Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - Bugün
2 Ağustos 2021 Haberleri
2 Ağustos 2021 Manşet Haberleri.
Avrupa Birliği - Bugün
BM Yemen Özel Temsilciliğine İsveçli diplomat Grundberg'in getirilmesi bekleniyor
Avrupa Birliği'nin 2019 yılından beri Yemen Büyükelçisi görevinde bulunan Hans Grundberg, BMGK tarafından onaylanması durumunda İngiliz diplomat Martin Griffiths'in yerini alacak.
Avrupa Birliği - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
İngiltere'de, 2 doz aşısını yaptıran ABD ve Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarına, ülkeye girişlerinde karantina zorunluluğu kaldırıldı.
Avrupa Birliği - Dün
Facebook'un Kustomer'ı satın alma teklifine AB soruşturması
Avrupa Birliği (AB), dijital platform Facebook'un müşteri ilişkileri yönetimi şirketi Kustomer'ı yaklaşık 1 milyar dolara satın alma teklifine ilişkin rekabet soruşturması başlattı.
Avrupa Birliği - Dün
İKV Başkanı Zeytinoğlu: "Türkiye için AB'nin önemi devam ediyor"
İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, "Türkiye'nin uluslararası konumu açısından en önemli kazanımlarından olan AB adaylığını rafa kaldırıp sonu belirsiz bir yola çıkmak Türkiye'nin yararına olmayacaktır.
Avrupa Birliği - Dün
KGTÜ'de, üniversite mezunu genç istihdamı için büyük adım atıldı
Üniversite giriş sınavında belli başarı sıralamasını tutturmaları koşuluyla öğrencilerine iş garantili eğitim imkanı sunacağını 2016'da ilan eden Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi (KGTÜ), lisans eğitimini tamamlayarak diploma alan tüm öğrencilerine Anadolu Birlik (AB) Holding...
Avrupa Birliği - Dün
Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'ın Batı Trakya Türk Azınlığına ait 12 ilkokulu daha kapatması hakkında açıklama
Uluslararası toplum, Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi üyesi bir ülkede insan haklarının sistemli bir biçimde ihlal edilmesine daha fazla seyirci kalmamalıdır.
Avrupa Birliği - Dün
Türkiye, Yunanistan'ın Batı Trakya Türk Azınlığına ait 12 ilkokulu kapatma kararını kınadı
Yunanistan'ın, bir yandan öğrenci azlığı bahanesiyle ilkokul kapatırken diğer yandan ihtiyaç olmasına rağmen yeni azınlık ortaokul/lisesi açılması taleplerini görmezden geldiği ve azınlık mensubu çocukların eğitim haklarını çeşitli bahanelerle ihlal ettiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Yunanistan'ı, son yasal düzenlemelerde de görülen, azınlık okullarına yönelik uyguladığı ayrımcı politikaya son vermeye davet ediyoruz. Uluslararası toplum, Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi üyesi bir ülkede insan haklarının sistemli bir biçimde ihlal edilmesine daha fazla seyirci kalmamalıdır.
Avrupa Birliği - Dün
Bakan Çavuşoğlu, AB Yüksek Temsilcisi Fontelles ile görüştü
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Komisyon Başkan Yardımcısı Josep Borrell Fontelles ile telefonda görüştü.
Avrupa Birliği - Dün
Temmuzda en fazla ihracat otomotiv endüstrisi sektöründe gerçekleşti
En fazla ihracat Almanya'ya gerçekleşti Avrupa Birliği'ne (AB-27) ihracat yüzde 13 artışla 7 milyar dolarlık bir hacme çıkarken, AB haricindeki diğer Avrupa ülkeleri de toplandığında Avrupa kıtasının temmuz ayı ihracatındaki payı, yüzde 57,1 oldu.
Avrupa Birliği - Dün
Bakan Muş, temmuz ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı: (2)
Muş, yayımladıkları "Yeşil Mutabakat Eylem Planı" ile uluslararası ticaret ve ekonomideki değişimlere hazırlanırken, Avrupa Birliği (AB) ile Gümrük Birliği sayesinde sağlanan bütünleşmenin derinleştirilmesini de hedeflediklerini dile getirdi.
Avrupa Birliği - Dün
ANALİZ – Balkanlarda "Reconquista": Etnik temizlik ve soykırım
11 Temmuz Srebrenitsa soykırımının yıldönümüydü. Birleşmiş Milletler (BM) tarafından güvenli bölge ilan edilen Srebrenitsa 11 Temmuz 1995 tarihinde Sırp güçleri tarafından ele geçirildi. BM Hollanda Barış Gücü askerlerinin gözleri önünde 8 bin 372 Bosnalı Müslüman erkek sistematik bir şekilde katledildi. Holokost felaketinden sonra "Bir daha asla" diyen Avrupa'da yeni bir soykırım yaşandı. Ne BM ne NATO ne Avrupa Birliği (AB) ne de diğer uluslararası örgütler bu soykırıma engel olabildiler.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haberi | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İspanya'ya yangınla mücadeledeki desteği için teşekkür etti
Görüşmede, Bakan Çavuşoğlu'nun, Avrupa Birliği (AB) Sivil Koruma Mekanizması çerçevesinde Türkiye'ye sağladığı yardımlar için İspanya'ya teşekkür ettiği bildirildi.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haber... AB'den Türkiye'ye orman yangınları için uçak desteği
Son dakika haberleri... AVRUPA Birliği (AB) Komisyonu, Türkiye'ye orman yangınlarıyla mücadele için 3 yangın söndürme uçağı gönderecek.
Avrupa Birliği - Dün
1 Ağustos 2021 Haberleri
1 Ağustos 2021 Manşet Haberleri.
Avrupa Birliği - Dün
Avrupa Birliği, Türkiye'deki yangınlara müdahale için üç uçak gönderiyor
Avrupa Komisyonu, Türkiye'de devam eden yangınlara müdahale etmesi için İspanya'dan iki adet, Hırvatistan'dan bir adet Canadair tipi uçak gönderileceğini açıkladı.
Avrupa Birliği - 01.08.2021
Son dakika haber: AB, Türkiye'ye yangın söndürme uçağı desteğinde bulunuyor
Son dakika gelişmesine göre Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Türkiye'deki yangınlarla mücadeleye destek için 3 yangın söndürme uçağı gönderileceğini bildirdi.
Avrupa Birliği - 01.08.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Pfizer/Biontech ve Moderna, Avrupa Birliği (AB) ile yapılan son anlaşmada Kovid-19 aşısı fiyatlarını yükseltti.
Avrupa Birliği - 01.08.2021
Pfizer/Biontech ve Moderna, Avrupa Birliği için aşı fiyatlarını artırdı
Pfizer/Biontech ve Moderna, Avrupa Birliği (AB) ile yapılan son anlaşmada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı fiyatlarını yükseltti.
Avrupa Birliği - 01.08.2021
Haftanın tarihine bakış
İkinci Dünya Savaşı'nda, ABD'nin Japonya'nın Hiroşima kentine 6 Ağustos 1945'te atom bombası atması sonucu 66 bin kişi öldü, 69 bin kişi yaralandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. 2 Ağustos 2021 Haberleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.8.2021 05:20:36. #1.15#

title