Filistin Haberleri

Filistin haber, Filistin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filistin - Dün
AB'den İsrail'e yeni yerleşimleri durdurma çağrısı
Avrupa Birliği (AB), İsrail'e işgal altındaki Filistin topraklarında yeni yerleşimler inşa etme kararından vazgeçme çağrısında bulundu.
Filistin - Dün
İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria'da Filistinli bir çocuğu şehit etti
İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus kentindeki baskınında 16 yaşındaki Filistinli bir çocuk şehit edildi.
Filistin - Dün
Hamas lideri Heniyye: "Filistin halkı, Siyonistlerin Kudüs'te kargaşa yaratmasına izin vermeyecek"
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Filistin halkının, Siyonistlerin Kudüs'te kargaşa yaratmasına ve Mescid-i Aksa'ya zorla girmesine izin vermeyeceğini belirtti.
Filistin - Dün
İsrail'de siyasetin güncel durumunu anlamlandırmak: Süreçler ve yapılar
[Kudüs İbrani Üniversitesi Truman Center'da ve Brandeis Üniversitesi Schusterman Modern İsrail Araştırmaları Merkezi'nde misafir araştırmacı olarak bulunan ve İsrail, Filistin siyaseti, Yahudi dünyası ve Orta Doğu toplumları ve siyaseti konularında akademik çalışmalar yürüten Dr.
Filistin - Dün
"Namaza ne kadar önem veriyorsak zekata da o kadar önem vermeliyiz"
"Bir mazlumun durumu eğer beni rahatsız etmiyorsa Müslümanlığımda bir eksiklik var demektir" Başkan Erbaş iki hafta önce Suriye'nin İdlip kentine yapmış olduğu ziyareti değerlendirerek şunları söyledi: "Çeşitli yönlerden riskli bir ziyaretti ama bu riskler bizim 'Beklenen Sensin' davetine icabet etmemizi engelleyemez. Kardeşlerin seni bekliyor, diyoruz değil mi? Türkiye Diyanet Vakfı'nın bir çağrısı, bir daveti 'Beklenen Sensin'. O, sensin sözünü ben üzerime alıyorum ve gidiyorum. Eşimle beraber gittim. Tozun toprağın içerisinde yaşayan üç buçuk milyon insan. Bazen görmeyenler için bu masal gibi geliyor ama bu masal değil, bu hakikat. Su yok, elektrik yok, ev yok, yiyecek yok yani yokları üst üste koyduğunuz zaman adeta boyunuzu aşar. Tüm yoklukların olduğu bir yer. Allah kimseye iç savaş yaşatmasın. Kimseyi vatansız, evsiz barksız bırakmasın. Şimdi şu hadis-i şerifi biz sadece okuyup kitabı kapatıp kütüphaneye mi koyacağız. Hadis-i Şerife bakar mısınız, "Müminler bir vücut gibidir. Vücudun herhangi bir azasına bir diken batsa, bir ıstırap duysa vücudun her tarafı ondan rahatsız olur.' Bir tarafınızda bir rahatsızlık olduğu zaman bunun ıstırabı bütün vücudunuzu sarar. Müminlerde böyle olmalı. Efendimiz aleyhisselatu vesselam böyle tavsiye ediyor. Eğer Suriye'de, Libya'da, Filistin'de, Tanzanya'da, Afrika'da, Avrasya'da, Balkanlar'da, Güney Amerika'da nerede olursa olsun bir mağdurun, mazlumun durumu eğer sizi rahatsız onun mağduriyeti, fakirliği, beni rahatsız etmiyorsa benim Müslümanlığımda bir eksiklik var demektir ki, bu hadis-i şerife uyumuyorum demektir.
Filistin - Dün
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Namaza ne kadar önem veriyorsak zekata da o kadar önem vermeliyiz"
Bölgede, tozun toprağın içerisinde yaşayan 3,5 milyon insan olduğunu hatırlatan Erbaş, şu bilgileri verdi: "Bazen görmeyenler için bu masal gibi geliyor ama bu masal değil, bu hakikat. Su yok, elektrik yok, ev yok, yiyecek yok, yani yokları üst üste koyduğunuz zaman adeta boyunuzu aşar. Tüm yoklukların olduğu bir yer. Allah kimseye iç savaş yaşatmasın. Kimseyi vatansız, evsiz barksız bırakmasın. Şimdi şu hadis-i şerifi biz sadece okuyup kitabı kapatıp kütüphaneye mi koyacağız? Hadis-i şerife bakar mısınız, 'Müminler bir vücut gibidir. Vücudun herhangi bir azasına bir diken batsa, bir ıstırap duysa vücudun her tarafı ondan rahatsız olur.' Bir tarafınızda bir rahatsızlık olduğu zaman bunun ıstırabı, bütün vücudunuzu sarar. Müminler de böyle olmalı. Efendimiz aleyhisselatu vesselam böyle tavsiye ediyor. Eğer Suriye'de, Libya'da, Filistin'de, Tanzanya'da, Afrika'da, Avrasya'da, Balkanlar'da, Güney Amerika'da, nerede olursa olsun bir mağdurun, mazlumun durumu, onun mağduriyeti, fakirliği, beni rahatsız etmiyorsa benim Müslümanlığımda bir eksiklik var demektir ki, bu hadis-i şerife uymuyorum demektir.
Filistin - Dün
Gazze'deki İzzeddin el-Kassam Tugayları: Şeyh Cerrah olayları karşısında eli kolu bağlı duramayız
Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek saldırıların durdurulmamasına karşı İsrail'i uyaran Dayf, işgal altındaki Kudüs'te kararlı duran Filistin halkını da kutladı.
Filistin - 04.05.2021
İslam Dünyası STK'ları Birliğinden, İsrail'in Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki ihlallerine ilişkin açıklama Açıklaması
İslam Dünyası STK'ları Birliği (İDSB), İsrail'in, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki ihlallerine ilişkin, "Kudüs'ü, Mescid-i Aksa'yı, Filistin'i ve Filistinlileri yok sayan İsrail'in bu terör politikalarını reddediyor ve en yüksek sesle ifade ediyoruz ki Kudüs Müslümandır...
Filistin - 04.05.2021
Son dakika haberi: İsrail güçleri Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 13 Filistinliyi gözaltına aldı
Son dakika haberi... İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te çeşitli iddialarla 13 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.
Filistin - 04.05.2021
Şanlıurfa'da ihtiyaç sahiplerine ramazan yardımı yapıldı
Vakıf olarak her yıl düzenli gıda yardımları yaptıklarını anlatan Kaplan, şunları kaydetti "Bu ramazan ayının başta Filistin'de, Suriye'de, Doğu Türkistan'da Arakan'da ve dünyanın diğer coğrafyalarda zulüm altında olan Müslümanların kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum.
Filistin - 04.05.2021
Son dakika haberi | Muhammed bin Selman neden İran'a yaklaşıyor
Son dönemde Suudi dış politikasında İran'a verilen sıcak işaretler, mevzubahis bu başarısızlığın artık devletin en üst kademesi tarafından da kabul edildiğini gösteriyor. Zira ülkeyi yöneten ve hırsları deneyimlerini aşan genç ve tecrübesiz kadroların, ülkenin askeri ve endüstriyel kapasitesini çok aşan iddialı ve maceracı politikalara yönelmeleri, Suudi Arabistan'ı her açıdan epey yıprattı ve zayıflattı. Yemen askeri müdahalesi ülkenin ekonomik ve askeri imkanlarını tüketirken Cemal Kaşıkçı cinayeti ülkenin İslam dünyası ve Batı'daki imajına büyük zarar verdi. Suudi Arabistan'ın "Yüzyılın Anlaşmasına" verilen destekle Filistin davasına sırtını dönmesi ve İsrail'le yakınlaşma politikası izlemesi ise geçmiş yıllarda Filistin meselesinde oynadığı öncü rol sayesinde İslam dünyasında elde ettiği söylemsel üstünlüğünü de kaybetmesine yol açtı.
Filistin - 04.05.2021
İsrail polisi, Kudüs'teki Şeyh Cerrah Mahallesi'nde 10 Filistinliyi yaraladı
İsrail polisinin, Kudüs'teki Şeyh Cerrah Mahallesi'nde oturanlarla dayanışma eyleminde bulunanlara karşı müdahalesi sırasında 10 Filistinliyi yaraladığı belirtildi.
Filistin - 04.05.2021
Ürdün Kralı 2. Abdullah, İsrail-Filistin görüşmeleri için yoğun çaba gösterilmesi gerektiğini vurguladı
Ürdün Kralı 2. Abdullah, İsrail-Filistin görüşmelerinin yeniden başlaması için yoğun çaba gösterilmesi gerektiğini söyledi.
Filistin - 04.05.2021
İDDEF'in su arıtma projesi binlerce Filistinli vatandaşı temiz suya kavuşturdu
İDDEF, Gazze'de Ramazan ayında hayata geçirdiği su arıtma tesisi ve çeşme projesiyle binlerce Filistinli vatandaşı temiz suya kavuşturdu.
Filistin - 03.05.2021
Filistin'de OHAL 30 gün daha uzatıldı
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin'de korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında ilan edilen olağanüstü halin (OHAL) 30 gün daha uzatılması yönünde kararname çıkardı.
Filistin - 03.05.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (3)
Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Filistin'deki seçimleri yaptırmama, Doğu Kudüs'te buna izin vermeme gibi, kabul edilemeyecek tavrının devam ettiğini belirtti.
Filistin - 03.05.2021
Son dakika haberi... İsrail güçleri Batı Şeria'da köye saldıran Yahudi yerleşimciler yerine Filistinlileri gözaltına aldı
Son dakika haberine göre İşgal altındaki Batı Şeria'da fanatik Yahudilerin bir Filistin köyüne saldırdığı, İsrail güçlerinin ise saldırganlar yerine 11 köy sakinini gözaltına aldığı, 4'ünü de yaraladığı bildirildi.
Filistin - 03.05.2021
İsrail'den Kudüs'teki Şeyh Cerrah Mahallesi'nde düzenlenen tehcir karşıtı gösteriye müdahale
İsrail polisi, Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki Filistinli ailelerin evlerinden zorla çıkarılmasını protesto eden gösteriye ses bombası atarak müdahale etti.
Filistin - 03.05.2021
Teknolojik alet hırsızı kadın kamerada
Olay, Balıkyolu Mahallesi 470. Sokak'ta bulunan Filistin uyruklu F.
Filistin - 02.05.2021
Kovid-19, Ürdün'de 26, Filistin'de 15, Yemen'de 4 can daha aldı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Ürdün'de 26, Filistin'de 15, Yemen'de 4 kişi daha yaşamını yitirdi.
Filistin - 02.05.2021
İsrailli güvenlik görevlisinin, engelli olduğu söylenen Filistinliyi darbettiği görüntüler tepki topladı
İsrailli güvenlik görevlisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te engelli olduğu belirtilen Filistinli Fadi Salah Muhsin'i darbettiği görüntüler ortaya çıktı.
Filistin - 02.05.2021
Cansuyu Derneği, Filistin'deki muhtaçlara ramazan yardımları dağıttı
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, ramazan ayı yardım organizasyonları kapsamında Filistin'in Gazze bölgesinde bulunan muhtaçlara yardım elini uzattı.
Filistin - 02.05.2021
Hamas'tan İsrail'in Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki ihlallerine karşı "direniş" çağrısı
Hamas, Filistinli gruplara ve oluşumlara, İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki ihlallerine karşı direnişçi bir eylem stratejisi belirleme çağrısında bulundu.
Filistin - 02.05.2021
Haftanın tarihine bakış
1994- Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) ile İsrail, Batı Şeria ve Gazze'de yaşayan Filistinlilere özerklik verilmesini öngören antlaşmaya imza attı.
Filistin - 02.05.2021
Son dakika haberleri: İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'da Filistinli bir kadını ağır yaraladı
Bir son dakika haberine göre İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytüllahim kentinde bir İsrail askerine bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla Filistinli bir kadını ağır yaraladı.
Filistin - 02.05.2021
Filistin, seçimlerin Kudüs'te de yapılması için İsrail'e baskının sürdürülmesini istedi
Filistin, uluslararası toplumdan, Doğu Kudüs'te seçimlerin yapılabilmesi için İsrail'e baskının sürdürülmesi talebinde bulundu.
Filistin - 01.05.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Filistin Halk Komitesi, İsrail ablukası ve salgın tedbirleri nedeniyle Gazze Şeridi'ndeki 300 binden fazla işçinin işsiz kaldığını açıkladı.
Filistin - 01.05.2021
Hamas iptal edilen seçimler için yol haritası belirlemek üzere adaylığı açıklanan siyasilerle görüşmeler yapıyor
Hamas'a ait El-Aksa televizyonunda bir konuşma yapan Bedran, Filistin'de 22 Mayıs'ta yapılması planlanan genel seçimlerin ertelenmesinin ardından Filistinlilerin seçim haklarının çalınmasını istemediklerini belirtti.
Filistin - 01.05.2021
Memur-Sen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü programını Ankara Şehir Hastanesi'nde düzenledi
1 Mayıs'ın herkese "İnsan emeğiyle hayatta kalır", "Dünya insan ve emeğiyle hayat bulur" sözlerini hatırlatması gerektiğini vurgulayan Yalçın şöyle konuştu: "İsrail'in Filistin zulmü, Filistinlilere yaşattığı terör, Çin'in Doğu Türkistanlılara soysuzluğu ve soykırımı hem insanı hem de insanlığı yok etmeyi hedefleyen utanç suçlarıdır.
Filistin - 01.05.2021
Filistin seçimlerinin ertelenmesi iç bölünmüşlüğü derinleştirecek mi?
Filistinli siyasi analistler, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın seçimleri erteleme kararının yaklaşık 15 yıldır devam eden Filistin iç bölünmüşlüğünü artıracağını düşünüyor.
Filistin - 01.05.2021
Hamas lideri Heniyye, "Filistin seçimlerinin ertelenmesinin hiçbir inandırıcı gerekçesi olmadığını" belirtti
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Filistin'de 22 Mayıs'ta yapılması planlanan genel seçimlerin ertelenmesi kararının hiçbir inandırıcı gerekçesi olmadığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Filistin Haberleri | Filistin Haber - Haberler - Filistin haberleri, son dakika filistin haber ve gelişmeleri burada. İsrail polisinin Doğu Kudüs'teki gösteriye müdahalesinde 4 Filistinli yaralandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 01:59:09. #1.14#

title