Terör Haberleri

Terör haber, Terör son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Terör - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 4 milyar 622 milyon lirayı karşılıksız olarak esnafımıza veriyoruz (2)
'PKK'NIN SURİYE GENEL SORUMLUSU SOFİ NURETTİN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ' Pençe- Kartal operasyonunda şehit olan Mehmetçiklere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Erdoğan, "Bu vesileyle milletimle müjdeli bir haberi de paylaşmak istiyorum. Milli İstihbarat Başkanlığımızın uzun süredir yürüttüğü çalışmalar neticesinde yerini belirlediği PKK'nın Suriye genel sorumlusu 'Sofi Nurettin' kod isimli terörist Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirilmiştir.
Terör - Dün
BM Güvenlik Konseyi İsrail-Filistin krizi için yarın 4. kez toplanacak
Öte yandan BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail ve Filistin'e "anlamsız kan dökme, terör ve yıkıma" derhal son verme ve iki devletli çözüm için müzakerelere dönme çağrısını yinelerken BM Genel Kurulu da Filistin sorununu ele almak için perşembe günü ayrıca toplanacak.
Terör - Dün
Fransa, Sudan'ın yaklaşık 5 milyar dolar borcunu silecek
Macron, "Sudan'da Demokratik Geçişi Destekleme Konferansı"nın ardından düzenlediği basın toplantısında, ABD'nin Sudan'ı terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkarmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.
Terör - Dün
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan: 4 milyar 622 milyon lirayı karşılıksız olarak esnafımıza veriyoruz (2)
'PKK'NIN SURİYE GENEL SORUMLUSU SOFİ NURETTİN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ' Pençe- Kartal operasyonunda şehit olan Mehmetçiklere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Erdoğan, "Bu vesileyle milletimle müjdeli bir haberi de paylaşmak istiyorum. Milli İstihbarat Başkanlığımızın uzun süredir yürüttüğü çalışmalar neticesinde yerini belirlediği PKK'nın Suriye genel sorumlusu 'Sofi Nurettin' kod isimli terörist Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirilmiştir.
Terör - Dün
Son dakika gündem: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (5)
Erdoğan, ismini vermek istemediği Yahudi bir başbakanın kendisine, "Generalliğimde ne zaman ki Filistinlileri öldürüyordum, bana en büyük zevki o veriyor" dediğini anlatarak, "Bunu ziyaretimde Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanına, şahsıma söylüyordu. Bunların cibilliyetinde bu var. Bunlar kan emmekle ancak doyar. Filistin halkına sürekli demokrasiyi ve meşru hak arama yollarını tavsiye edenler, diplomasi alanındaki mücadelelerinde Filistinlileri hep yalnız bırakarak riyakarlıklarını ortaya koymuşlardır. Bunlar zaten terörden gelmişlerdir, hepsi terör içerisinde yetişmişlerdir.
Terör - Dün
Son dakika haber! Sancaklı yetkililer Gazze'de masum sivillerin öldürülmesine tepki gösterdi
Sancak Demokratik Parti (SDP) milletvekillerinden Muamer Bacevac da kadın ve çocukların ölümüne neden olan İsrail'in "terör eylemi" yaptığına işaret ederek "Yaşananlar soykırımdan başka bir şey değil.
Terör - Dün
Van'da gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 15 gün yasaklandı
Vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, terör örgütlerinin planlarının bertaraf edilmesi, bu bağlamda milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve genel sağlığın korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlüklerin, genel asayişin devamının temini ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının engellenmesi amacıyla kararın alındığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Van ili coğrafi sınırları içerisinde 19 Mayıs'tan geçerli 2 Haziran tarihi de dahil olmak üzere 15 gün süre ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 2911 sayılı kanunun 17.
Terör - Dün
Muş Belediye Meclisi İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösterdi
AK Parti, HDP ile bir bağımsız üyenin destek verdiği önergede, şu ifadelere yer verildi: "Değerli meclis üyeleri sizlerin de bildiği üzere terör devleti İsrail her Ramazan-ı Şerif ayında olduğu gibi bu yıl da Filistin halkına zulmünü artırarak sürdürdü.
Terör - Dün
TBMM Başkanı Şentop: Filistinli kardeşlerimizin arkasında duracağız (3)
ÖZBEKİSTAN ALİ MECLİSİ SENATO BAŞKANI NARBAYEVA İLE GÖRÜŞTÜ TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bugün beşinci görüşmesini Özbekistan Ali Meclisi Senato Başkanı Tanzila Narbayeva ile yaptı. TBMM Başkanı Şentop görüşmede, "Sayın Başkan, zat-ı alinizin, aile fertlerinizin, dost ve kardeş Özbekistan halkının geçmiş Ramazan Bayramı'nı şahsım ve Türkiye Büyük Millet Meclisi adına tebrik ediyorum. Bu bereketli günlerin, halklarımıza huzur ve afiyet getirmesini Allah'tan niyaz ediyorum. Dosttan öte kardeş olarak kabul ettiğimiz Özbekistan'ın milletimizin gönlünde çok müstesna bir yeri vardır. Ülkelerimiz, parlamentolarımız ve halklarımız arasında her alanda mevcut iyi ilişkiler tarihten gelen kardeşlik bağlarımız ve karşılıklı güven üzerine tesis edilmiştir. Bu ilişkilerin daha da geliştirilmesi için halklarımızın temsilcileri olan parlamentolarımıza önemli görevler düştüğü kanaatindeyim. Zor bir bayram yaptık zor bir ramazan geçirdik. Salgın bütün dünyayı olduğu gibi, Türkiye'yi de, Özbekistan'ı da etkiledi. Salgın sebebiyle hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, hastalıkla mücadele eden kardeşlerimize acil şifalar diliyorum" ifadelerine yer verdi.Yabancı ülke mevkidaşlarıyla yoğun temaslarda bulunan Şentop, Ramazan boyunca ve bayramda İsrail'in gerçekleştirdiği saldırıları hatırlatarak, "Bebek çocuk demeden birçok masum sivili katleden İsrail'in uyguladığı devlet terörüne karşı da Türkiye de çok büyük hassasiyet gelişti.
Terör - Dün
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK'nın sözde Suriye genel sorumlusu teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı Açıklaması
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT operasyonuyla PKK'nın Suriye genel sorumlusu "Sofi Nurettin" kod isimli teröristin, Irak'ın kuzeyinde etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Terör - Dün
Son dakika haber! Erdoğan: "Bir yandan Kudüs'ün mahremiyetine el uzatan diğer yandan Gazze'deki sivilleri insafsızca bombalayan içinde medya gruplarının olduğu devasa...
Son dakika gündem haberine göre Erdoğan: "Bir yandan Kudüs'ün mahremiyetine el uzatan diğer yandan Gazze'deki sivilleri insafsızca bombalayan içinde medya gruplarının olduğu devasa bir binayı da bombalayarak yerle bir edenler, işte bu terör devleti İsrail'dir.
Terör - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (4)
"Bize düşen görev mazlumun yanında yer almak" Deyr Yasin katliamından beri hiç durmayan zulmün, Filistinlilerin ardı kesilmeyen göçleriyle, kamplardaki zorlu hayat şartlarıyla, uğradıkları katliamlarla süregeldiğini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti: "Elbette bu kötü fotoğrafın ortaya çıkmasında ve sürmesinde Filistinlilerin kendi aralarındaki çekişmeler ile kimi Arap ülkelerinin meseleye bakış açılarındaki yanlışlar da etkili olmuştur. Her ne olursa olsun bize düşen görev mazlumun yanında yer almak ve onun hakkını, hukukunu gözetmektir. İsrail'in, 1967 Savaşı'nın ardından Birleşmiş Milletler kararlarını hiçe sayarak saldırılarına devam etmesi, bölgedeki acıları derinleştirmiştir. Sadece 1948 ile 1967 yılları arasında 3,5 milyondan fazla Filistinli yurtlarından edilerek mülteci durumuna düşürülmüştür. Lübnan'ın 1982 yılındaki işgali sırasında Sabra ve Şatilla kamplarındaki binlerce savunmasız sivil Filistinli mültecinin hunharca katli dahi dünyayı durdurmak için harekete geçirmeye yetmemiştir. Filistin halkının intifada olarak adlandırılan İsrail saldırılarına karşı sivil itaatsizlik eylemleriyle kendini, evini, vatanını koruma mücadelesinin hep yanında olduk, olmayı da sürdüreceğiz. Sınırları hala belirsiz olan İsrail devleti, Siyonist hayaller peşinde koşan siyasetçilerin ve insanlığa karşı suç işlemeyi mubah sayan radikallerin elinde bir terör aygıtına dönüşmüştür.
Terör - Dün
Son dakika haber... Erdoğan: "Terör örgütleri gibi suç çeteleri de zehirli bir yılan gibidir.
Son dakika habere göre Erdoğan: "Terör örgütleri gibi suç çeteleri de zehirli bir yılan gibidir.
Terör - Dün
Son dakika haberleri: Erdoğan: "(PKK'nın Suriye sorumlusu Sofi Nurettin) Gara Operasyonu sırasında 13 masum insanımızın şehit edilmesi talimatını verenlerden biri yine bu...
Son dakika haberine göre Erdoğan: "(PKK'nın Suriye sorumlusu Sofi Nurettin) Gara Operasyonu sırasında 13 masum insanımızın şehit edilmesi talimatını verenlerden biri yine bu teröristtir.
Terör - Dün
Gölbaşı Belediye Meclisi İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına bildiri ile tepki gösterdi
İsrail'in Filistin topraklarında olayların bu aşamaya ulaşmasının baş sorumlusu olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "İsrail'in Gazze şeridinde başlattığı ve aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda masum insanın hayatını kaybetmesine yol açan hava saldırılarını şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. İsrail devletinin uyguladığı bu baskı ve zulme meşru müdafaa hakkı kisvesi ile kılıf arayanları, İsrail'in uyguladığı devlet terörünü görmezden gelenleri, Filistin topraklarında yaşanan insanlık dramı karşısında susanları ve Filistinlilere ölüm kusan İsrail devletini kınıyoruz.
Terör - Dün
Terör örgütü YPG/PKK yandaşları Suriye'de ABD ordusu araçlarını taşladı
Terör örgütü YPG/PKK yandaşları, Türkiye'nin Irak'ın kuzeyinde terör hedeflerine yönelik operasyonlarına karşı tepkisiz kaldığı iddiasıyla Suriye'nin Malikiye ilçesinde ABD ordusuna ait araçları taşa tuttu.
Terör - Dün
Tokat ve Samsun'da belediye meclislerinden İsrail'e kınama
Eroğlu, İsrail'in terörist devlet tavrı sergilediğini söyleyerek Tokat Belediye Meclisinin İsrail'e olan tepkisini dile getirdi.
Terör - Dün
Son dakika... Bakan Soylu'dan 'Sedat Peker' hakkında suç duyurusu
'VİDEO OPERASYONEL AMAÇLI' Video içeriğinde yer alan tüm iddiaların hayatın olağan akışına aykırı, akıl ve mantıktan yoksun iddialar olduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: "Müvekkilim, uydurma ve yalan içerikli bu video sonrası yaptığı açıklamada videoda yer alan kendisiyle ilgili gerçeğe aykırı tüm iddiaların ve yine kendisiyle ilgili gerçeğe aykırı tüm iddialarda adı geçenlerin yargı makamlarınca araştırılmasını talep edeceğini belirtmiştir. Müvekkilim bu konuda kararlıdır ve bir tereddütü de bulunmamaktadır. Şüpheli 20 Mayıs 2020 tarihinde yayınladığı videoda  FETÖ terör örgütü üyelerinin dile getirdiği ve yukarıda izah edilen bazı iddiaların, yine bazı kesimlerce yapılan dedikoduların asılsız olduğunu 'Sayın İçişleri Bakanı beni kaçırmış.
Terör - Dün
Sezgin Baran Korkmaz'ın "mal varlığı değerini aklama" davasına başlandı
-İddianameden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, yakalamalı sanıklar Sezgin Baran Korkmaz, Alptekin Yılmaz, Olessia Zoubkova, tutuksuz sanıklar Kamil Feridun Özkaraman, Ayşe Nil Yılmaz, Bereket Öner ve Ziyaattin Bartik'in "suçun konusunu oluşturan malvarlığı değerini, bu özelliğini bilerek satın almak, kabul etmek, bulundurmak veya kullanmak" suçundan ayrı ayrı 3 yıldan 7 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.
Terör - Dün
Yeşilyurt Belediye meclisi İsrail'in saldırılarını kınadı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünün kararı doğrultusunda Mayıs Ayının ilk haftasında yapılması gereken Yeşilyurt Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısını bugün yaptıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, "Korona virüs salgının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının yayılım hızının kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel müdürlüğünün 27/04/2021 tarih ve 868613 sayılı genelgesine istinaden mayıs ayının ilk haftası yapılması gereken meclis toplantımızı bu gün gerçekleştiriyoruz. Öncelikle idrak ettiğimiz On bir ayın sultanı Ramazan ayının manevi iklimini Yeşilyurt'ta birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde yaşadık. Mübarek Ramazan Bayramına bizleri ulaştıran Yüce Allah'a öncelikle hamdü senalar olsun. Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna bayram günleri, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Salgınla mücadele kapsamında bu yıl bayramda sevdiklerimizi ziyaret edip, kucaklaşamadık. Acı, hüzün ve gözyaşının kuşattığı dünyamızda, Filistin'de devam eden saldırılar, yaşanan can kayıpları ve çirkin hadiselerden dolayı Ramazan Bayramını içimiz buruk ve hüzünlü bir şekilde geçirdik. Terör Devleti İsrail'in Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa'da ki kutsal mekânlarımız ve orada büyük bir direniş gösteren Filistinli kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiği gaddar ve çirkin saldırıları da şiddetle kınıyorum.
Terör - Dün
Doğanşehir ve Battalgazi belediye meclislerinden İsrail'e kınama
Kararda, "Mübarek Ramazan-ı Şerif ayı boyunca Filistin halkına şiddetini artırarak devam ettiren, devlet terörü uygulayan kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden savunmasın Filistin halkına havada, karadan son teknoloji silahlarla saldırıp katliam yapıp zulüm uygulayan vahşi terör devleti İsrail'i kınıyoruz.
Terör - Dün
TBMM Başkanı Şentop: Artık İsrail'e 'dur' demek, kararlar almak gerekiyor
'İSRAİL'E 'DUR' DEMEK, TEDBİRLER ALMAK GEREKİYOR' İsrail'in devlet terörü uyguladığını, insanlığa karşı suç işlediğini, masum Müslümanların kanını akıttığını ve dünyanın buna sessiz kalışını teessürle takip ettiklerini kaydeden Şentop, "Artık İsrail'e 'dur' demek, kararlar, tedbirler almak gerekiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Terör Haberleri | Terör Haber - Haberler - Terör haberleri, son dakika terör haber ve gelişmeleri burada. WASHINGTON - Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının düzenlediği Şehit Diplomatlar Sergisi Washington'da açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 05:15:35. #1.16#

title