Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - Bugün
TİKA Lübnan'da ihtiyaç sahibi 10 bin aileye 150 tonluk gıda dağıtımına başladı
Lübnan'daki ekonomik ve siyasi durum Farklı din ve mezheplere dayalı siyasi bölünmeler açısından oldukça kırılgan bir yapıya sahip Lübnan ekonomisi, 1975-1990 yıllarındaki iç savaştan bu yana en büyük krizi yaşıyor.
Savaş - Bugün
Son Dakika | NATO'dan Baltık Denizi'nde Rus askeri uçaklarına önleme
Son dakika haberleri: NATO'ya bağlı savaş uçakları, Baltık Denizi üzerinde Rus askeri uçaklarına önleme yaptı.
Savaş - Bugün
Demirköy'de orman yangınlarına müdahale eğitimi düzenlendi
Yangınlarla mücadelenin de doğanın ve ülkenin büyük zenginliği olan ormanları koruma savaşı olduğunu ifade eden Çelen, her vatandaşın ormanları koruması gerektiğini söyledi.
Savaş - Bugün
Sadakataşı, Yemen'de mülteci kamplarındaki 1600 aileye ramazan yardımı yaptı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Sadakataşı Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal, iç savaş, ekonomik problemler ve kıtlıkla mücadele eden Yemen'in ramazana zor şartlar altında girdiğini belirtti.
Savaş - Bugün
Son dakika haberleri... Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Suriye'deki Esed rejiminin oy hakkını askıya aldı
Esed rejimi kimyasal silah kullandı KSYÖ, Nisan 2020'de yayımladığı ilk raporunda, 24 Mart 2017'de Suriye rejimine ait bir SU-22 savaş uçağının Şayrat Hava Üssü'nden kalkarak Latamne beldesinde gerçekleştirdiği hava saldırısında 16 kişinin yaralandığı, tarım alanlarının zarar gördüğü ve bölge halkına ait hayvanların telef olduğunu açıklamıştı.
Savaş - Bugün
Hedasi barajı görüşmeleri neden yine sonuçsuz kaldı?
Gerginlik görüşmeler öncesinde başlamıştı Kinşasa'daki görüşmeler öncesinde yaşanan bazı gelişmeler, üç ülke arasında yapılan müzakerelerin gergin bir ortamda başlamasına sebep oldu. Sudan'daki askeri darbe sonrasında Kahire ve Hartum yönetimleri arasında artan diplomatik temaslar, kısa sürede iki ülkenin Nil konusunda ortak bir tavır izlemesini sağladı ve bu durum askeri ve istihbari alanlarında yapılan işbirliğiyle de perçinlendi. İki ülke hava kuvvetlerinin Kızıldeniz ve Nil hattında yaptıkları hava tatbikatları bu durumun en önemli göstergesi oldu. Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri'nin Kinşasa'daki görüşmelerin anlaşmaya varmak için son fırsat olduğunu, Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin de ülkesinin su kaynaklarının barajdaki gelişmelerden etkilenmesi durumunda "bölgede akıl almaz bir istikrarsızlık yaşanacağını" açıklaması, toplantının gergin bir atmosfere bürünmesinde etkili oldu. Bunların yanı sıra Etiyopya'nın barajın ikinci dolum işlemine başlayacağını açıklaması Mısır ve Sudan tarafında memnuniyetsizlikle karşılandı ve Etiyopya uzlaşmadan uzak bir tutum sergilemekle suçlandı. Diğer taraftan, görüşmelerin devam ettiği saatlerde Mısır ve Sudan'ın gerçekleştirdiği Nil Kartalları-2 hava tatbikatı ile Nil nehri üzerinde seyreden Mısır savaş uçağına ait görüntülerin Mısır tarafından servis edilmesi de görüşmelerin önüne geçti.
Savaş - Bugün
Zelenskiy "özel dönemlerde" orduya yedek asker çağırmayı sağlayan yasayı onayladı
Açıklamada, yasaya göre Ukrayna ordusunun "özel dönemlerde", seferberlik ilan etmeden savaş tecrübesi olan askerleri hizmete alabileceği kaydedildi.
Savaş - Bugün
İç savaştan yorgun düşen Yemenliler ramazanda artan insani yardımlar sayesinde rahat nefes alıyor
Dünyanın en büyük insani krizlerinden birinin yaşandığı Yemen'de ramazan ayında hızlanan insani yardım faaliyetleri, iç savaş yorgunu yoksul halkın bir nebze olsun ferahlamasını sağlıyor.
Savaş - Bugün
Son dakika... Macar Kültür Merkezi 1. Dünya Savaşı'ndaki kadınların kahramanlığını sergiyle anacak
Son dakika gelişmesine göre Macar Kültür Merkezi tarafından düzenlenen "Kadınlar da Kahramandı" adlı sergiyle, Birinci Dünya Savaşı'nda erkeklerin savaştığı esnada kadınların yaptığı kahramanlıklar bir araya getiriliyor.
Savaş - Bugün
Türk sineması "göndere bayrak çekiyor"
Ketche adıyla tanınan yönetmen Hakan Kırvavaç ile çektiği Müslüm filminin Ayla'dan daha yüksek bir gişe yapabildiğinin altını çizen Ulkay, şunları kaydetti: "Sinemaya dram filmlerinde seyirci çekmek, Ayla ile başladı. Demek ki olabiliyormuş. Şansa yakalanmış bir şey değil. Güzel bir hikaye bulduğunuz zaman, güzel bir anlatım, iyi bir prodüksiyon, iyi bir yönetim ve iyi oyuncularla olabiliyormuş. Çünkü insanların sinemada, özellikle değişik şeyler seyretmeye ihtiyacı var. Dram bizim sinema salonlarındaki eksik tarafımızdı. Dizilerde var bolca. Dolayısıyla seyirci bir şey yakaladı. Konu anlatımı açısından seçtiğimiz hikayeler de çok önemli. Hem gerçek hikayeler hem biyografiler, insanların ilgisini çeken şeyler. Türkiye'de de az yapılmış. O da ilgisini çekti insanların. Ayla, her ne kadar üzerinde dram-savaş yazsa da Süleyman amcamızın Ayla ile biyografisi.
Savaş - Bugün
Rusya'dan NATO ve Kiev'e çağrı: Gerginliği yükseltecek harekelerden uzak durun
ZELENSKİY'DEN PUTİN'E DAVET Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e savaşın sürdüğü Donbas'ta görüşme teklif etmişti.
Savaş - Bugün
Son dakika haber: Dağlık Karabağ Savaşı'nda yaralanan 12 Azerbaycanlı gazi Türkiye'de tedavi edilecek
Son dakika haberleri: Dağlık Karabağ'daki savaşta yaralanan 12 Azerbaycanlı gazi, tedavi için Türkiye'ye gönderildi.
Savaş - Bugün
Beş Göz Grubu, NATO ve AB'den Rusya'ya karşı siber ittifak
Dolayısıyla siber dünyada devletlerin sadece savaş zamanı değil barış zamanlarında bile siber casusluk operasyonlarını gerçekleştirdiklerini, üstelik bunların fark edilmeden sızdıkları yerde yıllarca kalarak ciddi kayıplara yol açabildiklerini vurgulamak gerek.
Savaş - Bugün
Son dakika haber... Çad'daki çatışmalardan sorumlu ayrılıkçı grup yeni kurulan Askeri Geçiş Konseyi'ni kabul etmediğini duyurdu
Eski Cumhurbaşkanı Hissene Habre'nin de mensubu olduğu Gorani kabilesinden oluşan ayrılıkçı grup, eylemlerine, Libya'nın güneyinde Hafter güçlerine ve DEAŞ'e karşı savaşan Misrata güçlerine destek vererek başlamıştı.
Savaş - Bugün
BM, AB, Afrika Birliği ve Arap Ligi'nden Libya'daki yabancı paralı askerlerin çekilmesi çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Birliği (AB), Afrika Birliği ve Arap Ligi, Libya'daki yabancı güçlerin ve paralı savaşçıların çekilmesi çağrısında bulundu.
Savaş - Bugün
Son dakika! Japonya'da Başbakan Suga'dan Tokyo'daki tartışmalı Yasukuni tapınağına bağış
Tapınağın, İkinci Dünya Savaşı'nda ölen 2,5 milyon kişinin anısını onurlandırdığı ancak keşişlerinin 14 savaş suçlusunu "kutsal" kabul etmesi nedeniyle tartışmalı statüsünü koruduğu biliniyor.
Savaş - Dün
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Putin'e Donbas'ta görüşmeyi önerdi
Dün ve önceki gün Donbas krizinin çözümüne ilişkin toplantılarda durumu yerinde görüp anlamak için temas hattına gitme teklifinde bulunulduğunu hatırlatan Zelenskiy, "Ben oraya her ay gidiyorum Sayın Putin. Dahasına da hazırım ve size savaşın sürdüğü Ukrayna'nın Donbas bölgesinde herhangi bir noktada görüşmeyi öneriyorum.
Savaş - Dün
Kanada'da Quebec Yüksek Mahkemesi dini sembol yasağını anayasaya uygun buldu
Faqiri, "Mücadelemize 17 Haziran 2019'da, yasanın kabul edilmesinin ertesi günü başladık. Bu yasa, başörtüsü takan Müslümanların seçilmiş temsilci, öğretmen, savcı veya polis memuru olmasını yasakladı. O zamandan beri, Kanadalılar ve Quebecliler olarak özgürlükleriniz için savaşmayı asla bırakmayacağımızı söyledik.
Savaş - Dün
Son dakika haber: Eski Fransa Eğitim Bakanı Vallaud-Belkacem'e göre laiklik İslam'ı dışlamak için kullanılıyor
Laiklik ile savaş alanı yaratılmaması gerektiğine ancak hükümetin bu yönde arzusu olduğuna dikkati çeken Vallaud-Belkacem, laikliğin araçsallaştırıldığında insanların laikliği düşman olarak gördüğünü belirtti.
Savaş - Dün
CENTCOM Komutanı: "Bir daha hiçbir akıl alır koşulda işgal etmek üzere Afganistan'a girmeyeceğiz"
İran'ın nükleer silah programı ve bölgedeki faaliyetlerine de değinen McKenzie, İran'ın bölgede insansız hava araçları ile çok yoğun faaliyet gösterdiğini ve ABD'nin "Kore Savaşından bu yana ilk kez mutlak hava üstünlüğüne sahip olmadan bir bölgede operasyon düzenlediğini" kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Savaş Haberleri | Savaş Haber - Haberler - Savaş haberleri, son dakika savaş haber ve gelişmeleri burada. Seni Çok Bekledim yeni bölüm canlı yayın HD izle! Seni Çok Bekledim 12. bölüm full izle! Seni Çok Bekledim 13. bölüm fragmanı yayınlandı
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.4.2021 17:01:50. #1.14#

title