Enflasyon

Enflasyon, mal ve hizmet fiyatlarının genel seviyesinin artıran ve dolayısıyla alım gücünü düşüren orana denir. Merkez bankaları, ekonomiyi sorunsuz bir şekilde çalışır halde tutmak için enflasyonu sınırlamaya ve deflasyona son vermeye çalışırlar. Enflasyon sonucunda bir birim paranın satın alma gücü düşer. Enflasyon sadece belli bir malın veya hizmetin fiyatının tek başına artması değil, fiyatların genel düzeyinin sürekli bir artış göstermesidir.

ENFLASYON HABERLERİ

Enflasyon - Dün
Avrupa borsaları düşüşle kapandı
Avro Bölgesi'nde, ağustos ayında yıllık enflasyon yüzde 3'le son 10 yılın en yüksek seviyesine çıktı.
Enflasyon - Dün
Avro Bölgesi'nde enflasyon 10 yılın zirvesinde
Avro Bölgesi'nde, ağustos ayında yıllık enflasyon yüzde 3'le son 10 yılın en yüksek seviyesine çıktı.
Enflasyon - Dün
Yılsonu dolar kuru beklentisi azaldı
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2021 yılı Eylül ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'nin sonuçlarını paylaştı. Buna göre, cari yılsonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 16,30 iken, bu anket döneminde yüzde 16,74 olmuştur.
Enflasyon - Dün
Borsa güne yükselişle başladı
Bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın piyasa katılımcıları anketi ve kısa vadeli dış borç istatistiklerinin, yurt dışında ise Avro Bölgesi'nde enflasyon ve ABD'de Michigan Üniversitesi Tüketici Güven Endeksi'nin takip edileceğini aktaran analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.
Enflasyon - Dün
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Analistler, dün Lagarde'ın gerçekleştirdiği toplantıda yaptığı sözle yönlendirmelerin şahin olmamasının yatırımcıları kısmen de olsa rahatlattığını belirterek, bugün açıklanacak Avro Bölgesi'nin ağustos ayına ilişkin enflasyon verilerinin yatırımcıların odağında bulunduğunu kaydetti.
Enflasyon - 16.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir'de "Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması"nda konuştu: (3)
Gelişmiş ülkelerin bile ciddi sarsıntılar yaşadıkları dönemde, Türkiye'nin kayıplarını kısa sürede telafi ederek, yoluna devam ettiğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu: "Neşet Usta, mekanı cennet olsun, diyor ki: 'Kendi kendisinden utanmayan, yeryüzünde hiç kimseden utanmaz.' Türkiye'nin ve milletinin felaketinden kendine iktidar çıkarmaya çalışanların da utanması olmadığını hep birlikte görüyoruz. Sıkıntılarımız, sorunlarımız, dertlerimiz yok mu? Elbette var ama hiçbiri el ele, gönül gönüle vererek çok çalıştığımızda üstesinden gelemeyeceğimiz hususlar değildir." "Dünyanın en yüksek büyüme rakamlarına biz ulaştık" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomideki son gelişmelere değinerek, şunları kaydetti: "Aldığımız tedbirler ve hayata geçirdiğimiz uygulamalar sayesinde, dünyanın en yüksek büyüme rakamlarına biz ulaştık. İhracatta, rekor üstüne rekor kırıyoruz. İstihdam, salgın dönemi öncesinin dahi üstüne çıktı. Yatırımcılarımız, üretimi artırmak için makine bulmakta, hammadde temininde, lojistik kanallarını genişletmekte zorlanıyor. Kimi ülkeler gibi hazırda paramız veya zahmetsiz para getiren kaynaklarımız olmadığı halde, bu başarıları yakaladığımıza özellikle dikkat çekmek istiyorum." Enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı konusundaki sıkıntıları da gayet iyi bildiklerini belirten Erdoğan, "Maliyetleri düşürmek ve fırsatçılarla mücadele etmek suretiyle en kısa sürede enflasyonu da kontrol altına alarak, raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz.
Enflasyon - 16.09.2021
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan: "En kısa sürede enflasyonu kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz."
Edinilen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan: "En kısa sürede enflasyonu kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz.
Enflasyon - 16.09.2021
Son dakika... Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Analistler, dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik toparlanmayı olumsuz etkilemeye devam edebileceği ve artan enerji fiyatlarının enflasyonist baskıları güçlendireceği endişeleriyle küresel pay piyasalarında risk algısının yüksek seyrettiğini söyledi.
Enflasyon - 16.09.2021
Son dakika haber! VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Analistler, dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomik toparlanmayı olumsuz etkilemeye devam edebileceği ve artan enerji fiyatlarının enflasyonist baskıları güçlendireceği yönündeki endişelerle küresel pay piyasalarında risk algısının yüksek seyrettiğini bildirdi.
Enflasyon - 16.09.2021
Küresel piyasalar Christine Lagarde'ın açıklamalarına odaklandı
Küresel piyasalar, Çin'deki regülasyon adımları, dünya genelinde artan enflasyonist baskılar ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin olumsuz haber akışıyla yeni güne satıcılı başlarken, gözler Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın bugün yapacağı konuşmaya çevrildi.
Enflasyon - 15.09.2021
Avrupa borsaları düşüşle kapandı
İngiltere'de ağustos ayında yıllık enflasyon beklentileri aşarak yüzde 3,2 düzeyinde gerçekleşti.
Enflasyon - 15.09.2021
Son dakika haberi... BM: Küresel ekonomi, 2021'de yüzde 5 ile son 50 yılın en hızlı hızıyla büyüyecek
Büyük merkez bankalarının 10 yıl boyunca ucuz para politikalarına rağmen, enflasyon hedefine ulaşılamadığı hatırlatılan raporda, "Gelişmiş ekonomilerdeki mevcut güçlü toparlanmaya rağmen, fiyatlarda kalıcı bir artış belirtisi yok.
Enflasyon - 15.09.2021
New York borsası yükselişle açıldı
Dün beklentiler dahilinde gerçekleşen enflasyon verisi ve bazı büyük şirketlerin hisse geri alımı programı açıklamasına karşın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının dünya ekonomilerini öngörülenden daha kötü etkilemiş olabileceği endişesiyle New York borsası satıcılı bir seyir izledi.
Enflasyon - 15.09.2021
CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Birleşik Metal İş Sendikasının bir asgari ücretle 2020-2021 döneminde alınabilen ürün miktarlarına ilişkin araştırmasının sonuçlarını gösteren Özel, geçen yılla aynı miktarda alım yapılabilmesi için bu yıl ihtiyaç duyulan asgari ücret tutarlarını sıraladı. Emekli aylıklarının, bu veriler ışığında artırılması halinde enflasyon karşısında erimesinin önüne geçilebileceğini savunan Özel, emekçi ve emeklinin her geçen gün yoksullaştığını iddia etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Enflasyon Haberleri | Enflasyon Haber - Haberler - Enflasyon haberleri, son dakika enflasyon haber ve gelişmeleri burada. Bursa Büyükşehir Belediyesinde toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 01:03:02. #1.15#

title