Ak Parti Haberleri

Ak Parti haber, Ak Parti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ak Parti - Bugün
Bayrak Olayımız Milli Mücadelemizin 102. Yıl Dönümünde Aynı Ruh ve Heyecanla Bir Kez Daha Canlandırıldı
Bayrağımızın dalgalanmadığı yerde Cuma Namazı kılınmaz diyen Rıdvan Hoca'nın sözü üzerine, Kale'ye Türk Bayrağı'nı dikerek kurtuluş mücadelemizin ateşleyicisi olan Bayrak Olayı, Milli Mücadelemizin 102. yılında aynı ruh ve heyecanla bir kez daha canlandırıldı. Canlandırma olayı, Rıdvan Hoca'nın mezarı başına karanfil bırakılması, okunan Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve dualar ile başladı. Program daha sonra ise Atatürk Meydanı'nda Bayrak Olayımızın Canlandırılması ile devam etti. Törende, Alem-i İslam'a Hitap Beyannamesi'nin okunmasının ardından Rıdvan Hoca'nın 28 Kasım 1919 tarihinde okuduğu hutbe temsili olarak canlandırıldı. Canlandırma töreninin ardından Vali Coşkun, protokol üyeleri ve vatandaşlar tekbirler eşliğinde ellerinde Ay Yıldızlı Şanlı Bayrağımızla kaleye doğru bayrak yürüyüşü yaptılar. Kaleye yürüyüşün ardından protokol üyeleri ve çete kıyafetli vatandaşlarımız tarafından Şanlı Bayrağımız büyük bir coşkuyla göndere çekildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör burada yaptığı konuşmada Bayrak Olayı'nın şehrimizin tarihinde dönüm noktası olduğuna vurgu yaptı. Program, Kuran-ı Kerim Tilaveti, dua, mehteran konseri, ilimiz halk oyunları ekibi, Aydınlı Efeler'in şiir dinletisi ve ay yıldızlı balonların uçurulması ile sona erdi. Vali Coşkun da tören sonrasında bayrak olayımıza katılım gösteren vatandaşlarımızla yakından ilgilenerek etkinlikte emeği olanlara teşekkür etti. Bayrak olayının canlandırılması törenine, Valimiz Ömer Faruk Coşkun'un yanı sıra TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, MHP Milletvekili Sefer Aycan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof.
Ak Parti - Bugün
Yerel Yönetimler Başkanı Gücüyener'den Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin zam açıklamasına tepki
AK Parti Eskişehir İl Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin "2021 yılında su zammı yok" açıklamasını eleştirerek, "2022'ye bir ay kala ve 2021 bitmeden yürürlüğe girmesini istedikleri yüzde 36'lık zam, AK Partili üyelerin girişimi ile azaltılmış...
Ak Parti - Bugün
Haftanın tarihine bakış
30 Kasım? 1900- İrlandalı yazar ve şair Oscar Wilde, Paris'te bir otel odasında, duvar kağıdına "Birimiz gitmeli" yazarak intihar etti.? 1909- Osmanlı tarihiyle ilgili bilimsel çalışmalar yapmak amacıyla Tarihi Osmani Encümeni kuruldu.? 1919- Fransa'daki seçimlerde kadınlara ilk kez oy hakkı tanındı.? 1925- Tekke ve zaviyelerin kapatılmasına ilişkin kanun kabul edildi.? 1925- TBMM kürsüsünün arkasındaki duvara "Hakimiyet milletindir" yazılı levha asıldı.? 1930- Paris'teki bir film şirketinin düzenlediği uluslararası ses yarışmasının Türkiye bölümü, Cumhuriyet gazetesince gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan 38 kişiden Hudadat Şakir Hanım, 20 jüri üyesinden 16'sının oyuyla "Türkiye Ses Kraliçesi" seçildi.? 1952- ABD ilk hidrojen bombasını Eniwetok Adası'nda patlattı.? 1971- İdamla yargılanan Mahir Çayan ve arkadaşları, İstanbul Askeri Cezaevinden tünel kazarak kaçtı.? 1973- Anadolu, Çukurova ve Dicle üniversiteleri kuruldu.? 1990- Zonguldak'ta 43 bin maden işçisi greve başladı.? 1997- Genel Nüfus Tespiti ve Seçmen Yazımı gerçekleştirildi. Türkiye'nin nüfusu 62 milyon 865 bin 574 olarak belirlendi.? 2007- İstanbul-Isparta seferini yapan Atlasjet'e ait uçak, Isparta'nın Keçiborlu ilçesi yakınlarında düştü. Kazada, aralarında, Boğaziçi Üniversitesinden Prof. Dr. Engin Arık ile 5 bilim insanının bulunduğu 57 kişi öldü.? 2007- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Ekim'de TBMM'den çıkarılan sınır ötesi operasyon konusundaki tezkerenin ardından, "28 Kasım itibarıyla sınır ötesi operasyona ilişkin Türk Silahlı Kuvvetlerinin yetkilendirildiğini" açıkladı.? 2009- Türk Patent Enstitüsü, rakıya "milli içki" tescili verdi.? 2011- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Suriye'ye yönelik 9 maddelik yaptırım paketini açıkladı. Yaptırımlar arasında Esed yönetimine maddi destek veren ve Türkiye ile iş yapan bazı iş adamlarına yönelik seyahat yasağı, mal varlıklarının dondurulması ve kredi ilişkilerinin durdurulması gibi tedbirler yer aldı.? 2012- Filistin, BM'de "üye olmayan gözlemci devlet" statüsü kazandı. Oylamada 138 ülke "evet", 9 ülke "hayır" oyu kullandı, 41 ülke çekimser kaldı. Filistin, "üye olmayan gözlemci devlet" statüsüyle BM sistemindeki temsil imkanını bir adım ileriye taşıdı.? 2012- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Madımak olayının gerek oluş şekli, amacı, sonuç ve tesirleri gerekse dönem içerisinde yaşanan diğer bazı olaylarla irtibatları itibarıyla bir bütünlük içerisinde araştırılması ve incelenmesi" için Devlet Denetleme Kurulunu görevlendirdi.? 2015- AK Parti Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında kurulan 64.
Ak Parti - Bugün
Son Dakika | Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov genel seçimde oyunu kullandı
"Kırgızistan'a demokratik ve şeffaf seçim olmasını temenni ediyoruz" TÜRKPA Uluslararası Gözlem Misyonu Başkanı ve AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, oylama süreci ile ilgili olarak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Sandıkları geziyoruz.
Ak Parti - Bugün
Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kahramanmaraşlı Gençlerle Buluştu
Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Kahramanmaraş Gençlik Çalıştay'ında" gençlerle buluştu. Gençlik Merkezinde düzenlenen çalıştayda gençlerle bir süre hasbihal eden Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Kasapoğlu, Çalıştay sonrasında ise beraberindeki heyet ile birlikte merkezdeki kurslara katılan gençleri ziyaret ederek yakından ilgilendi. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Kasapoğlu'na çalıştayda Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Ak Parti Grup Başkan Vekili Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Kahramanmaraşlı gençler eşlik etti.
title