Terör Haberleri

Terör haber, Terör son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Terör - Bugün
PKK'nın 'merkez komite üyesi', MİT operasyonuyla etkisiz hale getirildi
MİLLİ İstihbarat Teşkilatı (MİT), Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan, terör örgütü PKK'nın sözde merkez komite üyesi Engin Karaaslan'ı (57) Suriye'de silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.
Terör - Bugün
Eskişehir'de terör operasyonlarında yakalanan 8 şüpheliden 3'ü tutuklandı
Eskişehir'de, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince terörle mücadele kapsamında son 1,5 aylık süreçte yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 8 zanlıdan 3'ü tutuklandı.
Terör - Bugün
Son dakika haberleri | Yemen hükümeti: Husiler, 2014'ten bu yana Marib'e 300'ü aşkın füze saldırısı düzenledi
Açıklamada, uluslararası toplumun, Husilerin terör eylemleri ve siviller ile iç göçmenlerin bulunduğu kamplara yönelik mükerrer saldırıları karşısında sessiz kalmasına tepki gösterildi.
Terör - Bugün
Bitlis Mutki Kırsalında Toprağa Gömülü Vaziyette 10 Kilo Patlayıcı ve 22 Adet El Bombası Ele Geçirildi
Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde operasyonlarını arttırarak, terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir.
Terör - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (1)
Erdoğan, geçmişlerindeki sömürgecilik ve soykırım ayıplarının hesabını veremeyenlerin son asırda başlattıkları iki büyük dünya savaşının yol açtığı ağır kayıpları ve terör örgütleri karşısında verdikleri kötü imtihanın samimi muhasebesini yapmaktan da kaçtıklarını ifade etti.
Terör - Dün
Pakistan'dan Afganistan sebebiyle İslamabad'ın suçlanmaması talebi
Pakistan'da 80 binin üzerinde can kaybı yaşandı Han, 2006 ve 2015 arasında 50 militan grubun Pakistan devletine karşı cihat ilan ettiğini ve bu süre zarfında 16 bin terör saldırısının gerçekleştirildiğini kaydetti.
Terör - Dün
Türk Konseyinin bildirisinde Afganistan'da kalıcı barışa destek vurgusu
Afganistan topraklarının herhangi bir terör örgütü tarafından başka bir ülkeye tehdit veya saldırı amaçlı olarak kullanılmayacağının güvencesi ile Afganistan'da terörü önleme ve terörle mücadelenin önemini vurgulandığı ifade edilen bildiride, yasa dışı uyuşturucu üretimi ve ticaretinin Afganistan halkına ve uluslararası topluma verdiği ciddi zarara dikkat çekildi.
Terör - Dün
Valimiz Hüseyin Öner, muhtarlarla toplantıda bir araya geldi (27.09.2021)
Koronavirüs ile mücadele kapsamında aşı çalışmalarının önemi, hayvan hırsızlıklarını önleme çalışmaları, yaylalarda terör örgütlerinin barınma ihtimaline karşın önlemler başta olmak üzere çeşitli konular hakkında muhtarları bilgilendiren Valimiz konuşmasında şunları ifade etti: "Değerli muhtarlarımız, sizlerin bizlere ileteceği sıkıntı ve sorunları, kamu hizmetlerine ilişkin istek ve arzuları dinlemek hem de kamu hizmetlerinin kırsalda ve mahallelerimizde, kurumlarımız da etkinliği ve verimliliği artırmaya yönelik sizlerden beklentilerimizi aktarmak, kamu hizmetlerinin ifasında bir köprü görevi gören muhtarlarımızla koordinasyon sağlamak için senede birçok kez buluşuyoruz.
Terör - Dün
FETÖ'nün jandarma mahrem yapılanması soruşturmasında 27 şüpheli itirafçı oldu
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Jandarma Genel Komutanlığı yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 51 kişiden 27'si itirafçı oldu.
Terör - Dün
Son dakika haberleri | Jandarma Genel Komutanlığı'na yönelik FETÖ soruşturmasında 27 kişi itirafçı oldu
Son dakika haber: Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki yapılanmasına yönelik soruşturmada 27 kişi itirafçı oldu.
Terör - Dün
Son dakika... Bakan Akar: YPG tam anlamıyla PKK'nın kendisidir
'HEPİNİZİ KUTLUYORUM' Savunma ve güvenlik konuları kapsamında Doğu Akdeniz'deki gelişmeler, terörle mücadele harekatları ve koronavirüsle mücadelede alınan tedbirlerin de ele alındığı toplantıda talimatlar veren Bakan Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri yoğun bir dönemden geçiyor.
Terör - Dün
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Kocaeli'de sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle buluştu: (2)
Bugün Türkiye'nin her türlü meydan okumalara rağmen milli önceliklerini hedefleyerek yoluna devam ettiğini vurgulayan Kurtulmuş, "Sadece Suriye'nin kuzeyindeki terör gruplarına hangi ülkelerin ne şekilde destek verdiğini biliyorsunuz.
Terör - Dün
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Kocaeli'de sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle buluştu: (1)
"Dünya hiçbir zaman bu kadar büyük küresel göç tehdidiyle karşı karşıya kalmamıştır" Göçmen krizinin geldiği boyuttan bahseden Kurtulmuş, şunları kaydetti: "Dünyada ekonomik ve siyasi gelişmelerin, işgallerin, birtakım iç çatışmaların, terör örgütlerinin kullanılmasının sonucu olarak dünyada çok büyük bir göçmen kriziyle karşı karşıyayız.
Terör - Dün
UCM Başsavcısı Han, Afganistan soruşturmasına devam etmek istiyor
Afganistan'daki yönetim değişikliği ve artan şiddet olayları nedeniyle ülkede işlenen insanlığa karşı suçlar ve savaş suçlarının "samimi ve etkili biçimde soruşturulamayacağı" kanaatine vardığını ifade eden Han, soruşturmasının Taliban ve DEAŞ/H terör örgütünün işlediği suçlara odaklanacağını belirtti.
Terör - Dün
BAE, Hizbullah üyesi oldukları iddiasıyla tutukladığı 2 Lübnan vatandaşını serbest bıraktı
BAE, terör örgütü olarak kabul ettiği Lübnan Hizbullahı'nın üyesi oldukları gerekçesiyle 9 Lübnanlıyı daha tutuklamış, bu kişiler 8 aylık tutuklamanın ardından bu yılın sonunda serbest bırakılmıştı.
title