Kripto Haberleri

Kripto haber, Kripto son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kripto - Dün
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç, oltalama saldırılarına karşı uyarıda bulundu
Koç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Son günlerde siber saldırganlar tarafından, pandemi yardımı, Kovid-19 aşı sırası, kripto varlık kayıplarını düzeltme vaadi ve emekli bayram ikramiyesi konulu mesaj/e-postaların dolaşıma sokulduğu tespit edilmiştir.
Kripto - Dün
SEC / Gensler: Kripto piyasası düzenleme gerektiriyor
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) Başkanı Gary Gensler, kriptopara piyasalarının daha çok düzenleneme gerektirdiğini söyledi ve ABD Kongresi'nden bu konuda düzenleme çerçevesi oluşturulmasını istedi.
Kripto - Dün
Bakan Elvan, ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (4)
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bakanlık olarak kripto para platformlarının denetlenmesi konusunda gerekli çalışmaları yaptıklarını belirtti.
Kripto - 06.05.2021
Bakan Elvan: "Vatandaşlarımız kripto varlıklara yatırım yaparken ihtiyatlı ve dikkatli olmalı, kendilerini ve gelirlerini riske atacak girişimde...
Bakan Elvan: "Vatandaşlarımız kripto varlıklara yatırım yaparken ihtiyatlı ve dikkatli olmalı, kendilerini ve gelirlerini riske atacak girişimde bulunmamalı."
Kripto - 06.05.2021
Kripto varlık platformlarına para transferi Yapı Kredi Mobil'den gerçekleştirilebilecek
Kripto varlıkların alım-satımının yapılabildiği kripto para borsalarına para transferi artık Yapı Kredi Mobil'den gerçekleştirilebilecek.
Kripto - 06.05.2021
Bitcoin 57,000 doların üzerine yükseldi
Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın, ülkesinde kripto paralar ile ilgili yeterli hukuksal çerçeve bulunmadığını ve bunun vurgulamaya değer bir konu olduğuna dikkat çekmesinin ardından, 54,000 dolara kadar geriledikten sonra gelen...
Kripto - 04.05.2021
MASAK kripto varlık hizmet sağlayıcılarının tabi olacağı yükümlülükleri belirledi
Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesine dair tedbirler kapsamında yükümlü sayılan şirketlere kripto varlık hizmet sağlayıcılarının da dahil edilmesinin ardından, bu hizmet sağlayıcıların uyması gereken esasları belirledi.
Kripto - 04.05.2021
Siber dünyanın kapıları TEKNOFEST Hack İstanbul'da açılıyor
Yarışmacılar, 16 Temmuz'da 24 saat sürecek ön seçim aşamasında web güvenliği, kriptografi, adli tıp ve tersine mühendislik gibi farklı alanlardaki becerileri ile meydan okuyacak.
Kripto - 03.05.2021
2 Mayıs 2021 Haberleri
2 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Kripto - 01.05.2021
Suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesi yönetmeliğinde değişiklik
Suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesine dair tedbirler kapsamında yükümlü sayılan şirketlere, kripto varlık hizmet sağlayıcıları ve tasarruf finansman şirketleri de dahil edildi.
Kripto - 01.05.2021
Kripto hizmet sağlayıcılara yönelik düzenleme
KRİPTO varlık hizmet sağlayıcılar ile tasarruf finansman şirketleri, suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesiyle ilgili yönetmelik kapsamına alındı.
Kripto - 01.05.2021
30 Nisan 2021 Haberleri
30 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Kripto - 01.05.2021
Suç gelirlerinin aklanmasını engelleyen yönetmeliğe "Kripto varlıklar" ibaresi eklendi
Suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesine dair tedbirler hakkındaki yönetmeliğe "Kripto varlık ve hizmet sağlayıcılar" ibaresi eklendi.
Kripto - 30.04.2021
İzmir'de FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonlarda 18 ayda 1165 kişi tutuklandı
İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) kripto yapılanmasına yönelik operasyonlarda son 18 ayda yakalanan 2 bin 444 kişiden 1165'i cezaevine gönderildi.
Kripto - 30.04.2021
Yapay zeka ve uluslararası güvenlik
Fikir babası İngiliz matematikçi, bilgisayar mühendisi ve kriptolog Alan Turing olmakla birlikte, YZ'nin kavramsal temelleri dönemin bir grup öncü bilim insanı tarafından 1956 yılında Dartmouth Üniversitesi'nde düzenlenen bir konferansta atıldı.
Kripto - 30.04.2021
29 Nisan 2021 Haberleri
29 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Kripto - 29.04.2021
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "ABD'nin sözde 'Ermeni Soykırımı' iftirasına yönelik olarak yakın tarihimizde ve yaşadığımız son olaylarla açıkça görülmüştür ki; kimi kripto kişi ve kuruluşların, emperyalizmin ve siyonizmin plan ve hedefleri doğrultusunda 'Büyük Ermenistan' ve Büyük İsrail' için çalıştıkları açığa çıkmıştır.
Kripto - 29.04.2021
TCMB Başkanı Kavcıoğlu, soruları yanıtladı: (2)
"Zorunlu karşılıkların kredi büyümesiyle ilişkili kullanılmasına dönük bir çalışma yok" Şahap Kavcıoğlu, "Bireysel krediler ile ticari krediler arasındaki gelişmelerdeki hassasiyete dikkat çektiniz. Geçtiğimiz dönemde olduğu gibi zorunlu karşılıklarda kredilere bağlı bir düzenleme söz konusu mu?" sorusunu, şöyle yanıtladı: "Merkez Bankası, zorunlu karşılıkları temel para politikası aracı olan kısa vadeli faiz oranlarını destekleyici, ince ayar bir politika aracı olarak esnek ve etkin bir şekilde kullanabilmektedir. Mevcut durumda kredi büyümesi ile ilişkili olarak zorunlu karşılıkların kullanılmasına dönük bir çalışma bulunmamaktadır. Farklı kredi türlerinin enflasyon ve dış denge üzerinde farklı etkileri söz konusu olabiliyor. Bu itibarla özellikle bireysel kredilerdeki büyümeleri yakın mercek altına aldık. Bu çerçevede gerekmesi halinde bireysel kredilere dönük seçici ve hedefli makroihtiyadi tedbirler gündeme alabiliriz." TCMB'nin kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılmasına ilişkin düzenlemesi hakkında bir soruyu da cevaplandıran Kavcıoğlu, "Kripto varlıklara yönelik herhangi bir denetim ve gözetim mekanizmasının olmaması, merkezi muhatap bulunmaması ve yüksek fiyat oynaklığı gibi sebeplerle yaşanabilecek herhangi bir sorun, elektronik ortam başta olmak üzere ödemeler alanında kullanılan yöntem ve araçlara duyulan güvene zarar verme potansiyeline sahip bulunuyor.
Kripto - 29.04.2021
Bakan Varank, canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı: (1)
Varank, geçen yıl firmaların üstün gayretleriyle 14 günde seri üretim bandından indirilen yerli yoğun bakım solunum cihazına değinerek, şu ifadeleri kullandı: "Bu cihaz Türkiye'de yoğun bir şekilde kullanılıyor. Dünyanın dört bir yanına ihracat yapılıyor. Aynı arkadaşlarımız Türkiye'de daha önce üretilmeyen yüksek akımlı oksijen cihazını da tasarlamışlar, bu cihazımızı da şu anda hastanelerimizde kullanıyoruz. Türkiye'nin kabiliyetlerinin geldiği noktayı görme açısından bunlar önemli örnekler." "Kripto varlıklarla ilgili rapor çıkaracağız" Varank, rutin işler yerine geleceğe yatırım yapmanın önemine işaret ederek, "Milli Teknoloji Hamlesi mottosuyla geleceğin teknolojilerini sadece kullanan değil, geliştiren, üreten ve satan, kendi ayakları üstünde duran bir ülke olmak istiyoruz ve bunu da başaracağımıza inanıyoruz.
Kripto - 29.04.2021
Son dakika haber... Bakan Soylu: Bugün İstanbul polisi çok önemli bir katliamı engellemiştir (2)
'2 MİLYAR DOLAR SÖZ KONUSU DEĞİL, 108 MİLYON DOLAR' Geçmişte para piyasaları ile iş yaptığı dönemle kıyaslama yapan Soylu, şöyle konuştu: "Biz üniversite 4'teyken İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Karaköy'deydi. Biz 3 arkadaş para piyasalarına merak saldık, bir şirket kurduk. Biz 3 tane bıcır, Türkiye'de yaptığımız programların daha sonra ABD piyasasında yapıldığını duyduk. Temel analiz yapıyorduk. Para piyasalarını takip ederdik, 1993'e kadar yaptık, bıraktık. Diğer arkadaşlardan devam edenler oldu ben devam etmedim. Para piyasaları ile ilgili böyle bir müktesebatım var. Bir haber çıktı 2 milyar dolar. Bu büyük bir para. 'Para piyasasıyla ilgilenenler niçin buna itiraz etmedi' diye baktık. Soruşturmayı arkadaşlarımız yapıyor, bilirkişilerin çağrılmasını da özellikle ben istedim. 'Acaba bu rakamları büyütüp acaba ekonomik sansasyon mu yaratmaya çalışıyor birileri' diye İçişleri Bakanlığı'nın verdiği refleksle de düşünmüyor değilim. Arkadaşlarımız şu ana kadar elde ettikleri 108 milyon dolarlık bir portföy. Kriptonun nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum.
Kripto - 27.04.2021
Bitcoin 55,000 doların üzerine döndü
Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 3.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kripto Haberleri | Kripto Haber - Haberler - Kripto haberleri, son dakika kripto haber ve gelişmeleri burada. FETÖ kaçırdığı paraları kriptoda uyutuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 18:55:02. #1.16#

title