacak sözleşmenin onaylandığını bildirdi.
Avrupa Birliği - Dün
AB'nin ilgili kurumları uyarılarını yineledi: Tam aşılanma, tüm varyantlara karşı korumada kilit önemde
Avrupa Birliğinin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA) ve Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), onay verdikleri aşıların Delta dahil yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) tüm varyantlarına, ciddi hastalık ve ölüm riskine karşı koruma sağladığını bildirdi.
Avrupa Birliği - Dün
İKV ile TÜRKONFED'den "Avrupa Yeşil Mutabakatı Finansman Destekleri" webinarı
Açıklamada webinardaki konuşmalarına yer verilen Kaymakcı, Avrupa Birliği'nin 1,1 trilyon avroluk bütçesinin yanı sıra 750 milyar avroluk bir Yeni Nesil Avrupa Fonu oluşturduğunu hatırlatarak, "750 milyar avroluk fonun yüzde 30'u yeşil, yüzde 20'si dijital dönüşüm için kullanılacak.
Avrupa Birliği - Dün
Yangınlarla boğuşan İtalya, Yunanistan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya da AB'den yangın söndürme desteği alıyor
Avrupa Birliği (AB), İtalya, Yunanistan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya'ya yangınlarla mücadele için destek sağladığını duyurdu.
Avrupa Birliği - Dün
AB'de perakende satışlar haziranda arttı
Avrupa Birliği'nde (AB) perakende satışlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin gevşediği haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 1,2 yükseldi.
Avrupa Birliği - Dün
Rusya'nın tarım ihracatı 7 ayda yüzde 16 arttı
Rusya'nın tarım ihracatında Avrupa Birliği'nin ve Çin'in yüzde 12,4'lük paylara sahip olduğu kaydedilen açıklamada, Türkiye'nin payının ise yüzde 11,9 olduğu belirtildi.
Avrupa Birliği - Dün
Üniversitemizin Ortağı Olduğu Avrupa Birliği Destekli AGREEN Projesi'nin Ortak Marka Stratejisi 1. Uluslararası Konferansı Ermenistan'da...
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nin Avrupa Birliği fonlarıyla sürdürdüğü AGREEN "Crossborder Alliance for Climate-Smart and Green Agriculture in the Black Sea Basin" (Karadeniz Havzası'nda İklime Duyarlı, Yeşil Tarım için Sınırötesi Ortaklık) Projesi'nin ilk uluslararası konferansı,...
Avrupa Birliği - Dün
İstanbul Okan Üniversitesi 33 bin öğrenciyi iş hayatına uğurladı
İstanbul Okan Üniversitesi Kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, "1999 yılında kurulan İstanbul Okan Üniversitesi'nde bugün 20 bin öğrenci eğitim görüyor.
Avrupa Birliği - Dün
İspanya'nın Türkiye'ye yardıma gelen ve yangınla mücadele için kurulan hava kuvvetleri birimi: 43 Grupo
İspanya'nın Türkiye'ye iki itfaiye uçağıyla yardıma gelen hava kuvvetleri birimi 43 Grupo, 1971 yılında yangınlarla mücadele etmek için kuruldu.
Avrupa Birliği - Dün
Filistin, Slovakya'nın Kudüs'te kültür enstitüsü kurma planına itiraz etti
Kararın uluslararası hukuka, Birleşmiş Milletler (BM) kararlarına, Avrupa Birliği'nin Kudüs konusundaki tutumuna aykırı olduğunu vurgulayan Cadu, kararın, İsrail'in işgal altındaki Kudüs'ü ilhak etme ve Yahudileştirme planını uygulamaya teşvik ettiğini kaydetti.
Avrupa Birliği - 03.08.2021
SDÜ 5 Konsorsiyumun Yürütücülüğünü Yapan Türkiye'deki Tek Üniversite
Erasmus+ Programı kapsamında hareketlilik faaliyeti gerçekleştirme amacı ile Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı- Türkiye Ulusal Ajansına yapılan "Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu Akreditasyonu" başvurularının değerlendirme süreci tamamlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Son dakika... ABD'de dış ticaret açığı haziranda rekor seviyeye yükseldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.8.2021 17:19:15. #1.15#

title