Jandarma Haberleri

Jandarma haber, Jandarma son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jandarma - Bugün
İl Güvenlik ve Asayiş Toplantısı
Her hafta pazartesi günleri yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç ile İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç katıldı.
Jandarma - Bugün
Kırklareli'nde trafik kazasının ardından çıkan kavgada 1 kişi öldü
Jandarma olay yerinden kaçan zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.
Jandarma - Bugün
Erzincan'da bir kadın evinde ölü bulundu
Eve giden muhtar, kapının açılmaması üzerine jandarmadan yardım istedi.
Jandarma - Bugün
Sayın Kaymakamımızdan Şehit Ailesine Ziyaret
Sayın Kaymakamımızdan Şehit Ailesine ZiyaretSayın Kaymakamımız Turgut GÜLEN, Emniyet Müdür V. Savaş ÖZKAYA, İlçe Jandarma Komutanı Kadir ER, 04. 01.
Jandarma - Bugün
Sahte savcı 138 bin lirasını dolandırdı
Olay, Çarşamba ilçesi Gökçeçakmak Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ç.'yi telefonla arayan kimliği belirsiz şahıs, kendisini 'cumhuriyet başsavcısı' olarak tanıttı. Dolandırıcıya inanan M.Ç., verdiği hesap numarasına 138 bin lira para aktardı. Daha sonra dolandırıldığını anlayan M.Ç., jandarmaya şikayette bulundu.
Jandarma - Bugün
Vali, Sonel, "Aşılama Çalışmalarındaki Başarımızı, Vaka Sayılarımızı Azaltarak da Göstermeliyiz"
Her hafta Pazartesi günleri yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı, bugün de Vali Tuncay Sonel'in başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Toplantı Salonunda yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısına, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, İlçe Kaymakamları video konferans yoluyla, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın, ODÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ömür Çağlıyan katıldı. Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın tarafından bir sunum yapıldı. Dr. Fatih Aydın, Covid-19 Pandemisi Değerlendirme sunumunda, haftalık yeni vaka sayıları, aktif vaka sayıları, ilçelerimizin günlük yeni vaka sayıları, hastane kapasitesi doluluk verileri, yoğun bakım doluluk oranı, ilçelere göre vaka başı temaslı sayıları, haftalık denetim verileri, çağrı merkezi verileri, aşı bilgileri, aşı sayıları, açıklanan hedef nüfusa göre aşılama oranı ile ilgili Ordu'nun Koronavirüs tablosuna ilişkin detaylı bilgilendirmede bulundu ve alınması gereken tedbirlere ilişkin görüş ve önerileri dile getirdi. Covid-19 Pandemisi ile yoğun bir mücadele yürütüldüğünü ve bu mücadelede 84'üncü haftanın geride kaldığını belirten Vali Tuncay Sonel, "İlimizde 18 yaş ve üzeri hedef nüfus olan 627. 042 kişinin tamamını aşılamayı hedefledik. Hedef nüfusumuzdan bugüne kadar 555. 250 birinci doz, 523. 527 ikinci doz, 149. 767 üçüncü doz olmak üzere toplamda 1. 228. 544 doz aşı yapıldı. Birinci doz aşı yapılma oranında %86, 55'lik oranla şu anda Türkiye birincisi durumdayız. En az iki doz aşı olmuş 12 yaş ve üzerinde ise %78, 31'lik oranla Türkiye genelinde ilk sıralarda yer almaktayız. Bu oranı daha da yukarılara çıkarmak istiyoruz. Özverili ve fedakarca çalışmalarıyla ilimiz aşılama çalışmalarında birinci konuma taşıyan sağlık çalışanlarımıza, ilçe kaymakamlarımıza, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimize, güvenlik birimlerimize ve katkısı bulunan, emeği geçen herkese ve aşısını düzenli yaptıran Ordulu hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. " dedi. Vatandaşlarımıza uyarılarda da bulunan Vali Tuncay Sonel, "İlimizde az da olsa aktif vaka sayılarında bir azalma olduğunu görüyoruz. Aşılama çalışmalarındaki başarımızı, vaka sayılarımızı azaltarak da göstermeliyiz. Vatandaşlarımızdan istirhamımız; maske, mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uymaları, cadde ve sokaklarda, cenaze, düğün, nişan gibi kalabalık ortamlarda, kapalı mekanlarda maskelerini çıkartmamalarıdır. Havaların soğumaya başladığı bugünlerde vatandaşlarımızı daha hassas ve dikkatli olmaya davet ediyoruz. Özellikle aşılarını yaptırmayan vatandaşlarımızın aşılarını mutlaka yaptırmalarını istiyoruz. Biz de kaymakamlarımızla, emniyet, jandarma, sağlık birimlerimizle birlikte sahada olacağız.
Jandarma - Bugün
Motosiklet sürücüsünün çorabından uyuşturucu çıktı
Kırklareli'nde jandarma ekiplerince durdurulan motosiklet sürücüsünün çorabından uyuşturucu çıktı.
Jandarma - Bugün
Güvenli ve İyi Bir Eğitim İçin Her Türlü Tedbiri Alacağız
Eğitim-öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçirilebilmesi amacıyla, Vali Ersin Yazıcı başkanlığında "Okul Güvenliği Toplantısı" gerçekleştirildi. İl genelinde okulların güvenliği için alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıya Vali Yazıcı'nın yanı sıra Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutan vekili Albay Levent Akay, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
Jandarma - Bugün
Kırklareli'nde 22 kaçak göçmen yakalandı
Alınan bilgiye göre, Pınarhisar ve Kofçaz ilçelerinde kaçak göçmen olduğu bilgisine ulaşan jandarma ekipleri çalışma başlattı.
Jandarma - Bugün
Son Dakika | Kayseri'de jandarmanın uyuşturucu operasyonunda bir zanlı yakalandı
Edinilen son dakika haberine göre Kayseri'de düzenlenen operasyonda 2 kilo 753 gram sentetik uyuşturucu ele geçilirdi, bir zanlı gözaltına alındı.
Jandarma - Bugün
Kırklareli'nde asayiş
Çorabına uyuşturucu madde saklayan şüpheli yakalandı Babaeski ilçesinde jandarma ekipleri üzerinde uyuşturucu madde yakalanan kişiyi gözaltına aldı.
title