Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - Bugün
Erasmus Öğrencilerinden Vali Bilmez'e Ziyaret
Vali Mehmet Emin Bilmez, Avrupa Birliği'nin (AB) öğrenci değişim programı Erasmus programı kapsamında kente gelen 22 öğrenciyi Valilik Ali Paşa toplantı salonunda kabul etti.
Avrupa Birliği - Bugün
İngiltere'de Kovid-19 vakalarındaki düşüş eğilimi tersine döndü
Kovid-19 aşısının 2 dozunu yaptıran Avrupa Birliği (AB) ve ABD vatandaşlarına karantina zorunluluğunun kaldırıldığı İngiltere'de gelecek hafta açıklanacak seyahat kısıtlamalarına ilişkin güncellemede daha fazla ülkenin yeşil ve sarı listeye alınacağı gündeme geldi.
Avrupa Birliği - Bugün
Kuzey Makedonya'da "Türkiye'ye göç edenleri" de yakından ilgilendiren Vatandaşlık Yasası meclisten geçti
Kuzey Makedonya'da "Türkiye'ye göç edenleri" de yakından ilgilendiren "Vatandaşlık Yasası", mecliste kabul edildi.
Avrupa Birliği - Bugün
Düzce'den yılın ilk yarısında AB ülkelerine 9 bin ton fındık ihraç edildi
Düzce'den yılın ilk 6 ayında AB ülkelerine yaklaşık 9 bin ton işlenmiş iç fındık gönderildi.
Avrupa Birliği - Bugün
Edirne'den kısa kısa
Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen, üniversitenin birim sekreterleriyle buluştu.
Avrupa Birliği - Bugün
MSB: İran sınırında gerekli birlik kaydırmaları ve takviyeler yapıldı
MİLLİ Savunma Bakanlığı'nca bu yılın başından itibaren 1595 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.
Avrupa Birliği - Bugün
Son dakika haberi | Sabancı Topluluğu, Ar-Ge yatırımlarının yüzde 44'ünü sürdürülebilirliğe ayırdı
Son dakika haber: Sabancı Holding CEO'su Cenk Alper, "2020'de, Ar-Ge ve inovasyon harcamalarımızın yüzde 44'ünü sürdürülebilirlik odaklı harcamalar oluşturdu" ifadesini kullandı.
Avrupa Birliği - Bugün
SKD Türkiye Başkanı Edin: "İnsanlık, her yıl ürettiğinden fazlasını tüketiyor"
İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dildar Edin, insanlığın her yıl dünyanın sunduğu ve bir yıl içinde tüketilmesi gereken doğal kaynaklardan çok daha fazlasını tükettiğini bildirdi.
Avrupa Birliği - Bugün
Siyasi güç kavgasının merkezindeki proje: Kuzey Akım 2
Amerika Birleşik Devletleri, Rusya'nın hakimiyet ve nüfuz alanını kuşatmak maksadıyla her türlü imkanı kullanma gayreti içerisinde hareket ediyor. Bu maksatla, Avrupa Birliği'ni (AB) ve AB üyesi olan NATO müttefiklerini, Rusya'yı baskılamak ve yaptırım uygulamak için kullanmaktan çekinmiyor.
Avrupa Birliği - Bugün
Tunus'un uzlaşı kültürü siyasi krizin aşılmasını sağlayacak mı?
Bölgesel güvenlik açısından da ele alındığında birçok risk barındıran bu durumun Cezayir ve Libya gibi ülkelerdeki siyasi dinamikleri etkilemesi muhtemel. Tunus'ta olası bir istikrarsızlık Avrupa Birliği ve Türkiye gibi aktörlerin bölgesel politikalarına da etki edebileceği gibi, Tunus'taki politik yönelimlerden doğrudan etkilenecek Libya'daki meşru yönetimin zayıflamasına da neden olabilir.
Avrupa Birliği - Bugün
Türkiye'nin ilk 'Roman Gençlik Çalıştayı' Karşıyaka'da!
ROMGEDER ile Karşıyaka Belediyesi tarafından hazırlanan "Roman Gençlik Çalıştayı" başlıklı proje, Avrupa Birliği'nden hibe desteği almaya hak kazandı. Eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanan çalıştay, Türkiye'de bir ilk olacak.
Avrupa Birliği - Bugün
İletişim Fakültesi Öğrencilerine Avrupa Birliği (AB) Sivil Düşün Programından Büyük Ödül!
İletişim Fakültesi öğrencilerimiz Seda Fırın, Mustafa Akıncı, Serdar Aslan ve Vehpi Demir geliştirdikleri sosyal girişim projeleri ile Avrupa Birliği Sivil Düşün Programının imeceLAB desteğiyle hayata geçirdiği fikirfeza gençlik hackathonunda Türkiye'nin en yetenekli 466 yetenekli genci arasından 1.
Avrupa Birliği - Bugün
Lübnan'da hükümeti kurmakla görevlendirilen eski Başbakan Mikati, ülkenin çöküşe gidebileceği uyarısında bulundu
Mikati, ülkede yaşanan krizin çözümü konusunda Avrupa Birliği'nden gereken desteği aldığını aktararak, "ABD'nin de destek vermeye açık olacağından eminim.
Avrupa Birliği - Bugün
İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio, Tunuslu mevkidaşı el-Cerendi ile görüştü
İtalya Dışişleri Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, iki bakanın telefon görüşmesi yaptığı belirtilerek, "Ülkedeki durumla ilgili olarak, anayasaya ve hukukun üstünlüğüne saygı çağrısında bulunuldu. İtalya ve Avrupa Birliği'nin, Tunus'un siyasi ve ekonomik istikrarına yönelik taahhüdünü ve salgınla mücadelesine desteği yeniden teyit edildi.
Avrupa Birliği - Dün
KKTC Cumhurbaşkanlığı: Kapalı Maraş'ın herhangi bir kararla başka bir yönetime devredilmesi söz konusu olamaz
Rum tarafının kışkırtma ve baskısıyla yapılan açıklamaların son örneğinin Avrupa Birliği (AB) Komisyon Başkan Yardımcısı ve Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell tarafından yapıldığının altı çizilen açıklamada, Borrell'in, AB'nin Kıbrıs sorununun bir parçası haline geldiğini, Kıbrıs'a dair konulara objektif dahi bakamadıklarını bir kez daha gözler önüne serdiği vurgulandı.
Avrupa Birliği - Dün
Son Dakika | Gürcistan'da hükümetin AB Konseyi Başkanı Michel'in hazırladığı anlaşmadan çekilmesi tepki gördü
Son dakika habere göre Gürcistan'da hükümetin Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'in nisan ayında hazırladığı 5 maddelik "Gürcistan'ın İlerleme Yolu" adlı anlaşmayı iptal etmesi muhalefetin tepkisine neden oldu.
Avrupa Birliği - Dün
İKV Başkanı Zeytinoğlu: KKTC'nin varlığını tanımayan çözümlerin başarısı şansı kalmadı
İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KKTC'nin varlığını tanımayan çözümlerin başarısı şansı kalmadığını belirterek, AB'nin statükonun değişmesine karşı çıktığını ama yapıcı bir öneride de bulunamadığını kaydetti.
Avrupa Birliği - Dün
AB Komisyonu, Kovid-19 tedavisinde kullanılabilecek aday ilaç için tedarik anlaşması imzaladı
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde kullanılabilecek aday bir ilaç için İngiltere merkezli ilaç şirketi Glaxo Smith Kline ile tedarik anlaşması imzaladığını duyurdu.
Avrupa Birliği - Dün
Yunanistan'dan adalardaki düzensiz göçmenlerin Türkiye'ye gönderilmesi için Avrupa Komisyonuna ve Frontex'e mektup
Yunanistan, Ege adalarındaki mülteci kamplarında bulunan 1908 düzensiz göçmenin acilen Türkiye'ye gönderilmesi için Avrupa Komisyonuna ve Avrupa Birliği Sahil Güvenlik ve Sınır Ajansı'na (Frontex) mektup gönderdiği bildirildi.
Avrupa Birliği - Dün
İngiltere, Kovid-19 aşısının iki dozunu yaptıran AB ve ABD vatandaşlarına karantinayı kaldırıyor
İngiltere'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 2 dozunu yaptıran Avrupa Birliği (AB) ve ABD vatandaşlarına karantina zorunluluğunu kaldıracağı bildirildi.
Avrupa Birliği - Dün
Madencilik sektörü 2021 yılının ilk yarısında 52 artışla 2,8 milyar doları Türkiye'ye kazandırdı
Avrupa Birliği'nin Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü projeler kapsamında "Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliğini Geliştirme Projesi" başvurusu kabul edilerek resmi onay aldı ve şu an proje faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyoruz.
Avrupa Birliği - Dün
BTSO, Bursa sanayisini Avrupa Yeşil Mutabakatı'na hazırlayacak
Bursa iş dünyası için "AB Yeşil Mutabakatı" yol haritası hazırlanıyor Salgın sonrası dönemde küresel ticareti şekillendirecek ana unsurlardan birinin Avrupa Yeşil Mutabakatı olacağını kaydeden Burkay, Bursa'nın Avrupa Birliği ile ticarette kilit oyuncu rolünü sürdürebilmesi adına bu dönüşüme hızla uyum sağlaması gerektiğini vurguladı.
Avrupa Birliği - Dün
Büyükşehir'in ortağı olduğu Horizon Projesi'ne AB Desteği
Avrupa Birliği Horizon 2020'nin kentsel hareketlilik, erişilebilirlik ve bağlanabilirlik alanında bir çağrısı olan ERA-NET Cofund desteğine, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin de proje ortağı olduğu ve kısa adı JUSTICE olan "Kapsayıcı Bir Sehir Modeli Elde Etmek İçin Kentsel Morfoloji, Zaman-Mekânsal, Sosyo-Bilişsel Erişebilirliğe Katılım Projesi" 1 milyon 96 bin avroluk bütçe ile desteklenecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Erasmus Öğrencilerinden Vali Bilmez'e Ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.7.2021 22:50:08. #1.14#

title