Orta Doğu Haberleri

Orta Doğu haber, Orta Doğu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orta Doğu - Dün
Tunus Cumhurbaşkanı Said, Mısır'da Ezher Şeyhliği ile Hristiyanlara ait bir katedrali ziyaret etti
Mısır'da 2018'de açılan İsa'nın Doğuşu Katedrali, Orta Doğu'da Hristiyanlara ait en büyük katedral olma özelliğini taşıyor.
Orta Doğu - Dün
ABD Savunma Bakanı Austin: "İsrail'in güvenliğine olan bağlılığımızı yeniliyoruz"
Gantz, Tahran yönetiminin başta İsrail olmak üzere Orta Doğu ve tüm dünya için stratejik bir tehdit oluşturduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetti: "Amerikalı ortaklarımızla, ABD ile dünyanın menfaatlerini koruyacak, İsrail'i koruyacak ve bölgeyi nükleer silahlanma yarışından uzak tutacak bir İran anlaşmasının garanti edilmesi için çalışmaya devam edeceğiz.
Orta Doğu - Dün
Türkiye, yılın ilk çeyreğinde 90 ülkeye 40 milyon dolarlık salça sattı
Salçada kaliteyle öne çıktıklarını dile getiren Seyyar, "Dünyanın önemli pazarlarında Türk salçalarını görebilirsiniz. Özellikle ABD'de, Avrupa, Asya ve Orta Doğu ülkelerinde markalarımızla tercih ediliyoruz.
Orta Doğu - Dün
GÜNDEM / 11 Nisan 2021
(İzmir/08.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- GRAFİKLİ - Kara yolları "dijitalleşme projeleri" ile donatılacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "Çağımızda sadece yol yapmakla işimiz bitmiyor. Teknolojiyi, seyahat konforunu, can güvenliğini ve verimliliği sağlamak üzere kara yollarımızda da dijitalleşiyoruz. Bir başka deyişle 'kara yollarımızda dijitalleşme dönemini' başlatıyoruz" "En güncel teknolojiyi kullanan, yerli ve milli kaynaklardan yararlanan, verimli, güvenli, etkin, yenilikçi, dinamik, çevreci, katma değer sağlayan ve sürdürülebilir akıllı bir ulaşım ağı oluşturma misyonu doğrultusunda hareket ediyoruz" (Arife Yıldız Ünal/Ankara) 2- TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Son 10 yılda yurt dışındaki 2 bin 712 kültür varlığı yurda döndü Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yahya Coşkun: "Arkadaşlarımız tek tek dünyadaki bütün müzayedelerin kataloglarını inceliyor. O eserlerin ait olduğunu düşündüğümüz illerdeki müzelerimizle irtibata geçiyoruz. Müze koleksiyonlarına soruyoruz ve bir kapsamlı dosya hazırlıyoruz. Müzayedeye 'Satmaya çalıştığı eser bizim, bu ülkeden çıkmış bir eser.' diyoruz ve onları durdurmaya çalışıyoruz" "Bu yıl itibarıyla devam eden 70 dosyamız var, geçen yıl bu sayı 65'ti. Bu dosyaların her biri bir eser demek değil, her bir dosyada bazen onlarca, yüzlerce eser olabiliyor" "İsviçre ile eser iadesi anlaşmasının sonuna geldik. Çok yakın zamanda tamamlayacağımızı umut ediyorum" (Yasemin Kalyoncuoğlu/Ankara) 3- Türkiye, yılın ilk çeyreğinde 90 ülkeye 40 milyon dolarlık salça sattı Salça ihracatında ilk sırada 25 milyon 613 bin dolarla Irak yer aldı Salça, Dondurulmuş ve Konserve Gıda Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Seyyar: "Dünyanın önemli pazarlarında Türk salçalarını görebilirsiniz. Özellikle ABD'de, Avrupa, Asya ve Orta Doğu ülkelerinde markalarımızla tercih ediliyoruz" (Ahmet Bayram/Manisa) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Orta Doğu - 10.04.2021
Akbank sendikasyonunu yüzde 100'ün üzerinde yeniledi
Böylesi zorlu bir ortamda bankamız bir kez daha sendikasyonunu 18 ülkeden 35 bankanın katılımıyla başarıyla yeniledi. Geçtiğimiz yılın işleminde yer almayan Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya'dan 8 yeni banka da bu işleme katıldı.
Orta Doğu - 09.04.2021
Biden, Dışişleri Bakanlığına 2022 için 63,5 milyar dolar fon talebinde bulundu
Küresel iklim değişikliği, salgın hastalıklar, insan hakları konularının yanı sıra Birleşmiş Milletler (BM) ve diğer uluslararası kuruluşlarda ABD liderliğinin tesisinin bu bütçede öncelikli başlıklar olduğu belirtilen belgede, ABD'nin Orta Amerika'daki iş birlikleri, BM barış gücü programları, Orta Doğu ve İsrail-Filistin barışı, mülteci ve insani yardımlara da öncelik verileceğine işaret edildi.
Orta Doğu - 09.04.2021
Esed rejiminin Akdeniz'de petrol arama girişimi Lübnan-Suriye deniz sınırı anlaşmazlığını gündeme taşıdı
Güneyinde İsrail, doğu ve kuzeyinde Suriye ve batısında Akdeniz'in yer aldığı Orta Doğu'nun küçük ülkesi Lübnan, uzun yıllardır İsrail ile kara ve deniz sınırları anlaşmazlıklarıyla gündemdeydi.
Orta Doğu - 09.04.2021
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi martta 54,7'ye yükseldi
Brezilya'da ekonomik aktive sert daraldı, Çin'de büyüdü Ekonomik aktivitede 2020 Haziran ayından beri en sert daralmanın yaşandığı Brezilya, bu açıdan örnek teşkil etti. Ancak diğer BRIC ülkeleri daha iyi performans gösterdi. Rusya, Hindistan ve Çin'de ekonomik aktivite büyüme kaydetti. Orta Doğu'da ise talebin güçlendiğine yönelik bazı işaretler gözlendi.
Orta Doğu - 08.04.2021
Son dakika... ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Ürdün Kralı II. Abdullah ile telefonda görüştü
Price, "Bakan, ABD'nin Ürdün ile stratejik ortaklığa bağlı olduğunu yineledi ve Kral Abdullah'ın Orta Doğu'daki barış ve istikrarı teşvik etmek için yaptığı liderliği takdir etti.
Orta Doğu - 08.04.2021
Libya'da on milyarlarca dolarlık yatırım potansiyeli Türkleri bekliyor
Libya'nın, Afrika'nın yanı sıra Orta Doğu ve Avrupa'ya da yakınlık açısından çok önemli avantajları bulunduğunu aktaran Karanfil, "Bu ülkede üretim yaparak çok ciddi avantajlar elde edilebilir.
Orta Doğu - 08.04.2021
Evelo Biosciences ve Abdul Latif Jameel Health'ten iş birliği
Merkezi ABD'de bulunan biyoteknoloji şirketi Evelo Biosciences ile Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye'de modern tıbbi bakıma erişimi kolaylaştırmak üzere faaliyet gösteren Suudi Arabistan merkezli Abdul Latif Jameel Health, 1,7 milyar insanı kapsayan gelişmekte olan pazarlarda...
Orta Doğu - 08.04.2021
Maden sektöründe burs projesi meyvelerini verdi
Maden sektöründe verimliliği yükseltmek, iyi yetişmiş nitelikli mühendis ihtiyacına cevap vermek amacıyla Ege Maden İhracatçıları Birliği'nin içinde yer aldığı Maden Sektör Kurulu'nun hayata geçirdiği Burs Projesi meyvelerini vermeye başladı.
Orta Doğu - 08.04.2021
CHP'li Açıkel: "Romanlar, sosyo ekonomik anlamda en kırılgan kesimlerin başında geliyor"
Roman yurttaşların, neredeyse yapısallaşmış düzeyde bir yoksulluk ve yoksunlukla karşı karşıya bırakıldığını, özellikle son yıllarda Orta Doğu'dan gelen mülteci nüfusun da Romanlar için dezavantajlı bir durum yarattığını dile getiren Açıkel, kontrolsüz göç politikasının Roman yurttaşları özellikle istihdam ve barınma konusunda olumsuz etkilediğini iddia etti.
Orta Doğu - 08.04.2021
Türkiye-AB Zirvesi: Reelpolitik geri mi dönüyor?
Salı günü Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen arasında gerçekleştirilen zirve Türkiye-AB ilişkileri açısından oldukça önemli bir gelişmeydi.
Orta Doğu - 07.04.2021
Pakistan, Rusya ile ilerleyen ikili ilişkilerden memnun
Toplantıda Batı Asya, Körfez, Orta Doğu ve Asya Pasifik'teki duruma dair görüş alışverişinde bulunuldu.
Orta Doğu - 07.04.2021
Cumhuriyet Üniversitesinde "Teoriden Pratiğe Enerji Çalıştayı" düzenlendi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından çevrim içi olarak "Teoriden Pratiğe Enerji Çalıştayı" düzenlendi.
Orta Doğu - 07.04.2021
Biden döneminde ABD ve AB'nin Ortadoğu perspektifi
Avrupa ülkelerinin Çin ve Rusya ile ilişkilerinde ABD'den önemli ölçüde ayrışmalarına rağmen Ortadoğu'da Washington ile birlikte hareket etme eğiliminde oldukları, hatta ABD'ye liderlik atfettikleri söylenebilir.
Orta Doğu - 07.04.2021
43. Uluslararası İnegöl Mobilya Fuarı mobilya ihracatına katkı sağlayacak
Orta Doğu ülkelerindeki ziyaretçilerin daha fazla katılım sağladığı fuardaki özgün tasarımlara sahip yatak odası takımları, oturma grupları ile masa ve sandalyeler yoğun ilgi görüyor.
Orta Doğu - 07.04.2021
Bakan Karaismailoğlu: "Türksat 5B ile Orta Doğu'nun tamamı, Basra Körfezi, Kızıldeniz, Akdeniz, Kuzey ve Doğu Afrika, Nijerya, Güney Afrika ve yakın...
Bakan Karaismailoğlu: "Türksat 5B ile Orta Doğu'nun tamamı, Basra Körfezi, Kızıldeniz, Akdeniz, Kuzey ve Doğu Afrika, Nijerya, Güney Afrika ve yakın komşu ülkeleri kapsama alanında yer alacaktır.
Orta Doğu - 07.04.2021
Son dakika haberi! Siyaset bilimci Fukuyama: "SİHA'lar 2020'de Türkiye'nin bölgesel güç olarak yükselmesine önemli katkı yaptı"
Amerikalı siyaset kuramcısı Fukuyama, "American Purpose" dergisinde yayımlanan "Orta Doğu'da homurdanmak" başlıklı makalesinde Türk SİHA'larının bölgesinde yarattığı güçlü etkilerden övgüyle bahsetti.
Orta Doğu - 06.04.2021
ABD Savunma Bakanı Austin, gelecek hafta İsrail'e gidecek
ABD merkezli internet haber sitesi Axios'un İsrailli yetkililere dayandırdığı haberinde, 20 Ocak'ta göreve gelen Joe Biden yönetiminin Orta Doğu'ya kabine seviyesindeki ilk ziyaretinin, gelecek hafta gerçekleşeceği kaydedildi.
Orta Doğu - 06.04.2021
Eski Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora: "Türkiye, bölgede yeni bir politika için ciddi girişimde bulunmalı"
Lübnan'ın 2005-2009 yılları arasında Başbakanlığını yürüten Sinyora, Orta Doğu Araştırmaları Merkezi'nin (ORSAM) "Orta Doğu'nun değişen durumu, barış ve işbirliği öngörüleri" başlığıyla düzenlediği dijital panelde konuştu.
Orta Doğu - 06.04.2021
Klasik Land Rover Defender, Goodyear ile yeniden bir arada
Açıklamada görüşlerine yer verilen Goodyear Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi (EMEA) Orjinal Ekipman (OE)Yönetici Direktörü Hans Vrijsen Goodyear'ın, Defender'ın yolculuğunda önemli bir rol oynadığını belirterek, "Birkaç nesil önce çiftçilerin tercih ettiği ilk G90 lastiklerimizden Yeni Defender'da kullanılan Wrangler Duratrac modeline kadar Land Rover'ları en zorlu koşullarda taşımaktan gurur duyuyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Orta Doğu Haberleri | Orta Doğu Haber - Haberler - Orta Doğu haberleri, son dakika orta doğu haber ve gelişmeleri burada. Tunus Cumhurbaşkanı Said, Mısır'da Ezher Şeyhliği ile Hristiyanlara ait bir katedrali ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 06:23:46. #1.14#
title