Filistin Haberleri

Filistin haber, Filistin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filistin - Dün
Gazzeli çiftçiler İsrail saldırılarının ardından buruk bir hasat dönemi geçiriyor (1)
Gazze'nin kuzeyinde İsrail sınırına yakın tarım arazilerinin sahibi Filistinliler, İsrail'in 11 gün süren son saldırıları sonrasında tarlalarında meydana gelen hasar nedeniyle bir kez daha buruk bir hasat dönemi yaşıyor.
Filistin - Dün
Hamas Sözcüsü'nden, BAE Dışişleri Bakanı'nın Hamas'ı terör örgütü DEAŞ'a benzetmesine tepki
Bu tutumun, tüm milliyetçi anlayışlarla çeliştiğini belirten Kasım, siyonist propagandalara hizmet ettiğini ve Filistin'de direnişi destekleyen Arap kamuoyunun yönelimlerine ters düştüğünü kaydetti.
Filistin - Dün
İsrail ordusu Batı Şeria'da top oynayan 3 çocuğu gözaltına aldı
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail ordusuna bağlı güçler, Beytullahim kentinde Aide Mülteci Kampı'na baskın düzenledi. İsrail askerleri, top sahasında futbol oynayan 3 Filistinli çocuğu gözaltına aldı.
Filistin - 12.06.2021
Son dakika haber... Filistin Dışişleri Bakanlığı: Netanyahu, Filistinlilerin kanı pahasına kendisini kurtarmaya çalışıyor
Son dakika haber... Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Filistinlilerin kanını akıtarak kendisini suçlu sandalyesinden kurtarmaya çalıştığını bildirdi.
Filistin - 12.06.2021
İngiltere'de Müslüman kadın milletvekili Sultana: "Irkçılık ve tacizle yüzleşmeye alışmak zorunda kaldım"
Sultana, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, özellikle İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ilişkin yaptığı konuşmaların ardından sosyal medyada kendisine yönelik çok sayıda saldırgan mesajın paylaşıldığını belirtti.
Filistin - 12.06.2021
Son dakika haber... BAE Dışişleri Bakanı'ndan Hamas'a "terör örgütü DEAŞ" benzetmesi
Ebu Zuhri, BAE'li Bakan'ın söz konusu konuşmasıyla "ümmetin meseleleri ve Filistin'e düşman olduğunu teyit ettiğini" belirtti.
Filistin - 12.06.2021
Beşir Derneği, kurban bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için hazırlıklarını tamamladı
Dernek, başta Türkiye olmak üzere Mali, Tanzanya, Somali, Filistin, Yemen gibi coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine bağışçılarının kurban emanetlerini ulaştıracak.
Filistin - 12.06.2021
ABD'de 500'den fazla gazeteciden Filistin haberlerinde gerçeğin yansıtılması için ortak mektup
NEW ABD medyasında görev alan 500'den fazla gazeteci, ülkedeki haberlerde Filistin'deki İsrail işgali ve politikalarıyla ilgili gerçeklerin yansıtılmasını talep eden ortak bir mektup yayımladı.
Filistin - 12.06.2021
Filistin, Türkiye'nin ticari ayrıcalık tanıdığı ülkeler arasına katılmasını memnuniyetle karşıladı
Filistin Ekonomi Bakanı Halid el-Useyli, Türkiye'nin Filistin'i ticarette ayrıcalık uyguladığı ülkeler arasına dahil etmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
Filistin - 11.06.2021
Fas'ta düzenlenen uluslararası film festivalinde Türk filmi "Kraliçe Lear" en iyi film ödülünü aldı
Festivalde, Fas ve Türkiye'nin yanı sıra Tunus, Suriye, Lübnan, Filistin, Fransa, İspanya, Belçika, Yunanistan, Bulgaristan, Lüksemburg, Slovenya, Hırvatistan ve Bosna'dan filmlerin seyirciyle buluştuğu kaydedildi.
Filistin - 11.06.2021
Nijeryalı Müslüman örgütlerden Filistinlilerin haklarının korunması çağrısı
Nijerya'da faaliyet gösteren Müslüman örgütler, İsrail'in saldırılarına tepki göstererek Filistinlilerin haklarının korunması çağrısı yaptı.
Filistin - 11.06.2021
Son dakika haberi! İsrailli aşırı sağcılar, koalisyondan vazgeçmeyen Yamina lideri Bennett için "ölüm büyüsü" yapılmasını istedi
Haberde, Filistinlilerle Oslo Anlaşmasını imzalayan eski İsrail Başbakanı İzak Rabin'in evinin önünde suikasta uğramadan bir ay önce Ekim 1995'te sağcılar tarafından böyle bir tören gerçekleştirildiğine işaret edildi.
Filistin - 11.06.2021
Türkiye, Filistin'i ticarette ayrıcalık uyguladığı ülkeler arasına dahil etti
Türkiye'nin Bölgesel Konvansiyon kapsamı tercihli menşe kurallarını uyguladığı ülkeler arasına Filistin dahil edildi.
Filistin - 11.06.2021
İsrail'de toplumsal kaos derinleşebilir
Bölgesel ve küresel etkilerinin devlet düzeyinin ötesinde yaşandığı bir çatışma konusu olan İsrail-Filistin meselesi, son bir ay içerisinde de çok boyutlu krizlerin ortaya çıktığı bir açmaz olarak dünya gündeminin bir numaralı "güvenlik sorununu" teşkil etti.
Filistin - 11.06.2021
Rusya, Filistin'deki Rusların tahliyesi için Kahire'ye 2 uçak gönderdi
Rusya, İsrail tarafından Filistin topraklarına gerçekleştirilen saldırılarından sonra Gazze Şeridi'nde bulunan Rusların tahliyesi için 2 uçak gönderdi.
Filistin - 11.06.2021
Hamas: Ateşkesin devam etmesi için Gazze bir an önce imar edilmeli
Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Halil el-Hayye, El-Aksa televizyon kanalına Gazze'nin imarı, Kudüs ve Filistinli gruplar arasındaki diyaloglara ilişkin açıklamalarda bulundu.
Filistin - 11.06.2021
Bursasu sınırları aşıyor
7 farklı ülkeye ihraç ediliyor Son teknoloji makine parkuru, ürün kalitesi, hijyen standartları, teslimat, satış sonrası hizmetler ve müşteri ilişkilerinde üst düzey bir hizmet anlayışı sunan Bursasu, uluslararası alanda sektöründe öncelikli tercih edilen firmaların başında geliyor. Covid-19 salgını ve pandemi şartları nedeniyle ihracatta yaşanan lojistik sıkıntılara rağmen dış pazarda payını artıran Bursasu, başta Almanya olmak üzere Hollanda ve Belçika'yı da Bursa'nın kaynak suyu ile tanıştırdı. Özellikle körfez ülkelerinde oldukça rağbet gören Bursasu, Kuveyt, Katar, Libya ve Filistin'de de tüketiciyle buluştu.
Filistin - 10.06.2021
Hamas ve İslami Cihad liderleri, Kahire'de İsrail'in Gazze saldırılarının ardından yaşanan gelişmeleri görüştü
Filistin direnişinin eylemde ve siyaset sahasında ihtiyaç duyduğu birliğe vurgu yapan Hamas ve İslami Cihad, Filistin halkının mücadele ve cihat etrafında birliğini koruması ve zorluklara karşı koymada aynı safta birleşerek sağlam bir duruş sergilemesi gerektiğini ifade etti.
Filistin - 10.06.2021
Sadakataşı Derneği, vekaletle kurban kesim bedelini açıkladı
Hisse bedeli 750 TL Dernek, kurban hisse bedelini bu yıl 4 ayrı fiyat kategorisi üzerinden belirledi. Buna göre Afrika ve Asya ülkelerinin bulunduğu birinci bölge için 750 lira, Türkiye, Yemen ve Uzak Asya ülkelerinin bulunduğu ikinci bölge için 1200 lira, Balkanlar ve Ortadoğu'nun olduğu üçüncü bölge için 1500 lira, Filistin, Irak, İspanya ve Kıbrıs'ın olduğu dördüncü bölge için kurban hisse bedelini 2 bin 500 lira olarak belirlendi.
Filistin - 10.06.2021
Deniz Feneri Derneği 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini belirledi
Bu yılın kurban vekalet ücretini yurt içinde ve Suriye'de 1650 TL, yurt dışında 880 TL olarak belirleyen dernek, kurban vekalet bedelini Filistin'de 2500 TL, Yemen, Lübnan ve Balkanlarda 1400 TL olarak açıkladı.
Filistin - 10.06.2021
İsrail güçlerinin Batı Şeria'daki baskını sırasında hayatını kaybeden 2 Filistinli toprağa verildi
İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde bulunan Cenin kentine düzenlediği baskın sırasında yaşamını yitiren 2 Filistinli son yolculuklarına uğurlandı.
Filistin - 10.06.2021
Son dakika haber: KKTC Meclis Başkanı Sennaroğlu ile Başbakan Ersan Saner, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu kabul etti
"Filistin'in de bugün bir ana vatanı olsaydı, İsrail tarafından uğradığı soykırıma uğramazdı" CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, daha sonra Başbakan Saner ile görüştü.
Filistin - 10.06.2021
Heniyye liderliğindeki Hamas heyeti Kahire'de Mısır İstihbarat Başkanı ile görüştü
Hamas'ın resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, Kahire'deki görüşmede tarafların İsrail'in düzenlediği son saldırılar karışışında Filistin direnişinin gösterdiği mücadele ve elde ettiği başarının yanı sıra bölgesel meseleleri ele aldığı ifade edildi.
title