Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - Bugün
Avrupalıların yüzde 12,3'ü Kovid-19 nedeniyle evden çalıştı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarının yüzde 12,3'ü geçen yıl işlerini evden yürüttü.
Avrupa Birliği - Bugün
Trakya ihracat avcılarının 2021'de hedefi 80 milyon dolar!
YUNANİSTAN'A ZEYTİN Şahin, Çerkezköy'de ve Çorlu'da metal ve cam üzerine çalışan bir şirketin İngiltere'ye ve Avrupa Birliği'ne ihracat yaptığını anlatarak "Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesindeki Asyaport Limanından dünyanın dört bir tarafına ihracat yapıyoruz.
Avrupa Birliği - Bugün
AB ve ABD, çelik ve alüminyum vergilerinde ateşkes sağladı
Avrupa Birliği (AB), çelik ve alüminyuma ilave gümrük vergileri uyguladığı gerekçesiyle çeşitli ABD ürünlerine yönelik planlanan yeni vergilerin askıya alındığını duyurdu.
Avrupa Birliği - Bugün
Rusya, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırıları ve ölen sayısının artmasından endişe ediyor
Orta Doğu Dörtlüsü'nün (Rusya, ABD, Avrupa Birliği, BM) çok enerjik çaba sarf ettiğini belirten Peskov, birçok ülkenin "karşılıklı saldırıların durdurulması için hem İsrailliler hem de Filistinliler ile temaslarda" bulunduğunu söyledi.
Avrupa Birliği - Bugün
İsrail dünyanın gözü önünde savaş suçu işliyor
Uluslararası basına saldıran İsrail'in basın özgürlüğü performansı Sistematik şekilde işgal ettiği Filistin topraklarında yıllardır doğrudan ve dolaylı olarak sivilleri hedef alan İsrail'in 15 Mayıs 2021'de AP ve AJ ofislerinin bulunduğu binaya saldırması, uluslararası toplumda tepkiyle karşılandı. Öldürülen çocuklar, katledilen aileler, hamile kadınlar, yaşlılar değil, uluslararası basının hedef alınması sonucunda başta ABD Başkanı Joe Biden olmak üzere Batılı ülkeler, Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Birliği (AB) harekete geçti.
Avrupa Birliği - Bugün
Makine ihracatı 4 ayda 7,5 milyar dolar oldu
Makine sektörü, bu yılın ilk 4 ayında 7,5 milyar dolarlık ihracata imza attı.
Avrupa Birliği - Bugün
Sektör pandeminin etkilerini geride bıraktı
Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) tarafından yapılan açıklamaya göre, Nisan sonu itibarıyla Türkiye'nin serbest bölgeler dâhil toplam makine ihracatı 7,5 milyar dolar oldu.
Avrupa Birliği - Bugün
Libya açıklarında yakalanan 650 göçmen ülkeye zorla geri gönderildi
Libya açıklarında yakalanan 650'den fazla düzensiz göçmenin başkent Trablus'a geri gönderildiği bildirildi.
Avrupa Birliği - Dün
Hırvatistan'daki yerel seçimde dört büyükşehir ikinci tura gidiyor
Avrupa Birliği (AB) ülkesi Hırvatistan'da bugün yapılan yerel seçimde, başta başkent Zagreb olmak üzere Split, Rijeka ve Osijek kentlerinin, 30 Mayıs'ta yapılacak ikinci tura kaldığı açıklandı.
Avrupa Birliği - Dün
İsrail-Filistin krizi için 3. kez toplanan BM Güvenlik Konseyi, hala somut bir adım atamadı
İsrail ile Arap ülkeleri arasındaki normalleşmenin, İsrail-Filistin krizini çözmek için yeterli olmadığını da söyleyen Vershinin, krizin çözümü için ayrıca BM, Avrupa Birliği, ABD ve Rusya'nın oluşturduğu Ortadoğu Dörtlüsü'nün, dışişleri bakanları düzeyinde toplanmasını teklif etti.
Avrupa Birliği - Dün
İslam İşbirliği Teşkilatı, İsrail saldırılarının durdurulması için BM'ye başvurulacağını duyurdu
Bidiride, alınan kararların uygulanması için İİT Genel Sekreteri'nin Avrupa Birliği Komisyon Başkanı, BM Genel Sekreteri, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri ve diğer ilgili tüm yetkililerle gereken temasları ivedilikle başlatacağı duyuruldu.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haber: AB Dışişleri Bakanları Filistin için toplanacak
Son dakika haberler... Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Salı günü Avrupa Birliği Dışişleri Bakanlarının Filistin için toplanacağını açıkladı.
Avrupa Birliği - Dün
Türk medyası Siyonist yalan makinesini ürkütüyor
Frantzman'ın Kudüs konusundaki bir başka "alınganlığı" ise TRT'nin Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğunu reddetmesi. Fakat Frantzman'ı daha da üzmek pahasına söylemeliyiz ki sadece TRT değil Türkiye Cumhuriyeti de -dünya üzerindeki birçok devletle beraber- İsrail'in işgal ettiği Kudüs'ü başkent ilan etmesini kabul etmiyor. Frantzman için çok daha acısı, Birleşmiş Milletler (BM) de İsrail'in bu kararını tanımıyor. BM Genel Kurulu'nda kabul edilen 23 Ocak 2009 tarihli 63/30 sayılı karara göre "İşgal gücü olan İsrail'in kutsal kent Kudüs hakkında gerek yasama gerek yargı olarak dayattığı kanunlar yasadışıdır; dolayısıyla geçersizdir ve İsrail tek taraflı yasadışı kanunlarını geri çevirmeye çağrılmaktadır". BM'nin Kudüs konusundaki tavrı Paylaşım Planında belirtildiği üzere şöyledir: "Kudüs şehri corpus separatum (bölünmüş gövde) olarak özel uluslararası rejime tabi tutulmalıdır ve Birleşmiş Milletler tarafından yönetilmelidir". Filistin Halkının Devredilemez Haklarının Tatbiki Komisyonu tarafından hazırlanan rapora göre, taraflar arasında şehir hakkında bir uzlaşma sağlanana kadar şehrin statüsünün corpus separatum olarak kalması gerekmektedir. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) tarafından alınan altı karar da İsrail'in Kudüs üzerindeki haklarının reddedilmesiyle ilgilidir. İsrail'in 1980 yılında uluslararası kararlara aykırı olarak tek taraflı şekilde Kudüs'ü "bölünmez ve daimi başkenti" olarak ilan etmesini ihtiva eden "Kudüs Yasası" da BMGK tarafından tanınmamıştır. Velhasılıkelam Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak ilan edilmesi uluslararası hukuka aykırıdır ve Avrupa Birliği (AB) gibi uluslararası kuruluşlar ve BM üyesi birçok ülke bu kararı tanımamaktadır.
Avrupa Birliği - Dün
AB dışişleri bakanları "Filistin-İsrail gerginliğini" görüşecek
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanları, İsrail'in Filistinlilere saldırılarının ardından bölgede artan gerilimi görüşmek üzere olağanüstü toplantı yapacak.
Avrupa Birliği - Dün
Türkiye'nin 4 aylık çekici ihracatı yüzde 154 arttı
Türkiye'den ocak-nisan döneminde, geçen yıla oranla yüzde 154 artışla 50 ülkeye çekici ihraç edildi.
Avrupa Birliği - 15.05.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Portekiz, Kovid-19 vakalarının düşük olduğu Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere'den 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren turist kabul etmeye başlayacağını duyurdu.
Avrupa Birliği - 15.05.2021
İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonrası AB'den diplomatik girişimler
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılardan sonra şiddetin sona erdirilmesi amacıyla diplomatik girişimlerde bulunduğu bildirildi.
Avrupa Birliği - 15.05.2021
Portekiz, Kovid-19 vakalarının düşük olduğu ülkelerden turist kabul etmeye başlıyor
Portekiz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının düşük olduğu Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere'den 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren turist kabul etmeye başlayacağını duyurdu.
Avrupa Birliği - 15.05.2021
Son dakika haber | Bakan Çavuşoğlu, Sudanlı mevkidaşı Mehdi ve AB Yüksek Temsilcisi Borrell ile Filistin'deki gelişmeleri görüştü
Gelen son dakika haberlerine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sudan Dışişleri Bakanı Meryem Sadık el-Mehdi ile Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve AB Komisyon Başkan Yardımcısı Josep Borrell'le Filistin'deki son gelişmeleri ele aldı.
Avrupa Birliği - 15.05.2021
Bakan Çavuşoğlu'nun 'Filistin' görüşmeleri sürüyor
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sudan Dışişleri Bakanı Mariam Al-Sadig Al-Mahdi ve Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell ile telefonda görüştü.
Avrupa Birliği - 15.05.2021
Hırvatistan'da yerel seçimler yarın yapılacak
Avrupa Birliği (AB) üyesi Hırvatistan'da halk, belediye başkanları ve belediye meclis üyelerini belirlemek üzere yarın sandık başına gidiyor.
Avrupa Birliği - 15.05.2021
Güneydoğu'nun ihracatı Kovid-19'a rağmen ikinci kez 1 milyar doların üstünde
Nisanda en fazla ürünü sırasıyla Orta Doğu, Avrupa Birliği ve Amerika ülkelerine ulaştıran bölge, en çok geliri Irak'tan, sektör olarak ise tekstil, hububat ve bakliyattan sağladı.
Avrupa Birliği - 15.05.2021
Filistin'e yönelik saldırılara sessiz kalan Avusturya'dan İsrail'e destek
İsrail, Filistinlilere ve Gazze'ye yönelik saldırılarını ve operasyonlarını sürdürürken, İsrail'e destek mesajları geliyor. Gazze'de masumları hedef alan İsrail'e bir destek de Avusturya'dan geldi. Filistin'e yönelik acımasız saldırılara sessiz kalan Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında İsrail'e destek verdiklerini açıkladı. Başbakanlık binasının en üst katına, Avusturya ve Avrupa Birliği bayraklarının yanına İsrail bayrağı da çekildi.
Avrupa Birliği - 15.05.2021
Son dakika! Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu kabul etti
Son dakika haberi... Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve heyetini kabul etti.
Avrupa Birliği - 15.05.2021
Zonguldak'ta Filistin'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı
Anadolu Gençlik Derneği Zonguldak Şubesi, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar sonucu hayatını kaybeden Filistinliler için Acılık Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılındı. Kılınan cenaze namazının ardından Anadolu Gençlik Derneği Zonguldak Şube Başkanı Enes Şenol basın açıklaması yaptı. Şenol yaptığı açıklamada, "Günlerdir süren terörist İsrail saldırılarında binlerce Filistinli kardeşimiz ilk Kıblegahımız olan Mescid-i Aksa'yı canlarıyla, kanlarıyla savunurlarken yaralandılar ve şehit oldular. Yaralandılar ama davalarından, inançlarından, Allah'ın yolunda cihatlarından vazgeçmediler. Mücahedelerinde; Kadın, erkek, genç, yaşlı demeden göğüslerini siper ettiler. Siyonist İsrail ise sistemli bir şekilde hem Müslüman kanı dökmeye hem de adım adım Mescid-i Aksa'yı işgal etmeye devam etmektedir. Siyonist İsrail, ilk mescidimiz, mukaddesimiz, binlerce yıllık tarihi ve kültürel öneme sahip Mescid-i Aksa'yı yakıp yıkmaktan geri durmamakta, ibadetlerini yerine getiren Filistinli kardeşlerimize haince saldırmakta, işgalci sivil siyonistler Mescid-i Aksa'ya baskınlarını sürdürmektedir. Günlerdir Siyonist İsrail'in başta Gazze olmak üzere masum Filistinli kardeşlerimize karşı yapmış olduğu saldırılarda; kundaktaki bebeklerden, sokakta oynama çağına gelmiş çocuklara, delikanlı genç kardeşlerimizden, hamile annelere, genç yaşlı demeden Filistinli kardeşlerimiz şehit düşmüştür. İşgalci Siyonistler, Filistinli kardeşlerimizin evini basmakta, işgal polisiyle işbirliğiyle Filistinli kardeşlerimize linç girişiminde bulunmaktadır. Terörist Israil'in yapmış olduğu bu saldırıları kalbinde merhamet taşıyan, insanlıktan nasibini almış hiçbir kimsenin kabul etmesi mümkün değildir. Buna rağmen Batı ülkeleri işbirlikçi yaklaşımlarıyla her zaman olduğu gibi batılın yanında olduklarını göstermişler ve ikiyüzlü politikalarıyla masum Filistinli kardeşlerimize yapılan zulmü ve şehit edilen kardeşlerimizi görmezden gelmişlerdir. Terör örgütü İsrail sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlık için bir beladır. Bu belanın ortaya çıkmasının arkasındaki sapkın düşünce olan Siyonizm tüm insanlık için 7 - 24 problem üretmektedir. Siyonist İsrail'in bu küstahça davranışlarının kaynağı Batı'dan aldığı cesarettir. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği İsrail'in her sapkınlığına el altından ya da açıktan destek olmaktadır.
Avrupa Birliği - 15.05.2021
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Kırgız Bakan Şıkmamatov ile görüştü
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kırgızistan Yatırımları Teşvik ve Koruma Bakanı Almanbet Şıkmamatov ile görüştü.
Avrupa Birliği - 15.05.2021
Son dakika haberi! KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "İsrail terörüne seyirci kalanlar, insanlık suçuna ortak oluyor"
"KKTC, Gazze olmayacak" Tatar açıklamasında, Kıbrıs'ta geçmişte yaşananlar ve Gazze'de yaşanmakta olanlar dikkate alındığında Türkiye'nin garantörlüğü ile Türk askerinden vazgeçmelerinin mümkün olmadığını belirterek, "Rum-Yunan ikilisi ile Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Birliği'nin (AB) 'Türkiye'nin garantörlüğü kaldırılsın, Türk askeri Kıbrıs'tan uzaklaştırılsın, Kıbrıs'ta güvenliği AB sağlasın' taleplerinin nedeni de şimdi daha iyi anlaşılmaktadır.
Avrupa Birliği - 15.05.2021
Filistin Başbakanı Iştiyye BM'den İsrail'in saldırılarını durdurması için harekete geçmesini istedi
BM'den İsrail'in Gazze Şeridi, Batı Şeria ve Kudüs'te devam eden saldırılarını derhal durdurması için ivedilikle harekete geçmesini isteyen Iştiyye, Orta Doğu Dörtlüsü'ne (Rusya, ABD, BM ve Avrupa Birliği) de işgalin sona ermesi ve başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulması sonucuna ulaştıracak ciddi bir siyasi yolun açılması çağrısında bulundu.
Avrupa Birliği - 14.05.2021
AB'den Azerbaycan ve Ermenistan'a itidal çağrısı
Avrupa Birliği (AB), sınır belirleme konusunda gerginlik yaşayan Azerbaycan ile Ermenistan'a itidal çağrısında bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Sanal fuarı 5 bin 500 kişi ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.5.2021 16:36:58. #1.14#

title