Terör Haberleri

Terör haber, Terör son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Terör - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Fırkateyni'nin Denize İniş Töreni'nde konuştu: (3)
MİLGEM istif sınıfında 6, 7 ve 8'inci fırkateynlerin inşasıyla ilgili süreci de yakın zamanda başlattıklarını belirten Erdoğan, şöyle konuştu: "Anadolu gemimizden sonra yerli ve milli olarak planlayacağımız uçak gemimiz bizi bu alanda en üst lige taşıyacaktır, bunun da görüşmelerini yapıyoruz ve süratle onun da adımını inşallah atacağız. Kaptanı Derya Barbaros Hayrettin Paşa 'Denizlere hakim olan cihana hakim olur.' diyerek deniz gücünün önemini ifade etmiştir. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak kendimizi bu alanda sürekli geliştirmek, ileri teknolojilerle altyapımızı güçlendirmek durumundayız. Bunu da ancak bütüncül bir bakış açısıyla başarabiliriz. Kamu ve özel sektörüyle Türk savunma sanayinin tamamı bir bütündür. Terör örgütleriyle simbiyotik ilişkisi olanların tamamı yalan, tamamı çarpıtma ürünü hezeyanlarının bizi doğru yoldan alıkoymasına müsaade edemeyiz.
Terör - Bugün
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Fırkateyni'nin denize iniş töreninde konuştu
"ANCAK ÜÇÜNCÜL BİR BAKIŞ AÇISIYLA BAŞARABİLİRİZ" Erdoğan, "Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak kendimizi bu alanda sürekli geliştirmek durumundayız. Bunu da ancak üçüncül bir bakış açısıyla başarabiliriz. Türk savunma sanayinin tamamı bir bütündür. Terör örgütleriyle ilişkisi olanların tamamı yalan tamamı çarpıtma ürünü hezeyanlarının bizi yolumuzdan alıkoymasına izin veremeyiz.
Terör - Bugün
Son Dakika | CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN  İSTANBUL FIRKATEYNİNİN DENİZE İNİŞ TÖRENİNDE KONUŞTU
"ANCAK ÜÇÜNCÜL BİR BAKIŞ AÇISIYLA BAŞARABİLİRİZ" Erdoğan, "Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak kendimizi bu alanda sürekli geliştirmek durumundayız. Bunu da ancak üçüncül bir bakış açısıyla başarabiliriz. Türk savunma sanayinin tamamı bir bütündür. Terör örgütleriyle ilişkisi olanların tamamı yalan tamamı çarpıtma ürünü hezeyanlarının bizi yolumuzdan alıkoymasına izin veremeyiz.
Terör - Bugün
Son dakika gündem: Mısırlı muhalif lider Eymen Nur: "Devrim 10 yılda zafer kazanmadı ama henüz yenilgiye de uğramadı"
Nur, Batı'nın, teröre karşı savaşın başını çekenlerden sayarak desteklediği Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin terörist olduğunu, halkını öldürdüğünü ve şiddet uyguladığını gördüğünü, İtalyan doktora öğrencisi Giulio Regeni'nin öldürülmesi olayının da Batı'da Sisi'ye yönelik tutumu değiştirdiğini ifade etti.
Terör - Bugün
Mardin'de, PKK'lıların toprağa gizlediği oksijen tüpü bulundu
Mardin'de, PKK'lıların toprağa gizlediği oksijen tüpü bulundu?MARDİN'in Ömeryan kırsalında, terör örgütü PKK'ya yönelik jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, toprağa gizlenen oksijen tüpü ele geçirildi.
Terör - Bugün
Son dakika haberleri! Diyarbakır'da gönüllerde taht kuran şehit Gaffar Okkan unutulmuyor
Gençleri terör örgütlerinden ve uyuşturucu şebekelerinden uzak tutmak için spora yönlendiren Okkan, amatör spor kulüplerine de malzeme yardımı yaptı.
Terör - Bugün
Biden yönetimi, Şubat 2020'de imzalanan ABD-Taliban barış anlaşmasını gözden geçirecek
Görüşmede, ABD'nin ABD-Afganistan ortaklığına ve tüm Afgan halkı için barışa yönelik verdiği sözü tutacağını vurgulayan Sullivan, ABD'nin 2020 Şubat ayında Taliban ile yaptığı barış anlaşmasını gözden geçirerek, Taliban'ın terör gruplarıyla ilişkilerini kesme, Afganistan'da şiddeti azaltma, Afgan hükümeti ve diğer paydaşlarla anlamlı müzakereler yapıp yapmadığı konularını inceleyeceklerini aktardı.
Terör - Bugün
Antalya'da komşusu tarafından darbedildiğini öne süren gaziye Ülkü Ocaklarından ziyaret
Antalya'da "asansörde yük taşımayın" uyarısı yaptığı komşusu ve oğlu tarafından darbedildiğini ileri süren terörle mücadele gazisi Gökhan Koç, Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Ferhat Aksoy ve beraberindekiler tarafından evinde ziyaret edildi.
Terör - Dün
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Kurtulmuş, "üniversite kendi seçimini yapsa burada bir sıkıntı mı doğar?" sorusu üzerine, şunları kaydetti: "Geçmiş dönemlerde seçim ama tam belirleyici bir seçim olmamasına rağmen en çok oyu alanın rektör olmasının garanti olmamasına rağmen seçimlerde çok büyük ihtilafların olduğu ve belki uzun yıllar aynı bölüm içerisindeki çekişmelerin sona ermediğini biliyoruz. Her şey konuşulabilir, demokrasinin gücü budur. Ama şu andaki sistem bu şekildedir. Bütün üniversitelerde rektör atamaları böyle yapılıyor. Diyelim ki bir sürü üniversitede rektör atamaları Cumhurbaşkanımız tarafından aynı usulle yapılıyor ama birkaç üniversitemizde aynı usulde yapılan rektör atamalarından duyulan rahatsızlık üzerinden bir politik tartışma yaratılmaya çalışılması doğru değildir." "İttifaklar masa başında kurulmaz" Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, HÜDA-PAR ve Saadet Partisi gibi partilere yaptığı ziyaretler hatırlatılarak, "Cumhur İttifakı genişliyor mu?" sorusu yöneltilen Kurtulmuş, şu değerlendirmede bulundu: "Yeni sistem yüzde 50+1 gerektiriyor. Siyasetin bir taraftan dilini daha makul bir düzeye çekebilme becerisini ortaya koymak gerekirken, diğer taraftan da önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi, genel seçim var. Buralarda da bir takım ittifak arayışları söz konusu. Biz şuna inanıyoruz; ittifaklar masa başında kurulmaz. Cumhur İttifakı'nı AK Parti ve MHP yöneticileri bir araya gelerek kurmadı. 15 Temmuz gecesinde milletimiz sokaklarda, tanklara, toplara hatta uçaklara karşı göğsünü siper etti, milli bekamızı sağlamak için büyük mücadele verdi. Şehitler, gaziler verdi. 15 Temmuz gecesinin sabahından itibaren aslında Cumhur İttifakı'nın tohumları atılmaya başlandı. AK Parti ve MHP bütünleşip tek bir parti olmadı. Bazı önceliklerinin farklı olduğu iki partiden bahsediyoruz. Ama nerede ittifak ettiğimizi biliyoruz. Türkiye'nin terörle mücadelesinde, milli bekası konusundaki hassasiyetlerde, Doğu Akdeniz, Kapalı Maraş'ın açılması, Libya Hükümetiyle uzlaşma, Kuzey Suriye'de ve Irak'ın kuzeyindeki terör odaklarına karşı ortak mücadelede, Azerbaycan'ın Ermenistan'a karşı mücadelesinde yek vücut durmak gibi ortak alanlarda iş birliği yapıyoruz.
Terör - Dün
Son dakika haberleri! Gaziantep'teki terör örgütü DEAŞ operasyonunda 3 tutuklama
Son dakika gündem haberi... Gaziantep'te terör örgüt DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltına alınan 37 şüpheliden 3'ü tutuklandı.
Terör - Dün
İstinaf, Kavala'nın tutuklanmasına yönelik talebi yerel mahkemenin değerlendirmesine bıraktı
Sanıkların kamuoyuna masum ve yasal eylem şeklinde sahnelenen olaylarla halkı sokağa dökmeye çalıştıkları kaydedilen kararda, bu doğrultuda çok sayıda çağrı yaparak ve şiddete dönüşen olaylara müdahale eden güvenlik birimlerini aşırı güç kullandıkları şeklinde göstererek kitlesel eylemlere katılımı arttırmaya çalıştıkları, olayları fırsat bilen marjinal sol terör örgütlerinin ve bu örgütlere yakın grupların bu faaliyetlerine uygun ortam sağlamak suretiyle kaos ortamı yaratılmaya çalışılarak bu suretle de Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs ettikleri, bu eylemleri sonucunda ülkenin değişik yerlerinde meydana gelen diğer suçlardan da sanıkların sorumlu oldukları iddia edilerek, atılı suçlardan dava açıldığı hatırlatıldı.
Terör - Dün
Katar ve Umman güvenlik alanında iş birliğinin güçlendirilmesini görüştü
Körfez krizinde çözüm Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Terör - Dün
Burkina Faso'da kaybolan rahip ölü bulundu
Sahel'de faaliyet gösteren terör örgütleri, sık sık din adamlarını hedef alıyor.
Terör - Dün
Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Karadaği, Biden'ın ırkçılık karşıtı açıklamalarını övdü
Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri ayrıca tüm tarafların teröre karşı ortak ve ciddi bir çalışma ortaya koyması gerektiğini belirtti.
Terör - Dün
Arap koalisyon güçleri, Yemen'de Husilere ait bir İHA ile bomba yüklü tekneyi imha etti
Suudi Arabistan'ın El-İhbariye kanalının haberine göre, koalisyon güçlerinden yapılan yazılı açıklamada, Husilerin bu sabah düzenlemeye çalıştığı 2 terör saldırısının engellendiği belirtildi.
Terör - Dün
Yahudi yerleşimcilerin saldırısından zor kurtulan Filistinli küçük kız korku içinde yaşıyor
Saldırıyı "terör eylemi" olarak nitelendiren Gut, "Kızım sadece 11 yaşında ve amcasının evine, okuluna gitmekten korkuyor.
Terör - Dün
AK Parti milletvekillerinden Akçadağ'a ziyaret
Koronavirüs salgınıyla iyi mücadele eden bir Türkiye olduğunu vurgulayan Çakır, "Ekonomimiz ne kadar büyürse her ferdimiz o kadar bundan istifade eder. Devletin uzanan şefkat elinin daha da güçlü olması sağlanır. Ülkemizin birliği, beraberliği, teröre karşı mücadelede güçlü olması ve ekonomik başarıları önemli.
Terör - Dün
Hakkari'de bazı bölgeler yıl sonuna kadar "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi
Valilikten yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü PKK ve diğer terör örgütlerinin terör ve yıldırma eylemlerinin kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini olumsuz etkilediği bildirildi.
Terör - Dün
TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu (3)
Olağanüstü hal veya terörle mücadeleden kaynaklanan zorunlu hallerde ihtiyaç duyulanların sözleşme süreleri, talebe bakılmaksızın, ilgisine göre Kuvvet Komutanı, Jandarma Genel Komutanı, Sahil Güvenlik Komutanının onayını müteakip Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu'nda belirtilen yaş hadlerine kadar birer yıl süreyle uzatılabilecek.
Terör - Dün
TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu (2)
Sağlık Bakanlığınca talep edilmesi halinde 6756 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Milli Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesi Hakkında Kanun kapsamında, Sağlık Bakanlığına ve Sağlık Bilimleri Üniversitesine devredilen kurumlarla şehit aileleri, gaziler, TSK personeli ve aileleri ile sınır ötesi ve teröristle mücadele harekatına öncelikle sağlık hizmeti desteği sağlayan Sağlık Bakanlığı teşkillerinde TSK'da yedek subay olarak görevli sağlık sınıfı personel görevlendirilebilecek.
Terör - Dün
Sivas'ta 2020'de yakalanan 5433 kişiden 2621'i tutuklandı
İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 2020 yılında kent genelinde adli merciler tarafından hakkında yakalama emri çıkartılan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda asayiş suçlarından 4352, kaçakçılık ve organize suçlardan 558, narkotik suçlardan 386, terör ve güvenlik suçlarından ise 137 kişi yakalandı.
Terör - Dün
ABD'nin terör listesine aldığı Husilerin ikinci adamı Hakim, Sana'nın ele geçirilmesinde etkin rol oynadı
ABD'nin ambargo uygulamak için "uluslararası teröristler" listesine dahil ettiği üç üst düzey Husi yöneticisinden Abdullah Yahya el-Hakim, Yemen'de savaşın başladığı 2014'ten bu yana oynadığı etkin askeri rolle ön plana çıkıyor.
Terör - Dün
Son dakika haberleri: BM, dini mekanların korunmasına yönelik küresel konferans yapılması kararını onayladı
Konferansta, dini mekanların ve dini törenlerin terör saldırıları ve yasa dışı milisler tarafından daha çok hedef alınmasını kınamaya, değerlere zarar verilmesini önlemeye odaklanılacağı belirtildi.
Terör - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı Açıklaması
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Irak'a yaptığı ziyaret anımsatılarak, "Akar ziyaret sonrasında Sincar'daki teröristleri işaret ederek 'Eğer Irak hükümeti bizden destek isterse desteğe hazırız.
Terör - Dün
Malezya, Irak'taki terör saldırısını kınadı
KUALA Malezya, Irak'ın başkenti Bağdat'ta 32 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadı.
Terör - Dün
Son dakika haberleri! Erdoğan: "(Teröristlerin Sincar çevresinden çıkarılması) Her zaman benim bir sözüm var, bir gece ansızın gelebiliriz."
Son dakika haberleri... Erdoğan: "(Teröristlerin Sincar çevresinden çıkarılması) Her zaman benim bir sözüm var, bir gece ansızın gelebiliriz."
Terör - Dün
Kenya, Afrika Birliği Somali Misyonunun görev süresinin uzatılmasını istedi
Kenya Dışişleri Bakanı Raychelle Omamo, Cezayirli mevkidaşı Sabri Boukadoum ile görüşmesinin ardından basına yaptığı açıklamada, AMISOM'un Somali'deki Eş-Şebab terör örgütüne karşı kilit rol oynadığını söyledi.
Terör - Dün
Karabük'te terör propagandası iddiasıyla bir kişi gözaltına alındı
Karabük'te terör örgütü PKK/KCK propagandası yaptığı iddiasıyla bir şüpheli gözaltına alındı.
Terör - Dün
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada bir süre önce tutuklanan sanıklardan eski jandarma istihbarat...
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada bir süre önce tutuklanan sanıklardan eski jandarma istihbarat görevlisi Volkan Şahin'in tahliyesine karar verildi.
Terör - Dün
Son dakika! Şanlıurfa'da sosyal medyada terör propagandasına 7 gözaltı
Son dakika haberler... ŞANLIURFA'da sosyal medya üzerinden terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG propagandası yaptığı iddia edilen 7 kişi gözaltına alındı.
Terör - Dün
Şanlıurfa'da terör propagandası iddiasıyla 7 kişi gözaltına alındı
Şanlıurfa'da terör örgütü PKK/KCK propagandası yaptıkları iddiasıyla 7 şüpheli gözaltına alındı.
Terör - Dün
AB stratejik körlüğünü aşabilecek mi?
Uluslararası sistemde yaşanan değişimler İkili ilişkileri etkileyen en temel unsurun uluslararası sistemin yapısı ve bu sistemde yaşanan değişimler olduğu açıktır. Uluslararası sistem açısından bakılacak olursa; son 30 yılda Soğuk Savaşın sona ermesi, terörle savaş doktrininin ortaya çıkması, Çin'in yükselişi ve son olarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi gibi ciddi kırılmalar ve güç kaymalarının yaşandığı görülüyor.
Terör - Dün
İranlı uzmanlara göre Körfez krizinin çözümü Doha-Tahran ilişkilerini olumsuz etkilemeyecek
Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Terör Haberleri | Terör Haber - Haberler - Terör haberleri, son dakika terör haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Fırkateyni'nin Denize İniş Töreni'nde konuştu: (3).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.1.2021 17:57:15. #1.14#
title