Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği haber, Avrupa Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Birliği - Dün
AB Komisyonunun kriz yönetiminden sorumlu üyesi Lenarcic: "Yardıma hazırız"
Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun kriz yönetiminden sorumlu üyesi Janez Lenarcic, Türkiye'deki yangınları endişeyle takip ettiklerini belirterek, iş birliği mesajı verdi.
Avrupa Birliği - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Fransa'nın Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, İngiltere'nin AB ülkelerinden gelen aşılı yolculara karantina zorunluluğunu kaldırmasına ülkelerini dahil etmemesini "ayrımcı bir önlem" olarak yorumladı.
Avrupa Birliği - Dün
Avrupa Süper Ligi kurucuları Juventus, Real Madrid ve Barcelona'yı sevindiren mahkeme kararı
Avrupa Birliği yasalarına uygun bir projenin başarısına güvenlerinin devam ettiğini belirten üç kulüp, futbolun paydaşlarıyla Avrupa Süper Ligi projesini yapıcı ve iş birlikçi bir şekilde geliştirmeye devam edeceklerini bildirdi.
Avrupa Birliği - Dün
Iberdrola, Sowitec Vietnam'ın 550 Megavat Gücündeki Yeşil Projeler Zincirini Satınaldı
Bir Güneydoğu Asya ülkesi olarak Vietnam, yabancı yatırım gerektirecek uzun vadeli enerji satın alma anlaşmaları kapsamında 2030 yılına kadar 20. 000 megavatın üzerinde yenilenebilir enerji kapasitesinin kurulmasını öngörmekte. Gerek elektrik isteminde gerek Gayri Safi Yurtiçi Hasılası'nda güçlü bir büyüme öngören ülke, Avrupa Birliği ile 2020 yılında imzaladığı serbest ticaret ve yabancı yatırımların korunması anlaşmasını sürdürmekte.
Avrupa Birliği - Dün
Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Koyuncu Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi
Türk Patent ve Marka Kurumu hakkında Türk Patent ve Marka Kurumu; patentler, faydalı modeller, markalar, coğrafi işaretler, geleneksel ürün adları, tasarımlar ile entegre devre topografyalarının ilgili mevzuat hükümleri uyarınca tescilini ve bu hakların korunmasıyla ilgili işlemleri yapar. Zorunlu lisans işlemlerinde arabuluculuk faaliyetlerinde bulunur ve mahkemelerde bilirkişilik yapar. Lisans ve devir anlaşmalarını tescil ve kayıt eder. Buluşların kullanımını takip eder, yeni teknolojilerin değerlendirilmesiyle teknoloji transferinin yönlendirilmesi ve arşivlenmesi işlemlerini gerçekleştirir. Sınai mülkiyet alanında Avrupa Birliği, uluslararası kuruluşlar ve yabancı ülkelerle ilişkileri yürütür, işbirliğinde bulunur.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika haberi... AB uydusu, Türkiye'deki orman yangınlarının dumanlarını Akdeniz üzerinde görüntüledi
Son dakika habere göre Antalya ve Mersin'deki orman yangınlarının dumanları, Avrupa Birliğinin (AB) uydusu tarafından Akdeniz üzerinde fotoğraflandı.
Avrupa Birliği - Dün
Son dakika... AB, Sırbistan, İngiltere ve Macaristan'dan Türkiye'deki orman yangınları nedeniyle taziye mesajları
Son dakika gelişmesine göre Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu, Sırbistan Dışişleri Bakanı Nikola Selakoviç, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ve Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, Türkiye'nin farklı bölgelerinde devam eden orman yangınları dolayısıyla geçmiş olsun ve taziye...
Avrupa Birliği - Dün
Belçika'da "tam aşılı" yetişkinlerin oranı yüzde 70'i geçti
Belçika'da yetişkinlerin yüzde 70'inden fazlası yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı "tam" aşılandı.
Avrupa Birliği - Dün
Yunanistan'da sığınmacı çocuklar eğitim hakkından mahrum bırakılıyor
İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Yunanistan'daki sığınma kamplarında yaşayan her 7 çocuktan 6'sının eğitim haklarından mahrum bırakıldığını, çocukların "ağır ayrımcılığa" maruz kaldığını ve bu nedenle Yunanistan'ın Avrupa Birliği'nin (AB) göç yönetimi direktiflerini ihlal ettiğini belirtti.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Paris'ten İngiltere'ye Kovid-19 karantina zorunluluğuna "ayrımcı önlem" tepkisi
Fransa'nın Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, İngiltere'nin AB ülkelerinden gelen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılı yolculara karantina zorunluluğunu kaldırmasına Fransa'yı dahil etmemesini, "ayrımcı bir önlem" olarak yorumladı.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Erasmus Öğrencilerinden Vali Bilmez'e Ziyaret
Vali Mehmet Emin Bilmez, Avrupa Birliği'nin (AB) öğrenci değişim programı Erasmus programı kapsamında kente gelen 22 öğrenciyi Valilik Ali Paşa toplantı salonunda kabul etti.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
İngiltere'de Kovid-19 vakalarındaki düşüş eğilimi tersine döndü
Kovid-19 aşısının 2 dozunu yaptıran Avrupa Birliği (AB) ve ABD vatandaşlarına karantina zorunluluğunun kaldırıldığı İngiltere'de gelecek hafta açıklanacak seyahat kısıtlamalarına ilişkin güncellemede daha fazla ülkenin yeşil ve sarı listeye alınacağı gündeme geldi.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Kuzey Makedonya'da "Türkiye'ye göç edenleri" de yakından ilgilendiren Vatandaşlık Yasası meclisten geçti
Kuzey Makedonya'da "Türkiye'ye göç edenleri" de yakından ilgilendiren "Vatandaşlık Yasası", mecliste kabul edildi.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Düzce'den yılın ilk yarısında AB ülkelerine 9 bin ton fındık ihraç edildi
Düzce'den yılın ilk 6 ayında AB ülkelerine yaklaşık 9 bin ton işlenmiş iç fındık gönderildi.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Edirne'den kısa kısa
Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen, üniversitenin birim sekreterleriyle buluştu.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
MSB: İran sınırında gerekli birlik kaydırmaları ve takviyeler yapıldı
MİLLİ Savunma Bakanlığı'nca bu yılın başından itibaren 1595 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Son dakika haberi | Sabancı Topluluğu, Ar-Ge yatırımlarının yüzde 44'ünü sürdürülebilirliğe ayırdı
Son dakika haber: Sabancı Holding CEO'su Cenk Alper, "2020'de, Ar-Ge ve inovasyon harcamalarımızın yüzde 44'ünü sürdürülebilirlik odaklı harcamalar oluşturdu" ifadesini kullandı.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
SKD Türkiye Başkanı Edin: "İnsanlık, her yıl ürettiğinden fazlasını tüketiyor"
İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dildar Edin, insanlığın her yıl dünyanın sunduğu ve bir yıl içinde tüketilmesi gereken doğal kaynaklardan çok daha fazlasını tükettiğini bildirdi.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Siyasi güç kavgasının merkezindeki proje: Kuzey Akım 2
Amerika Birleşik Devletleri, Rusya'nın hakimiyet ve nüfuz alanını kuşatmak maksadıyla her türlü imkanı kullanma gayreti içerisinde hareket ediyor. Bu maksatla, Avrupa Birliği'ni (AB) ve AB üyesi olan NATO müttefiklerini, Rusya'yı baskılamak ve yaptırım uygulamak için kullanmaktan çekinmiyor.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Tunus'un uzlaşı kültürü siyasi krizin aşılmasını sağlayacak mı?
Bölgesel güvenlik açısından da ele alındığında birçok risk barındıran bu durumun Cezayir ve Libya gibi ülkelerdeki siyasi dinamikleri etkilemesi muhtemel. Tunus'ta olası bir istikrarsızlık Avrupa Birliği ve Türkiye gibi aktörlerin bölgesel politikalarına da etki edebileceği gibi, Tunus'taki politik yönelimlerden doğrudan etkilenecek Libya'daki meşru yönetimin zayıflamasına da neden olabilir.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
Türkiye'nin ilk 'Roman Gençlik Çalıştayı' Karşıyaka'da!
ROMGEDER ile Karşıyaka Belediyesi tarafından hazırlanan "Roman Gençlik Çalıştayı" başlıklı proje, Avrupa Birliği'nden hibe desteği almaya hak kazandı. Eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanan çalıştay, Türkiye'de bir ilk olacak.
Avrupa Birliği - 29.07.2021
İletişim Fakültesi Öğrencilerine Avrupa Birliği (AB) Sivil Düşün Programından Büyük Ödül!
İletişim Fakültesi öğrencilerimiz Seda Fırın, Mustafa Akıncı, Serdar Aslan ve Vehpi Demir geliştirdikleri sosyal girişim projeleri ile Avrupa Birliği Sivil Düşün Programının imeceLAB desteğiyle hayata geçirdiği fikirfeza gençlik hackathonunda Türkiye'nin en yetenekli 466 yetenekli genci arasından 1.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Birliği Haberleri | Avrupa Birliği Haber - Haberler - Avrupa Birliği haberleri, son dakika avrupa birliği haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri! Bakan Akar: Türk askerinin adadaki varlığını farklı şekillerde yorumlamak son derece yanlıştır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 31.7.2021 02:07:23. #1.14#

title