Terör Haberleri

Terör haber, Terör son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Terör - Bugün
Son dakika haberleri! Ağır silahlı ve tehlikeli: Akıncı SİHA envanterde
Akıncı'nın envantere girmesinin askeri-stratejik düzeyde ne anlama geldiğini analiz etmeden önce vurgulamamız gereken iki önemli nokta var: Öncelikle, Libya, Suriye ve Karabağ cephelerinde oyun-değiştirici olan Türk insansız hava sistemleri kadar, söz konusu sistemleri etkin şekilde kullanan Türk SİHA konseptlerini de akılda tutmalıyız. Türk SİHA kabiliyetinin gerisinde, sözü edilen sistemleri dizayn eden, üreten teknolojik ve endüstriyel zeka ile bahse konu sistemleri doğru harekat tasarılarıyla harp sahasına sevk eden kurmay zekanın birleşmesi bulunuyor. Söz konusu etkileşim, sürekli bir geri-bildirim, yeni harekat tasarısı ve inovasyon döngüsü üreterek büyüyor. Türk SİHA'ları, bugün, topçu unsurlarına keşif-gözetleme-istihbarat ve muharebe hasar kıymetlendirmesi görevlerinden düşman hava savunma sistemlerinin baskılanmasına; bilgi harbi görevlerinden terörle mücadelede lider militan kadronun doğrudan hedef alınmasına kadar çok geniş bir görev portföyünde kullanılıyor.
Terör - Bugün
AB'nin stratejik öngörüsünde Türkiye vazgeçilmez partner
Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) 11 Eylül 2001'de gerçekleşen terör saldırılarının üzerinden yirmi yıl geçti.
Terör - Bugün
Sosyal medyadan terör propagandasına 5 yıla kadar hapis istemi
Adana'da silahlı terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptığı iddia edilen tutuksuz şüpheli hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Terör - Bugün
Terör - Bugün
Yemen'de Güney Geçiş Konseyi, ülkenin güneyinde OHAL ve seferberlik ilan etti
Güvenlik güçlerine seslenen Zubeydi sözlerini şöyle sürdürdü: "Güvenliği, istikrarı sarsmaya, kargaşa ve huzursuzluk çıkarmaya yeltenen herkese demir yumrukla vurun. Husi milislerinin, terör ve aşırıcı güçlerin güneydeki toprakları ve insanları işgal için saldırdıkları anda, başkent Aden'den olağanüstü hal ve seferberlik ilan ediyoruz.
Terör - Bugün
Fransa, DEAŞ'ın Sahraaltı Afrika sorumlusunu etkisiz hale getirdi
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Büyük Sahra'daki terör örgütü DEAŞ'ın lideri Sahraoui'nin, Fransız kuvvetlerince etkisiz hale getirildiğini belirtti.
Terör - Bugün
Çin'in Inan eyaletinde uluslararası barışı koruma tatbikatı düzenlendi
Çin Halk Cumhuriyeti'nin (ÇHC), ülkeyi Birleşmiş Milletlerde temsil yetkisini kazanmasının 50. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen tatbikatta, askerler, terör saldırıları ve şiddete karşı sivillerin korunmasına yönelik ortak operasyonlar yürüttü.
Terör - Bugün
İngiltere, ABD ve Avustralya, Çin'e karşı güvenlik anlaşmasına vardı
Ortak açıklamada, Hint-Pasifik, "çözülmemiş toprak anlaşmazlıkları, terör tehditleri ve organize suçlar dahil potansiyel parlama noktalarına sahip bir bölge" olarak tanımlandı.
Terör - Bugün
Son dakika! Tunus'ta "havalimanı olayı" davası kapsamında gözaltına alınan avukat serbest bırakıldı
Havalimanındaki bu anlaşmazlığın ardından, devrik Devlet Başkanı Zeynelabidin bin Ali döneminde uygulanan, "terör şüphesi bulunanların ülke dışına çıkışının engellenmesini" öngören bir prosedürün yürürlükte olduğu ortaya çıkmıştı.
Terör - Dün
Terör - Dün
Erdoğan: Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası yolundaki en önemli durağımız 2023'ün eşiğindeyiz
'2023 TÜRKİYE'NİN VE TÜRK MİLLETİNİN YENİDEN ŞAHLANIŞININ SEMBOLÜDÜR' "Bugün büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası yolundaki en önemli durağımız 2023'ün eşiğindeyiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemizi küresel sistemin yeniden yapılanmasının dışına itmek için kıvrananların son umudu, 2023'te eski Türkiye'yi yeniden hortlatmaktır. İnşallah bu defa da başaramayacaklar. Milletimiz, uzunca bir mücadelenin ardından döktüğü alın teri ve gerektiğinde feda etmekten çekinmediği canı pahasına yakaladığı bu fırsatı kaçırmama azim ve kararlılığına sahiptir. Verdiğimiz büyük ve güçlü Türkiye mücadelesinde hep yanımızda olan Anadolu medyasının desteğini girdiğimiz bu son süreçte daha güçlü şekilde göreceğimize inanıyorum. Unutmayınız bu mesele ne Tayyip Erdoğan'ın kişisel meselesidir ne parti meselesidir ne başka bir kısır hesap meselesidir. 2023 Türkiye'nin ve Türk milletinin yeniden şahlanışının sembolüdür. 2071, özellikle Anadolu'nun ebedi vatanımız olduğu gerçeğini bir kez daha ilanımız olarak ortaya koyduğumuz bir yıl olacaktır. 2053 sahip olduğumuz tarihi mirasımıza sıkı sıkıya sahip çıkmamızın iradesidir. Bu hedeflere ve vizyonlara sahip çıkmak da ülkemizdeki her vatandaşımızın, her kurumumuzun, her kuruluşumuzun en başta gelen sorumluluğudur. Bizim tek yaptığımız da bu sorumluluğun gereğini yerine getirmeye çalışmaktan ibarettir." Erdoğan, dünyanın terör, göç, iklim değişikliği, kıtlık, yeni nesil teknolojiler gibi çok girift meselelerle uğraştığı bir dönemde hiç kimsenin Türkiye'yi iç çekişmelere gömmesine izin veremeyeceklerini belirterek, "Türkiye, geçmişte bu içe dönük kavgaların bedellerini hem maddi hem manevi olarak ziyadesi ile ödedi.
Terör - Dün
Rusya İdlib'e hava saldırıları düzenledi
İdlib'deki durum? Türkiye, Rusya ve İran arasında 4-5 Mayıs 2017'de gerçekleşen Astana toplantısında, İdlib ve komşu illerin (Lazkiye, Hama ve Halep vilayetleri) bazı bölgeleri, Humus ilinin kuzeyi, başkent Şam'daki Doğu Guta ile ülkenin güney bölgeleri (Dera ve Kuneytra vilayetleri) olmak üzere 4 "gerginliği azaltma bölgesi" oluşturuldu.? Rejim ve İran destekli teröristler, Rusya'nın hava desteğiyle 4 bölgeden 3'ünü ele geçirip İdlib'e yöneldi.
Terör - Dün
FETÖ üyesi iki kişi yakalandı
Ankara İl Jandarma Komutanlığı tarafından silahlı terör örgütü FETÖ/PDY mensubu 2 kişi yakalandı.
Terör - Dün
Son dakika: Pakistan'da çatışma: 7 asker hayatını kaybetti
Bir son dakika haberine göre Pakistan'ın Güney Veziristan bölgesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 7 asker hayatını kaybederken, 5 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Terör - Dün
Son dakika haberleri | Ankara'da FETÖ üyesi 2 kişi, jandarma ekiplerince yakalandı
Son dakika habere göre Ankara'da FETÖ üyesi 2 kişi, jandarma ekiplerince yakalandıANKARA'da, terör örgütü FETÖ'ye üye olmaktan aranan 2 kişi, jandarma ekiplerinin Gölbaşı ve Polatlı ilçesinde gerçekleştirdiği operasyonlarla yakalandı.
Terör - Dün
Başkentte FETÖ'den aranan 2 kişi yakalandı
Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) üye olmak suçundan aranan 2 kişi gözaltına alındı.
Terör - Dün
Pakistan, terör faaliyetlerini bırakması halinde Pakistan Talibanı'na af çıkarabilir
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, İslamabad yönetiminin, terör örgütü Pakistan Talibanı (TTP) mensuplarının terör faaliyetlerine katılmama sözü vermesi ve teslim olması halinde, bu örgütün üyelerine af çıkarmaya açık olduklarını söyledi.
Terör - Dün
15.09. 2021 Tarihli Yasaklama Kararı...
Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek ve bu bağlamda,...
Terör - Dün
7. Sakarya Uluslararası Film Festivali'ne doğru
Festivalin gelenek olarak bugünlere gelmesi ve devam etmesinde emeği geçen herkesi kutlayan Yüce, şunları kaydetti: "Onlar sayesinde terörün yok ettiği ocakları ve perişan ettiği aileleri tanıyabiliriz.
Terör - Dün
Son dakika haberi | Bakan Soylu: Sınırlarda engellediğimiz kaçak göçmen sayısı 2 milyon 327 bin (2)
'PKK, 2016'DAN BU YANA 408 SİVİLİ ŞEHİT ETTİ' Uyuşturucu ticaretinin özellikle Avrupa ayağının tamamını PKK terör örgütünün yürüttüğünü kaydeden Soylu, "Sadece 2016'dan bu yana bu örgütün şehit ettiği sivil vatandaş sayısı 408'dir.
Terör - Dün
İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı İslami: "İran'ın nükleer çalışmaları şeffaf olmalı"
İslami, "Nükleer tesislerde UAEA'ya ait tüm kamera sistemleri faaliyetlerine devam ediyor. Nükleer anlaşma sorası tesislere eklenen kamera sistemleri ise anlaşmanın diğer taraflarca ihlal edilmesi nedeniyle faaliyetleri sonlandırıldı. Yine tesislerimize yönelik son terör saldırılarında bazı kamera sistemleri hasar gördü.
Terör - Dün
BAE, İsrail'le normalleşmenin birinci yılını kutlamak için Tel Aviv ve Batı Kudüs'te dev pankartlar astı
Hartum yönetimi de dönemin ABD Başkanı Donald Trump'ın Sudan'ı "teröre destek veren ülkeler" listesinden çıkarması karşılığında 23 Ekim 2020'de İsrail ile ilişkileri normalleştirme kararı almıştı.
Terör - Dün
Son dakika haberleri: Sosyal medyada terör propagandasına 2 gözaltı
Gelen son dakika haberine göre Malatya'da sosyal medya üzerinden PKK/KCK ve aşırı sol terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen 2 şahıs, jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.
Terör - Dün
Son dakika haber! Malatya'da terör örgütü propagandası yaptığı iddiasıyla 2 şüpheli yakalandı
Son dakika gündem haberine göre Malatya'da terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle 2 şüpheli gözaltına alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Terör Haberleri | Terör Haber - Haberler - Terör haberleri, son dakika terör haber ve gelişmeleri burada. Fransa'nın öldürdüğü IŞİD'in Afrika'da Büyük Sahra'dan sorumlu lideri Adnan Ebu Velid el Sahravi kimdir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.9.2021 13:58:01. #1.14#

title