Yerel Yönetim Haberleri

Yerel Yönetim haber, Yerel Yönetim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yerel Yönetim - 12.01.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Malavi'de Ulaştırma Bakanı Sidik Mia ile Yerel Yönetim Bakanı Lingson Berekanyama'nın, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.
Yerel Yönetim - 12.01.2021
Son dakika haberleri: Malavi'de 2 bakan Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Son dakika haberi: Afrika ülkesi Malavi'de Ulaştırma Bakanı Sidik Mia ile Yerel Yönetim Bakanı Lingson Berekanyama'nın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.
Yerel Yönetim - 12.01.2021
İspanya'da soğuk hava dalgası ulaşımı, eğitimi ve Kovid-19 aşılamasını etkiledi
Hükümet ve yerel yönetim yetkilileri, halka zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamalarını tavsiye ediyor.
Yerel Yönetim - 10.01.2021
İspanya'da yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor
Merkezi hükümet ve yerel yönetimlerden yapılan açıklamalarda, kar temizleme çalışmalarına askeri birliklerin de yardım ettiği, binlerce kamyonun halen otoyollarda beklediği ifade edildi.
Yerel Yönetim - 08.01.2021
Etiyopya, isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesinin kilit ismini yakaladı
Başbakan Abiy Ahmed'in 2019'da EPRDF'yi lağvederek kurduğu yeni partiye katılmayan TPLF, seçimleri ertelediği için Addis Ababa hükümetinin gayrimeşru olduğunu ileri sürmüş, Eylül 2020'de yerel yönetim seçimlerini yapmış ve kazanmıştı.
Yerel Yönetim - 08.01.2021
Milletvekili Tamer, Hacılar Belediyesini ve partisinin ilçe teşkilatını ziyaret etti
Biz de yerel yönetimler olarak 2020 yılını hamdolsun dolu dolu geçirdik.
Yerel Yönetim - 08.01.2021
Son dakika! BM, çatışmaların sürdüğü Etiyopya'nın Tigray bölgesinde Kovid-19'un hızla yayılabileceği uyarısı yaptı
Başbakan Abiy Ahmed'in 2019'da EPRDF'yi lağvederek kurduğu yeni partiye katılmayan TPLF, seçimleri ertelediği için Addis Ababa hükümetinin gayrimeşru olduğunu ileri sürmüş, Eylül 2020'de yerel yönetim seçimlerini yapmış ve kazanmıştı.
Yerel Yönetim - 07.01.2021
Etiyopya, isyancıTigray Halk Kurtuluş Cephesinin 9 üst düzey ismini yakaladı, 4 kişiyi etkisiz hale getirdi
Başbakan Abiy Ahmed'in 2019'da EPRDF'yi lağvederek kurduğu yeni partiye katılmayan TPLF, seçimleri ertelediği için Addis Ababa hükümetinin gayrimeşru olduğunu ileri sürmüş, Eylül 2020'de yerel yönetim seçimlerini yapmış ve kazanmıştı.
Yerel Yönetim - 04.01.2021
İspanya'da artan Kovid-19 vakalarından dolayı bazı bölgelerde ek önlemler alındı
Yerel yönetim ayrıca hafta içinde 400 metrekareye kadar olan işletmelerin, hafta sonunda ise sadece temel ihtiyaçların (süpermarket, eczane gibi) karşılandığı yerlerin açılmasına izin verildiğini duyurdu.
Yerel Yönetim - 03.01.2021
İHA'lar zirai ilaçlamada kullanılabilecek
İHA veya "drone"ların, zirai mücadele kapsamında bitki koruma ürünü uygulamalarında kullanılabilmesi için sivil havacılık mevzuatına ilişkin hükümler saklı kalmak koşuluyla ilgili bakanlık, kurum veya kuruluşlar ile yerel yönetim birimlerinden gerekli izinlerin alınması gerekecek.
Yerel Yönetim - 27.12.2020
CHP'li Torun partisine mensup belediyelerin çalışmaları ve hedeflerini anlattı Açıklaması
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, belediyelerinin 2020 yılı hizmetleri ve yeni yıldaki projeleri hakkında, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Yerel Yönetim - 25.12.2020
Yemen'de Yerel Yönetim Bakanı, anayasa yeminini Riyad'da yapmayı reddetti
Yemen'de 18 Aralık'ta kurulan yeni hükümette Yerel Yönetim Bakanı Hüseyin Abdurrahman, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a giderek yemin etmeyi kabul etmedi.
Yerel Yönetim - 24.12.2020
İstanbul'daki Şeb-i Arus töreninde Kur'an-ı Kerim'in Türkçe okunmasına tepki
"Masum bir girişim olmadığı açıkça belli" Hazreti Mevlana'nın, "Sağ olduğum müddetçe, Kur'an'ın kölesi, bendesiyim. Ben, Muhammed Muhtar'ın yolunun tozuyum. Benim sözümden, bundan başkasını bir kimse naklederse ben ondan da bizarım, onun sözünden de." mesajına yer verilen açıklamada şunlar kaydedildi: "Bu toplantı ve muhteviyatını şiddetle kınıyoruz. Toplantıda sergilenen tek parti dönemi alışkanlıkları ile Kuran'ın ve ibadetlerimizin aslından koparılarak güya Türkçeleştirilmesi provasını da not ediyoruz. Masum bir girişim olmadığı açıkça belli olan jakoben zihniyetin tezahürü bu teşebbüs, milletin maşeri vicdanında yer bulmayacağı gibi biz sivil toplum kuruluşlarının duruşuyla da akamete uğratılacaktır. Bir yerel yönetim biriminin halkından, milletinden bu kadar kopuk olması sonucunda gündemimizi işgal eden zihniyeti ve müsebbiplerini kınıyor, milletimizi bu yöndeki sapıklıkları teline davet ediyoruz.
Yerel Yönetim - 22.12.2020
CHP'den belediye meclisi üyelerine "Belediyelerde Denetim Eğitimi"
"Belediye Meclis Üyeleri İçin Yerel Yönetim Eğitimi" kapsamında CHP'li belediye meclisi üyelerine "Belediyelerde Denetim Eğitimi" veriliyor.
Yerel Yönetim - 20.12.2020
Erişilebilirlik Ödülleri Yarışması yoğun ilgi gördü
Erişilebilirlik Ödülleri başvuruları, "Erişilebilir Tasarımlar ve Ürünler, Erişilebilir Dijital Uygulamalar, Erişilebilir Kamu ve Kurum Kuruluşları, Erişilebilir Üniversiteler, Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri, Erişilebilir İşyerleri, Erişilebilirlik Sosyal Sorumluluk Projeleri, Erişilebilirlik Alanında Bilimsel Çalışmalar ve Projeler ve Erişilebilir Medya İçeriği" kategorilerinde alındı.
Yerel Yönetim - 18.12.2020
Son dakika haberleri: Fas'ın Kazablanka vilayeti ve çevresinde koronavirüs kısıtlamaları tekrar uzatıldı
Kovid-19 ile mücadele kapsamında halen devam eden başlıca uygulamalar, saat 21: 00 ile 06: 00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması, restoran ve kafelerin 20: 00'de kapatılması ve bölgeye giriş çıkışların yerel yönetim iznine tabi tutulmasını kapsıyor.
Yerel Yönetim - 18.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
Akkaya'nın otopsi için gönderildiği Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu'ndan bu öğle saatlerinde, yakınmları tarafından alınan Türk bayrağına sarılı cenazesi Ula Belediyesi önüne getirildi. Akkaya'nın cenaze aracından indirilen tabutu, Belediye binası önündek bir masaya bırakıldı. Cenaze Belediye Binası önüne geldiğinde gözyaşları sel oldu. Ula İlçe Müftüsü Ebubekir Tatlı'nın okuduğu duanını ardından hellalik alındı. Ardından Akkaya'nın cenazesi toprağa verilmek üzere Akyaka Mahallesi'ndeki İskele Mezarlığı'na getirildi. Cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İsmail Akkaya'nın oğulları Kaan Akkaya, Hakan Akkaya, Muğla Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Gökcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.
Yerel Yönetim - 15.12.2020
Son dakika haber | İspanya'da son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle 388 kişi öldü
Önlemlerin Noel ve yılbaşı dönemlerinde kısmi olarak gevşetilmesi öngörülse de hükümet ve yerel yönetimler, "vaka sayılarında yüksek artış görülmesi halinde yeni tedbirlerin alınabileceği" uyarısında bulunuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yerel Yönetim Haberleri | Yerel Yönetim Haber - Haberler - Yerel Yönetim haberleri, son dakika yerel yönetim haber ve gelişmeleri burada. Kar yağışı nedeniyle 1,4 milyar avro zarar oluştuğunu duyuran Madrid Belediyesi afet bölgesi ilanı istedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 04:27:46. #1.14#
title