Suriye Haberleri

Suriye haber, Suriye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suriye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Antalya Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu: (3)
Dışarıdan bakan herkesin bu tablonun farkında olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi: "Doğrudan Türkiye'ye saldıramayanların AK Parti'yi hedef aldığı gerçeğini Gezi olaylarından beri yaşadığımız sayısız hadisede hep birlikte gördük, yaşadık. Bugün de aynı oyun, farklı aktörler ve konular üzerinden yine sahnelenmektedir. Bakın Gezi'de mesele 'ağaç' değildi. Emniyet, yargı darbe girişimi olan 17-25 Aralık'ta mesele 'hukuk' değildi. Hendek olaylarında mesele 'Kürt kardeşlerimiz' değildi. Ordu içindeki FETÖ'cülerin başlattığı 15 Temmuz darbe girişiminde mesele 'Türkiye'ye sahip çıkmak' değildi. Suriye sınırlarımızı boydan boya bir terör koridoruyla kapatma girişiminde mesele 'oradaki insanların haklarını korumak' değildi.
Suriye - Dün
Son dakika haber! Sansasyonel eylem hazırlığındaki terörist ile yardım eden 8 kişi yakalandı
Güvenlik güçleri, Suriye'de terör örgütü kadrosunda 'bomba' eğitimi alan, 'Azad Pirsus' kod adlı S.
Suriye - Dün
Şanlıurfa'da 1 terörist yakalandı
Suriye'den bombalı eylem için Şanlıurfa'ya gelen terörist ile ona yardım ve yataklık eden 8 zanlı gözaltına alındı.
Suriye - Dün
Antalya Diplomasi Forumu
Kınık ayrıca, Suriye'nin Doğu Guta kentinde bir ailenin mülteci olmayı tartışması, evini, ülkesini, geçmişini ve anılarını terk etmesinin çok zor bir karar olduğunu belirterek "Dünyaya mültecilerin, göçmenlerin ve sığınmacıların gözünden bakmalıyız.
Suriye - Dün
Haberler | H.B.B.
Tarih: 19 Haziran 2021, 12: 53 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TRT Çukurova Radyosu'nun canlı yayın konuğu oldu. Savaş, HBB'nin Kırsal Kalkınma Projesi ve 10 Aralık'ta başlayacak EXPO 2021 Hatay hakkında bazı açıklamalarda bulundu. "ÜRÜNLER MANTAR, BAKTERİ VE VİRÜSTEN ARINMIŞ HALDE ÜRETİLİYOR" Yakın zaman önce hayata geçirdikleri topraksız tarım projesinin detaylarını aktaran Savaş, "Topraksız tarımda sadece balık gübresi ve su bulunuyor. 6 tane su tankının içinde bulunan tatlı su balıklarının gübresi devridaim ile ürünlere aktarılıyor. Toprak olmadığı için de ürünler mantar, bakteri ve virüsten arınmış halde üretiliyor. Burada üretilen sebzeler normal şartlara göre 3'te 1 zamanda büyüyor" dedi. SAVAŞ: İNANIYORUM Kİ BU PROJE BİZİM ÖNCÜLÜĞÜMÜZDE GELİŞECEK VE BİRÇOK ŞEHRE ÖRNEK OLACAK Topraksız tarım(hidroponik) ve sucul yetiştiricilik(aquaponik) sistemlerin çevreye duyarlı olduğunu da belirten Savaş, "Bu projeyi ülkemizde ilk biz uyguluyoruz. Çevreye duyarlı ve sıfır atık projesinin en güzel örneği. İnanıyorum ki bu proje bizim öncülüğümüzde gelişecek ve birçok şehre örnek olacak. Bu sistemde ihtiyaç sahibi kadınlarımıza eğitim vererek bunun yaygınlaşmasını sağlayacağız" dedi. Savaş, kırsal kalkınma projeleri içinde hidroponik ve aquaponik sistemlerin yanı sıra başka atılımları olduğunu da söyledi. SAVAŞ: KIRSAL KESİMDE YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZIN TOPRAĞINI TERK ETMESİNİ İSTEMİYORUZ Kırsal kesimde yaşayan vatandaşları kendi topraklarında tutarak üretime katmak için kooperatifler ve şirket kurduklarını söyleyen Savaş, "Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın toprağını terk etmesini istemiyoruz. Bunun için kooperatifler ve şirket kurduk. Ademimerkeziyetçi sistemle yerel yönetimler olarak bunu başarmak istiyoruz. Suriye'de 9 yılı aşkın süredir devam eden savaştan psikolojik, sosyolojik ve ekonomik olarak yorulan vatandaşlarımıza motivasyon ve ekonomik katkı sağlayacak projeler üretiyoruz.
Suriye - Dün
DEAŞ ve El Kaide ile bağlantılı Suriyeli Al Habbo'nun mal varlığı donduruldu
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararı doğrultusunda, "DEAŞ ve El Kaide bağlantılı kişiler" listesine eklenen Suriye doğumlu Mohammad Ali Al Habbo'nun mal varlığı donduruldu.
Suriye - Dün
Kayıp eşini 'öldürüp gömme' şüphesiyle tutuklandı
Sürdürülen çalışmalarda Nurhan Çavuş'un kaybolduğu gün M.A.Ş.'ın evin anahtarını kapıda unuttuğu, evin içerisinin dağınık olduğu ve Nurhan Çavuş'un eşyaları ile dışarı çıktığında giyindiği pardösüyü yanına almadığı, olay günü Pütürge'ye gitmediğini belirten M.A.Ş.'nın Pütürge'de olduğunun tespit edildiği ayrıca Nurhan Çavuş'un telefonundan ailesine Suriye'ye gittiği yönünde mesaj attığı gibi hususlar ile çelişkilerin tespit edilerek dosya Soruşturma Savcısına sunulmasının ardından M.
Suriye - 18.06.2021
Merkel: "(Türkiye ile) Belirli konuları birlikte şekillendirmek istiyorsak birbirimize bağımlıyız"
Başbakan Merkel, bu konular arasında, göç sorununun yanı sıra Suriye ve Libya'nın geleceğine ilişkin konuları gösterdi.
Suriye - 18.06.2021
ABD Dışişleri Bakanı Blinken Almanya, Fransa ve İtalya'yı ziyaret edecek
Roma'da, Blinken ve İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio'nun DEAŞ ile Mücadele Küresel Koalisyonu Toplantısına eş başkanlık edeceğini ifade eden Price, "Bakan, DEAŞ ile mücadele toplantısının marjında, Suriye'deki krizi tartışmak ve insani ihtiyaçların karşılanmasının öneminin altını çizmek için bir Bakanlar Düzeyinde Suriye Toplantısına katılacak.
Suriye - 18.06.2021
Antonio Guterres, BM Genel Sekreterliğine ikinci kez atandı
İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Guterres'e "otoriter liderleri kucaklayan ve insan haklarını göz ardı eden" eski ABD Başkanı Donald Trump, BM'ye en fazla finansal katkıda bulunan ülkelerden Çin'in Uygurlara karşı hak ihlalleri, Suudi Arabistan'ın Yemen'deki savaş suçları karşısında ve BM Güvenlik Konseyi'nde sık sık Suriye ile ilgili kararları veto eden Rus hükümetini eleştirme konusunda sessiz kaldığı yönünde eleştiriler yöneltiyor.
Suriye - 18.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nun açılışında konuştu: (2)
Bugünün dünyasında etkin diplomasinin, olaylara geniş açı ile bakmaktan ve sahadaki gelişmeleri yakından takip etmekten geçtiğini anlatan Erdoğan, şunları bildirdi: "Diplomatik başarı ise gelişmeleri hızlı ve ön alıcı müdahalelerde bulunabildiğiniz takdirde yakalanıyor. Türkiye 252 dış temsilciliği ile dünyanın en geniş 5. diplomatik ağına sahip ülkesi konumundadır. Sadece genişleyen diplomatik ağımızla değil TİKA, AFAD, YTB, Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Maarif Vakfı, Kızılay ve Türk Hava Yolları gibi kurumlarımızla da dünyanın dört bir köşesinde varlık gösteriyoruz. Nitelikli, alanında yetkin diplomatlarımızla ülkemizin çıkarlarını savunurken dünyanın neresinde olursa olsun barışa, istikrara, kalkınmaya ve refaha katkı sağlamak için çaba harcıyoruz. Bu anlayışla attığımız adımların meyvelerini birçok bölgede aldık, alıyoruz. Komşumuz Suriye'de halkın iradesini yansıtacak bir siyasi çözümün bulunması için var gücümüzle çalıştık.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Suriye Haberleri | Suriye Haber - Haberler - Suriye haberleri, son dakika suriye haber ve gelişmeleri burada. Suriyeli sığınmacıların yüzde 65'i ülkesine dönmek istiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.6.2021 00:45:51. #1.14#

title