Suriye Haberleri

Suriye haber, Suriye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suriye - Dün
"3 Bin 200'Ün Üzerinde Bombalı Eylem Engellendi"
İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Suriye Göçmenleri Uyum Sürecinde Sivil İletişim ve Koordinasyon Platformu Projesi çerçevesinde medya mensuplarıyla güvenli bölge ziyareti düzenlendi.
Suriye - Dün
Bakan Akar, Alman mevkidaşı ile bir araya geldi
Daha önce ABD Savunma Bakanı Llyod James Austin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini, Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak ve Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks ile ayrı ayrı görüştüğünü,  İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ve İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ile Sicilya Adası'nda üçlü toplantıda bir araya geldiklerini anımsatan Akar, şunları söyledi: "Hem ikili ilişkilerimiz hem de NATO bakımından yapmamız gereken ne varsa bunları görüşmeler, bu tür temaslarla en üst düzeyde bilgiye sahip olmak suretiyle ortak aklı faal hale getirmeye çalışıyoruz. Milli Savunma Bakanlığı olarak, Türkiye olarak daima diyalogdan yana olduğumuzu, görüşmeler yoluyla birçok problemin çözülebileceğine inandığımızı her fırsatta dile getirdik ve buna göre faaliyetlerimizi uyguluyoruz. Bu görüşmeler sırasında, bugün de aynı şekilde, uluslararası hukuka uygun, meşru müdafaa çerçevesinde yaptığımız terörle mücadele konusunda Sayın Bakan'a gerekli bilgileri verdik. Terörle mücadele yaparken, diğer taraftan da dost ve kardeş ülkelere askeri, eğitim iş birliği ve yardım çalışmalarımız olduğunu ve bunların da nasıl işlediğini de yine karşılıklı olarak bilgi alışverişinde bulunarak görüşme fırsatı bulduk. 40 yıldan beri ülkemize zarar veren, ülkemizin enerjisini tüketen terörü bitirmek konusunda kararlı olduğumuzu, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemizin devam edeceğini burada yine vurguladık. 84 milyon vatandaşımızı, 40 bin masum insanımızın hayatına mal olan bu terör belasından kurtarmak için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğimizi açık ve net bir şekilde masaya koyduk." 'PKK EŞİTTİR YPG' Türkiye'nin mücadelesinin her türlü terör ve teröristle olduğunu kaydeden Akar, "Bizim Kürt kardeşlerimizle, herhangi bir etnik, dini yapı ile asla mücadelemizin söz konusu olmadığını, Kürtlerin bizim kardeşimiz olduğunu gündeme getirdik" dedi. "PKK eşittir YPG" diyen Akar, şöyle konuştu: "Bunun her türlü açık delille ortada olduğunu, gerçek olduğunu ve buna göre hareket etmemiz gerektiğini de Sayın Bakan'a ifade ettim. Türkiye'nin mülteci konusunda büyük fedakarlıklar, büyük çalışmalar yaptığını da  görüşme sırasında gündeme getirdik. 4 milyonu ülkemizde, 5 milyon Suriye'nin kuzeyinde olmak üzere toplam 9 milyon Suriyeli kardeşimizin güvenliğini ve insani ihtiyaçlarını karşılamak durumunda olduğumuzu görüştük.
Suriye - Dün
Kırklareli'de DEAŞ üyesi yakalandı
Alınan bilgiye göre, Niğde Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında A.F. hakkında terör örgütü DEAŞ üyesi olmaktan yakalama kararı çıkarıldı. Kırklareli Jandarma Komutanlığı İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Suriye uyruklu A.
Suriye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tam üyelik mücadelemizin artık neticelenmesini istiyoruz
'GÖÇ KONUSUNDA ULUSLARARASI TOPLUMDAN DESTEK GÖREMİYORUZ' Cumhurbaşkanı Erdoğan, göç meselesine de değindi. Olan biteni izlemek yerine harekete geçilmesi gerektiğini belirten Erdoğan, "Güneydoğu Avrupa ülkeleri olarak düzensiz göç akınlarında da olan biteni tribünden izleme lüksümüz yoktur. Türkiye hali hazırda 3.7 milyonu Suriyeli 4 milyondan fazla sığınmacıya güvenli limandır.
Suriye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Zirvesi'nde konuştu: (1)
"Suriyelilerin dönüş çabaları desteklenmeli" Türkiye'nin enerjide de Avrupa'nın en önemli ortaklarından birisi olduğuna işaret eden Erdoğan, "Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı TANAP tüm Avrupa'nın olduğu gibi Güneydoğu Avrupa'nın da enerji güvenliğini tahkim ediyor.
Suriye - Dün
Son dakika haberleri! Kırklareli'nde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda bir şüpheli gözaltına alındı
Son dakika haberi: Kırklareli'nde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda Suriye uyruklu zanlı yakalandı.
Suriye - Dün
İran uzmanları cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhafazakarların adayı Reisi'nin zafer kazanacağı görüşünde
Ancak bu alanda da Ruhani hükümetinin gidişine hayıflanmak için herhangi bir neden bulunmuyor. Önümüzdeki aylarda Suriye, Irak ve Yemen gibi kriz alanları hareketlenecek ve bunlardan özellikle ilk ikisinde Türkiye-İran ilişkileri yeni bir teste tabi tutulacaktır.
Suriye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Terör örgütlerini destekleyenler, onlara cesaret verenler, ne büyük bir yanlış yaptıklarını er ya da geç anlayacaklar.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Terör örgütlerini destekleyenler, onlara cesaret verenler, ne büyük bir yanlış yaptıklarını er ya da geç anlayacaklar. Ben şuna inanıyorum, biz kendi göbeğimizi kendimiz keseriz. Biz güvenlik güçlerimize inanıyoruz, güveniyoruz ve güçlüyüz elhamdülillah. Bunu Libya'da ispat ettik, Suriye'de ispat ettik, burada ispat ettik.
Suriye - Dün
Son dakika haberleri: Transatlantik ilişkilerde yeni 'küresel öteki': Çin
Bu açıdan bakınca Pazar günkü zirvede ABD'nin adeta G7 ve Quad İttifakını bir araya getirdiği ve temel amacının Çin'i yalnızlaştırmak olduğu görülüyor. Nitekim G7'nin bu yılki sonuç bildirgesine bakıldığında "küresel jeopolitik riskler" başlığı altında Çin'in açıktan hedef alındığını ve bu ülkenin ortak bir tehdit olarak inşa edilmeye çalışıldığını görüyoruz. 2050 civarında dünyanın bir numaralı ekonomisi olması beklenen Çin; sadece hegemonyasını kaybetme riski taşıyan ABD için değil, yakın çevresindeki diğer bölgesel güçler için de bir endişe kaynağı. Her ne kadar Hindistan gibi bazı yakın komşuların yanı başlarındaki Çin'i ürkütmemek adına temkinli davrandığı; hatta riski dengeleme (hedging) politikası uygulayarak hem Washington'ı hem de Pekin'i idare etmeye çalıştığı bilinse de ABD Çin karşıtı cepheyi olabildiğince genişletme çabasında. Washington'un yüzünü Asya Pasifik'e dönme çabası Obama döneminde öne çıksa da aslında bunun ön adımları, Quad İttifakı örneğinde görüldüğü gibi, G. W. Bush döneminde atılmıştı. Obama ile "Asya'ya Yönelim" (Pivot to Asia) politikasına ağırlık veren ABD'nin, aynı dönemde "Avrupa ve Ortadoğu'nun sorunlarını öncelikle bu bölgelere ait ülkeler çözsün" yönünde, "uzaktan dengeleme"ye (offshore balancing) dayalı bir strateji izlemeye çalıştığı görüldü. Suriye, ne yazık ki ABD'nin özellikle Orta Doğu'dan çıkarak kemer sıkma ve Asya Pasifik'e yönelme politikasının en yakıcı sonuçlarını gördüğümüz yer oldu.
Suriye - 16.06.2021
Körfez Dışişleri Bakanları, İran'a nükleer müzakerelere katılması çağrısı yaptı
Körfez Dışişleri Bakanlar toplantısında ayrıca, İran'ın Irak'ta, Suriye'de, Yemen'de ve diğer yerlerde Arap ulusal güvenliğini tehdit eden terörist örgüt ve mezhepçi milislere destek vermeyi sürdürmesi kınandı.
Suriye - 16.06.2021
Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesini değerlendirdi: (1)
Putin ile görüşmesinde, Suriye'deki durumun da gündeme geldiğini ve ihtiyaç sahibi kişilere temel ihtiyaçların ulaştırılmasının sağlanması gerektiğini ilettiğini söyleyen Biden, İran'ın nükleer silah sahibi olmasının önlenmesinin de iki ülkenin yararına olacağını kaydetti.
Suriye - 16.06.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Gazi Mustafa Atatürk'ün gençliğe hitabesinde, "dahili ve harici" ifadesiyle dış güçlerin varlığından bahsettiğini belirterek, diplomatik, stratejik, askeri ve ekonomik başarıların yanı sıra, son bir yıllık sürede Suriye'de Afrin, Cerablus, İdlib, Münbiç, Ayn el Arap'tan Sincar'a kadar olan bölgede terör koridoru oluşturulma gayretini bitirdiklerini söyledi.
Suriye - 16.06.2021
Almanya Anayasayı Koruma Teşkilatı 2020 Raporu'nda "terör örgütü PKK" vurgusu
Raporda, 2013'ten bu yana Almanya'dan PKK'ya katılmak üzere 290 kişinin Türkiye, Kuzey Irak ve Suriye'nin kuzeyine gittiği aktarılarak, bunlardan 32'sinin öldüğü ve 150'sinin de Almanya'ya geri döndüğü kaydedildi.
Suriye - 16.06.2021
AK Parti'li Yayman: "'Türkiye'yi NATO'dan çıkaracaklar' diyenlere umarım bu zirve önemli bir mesaj vermiştir"
"İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik alaycı ifadelerini" kınadığını dile getiren Yayman, "Kem söz sahibine aittir. Biz Sayın Akşener'e bu sözlerini aynen iade ediyoruz. Bir taraftan 'Eksen kayması var' diyeceksiniz, Suriye meselesinden Libya'ya, NATO meselesinden Afganistan meselesine kadar geniş bir yelpazede Türkiye aleyhtarlığı yapacaksınız, diğer taraftan Cumhurbaşkanı dünyanın önünde tüm liderlerle görüşürken bu defa da ilişkilerin yumuşatılmasını, ilişkilerin yeniden tesisini eleştireceksiniz.
Suriye - 16.06.2021
Hikayesini AA'nın duyurduğu engelli Muhammed tedavisi için Samsun'a yola çıktı
Suriye'deki iç savaşta uçak saldırısında omuriliği zarar görerek engelli olan 15 yaşındaki Muhammed Şehabi, Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye'ye getirildikten sonra Romatem Sağlık Grubu'nun üstlendiği tedavisine başlanmak üzere Samsun'a yola çıktı.
Suriye - 16.06.2021
Birleşmiş Milletler, İdlib'e 72 tır insani yardım gönderdi
Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Suriye'nin İdlib kentine 72 tır insani yardım gönderildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Suriye Haberleri | Suriye Haber - Haberler - Suriye haberleri, son dakika suriye haber ve gelişmeleri burada. Türk Kızılay Tarafından Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye Sloganıyla Başlatılan Kurban Kampanyası Tanıtıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.06.2021 03:57:04. #1.13#

title