Suriye Haberleri

Suriye haber, Suriye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suriye - Bugün
İran televizyonu: İsrail gemisine saldırı Tel Aviv'in Suriye'de geçen hafta düzenlediği saldırıya karşılık yapıldı
İran'ın Arapça yayın yapan devlet televizyonu Al-Alam, Hint Okyanusu'nun kuzeyinde İsrailli nakliye şirketine ait gemisine yapılan saldırının Tel Aviv yönetiminin geçen hafta Suriye'ye düzenlediği hava saldırısına misilleme olarak gerçekleştirildiğini duyurdu.
Suriye - Dün
(GÜNCELLEME) Şişli'de bebeğe işkence iddiası
Bebek tedavi altına alınırken, Suriye uyruklu D.
Suriye - Dün
BM uzmanlarından Libya'daki para askerlere "ülkeyi derhal terk edin" çağrısı
BM uzmanları, Rusya, Suriye, Sudan ve Çad'dan iyi eğitimli ve iyi silahlanmış paralı askerlerin bölgedeki diğer ülkelerin güvenliğini ve istikrarını olumsuz etkileyebileceği konusunda uyarıda bulundu.
Suriye - Dün
Fransa, Esed rejimi güçlerinin Dera'ya yönelik "kanlı" saldırısını kınadı
Fransa, Beşşar Esed rejimi güçlerinin dün Suriye'nin güneyindeki Dera ilinde 15 sivilin yaşamını yitirdiği saldırısını kınadı.
Suriye - Dün
Şişli'de bebeğe işkence iddiası
Bebek tedavi altına alınırken, Suriye uyruklu D.
Suriye - Dün
GÜNDEM / 30 Temmuz 2021
(Tokyo/09.00-14.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Kurban Bayramı tatilinde yaklaşık 95,5 milyon araç trafiğe çıktı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen köprü ve otoyol geçişlerinde, Kurban Bayramı'nı da içine alan 9 günlük tatilde toplam 15 milyon 518 bin 718 araç geçişi gerçekleşti (Arife Yıldız Ünal/Ankara) 2- Kovid-19 hastası yoğun bakımdan "aşı" çağrısı yaptı: Ankara Şehir Hastanesi Kovid-19 Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören 46 yaşındaki iki çocuk babası Yasin Yavaş: "Aşı olmamıştım, hep erteledim, havaya girdim, 'sonra olurum' diyerek basite aldım. Hayatımla oynadım. Kimse aşısını ihmal etmesin. Acil olarak aşılarını olsunlar" Yoğun Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Seval İzdeş: "Kovid-19 yoğun bakımlarında takip ettiğimiz hastaların çoğu, aşı yaptırmamış ya da ikinci, üçüncü dozunu zamanında olmamış kişiler. Hastalarımızın yüzde 90'ı bu şekilde" "Delta varyantında yanınızdan geçen maskesiz bir kişi hastalığı bulaştırabiliyor. Bu nedenle aşılarla birlikte maske, mesafe, hijyen kurallarına uymaya devam edilmesi çok önemli" (Burcu Çalık/Ankara) 3- Ailesiyle Suriye'deki iç savaştan kaçtı, Türkiye'de üniversite birinciliğini yakaladı Bahçeşehir Üniversitesinden birincilikle mezun olan Suriyeli Yasmin Nayal: "Ağabeyim Kanada'da oturuyor, benim de oraya gitmemi istiyordu.
Suriye - 29.07.2021
Orman yakmak için 3 ilde keşif yapan 2 PKK'lı Turgutlu'da yakalandı
MANİSA'nın Turgutlu ilçesinde, PKK terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren ve orman yakma eylemi için 3 ilde keşif yapıp, yakma eylemini gerçekleştirdikten sonra da kaçma planları olduğu ileri sürülen Suriye uyruklu 2 kardeş, MİT, emniyet ve jandarma ekiplerinin...
Suriye - 29.07.2021
Rusya'nın BM Daimi Temsilci Yardımcısı Polyanski, Türkiye'nin ülkesi için önemli bir komşu olduğunu söyledi Açıklaması
BİRLEŞMİŞ Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitry Polyanski, Türkiye'nin, ülkesi için önemli bir komşu olduğunu vurgulayarak, Libya, Suriye ve Dağlık Karabağ gibi konularda birlikte çalıştıklarını belirtti.
Suriye - 29.07.2021
Son dakika haber: Suriye'de Esed rejiminin ülkenin güneyindeki Dera'ya düzenlediği saldırılarda 15 sivil öldü
Son dakika haberleri: Suriye'nin güneyindeki Dera ilinde Beşşar Esed rejimi güçlerinin sabah saatlerinde şehir merkezindeki bir mahalleye yönelik kara operasyonu başlatması üzerine çatışmalar kırsal kesime sıçrarken, rejim güçlerinin Dera ilindeki yerleşimlere düzenlediği saldırılarda 15 sivil yaşamını yitirdi.
Suriye - 29.07.2021
SNHR: (YPG) SDG, ABD yaptırımlarını delerek Suriye'deki rejime yılda yaklaşık 6 milyon varil petrol sağlıyor
Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR), Suriye'de SDG adını kullanan terör örgütü YPG/PKK'nın "Sezar Suriye Sivil Koruma Yasası"nı delerek Beşşar Esed rejimine yıllık ortalama 6 milyon varil petrol satışı yaparak, milyonlarca dolarlık vurgun elde ettiğini bildirdi.
Suriye - 29.07.2021
MSB: İran sınırında gerekli birlik kaydırmaları ve takviyeler yapıldı
'SINIR GÜVENLİĞİ İÇİN TAKVİYE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR' Kara, yine bu dönemde yapılan operasyonlarda; 29 bin 516 paket sigara, 369 kilogram uyuşturucu, 467 cep telefonu ve 6 muhtelif silah ele geçirildiğini kaydederek, "Sınırlarımızın güvenliği kara, deniz ve hava kuvvetleri unsurlarımızla zorlu hava ve arazi şartlarına rağmen 7 gün 24 saat kesintisiz olarak sağlanmakta, son gelişmeler kapsamında sınır güvenliğine yönelik geliştirme ve takviye çalışmaları devam etmekte, 'Hudut namustur' anlayışıyla Mehmetçik sınır ihlallerini engellemek için tüm gayretiyle faaliyetlerini yürütmektedir" dedi.  'TSK'NIN AFGANİSTAN'DA MUHARİP GÖREVİ OLMAYACAK' Türkiye olarak Afgan halkı istediği sürece yanlarında olacaklarını kaydeden Kara, "Gelinen noktada diğer NATO üyesi ülkelerin silahlı kuvvetlerinin Afganistan'dan çekilme kararı almaları üzerine TSK unsurlarının halihazırda 6 yıldır sürdürdüğü ve Afganistan için son derece kritik olduğu bilinen Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havaalanının emniyetle işletilmesi görevine devam etme durumu söz konusudur. NATO görevi ve ikili anlaşmalar kapsamında 20 yıldır sürdürülen danışmanlık ve eğitim faaliyetleri sonlandırılırken sadece havaalanının işletilmesine yönelik görevin sürdürülmesine ilişkin diğer ülke ve Afganistan yetkilileri ile görüşmeler devam etmektedir. Gerekli koşullar sağlandığı takdirde, Afgan halkı ve Afganistan'ın ilişkileri açısından büyük katkı sağlayan ve halihazırda da icra ettiğimiz bu görevi yerine getirmeye devam edeceğiz. Göreve devam edilmesi durumunda TSK unsurlarının Afganistan'da en başından beri olduğu gibi muharip bir görevi olmayacak, meşru müdafaa dışında herhangi bir operasyonel görevde bulunulmayacaktır" diye konuştu.  'TEL ABYAD VE RESULAYN'A TÜRKİYE'DEN ELEKTRİK VERİLECEK' Suriye harekat alanlarındaki çalışmalara da değinen Kara, şunları söyledi:   "Bütün insani çabalara rağmen rejim kontrolündeki Tişrin barajından Barış Pınarı bölgesine verilen elektrik 18 Nisan 2021 tarihinden itibaren kesilmiştir.
Suriye - 29.07.2021
Babasının işkence yaptığı iddia edilen 1,5 yaşındaki bebek koruma altına alındı
Şişli'de bir apartmanın bodrum katında Suriyeli babasıyla yaşayan Seyf isimli bebeğin ağlama seslerine inen komşuları, bebeğin vücudunun yaraları gördü.
Suriye - 29.07.2021
Son dakika haberi: Kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist, MİT operasyonuyla yakalandı
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre; MİT, Irak'ın Kandil bölgesinde sözde PKK/KCK bünyesinde sözde bölük komutanı olarak faaliyet yürüten ve Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan 'Piro Karker' kod adlı Cimşit Demir'i takibe aldı. Terörist Demir'in, Irak'tan Avrupa alanına geçiş yapacağını belirlendi. Terörist, yürütülen çalışma sonucu yakalanarak Türkiye'ye getirildi.PKK'lı Demir'in, 2009'da Ağrı'dan örgüte katıldığı, bir süre Tendürek Dağı kırsalında faaliyet yürüttükten sonra İran üzerinden Irak kuzeyine geçtiği, örgütün Hakurk, Gare ve Kandil alanlarında faaliyet yürüttüğü belirlendi. 2014'te Irak'ın kuzeyinden Suriye'ye geçerek 1 yıl PYD/YPG saflarında faaliyet gösterdiği tespit edilen Demir'in, son olarak Kandil alanında PKK/KCK bünyesinde sözde bölük komutanı olarak görev yaptığı belirlendi.
Suriye - 29.07.2021
BABASININ İŞKENCE YAPTIĞI İDDİA EDİLEN 1,5 YAŞINDAKİ BEBEK KORUMA ALTINA ALINDI
Şişli'de bir apartmanın bodrum katında Suriyeli babasıyla yaşayan Seyf isimli bebeğin ağlama seslerine inen komşuları, bebeğin vücudunun yaraları gördü.
Suriye - 29.07.2021
BABASININ İŞKENCE YAPTIĞI İDDİA EDİLEN 1,5 YAŞINDAKİ BEBEK YURDA YERLEŞTİRİLDİ
Şişli'de bir apartmanın bodrum katında Suriyeli babasıyla yaşayan Seyf isimli bebeğin ağlama seslerine inen komşuları, bebeğin vücudunun yaraları gördü.
Suriye - 29.07.2021
Son dakika haber! Kırmızı bültenle aranan PKK/KCK'lı terörist MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirildi
Irak'ın kuzeyindeki Hakurk, Gara ve Kandil'de örgüt adına faaliyet yürüten teröristin, 2014'te Suriye'ye geçerek bir yıl süreyle PYD/YPG, son olarak da Kandil'de PKK/KCK bünyesinde yer aldığı tespit edildi.
Suriye - 29.07.2021
İstanbul'da 435 düzensiz göçmen muhafaza altına alındı
Yasal olmayan yollardan yurda giriş yapan veya vize süresi dolduğu tespit edilen 145'i Suriye, 135'i Afganistan uyruklu olmak üzere 24 farklı ülke vatandaşı toplam 435 düzensiz göçmen muhafaza altına alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Suriye Haberleri | Suriye Haber - Haberler - Suriye haberleri, son dakika suriye haber ve gelişmeleri burada. İran televizyonu: İsrail gemisine saldırı Tel Aviv'in Suriye'de geçen hafta düzenlediği saldırıya karşılık yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 31.7.2021 09:57:21. #1.15#

title