Kripto Haberleri

Kripto haber, Kripto son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kripto - 27.10.2020
Bitcoin 13,400 dolarla 16 ayın yükseliğine çıktı
Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, online odeme sistemi PayPal'ın açıklaması sonrası başlayan yükselişle 3,445 dolara kadar yükselerek, son 16 ayın en yüksek düzeyine çıktı.
Kripto - 27.10.2020
"Salgın Dönemi ve Sonrasında Uydu Sektörü" video konferansı
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Türkiye'nin 5G teknolojisini sadece kullanan bir ülke olması yerine, 5G teknolojisini tasarlayan, geliştiren, üreten ve ihraç eden bir ülke konumuna ulaşmasını istiyoruz." dedi. Sentez Medya markalarından Satcom Vision, ilk video konferans etkinliğini Satcom Vision Digital adı altında "Salgın Dönemi ve Sonrasında Uydu Sektörü" teması ile gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, bugünün dünyasında bilgi ve iletişim teknolojilerinin artık her sektör için gelişme ve ilerleme de baş aktör olduğunu söyledi. Sayan, ulaşımdan sağlığa, sanayiden enerjiye, eğitimden sosyal hayata kadar her alanda giderek artan bir şekilde bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanıldığını belirterek, bilgi ve iletişim altyapılarının çeşitliliği ve kapasitesinin, ülkeler için adeta bir zenginlik ve refah meselesi olduğuna dikkati çekti. Uzay faaliyetlerinin daha önce yalnız süper güçler tarafından kimi zaman bir prestij kimi zaman da caydırıcı unsur olarak kullanıldığını anımsatan Sayan, günümüzde artık ülkelerin ekonomik ve askeri imkanları açısından hayati bir önem taşır hale geldiğinin altını çizdi. Sayan, günümüzde hava savunmasının artık uzay kabiliyetleri ile birlikte ele alındığına işaret ederek, Atmosferin sınırlarında yüzlerce kilometrelik irtifalara ulaşan kıtalar arası füze sistemleri, uzun menzilli hava savunma silahları, dünyanın her yerinde elektronik karıştırmaya mazur kalmayacak kriptolu iletişim ağları, uzaktan komut ihtiyacı olan insansız hava platformları ve gelecekte yapılması planlanan silahlı uydular uzayı kullanımının önemi her geçen gün artıyor.
Kripto - 24.10.2020
15 Temmuz Derneğince "Hafızanda Ne Var? / Harbi Konuşmalar" programı düzenlendi
"FETÖ'nün çözülmesi ancak Gülen'in ölümü sonrası gerçekleşebilir." diyen Şener, "Gülen'in kendine bağlı kriptoları var.
Kripto - 22.10.2020
Son dakika haberleri... DHA YURT BÜLTENİ - 25
FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki kripto yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ankesörlü veya büfe telefonlarından örgütün 'mahrem imamları' olarak nitelendirilen terör örgütü yöneticilerince ardışık, periyodik ve şifreli arandıkları tespit edilen ikisi muvazzaf, ikisi aktif görevdeki doktor ve ikisi de askeri okullardan ilişiği kesilen 6 şüpheliyi yakalamak için çalışma başlatıldı.
Kripto - 21.10.2020
KKK darbe davasına devam edildi
Olay günü harekat merkezini ele geçirdiği yönündeki iddiaları reddeden Boduroğlu, "Orada ele geçirilecek bir durum yok. İçerlerde kriptolu telefon hattı var.
Kripto - 20.10.2020
Afyonkarahisar merkezli FETÖ operasyonu
Afyonkarahisar merkezli 5 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki kripto yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan şüpheli sayısı 5'e yükseldi.
Kripto - 19.10.2020
Fed/Powell: MBDP için daha yapacak pek çok şey var
Facebook'un çıkarmayı planladığı kripto para Libra'ya da değinen Powell, bu tür girişimlerin de, sınırlar-ötesi ödeme sistemlerinin geliştirilmesi gereğine ışık tutarken, bir yandan da tüketicinin korunması özel yaşama saygı konularına da dikkat çektiğini ekledi.
Kripto - 19.10.2020
IMF'den "dijital para" uyarısı
Bunların; merkez bankası dijital para birimleri ve büyük teknolojik şirketler veya platformları tarafından önerilen küresel sabit kripto paralar (stablecoin) olduğu belirtilen raporda, dijitalleşmenin geleneksel dinamiklerden farklı şekillerde para birimlerinin uluslararası kullanımını teşvik edebileceği kaydedildi.
Kripto - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1991- Kripto davasında Gazeteci Uluç Gürkan ile Dışişleri Bakanlığı memuru Hande Mumcu beraat etti.
Kripto - 13.10.2020
G7 maliye bakanları toparlanma stratejileri ve dijital ödeme sistemlerini görüştü
G7'nin küresel "stabil kripto para" projelerinin ilgili yasal, düzenleyici ve gözetim gereksinimlerini yeterince karşılayana kadar faaliyete başlamaması gerektiğini savunduğuna işaret edilen açıklamada, "G7, özellikle Kovid-19 pandemisinde kritik sektörleri hedef alan kötü niyetli aktörler ışığında artan fidye yazılımı saldırıları tehdidinden endişe duyuyor.
Kripto - 13.10.2020
BoE/Bailey: Bitcoinin gerçek değeri olduğunu görmek zor
Bailey ayrıca, yatırımcıların, dünyanın en ünlü kripto para biriminin "son derece değişken" olduğu gerçeğini bilmeleri gerektiğine dikkat çekti.
Kripto - 9.10.2020
Bitcoin 11,000 doları aştı
Dünyanın önde gelen merkez bankalarının kendi kripto para birimlerini çıkartma konusunu konuştuklarına ilişkin haberler üzerine Bitcoin 11,000 doları aştı.
Kripto - 9.10.2020
Casuslar endüstriyel holdinglere karşı yeni araç seti kullanıyor
" Personelinize temel siber güvenlik hijyen eğitimi verin" Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaspersky Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı Denis Legezo, bulgulara dair şunları aktardı: "MontysThree endüstriyel holdingleri hedefleyen, karmaşık ve amatör TTP'lerin birleşiminden doğmuş ilginç bir araç. Gelişmişliği modülden modüle değişse de en gelişmiş APT'lerle kıyaslanacak seviyede değil. Ancak güçlü kriptografik standartlar kullanması ve özel steganografi tekniklerinden yararlanması oldukça dikkat çekici.
Kripto - 7.10.2020
Kaspersky'ın Polys'i Exonum blok zinciri çerçevesine geçti
Açıklamada görüşlerine yer verilen Polys Ürün Müdürü Alexander Sazonov, "Yeni bir çerçeveye ve modüler platform yaklaşımına geçişle birlikte Polys, sürecin güvenliğini sağlarken çeşitli müşteri oylama senaryolarını destekleyebilir hale geldi. Mimarimiz, kriptografi yöntemlerini müşterinin istediği şekilde hızlı bir şekilde uygulamamıza, herhangi bir seçmen kimlik doğrulama mekanizmasını entegre etmemize ve çeşitli sorular içeren referandum gibi özel oy pusulalarını kolayca tanımlamamıza olanak tanıyor.
Kripto - 6.10.2020
Birleşik Krallık'ta kripto türevlerinin satışı yasaklandı
Birleşik Krallık'ta, kripto varlıklara bağlı türevler ve borsa senetlerinin satışı 6 Ocak 2021 tarihinden itibaren yasaklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kripto Haberleri | Kripto Haber - Haberler - Kripto haberleri, son dakika kripto haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | Antalya merkezli 4 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 8 gözaltı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 20:50:51. #1.14#
title