Filistin Haberleri

Filistin haber, Filistin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filistin - Bugün
TBMM Filistin Alt Komisyonu toplandı
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Özge Özkoç, İsrail'in Filistin'in verimli topraklarına Yahudileri yerleştirerek demografik yapıyı kendi lehine değiştirmeyi sürdürdüğünü belirterek, "Yapılan anlaşmalar İsrail'in bırakın bölgeden çekilmesini işgalinin...
Filistin - Bugün
Son dakika gündem: İsrail polisinin "gözaltına almaya çalışırken öldürüldüğünü" açıkladığı Filistinliyi sebepsiz yere vurmuş
Gelen son dakika haberine göre İsrail polisinin, işgal altındaki Batı Şeria'nın Bire kentinde 25 Mayıs'ta "gözaltına alınmaya çalışırken öldürüldüğünü" iddia ettiği Filistinli genç Ahmed Abduh'u (25) sebepsiz yere vurduğu ortaya çıktı.
Filistin - Dün
ABD'de Demokratlar, Biden yönetiminin Filistinlileri yeterince desteklemediğini düşünüyor
NEW ABD'de yapılan yeni araştırma, Demokrat seçmenlerin Başkan Joe Biden ve yönetiminden Filistin halkına daha fazla destek vermesini beklediğini ortaya koydu.
Filistin - 22.06.2021
Pakistan'dan "Afganistan'da siyasi uzlaşı olmazsa iç savaş yaşanabileceği" uyarısı
Han, Pakistan'ın ekonomisiyle mücadele ettiği dönemlerde Çin'in imdatlarına yetiştiğini hatırlatarak, "Dünyada Filistin'de, Libya'da, Somali'de, Suriye'de, Afganistan'da neler olduğuna bakıyorum.
Filistin - 21.06.2021
BM'nin çocuk haklarıyla ilgili "utanç listesinde" İsrail ve Suudi Arabistan'ın bulunmaması eleştirildi
Yemen ve Filistin'deki çocuk hakları ihlallerinin de yer aldığı "Çocuklar ve Silahlı Çatışmalar" adlı 42 sayfalık yıllık BM raporunda, bu ihlallere neden olan İsrail ve Suudi Arabistan'ın listeye alınmaması insan hakları grupları tarafından eleştirildi.
Filistin - 21.06.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas, Filistinli grupları yeniden "ciddi diyaloğa" dönmeye çağırdı
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistinli gruplara yeniden "ciddi diyaloğa" dönme çağrısında bulundu.
Filistin - 21.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 Temmuz'dan itibaren sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta Brüksel, Azerbaycan ve Antalya'da gerçekleştirdiği temaslar hakkında bilgi verdi. Türkiye'nin NATO içinde Amerika'dan sonraki en büyük ikinci orduya ve en kritik stratejik konuma sahip olan ülke olduğunu belirten Erdoğan, "Yakın bölgemizde son 10 yılda yaşanan hadiseler karşısında NATO'nun güvenilir şemsiye konumunu yeteri kadar sergileyemediği bir gerçektir. Irak'tan Suriye'ye, Filistin'den Libya'ya, Kırım'dan Karabağ'a kadar nice can yakıcı meselede NATO kendisinden beklenen güçlü iradeyi ortaya koyamamıştır" diye konuştu.
Filistin - 21.06.2021
Eski Hollanda Başbakanı Dries van Agt, Filistin karşıtı politikaları nedeniyle partisinden istifa etti
Hollanda eski Başbakanı Dries van Agt, uzun yıllar liderliğini yaptığı hükümet ortağı Hıristiyan Demokrat Partinin (CDA) Filistin karşıtı politikaları nedeniyle partisinden istifa ettiğini açıkladı.
Filistin - 21.06.2021
Yunanistan Başbakanı Miçotakis: "Mısır ile ortak hedefimiz bölgemizde yeni maceraların yaşanmaması"
Filistin ve Libya konularına da değinen Sisi, Mısır'ın, Gazze'nin yeniden yapılandırması yönünde bir inisiyatifte bulunduğunu, Libya'da yıl sonunda seçimlerin yapılması gerekliliğinin yanı sıra yabancı askerlerin de bu ülkeden çekilmesi gerektiğini dile getirdi.
Filistin - 21.06.2021
Batman'da Filistin yararına kermes düzenlendi
Batman'da İHH İnsani Yardım Derneği ile Batman İnanç ve Düşünce Özgürlüğü Platformu tarafından Filistin yararına kermes düzenledi.
Filistin - 21.06.2021
Filistin, çocuk haklarını ihlal edenlerin yer aldığı "utanç listesi"ne İsrail'in de eklenmesini istiyor
Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'ten, çocuk haklarını ihlal edenlerin "utanç listesi" olarak da bilinen kara listeye İsrail'in dahil edilmesi talebinde bulundu.
Filistin - 21.06.2021
"Yıldırım Beyt-i Makdis Akademisi başlıyor
Gazeteci/Yazar Taha Kılınç'ın anlatımıyla gerçekleştirilecek olan Yıldırım Beyt-i Makdis Akademisi'nde, "Coğrafya ve Mekanlar", "Şehir Olarak Kudüs", "Osmanlı'nın Dağılışı, Ortadoğu ve Filistin", "Modern Dönemde Yahudi-Arap Mücadelesi", "Arap-İsrail Savaşları", "Şahsiyetler", "Kudüs'ün Kaderini Değiştiren 4 Suikast", "İslam ve Batı Dünyasının Kudüs Politikaları", "Filistin'de ve Kudüs'te Güncel Durum", "Görev ve Sorumluluklarımız" konu başlıkları üzerinden eğitim verilecek.
Filistin - 21.06.2021
Son dakika haberi: İsrail'in İngiltere'deki silah fabrikasını basan Filistin yanlısı eylemciler, üretimi durma noktasına getirdi
Edinilen son dakika haberine göre Filistin yanlısı eylemciler, İngiltere'nin Oldham kentinde İsrailli savunma şirketi Elbit Systems'a ait silah fabrikasında kontrolü ele geçirdi ve üretimi durma noktasına getirdi.
Filistin - 21.06.2021
Hamas heyetinin Fas ziyareti sona erdi
Heniyye, Filistin'deki son gelişmeleri görüşmek üzere gerçekleştirdiği Fas ziyareti kapsamında Başbakan Saadeddin Osmani, Meclis Başkanı Habib el-Maliki tarafından kabul edildi.
Filistin - 20.06.2021
Gazze'den tarım ihracatına getirilen engeller, 16 milyon dolar zarara neden oldu
Gazze'deki Filistin Tarım Bakanlığı, İsrail'in, Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı'na getirdiği kısıtlamalarla tarımsal ihracat ve pazarlamaya izin vermemesi sonucu oluşan zararın 16 milyon dolar olduğunu açıkladı.
Filistin - 20.06.2021
Almanya'da Hamas bayrağı yasaklanacak
Almanya'da koalisyon hükümetini oluşturan Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis grupları, Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) bayrağının yasaklanması konusunda uzlaştı.
Filistin - 20.06.2021
Filistin 1948 İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Hatib serbest bırakıldı
İsrail mahkemesi, Filistin 1948 İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Şeyh Kemal el-Hatib'i serbest bırakma kararı aldı.
Filistin - 20.06.2021
Ürdün'deki BM Sözcüsü: "Mülteciler vatanlarında barış ve huzur içinde yaşamayı ümit ediyor"
Ürdün'de ikamet eden Suriye, Filistin ve Iraklı milyonlarca mülteci, iç savaş, çatışmalar, işsizlik, yoksulluk gibi nedenlerle yıllar önce çıkmak zorunda kaldıkları ülkelerine dönmenin hayalini kuruyor.
Filistin - 20.06.2021
Filistin: Yeni hükümet kurulduğundan bu yana İsrail güçlerinin halkımıza yönelik şiddeti arttı
Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail'de yeni hükümetin kuruluşundan bu yana Filistinlilere yönelik şiddetin arttığını, ABD yönetiminin ise saldırıları durdurmak için herhangi bir baskı yapmadığını belirtti.
title