Suriye Haberleri

Suriye haber, Suriye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suriye - Bugün
Son dakika haberi... Deyrizor'da İran Devrim Muhafızları üssüne hava saldırısı: 3 ölü, 4 yaralı
Son dakika gündem haberi... Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde, Esed rejimi saflarında yer alan İran Devrim Muhafızları üssüne, aidiyeti bilinmeyen savaş uçaklarınca düzenlenen saldırıda 3 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi yaralandı.
Suriye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ni değerlendirdi: (1)
Türkiye'nin DEAŞ'a karşı göğüs göğüse mücadele ettiğine, Suriye'nin kuzeyinden bu örgütün sökülüp atılmasını sağlamış tek NATO müttefiki olduğuna işaret eden Erdoğan, "Sınır ötesi operasyonlarımız sayesinde 8 bin 200 kilometrekareden fazla alanı terörden arındırdık.
Suriye - Dün
Erdoğan ve Sanchez, NATO Zirvesi'nde ikili görüşme yaptı
Görüşmede, Suriye, Afganistan ve mülteci akını konularının da ele alındığı, Sanchez'in mülteci akınına karşı Türkiye'nin "büyük çabasını tanıdığı" kaydedildi.
Suriye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ni değerlendirdi: (3)
Erdoğan, Macron'un "Suriye ve Libya konusunda iki ülkenin beraber çalışma konusunda bir özverisi olduğu" yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine de "Suriye ve Libya konusunda müşterek bir çalışmayı yapabilir miyiz, yapamaz mıyız bu konunun üzerinde durdu.
Suriye - Dün
SMDK, YPG/PKK'lı teröristlerin Suriye'den çıkarılması için askeri müdahale talebinde bulundu
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), sivillere karşı işledikleri suçlar nedeniyle YPG/PKK'lı teröristlerin Suriye'den çıkarılması için uluslararası askeri müdahale talep etti.
Suriye - Dün
NATO liderleri: "Türkiye için güvenlik tedbirlerine katkılarımızı artırdık"
NATO üyesi ülkelerin liderleri, Suriye'den Türkiye'yi tehdit edebilecek füze saldırılarına karşı teyakkuz halinin devam edeceğini, Türkiye'nin güvenlik tedbirlerinin uygulanmasına bağlılıklarının süreceğini bildirdi.
Suriye - Dün
NATO Zirvesi Bildirisinden: Suriye'den Türkiye'yi vurabilecek veya tehdit edebilecek füze atışlarına karşı müteyakkız olmaya devam ediyoruz.
NATO Zirvesi Bildirisinden: Suriye'den Türkiye'yi vurabilecek veya tehdit edebilecek füze atışlarına karşı müteyakkız olmaya devam ediyoruz.
Suriye - Dün
BM Afrin'deki hastane saldırısını "güçlü şekilde" kınadı
Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen, Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'de bir hastaneye düzenlenen ve çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği saldırıyı "güçlü şekilde" kınadı.
Suriye - Dün
Fransa Afrin'deki hastane saldırısını kınadı
Fransa, terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'de bir hastaneye düzenlediği ve çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği saldırıyı "failinden bahsetmeden" kınadı.
Suriye - Dün
İngiltere Afrin'deki hastane saldırısını kınadı
İngiltere, Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'de bir hastaneye düzenlenen ve 14 sivilin yaşamını yitirdiği saldırıyı kınadı.
Suriye - Dün
İletişim Başkanlığınca NATO Zirvesi kapsamında "Türkiye ve NATO" başlıklı söyleşi düzenlendi
NATO müttefiklerinin yaptığı konuşmaları hatırlatan Paul, şunları kaydetti: "Burada (Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel) Macron'dan bahsedeceğim, Türkiye'den sürekli şikayet eden ve 'Türkiye'nin müttefik olmadığını' söyleyen ve Türkiye'nin ittifak üyeliğini sorgulayan tek kişi o değil. Ama bence büyük resme bakmak gerekiyor. Açıkçası o, Suriye'de ve Doğu Akdeniz'de gördüğü Türkiye'yi kastediyor ve Türkiye'nin daha kötü bir rol oynadığı kanısına sahip.
Suriye - Dün
İngiltere'den Erdoğan ve Johnson görüşmesine ilişkin açıklama
Liderlerin iki ülke arasında ticaret ve savunma gibi çeşitli alanlarda ilişkilerin güçlendirilmesi konusunda anlaştıklarının belirtildiği açıklamada, İngiltere Başbakanı Johnson'ın, Doğu Akdeniz'deki gerilimin azalmasını memnuniyetle karşıladığı kaydedildi. Başbakanlık açıklamasında Erdoğan ve Johnson'ın ayrıca Suriye, Libya ve Afganistan da dahil olmak üzere bir çok dış politika konusunu görüştüğü belirtildi.
Suriye - Dün
"Türkiye, Müttefikleriyle İş Birliği İçinde Küresel Barış ve İstikrara Yardımcı Olmayı Sürdürecektir"
Türkiye'nin DEAŞ'la göğüs göğse çarpışan ve bu uğurda gencecik evlatlarını şehit veren tek NATO müttefiki olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Sınır ötesi operasyonlarımızda 4 bine yakın DEAŞ'lı teröristi etkisiz hale getirdik. Terörün her türlüsüne karşı yürüttüğümüz mücadelede maalesef müttefik ve ortaklarımızdan beklediğimiz destek ve dayanışmayı göremedik. Suriye, Irak ve Türkiye'de eli masumların kanına bulaşmış terör örgütü elebaşlarının meşru bir aktör gibi en üst seviyede muhatap alındığına, desteklendiğine şahit olduk.
Suriye - Dün
Erdoğan ve Johnson, iki ülke arasındaki seyahatin yeniden başlamasının önemi üzerinde mutabık kaldı
Başbakan Johnson ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Suriye, Libya ve Afganistan da dahil olmak üzere bir dizi dış politika konusunu da görüştü.
Suriye - Dün
Son dakika haberi | Erdoğan: Terörle mücadelede müttefik ve ortaklarımızdan beklediğimiz desteği göremedik
'BEKLEDİĞİMİZ DESTEK VE DAYANIŞMAYI  GÖREMEDİK' Erdoğan, günümüzde istikrarın tesisinin önündeki en büyük engellerden birinin terör olduğunu vurgulayarak, "Türkiye, NATO başta olmak üzere ilgili tüm uluslararası platformlarda terörle mücadelede ilk safta yer almaktadır. PKK, DEAŞ, FETÖ'ye kadar birçok terör örgütüyle sınırlarımız içinde ve dışında yoğun bir mücadelenin içerisindeyiz. DEAŞ ile göğüs göğüse çarpışan ve bu uğurda gencecik evlatlarını şehit veren tek NATO müttefikiyiz. Sınır ötesi operasyonlarımızda 4 bine yakın DEAŞ'lı teröristi etkisiz hale getirdik. Terörün her türlüsüne karşı yürüttüğümüz mücadelede maalesef müttefik ve ortaklarımızdan beklediğimiz destek ve dayanışmayı göremedik. Suriye, Irak ve Türkiye'de eli Müslümanların kanına bulaşmış terör örgütü elebaşlarının meşru bir aktör gibi en üst seviyede muhatap alındığına, desteklendiğine şahit olduk" diye konuştu.
Suriye - Dün
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstikrarın tesisinin önündeki en büyük engellerden biri terördür
"TÜRKİYE'NİN SINIRLARI AYNI ZAMANDA NATO'NUN SINIRLARIDIR" "Günümüzde istikrarın tesisinin önündeki en büyük engellerden biri terördür" diyen Erdoğan, Türkiye'nin, NATO başta olmak üzere ilgili tüm uluslararası platformlarda terörle mücadelede ilk safta yer aldığını ifade ederek sözlerine şu şekilde devam etti: "PKK/PYD'den DEAŞ ve FETÖ'ye kadar birçok terör örgütüyle sınırlarımız içinde ve dışında yoğun bir mücadelenin içindeyiz. DEAŞ'la göğüs göğse çarpışan ve bu uğurda gencecik evlatlarını şehit veren tek NATO müttefikiyiz. Sınır ötesi operasyonlarımızda 4 bine yakın DEAŞ'lı teröristi etkisiz hale getirdik. Terörün her türlüsüne karşı yürüttüğümüz mücadelede maalesef müttefik ve ortaklarımızdan beklediğimiz destek ve dayanışmayı göremedik. Suriye, Irak ve Türkiye'de eli Müslümanların kanına bulaşmış terör örgütü ele başlarının meşru bir aktör gibi en üst seviyede muhatap alındığına, desteklendiğine şahit olduk.
Suriye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel Forumu'nun "İstikrara Katkı" oturumunda konuştu Açıklaması
Türkiye'nin DEAŞ'la göğüs göğüse çarpışan ve bu uğurda gencecik evlatlarını şehit veren tek NATO müttefiki olduğunu belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Sınır ötesi operasyonlarımızda 4 bine yakın DEAŞ'lı teröristi etkisiz hale getirdik. Terörün her türlüsüne karşı yürüttüğümüz mücadelede maalesef müttefik ve ortaklarımızdan beklediğimiz destek ve dayanışmayı göremedik. Suriye, Irak ve Türkiye'de eli masumların kanına bulaşmış terör örgütü elebaşlarının meşru bir aktör gibi en üst seviyede muhatap alındığına, desteklendiğine şahit olduk.
Suriye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel Forumu'na katıldı
"DEAŞ'la göğüs göğse çarpışan tek NATO müttefikiyiz" Günümüzde istikrarın tesisinin önündeki en büyük engellerden birinin terör olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, NATO başta olmak üzere ilgili tüm uluslararası platformlarda terörle mücadelede ilk safta yer almaktadır. PKK/PYD'den DEAŞ ve FETÖ'ye kadar birçok terör örgütü ile sınırlarımız içinde ve dışında yoğun bir mücadelenin içindeyiz. DEAŞ'la göğüs göğse çarpışan ve bu uğurda gencecik evlatlarını şehit veren tek NATO müttefikiyiz. Sınır ötesi operasyonlarımızda 4 bine yakın DEAŞ'lı teröristi etkisiz hale getirdik. Terörün her türlüsüne karşı yürüttüğümüz mücadelede maalesef müttefik ve ortaklarımızdan beklediğimiz destek ve dayanışmayı göremedik. Suriye, Irak ve Türkiye'de eli Müslümanların kanına bulaşmış terör örgütü elebaşılarının meşru bir aktör gibi en üst seviyede muhatap alındığına, desteklendiğine şahit olduk.
Suriye - Dün
Erdoğan: "Suriye, Irak ve Türkiye'de eli masumların kanına bulaşmış terör örgütü elebaşlarının meşru bir aktör gibi en üst seviyede muhatap...
Erdoğan: "Suriye, Irak ve Türkiye'de eli masumların kanına bulaşmış terör örgütü elebaşlarının meşru bir aktör gibi en üst seviyede muhatap alındığına, desteklendiğine şahit olduk"
Suriye - Dün
Fransa Cumhurbaşkanı Macron: "Açıklık, saygı ve talep için Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüm"
Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Macron ile Erdoğan'ın, Suriye ve Libya'daki sorunlarla ilgili birlikte çalışmanın gereğini ele aldığı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Suriye Haberleri | Suriye Haber - Haberler - Suriye haberleri, son dakika suriye haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Nato'nun Küresel Sınamalar Karşısında Daha Etkin İnisiyatifler Üstlenmesi Gerekmektedir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 07:21:19. #1.14#

title