Mahkeme Haberleri

Mahkeme haber, Mahkeme son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahkeme - Bugün
Kocaeli'de Roma dönemine ait tarihi eseri satmak isteyen kişi tutuklandı
Kandıra Jandarma Komutanlığındaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.
Mahkeme - Bugün
Can Dündar'ın itirazına ret (1)
MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara Cumhuriyet Gazetesi'nde Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemde yer verdiği gerekçesiyle çarptırıldığı 5 yıl 10 ay hapis cezası Yargıtay'ca bozulan Can Dündar'ın kaçak sayılmasına ve mal varlıklarına el konulması kararına avukatı aracılığıyla yaptığı itiraz üst mahkemece reddedildi.
Mahkeme - Bugün
Son dakika haberi... Azerbaycanlı iş insanı Etimad İsmayilov'un ölümüne ilişkin dava karara bağlandı
Bakırköy 22. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Gozal Damirov ve tutuksuz sanık Barış Aslan ile tarafların avukatları katıldı.
Mahkeme - Bugün
HDP Grup Başkanvekili Oluç gündemi değerlendirdi Açıklaması
Duruşmaya avukat ve gazetecilerin sınırlı alındığını, sanık polislerin SEGBİS üzerinden duruşmaya katılmalarına karar verildiğini belirten Oluç, "Aslında bu cinayeti gerçekleştirmiş olanlara ceza vermemek için yaklaşık 5 yıldır işi oyalayan yargı, bugün de başlattığı duruşmayla bu mahkemenin gidişatına ilişkin işaretleri vermiş oldu.
Mahkeme - Bugün
Bursa'da iplik-boya fabrikasındaki patlamayla ilgili fabrika sahibine 5 yıl hapis cezası verildi
Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın duruşmasına, "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak" suçlarından 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan tutuksuz sanık Şükrü Demir ve tarafların avukatları karıldı.
Mahkeme - Bugün
Son Dakika | Azerbaycanlı iş insanının öldürülmesi davası sanığına 16 yıl 1 ay hapis cezası
AZERBAYCANLI iş insanı Etimad İsmayilov(49)'u öldürdüğü iddiasıyla eski Azerbaycan Emniyet Müdürü Gozal Damirov(63)'un yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme Damirov'un, "Kasten öldürme" ve "Ruhsatsız ateşli silahları taşıma veya bulundurma" suçlarından toplamda 16 yıl 1 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti.
Mahkeme - Bugün
Son dakika haber! Adalet Bakanı Gül, Karadağ Yüksek Mahkeme Başkanı ve üyelerini kabul etti
Edinilen son dakika haberine göre Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Karadağ Yüksek Mahkeme Başkanı Vesna Medenica ve beraberindekileri kabul etti.
Mahkeme - Bugün
Son dakika haber: Gaziantep'te FETÖ sanığı eski öğretmene 6 yıl 3 ay hapis cezası
Gaziantep 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Emin K, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (segbis) aracılığıyla bağlandı.
Mahkeme - Bugün
Türkiye Yazarlar Birliğinden Azerbaycan'a destek mektubu Açıklaması
Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgal etmesinin görmezden gelindiğine işaret eden Arıcan, şunları kaydetti: "Dağlık Karabağ meselesi, Ermenistan'ın saldırganlığının sonucunda ortaya çıkan bir meseledir. Çözümü için hiçbir milletlerarası kuruluşun bugüne kadar zerre kadar faydası olmamıştır. Uluslararası her meseleyi dün olduğu gibi bugün de müzakere yoluyla değil alışık olduğu savaş ve katliamlarla çözeceğine inanan, uluslararası hak ve hukuku tanımayan, küresel güçlerin oyuncağı, suikastçı ve işgalci Ermenistan şunu iyi bilmeli ki sivillere yönelik saldırılarla masum insanları öldürmek insanlık suçudur ve bu katliamların hesabını Uluslararası Ceza Mahkemesinde mutlaka verecektir.
Mahkeme - Bugün
Anayasa Mahkemesinden "evlenme hakkının ihlali" kararı
Anayasa Mahkemesi, Tanzanyalı eşine açtığı boşanma davası 2003'te sonuçlanan, karşı tarafa tebliğ edilemediğinden 17 yıldır boşanma kararı kesinleşmeyen bu nedenle de yeniden evlenemeyen vatandaşın bireysel başvurusunda "evlenme hakkının ihlali" kararı verdi.
Mahkeme - Bugün
Son dakika: Tayland Başbakanı Prayut, protestolara karşı aldığı OHAL tedbirlerini kaldıracak
14 Ekim'den bu yana Bangkok'ta devam eden hükümet karşıtı protestolar kapsamında bugün bir grup üniversite öğrencisi, Bangkok Asliye Mahkemesine giderek, hükümetin OHAL tedbirlerini kaldırması için başvuruda bulunmuştu.
Mahkeme - Bugün
Eski Burundi Cumhurbaşkanı Pierre Buyoya ömür boyu hapis cezasına çaptırıldı
Doğu Afrika ülkelerinden Burundi'de, eski cumhurbaşkanı Pierre Buyoya, 1993 seçimlerinde rakibi eski cumhurbaşkanı Melchior Ndadaye'nin ölümünden sorumlu tutularak ömür boyu hapis cezasına çaptırıldı. Burundi Yüksek Adalet Mahkemesi, Ekim 1993'te öldürülen ve demokratik yollarla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Melchior Ndadaye'nin suikast davasında gıyaben yargılanan eski cumhurbaşkanı Pierre Buyoya ve diğer 18 sanık ile ilgili kararını açıkladı.
Mahkeme - Bugün
Son dakika: Zonguldak'taki cinayet davası
Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Miraç Can Ö, bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.
Mahkeme - Bugün
Son dakika haberi... Tahir Elçi'nin öldürülmesi davasında ilk duruşma başladı (2)
Edinilen son dakika haberine göre DURUŞMADA GERGİNLİK; SALONA ÇEVİK KUVVET GELDİEski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesine ilişkin davada ilk duruşma, sabah saatlerinde Diyarbakır 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.
Mahkeme - Bugün
CHP Grup Başkanvekili Özkoç'tan 2021 yılı bütçesi eleştirisi
"Hukuktan yana karar vereceğine inanıyorum" Bir gazetecinin, Enis Berberoğlu'na ilişkin alt mahkemenin kararını hala açıklamadığını belirterek, değerlendirmesini sorması üzerine Özkoç, şunları söyledi: "Bu ülkenin evlatları olarak hakimlerimizi kim görevlendirirse görevlendirsin, kim talimat vermeye çalışırsa çalışsın, onların bizim ülkemizin evlatları ve hakimleri olduğu gerçeğini asla unutmuyoruz.
Mahkeme - Bugün
İSMEK'İN ESKİ BÖLGE SORUMLUSU KADINLARA "HAKARET" DAVASINDA TANIKLAR DİNLENDİ
İstanbul 59. asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapsi istenen tutuksuz sanık Yeşim Meltem Şişli katılmadı.
Mahkeme - Bugün
Çukur başında silahla nöbet tutan teröriste ağırlaştırılmış müebbet hapis
Şanlıurfa 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, sanık C.
Mahkeme - Bugün
Zonguldak'ta tartıştığı kişiyi bıçaklayarak öldüren sanığa 25 yıl hapis cezası
1. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına, tutuklu sanık Sabahattin K.
Mahkeme - Bugün
Son dakika haber: Gaziantep'te FETÖ sanığı iki kardeşe 6 yıl 3'er ay hapis cezası
9. Ağır Ceza Mahkemesinde ayrı ayrı görülen duruşmalara, tutuksuz sanıklar M.
Mahkeme - Bugün
Son Dakika | Osman Kavala, 18 Aralık'ta hakim karşısına çıkacak
İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi, Osman Kavala ve Henri Barkey hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından hazırlanan iddianame üzerindeki incelemesini tamamladı.
Mahkeme - Bugün
Gaziantep'te kendilerine ait olmayan küçükbaş hayvanları satmaya çalışan 2 kişi tutuklandı
Adana'nın Ceyhan ilçesinden koyun satın almak üzere Gaziantep'in Nurdağı ilçesine gelen bir kişiye kendilerine ait olmayan sürüden alacağı koyunlar için 45 bin lira kapora alıp kaçan 2 kişi mahkemece tutuklandı.
Mahkeme - Bugün
Anayasa Mahkemesinden ihlal kararı
Anayasa Mahkemesi, kimlik kontrolü sırasında polislerin cebir ve şiddetine maruz kaldığını, şikayetinin kovuşturmaya yer olmadığı kararı ile sonuçlandığını belirten öğretmenin bireysel başvurusunda, "kötü muamele yasağının ihlal edildiği"ne hükmetti.
Mahkeme - Bugün
Bursa'daki "yol vermeme cinayeti"nin sanığı yeniden yargılanıyor
Bursa'da, trafikte "yol vermeme" meselesi yüzünden tartıştığı genci bıçakla öldüren sanığa yerel mahkemenin verdiği 18 yıl hapis cezası kararının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından davanın yeniden görülmesine başlandı.
Mahkeme - Bugün
Bursa'da ölümlü kaza sanığının cezası üçüncü yargılamada 12 yıla düşürüldü
Yargıtay 1. Ceza Dairesince, "olası kasıtla öldürmek" suçunun bulunmadığı, sanığın eyleminin "bilinçli taksirle ölüme neden olma" kapsamına girdiği için kararın bozulmasının ardından dava, Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesinde ikinci kez yeniden görüldü.
Mahkeme - Bugün
ABD'de Hristiyan grupların seçim mücadelesi kızışıyor
Biden'a oy vermeyi düşünen Evanjelikler, çoğunluğu teşkil eden gruptan istisnai bir şekilde de olsa ayrıldıkları için bireysel anlamda gerginlik içindeler. Çünkü Evanjelik seçmenler arasında Biden'ı destekleyenlerin (yüzde 22) yakın çevrelerinin Trump'ı destekleme (yüzde 46) ihtimali iki kat daha fazla ve bu oran diğer adaylar bağlamında daha da artıyor. [9] Trump yönetiminin kendilerini derinden üzdüğünü açıklayan bir grup muhafazakar, dört yıl önce Trump'a verdikleri şansın bittiğini açıklıyor. Evanjelikler Başkan Donald Trump'ı yoksulluk, ırkçılık, sağlık hizmetlerinden yoksunluk ve iklim gibi konularda eleştiriyorlar. Bu ve diğer pek çok konuda Biden'ı, İncil'de var olan değerlere Trump'tan çok daha yakın buluyorlar. Seçimlerde Biden taraftarlarının sürekli olarak "Trump-karşıtı" olarak anılmaları, 2016 seçimlerinde görülen "Clinton-karşıtı" "Trump-yanlısı" bölünmesini hatırlatıyor. Pew Research Center'ın yaptığı ankete göre, Kasım 2020 seçimlerinde yüzde 57 Trump-yanlısı ve yüzde 20 Biden-karşıtı var. [10] Başkan Trump'ın ise Federal Mahkemeye muhafazakar yargıç atama çabaları sayesinde Evanjelik oyların çoğunluğunu yine de alması bekleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahkeme Haberleri | Mahkeme Haber - Haberler - Mahkeme haberleri, son dakika mahkeme haber ve gelişmeleri burada. Kocaeli'de Roma dönemine ait tarihi eseri satmak isteyen kişi tutuklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 17:39:26. #1.15#
title