AVRUPA BİRLİĞİ HABERLERİ

Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - 27.10.2020
Fransa'da son 24 saate Kovid-19 kaynaklı 523 kişinin hayatını kaybetmesiyle son 6 ayın en yüksek günlük ölü sayısı kaydedildi.
Fransa'da son 24 saate Kovid-19 kaynaklı 523 kişinin hayatını kaybetmesiyle son 6 ayın en yüksek günlük ölü sayısı kaydedildi.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
İspanya'da son 24 saatte 267 kişi Kovid-19'dan öldü
İspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte ölü sayısı 267, vaka sayısı 18 bin 418 arttı.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Bulgaristan Başmüftülüğü'nden Macron'a kınama
Bulgaristan Başmüftülüğü, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslamofobi ve Müslüman düşmanlığı söylemlerini kınayan bir basın bildirisi yayınladı.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Son dakika haber: Fransız milletvekili Blin, "siyasal İslam'a" karşı Yahudi-Hıristiyan medeniyetini savundu
Blin, Türkiye'nin Avrupa Birliğine (AB) üyeliğinin söz konusu olmaması gerektiğini savundu.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Macaristan'dan içişlerine karışmakla suçlandığı Ukrayna'ya tepki
Szijjarto, "Ukrayna'nın aldığı karar acınası ve saçma. Ukrayna aldığı bu kararla Avrupa ve Avro-Atlantik entegrasyonu için şimdiye kadarki çabalarından ve Macaristan'ın desteğinden vazgeçtiğini ilan ediyor. Çünkü bir ülkenin, Avrupa Birliği (AB) ve NATO ile ilişkilerini güçlendirmesi tüm üye ülkelerin onayıyla gerçekleşiyor.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
TBMM Genel Kurulu
TBMM Genel Kurulunda İYİ Parti, HDP ve CHP'nin grup önerileri kabul edilmedi.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
AB ülkelerinden Yemen'deki Safir petrol tankeri konusunda "felaket yaşanabileceği" uyarısı
Yemen'deki Avrupa Birliği (AB) ülkeleri büyükelçileri, Hudeyde kentindeki Ras İsa Limanı'nda demirli bulunan ve tehlike arz eden Safir petrol tankeri nedeniyle "insani felaket yaşanabileceği" uyarısında bulundu.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Bakan Berat Albayrak uluslararası yatırımcılara seslendi Açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, küresel şirketlerin, içinde bulunulan belirsiz ve zorlu dönemde, Türkiye gibi yabancı şirketlere karşı tarafsız, değişime açık, şoklara karşı dirençli, güvenilir ve dinamik ortaklara ihtiyacı bulunduğunu belirtti.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Yunanistan, Kıbrıs Rum kesimi ve İsrail'in dışişleri bakanları bir araya geldi
Yunanistan, İsrail ve GKRY arasındaki sıkı iş birliğinin "bölgedeki güvenliğin garantisi" olduğunu ileri süren Dendias, üçlü iş birliklerinin Avrupa Birliği (AB) ve ABD tarafından da "güçlü şekilde desteklendiğini" savundu.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Frontex: Türk-Yunan deniz sınırı anlaşmazlığı Doğu Ege'deki faaliyetlerimizi etkiliyor
Avrupa Birliği (AB) Sahil Güvenlik ve Sınır Ajansı (Frontex), Yunanistan'ın Doğu Ege'de mültecileri geri itmesine destek verdikleri yönünde haberler üzerine iç soruşturma başlattıklarını belirterek, Türkiye ile Yunanistan arasındaki "deniz sınırı ihtilafının" bölgedeki faaliyetlerini karmaşık...
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Son dakika haber: Rusya'da halk eczanelere ve grip ilaçlarına hücum etti
Son dakika haber: Günlük koronavirüs (Covid-19) vaka sayısının 16 binin üzerinde seyreden Rusya'da halk, eczanelere akın etti.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Türk yatırımcılara "Gagavuzya'ya yatırım yapın" çağrısı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yürütme Kurulu Üyesi ve Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Antalya Şube Başkanı Cahit Urfan, Türk yatırımcıları Gagavuzya'ya yatırım yapmaya davet etti.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Trans yağda yeni dönem iki ay sonra başlayacak
Sağlığa Evet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Elif Dağlı, Avrupa Birliği'nin ardından Türkiye'nin de son tüketiciye sunulması amaçlanan gıdalarda ve perakende satışa yönelik gıdalarda 100 gram yağ için maksimum 2 gram trans yağ kısıtlaması getirdiğini belirterek, "Mevcut...
Avrupa Birliği - 27.10.2020
ECB: AB bankaları kredi koşullarını 3. çeyrekte sıkılaştırdı
Avrupa Merkez Bankası (ECB), Avrupa Birliği'nde bankaların, yılın üçüncü çeyreğinde kredi koşullarını sıkılaştırdığını açıkladı.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Schinas Kovid-19 oldu
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığını açıkladı.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Ticaret Bakan Yardımcısı Turagay: "Otomotivde birim ihraç fiyatı bu yıl 10 doları geçti"
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle mart, nisan ve mayıs aylarında ihracatın olumsuz etkilendiğini belirten Turagay, "Avrupa Birliği'nde ve dünyada bütün pazarlar kapandı.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Son dakika... Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır: "TOGG, mobil akıllı cihaz projesi olarak öne çıkıyor"
Edinilen son dakika gelişmesine göre Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, "TOGG, aslında bir otomobil projesi olmanın ötesinde, mobil akıllı cihaz projesi olarak öne çıkıyor.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Krizlerin ürettiği çözümlerle yeni Türkiye jeopolitiği
Türkiye jeopolitik kimliğini yeniden tanımlıyor 2010 yılında Tunus'ta başlayan Arap Baharı'nın Mısır, Libya ve Suriye'ye sıçramasıyla Türkiye'nin kara, hava ve denizde nüfuz alanlarını doğrudan hedef alan tehditlerin ortaya çıkması, Ankara'yı jeopolitik kimliğini yeniden değerlendirmeye yönlendirdi. Türkiye'nin NATO müttefikleri ile Suriye ve Libya sahasında yaşadığı çıkar çatışmaları, bu kimliğin yeniden tasarımının hayati olduğu gerçeğini teyit etti. Avrupa Birliği'nin (AB) Mısır'da Sisi liderliğindeki darbeye göz yumması ve 15 Temmuz 2016'da Türkiye'deki darbe girişimine karşı beklenen tepkiyi göstermemesi de Ankara'ya yeni bir yol haritası belirlemenin kaçınılmazlığını dayattı.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Son dakika haberleri... OİB Başkanı Baran Çelik: "Kovid-19 sürecinde elektrikli araçlara talep artacak"
Edinilen son dakika haberine göre Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinin özellikle gelişmiş ülkelerde elektrikli araçlara talebi artıracağını söyledi.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
TÜSİAD SD2 Sanayi-Teknoloji Entegrasyon Programı etkinliği
Kaslowski, Türkiye'nin cazibe merkezi olabileceği alanları güçlü bir şekilde inşa etmeye odaklanılması gerektiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu hedefe yönelik tüm aşamalarda da ekonomi ve ticaret gündeminin artık ayrılmaz birer maddesi olan dijitalleşme ve iklim değişikliği ile mücadele konularını içselleştirmeliyiz. Gelecek neslin bu alanlara yönelik güçlü talebi ve ileri seviyedeki farkındalığı hepimiz için itici güç olmalı. Girişimciliği ve Ar-Ge'yi bu alanlarda gelişme kaydedebilmemiz için kaldıraç olarak daha etkili kullanmalıyız. En güçlü ticaret ortağımız Avrupa Birliği'nin büyüme stratejisi olarak belirlediği Avrupa Yeşil Mutabakatı'nın odaklandığı alanları titizlikle takip etmeli ve uyumlanmalıyız.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Bahçeli, MHP Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İslam'ın dünyanın her yerinde kriz yaşadığını ileri sürmek, bu nedenle yapılandırılacağından bahsetmek muhteris ve müflis Macron'un haddi değildir.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla "Ulusal Kırsal Kalkınma Strateji Belgesi Genelgesi" yayımlandı
Bu kapsamda, sürdürülebilir katılımcı kırsal kalkınma anlayışıyla kalkınma planları, orta vadeli programlar, yıllık programlar, diğer ulusal stratejiler ve uluslararası kırsal kalkınma eğilimleri ile Avrupa Birliği Ortak Tarım Politikası ve Dünya Ticaret Örgütü anlaşmaları göz önünde bulundurularak Tarım ve Orman Bakanlığının koordinasyonunda, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile kamu dışı paydaşların temsilcilerinin de katılımıyla Ulusal Kırsal Kalkınma Strateji Belgesi hazırlanarak Bakanlığın resmi internet adresinde yayımlanacak ve uygulamaya konulacak.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
WTO'dan AB'nin ABD mallarına gümrük talebine kesin onay
Dünya Ticaret Örgütü (WTO), Avrupa Bİrliği'nin (AB), ABD'den ithal edilen mallara toplam 4.0 milyar dolarlık gümrük vergisi uygulaması talebine kesin onayı verdi.
Avrupa Birliği - 27.10.2020
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Macron'un İslam karşıtı söylem ve adımlarına ilişkin açıklama Açıklaması
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Açık olmak gerekirse, Macron'un söylemleri ve eylemleri, Avrupa'nın peşinde olduğunu iddia ettiği idealler ve ilkeler için lanetlidir.
Avrupa Birliği - 26.10.2020
İtalya Dışişleri Bakanlığı vatandaşlarını yurt dışı seyahatleri konusunda uyardı
İtalya Dışişleri Bakanlığı, halka artan korona virüs vakaları nedeniyle Avrupa ülkelerine yapılacak seyahatlere karşı tavsiyede bulunarak, seyahat kısıtlamaları getirilmesi halinde yurt dışında mahsur kalabilecekleri konusunda uyardı.
Avrupa Birliği - 26.10.2020
Son dakika haber | AB Türkiye Delegasyonu ve UNDP Türkiye, "İklim Biziz, Değişeceğiz" kampanyasını başlattı
Gelen son dakika haberine göre Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Temsilciliği, "AB İklim Diplomasisi Haftası 2020" kapsamında küresel ısınmaya karşı iklim eylemini teşvik eden "İklim Biziz, Değişeceğiz" kampanyasını başlattı.
Avrupa Birliği - 26.10.2020
Vestel'den satın alma açıklaması
Vestel Ticaret AŞ ile İngiltere'de mukim Crosslee PLC şirketi arasında, ilgili şirkete ait Hostess ve White Knight ticari markaları ile bunlarla ilişkili bazı kalıp, teçhizat, fikri mülkiyet ve alan adları gibi belirli bazı mal varlıklarının satın alınmasına dair Marka ve Belirli Mal...
Avrupa Birliği - 26.10.2020
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Birpınar, "İklim Biziz, Değişeceğiz" kampanyası lansmanında konuştu Açıklaması
Bakan Yardımcısı Birpınar, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Dolayısıyla ülkemiz için, iklim değişikliğinin ekonomik, sosyal ve çevresel etkilerini en aza indirmek, yani iklim değişikliğine uyum sağlamak oldukça önemlidir. Bu amaçla, Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve UNDP ile birlikte yürüttüğümüz İklim Değişikliği Uyum Eyleminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında, İklim Değişikliği Uyum Stratejisi ve Eylem Planını güncelleme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Avrupa Birliği - 26.10.2020
Badminton Federasyonu, AB hibe projelerine en az 5 proje ile başvuracak
Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Avrupa Birliği (AB) hibe projelerine en az 5 proje ile başvuru yapacaklarını belirtti.
Avrupa Birliği - 26.10.2020
Son dakika haberi | TÜRKPATENT Başkanı Asan, Küresel Fikri Mülkiyet Forumu'na katıldı
Etkinliğe, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO), Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Avrupa Patent Ofisi (EPO), Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) başkanları ve G20 üyesi ülkelerin ofis başkanları katıldı.
Avrupa Birliği - 26.10.2020
Türkiye-AB İlişkileri Ekseninde Ufuk Avrupa ve AB Programları İstişare Toplantısı
Mandal, bu dönüşümün Avrupa Birliği (AB) programlarından alınan geri dönüşü hızlandırdığına dikkati çekerek, "Destek programlarımızı girdi temelinden daha çok, çıktı ve etki temeline dönüştürdük.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi! Ticaret Bakanı Pekcan'dan çelik konusunda ülkelere iş birliği çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 00:46:12. #1.14#
title