Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - Bugün
CHP'li Girgin: "Esas olan asgari ücretin ortalama ücretlere nasıl yansıyacağıdır"
Girgin, Türkiye'nin Avrupa Birliği ülkelerine kıyasla düşük asgari ücrete sahip ve asgari ücretle çalışanların oranının yüksek bir ülke olduğunu söyledi.
Avrupa Birliği - Bugün
Son dakika haber! AB: Suriye'nin kuzeydoğusundaki kamplar Avrupa'nın güvenliği için saatli bomba
Son dakika gelişmesine göre Avrupa Birliği'nin (AB) Terörle Mücadele Koordinatörü İlkka Salmi, Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü DEAŞ mensupları ve ailelerinin barındığı kamplardaki durumun "Avrupa güvenliği için saatli bomba niteliğinde" olduğunu, AB'nin insani durumu iyileştirmek için buralara yardımda...
Avrupa Birliği - Bugün
Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Sağlık Diyalogunun ilk toplantısı yapıldı
Türkiye ile Avrupa Birliğinin (AB) sağlık alanında yakınlaşmasını sağlamak amacıyla yapılması kararlaştırılan Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Sağlık Diyalogunun ilk toplantısı gerçekleştirildi.
Avrupa Birliği - Bugün
Horizon Projesi'nde Paydaşlar Bir Araya Geldi
Avrupa Birliği Horizon 2020'nin kentsel hareketlilik, erişilebilirlik ve bağlanabilirlik alanında bir çağrısı olan ERA-NET Cofund desteğine, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin de proje ortağı olduğu ve kısa adı JUSTICE olan "Kapsayıcı Bir Sehir Modeli Elde Etmek için Kentsel Morfoloji, Zaman-Mekânsal, Sosyo-Bilişsel Erişebilirliğe Katılım Projesi" 2021 yılı Mayıs ayında başladı.
Avrupa Birliği - Bugün
NATO ve ABD'den Rusya'ya bir kez daha uyarı
Bakanların gündemi yoğun Riga'da iki gün sürecek NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda ağırlıklı olarak Ukrayna sınırındaki Rus askeri hareketliliği ve Belarus'un Avrupa Birliği ülkeleriyle sınırına göçmenlerin gelmesi sonrasındaki durum ele alınacak.
Avrupa Birliği - Bugün
LEADER Projesi kapsamında Eğirdir Yerel Eylem Grubu Bilgilendirme Toplantısı Kaymakamımız Sayın Adem Çelik Başkanlığında Gerçekleştirildi
LEADER Projesi kapsamında Eğirdir Yerel Eylem Grubu Bilgilendirme Toplantısı Kaymakamımız Sayın Adem Çelik Başkanlığında GerçekleştirildiAB ve Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliği ile ortaya çıkan LEADER (Kırsal Ekonominin Kalkındırılması İçin Faaliyetler Arasındaki Bağlantılar) Projesi...
Avrupa Birliği - Bugün
Son dakika haberi: Ürdün Dışişleri Bakanı Safadi, AB yetkilisi Varhelyi ile bölgesel konuları görüştü
Son dakika gündem haberi: Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safadi, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Komşuluk ve Genişlemeden Sorumlu Üyesi Oliver Varhelyi ile ikili ilişkilerin yanı sıra Filistin meselesi ve bölgesel gelişmeleri ele aldı.
Avrupa Birliği - Bugün
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: "Bu coğrafyalara gelerek evlatlarımızı öldürüyorlar"
"BİRBİRİMİZE GÖZÜMÜZÜ ÇEVİRMEMİZ, BİRBİRİMİZE BAKMAMIZ VE GÖRÜŞMEMİZ LAZIM" Avrupa Birliği'nin daha önce birbirine düşman olan ülkelerden oluştuğunu ve şimdi ise bir birlik içerisinde hareket ettiklerini söyleyen Şentop, "Birbirlerinden 10 milyondan fazla insan öldürdüler.
Avrupa Birliği - Bugün
Finlandiya, kısa mesajlarla yayılan kötü amaçlı yazılım saldırısına karşı mücadele ediyor
Finlandiya'da bilinmeyen bir kaynaktan gelen ve kötü amaçlı yazılım yayan cep telefonu mesajlarını durdurmak için çaba harcandığı bildirildi.
Avrupa Birliği - Bugün
İtalya'da enflasyon 2008'den beri en yüksek seviyede
İtalya'da geçen ay yüzde 3 olan yıllık enflasyon, enerji fiyatlarının etkisiyle kasımda yüzde 3,8'e yükselerek, son 13 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.
Avrupa Birliği - Bugün
AB'nin ilaç düzenleyicisi: Mevcut aşılar omicrona karşı korumaya devam edecek
Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA) Direktörü Emer Cooke, aşıların yeni tip koronavirüsün (kovid-19) omicron varyantına karşı uyarlanması gerekip gerekmediğine 3-4 ay içinde karar verileceğini, bu sürede mevcut aşıların koruma sağlamaya devam edeceğini söyledi.
Avrupa Birliği - Bugün
"Hakim ve Savcı Adaylarının Staj Verimliliğinin ve Etkinliğinin Arttırılması Projesi" tamamlandı
Yaklaşık 30 ay süren ve 2 bin savcı ile hakim adayının katıldığı projenin kapanışı dolayısıyla bir otelde düzenlenen törene Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İş Birliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Mehmet Arı ile projede görev alan İspanyalı yetkililer katıldı.
Avrupa Birliği - Bugün
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sen ekonomide kurtuluş savaşı vereceksen, emeklisiyle, çiftçisiyle, işçisiyle vermeyecek misin?
Avrupa Birliği - Bugün
İsrail ordusu: İran'ın nükleer güç olmasını önlemek için çabaları hızlandırdık
İran nükleer anlaşması görüşmeleri dün Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi adına AB Dış İlişkiler Servisi Genel Sekreter Yardımcısı ve Siyasi Direktörü Enrique Mora başkanlığında yaklaşık 5 aylık bir aranın ardından taraf ülkelerin diplomatlarının katılımıyla Viyana'da yeniden başlamıştı.
Avrupa Birliği - Bugün
AB mahkemesi, Merkez Bankası yöneticisinin dokunulmazlığının sınırlı olduğuna hükmetti
Avrupa Birliği (AB) mahkemesi, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu üyesinin dokunulmazlığının resmi görevleri dışındaki eylemlerini kapsamadığına karar verdi.
Avrupa Birliği - Bugün
DEİK Başkanı Olpak büyüme rakamlarını değerlendirdi Açıklaması
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2021 yılı üçüncü çeyrek büyüme rakamlarının ekonomi açısından son derece pozitif bir performans ortaya koyduğunu kaydetti.
Avrupa Birliği - Bugün
Türkiye'nin ham çelik üretimi ekimde arttı
ABD ile Avrupa Birliği arasında çelik ithalatındaki gümrük tarifeleri anlaşmasının ardından, dünya çelik ticaretinde yaşanmakta olan yüksek seviyedeki koruma duvarlarının düşürülmesi yönünde yeni bir döneme girildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Güney Kore, Japonya ve İngiltere gibi ülkeler ABD ile çelik ithalatlarına uygulanan vergilerden muaf tutulmaları yönünde müzakere süreçlerine başladı.
Avrupa Birliği - Bugün
3 işçi konfederasyonundan 'asgari ücret' açıklaması
'İŞÇİNİN YILIN TOPLAMI İTİBARİYLE KAYBI DEVAM ETMEKTEDİR' Türkiye'deki asgari ücret düzeyinin Avrupa Birliği üyesi tüm ülkelerin gerisine düştüğü hatırlatılarak, şunlar kaydedildi: "Küresel pazarlar ile rekabet edebilmek adına emek kesiminin talepleri görmezden gelinmemelidir.
Avrupa Birliği - Bugün
Makine sektörü yılı 23 milyar dolar ihracatla kapatmayı hedefliyor
Türkiye'nin dış satımına önemli katkı sağlayan makine sektöründe yıl sonunda 23 milyar dolarlık ihracata imza atılması öngörülüyor.
Avrupa Birliği - Bugün
Son dakika haberi: Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
G7 ülkeleri sağlık bakanları da Omicron varyantına karşı "acil eylem" çağrısında bulunurken, ABD Başkanı Joe Biden'ın Omicron varyantından endişe duyduklarını ancak bunun panik sebebi olmadığını söylemesi piyasaları yatıştırdı. Yeni bir karantina seçeneğinin şimdilik masada olmadığını belirten Biden, İngiltere, Avrupa Birliği üyeleri ve diğer ülkelere seyahat kısıtlaması getirilip getirilmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine, şu anda böyle bir şey öngörmediklerini söyledi.
Avrupa Birliği - Bugün
Japonya ve AB "Serbest ve Açık Hint-Pasifik" için birlikte çalışacak
Japonya ve Avrupa Birliği (AB) "Serbest ve Açık Hint-Pasifik"in oluşturulması için ortak çalışma kararı aldı.
Avrupa Birliği - Bugün
New York borsası yükselişle kapandı
Biden, Omicron varyantından endişe duyduklarını ancak bunun panik sebebi olmadığını söyledi. Yeni bir karantina seçeneğinin tamamen masadan kalkıp kalkmadığının sorulması üzerine Biden, "Şimdilik evet masadan kalktı. İnsanlar maskelerini takar ve aşılarını olursa karantinaya gerek kalmaz." yanıtını verdi. Biden, Omicron varyantının tespit edildiği İngiltere, Avrupa Birliği üyeleri ve diğer ülkelere seyahat kısıtlaması getirilip getirilmeyeceğine ilişkin soru üzerine de şu anda böyle bir şey öngörmediklerini belirtti.
Avrupa Birliği - Dün
Fransa, İngiltere'ye yeni göç anlaşması teklif edecek
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasında yeni göç anlaşmasının yapılması gerektiğini belirterek, Fransa Başbakanı Jean Castex'ın yarın İngiltere'ye yeni anlaşma teklifini içeren mektup göndereceğini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber | Gaziantepli baklavacılar gelenekselcilikten vazgeçmiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 18:25:15. #1.14#

title