Filistin Haberleri

Filistin haber, Filistin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filistin - Bugün
Son dakika haberleri! İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etti: 10 yaralı
Haremi-i Şerif'te kılınan sabah namazının ardından yüzlerce kişi, Kıble Mescidi ile Kubbetüs Sahra arasında toplanarak Filistin ve Hamas bayrakları açtı.
Filistin - Bugün
Sudan İsrail'i Kudüs'teki ihlalleri durdurmaya çağırdı
Sudan Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, uluslararası toplum, uluslararası meşruiyet kararlarına aykırı olarak daha fazla Filistin vatandaşını yerinden etme ve evlerinden çıkarma girişimlerini durdurması için İsrail hükümetine baskı yapmaya çağrıldı.
Filistin - Bugün
Filistin direniş örgütlerinden İsrail'e sert tepki
Fetih Hareketi Merkez Komitesi, İsrail'in Kudüs'te yaptıklarının devam etmesi durumunda, bunun, tüm Filistin topraklarında kapsamlı bir çatışmaya sebep olacağı uyarısında bulundu.
Filistin - Bugün
Nijeryalı Müslümanlar Kadir Gecesi'nde Filistinlilere dua etti
Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'daki Müslümanlar, Kadir Gecesi'ni dua ve namazlarla idrak ederek Filistinlilere dua etti.
Filistin - Bugün
Sudan'da Kadir Gecesi dualarla idrak edildi
Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu'nun da katıldığı programda namazlar kılındı, Müslümanlar ve Filistin için dualar edildi.
Filistin - Bugün
Eski Hamas Lideri Meşal, Kudüs'ün "Siyonist işgalcilerin ayakları altında kalmayacağını" söyledi
İşgal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlere sahne oluyor.
Filistin - Bugün
Kanada Parlamentosu'nda İsrail karşıtı imza kampanyası başlatıldı
Farooq, yaptığı yazılı açıklamada, Kanada Dışişleri Bakanı Marc Garneau'nun açıklamasını da eleştirerek şunları söyledi: "Bakan Garneau'nun açıklamasını takdir etsek de bu, 'iki tarafı sükunete çağırma' meselesi değildir. Bakan, eşit olmayan bir kınama yapmalıdır. Ramazan ayında İsrail güçlerinin Müslümanlar için en dokunulmaz yerlerden birine yaptığı bu korkunç saldırı ve uluslararası hukuka göre insan haklarını açıkça ihlal etmeleri, Kanada Hükümetince kategorik olarak kınanmalıdır." Muhalefetteki Yeni Demokrat Partiden Trudeau'ya çağrı Bu arada Kanada Federal Parlamentosundaki muhalefet partilerinden Yeni Demokrat Partinin Lideri Jagmeet Singh, Kanada Başbakanı Justin Trudea'ya Filistin'deki gelişmeler için tavır alması çağrısında bulundu.
Filistin - Bugün
İsrail, Gazze'de Hamas'a ait bir gözetleme noktasını vurdu
Filistin Sağlık Bakanlığı ya da Gazze'deki resmi makamlardan, saldırı sonucunda can ve mal kaybına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.
Filistin - Bugün
Bella Hadid, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına sosyal medyasından verdi veriştirdi
Filistin asıllı Amerikalı model Bella Hadid İsrail'in Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırılarına sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. "Eğer Amerikalıysanız bilin ki ödediğiniz vergilerin bu yaşananlarda payı var! İsrail'e her yıl 3.8 milyar dolar ödüyoruz. Bunu biliyor muydunuz?" diyen Hadid, masum insanların evlerinden edildiğini ve görüntülerin midesini bulandırdığını söyledi.
Filistin - Bugün
İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği, Mescid-i Aksa'daki saldırıları kınadı Açıklaması
TBMM Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB), TBMM'nin girişimiyle İsrail'in Filistinli Müslümanlara uyguladığı şiddet ve zulmü kınayan bir bildiri yayımladı.
Filistin - Bugün
İsrailli milletvekili, "Filistinlilere müdahalede gerçek mermi kullanılmasına izin verilmeli" çağrısı yaptı
İsrail parlamentosu Knesset'te aşırı sağcı görüşleriyle öne çıkan milletvekili Itamar Ben-Gvir, Doğu Kudüs'te İsrail saldırılarına direnen Filistinlilere karşı gerçek mermi kullanılmasına izin verilmesi gerektiğini söyledi.
Filistin - Bugün
Meclis Başkanı Şentop, İSİPAB'ın İsrail'in şiddet ve zulmünü kınayan bildirisini paylaştı
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği'nin (İSİPAB), TBMM Başkanlığının girişimiyle İsrail'in Filistinli Müslümanlara uyguladığı şiddet ve zulmü kınayan bir bildiri yayımladığını belirtti.
Filistin - Bugün
Mescidi Aksa ve çevresinde İsrail polisinin saldırıları sonucu 64 kişi yaralandı
Filistin Kızılayı, Kudüs ve çevresinde İsrail polisi ile Filistinliler arasında yaşanan arbedede 64 kişinin yaralandığını açıkladı.
Filistin - Bugün
Ürdün ve Filistin'den, İsrail'in Mescid-i Aksa'daki ihlallerini durdurması için uluslararası topluma çağrı
Ürdün ve Filistin, uluslararası toplumu, Mescid-i Aksa'daki ihlallerini durdurması için İsrail'e baskı yapmaya çağırdı.
Filistin - Bugün
Son dakika haber | Filistin Kızılayı, Kudüs ve çevresinde İsrail polisi ile Filistinliler arasında yaşanan arbedede 53 kişinin yaralandığını açıkladı
Son dakika gündem haberine göre Filistin Kızılayı, Kudüs ve çevresinde İsrail polisi ile Filistinliler arasında yaşanan arbedede 53 kişinin yaralandığını açıkladı.
Filistin - Dün
İsrail polisi Doğu Kudüs'ün Şam Kapısı'nda Filistinlilere müdahale etti
İsrail polisi işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Şam Kapısı'nda toplanan Filistinlileri dağıtmak için ses bombası kullandı.
Filistin - Dün
Gazze'de, Mescid-i Aksa'da İsrail'in saldırılara maruz kalan Filistinlilere destek gösterisi
Gazze-İsrail sınırında onlarca Filistinli genç, işgal altındaki Doğu Kudüs'te İsrail polisinin saldırılarına maruz kalan Filistinlilerle dayanışma gösterisi düzenledi.
Filistin - Dün
Suudi Arabistan ve Pakistan, Filistinlilerin haklarını destekleyen ortak bir açıklama yayımladı
Suudi Arabistan ve Pakistan, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulması başta olmak üzere Filistin halkının haklarını desteklediklerini açıkladı.
Filistin - Dün
Sanat dünyasından, İsrail'in Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki devam ediyor
Kültür ve sanat dünyası, İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'da cemaate saldırmasını kınadı.
Filistin - Dün
Arap ülkeleri ile kurumlarından, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına kınamalar sürüyor
Arap ülkeleri ve kurumları, İsrail polisinin dün akşam, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösterdi.
Filistin - Dün
Erdoğan: "Türkiye olarak her zaman olduğu gibi bugün de Kudüs'teki kardeşlerimizin, Filistin coğrafyasındaki tüm Müslümanların yanındayız."
Erdoğan: "Türkiye olarak her zaman olduğu gibi bugün de Kudüs'teki kardeşlerimizin, Filistin coğrafyasındaki tüm Müslümanların yanındayız."
Filistin - Dün
BM Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi'nden Doğu Kudüs'teki kutsal mekanlara saygı çağrısı
İsrail polisi, dün akşam teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa'daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etmiş, Filistin Kızılayı, İsrail polisinin müdahalesi nedeniyle 205 kişinin yaralandığını açıklamıştı.
Filistin - Dün
İsrail polisi işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şam Kapısı'nda toplanan Filistinlilere ses bombalarıyla müdahale ediyor
İsrail polisi işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şam Kapısı'nda toplanan Filistinlilere ses bombalarıyla müdahale ediyor.
Filistin - Dün
İsrail, sene başından bu yana işgal altındaki Kudüs'te 700 kişiyi gözaltına aldı
Filistin Esirler Cemiyeti, İsrail'in, yılın başından bu yana işgal altındaki Kudüs'te 25'i bugün olmak üzere 700 kişiyi gözaltına aldığını duyurdu.
Filistin - Dün
İsrail polisinin Mescid-i Aksa'da cemaate saldırması Bursa'da protesto edildi
Ramazan ayında yapılan bu saldırının bardağı taşıran son damla olduğunu belirten Tirfil, "Siyonist İsrail, Filistin devletinin ve toplumunun varlığını hiçe saymakta ve sistematik biçimde işgal ve soykırım suçları işlemektedir.
Filistin - Dün
Sadakataşı Derneği Kudüs'e ramazan yardımı ulaştırdı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Sadakataşı Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal, baskı ve işgal altındaki Filistin'e ulaştırdıkları yardımların insani ve manevi olarak önemli bir anlam taşıdığını belirtti.
Filistin - Dün
İsrail polisi, Kadir Gecesi öncesi yüzlerce Filistinlinin Kudüs'e ulaşmasını engelledi
İsrail polisi, Kadir Gecesi'ni Mescid-i Aksa'da geçirmek isteyen İsrail vatandaşı Filistinlileri taşıyan onlarca otobüsü Kudüs yakınlarından geri çevirdi.
Filistin - Dün
Filistin Ankara Büyükelçisi, DHA'ya konuştu
İsrail polisi, Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'daki Kıble Mescidi'nde yatsı namazı kılan cemaate karşı ses bombaları ve plastik mermi kullandı.
Filistin - Dün
Son dakika haberi: İsveç Dışişleri Bakanı Linde: "Kudüs'teki son şiddet olaylarından endişeleniyoruz"
Linde, Twitter hesabından, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'da ve Kudüs'ün diğer bölgelerinde Filistinlilere yönelik şiddet kullanmasına ilişkin açıklama yaptı.
Filistin - Dün
Rusya, İsrail'in Doğu Kudüs'te sivillere yönelik saldırısını kınadı
Rusya Dışişleri Bakanlığı, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinli sivillere yönelik saldırısını sert şekilde kınadı.
Filistin - Dün
BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü'nden Kudüs'teki kutsal mekanlara saygı gösterilmesi çağrısı
Filistin Kızılayı, İsrail polisinin müdahalesi sonucu 205 Filistinlinin yaralandığını açıklamıştı.
Filistin - Dün
Tunus, İsrail'in Mescid-i Aksa'da ibadet edenlere yönelik saldırısını kınadı
Tunus Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, uluslararası topluma, İsrail'in sistematik ihlallerine ve gerginliği tırmandıran tehlikeli adımlarına karşı Filistin halkına gerekli korumanın sağlanması çağrısında bulunuldu.
Filistin - Dün
Rusya'dan Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'e kınama
Rusya Dışişleri Bakanlığı, İsrail polisinin işgal altındaki Kudüs'teki Mescid-i Aksa'da teravih namazını kılan Filistinlilere yönelik saldırısını kınadı.
Filistin - Dün
Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "İsrail'in Mescid-i Aksa'daki Müslümanlara yönelik saldırısını kınıyoruz"
İsrail'in tüm dünyanın gözü önünde Filistin halkına zulüm ettiğini belirten Arslan, İsrail'in İslam'a ve Müslümanlara olan düşmanlığını açıkça ortaya koyduğunu hatırlattı.
Filistin - Dün
Son dakika! Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığından 'İsrail ile ilişkileri kesme' çağrısı
Son dakika haberleri: Gazze'deki Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı, İsrail güçlerinin Kudüs'te dün gerçekleştirdiği saldırıların ardından Arap ülkelerine 'İsrail ile ilişkileri kesme' çağrısında bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Filistin Haberleri | Filistin Haber - Haberler - Filistin haberleri, son dakika filistin haber ve gelişmeleri burada. İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etti: 10 yaralı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 08:46:11. #1.15#

title