Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - Bugün
Ürdün'deki BM Sözcüsü: "Mülteciler vatanlarında barış ve huzur içinde yaşamayı ümit ediyor"
Ürdün'de ikamet eden Suriye, Filistin ve Iraklı milyonlarca mülteci, iç savaş, çatışmalar, işsizlik, yoksulluk gibi nedenlerle yıllar önce çıkmak zorunda kaldıkları ülkelerine dönmenin hayalini kuruyor.
Savaş - Bugün
Lübnan'da BM Mülteciler Yüksek Komiserliği önünü mesken tutan sığınmacılar seslerinin duyulmasını istiyor
Farklı din ve mezheplere dayalı siyasi bölünmeler açısından oldukça kırılgan bir yapıya sahip Lübnan'da, 1975-1990 yıllarındaki iç savaştan bu yana en büyük ekonomik krizlerden biri yaşanıyor.
Savaş - Bugün
Avustralya "aşırı ve gereksiz" gizlilikle suçlanıyor
Avustralya polisi, Afganistan'daki Avustralya özel kuvvetlerinin savaş suçu işlediğine dair iddiaları gündeme getiren gazetecileri de dava etmekle tehdit etmişti.
Savaş - Bugün
Taliban, barış görüşmelerini sürdürmekte kararlı olduklarını açıkladı
Birader, yaptığı açıklamada, Taliban'ın Afganistan'da devam eden 40 yıllık savaşı sonlandırmak istediğini, bu nedenle de ABD ile Taliban arasında barış anlaşması imzalandığını söyledi.
Savaş - Bugün
Yeryüzü Doktorları Derneğinden Dünya Mülteciler Günü açıklaması Açıklaması
Dernekten "20 Haziran Dünya Mülteciler Günü" dolayısıyla yapılan açıklamada, mültecilerin yaşadığı zorluklara dikkat çekilirken,Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği raporuna göre savaş, şiddet ve zulüm nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan insan sayısının giderek arttığına vurgu yapıldı.
Savaş - Bugün
Afganistan Cumhurbaşkanı Gani: "Savaşı Taliban başlattı ve sorumlusu da kendileridir"
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, ülkede savaşı Taliban'ın başlattığını ve sorumlusunun da bu örgüt olduğunu söyledi.
Savaş - Bugün
Haftanın tarihine bakış
1919 - Mustafa Kemal Paşa'nın 19 Mayıs 1919'da yaktığı Milli Mücadele meşalesi, Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı ve yeni bir devletin doğuşunun ilk belgelerinden sayılan Amasya Genelgesi'nin yayımlanmasıyla daha gür ışık vermeye başladı: "Vatanın tamamiyeti, milletin bağımsızlığı tehlikededir.
Savaş - Bugün
Ermenistan'da erken parlamento seçimi başladı
Azerbaycan'ın yaklaşık 30 yıldır Ermenistan'ın işgali altındaki topraklarını 44 günlük savaşla kurtarması sonrasında, Nikol Paşinyan'ın başbakanlık görevinden istifa ettirilmesi üzerine yapılan parlamento seçiminde 26 siyasi hareket yarışıyor.
Savaş - Bugün
Libya'da Adalet ve İnşa Partisi Genel Başkanlığına İmad el-Bennani seçildi
Parti tüzüğüne göre Savvan'ın 4 yıl olan genel başkanlık süresi normal şartlarda 2018'de dolmuş ancak ülkedeki savaş nedeniyle kongre düzenlenememişti.
Savaş - Bugün
Murat Karayılan'ın sağ kolu örgütteki paniği anlattı
"Zulüm mü ederler, işkencemi yaparlar kaygılarını yaşamadan cesaretlice kendileri için verecekleri kararla gelebilmelidirler" Uzun yıllardır yürütülen savaş ortamının halka ekonomik ve sosyal olarak büyük kayıplar yaşattığını, örgüt mensuplarının artık hiçbir kaygıya düşmeden gelip teslim olmaları gerektiğini vurgulayan Şişman, "Uzun yıllardır yürütülen savaş tüm arkadaşları yordu, yıprattı.
Savaş - Bugün
BBP Genel Başkanı Destici İzmir HDP İl Binası'na yapılan saldırıyı kınadı
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Mustafa Destici, İzmir'de HDP İl Binası'na yapılan saldırıya ilişkin kolluk güçleri ve yetkililerin hedef gösterildiğini belirterek, "Bu büyük bir alçaklıktır, iftiradır. Kim bunu yaparak Türkiye'de bir iç karışıklık, iç savaş ateşleme cüretinde bulundu araştırılması lazım" dedi.
Savaş - Bugün
Murat Karayılan'ın sağ kolu, örgütteki paniği anlattı
"Türkiye'de üretilen üretilen SİHA ve İHA'lar genel olarak örgütteki geçmiş süreçteki hareket kabiliyetinin tümünü ortadan kaldırmış oldu" Özellikle Türkiye'de üretilen yeni silah ve teknolojiler ile İHA ve SİHA'ların etkin olarak kullanılmasının terör örgütüne büyük darbeler vurduğunu ve sıkıntılar yaşattığını, örgütü eylem yapamaz, hareket edemez hale getirdiğini, mağara ve sığınaklara hapsettiğini dile getiren Fırat Şişman, "Son beş altı yıldır özellikle askeri performans açısında örgüt büyük bir düşüşe geçmiş durumda. Kitle desteğinin çoğunu kaybetti. Örgüte katılımlar sıfıra indi. Eyaletlerde kuzey eyaletler diğer alanlarda örgütün eylem yapma kapasitesi neredeyse sıfıra inmiş durumda. Özellikle Türkiye'de üretilen yeni modern askeri teknolojiler üretilen SİHA ve İHA'lar genel olarak örgütteki geçmiş süreçteki hareket kabiliyetinin tümünü ortadan kaldırmış oldu. Hareket edemeyen örgüt üyeleri artık sığınaklarda yaşamak zorunda kaldılar eylem yapılmayınca hareket edemeyen yani SİHA ve İHA'lardan dolayı hareket edemeyen gerilla mecburen doğal olarak sığınaklarda savunma amaçlı üslenmek durumunda kaldı. Bu durumda da yine rahat ortamlarda bulunan kuzey koşullarını görmezden gelen, aslında bilen fakat görmezden gelen örgütün çekirdek kadrosu bu sefer kuzey eyaletlerinde kalan, büyük zorluklar yaşayan orta ve orta kademe kadro ve savaşçı yapısını ağır bir şekilde eleştirme durumuna girdi" ifadelerini kullandı.
Savaş - Bugün
ASKON Başkanı Aydın'dan büyüme vurgusu
Saygı duruşu ve istiklal marşlısının okunmasından sonra kuran-ı kerim tilaveti ile devam eden programda, ASKON Kilis Şubesi Başkanı Mehmet Ali Eryılmaz bir konuşma yaptı. Daha sonra kürsüye çıkan ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Kilis ve Türkiye ekonomisinin her geçen gün büyüdüğünü ifade ederek, "Genel ekonomiye baktığımızda 2020 yılında tüm dünya ekonomileri, Avrupa Birliğinin sanayide gelişmiş büyük ülkeleri, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, daralma yaşarken, ABD daralma yaşarken, Türkiye hamdolsun Çin'den sonra büyüyen en büyük ekonomidir. Devasa dünya ülkeleri, maskeler için bizlerin onlara göndermiş olduğu yardımdan faydalanabilmek için neredeyse savaş içerisine girdiler.
Savaş - Bugün
Yemen'deki Husiler, BM Dünya Gıda Programını ülkeye bozulmuş gıda göndermekle suçladı
Yemen'deki iç savaş Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler ile hükümete bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.
Savaş - Bugün
Vali Çiçek, Dinar İlçesinde Açılışlar Yaptı, Ziyaretler Gerçekleştirdi
Anadolu'nun En Büyük İkinci Ticaret Merkezi Hellenistik Dönem'de, MÖ 3. yy'da Antiokhos Soter annesi Apama'yı onurlandırmak için o güne kadar Kelainai olan kentin adını Apameia olarak değiştirmiştir. MÖ 190 yılında Seleukoslar ile Roma arasında cereyan eden Magnesia Savaşı sonrasında yenilgiye uğrayan III.
Savaş - Dün
Kızılay, Türkiye'ye sığınan geçici koruma altındakilere desteğini sürdürüyor
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) tarafından en son yayınlanan yıllık rapora göre, pandemiye rağmen 2020'de savaşlardan, şiddetten, zulümden ve insan hakları ihlallerinden kaçan insanların sayısı 82,4 milyona yükseldiği vurgulanan açıklamada, "Bunun 26,4 milyonu mülteciler, 4,1 milyonu sığınmacılar, 48 milyonu kendi ülkeleri içinde yerinden edilmiş kişiler, 3,9 milyonu ise ülkeleri dışında yerinden edilmiş kişilerden oluşuyor.
Savaş - Dün
Son dakika haberleri: Libya'da Başkanlık Konseyi, ülkede onayı dışındaki tüm askeri hareketliliği yasakladı
Ayrıca açıklamada, "Savaş suçlusu Hafter'e bağlı milislerin güneyde konvoylar halinde harekete geçmesinin ardından, Libya Başkanlık Konseyi'nin onayı dışındaki tüm hareketliliğin kesinlikle yasaklandığı" vurgulandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Savaş Haberleri | Savaş Haber - Haberler - Savaş haberleri, son dakika savaş haber ve gelişmeleri burada. Ürdün'deki BM Sözcüsü: Mülteciler vatanlarında barış ve huzur içinde yaşamayı ümit ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.06.2021 16:15:09. #1.13#

title