Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - Bugün
Şanlıurfaspor destek istedi
Konu ile ilgili kulüpten yapılan açıklamada, "Değerli Şanlıurfalılar, öncelikle yeni yönetim olarak bizleri ziyaret edip manevi desteklerinizi bildirdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Şanlıurfaspor ilimizin en büyük sivil toplum kuruluşu, her Urfalı'nın gönlündeki tahtta oturan bir kulüptür. Yönetim olarak gerek geçen dönem gerek bu dönem takımımızın ligde kalması için var gücümüzle savaştık ancak biz bu zamanda anladık ki siz Şanlıurfalılar bizim arkamızda olmazsanız, bize sadece manevi değil maddi anlamda da destek olmazsanız, maçlarda sahada bizlerle beraber olmazsanız biz bu takımı daha iyi yerlere getiremeyeceğiz.
Savaş - Bugün
Sultangazi'de çocukların kavgasına aileler de karıştı, ortalık savaş alanına döndü
Sultangazi'de mahallede çocuklar arasında başlayan kavgaya aileleri de karıştı.
Savaş - Bugün
Tokyo-Moskova arasında ada krizi
Tatbikata başlamıştı Rusya dün Sahalin, Etorofu ve Kunashiri adaları ve çevresinde askeri tatbikata başlamış, tatbikata 10 bin asker, 500 askeri araç, 30 hava aracı ve 10 savaş gemisinin katıldığı kamuoyuna yansımıştı.
Savaş - Bugün
Ukrayna: "Rusya, uluslararası hukuku ihlal etti"
Ukrayna Devlet Başkanlığı Danışmanı Aleksey Arestoviç, Rusya'nın Karadeniz'de İngiltere Kraliyet Donanmasına ait savaş gemisine uyarı atışı yaparak uluslararası hukuku ihlal ettiğini söyledi.
Savaş - Bugün
Avustralyalıların yüzde 60'ından fazlası Çin'e güvenmiyor
Ankete katılanların yarısından fazlası ise Çin ile ABD arasında bir savaş olması durumunda Avustralya'nın "tarafsız kalması" gerektiğini belirtti.
Savaş - Bugün
Sinirlioğlu'dan Suriye sınır kapısı Cilvegözü'nün 12 ay daha açık tutulması çağrısı
"Suriye'nin kuzeybatısındaki milyonlarca savunmasız insan toplu cezalandırma ile karşı karşıya" Büyükelçi Sinirlioğlu, Esad ve destekçilerinin insanlığa karşı birçok savaş suçu işlediğini belirterek, "Bugün, Suriye'nin kuzeybatısındaki milyonlarca savunmasız insan hala toplu cezalandırma ile karşı karşıya.
Savaş - Bugün
Nijerya, Twitter yasağının insan hakları ihlali olmadığını savundu
Nijerya'da Twitter yasağı Nijerya Devlet Başkanı Muhammed Buhari, ülkenin güneydoğusunda kamu binalarına saldıran genç isyancılara yönelik Twitter hesabından 1 Haziran'da yaptığı paylaşımda, 1967-1970 yıllarında ülkede 1 milyon kişinin ölümüne neden olan sivil savaşı hatırlatmış ve "30 ay boyunca alanda savaşan bizler, onlara anladıkları dilden davranacağız.
Savaş - Bugün
BM Genel Sekreteri Guterres'ten, Suriye'ye sınır ötesi yardımların devamı için destek çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Suriye halkının iç savaşın başından bu yana en kötü zamanları yaşadığını belirterek, "hayat kurtaracak" sınır ötesi operasyonların uzatılmasının önemini vurguladı.
Savaş - Bugün
Askeri cezada düzenlemeler içeren teklifin birinci bölümü Genel Kurul'da kabul edildi (2)
Ceza Muhakemesi Kanunu'nun hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin hükümleri; sırf askeri bir suçtan dolayı 6 ay veya daha fazla süreli hapis cezasına hükmedilmesi, fiilin, disiplini ağır şekilde ihlal etmesi veya birliğin güvenliğini tehlikeye düşürmesi ya da birliğin muharebe hazırlığını veya etkinliğini zafiyete uğratması ya da büyük bir zarar meydana getirmesi ile fiilin savaş veya seferberlikte işlenmesi halleri hariç askeri suç ve cezalar hakkında da uygulanacak.
Savaş - Bugün
Son dakika... Çin, savaş gemisini Tayvan Boğazı'ndan geçiren ABD'yi "en büyük risk yaratıcısı" olmakla suçladı
Son dakika haberler... Çin, ABD'nin güdümlü füze taşıyan muhrip gemisini Tayvan Boğazı'ndan geçirmesi üzerine Washington'ı bölgenin "en büyük risk yaratıcısı" olmakla suçladı.
Savaş - Dün
ABD Genelkurmay Başkanı Milley, Afganistan'da 81 ilçe merkezinin Taliban'ın elinde olduğunu söyledi
Milley ayrıca, Afgan ordusu ve polis teşkilatında halen 300 bin kişinin görevli olduğunu belirterek ABD ordusunun çekilmesinden sonra iç savaş veya siyasi uzlaşma dahil, pek çok senaryonun mümkün olduğunu belirtti.
Savaş - Dün
İspanya'nın en büyük bilim ödülü, Uğur Şahin ve Özlem Türeci ile bir grup bilim insanına verildi
Jüri, bu bilim insanlarına ödülün verilme gerekçesini şu sözlerle duyurdu: "Çalışmaları, küresel ölçekte sağlığın korunması için temel bilimin öneminin mükemmel bir örneğidir. Temel araştırmalardaki uzun kariyerleriyle, Kovid-19 salgınıyla savaşmak için etkili aşılar elde etmek gibi yenilikçi uygulamalara öncülük ettiler.
Savaş - Dün
Haberler | H.B.B.
Tarih: 23 Haziran 2021, 20: 33Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yayladağılı gençler ile bir araya geldi.
Savaş - Dün
Arap koalisyonu: Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'a gönderdiği bomba yüklü 4 İHA imha edildi
Yemen'deki iç savaş Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor.
title