Tarım Haberleri

Tarım haber, Tarım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tarım 5.7.2020
Melikgazi'deki kurban satış yerleri için başvurular başlıyor
Kurbanlık satışı için yer isteyenlerin 14 Temmuz'a kadar gerekli belgelerle belirlenen zabıta karakollarına başvuru yapması gerektiğini anlatan Palancıoğlu, şunları kaydetti: "Beştepeler mevkisinde kurulacak olan küçükbaş hayvan pazarında satış yapmak isteyen besiciler, Hunat Zabıta Karakolu'na şahsen başvuracaklar. Serkent Mahallesi'nde küçükbaş ve büyükbaş satışı yapmak isteyen vatandaşlarımız ise Yıldırım Beyazıt Zabıta Karakolu'na başvuru yapacak. Kurban satış yerlerine girişte, kurbanlık hayvanların kulak küpesi, veteriner sağlık raporu, hayvan pasaportu, nakil belgesi kontrol edilecek. Kulak küpesi ve belgesi olmayan hayvanların kurban pazarlarına girişine izin verilmeyecek. Hayvan satış yerlerine yerleşim İl Tarım ve Orman Müdürlüğü denetimi ile gerekli belgelerin eksiksiz olması şartıyla 15 Temmuz'da saat 09.
Tarım 5.7.2020
Gelibolu'da dişi buzağılara brusella aşısı yapılıyor
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Bayırköy, Sütlüce, Çokal, Yülüce, Süleymaniye, Kalealtı, Cevizli ve Evreşe beldesinde aşısız genç dişi buzağılara bulaşıcı (zoonoz) brusella hastalığına karşı göz damlası olarak aşılama yapılıyor.
Tarım 5.7.2020
Son dakika haber | Denizlerde yasa dışı avcılık faaliyetinde bulunan 1549 kişiye 6 milyon 550 bin lira ceza
'YÜZDE 50'DEN FAZLA AZALMA DİKKAT ÇEKİYOR' Açıklamada, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın yasa dışı su ürünleri avcılığının önlenmesi adına başta Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere ilgili diğer kurumlarla birlikte müşterek denetimler de gerçekleştirdiği belirtildi.
Tarım 5.7.2020
Kırıkkale'de gıda denetimi yapıldı
İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, denetim ekipleri ile gıda denetimi gerçekleştirdi.
Tarım 5.7.2020
Denizlerde yasa dışı avcılık faaliyetinde bulunan 1549 kişiye 6 milyon 550 bin lira ceza
'YÜZDE 50'DEN FAZLA AZALMA DİKKAT ÇEKİYOR' Açıklamada, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın yasa dışı su ürünleri avcılığının önlenmesi adına başta Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere ilgili diğer kurumlarla birlikte müşterek denetimler de gerçekleştirdiği belirtildi.
Tarım 5.7.2020
Çuvallar içinde usulsüz taşınan yüzlerce kilo tulum peynirine el konuldu
İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Şanlıurfa'dan İstanbul Güngören'e uygun olmayan şartlarda çuvallar içinde tulum peyniri getirildiğini tespit etti.
Tarım 5.7.2020
İstanbul'a usulsüz taşınan yüzlerce kilogram tulum peynirine el konuldu
Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Şanlıurfa'dan İstanbul'un Güngören ilçesine çuvallar içinde tulum peyniri getirildiğini tespit etti.
Tarım 5.7.2020
Türkiye'de yaklaşık 4 milyar dolarlık 52 projenin yatırım kararı alındı
Bu yılın haziran ayı itibarıyla potansiyel yatırım olarak görülen 82 projenin 70'inin araştırma ve fizibilite aşamasında bulunduğu bilgisini veren Dağlıoğlu, şunları kaydetti: "Potansiyel projelerin toplam yatırım bedeli yaklaşık 4,76 milyar dolar, toplam taahhüt edilen istihdamı ise yaklaşık 15 bin 800 düzeyinde. Projeler bilgi ve iletişim teknolojileri, gıda ürünleri, makine ve ekipmanları, kimya ürünleri ve motorlu taşıtlar için yedek parça sektörleri başta olmak üzere 23 farklı sektörü kapsıyor. Projelere yatırım değerine göre baktığımızda Almanya, Güney Kore, ABD, Türkiye, Japonya, Kanada ve BAE başta olmak üzere 27 farklı ülkeden geldiğini görüyoruz." "Mobilite dünyasına adapte olunması gerek" Dağlıoğlu, uluslararası doğrudan yatırımlar açısından öncelikli sektörlerden bahsederek, bu sektörleri; "e-mobilite, yaşam bilimleri (ilaç, tıbbi cihaz, hastane hizmetleri), sağlık, bilgi ve iletişim teknolojileri (tüketici elektroniği, ICT, yazılım), otomotiv, enerji, kimya-petrokimya, makine, savunma ve havacılık, lojistik, altyapı, tarım, gıda & içecek.
Tarım 5.7.2020
En özel anların dekoru "mor tarlalar"
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyesince ilçede alternatif tarım ürünlerinin yetiştirilebilirliğini artırmak ve kıraç arazilerin değerlendirilmesini sağlamak amacıyla 4 yıl önce kurulan örnek lavanta tarlası, eşsiz manzarasıyla doğal fotoğraf stüdyosunu andırıyor.
Tarım 5.7.2020
Yasa dışı avcılık faaliyetinde bulunan 1549 kişiye ?6 milyon 550 bin lira idari para cezası
Açıklamada, yasa dışı su ürünleri avcılığında gemi sahip ve donatanının sorumlu tutulması amacıyla balıkçı gemisi sahip ve donatanları için de yüksek miktarlarda cezalar getirildiği belirtilerek, şu bilgilere yer verildi: "Örneğin, Marmara'da trolle avcılık yapanlara kişi başı 10 bin, gemi sahip veya donatanlarına 20 bin lira idari para cezası uygulanmaya başlandı. Kanunda yapılan dikkat çekici yaptırımlardan biri de bazı fiillerin tekrarına hapis cezasının getirilmesi. Hapis cezaları, Marmara Denizi, İstanbul ve Çanakkale boğazlarında trol avcılığı ile izinsiz olarak su ürünlerinin yurt dışına çıkarılması ve canlı olarak yurt içine sokulması durumlarında uygulanacak. Karadeniz, Marmara Denizi, İstanbul ve Çanakkale boğazlarında gemilerdeki faaliyetlerin yürütülmesinde gerekli olan aydınlatma araçları hariç ağlarla yapılan avcılık faaliyetlerinde ışık kullanılması yasaklandı ve 50 bin lira idari para cezası getirildi. Özellikle son zamanlarda artan ve iç piyasada rağbet görmeyen deniz patlıcanı, akivades gibi yerli türleri kaçak yollardan yurt dışına kaçıranlara 100 bin liraya kadar idari para cezası uygulanacak ve su ürünlerine, istihsal ve nakil vasıtalarına el konulacak." "Yasa dışı su ürünleri avcılığı tespit sayısında yüzde 50'den fazla bir azalma dikkat çekiyor" Denizlerin sahip olduğu biyolojik çeşitliliği gelecek nesillere bırakmak, geçimini balıkçılıktan sağlayan ve kurallara uyan balıkçının hakkını korumak için Sahil Güvenlik Komutanlığınca yapılan denetimler av sezonunun kapalı olmasına rağmen tüm hızıyla sürdüğüne işaret edilen açıklamada, Sahil Güvenlik Komutanlığı yasa dışı su ürünleri avcılığının önlenmesi adına başta Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere ilgili diğer kurumlarla müşterek denetimler de gerçekleştirdiği ifade edildi.
Tarım 5.7.2020
Bayburt'ta kaz çiftliği kuran üç arkadaş siparişlere yetişemiyor
"6 bin civciv dağıtmak için Bakanlığımıza proje sunduk" Bayburt Tarım ve Orman Müdürü Selami Ersen ise Bayburt'un kaz üretimine yabancı olmadığını, geçmiş yıllarda birçok köyde kaz sürülerinin bulunduğunu söyledi.
Tarım 5.7.2020
Dağların zirvesinden sofralara uzanan lezzet: Erzincan tulum peyniri
Mevsim şartları uygun olunca rekolte arttı Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin, AA muhabirine, Erzincan'ın 430 bin hektar mera alanıyla ülkede hayvancılık açısından önde gelen illerden olduğunu ifade ederek, şehirlerinde 300 bini anaç olmak üzere 460 bin küçükbaş hayvan olduğunu söyledi.
Tarım 5.7.2020
Bafra Ovası'nda çeltik ekim alanı yaklaşık 30 bin dekar arttı
Damla sulama, sudan yüzde 97 tasarruf sağlıyor Tosuner, Tarım ve Orman Bakanlığının damla sulama ile çeltik üretimi yapan çiftçilere yüzde 75 hibe olarak tohumluk desteği verdiğini anlatarak, şunları kaydetti: "Damla sulama, normal alanda ekilen çeltik üretimde kullanılan sudan yüzde 97 tasarruf sağlamaktadır.
Tarım 5.7.2020
Köylülerin yayla mesaisi renkli görüntüler oluşturdu
Türkiye'nin önemli tarım ve hayvanlık merkezlerinden Kars'ta köylülerin yaylalardaki mesaisi güzel görüntüler oluşturuyor.
Tarım 5.7.2020
Tarım aracı devrildi: 1 ölü
Kastamonu'nun Doğanyurt ilçesinde 'pat pat' diye tabir edilen tarım aracının devrilmesi sonucu 1 kişi altında kalarak hayatını kaybetti.
Tarım 5.7.2020
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, ilçelerdeki projeleri inceledi
Vali Köşger, son olarak Dikili ilçesinde hayata geçirilecek Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi alanında incelemelerde bulundu.
Tarım 5.7.2020
Kars'ta Karahan köyünü sel vurdu
Kars'ta Karahan köyünü sel vurdu KARS'ın Akyaka ilçesine bağlı Karahan köyünde dolu ve sağanak nedeniyle oluşan sel günlük yaşamı felç etti. Kentte etkili olan sağanak, Akyaka ilçesine bağlı Karahan köyünde sele neden oldu. Dolunun ardından yağan şiddetli yağmur köylüyere zor anlar yaşattı. Köylüler önlem almaya çalışırken bir anda bastıran sel önüne ne kattıysa götürdü. Tarım aletleri, ot ve samanlar sele kapıldı, evleri ve ahırları su bastı, biçilmeye hatır çayırlar selle birlikte büyük zarar gördü.
Tarım 4.7.2020
Manisa'da çıkan anız yangını kontrol altına alındı
Gözyaşlarına hakim olamayan 60 yaşındaki Ayşe Kocayiğit de geçimini tarım yaparak sağladığını belirterek, "Ben yapayalnız bir evin insanıyım.
Şu an buradasınız: Tarım Haberleri | Tarım Haber - Haberler - Tarım haberleri, son dakika tarım haber ve gelişmeleri burada. Melikgazi'deki kurban satış yerleri için başvurular başlıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.7.2020 13:28:37. #1.15#
title