Terör Haberleri

Terör haber, Terör son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Terör - Bugün
6 Mayıs 2021 Haberleri
6 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Terör - Bugün
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı: (4)
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziantep'te bir camide yaşanan olaylarla ilgili, "silahlı terör örgütlerini övme" gerekçesi ile kayyum atanan ve hakkındaki kapatma davası devam eden Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının eski yöneticisi Alparslan Kuytul'a işaret ederek, "Biz bununla sabah...
Terör - Bugün
Son Dakika | İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı (2) Açıklaması
İBB Başkanı İmamoğlu'na yönelik soruşturma iddiasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Soylu, şunları söyledi: "Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı, 'Bizim memlekette gezerken insanlar eli arkasında gezerler' diyor. Ben de Karadeniz'in çocuğuyum, İstanbul'da doğduk ama her yaz memlekete giderdik. Bizim memleket rampadır. Çarşıya gidersiniz, köye çıkarsınız rampadan çıkarken elinizi böyle koyarsınız neden koyarsınız, belinizi sağlam tutmak için koyarsınız. Ama büyüklerin yanında çocuklar ellerini arkaya koymazlar. Biz çocukken öyle yapınca büyüklerimiz 'İndir o ellerini' derlerdi. Camilerde, özellikle mezarlık yerlerde eller arkaya konulmaz. Saygı, edep ve terbiyedir. Anadolu'nun her yöresinin kendine ait birtakım adetleri vardır. Ama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bu törende ne için var? İstanbul'un fatihi Fatih Sultan Mehmet Han için, fethin ertesi günü kabrini ziyaret etmek için, ona dua etmek için, İBB Başkanı sıfatıyla var. Oradaki hazirun da onun için orada. Vatandaş da bunun Fatih Sultan Mehmet'e saygısızlık olduğunu düşünüyor. Bu görüntüleri gördükten sonra ben de saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Bu bir vatandaşımızın şikayeti. Böyle bir görüntü olamaz. Başka bir şikayet daha var, o da şu, diyor ki 'Siz terör örgütünün desteklediği siyasi partinin belediye başkanına gidiyorsunuz suçluyu, suçu övüyorsunuz ve diyorsunuz ki sizin görevden alınacak olmanızı kabul etmiyorum, diyorsunuz' diyerek vatandaş onu da şikayet ediyor.
Terör - Dün
Son dakika haberleri! Fas, Almanya'nın Rabat Büyükelçisi Zohur el-Alavi'yi Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı
Açıklamada ayrıca Alman yetkililerin Fas güvenlik kaynaklarından aldığı "önemli bilgileri" eski bir terör suçlusuna verdiği aktarılırken, ayrıntılı bilgiye yer verilmedi.
Terör - Dün
Esed rejiminin İdlib'de bir araca ısı güdümlü füzeyle düzenlediği saldırıda 1 sivil öldü
Ancak rejim ve İran destekli teröristler, Rusya'nın hava desteğiyle 4 bölgeden 3'ünü ele geçirip İdlib'e yöneldi.
Terör - Dün
Fransa'da ana akım medya kamu diplomasisinin aracı mı?
Devlet politikaları ile medya değerlendirmeleri arasındaki paralellikler Türkiye ile ilgili paralelliklerin en dikkat çekici olanı, PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG ile ilgili dile getirilen "müttefiklerimiz" ifadesi. Her vesileyle anımsattığımız gibi, eski Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande Zeytin Dalı operasyonumuz sırasında YPG için "öz müttefiklerimiz" (nos propres alliés) ifadesini kullanmıştı. Bu yaklaşım Macron döneminde de sürdürülüyor; ana akım medyada YPG'nin PKK'nın kolu, dolayısıyla terör örgütü olduğuna ilişkin değerlendirmeler yer almıyor.
Terör - Dün
Hong Konglu aktivist Joshua Wong, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı
Yasa, Çin merkezi hükümetini yıkma, isyana teşvik, vatana ihanet, terör ile ulusal güvenliği tehlikeye atan fiil ve etkinliklerin yasaklanmasını içeriyor.
Terör - Dün
Başkent Trafik ve Kaza Mağdurları Derneğinden "sevdiklerinizi üzmeyin" çağrısı
Başkent Trafik ve Kaza Mağdurları Derneği Başkanı Seffan Kılınç, trafik terörünün kurallara uyularak durdurulabileceğini söyledi.
Terör - Dün
Jandarma Nisan ayında terör örgütü suçlarından 6 kişiyi yakaladı
Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Nisan 2021 dönemi faaliyetleri kapsamında; PKK/KCK terör örgütü suçlarından 6 kişi, UYAP aranması bulunan 180 kişi yakalandı.
Terör - Dün
Son dakika haberi | İçişleri Bakanlığınca "Eren-15 Ağrı Dağı-Çemçe Madur Operasyonu" başlatıldı
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren operasyonları, halkın desteğiyle kararlı şekilde başarıyla devam ediyor.
Terör - Dün
Antalya merkezli 3 ilde FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik operasyon: 6 gözaltı
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün 'Askeri Mahrem Yapılanması'na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 7 şahsın yakalanması için 27 Nisan Salı günü Antalya, Kilis ve Kahramanmaraş illerinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.
Terör - Dün
Japonya, olası terör eylemlerine karşı olimpiyat müsabaka noktaları üzerinde "uçuşa yasak bölge" oluşturacak
Japonya, olası terör eylemlerine karşı Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları'nın müsabaka noktaları üzerinde "uçuşa yasak bölge" ilan edecek.
Terör - Dün
Nijerya'da Boko Haram'la bağlantısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 2 binden fazla çocuk aklandı
Nijerya'nın kuzeydoğusunda, 5 yılda terör örgütü Boko Haram'la bağlantısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 2 binden fazla çocuğun aklandığı bildirildi.
Terör - Dün
İslami Cihad: Kudüs'teki İsrail saldırısı sistematik bir Yahudileştirme savaşı
Filistin halkının kararlı bir şekilde kuvvetle bu savaşa karşı koyduğuna dikkat çekilen açıklamada, Kudüs ve Şeyh Cerrah'taki halkın, her türlü baskı ve uygulanan terör karşısında katiyen teslim olmayacağı vurgulandı.
Terör - 05.05.2021
AB savunma bakanları, güvenlik konularını görüşmek üzere Brüksel'de toplanacak
Bakanların gündeminde ayrıca Afrika'nın Sahel bölgesindeki durum ile Doğu Afrika ülkesi Mozambik'te Ensar'ul Sunna terör örgütünün sivillere yönelik saldırılarının ardından yaşanan gelişmeler bulunuyor.
Terör - 05.05.2021
İstanbul'daki DEAŞ operasyonunda yakalanan 16 şüphelinin para transferleri MASAK raporuna yansıdı
Terör örgütü DEAŞ'a fon sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 16 şüphelinin, "infak" adı altındaki para transferlerine ilişkin detaylar, Mali Suçları Araştırma Kurulunun (MASAK) raporunda yer aldı.
Terör - 05.05.2021
Milli Savunma Bakanı Akar, Irak Savunma Bakanı Anad ile telefonda görüştü
Görüşmede, Bakan Akar tarafından, başta Irak olmak üzere tüm sınır komşularının toprak bütünlüğüne, sınırlarına ve egemenliğine saygı duyulduğu, bundan kimsenin şüphesi olmaması gerektiği, mücadelenin terörle, teröristle mücadele olduğu, amacın Irak'ın kuzeyinde yuvalanan ve 40 bin insanımızı katleden ve insanlık suçu işleyen teröristleri etkisiz hale getirmek olduğu ifade edildi.
Terör - 05.05.2021
Hainlerin inleri imha ediliyor
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Pençe-Yıldırım Operasyonlarında teröristlerin sığınak, barınak ve mühimmatlarının imha edildiği anları paylaştı.
Terör - 05.05.2021
Sahte sağlık raporu düzenledikleri iddia edilen doktorların FETÖ davasında tanıklar dinlendi
İDDİANAME İddianamede, 11'i tutuklu askeri tabip hakkında "Terör örgütüne üye olma", "Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" ve "Eğitim ve öğrenim hakkının engellenmesi" suçlarından 279 yıldan 299 yıl arasında değişen oranlarda hapisleri isteniyor.
Terör - 05.05.2021
Adana'da FETÖ sanığı "mahrem imama" 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi
Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, sanığın FETÖ elebaşının talimatı sonrası Bank Asya hesabında olağan dışı artış yaşandığını, örgüte ait KHK ile kapatılan kurumlarda SGK kaydının bulunduğunu, FETÖ içerisinde sohbet ablalarının oluşturduğu istişare heyetini yöneten kişi olduğu ve son olarak "mahrem imam" sıfatıyla örgütsel faaliyet yürüttüğünü belirterek, N.Ö'nün "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan cezalandırılmasını istedi.
title