Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - Dün
Nijerya'daki Twitter yasağı 243 milyon dolar zarara neden oldu
Nijerya hükümetinin kararının ardından Avrupa Birliği (AB), İngiltere ve ABD'nin Abuja'daki büyükelçilerince yapılan ortak açıklamada, Twitter'ın faaliyetlerinin askıya alınmasının "ifade özgürlüğünün ihlali" olduğu belirtilmişti.
Avrupa Birliği - Dün
Bilgiç: AB'nin 'Maraş' açıklamasını kınıyoruz
Bilgiç: AB'nin 'Maraş' açıklamasını kınıyoruzDIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avrupa Birliği'nin (AB) Maraş ile ilgili açıklamasına ilişkin, "AB adına bugün Maraş konusunda yapılan açıklamayı kınıyoruz.
Avrupa Birliği - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Hollanda'da hükümet, ülke dışına seyahat edenlerin dönüşlerinde karantinaya girmemeleri için tüm Avrupa Birliği (AB) ülkelerini, Kovid-19 değerlendirme kriterlerine göre, "düşük" riskli (yeşil), "orta" riskli (sarı) olarak gruplandırılacağını açıkladı.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haberleri | Hollanda'da hükümet, "riskli ülkelere seyahat" kurallarını değiştirdi
Son dakika gündem haberi: Hollanda'da hükümet, ülke dışına seyahat edenlerin dönüşlerinde karantinaya girmemeleri için tüm Avrupa Birliği (AB) ülkelerini, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) değerlendirme kriterlerine göre, "düşük" riskli (yeşil), "orta" riskli (sarı) olarak gruplandırılacağını açıkladı.
Avrupa Birliği - Dün
Bilgiç: AB'nin 'Maraş' açıklamasını kınıyoruz
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avrupa Birliği'nin (AB) Maraş ile ilgili açıklamasına ilişkin, "AB adına bugün Maraş konusunda yapılan açıklamayı kınıyoruz.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haberi... IMF'den "küresel toparlanmada ayrışma genişliyor" uyarısı
Toparlanmadaki ayrışmanın bir diğer nedeninin de ekonomilere sağlanan desteklerdeki farklılıklar olduğunu belirten Gopinath, gelişmiş ekonomilerin 2021 ve sonrası için 4,6 trilyon dolarlık mali destek sağladığını aktardı. Gopinath, 2022 yılı küresel büyüme tahminindeki yukarı yönlü revizyonun büyük ölçüde ABD'deki ilave mali desteği ve Yeni Nesil Avrupa Birliği Fonlarını yansıttığını kaydetti.
Avrupa Birliği - Dün
BM'den Tunus'taki taraflara "hukukun üstünlüğü ile hak ve özgürlüklere saygı duyulması" çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM), Tunus'ta devam eden siyasi krizle ilgili tüm tarafları hukukun üstünlüğü ile hak ve özgürlüklere saygı duymaya devam etmeleri çağrısında bulundu.
Avrupa Birliği - Dün
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, AB Adalet Divanı'nın başörtüsü kararını Al Jazeera'ye değerlendirdi Açıklaması
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avrupa Birliği Adalet Divanı'nın (ABAD) başörtüsü kararına ilişkin, "Mahkemenin kararı, AB'nin insan hakları, dini özgürlükler ve eşitlik meselelerine bakışının ne kadar iki yüzlü olduğunu da ortaya koydu.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haberleri! İletişim Başkanı Altun: Başörtüsü kararı AB'nin iki yüzlülüğünü ortaya koydu
Son dakika haberi: İLETİŞİM Başkanı Fahrettin Altun, Avrupa Birliği (AB) Adalet Divanı'nın başörtüsü kararının AB'nin iki yüzlülüğünü ortaya koyduğunu belirtti.
Avrupa Birliği - Dün
BM: Akdeniz'de 2021'de 970 düzensiz göçmen öldü
Akdeniz'de düzensiz göçmen ölümlerinin önlenmesi için Avrupa Birliği (AB) ülkelerine büyük bir dayanışma göstermesi çağrısında bulunan Dillon, Akdeniz'de yaşamları kurtarmak için AB'nin soruna "güvenilir, net ve insani" politikalarla yaklaşması gerektiğini vurguladı.
Avrupa Birliği - Dün
Beyaz eşya satışları yılın ilk yarısında yüzde 41 büyüdü
Dinçer, yaşadığı sıkıntıların içinde Avrupa Birliği'nin çok akıllı bir hamle yapıp, yeni bir büyüme hikayesi yazmak üzere yola çıktığını anımsatarak, onu da dünyadaki iklim krizi üzerine oturttuklarını hatırlattı.
Avrupa Birliği - Dün
AB, Tunus'ta meclis faaliyetlerinin yeniden başlatılması çağrısı yaptı
Avrupa Birliği (AB), Tunus'ta temel haklara saygı gösterilmesi, istikrarın yeniden sağlanması ve özellikle meclisin çalışmalarının yeniden başlatılması çağrısında bulundu.
Avrupa Birliği - Dün
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar: "Fırat Kalkanı Bölgesinde Şu Ana Kadar 12 Teröristi Etkisiz Hâle Getirdik."
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Suriye'nin kuzeyindeki birliklerin sevk ve idare edildiği sınır hattındaki 2'nci Ordu İleri Komuta Yeri ve 6'ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Esas...
Avrupa Birliği - 26.07.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avrupa Birliğinde (AB) her 4 kişiden biri, Kovid-19 salgınının ilk aylarında yalnızlık hissine kapıldı.
Avrupa Birliği - 26.07.2021
Sözcü Bilgiç: Türkiye, yeni bir göç dalgasını üstlenmeyecek
?Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avusturya Şansölyesi Sebastian Kurz'un bir gazeteye verdiği mülakatta, Afgan mülteciler için Türkiye'yi daha doğru yer olarak işaret eden ifadelere ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Kurz'un ifadelerinin Türkiye tarafından hayretle karşılandığını bildiren Bilgiç, "Her şeyden önce, Türkiye, Şansölye Kurz'un ifade ettiği gibi Afganistan'a komşu bir ülke değildir. Bütün dünyayı etkileyen ve herkesin ortak meselesi olan düzensiz göç sorununu çözmek için ortak çabayı ve iş birliğini vurgulamak yerine, 'göçmenler buraya gelmesin, başka yere gitsin' şeklindeki tutum hem bencilce, hem de kimseye faydası olmayan bir yaklaşımdır. Türkiye, bölgeden kaynaklanan kitlesel bir göç krizinin sonuçlarına katlanmayacak ve yeni bir göç dalgasını da üstlenmeyecektir. Bu tutumumuzu her vesileyle ve her düzeyde muhataplarımıza iletiyor, Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin sınır muhafızı veya sığınmacı kampı olmayacağını vurguluyoruz" ifadelerini kullandı.
Avrupa Birliği - 26.07.2021
Dışişlerinden Avusturya Şansölyesi Kurz'un Afgan mülteciler için Türkiye'yi işaret etmesine tepki
Konuya ilişkin sorulan soruya yazılı yanıt veren Bilgiç, "Bütün dünyayı etkileyen ve herkesin ortak meselesi olan düzensiz göç sorununu çözmek için ortak çabayı ve iş birliğini vurgulamak yerine, 'göçmenler buraya gelmesin, başka yere gitsin' şeklindeki tutum hem bencilce hem de kimseye faydası olmayan bir yaklaşımdır. Türkiye, bölgeden kaynaklanan kitlesel bir göç krizinin sonuçlarına katlanmayacak ve yeni bir göç dalgasını da üstlenmeyecektir. Bu tutumumuzu her vesileyle ve her düzeyde muhataplarımıza iletiyor, Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin (AB) sınır muhafızı veya sığınmacı kampı olmayacağını vurguluyoruz.
Avrupa Birliği - 26.07.2021
Son dakika haber... İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio, AB Yüksek Temsilcisi Borrell ile Tunus'taki darbeyi görüştü
Son dakika gelişmesine göre İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile telefon görüşmesinde Tunus'taki darbeyi ele aldı.
Avrupa Birliği - 26.07.2021
Çin, Silisli Rulo Sac'da Japonya, Kore ve Avrupa Birliği'nden Yaptığı Dışalımlar için Anti Damping Vergisi Soruşturması Başlattı
Reuters Haber Ajansı, Çin Ticaret Bakanlığı'nın silisli rulo sac dışalımında son beş yıldır geçerli olan tarifelerin sona ermesinin ardından sözkonusu üründe Japonya, Güney Kore ve Avrupa Birliği'nden (AB) yapılan dışalımlara anti-damping soruşturması başlattığını bildirdi.
Avrupa Birliği - 26.07.2021
Son dakika haberi | Bakan Akar Fırat Kalkanı bölgesinde 12 terörist etkisiz hale getirildi
TSK karada, denizde ve havada her türlü mücadeleyi yaparak ülkesinin ve milletinin güvenliğini, egemenliğini ve bağımsızlığını tahkim ettiğini, Türkiye'nin hak, alaka ve menfaatlerini korumak için çalıştığını belirten Akar, "Bir taraftan terörle mücadele ediyor, diğer taraftan sınırlarımızın ötesindeki dost ve kardeşlerimizin haklı davalarında yanlarında olmaya devam ediyoruz. Bir taraftan Ege, Akdeniz başta olmak üzere denizlerdeki hak ve menfaatlerimizi korurken diğer taraftan yoğun şekilde eğitimlerimizi ve tatbikatlarımızı icra ediyoruz. Bunların yanı sıra Birleşmiş Milletler (BM), NATO, Avrupa Birliği (AB), Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) ve diğer ikili anlaşmalarla ortaya çıkan durumlar çerçevesinde de barışı destekleme harekatı gibi çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Avrupa Birliği - 26.07.2021
AB'de "kendini yalnız hissedenlerin" sayısı Kovid-19 salgını nedeniyle ikiye katlandı
Avrupa Birliğinde (AB) her 4 kişiden biri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ilk aylarında yalnızlık hissine kapıldı.
Avrupa Birliği - 26.07.2021
Salgının Heathrow Havalimanı'na maliyeti 2021'in ilk yarısında 2,9 milyar sterline ulaştı
Konuya ilişkin olarak İngiliz yayın kurumu BBC'ye değerlendirmede bulunan Ryanir Üst Finans Yöneticisi Neil Sorahan ise Avrupa Birliği (AB) dahilinde kullanılan tek tip dijital Kovid pasaportunun faydalı olduğunu belirterek, "Bence Avrupa politikası İngiltere'ninkinden daha çok işe yaradı, daha fazla kesinlik sağlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. TAV yılın ilk yarısında 13,1 milyon yolcuya hizmet verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.7.2021 02:57:32. #1.14#

title