Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - Bugün
Avrupa Parlamentosu'ndan dijital platform çalışanlarına sosyal hak çağrısı
Avrupa Parlamentosu (AP), dijital platformlar aracılığıyla istihdam edilenlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve sosyal haklarının arttırılması çağrısında bulundu.
Avrupa Birliği - Bugün
AB'ye iltica başvuruları Kovid-19 salgını öncesindeki seviyeye yaklaştı, Suriyelileri Afganlar izledi
Avrupa Birliğine (AB) sığınma başvuruları temmuzda 50 bin civarına ulaşırken Suriyelilerden sonra en fazla başvuruyu, Afganlar yaptı.
Avrupa Birliği - Bugün
AB'nin ihracatı temmuzda arttı
Avrupa Birliği'nin (AB) ihracatı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin gevşediği temmuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,3 yükseldi.
Avrupa Birliği - Bugün
Teknokent yöneticileri Başkan Kurt'u ziyaret etti
Başkan Kurt'un makamında gerçekleşen ziyarette Telçeken, Teknopark'ın faaliyetleri hakkında Başkan Kurt'a bilgi verdi. Telçeken, Eskişehir'deki Teknopark ile ülke sanayisinin uluslararası alanda rekabet edebilir olması ve ihracata yönelik bir yapıya kavuşturulması için teknolojik bilgi üretmek ve üretimde verimliği arttırmayı amaçladıklarını ifade etti. Mavi Prizma A.Ş. sahibi Beyhan Özdemir de Avrupa Birliği 9.
Avrupa Birliği - Bugün
Çelik sektörü ihracatçıları ödüllendirildi
Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, çelik sektöründe 50 milyon tonluk bir kapasite olduğunu belirterek, "Kapasite kullanım oranlarımız yüksek, 40 milyon ton civarında bir üretimimiz var. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde çok büyük yatırımlar bekliyor.
Avrupa Birliği - Bugün
AB'nin stratejik öngörüsünde Türkiye vazgeçilmez partner
Bu kapsamda uluslararası ilişkilerdeki ana güç alanlarından biri olan Avrupa Birliği (AB) de bütünleşme yolculuğunda kendisini değişikliklere adapte edecek ve çeşitli tehditlere karşı koruyabilecek yöntemler bulmaya çalışıyor.
Avrupa Birliği - Bugün
AB'de otomobil satışları ağustosta düştü
Avrupa Birliği (AB) otomobil pazarında toplam satışlar, ağustos ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19,1 geriledi.
Avrupa Birliği - Bugün
Avrupa Spor Haftası 81 ilde etkinliklerle kutlanacak
"Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri" konu başlığıyla, Avrupa Birliği ülkeleri ile birlikte tüm dünyada geleneksel olarak #BeActive temasıyla düzenlenecek etkinliklerle, eş zamanlı olarak 81 ilde de hafta boyunca branşlarının tanıtılması, obeziteyle mücadele, spor ve sağlık turizminin desteklenmesi hedeflenecek.
Avrupa Birliği - Bugün
GÜNDEM / 16 Eylül 2021
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cacabey Meydanı'nda "2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması" programı ile AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı Binası Açılış Töreni'ne katılacak.
Avrupa Birliği - Bugün
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Dünya Gazetesine Mülakat Verdi
18 Mart Mutabakatında, Türkiye Avrupa Birliği Üst Düzey Diyalog Toplantıları ve Türkiye-AB Zirvelerinin düzenli aralıklarla yapılması var.
Avrupa Birliği - Bugün
Nijerya, "birkaç gün içinde" Twitter yasağını kaldıracak
Nijerya hükümetinin kararının ardından Avrupa Birliği (AB), İngiltere ve ABD'nin Abuja'daki büyükelçilerince yapılan ortak açıklamada, Twitter'ın faaliyetlerinin askıya alınmasının, "ifade özgürlüğünün ihlali" olduğu belirtilmişti.
Avrupa Birliği - Bugün
Sanayi sektöründe tasarım ve imalat alanlarında kalifiye elemanlar yetişecek
Sanayi sektöründe ihtiyaç duyulan alanlardan CNC, CAD ve CAM uygulamalarının bir arada verileceği eğitim programı projesi Başakşehir Mesleki Eğitim Merkezi'nin koordinatörlüğünde hayata geçiriliyor. Proje 2018 yılında Türkiye'deki tüm kurumların başvurduğu ve sadece 13 projenin kabul edildiği, Avrupa Birliği İnovasyon projeleri içinde seçilen en iyi Mesleki Eğitim projesi olma özelliği taşıyor.
Avrupa Birliği - Bugün
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı: "Sporda da Avrupalıyız"
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Faruk Kaymakcı, "Biz sporda da Avrupalıyız. Niye bunun altını çiziyorum çünkü biz Anadolu topraklarında yaşıyoruz.
Avrupa Birliği - Dün
GÜNDEM ÖZETİ / 16 Eylül 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediyeyi ve esnafı ziyaret edecek, muhtarlar, STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya gelecek.
Avrupa Birliği - Dün
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Dünya Gazetesine Mülakat Verdi
18 Mart Mutabakatında, Türkiye Avrupa Birliği Üst Düzey Diyalog Toplantıları ve Türkiye-AB Zirvelerinin düzenli aralıklarla yapılması var.
Avrupa Birliği - Dün
Avrupa Parlamentosu, 5 milyar avroluk Brexit fonunu onayladı
Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) üyesi ülke ekonomilerine Brexit'in etkilerine karşı kullanılmak üzere 5 milyar avroluk fonun oluşturulmasına onay verdi.
Avrupa Birliği - Dün
AB "nitelikli göçmenleri" çekmek için mavi kart uygulamasını güncelledi
Avrupa Birliği (AB), AB üyesi olmayan ülkelerden gelecek "yüksek nitelikli göçmenleri" çekmek amacıyla "AB Mavi Kartı" adı verilen uygulamasını daha esnek hale getirdi.
Avrupa Birliği - Dün
Avrupa Parlamentosu, aday ülkelerin katılım öncesi fonlarını onayladı
Avrupa Parlamentosu (AP), Türkiye gibi Avrupa Birliği'ne (AB) aday ülkeler için yürütülen Katılım Öncesi Yardım Aracı'nın üçüncü dönemi için (IPA III) 14,2 milyar avroluk fon ayrılmasına onay verdi.
Avrupa Birliği - Dün
Ankara tiftiği coğrafi işaret olarak tescil edildi
Son yıllarda doğal ürünlere talebin artmasıyla Ankara keçisi ve tiftiğinin yeniden önem kazandığını belirten Baran, şunları kaydetti: "İlk başvurusunu 2016'da gerçekleştirdiğimiz Ankara tiftiği Türk Patent Enstitüsü tarafından 16 Temmuz 2021'de tescil edildi. ATO olarak, tiftiğimize sahip çıkmak ve Ankara tiftiğini uluslararası arenada koruma altına almak için önümüzdeki süreçte Avrupa Birliği'ne de tescil başvurumuzu yapacağız.
Avrupa Birliği - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avrupa Birliği'nde (AB) saatlik iş gücü maliyeti, Kovid-19 tedbirlerinin yumuşadığı ikinci çeyrekte 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 0,6 arttı.
Avrupa Birliği - Dün
Almanya Mali'yi Rus şirketi Wagner ile anlaşmaması konusunda uyardı
Kramp-Karrenbauer Twitter'dan yaptığı açıklamada, Mali ve Rus şirketi Wagner arasında bir anlaşmanın olması durumunda Alman ordusunun Mali'deki görevini sorgulayacağını belirterek, "Böyle bir anlaşma, Almanya'nın Fransa, Avrupa Birliği ve BM ile birlikte sekiz yıldır Mali'de yaptığı her şeyle çelişiyor.
Avrupa Birliği - Dün
TKDK BAŞKANI ADAK AKİT TV'DE
TKDK BAŞKANI ADAK AKİT TV'DETarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Dr. Muhammed Adak, "2021'in ilk 9 ayında yatırım bütçesi 1 milyar 174 milyon liralık 2 bin 603 proje destekledik, yaklaşık 1 milyar TL ödedik bu projelerin sahiplerine ve bu rakam gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. " dedi. Adak, Akit TV'de Sami Dadağlıoğlu'nun sunduğu "Ankara Gündemi" programında yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği'nin (AB) aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla hazırladığı Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma Aracı (IPARD) Programı kapsamındaki 42 ilde kırsala yatırım yapmak isteyen girişimcilere yatırımının sektörü ve kapasitesine göre yüzde 40-70 arasında değişen miktarlarda hibe olanakları sunduklarını söyledi.
Avrupa Birliği - Dün
Mevlana kentinden İzmir'deki "semazen" temalı "belden üstü çıplak dans" gösterisine tepki
Gösteriyi Mevlevilik kültürüne karşı yapılan büyük bir "saygısızlık" olarak nitelendiren Angı şöyle devam etti: "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği Büyükelçisi Nikolaus Meyer Landrut ve 65 ülkenin delegasyon üyelerinin katıldığı törende bir dansçının başında sarık ve üstte siyah, altta kırmızı 2 kat kıyafet ile sahneye çıktığı görülüyor.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haberi | Bakan Soylu: Sınırlarda engellediğimiz kaçak göçmen sayısı 2 milyon 327 bin (2)
'UYUŞTURUCUYA BAĞLI ÖLÜMLER YÜZDE 26 AZALDI' Bakan Soylu, Polis Akademisi'nde düzenlenen, 6'ncı Uluslararası Birleşmiş Milletler Toplumsal Olaylara Müdahale Eğiticilerin Eğitimi Sertifika Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Soylu, uyuşturucu ile mücadelede, 28 Avrupa Birliği ülkesinin toplamından daha fazla uyuşturucu madde ele geçirdiklerini belirterek, "Bu yıl kolluk birimlerimizin yakaladığı uyuşturucu madde miktarlarından sadece eroinde 13 tonu aşmış durumdayız.
Avrupa Birliği - Dün
AB, 7 ülkeyle daha Kovid-19 sertifikalarını karşılıklı tanıyacak
Avrupa Birliği (AB), seyahatlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sertifikalarının 7 ülkeyle daha karşılıklı tanınması için karar aldı.
Avrupa Birliği - Dün
Rapor: Birçok ülke iklim değişikliğiyle mücadelede yetersiz kalıyor
ABD, Avrupa Birliği, Almanya ve Japonya'nın çabalarının "yetersiz" olduğu belirten raporda; 1,5 santigrat derece hedefi için küresel emisyonların 2030'a kadar neredeyse yarıya inmesi gerektiği vurgulandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Avrupa otomobil pazarı yüzde 18,1 daraldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.9.2021 14:18:09. #1.14#

title