DONALD TRUMP HABERLERİ

Donald Trump haber, Donald Trump son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Donald Trump

Donald Trump

Doğum Yeri ABD
Doğum Tarihi 14.6.1946

Donald Trump Kimdir ?

Donald John Trump 14 Haziran 1946’da New York’ta doğdu. New York'ta dünyaya gelen Trump'ın büyükannesiyle büyükbabası Baden'den ABD'ye göç etmişlerdi. Babası emlâkçılık yapıyordu. Donald Trump 60'lı yıllann başında High School'u, kötü hal ve gidişi yüzünden, terketmek zorunda kaldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Donald Trump - Bugün
ABD Başkanı Biden, Connecticut ziyaretinde Trump destekçilerinin protestosuyla karşılandı
ABD Başkanı Joe Biden, ekonomi ajandasını ve altyapı paketini anlatmak için gittiği Connecticut eyaletinde, eski Başkan Donald Trump taraftarlarının protestosuyla karşılandı.
Donald Trump - Dün
Biden, Trump dönemindeki "Meksika'da Kal" politikasını yeniden uygulamaya hazırlanıyor
ABD'de Başkan Joe Biden yönetimi, Meksika sınırındaki yasa dışı göçmenler için önceki Başkan Donald Trump'ın getirdiği ve Biden'ın kaldırdığı "Meksika'da Kal" politikasını gelecek ay yeniden uygulamaya hazırlanıyor.
Donald Trump - Dün
AB: İran Viyana'daki nükleer görüşmelere hazır değil
Önceki ABD Başkanı Donald Trump, 2015'te imzalanan nükleer anlaşmadan 8 Mayıs 2018'de ayrıldıklarını açıklamıştı.
Donald Trump - Dün
ABD, 8 Kasım'dan itibaren tam aşılı yabancıların ülkeye girişine izin verecek
ABD yönetimi, tüm kara ve hava sınırlarını, tam aşılı yabancı ülke vatandaşlarına 8 Kasım'dan itibaren açacağını duyurdu.
Donald Trump - Dün
Son dakika haberleri: Slovenya Başbakanı Jansa'nın Twitter mesajına AB içinde tepkiler sürüyor
Son dönemdeki sağcı görüşleri ve eski ABD Başkanı Donald Trump'a desteğiyle bilinen Jansa'nın mesajındaki kişilerin görüntülerinin eski tarihli olduğu, fotoğrafta yer alan AP milletvekillerinden bazılarının şu anda parlamentoda olmadığı, birinin ise geçen yıl hayatını kaybettiği belirtilmişti.
Donald Trump - Dün
Suudi Arabistan ile İran arasındaki yakınlaşmanın muhtemel sonuçları ne olacak?
ABD'nin eski Başkanı Donald Trump döneminde Washington'un İran'a uyguladığı "azami baskı" politikasının da etkisiyle Tahran ile Riyad arasındaki gerginlik çatışma boyutuna ulaştı.
Donald Trump - Dün
İsrail gazetesi: Blinken ve Lapid İran konusunda daha önce gündeme gelmeyen eylem planlarını görüştü
Eski ABD Başkanı Donald Trump tarafından 2019'da kapatılan Kudüs'teki konsolosluğun yeniden açılması planına da değinen Blinken, "Filistinlilerle bağları derinleştirmenin bir parçası olarak bir konsolosluk açma süreciyle ilerleyeceğiz.
Donald Trump - Dün
Bill Clinton: Eski ABD Başkanı hastaneye kaldırıldı
Bill Clinton, 2004 yılında kalp ameliyatı olmuştu. Kasım 1992'de George Bush'u yenerek ABD'nin 42. Başkanı seçilen Clinton, 1996'da Bob Dole karşısında seçimleri kazanmış ve 20 Ocak 2001'e kadar görev yapmıştı. Bill Clinton'ın eşi Hillary Clinton ise 2001'de New York Senatörü seçilmiş, 2009'da ABD Dışişleri Bakanı olmuş, 2016'da ise başkanlık seçimlerinde Donald Trump'a yenilmişti.
Donald Trump - Dün
AB kurumları ile AB Dönem Başkanı Slovenya arasında gerginlik
Son dönemdeki sağcı görüşleri ve eski ABD Başkanı Donald Trump'a desteğiyle bilinen Jansa'nın hesabından paylaşılan ve Macar asıllı Amerikalı iş adamı George Soros'a atıf yapan mesaj daha sonra silindi.
Donald Trump - 14.10.2021
ABD, Trump yönetiminin çekildiği BM İnsan Hakları Konseyine üye seçildi
BİRLEŞMİŞ ABD, Trump yönetiminin, "İsrail karşıtı" olduğunu savunarak geri çekildiği Cenevre merkezli Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyine üye seçildi.
Donald Trump - 14.10.2021
Filistin Kudüs İşleri Bakanı Hedmi, İsrail'in Kudüs'ü küçük bir "gettoya" dönüştürdüğünü söyledi Açıklaması
Kudüs'teki ABD Konsolosluğunun yeniden açılması kararı Hedmi, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1844'te kurulan ve eski başkan Donald Trump'ın 2019'da kapattığı Kudüs'teki ABD Başkonsolosluğunu yeniden açma kararını memnuniyetle karşıladığını dile getirdi.
Donald Trump - 13.10.2021
Hamas: AB, UNRWA'ya destek için müfredattaki Filistin'e ait terimlerin değiştirilmesini şart koşuyor
ABD ile UNRWA arasındaki anlaşma ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 7 Nisan'da, Donald Trump döneminde askıya alınan Filistin yardımlarını yeniden başlatmayı planladıklarını duyurmuştu.
Donald Trump - 13.10.2021
Katar: İsrail'le normalleşme anlaşmalarının çözüme katkı sunması mümkün değil
"Doha ve Washington ilişkileri Körfez'in istikrarı için önemli" ABD ile ilişkilere değinen Al Sani, Katar'ın geçmişten bugüne Washington'la güçlü ilişkileri olduğunu, hatta Donald Trump döneminde bile bu ilişkileri geliştirdiklerini söyledi.
Donald Trump - 13.10.2021
Eski Mossad Başkanı, "Netanyahu'nun İran nükleer anlaşmasını bozmaya çalışarak hata yaptığını" söyledi
Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 2018'de İran ile varılan nükleer anlaşmadan çekilmesine atıfta bulunan Halevy, "Önceki ABD Başbakanı Donald Trump'a anlaşmadan ayrılması için baskı yapılmasının her zaman büyük bir hata olduğunu düşündüm.
Donald Trump - 11.10.2021
İsrail Golan Tepeleri'ndeki Yahudi yerleşimcilerin sayısını iki katına çıkarmayı planlıyor
Eski ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin "İsrail'in Golan Tepeleri'ndeki egemenliğini" tanıdığını hatırlatan Bennett, Joe Biden yönetiminin de bu görüşü benimsediğini iddia etti.
Donald Trump - 11.10.2021
Fas ile İsrail hava yolu şirketleri arasında iş birliği protokolü imzalandı
Fas Kralı 6. Muhammed, 10 Aralık 2020'de İsrail ile ilişkilerin "en yakın zamanda" kurulacağını açıklamıştı. Aynı gün dönemin ABD Başkanı Donald Trump da yaptığı açıklamayla Fas ve İsrail'in tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını ve Batı Sahra'da Fas'ın hakimiyetini tanıdıklarına dair bir bildirge imzaladığını duyurmuştu.
Donald Trump - 11.10.2021
İsrail'in Fas'taki geçici Misyon Şefi Govrin, daimi Rabat Büyükelçisi olarak atandı
Fas Kralı 6. Muhammed, 10 Aralık 2020'de İsrail ile ilişkilerin "en yakın zamanda" kurulacağını açıklamıştı. Aynı gün dönemin ABD Başkanı Donald Trump da yaptığı açıklamayla Fas ve İsrail'in tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını ve Batı Sahra'da Fas'ın hakimiyetini tanıdıklarına dair bir bildirge imzaladığını duyurmuştu.
Donald Trump - 09.10.2021
Çin ve ABD ticaret temsilcileri çevrim içi toplantıda görüştü
Çin Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Başbakan Yardımcısı ve Ticaret Başmüzakerecisi Liu Hı, önceki ABD Başkanı Donald Trump yönetimiyle karşılıklı gümrük tarife artışlarının askıya alınması için yapılan "Faz 1" anlaşmasının detaylarını görüşmek üzere, ABD Dış Ticaret Temsilcisi Katherine Tai ile çevrim içi toplantıda bir araya geldi.
Donald Trump - 08.10.2021
Biden yönetiminden Trump'ın kayıtlarının Kongre baskınını soruşturan komiteye verilmesi talimatı
ABD'de Joe Biden yönetimi, önceki Başkan Donald Trump'ın kayıtlarının 6 Ocak Kongre baskınını soruşturan Temsilciler Meclisine verilmesi için Ulusal Arşivlere talimat verdi.
Donald Trump - 08.10.2021
ABD, İranlı iki füze üretim firmasına yönelik yaptırımları kaldırdı
ABD'de Başkan Joe Biden yönetimi, İran merkezli iki füze üreticisi firmaya önceki Başkan Donald Trump tarafından getirilen yaptırımları kaldırdı.
Donald Trump - 08.10.2021
Borrell, Avrupa'nın savunma ve güvenliğini güçlendirmesini istedi
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Avrupa ordusu olarak adlandırılan girişimi ima ederek Avrupa'nın savunma ve güvenlik birimlerini güçlendirmesi gerektiğini söyledi.
Donald Trump - 08.10.2021
Trump, danışmanlarının Kongre baskınına dair ifade vermesini engellemek istiyor
ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın, bazı eski danışmanlarının 6 Ocak'ta taraftarlarının Kongre binasına yönelik yaptığı baskınla ilgili bir kongre soruşturma komitesi önünde ifade vermelerini engellemeye çalıştığı ileri sürüldü.
Donald Trump - 07.10.2021
New York'a ilk kez siyahi federal savcı atandı
Söz konusu Federal savcılık ofisi, son yıllarda eski ABD Başkan Donald Trump'ın vergi yolsuzluğu ile ilgili iddiaları soruşturması, yine Trump'ın avukatı eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani'nin Ukrayna ile ilişkilerini incelemesi ile ülke gündeminde yer almıştı.
Donald Trump - 07.10.2021
Biden yönetimi, Afganlar dışında ülke tarihinde en az mülteci alan yönetim oldu
ABD'nin bir önceki başkanı Donald Trump'ın mülteci ve göçmenlik politikalarını sert bir dille eleştiren Biden'ın, kendi başkanlığının ilk 9 ayında bu kadar az mülteci alması eleştirilere yol açtı.
Donald Trump - 07.10.2021
Trump: "Asıl başkaldırı Kongre baskınında değil, 3 Kasım'daki seçimlerde oldu"
Eski ABD Başkanı Donald Trump, 6 Ocak Kongre baskınını soruşturan Kongre komitesine tepki göstererek, "Milyonlarca dolar harcadıktan sonra Demokratların seçilmemiş Komitesi ve 2 sözde Cumhuriyetçi, asıl ayaklanmanın sahte seçimlere tepki gösterilen 6 Ocak'ta değil, 3 Kasım'da (başkanlık...
Donald Trump - 07.10.2021
Beyaz Saray: Trump'ın aksine Biden Çin ile doğrudan temaslarında insan hakları endişelerini dile getiriyor
Biden'ın söz konusu görüşmede Çin hakkındaki insan hakları ihlallerini ve endişelerini dile getirip getirmeyeceğinin sorulması üzerine Psaki, "Önceki başkanın (Donald Trump) aksine, Başkan Biden, Devlet Başkanı Şi ile doğrudan her temasında insan hakları ihlalleri ve endişeleri konusunu gündeme getiriyor.
Donald Trump - 06.10.2021
Hamas, İslam alemine, İsrail'le muhtemel yeni normalleşme anlaşmalarını engelleme çağrısında bulundu
Hartum yönetimi de dönemin ABD Başkanı Donald Trump'ın Sudan'ı "teröre destek veren ülkeler" listesinden çıkarması karşılığında 23 Ekim 2020'de İsrail ile ilişkileri normalleştirme kararı almıştı.
Donald Trump - 06.10.2021
ABD, 3 bin 750 nükleer silah başlığı bulundurduğunu açıkladı
Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 2018'den beri açıklamayı reddettiği ülkenin nükleer stoku, Joe Biden yönetimi tarafından dünyaya açıklandı.
Donald Trump - 06.10.2021
5 Ekim 2021 Haberleri
5 Ekim 2021 Manşet Haberleri.
Donald Trump - 05.10.2021
Son dakika haberleri | İsrail Genelkurmay Başkanı, İran'ın askeri kapasitesini hedef almayı sürdüreceklerini söyledi
İran ile P5+1 olarak adlandırılan ABD, Rusya, Fransa, İngiltere, Çin ve Almanya arasında 2015'te nükleer anlaşma imzalanmış ancak eski ABD Başkanı Donald Trump 2018'de bu anlaşmadan çekilmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Donald Trump Haberleri | Donald Trump Kimdir - Haberler - Donald Trump haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Donald Trump kimdir, hayatı ve biyografisi. Netflix'in yeni bombası Squid Game hakkında bilmeniz gerekenler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 10:07:32. #1.16#

title