Suriye Haberleri

Suriye haber, Suriye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suriye - Bugün
Sinirlioğlu'dan Suriye sınır kapısı Cilvegözü'nün 12 ay daha açık tutulması çağrısı
Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, Suriye'de BM gıda yardımlarının, kritik tıbbi malzemelerin ve diğer hayat kurtaran yardımların dağıtımının durdurulmasının 4 milyon insanın hayatını tehdit edeceğini söyledi.
Suriye - Bugün
BM Genel Sekreteri Guterres'ten, Suriye'ye sınır ötesi yardımların devamı için destek çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Suriye halkının iç savaşın başından bu yana en kötü zamanları yaşadığını belirterek, "hayat kurtaracak" sınır ötesi operasyonların uzatılmasının önemini vurguladı.
Suriye - Bugün
Ürdün ve Esed rejimi enerji alanında iş birliğini güçlendirmeyi görüştü
Görüşmede, Ürdün ve Suriye arasında var olan elektrik hattı, iki ülkeyi birbirine bağlayan Arap gazı boru hattının altyapısı ve yenilenebilir enerji konuları değerlendirildi.
Suriye - Dün
İkna çalışmaları sonucu 5 terör örgütü mensubu güvenlik güçlerine teslim oldu
Teslim olan örgüt mensuplarının 2009- 2015 arasında terör örgütüne katıldığı, Suriye, Irak ve İran'da faaliyet yürüttüğü tespit edildi.
Suriye - Dün
Haberler | H.B.B.
Tarih: 23 Haziran 2021, 20: 33Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yayladağılı gençler ile bir araya geldi. Yayladağı'nın farklı mahallelerinden gelen gençleri ağırlayan Lütfü Savaş, gençleri dinleyerek fikir alışverişinde bulundu. Farklı yaş grubundaki gençlerin merak ettiği sorulara samimiyetle cevap veren Başkan Savaş, Yayladağı'nda gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. "GENÇLERİMİZİN FİKİR VE ÖNERİLERİNE HER ZAMAN DEĞER VERİYORUZ"Gençlerin fikir ve önerilerine her zaman değer verdiğini ifade eden Lütfü Savaş, "Bugün Yayladağı'ndan gelen gençleri misafir ettik. Bir toplumda huzur varsa o toplumun her katmanında huzur olması lazım. Huzur içinse insanların mutluluk hormonlarının yüksek seviyede olması lazım. Biz Hatay'ımızda yaklaşık 9 yıla aşkın süredir her türlü olumsuz tabloya ve Suriye'deki iç kargaşaya rağmen Hatay'daki her katmanımız ile birlikte birliği ve beraberliği tesis etmeye gayret ettik.
Suriye - Dün
5 Örgüt Mensubu Daha İkna Yoluyla Teslim Oldu
Teslim olan örgüt mensuplarının 2009-2015 yılları arasında terör örgütüne katıldığı, Suriye, Irak ve İran'da faaliyet yürüttüğü tespit edildi.
Suriye - Dün
Son dakika haber: Esed rejiminin İdlib'e düzenlediği saldırılarda 2 sivil öldü
Edinilen son dakika haberine göre Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve İran destekli terörist grupların, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne düzenlediği saldırılarda 2 sivil öldü, 8 sivil yaralandı.
Suriye - Dün
Son dakika haber! İkna çalışmaları sonucu 5 terör örgütü mensubu güvenlik güçlerine teslim oldu
Teslim olan örgüt mensuplarının 2009- 2015 arasında terör örgütüne katıldığı, Suriye, Irak ve İran'da faaliyet yürüttüğü tespit edildi.
Suriye - Dün
Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin 108 sanığın yargılanmasına devam edildi
İddianameden Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçlarını Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianameye göre, Suriye'deki iç savaş nedeniyle DEAŞ'ın Kobani'ye (Ayn el-Arap) saldırması üzerine, Ekim 2014'te HDP yönetimi ile PKK, sokağa çıkma çağrısında bulundu.
Suriye - Dün
Terör örgütü PKK'da çözülmeler devam ediyor
İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü PKK'da çözülmenin devam ettiği belirtilerek, "İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK terör örgütünden kaçan 5 terör örgütü mensubu daha bugün güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan örgüt mensuplarının 2009- 2015 yılları arasında terör örgütüne katıldığı, Suriye, Irak ve İran'da faaliyet yürüttüğü tespit edildi.
Suriye - Dün
İçişleri Bakanlığı: 5 PKK'lı teslim oldu
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK terör örgütünden kaçan 5 terör örgütü mensubu daha bugün güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan örgüt mensuplarının 2009- 2015 yılları arasında terör örgütüne katıldığı, Suriye, Irak ve İran'da faaliyet yürüttüğü tespit edildi.
Suriye - Dün
Yerelde Kadın Buluşmaları Afyonkarahisar Programı Vali Çiçek'in Katılımıyla Yapıldı
Türkiye, Yabancılara Verdiği Hizmetler ile Dünyaya Örnek Daha sonra konuşan Göç İdaresi Genel Müdürü Dr. Savaş Ünlü: "Göç hadisesi bizlerin gündemine son 10 yıl içerisinde Suriye'de yaşanan kriz sonrası girdi.
Suriye - Dün
Son dakika! İHH'dan Ankara Garı'ndaki terör saldırısı davasındaki tanık beyanlarına ilişkin açıklama Açıklaması
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, 10 Ekim 2015'teki Ankara Garı'ndaki terör saldırısı davasında bir tanık ifadesinin bazı medya organlarınca çarpıtıldığını belirterek, vakfın, sadece uluslararası partner kuruluş yetkili resmi temsilcilerini ve aktif gönüllülerini, günübirlik programlar için Türkiye resmi makamlarının uluslararası prosedüre uygun onay giriş-çıkış işlemleriyle Suriye içerisindeki program ve yardım dağıtımlarına götürdüğünü bildirdi.
Suriye - Dün
Adana'da etkin pişmanlıktan yararlanan PKK sanığına 1 yıl 8 ay 18 gün hapis cezası verildi
Babasını 2014 yılında kaybettikten sonra uyuşturucu bağımlısı olduğunu kaydeden S.K, "Örgütle irtibata geçerek bulunduğum ortamdan uzaklaşmak için PKK'ya katılmaya karar verdim. Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinden kaçak yollardan Suriye'ye geçiş yaptım.
Suriye - Dün
Son dakika haberi | Europol'ün terör raporu: Kovid-19 PKK'nın Avrupa'daki faaliyetlerini sekteye uğrattı
Avrupa ülkelerinde terör örgütü YPG/PKK'ya katılımlar devam ediyor Raporda, Belçika, İngiltere ve diğer bazı Avrupa ülkelerinin vatandaşı olan birçok kişinin YPG/PKK'ya katılmak için Suriye'nin kuzeyine gittiğine dikkati çekildi.
Suriye - Dün
'Belediye garajından PKK'ya akaryakıt sevkiyatı' iddianamede
'TERÖRİSTLERİN İHTİYAÇLARINI BÜTÇEDEN KARŞILADI' Gizli tanık 'Çaylak', hakkında yürütülen soruşturmada tutuklu bulunan eski HDP Silvan İlçe Yönetim Kurulu üyesi Eyüp Koşar ile ilgili ifadesinde, Koşar'ın PKK/KCK terör örgütünün sözde üst düzey yöneticileri ile ilişki ve irtibat içinde olduğunu belirterek, "Kırsal alanda ölen örgüt mensuplarının cenazelerinin Silvan'da defnedilmesi işlemleriyle ilgilenmekteydi. Silvan MEYA-DER içerisinde yönetici pozisyonunda faaliyet yürütmekteydi. Suriye ülkesi Kobani şehrinde yaşanan çatışma dönemlerinde orada bulunan örgüt mensuplarına yardım amaçlı Suruç'a gıda ve erzak götüren örgüt mensubudur.
Suriye - Dün
Son dakika! Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) yatırımcılarından Türk firmalarına övgü
Kürdistan Bölgesi'nde toplam maliyeti 55 milyar dolar olan projelerin yüzde 67'sinde Türk firmalarının imzasının bulunduğunu söyleyen Reşid, şöyle devam etti: "Bu projelerin çoğu Türk ustalar, ekipleri ve kaliteli malzemelerle inşa edildi. Bölgedeki başarılı konut ve bina inşaatlarına da baktığımızda Türk firmalarının izini görüyoruz. ABD Başkonsolosluğu bile kendi yeni binasının inşası için açmış olduğu ihalede Türk yapımı inşaat malzemelerinin kullanılması şartını koşuyor." Türk firmalarının Kürdistan Bölgesi'nde 37 milyar 600 milyon dolarlık projelerde imzaları bulunduğuna işaret eden Reşid, "Irak'ın komşuları olan Suudi Arabistan ve Kuveyt coğrafik olarak bizden uzakta. Suriye'nin de durumu belli.
Suriye - Dün
Aliağa Belediyesi Asfalt Çalışmalarına Başladı
Antakya ilçesine bağlı Bohşin, Büyükdalyan, Alazi, Serinyol, Derince,Üçgedik, Alahan,Aanayazı,Narlıca ve Karali Bölüğü mahallelerinin sakinleri ile bir araya gelen Başkan Savaş, muhtarların ve vatandaşlar ile fikir alışverişinde bulundu. Mahalle ziyaretlerinde Başkan Savaş'a HATSU Genel Müdürü İkbal Polat, CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu ile CHP Antakya Kadın Kolları Başkanı Alev Gümüş de eşlik etti. Hatay'a gerçekleştirdiği birçok çalışmayı vatandaşlar ile paylaşan Lütfü Savaş, altyapısı olmayan birçok mahallede çalışmalara başlanacağı müjdesini verdi. LÜTFÜ SAVAŞ: HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE HİZMET BİTMEZ Muhtarlar ve mahalle ziyaretlerinde yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Lütfü Savaş, "Pandemi sebebiyle son 1 yıldır köy ve mahallelerimizi gezemedim. Buralara gelemesem de arkadaşlarımızın burada yaptığı çalışmaları yakından takip ettim. Hatay Büyükşehir Belediyesinde hizmet bitmez. Hatay'a ihtiyaçlar doğrultusunda, eşit ve dengeli şekilde hizmetlerimizi ulaştırmaya gayret ediyoruz. Bizim birinci amacımız birliği, bütünlüğü ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirmek. İnsanlarımızın moral ve motivasyonunu yükseltmek.İkinci amacımız da hizmet" dedi. "İNŞALLAH SURİYE'YE BARIŞ GELİR VE BURADAKİ VATANDAŞLAR KENDİ EVLERİNE DÖNERLER " Hatay'ın Suriye'deki savaştan dolayı olumsuz etkilendiğini ifade eden Savaş şu sözleri söyledi: "Pandemi, ekonomik sıkıntılar ve nüfus artışı bizi de yordu.
Suriye - Dün
Lübnan'da kötü yaşam koşullarını protesto eden halk ana yolları trafiğe kapadı
Lübnan'ın kuzeyindeki Akkar ilçesinde, Suriye sınırına bağlanan uluslararası El-Minya yolu da eylemciler tarafından geçişlere kapatıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Suriye Haberleri | Suriye Haber - Haberler - Suriye haberleri, son dakika suriye haber ve gelişmeleri burada. Sinirlioğlu'dan Suriye sınır kapısı Cilvegözü'nün 12 ay daha açık tutulması çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 05:10:47. #1.15#

title