Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - Bugün
Malazgirt Meydan Muharebesi alanı jeoradarla tespit ediliyor
"Malazgirt Savaş Alanının Tespiti, Tarihi ve Arkeolojik Yüzey Araştırma Projesi" kapsamında 10 üniversiteden 35 akademisyen, Süphan Dağı eteğindeki Örenşar köyü mevkisinde bulunan 1800 rakımlı tepede kazı çalışması yürütüyor.
Savaş - Bugün
Yemen'deki Husiler, Suudi Arabistan'daki Kral Halid Hava Üssü'nü vurduklarını açıkladı
Yemen'deki iç savaş Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor.
Savaş - Bugün
Çizer ve ressam Şafak Tavkul, vefat etti
Şair, yazar, müzisyen ve siyaset bilimci Savaş Şafak Barkçin, "Güzel insan, sevgili arkadaşım Şafak Tavkul, Hakk'ın rahmetine kavuştu.
Savaş - Bugün
Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Mansur: "Gazze'nin yeniden inşası için kalıcı bir ateşkes olmalı"
Gazze Şeridi'ne yönelik 11 gün süren ve 21 Mayıs'ta İsrail ve Hamas arasında varılan ateşkesin ardından İsrail saldırıları sona ermişti. Ancak, dün Kudüs'te bulunan Şam Kapısı'nda fanatik Yahudilerin bayrak yürüyüşü sırasında Filistinliler ile çıkan arbedenin ardından İsrail savaş uçakları ayın 16'sında Gazze'yi vurmuştu.
Savaş - Bugün
Rusya, İngiliz gemisine uyarı ateşi açma görüntülerini yayınladı
İngiliz Donanması'na ait HMS Defender muhrip gemisi Karadeniz üzerinden Kırım kıyılarına girince Rus muhafız gemileri ve Su-24 savaş uçağı tarafından İngiliz gemisine uyarı ateşi açmıştı.
Savaş - Bugün
Coğrafi işaret tescilli Sürmene pidesi tadanları hayran bırakıyor
Sürmene pidesi hazırlayan ustalar Pidenin taş fırında pişmesi Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün ile röportaj Pidenin servis edilmesi Sürmene'de pide fırını işletme sahibi Savaş Virdil ile röportaj İlçede yaşayan Yıldıray Durmuş ile röportaj Hasan Keskin ile öportaj Coğrafi işaret...
Savaş - Bugün
Yeni Uzay 2.0: Askeri ve stratejik rekabet kızışıyor
Geçtiğimiz hafta Brüksel'de düzenlenen NATO Zirvesi'nin sonuç bildirisinde, ortaya çıkan yeni tehdit ve sınamalar karşısında ittifakın siyasi rolünü ve kapasitesini artıracağı ifadelerine yer verildi. Bu yeni tehdit alanlarından biri, 2019'da Londra'da düzenlenen NATO liderler zirvesinde de değinilen ve yeni askeri hareket alanlarından biri olarak tanımlanan uzaydı. Dış uzay ortamında özel sektörün de dahil olmasıyla aktörlerin sayısının artması, bu alanda yaşanabilecek bir savaşın mahiyetinin yeni nesil silahlarla değiştirilebilir olması, dünyada hegemon devlet olmak için uzayda hakimiyetin birincil koşul sayılması ve gelişmiş ülkelerin savunma ve caydırıcılık faaliyetlerini uzay koşullarında geliştirmesiyle uzay, stratejik açıdan yeniden ön plana çıkan bir alan haline geldi.
Savaş - Bugün
74. Balkan Atletizm Şampiyonası yarın Sırbistan'da başlayacak
Balkan Atletizm Şampiyonası'nda mücadele edecek milli sporcular şunlar: Kadınlar: Burcu Subatan, Buse Arıkazan, Buse Savaşkan, Büşra Yıldırım, Demet Parlak, Elif Dağdelen, Elif Polat, Emel Dereli, Emine Hatun Tuna Mechaal, Emine Selda Kırdemir, Esmanur Alkaç, Esra Türkmen, Ezgi Şayir, Gizem Akgöz, Kıvılcım Kaya Salman, Münevver Hancı, Özlem Becerek, Özlem Kaya, Pınar Akyol, Sümeyye Erol, Tuğba Danışmaz, Tuğba Toptaş, Tuğçe Şahutoğlu.
Savaş - Bugün
Son dakika haberleri: Arap koalisyonu: Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'a gönderdiği bomba yüklü İHA imha edildi
Yemen'deki iç savaş Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor.
Savaş - Bugün
Kırklareli'nden kısa kısa
Vali Bilgin'e ziyaretler Kırklareli Valisi Osman Bilgin, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Murat Şahin, MHP MYK Üyesi Derya Bulut, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan ve Ülkü Ocakları Kırklareli İl Başkanı İbrahim Yücepur'u makamında kabul etti.
Savaş - Bugün
GÜNDEM / 25 Haziran 2021
(İstanbul/10.30) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- "Çılgın Proje" Kanal İstanbul'un temeli yarın atılıyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından "rüyası" olan, Başbakan olarak görev yaptığı 27 Nisan 2011'de duyurusunu yaptığı Kanal İstanbul için ilk köprünün temeli, güzergah, etüt, ön proje, saha çalışmaları ve ÇED raporu süreciyle geçen 10 yılın ardından yarın atılacak Avrupa Yakası'nda Karadeniz ile Marmara Denizi'nin arasına yapılacak, uzunluğu yaklaşık 45 kilometre olacak Kanal İstanbul, Küçükçekmece, Avcılar, Başakşehir ve Arnavutköy sınırları içerisinde yer alacak Kanal İstanbul ile "İstanbul Boğazı'nın tarihsel ve kültürel dokusunun korunması ve güvenliğinin artırılması", "deniz trafiğinden kaynaklanan yükün azaltılması", "Boğaz'ın trafik güvenliğinin ve seyir emniyetinin sağlanması", "yeni bir uluslararası deniz trafiğine açık bir su yolunun oluşturulması" ve "olası bir İstanbul depremi dikkate alınarak yatay mimariye dayalı depreme dayanıklı modern bir yerleşim alanı oluşturulması" amaçlanıyor İnşaat maliyeti 75 milyar lira olarak öngörülen Kanal İstanbul için gerekli olan tesis ve yapılara ek proje bileşeni olarak 1 yat limanı, konteyner limanları, rekreasyon alanı ve lojistik merkezi yapılması planlanıyor (Andaç Hongur/İstanbul 2- Delta varyantına karşı en etkili silah, iki doz aşı ve bireysel korunma Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın: "Hızlı bir şekilde ilk doz, dört hafta sonra da ikinci doz aşılarımızı yaptığımızda yüzde 95 oranında Delta varyantına karşı da korunacağız" "Eğer aşılarımızı yaptırmazsak, aşı oranlarımız yüksek olmazsa, birinci ve ikinci doz arasında tedbirleri çok hızlı gevşetip Delta varyantı ile yüz yüze kalırsak güz döneminde müzminleşen bir virüsle savaş dönemine girmiş oluruz" "Toplumda aşı yaptırmak isteyen ciddi bir kitle, çok küçük düzeyde de aşı karşıtları var.
Savaş - Bugün
Venezuela'ya Küba üretimi Kovid-19 aşısı Abdala'nın ilk sevkiyatı ulaştı
Abdala ismi nereden geliyor Aşıya verilen bu ismin önemi Küba'nın ulusal kahramanı ve simgesi Jose Marti'nin, Küba'nın sömürgeciliğe karşı savaşına atıfta bulunarak yazdığı şiir kitabı Abdala'dan geliyor.
Savaş - Bugün
24 Haziran 2021 Haberleri
24 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Savaş - Dün
Son dakika haberi: Askeri Ceza Kanunu'nda değişiklik teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (2)
Ceza Muhakemesi Kanunu'nun hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin hükümleri; sırf askeri bir suçtan dolayı 6 ay veya daha fazla süreli hapis cezasına hükmedilmesi, fiilin, disiplini ağır şekilde ihlal etmesi veya birliğin güvenliğini tehlikeye düşürmesi ya da birliğin muharebe hazırlığını veya etkinliğini zafiyete uğratması ya da büyük bir zarar meydana getirmesi ile fiilin savaş veya seferberlikte işlenmesi halleri hariç askeri suç ve cezalar hakkında da uygulanacak.
Savaş - Dün
Son dakika haberi: Rize'de öldürülen AK Parti Fındıklı İlçe Başkan Yardımcısı Pala'nın katil zanlısının yargılanmasına devam edildi
Rize Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, 15 Nisan 2020'de çalıştığı öğretmenevinde Gamze Pala'yı tasarlayarak canavarca hisle kasten öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Savaş Dalançıkar, SEGBİS sistemiyle katıldı.
Savaş - Dün
Son dakika haberleri: İngiltere Başbakanı Johnson ve Libya Başbakanı Dibeybe Londra'da görüştü
Başbakanlık Ofisi 10 Numara'dan yapılan açıklamaya göre, Johnson ve Dibeybe, yabancı savaşçılar dahil Libya'da devam eden güvenlik endişeleri ve aralık ayında seçimlerin yapılması konusunda ilerleme kaydetmenin önemini ele aldı.
Savaş - Dün
Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
title