Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - Bugün
Haberler | H.B.B.
Tarih: 14 Şubat 2021, 17: 23 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak kent ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.
Savaş - Bugün
Son dakika haber... Nijerya Devlet Başkanı Buhari'den terör örgütü Boko Haram ile mücadelede kararlılık vurgusu
Boko Haram'a karşı savaşın, barışın restorasyonu ve etkilenen tüm bölgelerin yeniden inşası ile sonuçlandırılması gerektiğini belirten Buhari, "Borno eyaletinde tamamen barış sağlanana kadar durmayacağız.
Savaş - Dün
Ceyhan Organize Sanayi Bölgesinin Elektrik Altyapısına Çukurova Kalkınma Ajansından Hibe Desteği
Ceyhan Organize Sanayi Bölgesinin Elektrik Altyapısına Çukurova Kalkınma Ajansından Hibe DesteğiCeyhan İlçemizin Organize Sanayi Bölgesinin elektrik altyapısına Çukurova Kalkınma Ajansından 2. 5 Milyon TL'lik altyapı hibe desteği geliyor. Çukurova Kalkınma Ajansının 2021 yılı Yenilik ve Verimlilik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında, yılın ilk ayında OSB tarafından hazırlanan "Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi Elektrik Altyapısının Tamamlanması Projesi", Adana Valimiz Sayın Süleyman Elban'ın desteği ile geçtiğimiz hafta Ajans tarafından kabul edilmişti. Projenin uygulamaya geçirilebilmesi ve 2. 5 Milyon TL'lik hibe desteğinin sağlanabilmesi için gerekli olan protokol, 17. 06. 2021 günü OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve İlçemiz Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz ile Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Savaş Ülger tarafından imzalandı.
Savaş - Dün
BM Genel Sekreteri Guterres, Biden ile Putin görüşmesinde alınan kararlardan memnun
BM Genel Sekreter sözcüsü Stephane Dujarric tarafından yapılan yazılı açıklamada, Guterres'in, Biden-Putin zirvesinin ardından yayınlanan Stratejik İstikrar Ortak Bildirisini, özellikle nükleer savaşın kazanılamayacağı ve asla savaşılmaması gerektiği ilkesine bağlılıklarının yeniden teyit edilmesini memnuniyetle karşıladığı belirtildi.
Savaş - Dün
Son dakika haberleri | İspanya'da İç Savaş'tan sonra yıllık en yüksek ölüm sayısı geçen yıl kaydedildi
Son dakika gündem haberi: Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından Avrupa'da en olumsuz etkilenen ülkelerden biri olan İspanya'da, 2020'de bir önceki yıla göre, ölüm sayılarında yüzde 17,7 artış kaydedildi.
Savaş - Dün
ABD, Çin ile savaş simülasyonunda insansız roket sistemini test etti
ABD ordusu, HIMARS roket sistemlerinin insansız versiyonu olarak geliştirilmekte bulunan "Otonom Çoklu Alan Lançerleri (OÇAL) Sistemi"ni Pasifik bölgesinde Çin'e karşı muhtemel bir savaşın simülasyonu üzerinden test etti.
Savaş - Dün
Lübnan ordusundan "ekonomik kriz nedeniyle askeri kurumun çökebileceği" uyarısı
Lübnan'daki ekonomik ve siyasi durum Farklı din ve mezheplere dayalı siyasi bölünmeler açısından oldukça kırılgan bir yapıya sahip bulunan Lübnan ekonomisi, 1975-1990 yıllarındaki iç savaştan bu yana en büyük krizi yaşıyor.
Savaş - Dün
İspanyol tenisçi Rafael Nadal, Wimbledon ve Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılmayacak
Nadal, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bu yılki Wimbledon ve Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılmama kararı aldım. Kolay bir karar değildi ama bedenimi dinleyip takımımla konuştuktan sonra doğru kararın bu olduğunu anladım. Amacım en üst seviyede savaşmayı sürdürerek kariyerimi uzatmak ve beni mutlu eden şeyi yapmaya devam etmek.
Savaş - Dün
DSP Genel Başkanı Aksakal: "Erken seçim için toplumda açık beklenti olduğu konusunda izlenim edinmedik"
Bu süreçte, Siyasi Partiler Yasası'nda yapılması düşünülen değişikliklerin, gerek cumhurbaşkanlığı adaylığı gerekse partiler arasındaki ittifak yapılanmaları konusunda belirleyici olacağına işaret eden Aksakal, "19 yıllık iktidar sürecinin yarattığı yıpranmışlık, yorgunluk ve bunun yarattığı güç savaşlarının varlığı, sistemin yüzde 50+1'e sıkıştırılması, ittifaklardaki hakim partileri hedefe giden yolda her şeyi mubah görme ilkesizliğine mecbur bırakacaktır.
Savaş - Dün
Ekonomik krizle boğuşan Lübnan'da halk "kurtarma hükümeti" talebiyle eylem yaptı
Ekonomik çöküşün eğitim, sağlık, çevre gibi alanlara da yansıdığına dikkati çeken Esmer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Asgari ücret artık 30 dolar oldu. Lübnanlı işçilerin emeklerini korumak için bu duruma karşı kenetlenmeliyiz. Bu da ancak kurtarma hükümetinin kurulmasıyla mümkün olabilir. Vatandan büyük bir şey yok, Lübnan'dan büyük bir şey yok. Tüm Lübnanlılar için vatanı savunmalıyız. Bugünlerde uygulanan politikalar ise bizleri vatanımızdan göç ettirmek, kurşun sıkmadan öldürmektir." Lübnan'daki ekonomik ve siyasi durum Farklı din ve mezheplere dayalı siyasi bölünmeler açısından oldukça kırılgan bir yapıya sahip bulunan Lübnan ekonomisi, 1975-1990 yıllarındaki iç savaştan bu yana en büyük krizi yaşıyor.
Savaş - Dün
Çin'in Paris Büyükelçisi Lu Shaye: "(ABD) Bizi provoke ediyor, kendimizi tutuyoruz yoksa çoktan savaş çıkardı"
Çin'in Paris Büyükelçisi Lu Shaye, ABD'nin, Tayvan konusunda provoke ettiği ülkesinin kendini tuttuğunu, aksi takdirde çoktan savaş çıkacağını belirtti.
Savaş - Dün
YTB, Karabağ Savaşı şehit ve gazi çocuklarına özel Türkiye Bursları kontenjanı ayırdı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Karabağ Savaşı şehit ve gazilerin çocukları için bu yıl Türkiye Bursları kapsamında özel kontenjan ayırdıklarını söyledi.
title