Terör Haberleri

Terör haber, Terör son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Terör - Bugün
Nijerya'da 14 bin 500 Boko Haram üyesi gönüllü teslim oldu
Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'da terör örgütü Boko Haram'ın 14 bin 500'den fazla üyesinin gönüllü teslim olduğu bildirildi.
Terör - Dün
Dünya Müslüman Alimler Birliği, İsrail'le ilişkilerde normalleşmeye giden Arap ülkelerini kınadı
Hartum yönetimi de dönemin ABD Başkanı Donald Trump'ın Sudan'ı "teröre destek veren ülkeler" listesinden çıkarması karşılığında 23 Ekim 2020'de İsrail ile ilişkileri normalleştirme kararı almıştı.
Terör - Dün
Son dakika... Pakistan'da teröristlerin saldırısında 2 asker öldü
Son dakika haberler: Pakistan'ın Kuzey Veziristan bölgesinde teröristlerin güvenlik noktasına saldırısında 2 asker hayatını kaybetti.
Terör - Dün
Kayseri'de MHP'nin "Adım Adım 2023, İl İl Anadolu" programı düzenlendi
Ersoy, milletin kabul ettiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile terörle mücadelede etkili işler yapıldığını, terörün sıfır noktasına indiğini belirterek, son zamanlarda bölücü bir dil kullanıldığını vurguladı.
Terör - Dün
Son dakika! Manisa'da terör operasyonu: 6 gözaltı
Son dakika haberler: MANİSA'nın Saruhanlı ve Turgutlu ilçelerinde, PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.
Terör - Dün
Edirne'den kısa kısa
Kaya, yaptığı açıklamada, milletin kucaklaşmaya ihtiyacının olduğunu bildirerek, "Siyaset dilinin değiştirilmesi gerekiyor. Siyasi partiler birbirlerinin hasımları değildir. Siyasi partiler birbirilerinin hizmet yarışındaki rakipleridir. Bu anlayışı hakim kılmak gerekir. Rakiplerin hainlikle, terörle itham edilmediği bir dil kullanılmalıdır.
Terör - Dün
Gülen'in avukatının sızdırdığı bilgilerle FETÖ'cüler firar etmiş
FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Adnan Şeker'in de bulunduğu 6 sanığa verilen mahkumiyet kararının gerekçesi açıklandı.
Terör - Dün
Balıkesir'de sosyal medyadan terör propagandası yaptıkları iddiasıyla 2 kişi yakalandı
Balıkesir'de, terör örgütü PKK/KCK adına sosyal medyada propaganda yaptıkları belirlenen 2 şüpheli gözaltına alındı.
Terör - Dün
Gaziantep'te PKK/KCK operasyonu: 6 şüpheli tutuklandı
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, PKK/KCK-PYD/PYG adlı silahlı terör örgütlerine yönelik yaptıkları operasyon sonucu 9 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.
Terör - Dün
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesine taciz ateşi açan ve sızma girişiminde bulunan 4 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini...
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesine taciz ateşi açan ve sızma girişiminde bulunan 4 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Terör - Dün
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş Konya'da
"Manipülasyonlar ve engeller olmasa, insanların hakikat arayışının yolu kesinlikle İslam'a çıkacaktır" Prof. Dr. Ali Erbaş, "Özellikle son iki asır boyunca İslam coğrafyasında dini hayatın, dahili ve harici pek çok unsurdan etkilendiği gerçeği izahtan varestedir. Bu yüzden Müslümanların mevcut durumunu, İslam dünyasının içinden geçtiği süreçler, maruz kaldığı saldırılar, istilalar ve işgaller çerçevesinde okumak gerekir. Dolayısıyla bugün Müslüman coğrafyalarda ortaya çıkan olumsuz örnekleri İslam'la ve İslam tarihiyle özleştirmek, en hafif ifadeyle insafsızlık olur. İslam bu değildir. İslam tarihi de bu değildir. Zira bütün bunlar, büyük İslam tarihinin sadece son iki asrına sari sorunlardır. Modern dönemin Müslüman coğrafyası üzerinden bir İslam okuması yapmak, yapılabilecek en büyük hatalardan biridir. Elbette bu dönemde Müslümanların hataları yok değildir. Ancak, bu durumun İslam'la ve onun değerleriyle özleştirilmesi büyük bir yanılgıdır. Müslümanların hataları yüzünden İslam'ın hakikatine yüz çevirmek ise tam anlamıyla bir talihsizliktir. Bu noktada bir hususun altını özellikle çizmek isterim. Bugün İslam, nefrete ve hatta düşmanlığına varan boyutta bir kara propaganda ile karşı karşıyadır. Özellikle medya vasıtasıyla yapılan dezenformasyon ve algı operasyonları, insanların hakikat arayışını ciddi anlamda gölgeliyor. Bizler inanıyoruz ki, manipülasyonlar ve engeller olmasa, insanların hakikat arayışının yolu kesinlikle İslam'a çıkacaktır. Zira modern çağın öne çıkan sorunları olarak bireysellik, bencillik, nefret, şiddet ve terör gibi olguların sebep olduğu buhranlardan kurtuluşun başka bir yolu bulunmamaktadır" şeklinde konuştu.
Terör - Dün
Şehidin amcası: "Allah bütün şehitlerimizin mekânını cennet eylesin"
Eren Kış -7 Operasyonları kapsamında Bitlis il merkezi kırsalında kış üslenmesi amacıyla barındığı bilgisi alınan PKK/KCK terör örgütü mensuplarına yönelik İl Jandarma Komutanlığınca 22 Kasım tarihinde Jandarma SİHA ve Hava Kuvvetleri destekli olarak jandarma özel harekat ve jandarma komando birliklerince gerçekleştirilen operasyonda, 6 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmişti.
Terör - Dün
Son dakika haberleri | Mersin merkezli 4 ilde terör operasyonu: 4 gözaltı
Son dakika 3. sayfa haberi: Mersin merkezli 4 ilde Devrimci Komünarlar Partisi'nin (DKP) silahlı kanadı olan Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) isimli terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.
Terör - Dün
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı
2014'te envantere girdi Türkiye'nin milli SİHA sistemlerini üreten Baykar tarafından geliştirilen, teknik özellikleri ve katıldığı operasyonlar değerlendirildiğinde kendi sınıfında dünyanın en iyisi olan milli SİHA Bayraktar TB2, 2014 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) envanterine girdi. 2015'te silahlandırılan insansız hava aracı şu anda TSK, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve MİT tarafından operasyonel olarak kullanılıyor. Bayraktar TB2 SİHA, güvenlik güçleri tarafından 2014'ten beri yurt içi ve yurt dışında terörle mücadelede etkin olarak görev yapıyor.
Terör - Dün
Son dakika haber... Şanlıurfa'da gençler teröre değil spora bulaşıyor
Son dakika spor haberine göre Türkiye, Avrupa ve Balkan Güreş Şampiyonlarına katılarak derece elde eden Şanlıurfalı güreşçiler, uluslararası turnuvalarda ülkelerini temsil etmek istiyor.
Terör - Dün
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu faizler düşecek, düşecek! Biz yüksek faize halkımızı da çiftçimizi de ezdirmeyeceğiz"
İzmir temasları kapsamında Menemen ilçesinde 96 tesisin toplu açılış törenini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti. Konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "mandacı siyasetçi" olduğunu söyleyerek "Yemezler. Bu faizler düşecek, düşecek" diye konuştu, vatandaşlara da "Bunlara verilen görev, emperyalistlerin 1923'te bozulan oyununu 2023'te tekrar devreye almaktır. Allah'ın izni, milletin dirayetiyle 1923'te başaramadıkları gibi 2023'te de başaramayacaklar. Biz bu ekonomi politikasını akşamdan sabaha düşünüp hayata geçirmedik. 19 yıldır bunun hazırlıklarını yapıyoruz. Artık ülkemizin ekonomisini, kronik hastalıklar ve etkilerinden azaltma değil, tamamen tedavi aşamasına geçtik. 19 yılda bu gayeyle nasıl bir altyapı kurduğumuzu sadece başlıklar ile hatırlattım. Şirketlerimiz hiç endişe etmesin; daha çok kazanacak. Çalışanlarımız daha iyi ücret alacak. Esnafımız daha iyi kazanacak. Ülkemizdeki bireylerin inşallah bundan sonraki süreçte eli bolluk içerisinde olacak. Hiç endişeniz olmasın. Ben halkıma inanıyorum. Halkıma güveniyorum. Türkiye büyüyecek, gelişecek, zenginleşecek. İşte bunun için 2023 çok önemli. Milletimizin, 2023'te tercihini mandacı iktisatçı ve siyasetçilerden değil; büyük, güçlü Türkiye'mim inşasından yana kullanacağına yürekten inanıyorum. Bay Kemal mandacı siyasetçi. Aynen öyle. Bay Kemal kimlerle yürüyor; terör örgütünün yandaşları ile yürüyor.
Terör - Dün
Yurt dışına kaçarken yakalanan HDP'li eski belediye başkanı tutuklandı
'Terör örgütüne üye olmak' ile suçlanan ve yurt dışına kaçarken Yunanistan sınırında yakalanan HDP'li Kömür Beldesi eski Belediye Başkanı Hüseyin Y. tutuklandı.
Terör - Dün
İBB'nin 5 bin yeni taksi plakası teklifi 11. kez reddedildi
"Korsan taşımacıların belediyede toplu ulaşım hizmetleriyle görüştükleri belgelerle var" Toplantıda konuşan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, "Belediye başkanımızın 81 ilde hiçbir örneği olmayan hukuka ve kanunlara aykırı, kimi zaman şirketlere vereceğim, kimi zaman kiralık olarak vereceğim, kimi zaman kendimiz İETT gibi bir şirketle işleteceğimiz dediği 5 bin taksi kiralık artışını federasyon temsilcisi olarak benim dahil haberim yokken, bu tarz açıklamalarını sık sık duyuyoruz. Ayrıca korsan taşımacılık yaptıkları belediye kayıtlarına göre tespit edilen, diğer yandan Gezi Eylemlerinde provokatörlük yapan, otobüsleri yakıp, devletimizin aleyhine katil polis diye bağıran, duvara yazı yazan, devlet başkanlarımıza hakaret eden, en önemlisi bu kişiler hakkında 2018 yılında Terör ve Örgütlü Suçlar Savcılığı tarafından soruşturma yürütülen bu korsan taşımacılar belediyemize gelerek toplu ulaşım hizmetlerinde görüştükleri burada fotoğraf ve belgelerle var.
Terör - 26.11.2021
Kanser hastası FETÖ hükümlüsü Ayşe Özdoğan'ın cezasının infazı 3 ay süreyle ertelendi
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Eylül 2021 tarihli açıklamasında, "FETÖ Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma hükümlüsü Ayşe Özdoğan'ın sağlık durumu göz önünde bulundurularak 5275 sayılı Kanun'un 16.
Terör - 26.11.2021
TBMM Başkanı Şentop, İspanya gazetesine konuştu Açıklaması
Avrupa Birliği'nin (AB) Doğu Akdeniz ile ilgili tavrının "çözümü imkansız hale getirdiği" eleştirisinde bulunan Şentop, şöyle devam etti: "AB üyesi ülkeler ki bunların önemli bir kısmı Türkiye'nin de NATO müttefikidir, bu konuya tarafsız olarak yaklaşmamakta, Yunan tezlerini Yunanistan'dan da fazla savunmakta, çözüm ihtimallerini de maalesef baltalamaktadırlar. İspanya'nın bu durumda Yunanistan ve Güney Kıbrıs'a söyleyeceği sadece hukuk kurallarına uymaları gerektiğidir." AİHM eleştirisi Şentop, bir soru üzerine, AİHM'in Türkiye ile ilgili aldığı kararların siyasi ve çifte standartlı olduğuna işaret ederek "AİHM, terörün ve teröristlerin hakkını savunmayı kendine görev bilmeyi bırakarak, demokratik ve hukuki kararlara imza atan bir mahkeme olmalıdır.
Terör - 26.11.2021
İngiliz milletvekili, Hamas'ın yasal olarak direnme hakkı olduğunu söyledi
İngiltere'de iktidardaki Muhafazakar Parti milletvekili Crispin Blunt, ülkesinin Filistin'de Gazze'yi yöneten İslami Direniş Hareketi'ni (Hamas) terör örgütleri listesine alma kararını eleştirerek, Hamas'ın yasal olarak direnme hakkı olduğunu ifade etti.
Terör - 26.11.2021
Son dakika haberi: Tunceli'de bir askeri şehit eden teröriste yardım eden 2 şüpheli tutuklandı
Son dakika gündem haberine göre TUNCELİ'nin Ovacık ilçesinde Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu'yu şehit eden teröriste yardım ve yataklık yaptığı belirlenen 2 şüpheli, operasyonda ele geçirilen malzemeler üzerinde yapılan kriminal incelemede tespit edildi ve mahkemece tutuklandı.
title