DONALD TRUMP HABERLERİ

Donald Trump haber, Donald Trump son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Donald Trump

Donald Trump

Doğum Yeri ABD
Doğum Tarihi 14.6.1946 - ...

Donald Trump Kimdir ?

Donald John Trump 14 Haziran 1946’da New York’ta doğdu. New York'ta dünyaya gelen Trump'ın büyükannesiyle büyükbabası Baden'den ABD'ye göç etmişlerdi. Babası emlâkçılık yapıyordu. Donald Trump 60'lı yıllann başında High School'u, kötü hal ve gidişi yüzünden, terketmek zorunda kaldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Donald Trump - Bugün
ABD istihbaratı, Rusya ve İran'ın seçimlere müdahale etmeye çalıştığının belirlendiğini açıkladı
Ratcliffe, İran ve Rusya'nın bazı seçmenlerin bilgilerini ele geçirdiğini tespit ettiklerini dile getirerek, "İran'ın Başkan Donald Trump'a zarar vermeyi ve seçmenlerin gözünü korkutmayı amaçlayan e-mailler attığını gördük.
Donald Trump - Bugün
Sudan da İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi kararı aldı
Uzun süredir başta BAE olmak üzere Körfez ülkeleri ile İsrail arasında perde arkasında yürütülen ciddi temas süreci, ABD Başkanı Donald Trump'ın 13 Ağustos'ta BAE'nin, 11 Eylül'de de Bahreyn'in İsrail ile anlaşmaya vardığını açıklamasıyla aleni hale geldi.
Donald Trump - Bugün
Trump yönetiminin Maduro'nun görevden ayrılması için Venezuelalı yetkiliyle görüştüğü iddia edildi
ABD'de Donald Trump yönetiminden bir yetkilinin, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun "barışçıl bir şekilde görevini bırakması" için geçen ay Meksika'da Venezuelalı bir yetkiliyle gizlice görüştüğü ileri sürüldü.
Donald Trump - Dün
Endonezyalı akademisyenlerden Endonezya-BAE ilişkisinde "Filistin" uyarısı
ABD Başkanı Donald Trump'ın Orta Doğu'daki politikalarının bölgedeki "siyasi haritayı" önemli ölçüde değiştirdiğine dikkati çeken Rofii, "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) geçici üye ülkelerinden biri olan Endonezya'nın, Filistin'deki barış sürecine yardımcı olmak için ek bir rol oynaması gerekiyor.
Donald Trump - Dün
New York borsası karışık seyirle açıldı
New York borsası, güne karışık seyirle başladı.
Donald Trump - Dün
Son dakika haberi! İsrailli Bakan: "ABD'deki seçimden önce bir başka normalleşme anlaşmasına varabiliriz"
ABD Başkanı Donald Trump, 19 Ekim'de yaptığı açıklamada, ABD'li terör kurbanları ve ailelerine 335 milyon dolar tazminat ödemesi halinde Sudan'ı "terörü destekleyen ülkeler" listesinden çıkaracağını duyurmuştu.
Donald Trump - Dün
Son dakika haberleri | Hizb-i İslami Partisi lideri Gülbeddin Hikmetyar, Taliban'la farklı bir müzakere başlatacaklarını duyurdu
Donald Trump'ın, 2017'de ABD Başkanı seçilmesinin ardından müzakereler yeniden gündeme geldi.
Donald Trump - Dün
ABD'de Hristiyan grupların seçim mücadelesi kızışıyor
ABD merkezli araştırma merkezi Pew Research Center tarafından yapılan araştırmaya göre Başkan Donald Trump, ABD'li Hristiyanların favori adayı olmayı sürdürse de, Katolikler, Evanjelik olmayan Protestanlar ve Evanjelik Hristiyanların bir kısmının Trump'a desteği Ağustos'tan bu yana düşüş sergiliyor.
Donald Trump - Dün
New York Times: Trump'ın vergi kayıtları Çin'le iş bağlantılarına işaret ediyor
ABD Başkanı Donald Trump, kasımda yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde Demokrat Parti başkan adayı Joe Biden'ın oğlunun Çin'le iş bağlantıları olduğunu öne sürerek, rakibini bu ülkeye karşı yumuşak bir tutum izlemekle suçlarken New York Times (NYT) gazetesindeki haberde, Başkan'ın...
Donald Trump - Dün
ABD'de 12 üniversitenin, aldığı yabancı fonları "büyük ölçüde eksik bildirdiği" belirlendi
ABD'de Başkan Donald Trump yönetimi tarafından hazırlanan bir raporda, ülkedeki en iyi üniversitelerin, Çin ve Rusya gibi ülkelerden kabul ettikleri fonları "büyük ölçüde eksik bildirdikleri" sonucuna varıldı.
Donald Trump - Dün
ABD-Meksika sınırında ailelerinden koparılan 545 göçmen çocuğun ebeveynlerine ulaşılamıyor
SAN ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin göreve başladığı ilk yıllarda, ABD-Meksika sınırında ailelerinden koparılan 545 göçmen çocuğun ebeveynlerinin bulunamadığı bildirildi.
Donald Trump - Dün
BIST100 yüzde 0.86 artışla başladı, dolar 7.82 lirada
Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) Çarşamba gününe yüzde 0.86 artışla 1,220.88 puanda başladı.
Donald Trump - Dün
Küresel piyasalar teşvik paketi iyimserliği ile pozitif seyrediyor
ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin başkanlık seçimlerinden önce ekonomik destek paketinde anlaşmaya varılması için ABD Başkanı Donald Trump yönetimine verdiği süre dün doldu.
Donald Trump - Dün
Melania Trump, eşi Donald Trump'ın seçim mitingine katılamayacak
ABD Başkanı Donald Trump'ın mitingine eşi Melania Trump, devam eden öksürüğü nedeniyle katılamayacak.
Donald Trump - 20.10.2020
Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı Barrett'in oylaması pazartesi yapılacak
ABD Başkanı Donald Trump'ın Yüksek Mahkemeye aday gösterdiği Amy Coney Barrett'in Senatodaki nihayi oylamasının pazartesi yapılacağı bildirildi.
Donald Trump - 20.10.2020
Son dakika haber: New York Borsası yükselişle kapandı
Son dakika haber: New York Borsası günü yükselişle tamamladı.
Donald Trump - 20.10.2020
ABD ve BAE'den "Stratejik Diyalog Çalışması"
Al Nahyan ise BAE yönetiminin ABD ile geliştirilen ilişkilerden dolayı oldukça memnun olduğunu dile getirerek Başkan Donald Trump ve Pompeo'ya İsrail ile sağlanan normalleşme anlaşmasına yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür etti.
Donald Trump - 20.10.2020
Sudan basını ABD'nin kararına geniş yer verdi
ABD Başkanı Donald Trump'ın, ABD'li terör kurbanlarına ve ailelerine tazminatları ödenince Sudan'ın Terörü Destekleyen Ülkeler Listesi'nden çıkarılacağı açıklaması Sudan basınında geniş yer buldu.
Donald Trump - 20.10.2020
Sudan, Trump'ın talep ettiği 335 milyon doları ödedi
Sudan Merkez Bankası, ABD Başkanı Donald Trump'ın Sudan'ı "Terörü Destekleyen Ülkeler" listesinden çıkartmak için talep ettiği 335 milyon doların ödendiğini duyurdu.
Donald Trump - 20.10.2020
Pakistan Başbakanı Han'dan Afganistan'daki barış sürecinde "huzur bozucuların" tehlikeli rolüne karşı uyarı
Donald Trump'ın, 2017'de ABD Başkanı seçilmesinin ardından müzakereler yeniden gündeme geldi.
Donald Trump - 20.10.2020
Biden ABD'deki başkanlık yarışında NYT anketine göre 9 puan önde
NEW ABD'de başkanlık seçimleri için yapılan en son ankette, Demokrat Parti Başkan Adayı Joe Biden'ın rakibi Başkan Donald Trump'tan 9 puan önde olduğu belirtildi.
Donald Trump - 20.10.2020
Sudan: ABD'nin terör listesinden çıkarma kararının İsrail ile normalleşmeyle bağlantısı yok
Sudanlı ve ABD'li yetkililer geçen ay Abu Dabi'de gerçekleştirdikleri toplantıda Hartum'un İsrail ile ilişkileri normalleştirmesi konusunu görüşmüş ancak bir sonuç alınamamıştı.? ABD Başkanı Donald Trump, dün Twitter hesabından, Sudan'ın ABD'li terör kurbanlarına ve ailelerine 335 milyon dolar tazminat ödeyeceğini duyurmuştu.
Donald Trump - 20.10.2020
Son dakika haber! BIST100 yüzde 0.42 yükseldi, dolar 7.87 lirada
Edinilen son dakika gelişmesine göre Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) Salı gününü yüzde 0.42 artışla 1,210.41 puanda tamamladı.
Donald Trump - 20.10.2020
Sudan, ABD'nin terör mağdurları için istediği 335 milyon doları ödedi
Sudan Maliye Bakanlığı, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Sudan'ı "Terörü Destekleyen Ülkeler" listesinden çıkartmak için talep ettiği 335 milyon doları transfer ettiklerini açıkladı.
Donald Trump - 20.10.2020
USA Today gazetesinden Biden'a destek
"Joe Biden'ı seçin. Donald Trump'ı reddedin" başlıklı makalede, "2016'da geleneğimizi bozarak Trump'a oy vermeme çağrısında bulunmuştuk.
Donald Trump - 20.10.2020
Son dakika haberi: New York borsası yükselişle açıldı
ABD Başkanı Donald Trump ise bugün katıldığı bir televizyon programında, ekonomik destek paketi üzerinde anlaşmak istediklerini ve eğer bir anlaşma ortaya çıkarsa Senato'daki Cumhuriyetçilerin bu yönde ilerlemesini beklediklerini ifade etti.
Donald Trump - 20.10.2020
İran Hükümet Sözcüsü: "Silah ambargosunun kalkması İran'ın uluslararası arenada önemli bir kazanımıdır"
ABD Başkanı Donald Trump'ın nükleer anlaşmadan çıkma kararının yanlış olduğunu ifade eden Rebii, "İranlılar silaha aşık değildir.
Donald Trump - 20.10.2020
İsrail siyasetindeki yükselen güçler: Eymen Avde ve Birleşik Liste
On iki yıla yakın süredir İsrail'de başbakanlık görevinde bulunan Binyamin Netanyahu, İsrail siyasetinin sağ kanadını domine eden bir lider profili çiziyor.
Donald Trump - 20.10.2020
Pentagon, yeni nükleer füzelerin 95,8 milyar dolara mal olacağını hesap etti
Pentagon, karada konuşlu nükleer füzelerden oluşan yeni bir filonun sahaya çıkarılmasının maliyetinin yaklaşık 96 milyar dolar olacağını açıkladı.
Donald Trump - 20.10.2020
Brent petrolün varili 42,52 dolar
Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 42,52 dolardan işlem görüyor.
Donald Trump - 20.10.2020
Son dakika: Küresel piyasalar teşvik paketi odaklı seyrine devam ediyor
ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri yaklaşırken Yüksek Mahkeme Cumhuriyetçi Parti'nin itirazını reddederek, Pensilvanya eyaletinde postayla zamanında kullanılmış oyların seçimden 3 gün sonrasına kadar sayılabileceğine hükmetti. Söz konusu karar, postayla oy kullanılması konusunda "avantajlı" olarak değerlendirilen Demokratlar tarafından "zafer" olarak karşılandı. Bu gelişme, ABD'de Cumhuriyetçi başkan adayı Başkan Donald Trump'ın seçim sonuçlarına itiraz edip etmeyeceğine dair tartışmaların da sürmesini beraberinde getirdi.
Donald Trump - 20.10.2020
ABD, Bahreyn ve İsrail'den "İsrail ile Bahreyn arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasına" ilişkin açıklama
ABD Başkanı Donald Trump'ın girişimiyle İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmanın iki ülkenin iş birliğinde yeni bir devir açtığı belirtilen açıklamada, "Bahreyn ve İsrail, ABD'nin Orta Doğu'da barışı, refahı, ortak değerler ve çıkarlara bağlı iş birliği alanlarını genişletmeye yönelik stratejik ajandasını destekleyecektir.
Donald Trump - 20.10.2020
Trump ve Biden arasında 22 Ekim'deki canlı yayın tartışması için yeni kurallar getirildi
ABD'de Cumhuriyetçi başkan adayı Başkan Donald Trump ile Demokrat başkan adayı Joe Biden arasında 22 Ekim akşamı düzenlenecek canlı yayın tartışması için yeni kurallar tespit edildi.
Donald Trump - 20.10.2020
Son dakika haberi | ABD Yüksek Mahkemesinden kritik "oy sayım" kararı
ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhuriyetçiler, bazı eyaletlerde "oyların seçim gününden sonra da sayılabilmesi" yönündeki yaklaşıma şiddetle karşı çıkıyordu.
Donald Trump - 20.10.2020
İsrail ile BAE arasında vize kaldırılıyor
Uzun süredir başta BAE olmak üzere Körfez ülkeleri ile İsrail arasında perde arkasında yürütülen ciddi temas süreci, ABD Başkanı Donald Trump'ın, 13 Ağustos'ta BAE'nin, 11 Eylül'de de Bahreyn'in İsrail ile normalleşme anlaşmasına vardığını açıklamasıyla aleni hale geldi.
Donald Trump - 20.10.2020
ABD Başkanı Trump: FBI, Joe Biden'ı soruşturmalı
ABD Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), Demokrat başkan adayı ve eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Ukraynalı enerji şirketi Burisma ile ilişkisi olduğu iddialarını soruşturması gerektiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Donald Trump Haberleri | Donald Trump Kimdir - Haberler - Donald Trump haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Donald Trump kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD eski Başkanı Obama, megafonla oy isteyerek Biden'a destek oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 07:35:02. #1.15#
title