Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - Bugün
Son dakika haberi | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İspanya'ya yangınla mücadeledeki desteği için teşekkür etti
Görüşmede, Bakan Çavuşoğlu'nun, Avrupa Birliği (AB) Sivil Koruma Mekanizması çerçevesinde Türkiye'ye sağladığı yardımlar için İspanya'ya teşekkür ettiği bildirildi.
Avrupa Birliği - Bugün
Son dakika haber... AB'den Türkiye'ye orman yangınları için uçak desteği
Son dakika haberleri... AVRUPA Birliği (AB) Komisyonu, Türkiye'ye orman yangınlarıyla mücadele için 3 yangın söndürme uçağı gönderecek.
Avrupa Birliği - Bugün
1 Ağustos 2021 Haberleri
1 Ağustos 2021 Manşet Haberleri.
Avrupa Birliği - Bugün
Avrupa Birliği, Türkiye'deki yangınlara müdahale için üç uçak gönderiyor
Avrupa Komisyonu, Türkiye'de devam eden yangınlara müdahale etmesi için İspanya'dan iki adet, Hırvatistan'dan bir adet Canadair tipi uçak gönderileceğini açıkladı.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haber: AB, Türkiye'ye yangın söndürme uçağı desteğinde bulunuyor
Son dakika gelişmesine göre Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Türkiye'deki yangınlarla mücadeleye destek için 3 yangın söndürme uçağı gönderileceğini bildirdi.
Avrupa Birliği - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Pfizer/Biontech ve Moderna, Avrupa Birliği (AB) ile yapılan son anlaşmada Kovid-19 aşısı fiyatlarını yükseltti.
Avrupa Birliği - Dün
Pfizer/Biontech ve Moderna, Avrupa Birliği için aşı fiyatlarını artırdı
Pfizer/Biontech ve Moderna, Avrupa Birliği (AB) ile yapılan son anlaşmada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı fiyatlarını yükseltti.
Avrupa Birliği - Dün
Haftanın tarihine bakış
İkinci Dünya Savaşı'nda, ABD'nin Japonya'nın Hiroşima kentine 6 Ağustos 1945'te atom bombası atması sonucu 66 bin kişi öldü, 69 bin kişi yaralandı.
Avrupa Birliği - 31.07.2021
AB Yüksek Temsilcisi Borrell: Türkiye'ye yangın felaketiyle ilgili destek sağlamaya hazırız
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB'nin yangın felaketiyle ilgili Türkiye ile tam dayanışma içinde olduğunu bildirdi.
Avrupa Birliği - 31.07.2021
İzmir'de kuru incir üreticilerine kerevit dağıtımı yapıldı
İzmir'de son 2 yılda yaklaşık 12 bin bir kerevet dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirten Özen, şunları kaydetti: "Ülkemizin önemli ihraç ürünlerinden olan kuru incir ile ilgili Avrupa Birliği'nden alınan hızlı alarm bildirimlerinin önlenmesi, azaltılması, ihracata yönelik daha kaliteli ve güvenilir ürünlerin üretilmesi ile vatandaşlarımızın ve diğer ülke vatandaşlarının sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmalarını sağlamak amacıyla Ege İhracatçı Birlikleri tarafından temin edilen 6 bin 750 plastik kurutma kerevetini incir üretiminin yoğun olduğu Tire, Beydağ, Ödemiş ve Kiraz ilçelerinde dağıtmaya başladık.
Avrupa Birliği - 31.07.2021
Son dakika haber: Orman yangınları için Bakan Çavuşoğlu'na taziye
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'de orman yangınlarının başlamasından bu yana; Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Sırbistan Dışişleri Bakanı Nikola Selakoviç, Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanı Kemalettin Haydarov, Hırvatistan Dış ve Avrupa İşleri Bakanı Gordan Grliç-Radman, Kuveyt Dışişleri Bakanı ve Kabine İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Şeyh Dr. Ahmed Nasir El-Muhammed El-Sabah, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Gine Bissau Dışişleri Bakanı Suzi Carla Barbosa, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkoviç ile Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Komisyon Başkan Yardımcısı Joseph Borrell Fontelles, Dışişleri Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nu aradı ve taziye dileklerini iletti.
Avrupa Birliği - 31.07.2021
Son dakika haberi | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, orman yangınlarından etkilenenlere destek ödemelerinin başladığını söyledi
Çavuşoğlu, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkovic'in de kendisini aradığını belirterek, şöyle devam etti: "Yanlış hatırlamıyorsam 140 yangın söndürme uzmanı göndermek istiyoruz dedi, teşekkür ettik kendilerine. Ukrayna'dan, Cumhurbaşkanımızın da (Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir) Zelensky ile görüşmesiyle beraber, 3 tane daha uçak geldi. Biraz önce (Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep) Borrell aradı.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
AB Komisyonunun kriz yönetiminden sorumlu üyesi Lenarcic: "Yardıma hazırız"
Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun kriz yönetiminden sorumlu üyesi Janez Lenarcic, Türkiye'deki yangınları endişeyle takip ettiklerini belirterek, iş birliği mesajı verdi.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Fransa'nın Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, İngiltere'nin AB ülkelerinden gelen aşılı yolculara karantina zorunluluğunu kaldırmasına ülkelerini dahil etmemesini "ayrımcı bir önlem" olarak yorumladı.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
Avrupa Süper Ligi kurucuları Juventus, Real Madrid ve Barcelona'yı sevindiren mahkeme kararı
Avrupa Birliği yasalarına uygun bir projenin başarısına güvenlerinin devam ettiğini belirten üç kulüp, futbolun paydaşlarıyla Avrupa Süper Ligi projesini yapıcı ve iş birlikçi bir şekilde geliştirmeye devam edeceklerini bildirdi.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
Iberdrola, Sowitec Vietnam'ın 550 Megavat Gücündeki Yeşil Projeler Zincirini Satınaldı
Bir Güneydoğu Asya ülkesi olarak Vietnam, yabancı yatırım gerektirecek uzun vadeli enerji satın alma anlaşmaları kapsamında 2030 yılına kadar 20. 000 megavatın üzerinde yenilenebilir enerji kapasitesinin kurulmasını öngörmekte. Gerek elektrik isteminde gerek Gayri Safi Yurtiçi Hasılası'nda güçlü bir büyüme öngören ülke, Avrupa Birliği ile 2020 yılında imzaladığı serbest ticaret ve yabancı yatırımların korunması anlaşmasını sürdürmekte.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Koyuncu Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi
Türk Patent ve Marka Kurumu hakkında Türk Patent ve Marka Kurumu; patentler, faydalı modeller, markalar, coğrafi işaretler, geleneksel ürün adları, tasarımlar ile entegre devre topografyalarının ilgili mevzuat hükümleri uyarınca tescilini ve bu hakların korunmasıyla ilgili işlemleri yapar. Zorunlu lisans işlemlerinde arabuluculuk faaliyetlerinde bulunur ve mahkemelerde bilirkişilik yapar. Lisans ve devir anlaşmalarını tescil ve kayıt eder. Buluşların kullanımını takip eder, yeni teknolojilerin değerlendirilmesiyle teknoloji transferinin yönlendirilmesi ve arşivlenmesi işlemlerini gerçekleştirir. Sınai mülkiyet alanında Avrupa Birliği, uluslararası kuruluşlar ve yabancı ülkelerle ilişkileri yürütür, işbirliğinde bulunur.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
Son dakika haberi... AB uydusu, Türkiye'deki orman yangınlarının dumanlarını Akdeniz üzerinde görüntüledi
Son dakika habere göre Antalya ve Mersin'deki orman yangınlarının dumanları, Avrupa Birliğinin (AB) uydusu tarafından Akdeniz üzerinde fotoğraflandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İspanya'ya yangınla mücadeledeki desteği için teşekkür etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.8.2021 12:08:48. #1.16#

title