Terör Haberleri

Terör haber, Terör son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Terör - Bugün
Arap ülkeleri ile İslami kurum ve hareketlerden İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına kınama
Ezher Şeyhi Ahmed et-Tayyib, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa ve işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki saldırıları, "vahşi bir terörizm" olarak nitelendirdi.
Terör - Bugün
ABD'den hem İsrail hem de Filistin tarafına "sükuneti sağlama" ve "şiddete son verme" çağrısı
Şeyh Cerrah konusunda İsrail tarafına uyarı ABD'nin bölgede gerginliği artıracak tek taraflı adımları desteklemediği vurgulanan açıklamada, şu değerlendirme yapıldı: "Çoğu, nesillerdir orada yaşayan Kudüs'ün Şeyh Cerrah ve Silvan mahallelerindeki Filistinli ailelerin evlerinden çıkarılması durumundan dolayı da derin şekilde endişeliyiz. Yetkililere, Şeyh Cerrah mahallesi sakinlerine şefkat ve saygı ile davranma, bu karmaşık tarihi davaları kendi bütünlüğü içinde ele alma ve gerçek insanların hayatını nasıl etkilediğini değerlendirme çağrısı yapıyoruz." Ayrıca Batı Şeria'da devam eden ev boşaltma, yeni yerleşim yerleri inşası veya yıkımı ve terör eylemlerinin, bölgede barışı zora soktuğu belirtilen açıklamada, ABD'nin hem İsrailli hem de Filistinli yetkililerle yakın temas halinde olduğu ifade edildi.
Terör - Bugün
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, İsrail'in zulmünün örtülmesinin yeni pervasızlıklara yol açtığını söyledi Açıklaması
Oktay, A Haber'de telefonla katıldığı canlı yayında, İslam dünyasının dağınıklığının getirdiği fırsatları değerlendiren İsrail devletini, terör estiren bir devleti gördüklerini belirtti.
Terör - Bugün
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, ibadet eden masum insanlara saldırmanın apaçık bir terör olduğunu söyledi Açıklaması
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail'in Mescid-i Aksa baskınına ilişkin, "Sessiz kalan batı dünyasına, batı devletlerine soruyoruz; söyleyecek bir sözünüz yok mu? Bizim var.
Terör - Bugün
UMED'den Mescid-i Aksa saldırısında yaralanan AA Orta Doğu Editörü Boyraz'a geçmiş olsun mesajı Açıklaması
Mescid-i Aksa saldırısında yaralanan AA'nın Orta Doğu Editörü ve UMED Orta Doğu Temsilcisi Turgut Alp Boyraz'a geçmiş olsun dileklerinin sunulduğu açıklamada, şunlar kaydedildi: "İsrail polisinin Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'daki Kıble Mescidi'nde yatsı namazı kılan cemaate ses bombaları ve plastik mermi ile saldırması, gazetecileri de açıkça hedef alması barbarlıktır, ahlaksızlıktır, terördür.
Terör - Bugün
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, TÜGVA Gelişim Akademisi'ne konuk oldu: (2)
Türkiye'nin Güney Kafkaslar'da yeni bir denklemin oluşturulmasını temin ettiğini dile getiren Kurtulmuş, Suriye'nin kuzeyinde ve Irak'ın kuzeyinde terör örgütlerine verilen onca dış desteğe rağmen, Türkiye'nin yaptığı operasyonlarla terör örgütlerine ciddi şekilde diz çöktürdüğünü, orada kurulacak sözde terör devletinin kurulmasına engel olduğunu anlattı.
Terör - Dün
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: "Siyonist katil İsrail, Mescid-i Aksa'yı derhal terk etmeli"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Siyonist katil İsrail, Mescid-i Aksa'yı derhal terk etmeli ve bu alçak saldırıları sona erdirmelidir. Yeter artık! Bu saldırganlık sadece işgalci İsrail'in değil buna sessiz kalan tüm dünyanın ayıbıdır. Uluslararası camia İsrail'i durdurmalıdır. Filistinlilerin evlerini zorbalıkla işgal eden terör devleti İsrail'in ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya ses bombalarıyla yaptığı saldırıyı şiddetle lanetliyorum" ifadelerine yer verdi.
Terör - Dün
Son dakika haber | Kurtulmuş: Terör devleti İsrail'in ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya ses bombalarıyla yaptığı saldırıyı şiddetle lanetliyorum
Son dakika gündem haberine göre AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Filistinlilerin evlerini zorbalıkla işgal eden terör devleti İsrail'in ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya ses bombalarıyla yaptığı saldırıyı şiddetle lanetliyorum" dedi.
Terör - Dün
TBMM Başkanı Şentop'tan, İsrail'in Mescid-i Aksa'da cemaate saldırmasına tepki Açıklaması
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İsrail'in Mescid-i Aksa'da cemaate saldırmasına ilişkin, "Bu gece, Mescid-i Aksa'da, namaz kılan cemaate saldırı açık bir devlet terörüdür.
Terör - Dün
Azerbaycan'dan Ermeni esirlerin serbest bırakılması çağrısına karşı Fransa ve Kanada'ya tepki
Bunun Azerbaycan tarafından atılan ilk insani adım olmadığını hatırlatan Abdullayeva, Azerbaycan'ın askeri operasyonların devam ettiği dönemde bile Ermeni esirleri karşı tarafa teslim etiğini ifade etti. Askeri operasyonlar sona erdikten sonra Azerbaycan'ın 70'den fazla Ermeni esiri iade ettiğini vurgulayan Leyla Abdullayeva, "Buna karşılık Ermenistan, çok zor elde edilen kırılgan barışa zarar vererek, operasyonlar durdurulduktan yaklaşık 20 gün sonra Azerbaycan topraklarına askerlerini göndermiş, bu askerler tarafından gerçekleştirilen terör eylemi sonucunda 4 Azerbaycan askeri yaşamını yitirdi, 1 sivil yaralandı" ifadelerini kullandı.
Terör - Dün
Son dakika haber | İçişleri Bakanlığı, Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda, 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Son dakika gündem haberine göre İçişleri Bakanlığı, Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda, 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Terör - Dün
Son dakika haberi! İçişleri Bakanlığı: "Eren-7 operasyonu kapsamında, Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca Ovacık kırsalında, kahraman Jandarma Komando ve Jandarma Özel...
Son dakika habere göre İçişleri Bakanlığı: "Eren-7 operasyonu kapsamında, Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca Ovacık kırsalında, kahraman Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekat birliklerince gerçekleştirilen operasyonda; teröristlerle çıkan çatışmada, 3 bölücü örgüt mensubu etkisiz hale getirilmiştir.
Terör - Dün
DSÖ'ye göre en az 46 milyon yerinden edilmiş kişi Kovid-19 aşı programlarından yararlanamıyor
Bu arada insan hakları kuruluşları, tüm göçmenler, sığınmacılar ve yerinden edilmiş diğer gruplar aşılansa dahi, halen dünya genelinde terör örgütleri veya asilerin kontrolündeki bölgelerde 60 ila 80 milyon insanın da aşılara erişim imkanı bulamayacağı uyarısını yapıyor.
Terör - Dün
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Anneler Günü'nü kutladı
Annelerin yüzlerinin gülmesi için çalışmalarının kendileri için büyük hizmet olduğunu ifade eden Karaloğlu, şunları kaydetti: "Bir annenin evlat acısı ve hasreti dünya hayatındaki en büyük acılardandır. Tarihin tüm yaşanmışlıklarına tanıklık etmiş Diyarbakır'ımız, annelerimizin evlatlarına duydukları hasrete tanıklık ediyor. Diyarbakır annelerimiz, terör örgütüne karşı evlatları çalınan anneler olarak iradelerini ortaya koyarak direniş gösteriyor.
Terör - Dün
İran lideri Hamaney: "İsrail bir ülke değil terör üssüdür"
İran lideri Ali Hamaney, İsrail'in Filistinlilere yönelik ihlallerini eleştirerek, "İsrail bir ülke değil, terör üssüdür.
Terör - Dün
İran Dini Lideri Hamaney: "İsrail bir devlet değil terörist üssüdür"
İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, İsrail'in devlet olmadığını ve Müslümanlar aleyhinde kurulan bir terörist üssü olduğunu söyledi.
Terör - Dün
AB-İngiltere ilişkileri ekseninde Kuzey İrlanda Protokolü'nün geleceği
Ticaret anlaşması sürecinde tarafları en çok zorlayan konulardan biri Kuzey İrlanda meselesi oldu. Özellikle Ocak ayından itibaren anlaşmanın getirdiği uygulamalardan memnun olmayan Kuzey İrlandalı Protestanların başrolde olduğu sokak olayları ülkenin sosyal hayatına etkisini giderek artırıyor ve AB-İngiltere ekseninde yeni gerilimleri beraberinde getiriyor. Kuzey İrlanda, 1960'lardan itibaren İrlanda'nın Birleşik Krallıktan bağımsız bir devlet olmasını isteyen ve genelde Katolik etnik milliyetçi gruplarla Birleşik Krallık yanlısı ve genelde Protestan birlik yanlıları arasındaki gerilimlere sahne olmuştu. Bu durum hem siyasi olarak krizlere hem de paramiliter gruplar aracılığıyla terör eylemlerine kadar uzanan bir dizi şiddet olaylarına yol açmıştı.
Terör - Dün
6 Mayıs 2021 Haberleri
6 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Terör - Dün
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı: (4)
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziantep'te bir camide yaşanan olaylarla ilgili, "silahlı terör örgütlerini övme" gerekçesi ile kayyum atanan ve hakkındaki kapatma davası devam eden Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının eski yöneticisi Alparslan Kuytul'a işaret ederek, "Biz bununla sabah...
Terör - Dün
Son Dakika | İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı (2) Açıklaması
İBB Başkanı İmamoğlu'na yönelik soruşturma iddiasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Soylu, şunları söyledi: "Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı, 'Bizim memlekette gezerken insanlar eli arkasında gezerler' diyor. Ben de Karadeniz'in çocuğuyum, İstanbul'da doğduk ama her yaz memlekete giderdik. Bizim memleket rampadır. Çarşıya gidersiniz, köye çıkarsınız rampadan çıkarken elinizi böyle koyarsınız neden koyarsınız, belinizi sağlam tutmak için koyarsınız. Ama büyüklerin yanında çocuklar ellerini arkaya koymazlar. Biz çocukken öyle yapınca büyüklerimiz 'İndir o ellerini' derlerdi. Camilerde, özellikle mezarlık yerlerde eller arkaya konulmaz. Saygı, edep ve terbiyedir. Anadolu'nun her yöresinin kendine ait birtakım adetleri vardır. Ama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bu törende ne için var? İstanbul'un fatihi Fatih Sultan Mehmet Han için, fethin ertesi günü kabrini ziyaret etmek için, ona dua etmek için, İBB Başkanı sıfatıyla var. Oradaki hazirun da onun için orada. Vatandaş da bunun Fatih Sultan Mehmet'e saygısızlık olduğunu düşünüyor. Bu görüntüleri gördükten sonra ben de saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Bu bir vatandaşımızın şikayeti. Böyle bir görüntü olamaz. Başka bir şikayet daha var, o da şu, diyor ki 'Siz terör örgütünün desteklediği siyasi partinin belediye başkanına gidiyorsunuz suçluyu, suçu övüyorsunuz ve diyorsunuz ki sizin görevden alınacak olmanızı kabul etmiyorum, diyorsunuz' diyerek vatandaş onu da şikayet ediyor.
Terör - 06.05.2021
Son dakika haberleri! Fas, Almanya'nın Rabat Büyükelçisi Zohur el-Alavi'yi Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı
Açıklamada ayrıca Alman yetkililerin Fas güvenlik kaynaklarından aldığı "önemli bilgileri" eski bir terör suçlusuna verdiği aktarılırken, ayrıntılı bilgiye yer verilmedi.
Terör - 06.05.2021
Esed rejiminin İdlib'de bir araca ısı güdümlü füzeyle düzenlediği saldırıda 1 sivil öldü
Ancak rejim ve İran destekli teröristler, Rusya'nın hava desteğiyle 4 bölgeden 3'ünü ele geçirip İdlib'e yöneldi.
Terör - 06.05.2021
Fransa'da ana akım medya kamu diplomasisinin aracı mı?
Devlet politikaları ile medya değerlendirmeleri arasındaki paralellikler Türkiye ile ilgili paralelliklerin en dikkat çekici olanı, PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG ile ilgili dile getirilen "müttefiklerimiz" ifadesi. Her vesileyle anımsattığımız gibi, eski Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande Zeytin Dalı operasyonumuz sırasında YPG için "öz müttefiklerimiz" (nos propres alliés) ifadesini kullanmıştı. Bu yaklaşım Macron döneminde de sürdürülüyor; ana akım medyada YPG'nin PKK'nın kolu, dolayısıyla terör örgütü olduğuna ilişkin değerlendirmeler yer almıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Terör Haberleri | Terör Haber - Haberler - Terör haberleri, son dakika terör haber ve gelişmeleri burada. Arap ülkeleri ile İslami kurum ve hareketlerden İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına kınama.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 07:35:17. #1.16#

title