Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - Dün
AB Yüksek Temsilcisi Borrell: Türkiye'ye yangın felaketiyle ilgili destek sağlamaya hazırız
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB'nin yangın felaketiyle ilgili Türkiye ile tam dayanışma içinde olduğunu bildirdi.
Avrupa Birliği - Dün
İzmir'de kuru incir üreticilerine kerevit dağıtımı yapıldı
İzmir'de son 2 yılda yaklaşık 12 bin bir kerevet dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirten Özen, şunları kaydetti: "Ülkemizin önemli ihraç ürünlerinden olan kuru incir ile ilgili Avrupa Birliği'nden alınan hızlı alarm bildirimlerinin önlenmesi, azaltılması, ihracata yönelik daha kaliteli ve güvenilir ürünlerin üretilmesi ile vatandaşlarımızın ve diğer ülke vatandaşlarının sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmalarını sağlamak amacıyla Ege İhracatçı Birlikleri tarafından temin edilen 6 bin 750 plastik kurutma kerevetini incir üretiminin yoğun olduğu Tire, Beydağ, Ödemiş ve Kiraz ilçelerinde dağıtmaya başladık.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haber: Orman yangınları için Bakan Çavuşoğlu'na taziye
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'de orman yangınlarının başlamasından bu yana; Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Sırbistan Dışişleri Bakanı Nikola Selakoviç, Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanı Kemalettin Haydarov, Hırvatistan Dış ve Avrupa İşleri Bakanı Gordan Grliç-Radman, Kuveyt Dışişleri Bakanı ve Kabine İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Şeyh Dr. Ahmed Nasir El-Muhammed El-Sabah, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Gine Bissau Dışişleri Bakanı Suzi Carla Barbosa, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkoviç ile Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Komisyon Başkan Yardımcısı Joseph Borrell Fontelles, Dışişleri Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nu aradı ve taziye dileklerini iletti.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haberi | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, orman yangınlarından etkilenenlere destek ödemelerinin başladığını söyledi
Çavuşoğlu, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkovic'in de kendisini aradığını belirterek, şöyle devam etti: "Yanlış hatırlamıyorsam 140 yangın söndürme uzmanı göndermek istiyoruz dedi, teşekkür ettik kendilerine. Ukrayna'dan, Cumhurbaşkanımızın da (Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir) Zelensky ile görüşmesiyle beraber, 3 tane daha uçak geldi. Biraz önce (Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep) Borrell aradı.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
AB Komisyonunun kriz yönetiminden sorumlu üyesi Lenarcic: "Yardıma hazırız"
Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun kriz yönetiminden sorumlu üyesi Janez Lenarcic, Türkiye'deki yangınları endişeyle takip ettiklerini belirterek, iş birliği mesajı verdi.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Fransa'nın Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, İngiltere'nin AB ülkelerinden gelen aşılı yolculara karantina zorunluluğunu kaldırmasına ülkelerini dahil etmemesini "ayrımcı bir önlem" olarak yorumladı.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
Avrupa Süper Ligi kurucuları Juventus, Real Madrid ve Barcelona'yı sevindiren mahkeme kararı
Avrupa Birliği yasalarına uygun bir projenin başarısına güvenlerinin devam ettiğini belirten üç kulüp, futbolun paydaşlarıyla Avrupa Süper Ligi projesini yapıcı ve iş birlikçi bir şekilde geliştirmeye devam edeceklerini bildirdi.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
Iberdrola, Sowitec Vietnam'ın 550 Megavat Gücündeki Yeşil Projeler Zincirini Satınaldı
Bir Güneydoğu Asya ülkesi olarak Vietnam, yabancı yatırım gerektirecek uzun vadeli enerji satın alma anlaşmaları kapsamında 2030 yılına kadar 20. 000 megavatın üzerinde yenilenebilir enerji kapasitesinin kurulmasını öngörmekte. Gerek elektrik isteminde gerek Gayri Safi Yurtiçi Hasılası'nda güçlü bir büyüme öngören ülke, Avrupa Birliği ile 2020 yılında imzaladığı serbest ticaret ve yabancı yatırımların korunması anlaşmasını sürdürmekte.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Koyuncu Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi
Türk Patent ve Marka Kurumu hakkında Türk Patent ve Marka Kurumu; patentler, faydalı modeller, markalar, coğrafi işaretler, geleneksel ürün adları, tasarımlar ile entegre devre topografyalarının ilgili mevzuat hükümleri uyarınca tescilini ve bu hakların korunmasıyla ilgili işlemleri yapar. Zorunlu lisans işlemlerinde arabuluculuk faaliyetlerinde bulunur ve mahkemelerde bilirkişilik yapar. Lisans ve devir anlaşmalarını tescil ve kayıt eder. Buluşların kullanımını takip eder, yeni teknolojilerin değerlendirilmesiyle teknoloji transferinin yönlendirilmesi ve arşivlenmesi işlemlerini gerçekleştirir. Sınai mülkiyet alanında Avrupa Birliği, uluslararası kuruluşlar ve yabancı ülkelerle ilişkileri yürütür, işbirliğinde bulunur.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
Son dakika haberi... AB uydusu, Türkiye'deki orman yangınlarının dumanlarını Akdeniz üzerinde görüntüledi
Son dakika habere göre Antalya ve Mersin'deki orman yangınlarının dumanları, Avrupa Birliğinin (AB) uydusu tarafından Akdeniz üzerinde fotoğraflandı.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
Son dakika... AB, Sırbistan, İngiltere ve Macaristan'dan Türkiye'deki orman yangınları nedeniyle taziye mesajları
Son dakika gelişmesine göre Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu, Sırbistan Dışişleri Bakanı Nikola Selakoviç, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ve Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, Türkiye'nin farklı bölgelerinde devam eden orman yangınları dolayısıyla geçmiş olsun ve taziye...
Avrupa Birliği - 30.07.2021
Belçika'da "tam aşılı" yetişkinlerin oranı yüzde 70'i geçti
Belçika'da yetişkinlerin yüzde 70'inden fazlası yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı "tam" aşılandı.
Avrupa Birliği - 30.07.2021
Yunanistan'da sığınmacı çocuklar eğitim hakkından mahrum bırakılıyor
İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Yunanistan'daki sığınma kamplarında yaşayan her 7 çocuktan 6'sının eğitim haklarından mahrum bırakıldığını, çocukların "ağır ayrımcılığa" maruz kaldığını ve bu nedenle Yunanistan'ın Avrupa Birliği'nin (AB) göç yönetimi direktiflerini ihlal ettiğini belirtti.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Paris'ten İngiltere'ye Kovid-19 karantina zorunluluğuna "ayrımcı önlem" tepkisi
Fransa'nın Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, İngiltere'nin AB ülkelerinden gelen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılı yolculara karantina zorunluluğunu kaldırmasına Fransa'yı dahil etmemesini, "ayrımcı bir önlem" olarak yorumladı.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Erasmus Öğrencilerinden Vali Bilmez'e Ziyaret
Vali Mehmet Emin Bilmez, Avrupa Birliği'nin (AB) öğrenci değişim programı Erasmus programı kapsamında kente gelen 22 öğrenciyi Valilik Ali Paşa toplantı salonunda kabul etti.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
İngiltere'de Kovid-19 vakalarındaki düşüş eğilimi tersine döndü
Kovid-19 aşısının 2 dozunu yaptıran Avrupa Birliği (AB) ve ABD vatandaşlarına karantina zorunluluğunun kaldırıldığı İngiltere'de gelecek hafta açıklanacak seyahat kısıtlamalarına ilişkin güncellemede daha fazla ülkenin yeşil ve sarı listeye alınacağı gündeme geldi.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Kuzey Makedonya'da "Türkiye'ye göç edenleri" de yakından ilgilendiren Vatandaşlık Yasası meclisten geçti
Kuzey Makedonya'da "Türkiye'ye göç edenleri" de yakından ilgilendiren "Vatandaşlık Yasası", mecliste kabul edildi.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Düzce'den yılın ilk yarısında AB ülkelerine 9 bin ton fındık ihraç edildi
Düzce'den yılın ilk 6 ayında AB ülkelerine yaklaşık 9 bin ton işlenmiş iç fındık gönderildi.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Edirne'den kısa kısa
Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen, üniversitenin birim sekreterleriyle buluştu.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
MSB: İran sınırında gerekli birlik kaydırmaları ve takviyeler yapıldı
MİLLİ Savunma Bakanlığı'nca bu yılın başından itibaren 1595 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. AB Yüksek Temsilcisi Borrell: Türkiye'ye yangın felaketiyle ilgili destek sağlamaya hazırız.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.08.2021 08:01:54. #1.13#

title