Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - Bugün
Sinirlioğlu'dan Suriye sınır kapısı Cilvegözü'nün 12 ay daha açık tutulması çağrısı
"Suriye'nin kuzeybatısındaki milyonlarca savunmasız insan toplu cezalandırma ile karşı karşıya" Büyükelçi Sinirlioğlu, Esad ve destekçilerinin insanlığa karşı birçok savaş suçu işlediğini belirterek, "Bugün, Suriye'nin kuzeybatısındaki milyonlarca savunmasız insan hala toplu cezalandırma ile karşı karşıya.
Savaş - Bugün
Nijerya, Twitter yasağının insan hakları ihlali olmadığını savundu
Nijerya'da Twitter yasağı Nijerya Devlet Başkanı Muhammed Buhari, ülkenin güneydoğusunda kamu binalarına saldıran genç isyancılara yönelik Twitter hesabından 1 Haziran'da yaptığı paylaşımda, 1967-1970 yıllarında ülkede 1 milyon kişinin ölümüne neden olan sivil savaşı hatırlatmış ve "30 ay boyunca alanda savaşan bizler, onlara anladıkları dilden davranacağız.
Savaş - Bugün
BM Genel Sekreteri Guterres'ten, Suriye'ye sınır ötesi yardımların devamı için destek çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Suriye halkının iç savaşın başından bu yana en kötü zamanları yaşadığını belirterek, "hayat kurtaracak" sınır ötesi operasyonların uzatılmasının önemini vurguladı.
Savaş - Bugün
Askeri cezada düzenlemeler içeren teklifin birinci bölümü Genel Kurul'da kabul edildi (2)
Ceza Muhakemesi Kanunu'nun hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin hükümleri; sırf askeri bir suçtan dolayı 6 ay veya daha fazla süreli hapis cezasına hükmedilmesi, fiilin, disiplini ağır şekilde ihlal etmesi veya birliğin güvenliğini tehlikeye düşürmesi ya da birliğin muharebe hazırlığını veya etkinliğini zafiyete uğratması ya da büyük bir zarar meydana getirmesi ile fiilin savaş veya seferberlikte işlenmesi halleri hariç askeri suç ve cezalar hakkında da uygulanacak.
Savaş - Bugün
Son dakika... Çin, savaş gemisini Tayvan Boğazı'ndan geçiren ABD'yi "en büyük risk yaratıcısı" olmakla suçladı
Son dakika haberler... Çin, ABD'nin güdümlü füze taşıyan muhrip gemisini Tayvan Boğazı'ndan geçirmesi üzerine Washington'ı bölgenin "en büyük risk yaratıcısı" olmakla suçladı.
Savaş - Dün
ABD Genelkurmay Başkanı Milley, Afganistan'da 81 ilçe merkezinin Taliban'ın elinde olduğunu söyledi
Milley ayrıca, Afgan ordusu ve polis teşkilatında halen 300 bin kişinin görevli olduğunu belirterek ABD ordusunun çekilmesinden sonra iç savaş veya siyasi uzlaşma dahil, pek çok senaryonun mümkün olduğunu belirtti.
Savaş - Dün
İspanya'nın en büyük bilim ödülü, Uğur Şahin ve Özlem Türeci ile bir grup bilim insanına verildi
Jüri, bu bilim insanlarına ödülün verilme gerekçesini şu sözlerle duyurdu: "Çalışmaları, küresel ölçekte sağlığın korunması için temel bilimin öneminin mükemmel bir örneğidir. Temel araştırmalardaki uzun kariyerleriyle, Kovid-19 salgınıyla savaşmak için etkili aşılar elde etmek gibi yenilikçi uygulamalara öncülük ettiler.
Savaş - Dün
Haberler | H.B.B.
Tarih: 23 Haziran 2021, 20: 33Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yayladağılı gençler ile bir araya geldi.
Savaş - Dün
Arap koalisyonu: Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'a gönderdiği bomba yüklü 4 İHA imha edildi
Yemen'deki iç savaş Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor.
Savaş - Dün
Berlin'deki İkinci Libya Konferansı'nda ülkedeki istikrar ve güvenlik konuları görüşüldü
Libya'daki güvenlik güçlerinin birleştirilmesi, altyapının ve Libya halkının durumunun iyileştirilmesinin en acil konular olduğunu belirten Maas, bu konularda ilerlemek için seçimlerin düzenlenmesi, tüm yabancı savaşçıların ve paralı askerlerin ülkeden çekilmesi gerektiğini kaydetti.
Savaş - Dün
Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin 108 sanığın yargılanmasına devam edildi
İddianameden Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçlarını Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianameye göre, Suriye'deki iç savaş nedeniyle DEAŞ'ın Kobani'ye (Ayn el-Arap) saldırması üzerine, Ekim 2014'te HDP yönetimi ile PKK, sokağa çıkma çağrısında bulundu.
Savaş - Dün
Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda Kanlıdere Şehitliği için imzalar atıldı
Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda Kanlıdere Şehitliği için imzalar atıldı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi arasında Kanlıdere Şehitliği'nin yapımı için işbirliği protokolü imzalandı.
Savaş - Dün
Libya konulu İkinci Berlin Konferansı sona erdi
Konferansın en önemli gündem maddelerini ülkede aralık ayında yapılması planlanan seçimler ile yabancı savaşçıların Libya'yı terk etmesi oluşturdu.
Savaş - Dün
Son dakika... Kanada Başbakanı Trudeau, Terör Kurbanlarını Anma Ulusal Günü'nde terörün her türlüsünü kınadı Açıklaması
Bu saldırının ilk ama son olmadığını hatırlatan Trudeau, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Kanada tarihindeki en kanlı terör saldırısı olan bu alçak terör eylemi ne yazık ki, Kanada'nın terörizmin kötülüğüyle yüzleşmek zorunda kaldığı son sefer değildi. 2014 yılında Ulusal Savaş Anıtı ve Parlamento Tepesi'ne yapılan saldırıdan sonra London kentinde Müslüman bir aileyi hedef alan en son ölümcül nefret suçuna kadar, ülkemiz ve dünya terör eylemlerinin yıkıcı sonuçlarından zarar görmeye devam ediyor.
Savaş - Dün
Yerelde Kadın Buluşmaları Afyonkarahisar Programı Vali Çiçek'in Katılımıyla Yapıldı
Türkiye, Yabancılara Verdiği Hizmetler ile Dünyaya Örnek Daha sonra konuşan Göç İdaresi Genel Müdürü Dr. Savaş Ünlü: "Göç hadisesi bizlerin gündemine son 10 yıl içerisinde Suriye'de yaşanan kriz sonrası girdi.
Savaş - Dün
Son dakika gündem: Libya Başbakanı Dibeybe: "Savaşlara dönüşü ve devletin geleceğiyle oynanmasını reddediyoruz"
Son dakika gündem haberi: Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Libya'nın artık savaşlar dönemine geri dönmeyeceğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Savaş Haberleri | Savaş Haber - Haberler - Savaş haberleri, son dakika savaş haber ve gelişmeleri burada. Sinirlioğlu'dan Suriye sınır kapısı Cilvegözü'nün 12 ay daha açık tutulması çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.06.2021 06:33:57. #1.13#

title