Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - Bugün
Son dakika haberleri: ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail, BAE ve AB yetkilileri ile Filistin'i görüştü
Edinilen son dakika haberine göre ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail'in Filistinlilerine yönelik şiddet ve hava saldırılarını görüşmek üzere İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Abdullah bin Zayed El Nahyan ve Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek...
Avrupa Birliği - Bugün
BM Genel Kurulu'nda Myanmar'a silah tedarikinin engellenmesini öngören tasarının oylaması ertelendi
Öte yandan ABD, İngiltere, Avrupa Birliği ve Kanada, darbenin ardından Myanmar'da bazı kişi ve kuruluşlar hakkında mal varlıklarının dondurulması, seyahat yasağı gibi birtakım yaptırım kararları aldı.
Avrupa Birliği - Dün
GÜNDEM ÖZETİ / 18 Mayıs 2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile 81 ilden ve KKTC'den gelen gençlik temsilcileri ve sporcuları ile Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska ve Bakan Yardımcısı Arafat Şabani'yi kabul edecek.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haber! Sancaklı yetkililer Gazze'de masum sivillerin öldürülmesine tepki gösterdi
İsrail'in din ve ırk gözetmeksizin her bir Filistinliyi hedef aldığına işaret eden Biberovic, "İnsan hakları, demokrasi ve insanlığı savunan ve bunlar için mücadele ettiğini her seferinde dile getiren Avrupa Birliği (AB) ve Birleşmiş Miletlerin (BM) tepki vermesinin zamanı geldi de geçiyor, zira mevcut tutumlarıyla sınıfta kalmaya devam ediyorlar.
Avrupa Birliği - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Salgın nedeniyle Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarının yüzde 12,3'ü geçen yıl işlerini evden yürüttü.
Avrupa Birliği - Dün
BioNTech aşısı buzdolabında 1 ay saklanabiliyor
Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen BioNTech-Pfizer aşısının normal buzdolabı koşullarında 1 aya kadar muhafaza edilebileceğini bildirdi.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haberi: İspanya, İsrail'in Filistin'e saldırılarına karşı "silahların susmasını ve sivillerin korunmasını" istiyor
Avrupa Birliği (AB) dışişleri bakanlarının İsrail ve Filistin'de yaşanan olaylarla ilgili bir toplantı planladığını belirten Laya, AB'nin, "silahların susması, diyalog yollarının aranması ve yürek burkan görüntülerin olduğu çatışmaları önlemek için daha fazla çaba göstermeye çalışacağını" kaydetti.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haberi... Kenya'daki sel felaketinde 7 bin kişi evini terk etti
Avrupa Birliği'ne (AB) bağlı Sivil Koruma ve İnsani Yardım Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kenya'da seller nedeniyle ülkedeki 400'den fazla ev kullanılamaz hale geldi.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika: Bakan Akar: 'Pençe' operasyonlarında 113 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika haberi: MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım operasyonlarının zorlu arazi koşullarına rağmen planlandığı şekilde başarıyla devam ettiğini belirterek, "Şu ana kadar yapılan çalışmalarda 113 terörist etkisiz hale getirildi.
Avrupa Birliği - Dün
Filistin Devlet Başkanı Abbas ABD'nin İsrail-Filistin Özel Temsilcisi Amr'ı kabul etti
Abbas, ABD'li temsilciden ülkesinin, iki devletli çözüm için uluslararası hukuka dayalı yeni bir süreç başlatması için yeniden harekete geçmesi talebinde bulunarak, Filistin tarafının Avrupa Birliği (AB), ABD, Rusya ve Birleşmiş Milletler'in (BM) oluşturduğu Orta Doğu Dörtlüsü'yle Filistin halkının özgürlük ve bağımsızlık haklarını garanti edecek şekilde çalışmaya hazır olduğunu belirtti.
Avrupa Birliği - Dün
Sanofi ve GSK'nın Kovid-19 aşı adayının Faz 2 sonuçları açıklandı
Sanofi ayrıca, Avrupa Birliği için BioNTech firmasına 125 milyon doz üretim desteği sağlayacağını da bu yılın başında duyurmuştu.
Avrupa Birliği - Dün
Milli Savunma Bakanı Akar, birlik komutanları ile görüşmesinde terörle mücadeleye ilişkin rakamları paylaştı Açıklaması
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım operasyonlarının zorlu arazi koşullarına rağmen planlandığı şekilde başarıyla devam ettiğini belirterek "Şu ana kadar yapılan çalışmalarda, 113 terörist etkisiz hale getirildi.
Avrupa Birliği - Dün
AB Komisyonu Sözcüsü Stano: "(İsrail'in Filistin'e saldırıları) AB'nin önceliği şiddetin derhal sona ermesi"
Avrupa Birliği (AB); Gazze, Doğu Kudüs, İsrail ve işgal altındaki Filistin topraklarında şiddetin en kısa sürede sonlanmasını istediklerini, sivil can kayıplarının kabul edilemez olduğunu bildirdi.
Avrupa Birliği - Dün
Avrupalıların yüzde 12,3'ü Kovid-19 nedeniyle evden çalıştı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarının yüzde 12,3'ü geçen yıl işlerini evden yürüttü.
Avrupa Birliği - Dün
Trakya ihracat avcılarının 2021'de hedefi 80 milyon dolar!
YUNANİSTAN'A ZEYTİN Şahin, Çerkezköy'de ve Çorlu'da metal ve cam üzerine çalışan bir şirketin İngiltere'ye ve Avrupa Birliği'ne ihracat yaptığını anlatarak "Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesindeki Asyaport Limanından dünyanın dört bir tarafına ihracat yapıyoruz.
Avrupa Birliği - Dün
AB ve ABD, çelik ve alüminyum vergilerinde ateşkes sağladı
Avrupa Birliği (AB), çelik ve alüminyuma ilave gümrük vergileri uyguladığı gerekçesiyle çeşitli ABD ürünlerine yönelik planlanan yeni vergilerin askıya alındığını duyurdu.
Avrupa Birliği - Dün
Rusya, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırıları ve ölen sayısının artmasından endişe ediyor
Orta Doğu Dörtlüsü'nün (Rusya, ABD, Avrupa Birliği, BM) çok enerjik çaba sarf ettiğini belirten Peskov, birçok ülkenin "karşılıklı saldırıların durdurulması için hem İsrailliler hem de Filistinliler ile temaslarda" bulunduğunu söyledi.
Avrupa Birliği - Dün
İsrail dünyanın gözü önünde savaş suçu işliyor
Uluslararası basına saldıran İsrail'in basın özgürlüğü performansı Sistematik şekilde işgal ettiği Filistin topraklarında yıllardır doğrudan ve dolaylı olarak sivilleri hedef alan İsrail'in 15 Mayıs 2021'de AP ve AJ ofislerinin bulunduğu binaya saldırması, uluslararası toplumda tepkiyle karşılandı. Öldürülen çocuklar, katledilen aileler, hamile kadınlar, yaşlılar değil, uluslararası basının hedef alınması sonucunda başta ABD Başkanı Joe Biden olmak üzere Batılı ülkeler, Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Birliği (AB) harekete geçti.
Avrupa Birliği - Dün
Makine ihracatı 4 ayda 7,5 milyar dolar oldu
Makine sektörü, bu yılın ilk 4 ayında 7,5 milyar dolarlık ihracata imza attı.
Avrupa Birliği - Dün
Sektör pandeminin etkilerini geride bıraktı
Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) tarafından yapılan açıklamaya göre, Nisan sonu itibarıyla Türkiye'nin serbest bölgeler dâhil toplam makine ihracatı 7,5 milyar dolar oldu.
Avrupa Birliği - Dün
Libya açıklarında yakalanan 650 göçmen ülkeye zorla geri gönderildi
Libya açıklarında yakalanan 650'den fazla düzensiz göçmenin başkent Trablus'a geri gönderildiği bildirildi.
Avrupa Birliği - 16.05.2021
Hırvatistan'daki yerel seçimde dört büyükşehir ikinci tura gidiyor
Avrupa Birliği (AB) ülkesi Hırvatistan'da bugün yapılan yerel seçimde, başta başkent Zagreb olmak üzere Split, Rijeka ve Osijek kentlerinin, 30 Mayıs'ta yapılacak ikinci tura kaldığı açıklandı.
Avrupa Birliği - 16.05.2021
İsrail-Filistin krizi için 3. kez toplanan BM Güvenlik Konseyi, hala somut bir adım atamadı
İsrail ile Arap ülkeleri arasındaki normalleşmenin, İsrail-Filistin krizini çözmek için yeterli olmadığını da söyleyen Vershinin, krizin çözümü için ayrıca BM, Avrupa Birliği, ABD ve Rusya'nın oluşturduğu Ortadoğu Dörtlüsü'nün, dışişleri bakanları düzeyinde toplanmasını teklif etti.
Avrupa Birliği - 16.05.2021
İslam İşbirliği Teşkilatı, İsrail saldırılarının durdurulması için BM'ye başvurulacağını duyurdu
Bidiride, alınan kararların uygulanması için İİT Genel Sekreteri'nin Avrupa Birliği Komisyon Başkanı, BM Genel Sekreteri, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri ve diğer ilgili tüm yetkililerle gereken temasları ivedilikle başlatacağı duyuruldu.
Avrupa Birliği - 16.05.2021
Son dakika haber: AB Dışişleri Bakanları Filistin için toplanacak
Son dakika haberler... Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Salı günü Avrupa Birliği Dışişleri Bakanlarının Filistin için toplanacağını açıkladı.
Avrupa Birliği - 16.05.2021
Türk medyası Siyonist yalan makinesini ürkütüyor
Frantzman'ın Kudüs konusundaki bir başka "alınganlığı" ise TRT'nin Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğunu reddetmesi. Fakat Frantzman'ı daha da üzmek pahasına söylemeliyiz ki sadece TRT değil Türkiye Cumhuriyeti de -dünya üzerindeki birçok devletle beraber- İsrail'in işgal ettiği Kudüs'ü başkent ilan etmesini kabul etmiyor. Frantzman için çok daha acısı, Birleşmiş Milletler (BM) de İsrail'in bu kararını tanımıyor. BM Genel Kurulu'nda kabul edilen 23 Ocak 2009 tarihli 63/30 sayılı karara göre "İşgal gücü olan İsrail'in kutsal kent Kudüs hakkında gerek yasama gerek yargı olarak dayattığı kanunlar yasadışıdır; dolayısıyla geçersizdir ve İsrail tek taraflı yasadışı kanunlarını geri çevirmeye çağrılmaktadır". BM'nin Kudüs konusundaki tavrı Paylaşım Planında belirtildiği üzere şöyledir: "Kudüs şehri corpus separatum (bölünmüş gövde) olarak özel uluslararası rejime tabi tutulmalıdır ve Birleşmiş Milletler tarafından yönetilmelidir". Filistin Halkının Devredilemez Haklarının Tatbiki Komisyonu tarafından hazırlanan rapora göre, taraflar arasında şehir hakkında bir uzlaşma sağlanana kadar şehrin statüsünün corpus separatum olarak kalması gerekmektedir. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) tarafından alınan altı karar da İsrail'in Kudüs üzerindeki haklarının reddedilmesiyle ilgilidir. İsrail'in 1980 yılında uluslararası kararlara aykırı olarak tek taraflı şekilde Kudüs'ü "bölünmez ve daimi başkenti" olarak ilan etmesini ihtiva eden "Kudüs Yasası" da BMGK tarafından tanınmamıştır. Velhasılıkelam Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak ilan edilmesi uluslararası hukuka aykırıdır ve Avrupa Birliği (AB) gibi uluslararası kuruluşlar ve BM üyesi birçok ülke bu kararı tanımamaktadır.
Avrupa Birliği - 16.05.2021
AB dışişleri bakanları "Filistin-İsrail gerginliğini" görüşecek
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanları, İsrail'in Filistinlilere saldırılarının ardından bölgede artan gerilimi görüşmek üzere olağanüstü toplantı yapacak.
Avrupa Birliği - 16.05.2021
Türkiye'nin 4 aylık çekici ihracatı yüzde 154 arttı
Türkiye'den ocak-nisan döneminde, geçen yıla oranla yüzde 154 artışla 50 ülkeye çekici ihraç edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri: ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail, BAE ve AB yetkilileri ile Filistin'i görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 05:30:41. #1.14#

title