Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - 29.10.2020
TBMM Başkanı Şentop'tan '29 Ekim' mesajı
"Milli iradenin tartışılmaz üstünlüğü ile milletin her ferdinin katılımıyla, her gün daha büyük hedeflere ve dünyanın gıptayla baktığı bir yükselişe koşan Cumhuriyet bugün tam 97 yaşında" diyen Şentop, mesajına şöyle devam etti: "Bir büyük savaşın ardından kuruluşunu, ikinci büyük savaşın ardından çok partili demokratik hayata geçişini gerçekleştiren, peşpeşe gelen darbelere rağmen, her defasında daha güçlü olarak tarih sahnesinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti, asra yaklaşan tecrübesi ve birikimiyle hepimizin gözbebeğidir.
Savaş - 28.10.2020
Son dakika... Suriyeli dernekler, koronavirüsle mücadele için yardım çağrısında bulundu
İdlib Sağlık Müdürü Dr. Selim Abden AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Yaşadığımız bu savaşa ilaveten Kovid-19 nedeniyle zorluklarla karşılaşıyoruz.
Savaş - 28.10.2020
Uluslararası Hemşireler Konseyi: 44 ülkeden 1500 hemşire Kovid-19'dan öldü
Catton, şunları kaydetti: "Bu salgın sırasında, tıpkı 1. Dünya Savaşı sırasında olduğu gibi çok sayıda hemşirenin hayatını kaybetmesi şok edici bir durum.
Savaş - 28.10.2020
İlham Aliyev, İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Arakçi'yi kabul etti
Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Aliyev görüşmede, Azerbaycan ordusunun topraklarını kurtarmak için yürüttüğü operasyonun "vatan savaşı" olduğunu söyledi.
Savaş - 28.10.2020
Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörlüğü için konsensüs sağlanamadı
DTÖ tarihinin en büyük krizini yaşıyor Özellikle ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşlarının gölgesindeki DTÖ'nün 25 yıllık tarihinin en büyük krizinin içinde olduğu belirtiliyor.
Savaş - 28.10.2020
Savaş - 28.10.2020
Bakan Koca: "Değerli İstanbullular, salgınla savaş tek başına kurumların gücüyle ve hastanelerle kazanılamaz. Gelinen noktada desteğinize hiç...
Bakan Koca: "Değerli İstanbullular, salgınla savaş tek başına kurumların gücüyle ve hastanelerle kazanılamaz. Gelinen noktada desteğinize hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var."
Savaş - 28.10.2020
Bakan Kasapoğlu'ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması
Bakan Kasapoğlu yayımladığı mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın zaferle sonuçlanmasında ve halen sürmekte olan istiklal ve istikbal mücadelemizde görev yapan kahramanlarımızı saygıyla yad ediyorum.
Savaş - 28.10.2020
TÜSİAD'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması
Çağdaş, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti anlayışında hayat bulan Cumhuriyet değerlerinin, Türkiye'nin geleceği, başarısının anahtarı ve en büyük gücü olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Savaş ve yıkım yıllarından sonra Kurtuluş Savaşı'ndan zaferle çıkmış toplumumuz Cumhuriyetimiz ile yeniden ayağa kalkmıştır.
Savaş - 28.10.2020
Türkiye'nin daha önce Libya'da kullandığı KARGU İHA'ları ilk kez Azerbaycan'da görüntülendi
KARGU İHASI'NIN ÖZELLİKLERİ KARGU asimetrik harp veya anti-terör alanlarında kullanılmak üzere tek er tarafından taşınabilen, otonom veya uzaktan kumanda ile çalışabilen, döner kanatlı milli vurucu İHA çözümüdür. KARGU platform üzerinde gömülü ve gerçek zamanlı özgün görüntü işleme ve derin öğrenme algoritmalarıyla sabit veya hareketli hede?ere karşı etkin olarak kullanılabilmektedir. Sistem; "Vurucu Döner Kanatlı İHA (VİHA)" ve "Yer Kontrol Ünitesi" bileşenlerinden oluşmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde yer alan KARGU asimetrik terör operasyonlarında ve asimetrik savaşlarda, özellikle tehdit açısından riskli bölgelere askerlerin girmeden, o bölgedeki tehditleri algılayıp bertaraf etmelerini sağlamakta ve sahadaki erler tarafından kolaylıkla kullanılabilmektedir.
Savaş - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
Türk milletinin tarih boyunca bağımsızlığından hiçbir zaman vazgeçmediğini aktaran İba, "Türk milleti büyük mücadeleler vererek nice zaferler kazandı. 97 yıl önce Kurtuluş Savaşı'nda yedi düvele diz çökmeyen bu asil millet kadınıyla, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, içindeki vatan sevgisiyle düşmana geçit vermemiş aziz vatanımızı canları pahasına savunmuşlardır.
Savaş - 28.10.2020
Mil-Diyanet Sen'den Mevlid Kandili mesajı
Peygamberin çocuklar arasında cinsiyet ayırımı yapmadan eşit ve adaletli davrandığını, her birinin arkadaşlığını, dostluğunu, güvenini kazanmayı esas aldığını aktaran Avcı, şunları kaydetti: "Tüm din kardeşlerimin Mevlidi Nebi Haftası ve Mevlid Kandili'ni en kalbi duygularımla kutluyor, açlık ve susuzluğun pençesinde kıvranan, savaşların ve silahların ortasında hayatta kalma mücadelesi veren çocuklarımızın kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.
Savaş - 28.10.2020
Son dakika haberleri: Erdoğan: Peygamber efendimize yapılan saldırılara karşı durmak, şeref meselemizdir (2)- Yeniden
'KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZİ SÖYLEDİK' Minsk Üçlüsünün 30 yıl boyunca Ermenistan işgali altındaki Azerbaycan toprakları ile ilgili bir çözüm geliştiremediğine dikkat çeken Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile dün yaptığı telefon görüşmesi ile ilgili şu bilgileri verdi: "Kendileriyle buradaki süreci etraflıca ele aldık, değerlendirdik. Dedik ki 'artık bu işe Kafkaslarda gelin bir son verin'. 'İstersen bu işi birlikte çözeriz. Siz Paşinyan ile görüşmeleri yapın, ben İlham kardeşimle bu görüşmeleri yapalım ve bu işi artık şöyle tatlı bir yere bağlayalım. Heyetinizi gönderin, heyetimizle görüşmeler yapsın. Dışişleri bakanlarımız birbirleriyle görüşmeler yapsın, ama bir şeye karar vermemiz lazım. Bu işi çözecek miyiz çözmeyecek miyiz? Biz samimiyiz. Ben sizin de samimi olduğunuza inanıyorum. Bu adımı atalım'. Güzel bir görüşme oldu, temennim odur ki inşallah bunu neticelendiririz. Tabi kırmızı çizgilerimizi de söyledik. Kırmızı çizgilerimiz aşıldığında da hiç kimse kusura bakması babamızın oğlu olsa gözümüz görmez. Daha bize diyorlar ki 'Siz Ortadoğudan, Suriye'den, Azerbaycan'a asker gönderiyorsunuz. Şu anda Ermenistan 2 bin civarında istihbari olarak tespit ettiğimiz PKK'lıları, YPG'lileri 600 dolar maaşla oraya aldı, orada savaşıyorlar, yabancı savaşçı olarak bunlar orada.
Savaş - 28.10.2020
SETA'dan "Türkiye-Rusya-İran ekseninde Karabağ çatışması" paneli
Gazeteci Aşirov, yaptığı konuşmada Dağlık Karabağ savaşının üzerinden bir ay geçtiğini ve bir ay içinde Azerbaycan'ın Ermenistan'ın 30 yılda yaptığı tahkimat ve barikatı kırdığını söyledi.
Savaş - 28.10.2020
HDP Grup Başkanvekili Beştaş gündemi değerlendirdi Açıklaması
Beştaş, başta iktidar partisi olmak üzere bütün siyasi partilerin bu meselenin muhatabı olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Biz barış siyaseti, çözüm siyaseti yapan bir partiyiz. Her halükarda diyalogdan, müzakereden ve barıştan yanayız. Savaşı tercih eden biz değiliz.
Savaş - 28.10.2020
Mersin'de başkanlar cumhuriyet coşkusunu paylaştı
Seçer: "Cumhuriyetimiz yeniden dirilişimizin ölümsüz simgesidir" Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, cumhuriyetin sonsuza kadar var olacağını vurguladı. Seçer, "Cumhuriyet, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman arkadaşları tarafından tarihimizin altın sayfalarına yazılan, ulusumuzun kaderinin değiştiği, ülkemizin küllerinden doğduğu bir bağımsızlık ve kahramanlık destanının tacıdır. Kurtuluş Savaşımız, milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyetimiz ise yeniden dirilişimizin ölümsüz simgesidir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Savaş Haberleri | Savaş Haber - Haberler - Savaş haberleri, son dakika savaş haber ve gelişmeleri burada. TBMM Başkanı Şentop, Cumhuriyet'in ilan edilişinin 97. yılı sebebiyle bir mesaj yayımladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 08:56:26. #1.14#
title