Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - Dün
"Uyum Buluşmaları" Toplantısı Yapıldı
Vali Kemal Çeber ise burada yaptığı konuşmada; insanların savaş, siyasi istikrarsızlık ve benzeri nedenlerden dolayı göç ettiğini belirterek, "Göç, insanlık tarihi kadar eskidir.
Savaş - Dün
Son dakika haber | Orhan Pamuk'un "Veba Geceleri", 2021 Sedat Simavi Edebiyat Ödülü'nü kazandı
Sedat Simavi Ödülleri kapsamında ayrıca gazetecilik ödülünü Canan Coşkun, radyo ödülünü Gülay Oktar, televizyon ödülünü Barış Kaya ve Mehmet Akif Balıkçıoğlu, belgesel ödülünü Mesut Gengeç, karikatür ödülünü Hilal Özcan, sosyal bilimler ödülünü "Montrö Meydan Muharebesi-Bir Diplomasi Savaşı" adlı eseri nedeniyle Doç.
Savaş - Dün
AK Partili Güneş: "Afganların ülkemize yönelmesi kabul edilemez"
Terör olayları, işgaller, işsizlik, daha iyi hayat şartları isteği ve doğa olayları gibi sebeplerle insanların göç ettiğine dikkati çeken Güneş, şunları kaydetti: "Bölgemizde yaşanan siyasi çekişmeler, iç savaşlar ve dış müdahalelerin getirdiği istikrarsızlıklar ülkemizin bu konuda yükünü oldukça ağırlaştırmıştır.
Savaş - Dün
Çin Dışişleri Bakanı Yi: "Etiyopya'nın iç sorunlarını çözmek için dış müdahale ihtiyacı yok"
ADDİS Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Etiyopya'da aylardır devam eden iç savaşın sonlandırılması için dış müdahaleye gerek olmadığını belirtti.
Savaş - Dün
Üniversitemizde Geliştirilen Aşı Kanser Hastalarına Umut Oldu 01-04-2021
'TÜMÖR HÜCRELERİNİ TAMAMEN ORTADAN KALDIRMAYI AMAÇLIYORUZ' Biyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahadır BATAR, Türkiye'de bu çalışmayı sadece kendilerinin yaptığını söyledi. Kanser aşısı geliştirilmesindeki çalışmalarında en etkin, en güçlü ve en son geliştirilen genetik mühendisliği teknolojilerinden bir tanesini kullandıklarını belirten BATAR, "Bu genetik mühendisliği teknolojisi crispr olarak adlandırılmaktadır. ve crispr sistemi şu an dünya genelinde modern kanser immün tedavisinde en yaygın olarak kullanılabilecek tekniklerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Crispr sistemi özellikle hücrelerin genomunda yani genlerinde yeniden düzenlemeyi, genlerde değişiklik yapmayı sağlayan bir sistemdir. Biz de kanser aşısı çalışmalarımızda özellikle bağışıklık sisteminde önemli rol oynayan hücrelerin genlerinde yeniden düzenleme yaparak bu bağışıklık sistemi hücrelerinin tümör hücrelerine etkili bir şekilde karşı koyarak bu tümör hücreleriyle savaşmasını ve tümör hücrelerini tamamen ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.
Savaş - Dün
Almanya'da AfD'li siyasetçilerin "iç savaştan" söz ettiği paylaşımları ortaya çıktı
Almanya'nın Bavyera eyaletinde, aralarında aşırı sağcıların da bulunduğu Almanya için Alternatif (AfD) partili siyasetçilerin internet üzerinden "iç savaş" ve "devrimden" söz ettiği paylaşımlarının ortaya çıktığı bildirildi.
Savaş - Dün
TBMM Genel Kurulunda İYİ Parti, HDP ve CHP'nin grup önerileri kabul edilmedi
CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, "Sizin faize savaş açtığınız yok.
Savaş - Dün
Son dakika haberleri... Bosna Hersek Silahlı Kuvvetlerinin kuruluşunun 16. yıl dönümü kutlandı
Masovic, önlerinde silahlı kuvvetlerin modernizasyonu sürecinin bulunduğunu dile getirerek, "Bu küçük tatbikat ile ordunun ne anlama geldiğini ve neler yapabileceğini göstermek istedik. Önümüzde silahlı kuvvetlerin modernizasyonu süreci bulunuyor. Gelecek günlerde basının karşısına farklı aktiviteler ve modern helikopterler ile çıkmayı hedefliyoruz. Çok kısa bir süre içerisinde dost ülke Türkiye ile yaptığımız ekonomik yardım paketinin de sonuçlanmasını, en modern savaş araçları ve savaş sistemlerinin tarafımıza teslim edilmesini bekliyoruz.
Savaş - Dün
Milli Eğitim Bakanı Özer, 20. Milli Eğitim Şurası'nın açılışında konuştu Açıklaması
21. yüzyıl dünyasında sosyal, siyasal ve ekonomik alanda büyük değişim ve dönüşümlerin yaşandığına işaret eden Özer, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki büyük değişimlerle, iklim değişikliği, doğal afet, savaş ve göç gibi dünyayı derinden sarsan gelişmelerin yaşandığına dikkati çekti.
Savaş - Dün
CHP Grup Başkanvekili Altay gündemi değerlendirdi Açıklaması
Türkiye'de ihalelerin dolar üzerinden yapıldığına işaret eden Altay, "Sayın Erdoğan, manda bu işte. Türkiye'deki bankaların toplam mevduatının yüzde 61'i dolar ve avro. Manda bu işte. Senin kafanda, bankalarda dolar ve avrosu olan herkes mandacı ve dış güç. Kurtuluş savaşı yapacaksan kendi egona karşı yap.
Savaş - Dün
Son dakika haberleri: Almanya'da 2. Dünya Savaşı'ndan kalma bombanın patlaması sonucu 3 kişi yaralandı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Almanya'nın Münih kentinde Alman Demir Yolları (Deutsche Bahn) şantiyesindeki sondaj çalışmaları esnasında İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bombanın patlaması sonucu biri ağır üç kişinin yaralandığı bildirildi.
Savaş - Dün
Kadıköy'de halk AIDS'e karşı bilgilendirildi
Semiha Ekinci, AIDS epidemisinin başından bu yana yaklaşık 80 milyon kişiye AIDS bulaştığını ve 35 milyondan fazla kişinin AIDS'e bağlı hastalıklar sebebiyle hayatını kaybettiğini aktararak, şöyle konuştu: "Sadece 2020'de 1,5 milyon insan AIDS ile enfekte olmuş ve yaklaşık 700 bin insan bu sebeple hayatını kaybetmiştir. Kovid-19 pandemisi gölgesinde bu standı açarak, halkımıza bu hastalığın nasıl bulaşıp nasıl bulaşmadığını anlatmayı, korunma yolları hakkında eğitim vermeyi ve AIDS ile yaşayan insanları dışlamayarak topluma kazandırmayı hedefledik. AIDS bağışıklık sistemimizin temelini oluşturan ve bizi enfeksiyonlardan koruyan bağışıklık sistemi isimli hücrelerimize yerleşir ve tedavi edilmezse, bağışıklık sistemi zarar gördüğü için vücut enfeksiyonlarla savaşamaz, ağır hastalık ve ölüm riskine girer.
Savaş - Dün
ABD, Yunanistan'daki askeri yatırımlarını artırıyor
Atina'nın ABD'den F-35 savaş uçağı alımının, ancak sürecin başlatılmasını müteakiben 5 yıl içinde olabileceği vurgulanan haberde, Yunan Hava Kuvvetlerinin bu süreci gerekli altyapı çalışmalarını ve personel eğitimini tamamlamak için kullanabileceği ifade edildi.
Savaş - Dün
Çanakkale Savaşları kahramanı Seyit Onbaşı vefatının 82. yılında kabri başında anıldı
Çanakkale Savaşları kahramanlarından Seyit Onbaşı'nın vefatının 82. yılı dolayısıyla Balıkesir'in Havran ilçesindeki kabri başında anma töreni düzenlendi.
Savaş - Dün
Son dakika haber | Yeni Zelanda Solomon Adaları'na asker ve polis gönderecek
Çin-Tayvan anlaşmazlığı Çin'de İkinci Dünya Savaşı'nın ardından çıkan iç savaşta Mao Zedong liderliğindeki Çin Komünist Partisinin (ÇKP) 1949'da iktidarı ele geçirmesi ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunu ilan etmesi üzerine Çan Kay-şek liderliğindeki Çin Milliyetçi Partisi (Kuomintag) üyeleri, Tayvan'a yerleşip 1912'de kurulan "Çin Cumhuriyeti" iktidarının Ada'da devam ettiğini ileri sürerek bağımsızlıklarını ilan etmişti.
Savaş - Dün
Çin'den Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki vatandaşlarına "üç bölgeyi terk edin" çağrısı
Çin, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde yurttaşlarını hedef alan saldırıların ardından, hükümete karşı savaşan gerilla gruplarının faal olduğu Kuzey Kivu, Güney Kivu ve Ituri bölgelerini terk etme çağrısında bulundu.
Savaş - Dün
İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneğinin toplantısında konuştu Açıklaması
Göç konusuna da değinen Bakan Soylu, şöyle devam etti: "Yaklaşık iki haftadır Belarus'ta olan biteni herkes görüyor. Bizim 10 yıldır yönettiğimiz göç meselesinde, parmakla sayılacak kadar göçmen sınırlarına geldi diye neredeyse Avrupa'da savaş çıkacak.
Savaş - Dün
Yemen'deki çatışmalar, tarafların karşılıklı hamleleriyle yeni bir tırmanışta
Yemen'de 2014'ten bu yana devam eden iç savaşın sona erdirilmesi için Birleşmiş Milletler (BM) başta olmak üzere uluslararası alanda atılan diplomatik adımlar sahada somut bir mesafe alınmasını sağlamazken, çatışan tarafların karşılıklı hamleleriyle yeni bir askeri tırmanış ve saldırı...
Savaş - Dün
Prof. Dr. Aziz Sancar: "Azerbaycan, topraklarını işgalden kurtararak dünyaya ders verdi"
Sancar, "Türk dünyasında Türk İstiklal Savaşı'ndan sonra Karabağ Savaşı dünyaya ve emperyalist güçlere şu mesajı vermiştir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Savaş Haberleri | Savaş Haber - Haberler - Savaş haberleri, son dakika savaş haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi... Kartal'da feci kaza: Yolun karşısına geçmeye çalışan yayaya önce cip sonra başka bir otomobil çarptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 01:35:45. #1.15#

title