Enflasyon

Enflasyon, mal ve hizmet fiyatlarının genel seviyesinin artıran ve dolayısıyla alım gücünü düşüren orana denir. Merkez bankaları, ekonomiyi sorunsuz bir şekilde çalışır halde tutmak için enflasyonu sınırlamaya ve deflasyona son vermeye çalışırlar. Enflasyon sonucunda bir birim paranın satın alma gücü düşer. Enflasyon sadece belli bir malın veya hizmetin fiyatının tek başına artması değil, fiyatların genel düzeyinin sürekli bir artış göstermesidir.

ENFLASYON HABERLERİ

Enflasyon - Bugün
Vergi kanunlarına ilişkin düzenleme içeren kanun Resmi Gazete'de yayımlandı
Kanunla, "Enflasyon düzeltmesi, yeniden değerleme oranı ve yeniden değerleme" başlığı düzenleniyor.
Enflasyon - Dün
New York borsası yükselişle kapandı
Enerji fiyatlarındaki artış, tedarik zinciri sıkıntıları ve enflasyonist kaygılar da piyasaların odağında yer alan diğer konu başlıklarından olmaya devam ederken, Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 85 dolara kadar yükseldi.
Enflasyon - Dün
Avrupa borsaları Fransa hariç yükselişle kapandı
Avrupa'da yatırımcılar, enflasyon endişelerine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vakalara ve açıklanan şirket bilançolarına odaklandı.
Enflasyon - Dün
Borsa günü yükselişle tamamladı
Analistler, beklentilerden iyi gelen şirket bilançolarının pay piyasalarını olumlu etkilemesine karşın yeni tip koronavirüs salgınında artan vaka sayıları, enflasyonist baskılar ve tedarik sorunlarının piyasalarda endişe yaratmaya devam ettiğini aktardı.
Enflasyon - Dün
Son dakika haber: New York borsası yükselişle açıldı
Öte yandan, enerji fiyatlarındaki artış, tedarik sıkıntıları ve enflasyonist kaygılarına ilişin endişeler de piyasaların odağında yer alan diğer konu başlıklarından olmaya devam ederken, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, dün CNN'e verdiği röportajda, ABD'nin enflasyon kontrolünü kaybetmediğini ve enflasyon seviyelerinin gelecek yılın ikinci yarısında normale dönmesini beklediğini söyledi.
Enflasyon - Dün
Bundesbank: Alman ekonomisinin büyümesi "tedarik darboğazları" ile son çeyrekte hız kesecek
Raporda, Almanya'da enflasyon oranının ağustosta yüzde 3,4'ten eylülde yüzde 4,1'e yükseldiğinin hatırlatılarak, enflasyonun yükselmeye devam etmesin beklendiği aktarıldı.
Enflasyon - Dün
Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Analistler, yeni tip koronavirüs salgınında artan vaka sayıları, enflasyonist baskılar ve tedarik sorunlarının küresel pay piyasalarında risk iştahını törpülediğini söyledi.
Enflasyon - Dün
Altının gram fiyatı 564 lira seviyesinden işlem görüyor
Analistler, yeni tip koronavirüs salgınında artan vaka sayıları, enflasyonist baskılar ve tedarik sorunlarının küresel çapta risk iştahını törpülediğini, bu durumun altının ons fiyatını desteklediğini söyledi.
Enflasyon - Dün
Dolar/TL 9,80 seviyelerinden işlem görüyor
Analistler, yeni tip koronavirüs salgınında artan vaka sayıları, enflasyonist baskılar ve tedarik sorunlarının küresel çapta risk iştahını törpülediğini söyledi.
Enflasyon - Dün
Borsa haftaya düşüşle başladı
Analistler, yeni tip koronavirüs salgınında artan vaka sayıları, enflasyonist baskılar ve tedarik sorunlarının küresel pay piyasalarında risk iştahını törpülediğini söyledi.
Enflasyon - Dün
VİOP'ta endeks kontratı güne düşüşle başladı
Analistler, yeni tip koronvirüs (Kovid-19) salgınında artan vaka sayısı, enflasyon baskısı ve tedarik sorunlarının küresel pay piyasalarında risk iştahını törpülediğini bildirdi.
Enflasyon - Dün
Son dakika haberleri | Küresel piyasalar haftaya karışık seyirle başladı
Küresel pay piyasaları geçen hafta açıklanan 3. çeyrek şirket karlılıklarının beklentilerden iyi gelmesiyle alış ağırlıklı bir seyir izlerken, Kovid-19 salgınında artan vaka sayısı, enflasyon baskısı ve tedarik sorunları yatırımcıların risk iştahını törpüleyen etkenler arasında öne çıktı.
Enflasyon - 24.10.2021
Pakistan'da muhalefetin enflasyon artışını protestoları sürüyor
Pakistan'da, Pakistan Demokratik Hareketi (PDM) çatısı altında toplanan muhalefet partileri, artan enflasyon sebebiyle ülke genelindeki gösterilerini sürdürüyor.
Enflasyon - 24.10.2021
AK Partili Kurtulmuş, Van'da basın toplantısında konuştu: (2)
Merkez Bankasının faiz indirimi Kurtulmuş, bir gazetecinin "Merkez Bankasının faiz indirimi"ne ilişkin sorusuna da, "Merkez Bankası, Türkiye'de enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadeleyi esas alan bir kamu kuruluşudur.
Enflasyon - 23.10.2021
22 Ekim 2021 Haberleri
22 Ekim 2021 Manşet Haberleri.
Enflasyon - 23.10.2021
S&P, Türkiye'nin kredi notunu teyit etti
Ülkedeki işsizlik oranın ise 2021'de yüzde 12,6, 2022'de yüzde 12,2, 2023'te yüzde 11,2 ve 2024'te yüzde 11 olacağı tahmin edildi. Enflasyonun da bu yıl yüzde 17,3, 2022'de 12, 2023'te yüzde 9,5 ve 2024'te yüzde 9,2 olacağı öngörüldü.
Enflasyon - 22.10.2021
New York borsası karışık seyirle kapandı
Tedarik zinciri sıkıntıları ve enflasyonist kaygılar da piyasaların yönü üzerinde etkili olmaya devam etti.
Enflasyon - 22.10.2021
Fed Başkanı Powell: "Varlık alımlarımızı azaltmaya başlama yolundayız"
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, bankanın varlık alımlarını azaltmaya başlama yolunda olduğunu, yüksek enflasyonun ise gelecek yıla kadar sürebileceğini ifade etti.
Enflasyon - 22.10.2021
Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı
Avrupa genelinde enflasyonist baskılara ilişkin endişeler devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Enflasyon Haberleri | Enflasyon Haber - Haberler - Enflasyon haberleri, son dakika enflasyon haber ve gelişmeleri burada. Vergi kanunlarına ilişkin düzenleme içeren kanun Resmi Gazete'de yayımlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 09:41:33. #1.15#

title