Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - Bugün
ABD, Kanada ve İngiltere'den "zorunlu iniş yaptırılan" yolcu uçağı nedeniyle Belarus'a yaptırım
Ryanair yolcu uçağı olayı Atina'dan Vilnius'e 23 Mayıs'ta seyahat eden 123 yolcunun bulunduğu Ryanair'e ait uçağı, Belarus hava sahasındayken yapılan bomba ihbarı üzerine Minsk Havaalanı'na acil iniş yapmıştı. Güvenlik nedeniyle Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun talimatıyla uçağa eşlik etmek üzere bir Mig-29 savaş uçağı kaldırılmıştı.
Savaş - Bugün
BM'nin çocuk haklarıyla ilgili "utanç listesinde" İsrail ve Suudi Arabistan'ın bulunmaması eleştirildi
Aynı şekilde raporda, Yemen'de Husilerle Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon arasında 2015'ten bu yana devam eden savaşta 269 çocuğun öldüğü, 855'inin de sakat kaldığı kaydedilmiş fakat Suudi Arabistan buna neden olan taraflardan biri olarak listeye alınmamıştı.
Savaş - Bugün
Haberler | H.B.B.
Tarih: 21 Haziran 2021, 20: 56 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yedi radyonun ortak canlı yayın konuğu olarak 10 Aralık'ta dünyaya kapılarını açacak olan EXPO 2021 hakkında önemli bilgiler paylaştı.
Savaş - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 Temmuz'dan itibaren sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz
'ÇÖZÜM BULMA KARARLILIĞIMIZI KARŞILIKLI OLARAK İFADE ETTİK' Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimi NATO üyelerinin 'iyi terörist, kötü terörist' ayrımına kapıldığını bunun, tehlikeli ve çarpık bir anlayışı yansıttığını her vesileyle açıkça ifade ettiklerini vurgulayarak, "9 bine yakın yabancı savaşçıyı sınır dışı ettiğimizi, 100 binden fazla kişiyi de ülkemize giriş yasağı koyduğumuzu söyledik.
Savaş - Bugün
Bağımsız İstanbul milletvekili Ümit Özdağ Açıklaması
Bağımsız İstanbul milletvekili Ümit Özdağ, 26 Ağustos'ta Malazgirt Savaşı'nın 950. yıl dönümü ve Büyük Taarruz'un 99. yıl dönümünde partilerini kuracaklarını belirtti.
Savaş - Bugün
Akademisyenler ve gazeteciler medyanın "mülteci dilini" tartıştı
AB ülkeleri yük paylaşımından kaçıyor" TRT World Orta Doğu muhabiri Sarah Firth de Suriye iç savaşından sonra Türkiye ve başka ülkelere sığınmaya çalışan insanlarla ilgili yaptığı haberlerin kendisi için büyük deneyim olduğunu söyledi.
Savaş - Bugün
Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin 108 sanığın yargılanmasına devam edildi
İddianameden Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Suriye'deki iç savaş nedeniyle DEAŞ'ın Kobani'ye (Ayn el-Arap) saldırması üzerine, Ekim 2014'te HDP yönetimi ile PKK'nın sokağa çıkma çağrısında bulunduğu belirtiliyor.
Savaş - Bugün
Libya'da tutulan Mısırlı 90 düzensiz göçmen serbest bırakıldı
Muammer Kaddafi rejiminin yıkıldığı 2011'den bu yana iç savaş ve siyasi krizlere sahne olan Libya, son yıllarda Afrikalı düzensiz göçmenlerin Avrupa'ya geçişlerinde en önemli nokta haline geldi.
Savaş - Bugün
AB, Myanmar'da askeri darbeyle ilgili kişi ve kuruluşlara ek yaptırım uygulayacak
AB Konseyi'nden yapılan yazılı açıklamada, 1 Şubat 2021'de Myanmar'da gerçekleştirilen askeri darbe ve ardından barışçıl göstericilere yönelik baskılarla ilgili olarak 8 kişi, 3 ekonomik kuruluş ve Savaş Gazileri Örgütü'ne (War Veterans Association) yaptırım uygulama kararı aldığını duyurdu.
Savaş - Bugün
HDP'nin kapatılması istemli iddianame Açıklaması
İddianamede, şu tespitler yer aldı: "Bu olaylarda gerçekleşen eylemlerle kargaşa ve iç savaş denemesi yapılmıştır.
Savaş - Bugün
"Yıldırım Beyt-i Makdis Akademisi başlıyor
Gazeteci/Yazar Taha Kılınç'ın anlatımıyla gerçekleştirilecek olan Yıldırım Beyt-i Makdis Akademisi'nde, "Coğrafya ve Mekanlar", "Şehir Olarak Kudüs", "Osmanlı'nın Dağılışı, Ortadoğu ve Filistin", "Modern Dönemde Yahudi-Arap Mücadelesi", "Arap-İsrail Savaşları", "Şahsiyetler", "Kudüs'ün Kaderini Değiştiren 4 Suikast", "İslam ve Batı Dünyasının Kudüs Politikaları", "Filistin'de ve Kudüs'te Güncel Durum", "Görev ve Sorumluluklarımız" konu başlıkları üzerinden eğitim verilecek.
Savaş - Bugün
Son dakika haberi... Lübnan Sağlık Bakanı: "İlaç ve tıbbi malzeme gibi Türk ürünlerine güvenimiz bilimsel verilere dayalıdır"
Lübnan'daki ekonomik kriz Farklı din ve mezheplere dayalı siyasi bölünmeler açısından oldukça kırılgan bir yapıya sahip Lübnan ekonomisi, 1975-1990 yıllarındaki iç savaştan bu yana en büyük krizi yaşıyor.
Savaş - Bugün
Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'nın İstanbul yarışı yapıldı
Kategorilere göre ilk 3 derecede yer alan sporcular şunlar: E1: İzzet Kazdal, Gökhan Kart, Deniz Memnun E2: Rafet Karakuş, Salih Serim, Süleyman Aydın E3: Bayram Uysal, Yunus Muşmul, İslam Yıldız EB: Soner Metin, İbrahim Duraman, Serkan Karandı Genç: Anıl Özşeker, Emin Musaoğlu, Tolga Demir EC: Ömer Bulduk, Salih Çarpışantürk, Furkan Asan Veteran: Savaş Serim, Gökhan Güzelay, Erdem Gülüş Kadınlar: İrem Ertüzün, Ayşe Kamiloğlu ATV Şampiyonası'nda birinci Ahmet Özgül Türkiye ATV Şampiyonası açılış ayağında ise ATV GP'de Ahmet Özgül il sırada yer alırken, Burak Kaya ikinci ve Görkem Gül ise üçüncü sırayı elde etti.
Savaş - Bugün
Tayvan, çıkarılan zorluklara rağmen Hong Kong'daki "fiili konsolosluğunu" açık tutacak
Çin-Tayvan anlaşmazlığı Çin'de İkinci Dünya Savaşı'nın ardından çıkan iç savaşta Mao Zedong liderliğindeki Çin Komünist Partisinin (ÇKP) 1949'da iktidarı ele geçirmesi ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunu ilan etmesi üzerine Çan Kayşek liderliğindeki Çin Milliyetçi Partisi (Kuomintag) üyeleri, Tayvan'a yerleşip 1912'de kurulan "Çin Cumhuriyeti" iktidarının Ada'da devam ettiğini ileri sürerek bağımsızlık ilan etmişti.
Savaş - Bugün
Son Dakika | Gürcistan hükümeti, Abhazya ile Güney Osetya sorunlarının barışçıl çözümü için komisyon kurdu
Gürcistan hükümetin amacının, ülkenin yeniden toprak bütünlüğüne kavuşturulması, söz konusu bölgelerden savaşlar sonucu sürgün edilen insanların geri dönmesi ve bölgelerden Rus askerlerinin geri çekilmesi olduğuna dikkat çeken Zalkaliani, "Çok yakında Gürcistan'da işgal güçleri ve ayrım çizgileri olmadan yaşayabilmeliyiz.
Savaş - Bugün
Son dakika haberi: İsrail'in İngiltere'deki silah fabrikasını basan Filistin yanlısı eylemciler, üretimi durma noktasına getirdi
Palestine Action grubu, yaptığı yazılı açıklamada, aktivistlerin, bölgeyi işgal ederek ve buradaki çalışmaları önleyerek, İsrail'in Filistin halkına karşı savaş suçları işlemek için kullanacakları silah ve askeri teknoloji akışını engellediğini bildirdi.
Savaş - Bugün
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Zonguldak'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü Nedeniyle Yayımladıkları Mesaj
Zonguldak ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde, vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum. İstiklal mücadelesi, vatanı canlarından üstün tutan, kahramanlıklarıyla tarihe mal olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları, aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir. Böyle kutlu bir anlayışla kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz. Bu inançla İstiklal savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.
Savaş - Bugün
"Zorlu Durumlarda Ruh Sağlığı Hizmetleri" sempozyumu
"Muazzam bir dayanışma" Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Elçi Müsteşarı ve Mali İşler Birliği Başkanı Lys de mültecilerin yerlerinden edilmeleri nedeniyle çok çeşitli travmalara maruz kaldığını bu travmaların arkasında savaş ve yüksek strese bağlı ruh sağlığı bozuklarının yer aldığını vurgulayarak "Türkiye ve Türk halkı Suriyeli mültecilerin ihtiyaçlarına muazzam bir dayanışma içinde yanıt verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Savaş Haberleri | Savaş Haber - Haberler - Savaş haberleri, son dakika savaş haber ve gelişmeleri burada. ABD, Kanada ve İngiltere'den zorunlu iniş yaptırılan yolcu uçağı nedeniyle Belarus'a yaptırım.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 23:13:51. #1.16#

title