Filistin Haberleri

Filistin haber, Filistin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filistin - 22.10.2020
Gazze Şeridi'nde birçok bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Filistin'de ikinci dalga Kovid-19 salgınında ilk dalganın nisan ayında yaşandığı Filistin'de, ikinci dalga daha sert geçiyor.
Filistin - 22.10.2020
İslam İşbirliği Teşkilatı: İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların koşullarından endişe duyuyoruz
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların kötüleşen koşullarından endişe ettiklerini belirterek, serbest bırakılmaları çağrısında bulundu.
Filistin - 22.10.2020
Uluslararası Kızılhaç Komitesi: Açlık grevindeki Filistinli tutuklu Ahres'in sağlık durumu "kritik"
Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC), İsrail hapishanesinde 85 günü aşkın süredir açlık grevini sürdüren Filistinli tutuklu Mahir el-Ahres'in sağlık durumunun "kritik" olduğunu açıkladı.
Filistin - 22.10.2020
Filistin Fetva Kurulu BAE ve Umman'dan Mescid-i Aksa'ya yapılan "normalleşme ziyaretlerini" kınadı
Filistin Fetva Kurulu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Umman'dan iki heyetin, İsrail polisinin koruması altında ve İsrail Dışişleri Bakanlığı çalışanlarının eşliğinde Mescid-i Aksa'ya yaptığı "normalleşme ziyaretlerini" kınadı.
Filistin - 22.10.2020
Filistin'de Kovid-19 vaka sayısı 60 bini geçti
Filistin'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 506'ya, vaka sayısı da 60 bin 670'e yükseldi.
Filistin - 22.10.2020
İSEDAK 36. İzleme Komitesi Toplantısı online yapıldı
36'ncı İSEDAK İzleme Komitesi Toplantısı'na daimi başkan Türkiye'nin yanı sıra, komite üyeleri Suudi Arabistan, Filistin, Katar, Malezya, Nijerya, Kuveyt, Endonezya, Nijer ve Pakistan temsilcileri katıldı.
Filistin - 22.10.2020
İsrail, Filistin köyü Arakib'i 179'uncu kez yıktı
İsrail güçleri, ülkenin güneyindeki Necef (Negev) Çölü'nde bulunan Filistinlilerin yaşadığı Arakib köyündeki evleri 179'uncu kez yıktı.
Filistin - 22.10.2020
Katar: Gayrimeşru Yahudi yerleşimi barışın önündeki en büyük engellerden
Toplantıda, işgal altındaki Filistin topraklarında İsrail yerleşimlerinin durdurulması için acil ve kararlı bir uluslararası eylem çağrısı yapıldı.
Filistin - 22.10.2020
17 yıllık künefe ustası Babalar "Dondurulmuş künefeden uzak durun"
Künefenin nasıl yapıldığını da anlatan Babalar "Tepsimiz ilk olarak güzel bir şekilde yağlanır. Daha sonra tepsiye tereyağı sürülür. Daha sonra 1 kat kadayıf, üzerine peynir ve son kat olarak bir kadayıf daha koyulur ve künefe ateşe verilir. Pişirdikten sonra tereyağı kenarlarına koyarız. Son olarak ise şerbetini döker künefeyi afiyetle servise hazırlarız. Özellikle bunu yaparken dışarıdan mal almamaya çalışırız. Kendi kadayıfımızı kendi peynirimizi kullanırız. Hatay'da kendi ürettiğimiz ürünlerimizi kullanırız. Sadece dışarıdan Urfa yağı kullanıyoruz. Marketlerde satılan dondurulmuş künefeleri tavsiye etmiyoruz. İçerisinde ki peynir farklı, yağı farklı kadayıfı farklı oluyor. 5 liralık kadayıf kullanılıyor. Biz 12-13 liralık kadayıflar kullanıyoruz. Onlar 3-4 liraya mal olan ürünler. Bizimkinin en düşük porsiyonu 10 liraya denk geliyor. Künefenin ana vatanı Hatay Anktakya'dır. Hatay bunu geliştirdi. Asıl bu künefenin doğuşu Filistin.
Filistin - 22.10.2020
Hamas: Hasan Yusuf'un tutuklanması Filistin uzlaşısını engelleme girişimidir
Hamas, İsrail tarafından hareketin yöneticilerinden Hasan Yusuf hakkında 6 ay idari tutukluluk cezası verilmesini "Filistin uzlaşısını engellemeye yönelik başarısız bir girişim" şeklinde değerlendirdi.
Filistin - 21.10.2020
Filistin ve Ürdün'deki siyasi gruplardan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istişare çağrısına destek
Filistin ve Ürdün'deki bazı önemli siyasi gruplar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Müslümanlar arasında istişare kültürünün yayılması çağrısına destek verdiklerini açıkladı.
Filistin - 21.10.2020
Fransa'da Filistin yanlısı kuruluşun kapatılmasına ilişkin karar onaylandı
Fransa'da Filistin yanlısı Şeyh Yassine Kolektifinin kapatılmasına yönelik karar onaylandı.
Filistin - 21.10.2020
BAE'li araştırmacı: "BAE'liler, yönetime rağmen Filistinlilere destek konusunda sabit bir tutuma sahip"
Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) araştırmacı Said bin Nasr et-Tuneyci, ülkesindeki yönetimin siyasi tutumuna rağmen BAE halkının Filistinlilere destek verme konusunda sabit bir tutuma sahip olduğunu söyledi.
Filistin - 21.10.2020
Endonezyalı akademisyenlerden Endonezya-BAE ilişkisinde "Filistin" uyarısı
Endonezyalı akademisyenler, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile ilişkilerin geliştirilmesi sürecinde Endonezya hükümetine Filistin'e desteğin sürmesi uyarısında bulundu.
Filistin - 21.10.2020
ABD'de Hristiyan grupların seçim mücadelesi kızışıyor
Evanjeliklerin İsrail yanlısı politik talepleri konusunda daha önceki başkanlık dönemlerinde görülmemiş adımlar atan Başkan Trump, Kudüs Büyükelçilik Yasası'nı Kongre'den geçirmeyi bir seçim vaadi olarak sunuyordu. Bilindiği gibi ABD Kongresi "Kudüs Büyükelçilik Yasası"nı ilk kez 1995'te kabul etmiş ancak söz konusu yasa 22 sene boyunca (1995-2017) Bill Clinton, George W. Bush ve Barack Obama tarafından her 6 ayda bir sürekli olarak ertelenmişti. 2017'de Başkan Trump döneminde Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması kararı sonrasında İsrail-Filistin sorunu yeni bir boyut kazandı.
Filistin - 21.10.2020
Japonya'dan Filistin'e yardım eli
Japonya hükümeti, Filistin'e gıda yardımı için Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı'na 2.8 milyon dolarlık katkıda bulunma kararı aldı.
Filistin - 21.10.2020
Son dakika haberleri... Fransa İslamofobi ile Mücadele Kolektifi, ülkenin müslümanlara yönelik tutumunu BM'ye taşıdı
Macron, bir önceki akşam yaptığı açıklamada, bugün düzenlenecek Bakanlar Kurulu toplantısında, Filistin yanlısı Şeyh Yassine Kolektifin kapatılması kararı alınacağını söylemişti.
Filistin - 20.10.2020
Son dakika haberleri | Fransa, Filistin yanlısı kuruluşu kapatıyor
Son dakika haberi: Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkede Filistin yanlısı Şeyh Yassine Kollektifini kapatılacağını belirtti.
Filistin - 20.10.2020
Filistin'de Kovid-19 vaka sayısı 60 bine yaklaştı
Filistin'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 492'ye, vaka sayısı da 59 bin 565'e yükseldi.
Filistin - 20.10.2020
Irak, Mısır ve Ürdün arasındaki yakınlaşma çabaları devam ediyor
Üçlü iş birliğinin geleceği Mısır'ın Libya'da, Akdeniz'de ve İsrail-Filistin meselesinde son yıllarda artan rolüne rağmen, üç ülke arasında kurulan iş birliğinin etkili bir eksen oluşturması pek mümkün görünmüyor.
Filistin - 20.10.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İİT Üye Ülkeleri Diyanet İşleri Bakanları ve Başmüftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Erbaş, Kudüs davasına değinmeden geçemeyeceğini dile getirerek, şu ifadeleri kullandı: "Maalesef Filistin davasına dair yaşanan son gelişmeler, yıllardır her türlü zorluğa rağmen Mescid-i Aksa'yı savunan Filistinli kardeşlerimizin yüreğini sızlatmaktadır.
Filistin - 20.10.2020
İsrail siyasetindeki yükselen güçler: Eymen Avde ve Birleşik Liste
Öte yandan 2019'un ve Mart 2020 seçimlerinin bir diğer kilit unsuru olan, Filistin asıllı İsrail Parlamentosu Milletvekili Eymen Avde liderliğindeki Birleşik Liste ise İsrail siyaseti içindeki istikrarlı muhalif tavrı sayesinde, parti politikaları gereği herhangi bir koalisyonda bulunmayacak olsa bile, nevi şahsına münhasır bir pozisyon yakaladı.
Filistin - 20.10.2020
ABD, Bahreyn ve İsrail'den "İsrail ile Bahreyn arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasına" ilişkin açıklama
Tarafların İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin kapsamlı ve kalıcı bir çözüm bulunması için çaba göstermeye devam edeceği, Bahreyn ve İsrail'in ABD'ye "daha istikrarlı, güvenli ve refah bir Orta Doğu" sağladığı için teşekkür ettiği vurgulandı.
Filistin - 19.10.2020
Heniyye, BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü'yle Filistin uzlaşısını görüştü
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov ile Filistin uzlaşısıyla ilgili son gelişmeleri ele aldı.
Filistin - 19.10.2020
Hamas'tan Körfez ülkelerinden heyetlerin Aksa'ya İsrail korumasında girmesine tepki
Körfez heyetinin, İsrail koruması altındaki ziyaretini, "Filistin halkını ve Kudüslüleri sırtından vurmak" şeklinde nitelendiren Kanu, ayrıca bu ziyaretin, işgal güçlerinin yüzünü ve Müslümanların kutsal değerleri aleyhindeki suçlarını ağartmak için başarısız bir girişim olduğunu belirtti.
Filistin - 19.10.2020
Filistin'den İsrailli telekomünikasyon şirketine Batı Şeria'da çalışma ruhsatı verilmesine tepki
Filistin İletişim ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı, Tel Aviv yönetiminin, İsrailli bir telekomünikasyon şirketine işgal altındaki Batı Şeria'da çalışma ruhsatı vermesine tepki gösterdi.
Filistin - 19.10.2020
Filistinli nişanlı çift İsrail engeli nedeniyle kavuşamıyor
İlginç bir tesadüfle hayatları birleşen Filistinli çift, beraat günü sayarak geçirdikleri nişanlılık döneminin ardından yapmayı planladıkları düğünlerini, İsrail engeli nedeniyle gerçekleştiremiyor.
Filistin - 19.10.2020
Arap aktivistler, Bahreyn'deki normalleşme karşıtı gösterilere destek verdi
Şelhub, fotoğraflarla ilgili olarak "Bahreyn'de 1947'de Filistin'e destek için düzenlenen gösteriler ve 2020'de İsrail'le normalleşme karşıtı gösteriler.
Filistin - 19.10.2020
Son dakika haber: Filistin Dışişleri Bakanlığı: "İsrail, Ürdün Vadisi arazilerini ilhak projesi çerçevesinde milli parka dönüştürdü"
Son dakika haberleri... Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail makamlarının işgal altındaki Batı Şeria'nın doğusundaki Ürdün Vadisi'nde bulunan tarım arazilerini ilhak planı çerçevesinde milli parka dönüştürdüğünü belirtti.
Filistin - 19.10.2020
Son dakika haber! Filistin ve Ürdün'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika habere göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Filistin'de 484'e, Ürdün'de 354'e yükseldi.
Filistin - 19.10.2020
Filistinliler BAE heyeti'ni El Aksa Camii'nden kovdu
Filistinliler, İsrail polisinin koruması altında El Aksa Camii'ne giren Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) heyetini camiden çıkardı.
Filistin - 19.10.2020
Son dakika... Kovid-19 tedavisi süren FKÖ Genel Sekreteri Ureykat, solunum cihazına bağlandı
Son dakika haberler... Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi süren ve dün bir İsrail hastanesine sev kedilen Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat, durumunun ağırlaşması üzerine solunum cihazına bağlandı.
Filistin - 19.10.2020
Bahreyn'de İsrail heyetinin ülkeye ilk ziyareti ve yapılan anlaşmalar protesto edildi
Kayıtlarda Bahreyn ve Filistin bayraklarıyla gösteri yapan Bahreynlilerin "Siyonistlerle yapılan anlaşmalar geçersizdir", "İsrail yıkılsın, siyonistler çıkın toprağımızdan, anlaşmalarınız geçersiz" yazılı pankartlar taşıdıkları görülüyor.
Filistin - 19.10.2020
Kudüs Şairi Nuri Pakdil mezarı başında anıldı
Ankara'da yer alan ve avlusunda Mehmet Akif Ersoy'un evinin ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun da mezarı bulunan Taceddin Dergahı önündeki mezarı başında vefatının birinci yıldönümü dolayısıyla anılan Nuri Pakdil, Kudüs Şairi olarak da biliniyordu. Mezarının başında bir çok seveni dua ederken aynı zamanda mezarına Filistin'den getirilen çiçekler bırakıldı.
Filistin - 18.10.2020
İsrail, açlık grevindeki 60 Filistinli'yi tek kişilik hücrelere naklediyor
İsrail'in aylardır hücre hapsinde tuttuğu Vail el-Cagub'a destek için açlık grevine başlayan 60 Filistinli tutukluyu tek kişilik hücrelere nakletmeye başladığı bildirildi.
Filistin - 18.10.2020
İsrail, Filistin'de AB finansmanıyla inşa edilen binaları da yıkıyor
Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi, İsrail'in, Avrupa Birliğinin (AB) finansmanıyla Filistin topraklarında inşa edilen yapıları sistematik bir şekilde yıktığını duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Filistin Haberleri | Filistin Haber - Haberler - Filistin haberleri, son dakika filistin haber ve gelişmeleri burada. Gazze Şeridi'nde birçok bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 11:56:04. #1.15#
title