Savaş Haberleri

Savaş haber, Savaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş - Dün
Ahilik Haftası Münasebetiyle Vali Ümit'e Ziyaret
Anadolu'da Ahilik teşkilatının kurucusu, esnaf ve sanatkarların piri olan Ahi Evran çok usta bir esnaf, ticaretçi, mücahit, savaşçı ve ahlaki değerleri çok üst seviyede bir şahsiyettir.
Savaş - Dün
Yemen'in Hadramevt kentinde gösterilerin ardından kısmi sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Yemen'deki iç savaş ve insani kriz Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler ile hükümete bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.
Savaş - Dün
Amerikalılar ülkelerinin yanlış yolda olduğunu düşünüyor
Monmoth Üniversitesi Kamuoyu Yoklamaları Enstitüsü Başkanı Partick Murray, yaptığı açıklamada, birçok Amerikalının Afganistan'daki savaşın sona ermesini desteklediğini ancak zaten Kovid-19 vakalarının zirveye ulaştığı bir dönemde Afganistan'daki çekilme sırasında medyaya yansıyan karmaşanın Amerikan Başkanı Joe Biden'ı zor durumda bıraktığını ifade etti.
Savaş - Dün
Çin, 9 savaş uçağıyla Tayvan'ın hava sahasını ihlal etti
Tayvan, Çin'e ait 9 askeri uçağın Hava Savunma Tanımlama Sahası'na (ADIZ) girdiğini bildirdi.
Savaş - Dün
Yemen Körfez ülkelerinden acilen ekonomik destek talep etti
Yemen'deki iç savaş ve insani kriz Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler ile hükümete bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.
Savaş - Dün
Lübnan'da yeni hükümet, eylem planını onayladığını duyurdu
Farklı din ve mezheplere dayalı siyasi bölünmeler açısından kırılgan bir yapıya sahip Lübnan'da 1975-1990 yıllarındaki iç savaştan bu yana en büyük ekonomik kriz yaşanıyor.
Savaş - Dün
Afganistan'daki muhalif grup Taliban'a karşı Washington'da lobici şirketle anlaştı
Şah Mesud, Afganistan-Sovyetler Birliği savaşında (1979-1989) önde gelen Afgan komutanlardan biriydi.
Savaş - Dün
HABERLER | H.B.B.
Tarih: 16 Eylül 2021, 15: 56 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay'da göçlerin ortaya çıkardığı sosyal ve ekonomik tablo ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere şehre gelen Conrad Adeneuer Stiftung Derneği üyelerini konuk etti.
Savaş - Dün
Türkiye İş Bankası Müzesi'nden İstiklal Madalyası mirasçılarına çağrı
Diğer yandan, İstiklal Sergisi sırasında, 29 Ekim 1923'te Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Cumhuriyet'in ilan edildiği ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilk Cumhurbaşkanı seçildiği oturumu yöneten Meclis Başkanvekili merhum Abdullah İsmet Eker'in kızı Mucizat Eker Divringi babasının, Çanakkale Savaşı, Sakarya Meydan Muharebesi ile Kurtuluş Savaşı ve 2.
Savaş - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabında BM'nin yeniden yapılanmasına dair öneriler de yer aldı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, yazısında şunları kaydetti: "Karşı karşıya olduğumuz manzara küresel yönetişimin eski yöntemlerle çözülmesi mümkün olmayan bir çöküş halinde olduğumuzun ispatıdır. Dünya barışını tesis etmek üzere kurulan mekanizmaların kaderi belli sayıda ülkenin ellerine teslim edilmiş; savaşların ve çatışmaların seyircisi haline getirilmiştir.
Savaş - Dün
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi'ne göre Taliban'ın güç paylaşımını Eşref Gani sekteye uğrattı
???????Halilzad, barış anlaşmasına varmanın Afganların elinde olduğunu söyleyerek savaşın nasıl sona erdiği konusunda sorumluluk almadığını dile getirdi.
Savaş - Dün
Ekonomik krizle boğuşan Lübnan'ın IMF'den alacağı fonu nasıl değerlendireceği merak konusu
1975-1990 yıllarındaki iç savaştan bu yana en ağır ekonomik krizle karşı karşıya olan Lübnan halkı, yerel para biriminin dolar karşısındaki rekor değer kaybı ve yakıt sıkıntısı gibi sorunların gölgesinde bir umut ışığı arayışında.
Savaş - Dün
Son dakika haber | İrlanda Cumhurbaşkanı, İngiltere Kraliçesi'nin katılacağı etkinliğe gitmeme kararı aldı
İngiliz imparatorluğunun ilk sömürgesi İrlanda Adası'ndan İngiltere yönetimine karşı 21 Ocak 1919'da başlatılan bağımsızlık savaşı, büyük ölçüde 11 Temmuz 1921'de sona ermişti.
Savaş - Dün
30 Ağustos Zafer Bayramı dijital gösterisi 19 Eylül'de sona erecek
"360 Kültür Sanat 30 Ağustos Dijital Gösterimi" üç salondan oluşuyor Üç salondan oluşan "360 Kültür Sanat 30 Ağustos Dijital Gösterimi"nin Hologram Film Odasında, "Büyük Zaferin Bayramı: 30 Ağustos" film gösterimi sunuluyor. Filmde, Mustafa Kemal Paşa'nın Samsun'a çıkışından Kurtuluş Savaşı'nın dönüm noktası olan Büyük Taarruz'a kadar Milli Mücadele dönemi yer alarak, Anadolu'nun işgali, Türk halkının şanlı direnişi, Kuva-yi Milliye ve ardından düzenli orduya geçiş, TBMM'nin Milli Mücadele'yi idare etmesi, Sakarya Meydan Savaşı, Büyük Taarruz'a hazırlık ve 30 Ağustos zaferi ele alınıyor.
Savaş - Dün
Türk karikatürüne unutulmaz eserler miras bırakan Talat Güreli, çizerlik hayatını anlattı Açıklaması
"Hızır Bey, benim olduğu kadar Enver Ören'indir" Türkiye Çocuk dergisinde 1984'te yayınlanmaya başlayan "Hızır Bey" çizgi romanına da değinen Güreli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben aslında, tarihi ve hayali bir kahraman yarattım. Fakat senaryo eksikliklerim yüzünden tatmin olmadım. Ondan belgesel yapmaya yöneldim. Kanije Zaferi, Mohaç Zaferi ve Kut-ül Amare'de esir ettiğimiz İngilizleri çizdim. Tarih dokümanları konusunda uzmanlaşınca, onu düşsel bir kahramana aktarmayı düşünmeye başladım. Konularda biraz becerikli hale gelince Hızır Bey'i yapmaya karar verdim. Enver Ören eksik olmasın, projeye büyük destek verdi. Hep yardımcı oldu. Benim olduğum kadar Hızır Bey, Enver Ören'indir. Hızır Bey, yaklaşık 20 sene aralıklarla da olsa gündemde kaldı." Aynı zamanda koleksiyoner de olan Güreli, daha sonra çalışmalarını "Hızır Bey-Kapoşvar'a Hücum!" ve "Hızır Bey-Prensler Savaşı" albümleriyle de çizgi roman meraklılarının beğenisine sunmuştu.
Savaş - Dün
Son dakika! Filipinler'den UCM'nin "uyuşturucuyla savaş" operasyonlarının soruşturulması kararına tepki
Son dakika haberi... Filipinler, Uluslararası Ceza Mahkemesinin (UCM), Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin "uyuşturucuyla savaş" operasyonlarının soruşturulmasına ilişkin kararına tepki gösterdi.
Savaş - Dün
Z Kuşağı gerçeği ve toplumsal algının siyasal nedenleri
Bilindiği gibi alan yazını kuşakları kendi içinde beş gruba ayırmaktadır. Sessiz/erişkin denilen ilk kuşak, 1925-1945 yılları arasında dünyaya gelmiş, Büyük Buhran'ı ve İkinci Dünya Savaşı'nı görmüş olanlardır.
Savaş - Dün
Son dakika haberleri! Ağır silahlı ve tehlikeli: Akıncı SİHA envanterde
Bahse konu başarıyı teslim eden bir uluslararası literatür oluştuğunu da belirtelim. Örneğin, İsrail hava ve füze savunma sistemleri kapasitesinin inşa edilmesinde en önemli otorite olan Dr. Uzi Rubin, konuya ilişkin raporunda, Karabağ Savaşının "ilk kez İHA ve SİHA'ların öncülük ettiği hava gücünün kazandığı savaş" olduğunu belirtiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Savaş Haberleri | Savaş Haber - Haberler - Savaş haberleri, son dakika savaş haber ve gelişmeleri burada. Ahilik Haftası Münasebetiyle Vali Ümit'e Ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.09.2021 00:39:43. #1.13#

title