İsrail Haberleri

İsrail haber, İsrail son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İsrail - Bugün
Lübnan'da Filistin'le dayanışma gösterileri düzenlendi
Lübnan'ın başkenti Beyrut ve Trablusşam kentlerinde İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları protesto edildi.
İsrail - Bugün
Son Dakika | İsrail Başbakanı Netanyahu, Gazze'ye saldırıların devam edeceği mesajını yineledi
Son dakika habere göre İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 10 Mayıs'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlenen ve 61'i çocuk 212 Filistinlinin hayatını kaybettiği saldırıların devam edeceği mesajını tekrarladı.
İsrail - Bugün
Son dakika haber! Sancaklı yetkililer Gazze'de masum sivillerin öldürülmesine tepki gösterdi
Son dakika haberine göre NOVI Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun olduğu Sancak bölgesindeki siyasiler ve sivil toplum kuruluşu yetkilileri, İsrail'in, işgal altındaki Doğu Kudüs ve Gazze Şeridi'nde Filistinlilere yönelik saldırılarına ve bu saldırılarda çocuklarla sivillerin hedef alınmasına tepki gösterdi.
İsrail - Bugün
Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, Filistin konusunda "sessiz ve yoğun" bir diplomasi yürüttüklerini savundu
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, İsrail'in devam eden saldırılarına ilişkin herhangi bir kınama veya yorum yapmadığı brifingde, "ABD'nin bölgedeki çatışmaları durdurmak için sessiz ve yoğun bir diplomasi yürüttüğünü" ileri sürdü.
İsrail - Bugün
Gazze'deki İslami Cihad Hareketi: İsrail, direnişçilerle kara savaşına girmekten aciz
Gazze'deki İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nehhale, İsrail'in direniş güçleriyle kara savaşına girmekten aciz olduğunu söyledi.
İsrail - Bugün
BM: İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırıları nedeniyle 38 binden fazla Filistinli yerinden edildi
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler, İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırıları nedeniyle 38 binden fazla Filistinlinin yerinden edildiğini bildirdi.
İsrail - Bugün
Muş Belediye Meclisi İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösterdi
Muş Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısında, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarının kınanması kararı alındı.
İsrail - Bugün
İİT Bağımsız İnsan Hakları Daimi Komisyonu, İsrail'i "kademeli soykırım" uygulamakla suçladı
İslam İşbirliği Teşkilatının (İİT) Bağımsız İnsan Hakları Daimi Komisyonu (IPHRC), İsrail'in barbarca saldırılarını kesin bir şekilde kınayarak, İsrail'in Filistinliler aleyhinde kademeli soykırım uyguladığını belirtti.
İsrail - Bugün
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç: Gerçeklikten kopuk beyanları kınıyoruz
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, "Avusturya İçişleri Bakanının, ülkemiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında yaptığı gerçeklikten kopuk beyanları külliyen reddediyor ve kınıyoruz" dedi.
İsrail - Bugün
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Ürdün ve Tunuslu mevkidaşlarıyla Gazze ve Kudüs'teki gelişmeleri konuştu
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Gazze ve Kudüs'teki gelişmeleri konuşmak üzere Ürdün ve Tunus dışişleri bakanları ile telefonda görüştü.
İsrail - Bugün
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 61'i çocuk olmak üzere 212'ye yükseldi.
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 61'i çocuk olmak üzere 212'ye yükseldi.
İsrail - Bugün
UNESCO nezdindeki Filistin Daimi Temsilcisinden Fransa'ya tepki Açıklaması
Birleşmiş Milletler (BM) Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) nezdindeki Filistin Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mounir Anastas, Fransa'nın, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına ilişkin, "utanç verici" bir pozisyon alanların arasında yer aldığını söyledi.
İsrail - Bugün
Bosna Hersek'in Travnik Müftüsü Adilovic, Gazze'de masum sivillerin öldürülmesine tepki gösterdi
Bosna Hersek'te vezirler şehri olarak nitelendirilen Travnik'in müftüsü Ahmed Adilovic, İsrail'in, işgal altındaki Doğu Kudüs ve Gazze Şeridi'nde Filistinlilere yönelik saldırılarını ve bu saldırılarda çocuklarla sivillerin hedef alınmasını kınadı.
İsrail - Bugün
Son dakika haberi! Biden, bölgedeki süreci İsrail Başbakanı Netanyahu ile bir kez daha görüşeceğini açıkladı
Son dakika haberi: ABD Başkanı Joe Biden, İsrail-Filistin arasında neden ateşkes çağrısı yapmadıklarının sorulması üzerine, bir saat içinde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüşeceklerini ve ardından açıklama yapacaklarını belirtti.
İsrail - Bugün
TBMM Başkanı Şentop: Filistinli kardeşlerimizin arkasında duracağız (3)
ÖZBEKİSTAN ALİ MECLİSİ SENATO BAŞKANI NARBAYEVA İLE GÖRÜŞTÜTBMM Başkanı Mustafa Şentop, bugün beşinci görüşmesini Özbekistan Ali Meclisi Senato Başkanı Tanzila Narbayeva ile yaptı.
İsrail - Bugün
Konyaaltı Belediyesi mayıs ayında esnaftan kira almayacak
Antalya'nın Konyaaltı Belediyesinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında belediye taşınmazında kiracı olan esnaftan mayıs ayında kira ücreti almayacağı bildirildi.
İsrail - Bugün
Pakistan Ulusal Meclisi'nden "apartheid İsrail rejiminin" Filistin halkına yönelik barbarlıklarına kınama
Pakistan Ulusal Meclisi, "apartheid İsrail rejiminin" Filistin halkına karşı artan baskı ve devam eden barbarlıklarını oy birliği ile kabul eden bir bildiri yayımlayarak kınadı.
İsrail - Bugün
Son dakika haberi! Ürdün Meclisinden hükümete "İsrail büyükelçisini kovma" çağrısı
Son dakika haberine göre Ürdün Temsilciler Meclisi, hükümetten, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki olarak İsrail büyükelçisinin ülkeden kovulmasını, Tel Aviv'deki Ürdün büyükelçisinin de geri çağrılmasını istedi.
İsrail - Bugün
Gazze saldırıları öncesinde ABD'nin İsrail'e güdümlü füze satışına onay verdiği ortaya çıktı
ABD yönetiminin, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarından kısa bir süre önce İsrail'e 735 milyon dolarlık hassas güdümlü mühimmat satışına onay verdiği ortaya çıktı.
İsrail - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Filistin'de yaşanan trajediye arkasını dönenler, kendi başlarına gelecek felaketin tohumlarını ekiyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Filistin'de yaşanan trajediye arkasını dönenler, kendi başlarına gelecek felaketin tohumlarını ekiyor.
İsrail - Bugün
Son dakika haberi! Erdoğan: "İsrail'in Kudüs'te ve Gazze'de yaptıklarına destek veren diğer ülkeler, çocuk katillerinin günahlarına ortak olmak suretiyle tarihe,...
Gelen son dakika haberlerine göre Erdoğan: "İsrail'in Kudüs'te ve Gazze'de yaptıklarına destek veren diğer ülkeler, çocuk katillerinin günahlarına ortak olmak suretiyle tarihe, insanlığa karşı işledikleri bu suçun karasıyla anılacaklardır.
İsrail - Bugün
Son dakika haberleri | ABD'de Filistin'e destek veren Okul Yönetim Kurulu üyesine ölüm tehditleri
Son dakika gündem haberi... ABD'nin Virginia eyaletine bağlı Fairfax bölgesindeki Okul Yönetim Kurulundaki tek Müslüman üye olan Ebrar Omeish, Fairfax Cumhuriyetçi Parti Başkanı Steve Knotts'un kendisini "İsrail nefretçisi" ilan etmesi sonucu ölüm tehditleri almaya başladı.
İsrail - Bugün
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Biden'ın İsrail'e 850 bin silah onayını gördük. Lafa gelince silahsızlanmadan söz ediyorlar."
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Biden'ın İsrail'e 850 bin silah onayını gördük. Lafa gelince silahsızlanmadan söz ediyorlar.
İsrail - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çeken Avusturya devletini telin ediyorum."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çeken Avusturya devletini telin ediyorum.
İsrail - Bugün
Erdoğan: "ABD'nin ve onu takip eden ülkelerin 2017 sonunda Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmeleri, bu katil devletin kan dökme iştahını...
Erdoğan: "ABD'nin ve onu takip eden ülkelerin 2017 sonunda Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmeleri, bu katil devletin kan dökme iştahını artırmıştır.
İsrail - Bugün
Son dakika haber! Erdoğan: "Bir yandan Kudüs'ün mahremiyetine el uzatan diğer yandan Gazze'deki sivilleri insafsızca bombalayan içinde medya gruplarının olduğu devasa...
Son dakika gündem haberine göre Erdoğan: "Bir yandan Kudüs'ün mahremiyetine el uzatan diğer yandan Gazze'deki sivilleri insafsızca bombalayan içinde medya gruplarının olduğu devasa bir binayı da bombalayarak yerle bir edenler, işte bu terör devleti İsrail'dir.
İsrail - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (4)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ve İsrail'in silah anlaşmasına ilişkin, "Sayın Biden, sözde Ermeni soykırımında Ermenilerin yanında yer aldı.
İsrail - Bugün
Son dakika haber! Erdoğan: "(İsrail) Bunlar, 5-6 yaşındaki yavruları öldürecek kadar, kadınları yerlerde süründürerek öldürecek kadar, yaşlı insanları öldürecek kadar...
Son dakika haber... Erdoğan: "(İsrail) Bunlar, 5-6 yaşındaki yavruları öldürecek kadar, kadınları yerlerde süründürerek öldürecek kadar, yaşlı insanları öldürecek kadar katil. Bunların eşi benzeri yok"
İsrail - Bugün
Son dakika haber... İsrail'in Gazze'ye saldırısında biri çocuk 2 kişi daha hayatını kaybetti
Edinilen son dakika haberine göre İsrail'in Gazze'de iki eve düzenlediği füze saldırısında biri çocuk 2 kişi yaşamını yitirdi.
İsrail - Bugün
ABD, BMGK'nin İsrail-Filistin krizine yönelik ortak açıklama yapmasını tekrar engelledi
BİRLEŞMİŞ ABD, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) İsrail-Filistin krizine yönelik ortak açıklama yapmasını tekrar engelledi.
İsrail - Bugün
ABD'li 29 Demokrat Senatör Filistin ve İsrail'de "ateşkes" çağrısı yaptı
ABD'de 28 Senatör, Filistin ve İsrail'de daha fazla can kaybının önlenmesi için bir an önce ateşkes sağlanması çağrısında bulundu.
title