Filistin Haberleri

Filistin haber, Filistin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filistin - Bugün
Mısır Dışişleri Bakanı Shoukry'den, yeni İsrail hükümetine bölgesel barış sağalama çağırısı
Gazze Şeridi'ne yönelik 11 gün süren ve 21 Mayıs'ta İsrail ve Hamas arasında varılan ateşkesin ardından İsrail saldırıları sona ermişti. Ancak, dün Kudüs'te bulunan Şam Kapısı'nda fanatik Yahudilerin bayrak yürüyüşü sırasında Filistinliler ile çıkan arbedenin ardından İsrail savaş uçakları bir kez daha Hamas hedeflerini vurdu.
Filistin - Bugün
Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde Gazze için yardım kampanyası başlatıldı
Filistin'e destek için başlatılan yardım kampanyası için vakıfın Pınarbaşı Mahallesi'nde bulunan binasında basın toplantısı düzenledi.
Filistin - Bugün
İngiltere'de İşçi Partisi eski liderinden İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği hava saldırılarına tepki
Ateşkesin ardından ilk saldırı İsrail uçakları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinin doğusunda yer alan Muin bölgesinde Filistin direniş güçlerine ait bir mevziyi füzelerle hedef aldı.
Filistin - Dün
Kudüs'teki aşırı sağcı Yahudilerin provokatif "Bayrak Yürüyüşü" Lübnan'da protesto edildi
Başkent Beyrut'taki Birleşmiş Milletler Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) binasının önünde toplanan Lübnanlı ve Filistinliler, İsrail ve Yahudi yerleşimcilerin eylemlerine karşı Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya destek gösterisi düzenledi.
Filistin - Dün
İsrail, Batı Şeria'da, Doğu Kudüs'teki "Bayrak Yürüyüşü"nü protesto eden Filistinlilere müdahale etti
İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli noktalarında, aşırı sağcı Yahudilerin Doğu Kudüs'ün Şam Kapısı'nda "Bayrak Yürüyüşü"nü protesto eden Filistinlilere müdahalede bulundu.
Filistin - Dün
Katar Dışişleri Bakanı Al Sani, ülkesinin Mısır ile ilişkilerinin olumlu yönde ilerlediğini söyledi
Görüşmede Filistin meselesi ve Libya'daki son durumlar ile bölgedeki gelişmeler ele alınmıştı.
Filistin - Dün
İsrail polisinden Şam kapısı çevresinde Filistinlilere müdahale: 5 yaralı
İsrail polisinin, aşırı sağcı Yahudilerin işgali altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı'nda düzenleyeceği "Bayrak Yürüyüşü" eylemi öncesinde Filistinlilere müdahalesinde 5 kişi yaralandı.
Filistin - Dün
Son dakika haber | Aşırı sağcı Yahudilerin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı'nda İsrail polisi korumasındaki "Bayrak Yürüyüşü" olaylı...
Son dakika haber... Aşırı sağcı Yahudilerin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı'nda İsrail polisi korumasındaki "Bayrak Yürüyüşü" olaylı başladı.
Filistin - Dün
Uzmanlar İsrail'de kurulan yeni hükümetin uzun soluklu olmayacağını düşünüyor
Filistinlilere düşmanlığını gizlemeyen Bennett, İsrail'in Batı Şeria'nın yaklaşık yüzde 60'ını ilhak etmesini istiyor, Filistin devletinin kurulmasına karşı çıkıyor, Yahudi yerleşim birimlerine ve Gazze'deki tüm savaşlara destek veriyor.
Filistin - Dün
Kerem Şalom Sınır Kapısı'nın kapalı olması Gazzeli çiftçileri, 12 milyon dolarlık hasara uğrattı
Gazze Şeridi'ne yönelik 11 gün süren İsrail saldırıları, 21 Mayıs'ta İsrail ve Hamas arasında varılan ateşkesin ardından sona ermişti. Gazze ile İsrail ve Mısır'ı bağlayan Kerem Şalom Sınır Kapısı saldırıların başlamasıyla kapatılmıştı. Sınır kapısının kapalı olması sonucu Gazze Şeridi'nden diğer Filistin kentlerine ürünlerin ulaşamamasına neden oldu.
Filistin - Dün
İsrail siyasetinde Netanyahu sonrası dinamikler
23 Mart'ta yapılan seçimde parlamentoda kazanılan yedi vekilin Bennett'a getirisi ise "kingmaker" (iktidarı belirleyen yan aktör) rolü ve bunun karşılığında başbakanlık unvanı oldu. Aslında Bennett genel siyasi panoramada Netanyahu'nun da sağında mevzilenen, bir Filistin devleti kurulmasına keskin muhalefetiyle bilinen ve işgal altındaki topraklardaki yasadışı Yahudi mevcudiyetinin taviz vermez savunucusu olan uç kanattaki bir isim.
Filistin - 14.06.2021
Filistin Ulusal Konseyinden, BMGK'ye İsraillilerin tartışmalı "bayrak yürüyüşüne" engel olma çağrısı
Filistin Ulusal Konseyi, uluslararası toplum ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK), aşırı sağcı Yahudi örgütlerin yarın Kudüs'te "bayrak yürüyüşü" adı altında düzenlemeyi planladığı eyleme engel olmak için harekete geçme çağrısında bulundu.
Filistin - 14.06.2021
BM, İsrail'deki yeni hükümetten Filistin konusunda "iyi niyetli" hareket etmesini bekliyor
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, İsrail'deki yeni hükümetin, Filistin konusunda "iyi niyetli" adım atmasını temenni ettiklerini söyledi.
Filistin - 14.06.2021
İngiltere'de Müslümanların, politikaları sağa kayan İşçi Partisine desteği azaldı
Partinin, Müslümanların önemsediği konular olan eşitsizlikle mücadele, kamu hizmetlerine yatırım, ırkçılığın yanı sıra Filistin ve Keşmir gibi yerlerde adaleti savunmada net olduğunu göstermesi gerektiğini kaydeden Sultana, "Bu hem yapılması gereken doğru şey hem de bu anketin gösterdiği gibi seçimler açısından bir gereklilik.
Filistin - 14.06.2021
Dünya Müslüman Alimler Birliği, Filistin halkının desteklenmesi ve Mescid-i Aksa'nın korunması çağrısı yaptı
Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Muhyiddin Karadaği, uluslararası topluma, Filistin halkına destek olarak Mescid-i Aksa'ya yönelik baskın girişimlerini engelleme çağrısında bulundu.
Filistin - 14.06.2021
Son dakika... Filistin Başbakanı Iştiyye'den yeni İsrail hükümetine "işgale son verme" çağrısı Açıklaması
Son dakika haberler... Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, İsrail'de kurulan yeni koalisyon hükümetine, "işgale son verme ve Filistin halkının haklarını tanıma" çağrısında bulundu.
Filistin - 14.06.2021
Zarif'ten İsrail'deki iktidar değişikliği için "saldırganlık üzerine kurulan yapının uzun sürmeyeceği" yorumu Açıklaması
Netanyahu döneminde Filistinlilere yapılan saldırıları hatırlatan Zarif, "Filistinlilere karşı başlatılan uzun bir savaş ve saldırı dönemi ile İran'a yönelik tehditlerden sonra zorba düştü.
Filistin - 14.06.2021
İsrail askerleri Batı Şeria'da Filistinlilere ait 6 dükkânı yıktı
İşgal altındaki Batı Şeria'da Filistinlilere ait 6 dükkan "ruhsatsız" olduğu gerekçesiyle İsrail askerleri tarafından yıkıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Filistin Haberleri | Filistin Haber - Haberler - Filistin haberleri, son dakika filistin haber ve gelişmeleri burada. Mısır Dışişleri Bakanı Shoukry'den, yeni İsrail hükümetine bölgesel barış sağalama çağırısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.6.2021 19:10:04. #1.14#

title