Suriye Haberleri

Suriye haber, Suriye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suriye - Dün
AK Partili Güneş: "Afganların ülkemize yönelmesi kabul edilemez"
AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, "Irak ve Suriye göçlerinin etkileri halen üzerimizdeyken ayrıca binlerce kilometre uzaktaki Afganların ülkemize yönelmesi kabul edilebilir bir durum değildir.
Suriye - Dün
Ürdün-Suriye serbest bölgesi 6 yıl sonra yeniden açıldı
Ürdün-Suriye ortak serbest bölgesinin yaklaşık 6 yıl aradan sonra yeniden açıldığı, ticari ve ekonomik faaliyetlerin başladığı duyuruldu.
Suriye - Dün
The Economist: Tel Aviv, dünyanın en pahalı şehri
Suriye'nin başkenti Şam dünyanın en ucuz şehri olurken, Libya'nın başkenti Trablus'un da listede sondan ikinci sırayı aldığı bilgisi paylaşıldı.
Suriye - Dün
İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneğinin toplantısında konuştu Açıklaması
Kendilerine verilen emaneti gelecek nesillere daha güçlü bırakabilmek için bir irade ortaya koyduklarını ifade eden Bakan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: "2023'ün ilk emarelerini görmeye başladık. Ağrı'daki kodlama sınıflarında, tekstil atölyelerinde görmeye başladık. Bakın bugün Doğu ve Güneydoğu'nun gündemi PKK değildir, sanayi sitelerinin daha fazla artmasıdır, üniversitelerde daha fazla öğrenci olmasıdır, turizmdir. Doğu ve Güneydoğu'da insanların gece yarılarına kadar iş yerlerini açık tutmaları, parklarda, caddelerde gezmeleri 2023 Türkiye'sinin provalarıdır." Irak'ta ve Suriye'de, Türkiye'nin huzuru için var olunduğunu kaydeden Soylu, Doğu Akdeniz'de macera değil, Türkiye'nin hakkının arandığını vurguladı.
Suriye - Dün
MİT operasyonuyla Irak'ın kuzeyinde 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Nevzat Durmuş'un da PKK/KCK'nın 2015'te Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde düzenlediği saldırının hazırlığı ve tamamlanmasında aktif olarak yer aldığı, örgütün Suriye-Irak arasındaki aktarım faaliyetlerinin koordinasyonunu sağladığı öğrenildi.
Suriye - Dün
ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 1 Aralık 2021
THY rotayı yeni hatlara çevirdiTürk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi: "Yeni hatlar arayışındayız. Kanada'yla görüşüyoruz, yeni noktalar, yeni frekanslar araştırıyoruz.
Suriye - Dün
Lübnan; Ürdün ve Suriye üzerinden Katar gazının tedariki için görüşme yürütüyor
Lübnan; Ürdün ve Suriye üzerinden Katar gazının tedarikine ilişkin görüşmeler yürüttüğünü duyurdu.
Suriye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT canlı yayınında soruları yanıtladı: (6)
"Helalleşsin tabii ki ama bunların helalleşmesi gereken dosya o kadar kabarık ki." diyen Erdoğan, şunları kaydetti: "Tehdit ettikleri, mağdur ettikleriyle helalleşmeye başlasa bile, hepsinden helallik almaya ömürlerinin yeteceğini sanmıyorum. Çünkü CHP zihniyeti arkasında o kadar çok mağdur bıraktı ki onlarla helalleşmesi bu dünyada bitmez. Önce bir defa başörtülülerden bir helallik dilemesi lazım. Boraltan faciasında katledilmesine vesile oldukları 146 Azerbaycanlı kardeşimizden helallik dilemeleri lazım. 1944'te 146 Azerbaycanlı kardeşimiz Rus zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınmıştı. Dönemin CHP yönetimi, ne yazık ki 146 kardeşimizi Stalin'in askerlerine teslim etti. Azerbaycanlı kardeşlerimiz, Boraltan Köprüsü'nden karşıya geçti ve askerlerimizin gözleri önünde katledildiler. Karşıya geçerken ne dediler biliyor musunuz? 'Bizi, onlara bırakmayın. Bizi, siz öldürün.' Hani bir türkü vardır ya 'Düşman bekler karşıda önüne kattı beni, can alınan çarşıda kardeşim sattı beni.' CHP bu. Bunlarla neyi helalleşeceksin? Varsayalım ülkemizdeki vatandaşlarımızla mağdur ettiği kesimlerle helalleştiler ya mazlum Suriyelilerle, Filistinlilerle, Libyalılarla, Afrika halklarıyla nasıl helalleşecekler?" "Biz, gönül coğrafyamıza ulaştıkça, mazlumlara destek çıktıkça, fakir halklara gıda ve tıbbı yardımda bulundukça demedikleri kalmadı.
Suriye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kur-faiz-enflasyon sarmalında yaşamayacağız"
"Bu ülkenin yüzde 52'sine gayri milli diyeceksin, sonra da helalleşmeye çıkacaksın" Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına ilişkin yayınlanan videonun ardından Erdoğan şu ifadeleri kullandı: "Ülkenin vatandaşlarına, 'AK Parti'ye oy verdiler', 'Erdoğan'ı desteklediler' diye kullanılan oylarda gayri milli ifadesini kullanmak aymazlıktır, gafilliktir. Bu ülkenin yüzde 52'sine 'gayri milli' diyeceksin, sonra da helalleşmeye çıkacaksın. Bu durum bile Bay Kemal'in ne kadar samimiyetsiz olduğunu gösterir. Bunların helalleşmesi gereken dosya o kadar kabarık ki. Tehdit ettikleri, mağdur ettikleri ile helalleşmeye başlasa bile hepsinden helallik almaya ömürlerinin yeteceğini sanmıyorum. CHP zihniyeti arkasında o kadar çok mağdur bıraktı ki, onlarla helalleşmesi bu dünyada bitmez. Başörtülülerden helallik dilemesi lazım. Boraltan faciasında katledilmesine vesile oldukları 146 Azerbaycanlı kardeşlerimizden helallik dilemeleri yazım. 1944'de 146 Azerbaycanlı kardeşimiz Rus zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınmıştı, dönemin CHP yönetimi ne yazık ki 146 kardeşimizi Stalin'in askerlerine teslim etti. Azerbaycanlı kardeşlerimiz Boraltan Köprüsü'nden karşı geçti ve askerlerimizin gözleri önünde katledildiler. Karşıya geçerken, 'bizi onlara bırakmayın, bizi siz öldürün' dediler. Hani bir türkü var ya, 'düşman bekler karşıda önüne kattı beni, can alınan çarşıda gardaşım sattı beni.' CHP bu. Varsayalım ülkemizdeki vatandaşlarımızla, mağdur ettiği kesimlerle helalleştiler, ya mazlum Suriyelilerle, Filistinlilerle, Libyalılarla, Afrikalılarla nasıl helalleşecekler.
Suriye - 30.11.2021
AB, Ürdün'e 2027'ye kadar 2,5 milyar avro tutarında yardım yapacak
Varhelyi, bu yılki ödenecek miktarın "yeşil ekonominin rolünün güçlendirilmesi, hukukun egemenliğinin desteklenmesi, ulusal su taşımacılığına hibe tahsisi ve Suriye krizinin yansımalarına yanıt verecek müdahalelerin desteklenmesi" alanlarında öncelikli ikili programları destekleyeceğini ifade etti.
Suriye - 30.11.2021
FKÖ'den BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı için "destek" çağrısı
BM Genel Kurulunun 1949'da aldığı kararla Ürdün, Suriye, Lübnan ve işgal altındaki Batı Şeria ile abluka altındaki Gazze Şeridi'nde yaşayan Filistinli mültecilere yardım ve koruma sağlamak amacıyla kurulan UNRWA'nın halen 5,4 milyon mülteciye hizmet sağladığı kaydediliyor.
title