Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - Bugün
Libya Cumhurbaşkanlığı uçağı, 7 yıl Fransa'da tutulduktan sonra Trablus'a ulaştı
Ayrıca yurt dışında bulunan iki savaş uçağının da geri alınacağını kaydeden Dibeybe, açıklamasında savaş uçakların hangi ülkede tutulduğuna ilişkin bilgi vermedi.
Savaş - Dün
Son Dakika | Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Karzai'den "ABD'nin Afganistan'da başarısız olduğu" vurgusu
Son dakika haber... Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, ABD'nin Afganistan'daki aşırılıkla mücadele etmek ve savaşla boğuşan ülkesine istikrar getirmek için geldiğini ancak yaklaşık 20 yılın ardından her iki konuda da başarısız olarak ülkeden ayrıldığını söyledi.
Savaş - Dün
Ürdün'deki BM Sözcüsü: "Mülteciler vatanlarında barış ve huzur içinde yaşamayı ümit ediyor"
Ürdün'de ikamet eden Suriye, Filistin ve Iraklı milyonlarca mülteci, iç savaş, çatışmalar, işsizlik, yoksulluk gibi nedenlerle yıllar önce çıkmak zorunda kaldıkları ülkelerine dönmenin hayalini kuruyor.
Savaş - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençlerle 'Babalar Günü' buluşması
'HEDEFİMİZ EYLÜL-EKİM GİBİ KENDİ AŞIMIZI ÜRETEBİLMEK' Erdoğan, bir gencin "Virüsle savaş ne zaman bitecek" sorusu üzerine, Türkiye'nin salgının başladığı dönemden beri sağlık hizmetlerinden kamu güvenliğine kadar her konuda diğer ülkelerin önünde yer aldığını belirtti.
Savaş - Dün
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan, çevrim içi "Babalar Günü" etkinliğinde gençlerle bir araya geldi: (2)
Kovid-19 ile mücadele "Sizce, koronavirüsle savaş ne zaman bitecek" sorusu üzerine Erdoğan, Türkiye'nin, salgının başladığı dönemden beri sağlık hizmetlerinden kamu güvenliğine kadar her konuda diğer ülkelerin önünde yer aldığını söyledi.
Savaş - Dün
Lübnan'da BM Mülteciler Yüksek Komiserliği önünü mesken tutan sığınmacılar seslerinin duyulmasını istiyor
Farklı din ve mezheplere dayalı siyasi bölünmeler açısından oldukça kırılgan bir yapıya sahip Lübnan'da, 1975-1990 yıllarındaki iç savaştan bu yana en büyük ekonomik krizlerden biri yaşanıyor.
Savaş - Dün
Avustralya "aşırı ve gereksiz" gizlilikle suçlanıyor
Avustralya polisi, Afganistan'daki Avustralya özel kuvvetlerinin savaş suçu işlediğine dair iddiaları gündeme getiren gazetecileri de dava etmekle tehdit etmişti.
Savaş - Dün
Taliban, barış görüşmelerini sürdürmekte kararlı olduklarını açıkladı
Birader, yaptığı açıklamada, Taliban'ın Afganistan'da devam eden 40 yıllık savaşı sonlandırmak istediğini, bu nedenle de ABD ile Taliban arasında barış anlaşması imzalandığını söyledi.
Savaş - Dün
Yeryüzü Doktorları Derneğinden Dünya Mülteciler Günü açıklaması Açıklaması
Dernekten "20 Haziran Dünya Mülteciler Günü" dolayısıyla yapılan açıklamada, mültecilerin yaşadığı zorluklara dikkat çekilirken,Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği raporuna göre savaş, şiddet ve zulüm nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan insan sayısının giderek arttığına vurgu yapıldı.
Savaş - Dün
Afganistan Cumhurbaşkanı Gani: "Savaşı Taliban başlattı ve sorumlusu da kendileridir"
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, ülkede savaşı Taliban'ın başlattığını ve sorumlusunun da bu örgüt olduğunu söyledi.
Savaş - Dün
Haftanın tarihine bakış
1919 - Mustafa Kemal Paşa'nın 19 Mayıs 1919'da yaktığı Milli Mücadele meşalesi, Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı ve yeni bir devletin doğuşunun ilk belgelerinden sayılan Amasya Genelgesi'nin yayımlanmasıyla daha gür ışık vermeye başladı: "Vatanın tamamiyeti, milletin bağımsızlığı tehlikededir.
title