Eskişehir Haberleri

Eskişehir haber, Eskişehir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Eskişehir - Bugün
Cep telefonu ile tabletlere dezenfektan dökmek arızaya neden oluyor
Koronavirüsle mücadele kapsamında akşam ve hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları cep telefonu ve tabletlerin kullanım sürelerini arttırdı. Bununla birlikte cep telefonu ve tabletlere uygulanan yanlış dezenfekte yöntemleri de bir çok arızaya neden oldu. Eskişehir'de cep telefonu tamircisi olan Ahmet Özel, sıvı teması ve fazla şarj edilmesinden kaynaklanan şarj soketi arızalarında son günler büyük artış olduğunu söyledi.
Eskişehir - Bugün
Son dakika haberleri | GÜNDEM / 16 Ocak 2021
(İstanbul/15.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Kanserden yüzünün yarısını kaybeden hastaya yapay kemik ve omzundan alınan dokuyla yeni yüz yapıldı Yüzünde oluşan lezyondan sonra kansere yakalandığı tespit edilen ve yüz kemiklerinin yarısı eriyen 52 yaşındaki Selçuk Yılmaz, özel olarak tasarlanan üç boyutlu yüz kemikleri ve omuzundan alınan dokunun aynı anda yapılandırılmasıyla sağlığına kavuştu Selçuk Yılmaz: "Daha önce yaşadıklarımın hiçbirini şu anda yaşamıyorum. Yemek bile yiyemiyordum, çok sorun yaşıyordum. Hocalarıma çok teşekkür ediyorum, beni sağlıma kavuşturdular. Onlara minnettarım" Ankara Şehir Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği Sorumlusu Prof. Dr. Ramazan Erkin Ünlü: "Kemik ve yüzü yeniden yapılandırdık. Artifisyel olarak üç boyutlu hazırlanan üç kemiğin yerleştirildiği, yumuşak dokunun da aynı seansta yerine konulduğu dünyadaki ilk hasta" (Yasemin Kalyoncuoğlu-Ankara) 2- İzmir'de etkili olan sağanaklar, barajlara "can suyu" oldu Kurak geçen sonbahar nedeniyle susuzluğun yaşandığı kentte son dönemde etkili olan sağanaklarla şebeke suyunun sağlandığı barajların su seviyesi yükseldi İYTE Uluslararası Su Kaynakları Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alper Baba: "Yağışların artışı ile barajlarımızdaki su seviyeleri de artmaya başladı. Bu sevindirici bir durum" (Halil Fidan/İzmir) 3- Kovid-19 salgınına rağmen ağır ticari araçtaki iç talep üreticiyi sevindirdi Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan: "Pandemi dolayısıyla üretimin durma noktasına gelmesine rağmen mayıs ayı itibarıyla doğru planlama ve özellikle iç pazardaki yoğun talep doğrultusunda 2020 yılını koyduğumuz üretim hedeflerine ulaşmış olarak kapadık. 2020'de toplam üretim adedimiz 7 bin 821 olarak kayıtlara geçti" "Türkiye'de 2020 ağır ticari araç pazarında da yüzde 31,7 pay alarak kendi rekorumuzu bir kere daha kırdık" "2020 yılında ağır ticari araç endüstrisinde çekici segmentinin pazar payı yüzde 66 seviyelerine ulaştı. Sağlıkta, lojistikte ve gıda sektöründe ihtiyaçların artmasının bunda etkisi oldu" (Deniz Açık/Eskişehir) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Eskişehir - Dün
Eskişehir'deki uyuşturucu operasyonunda bir kişi tutuklandı
Eskişehir'de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 4 şüpheliden biri tutuklandı.
Eskişehir - Dün
Son dakika haber... Ankara'da bombalı eylem hazırlığında olan DEAŞ'lılar hakkındaki soruşturma tamamlandı
"İntihar eylemi yapmak istiyordu" Jamal Balasım Mohammed El-Rubaye, yaklaşık bir yıl önce yasa dışı yollarla sınırı geçerek Eskişehir'e geldiğini, burada hurdacılık yapmaya başladığını söyledi.
Eskişehir - Dün
AK Parti Milletvekili Günay'dan "alışverişi mahalle esnafından yapın" önerisi
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde esnafa verilen destekleri paylaştı.
Eskişehir - 14.01.2021
Meteoroloji'den Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Bilecik için "zirai don" uyarısı
Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik için zirai don uyarısında bulunuldu.
Eskişehir - 14.01.2021
TFF 1. Lig'de 10 haftalık program açıklandı
Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre ligde maç programı şöyle: 18. hafta 23 Ocak Cumartesi: 13.30 Royal Hastanesi Bandırmaspor-Bereket Sigorta Ümraniyespor (Bandırma 17 Eylül) 16.00 Eskişehirspor-Ankaraspor (Eskişehir Yeni) 19.
Eskişehir - 14.01.2021
Prof. Dr. Nabi Avcı çevrimiçi, "Dünden Bugüne Öğretmenlik" seminerine katıldı
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Osmanlı'dan bu yana öğretmenlere devletin ve milletin her zaman cömert davrandığını söyledi.
Eskişehir - 14.01.2021
AK Parti Eskişehir İl Başkanlığından Büyükerşen'e "villa" eleştirisi
AK Parti Eskişehir İl Başkanlığınca, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in eşi adına yaptırıldığı belirtilen villa ile ilgili eleştirilerde bulunuldu.
Eskişehir - 14.01.2021
Eskişehir'de MEGEM AŞ gençleri iş sahibi yapmaya devam ediyor
Eskişehir sanayisinin yüksek teknolojiye dayalı yetişmiş teknik ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla Eskişehir OSB Müdürlüğü tarafından kurulan, istihdama sunduğu katkı ile Türkiye'ye örnek olan Mesleki Edindirme ve Geliştirme Merkezi Anonim Şirketi'nin (MEGEM A.
Eskişehir - 14.01.2021
ABB ekipleri kar yağışı sonrası ana arterlerdeki ızgaraları kontrol etti
Ümitköy'den Eskişehir yoluna inen noktada incelemelerde bulunan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, burada yaptığı açıklamada, eriyen kar sularının yenilenen ya da değiştirilen ızgaralarda birikip birikmediğinin kontrolü için ekiplerin sahada çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.
Eskişehir - 14.01.2021
Eskişehir'de FETÖ sanığına 6 yıl 3 ay hapis cezası
Eskişehir'de, FETÖ/PDY davasında yargılanan tutuksuz sanık 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Eskişehir - 14.01.2021
Son dakika haberleri | CoronoVac aşısının ilk dozu sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı
Son dakika haberler... Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca analizleri tamamlandıktan sonra "Acil Kullanım Onayı" verilen CoronaVac aşısı, Eskişehir, Çanakkale, Yalova, Bilecik ve Kütahya'da sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.
Eskişehir - 14.01.2021
Tüketiciyi Destekleme Derneği küçük esnafın internet alışverişine dahil edilmesini önerdi
"Küçük esnaf el ele vermeli" Tüketicilerin daha düşük fiyatlarla mal satın alabilmesi ve tekelleşmenin önlenmesi için yerel bazda internet ağlarının kurulması gerektiğini belirten Bakal, şöyle konuştu: "Sermayenin tabana yayılması için her ilde küçük esnaf el ele vermeli. Esnaf ve Sanatkarlar Odası birliklerinin gerçekleştirebileceği önemli bir görev bulunmakta. 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunun 10'uncu Maddesi K bendinde, 'Bağlı olduğu birliğin muvafakati alınmak kaydıyla üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak ve mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak amaçlarıyla sınırlı olarak kurulmuş veya kurulacak şirketlere ve kooperatiflere iştirak etmek, amaçlarına uygun olarak eğitim ve öğretim kurumları kurmak üzere vakıf kurmaya karar ve bu konudaki işlemleri yürütmek üzere yönetim kuruluna yetki vermek' cümlesi geçiyor. Bu maddeye istinaden odaların kanunun kendilerine verdiği yetkiyi kullanmalarını, tüm illerimizde illerin adıyla başlayan alışveriş uygulamaları kurmalarını öneriyoruz." Bakal, çağın en önemli ticaret yönteminin internet aracılığıyla gerçekleştirildiğinin altını çizerek, "Bu pastadan yerel esnaf da yararlanabilmeli. 'İzmir sepet', 'Eskişehir sepet', 'Bursa sepet' gibi alışveriş siteleri esnafa ve tüketiciye fayda sağlayacaktır.
Eskişehir - 13.01.2021
AK Parti Eskişehir Kadın Kolları Başkanlığına Özlem Ünalır atandı
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine Özlem Ünalır'ın atandığı bildirildi.
Eskişehir - 13.01.2021
Eskişehir'de uyuşturucu operasyonunda 5 şüpheli kovalamaca sonucu yakalandı
Eskişehir'in Mahmudiye ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı gözaltına alındı.
Eskişehir - 13.01.2021
Tiyatro kenti Eskişehir'de pandemi nedeniyle perdeler "dijital" ortamda açılıyor
Eskişehir Büyükşehir Belediyesince 2001 yılında kurulan ve bugüne kadar yaklaşık 1,5 milyon seyirciyle buluşan Eskişehir Şehir Tiyatroları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tiyatro salonlarından uzak kalan seyircileri için dijital ortamda oyunlar sahnelemek için çalışmalara başladı.
Eskişehir - 13.01.2021
Ankara'nın batısında trafiği rahatlatacak Yenikent-Temelli yolu yarın hizmete açılacak
Başkentte, kuzeyde Anadolu Otoyolu'na, güneyde Ankara-Eskişehir Devlet yoluna bağlanan Yenikent-Temelli yolunun 29 kilometrelik kısmı yarın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılacağı törenle hizmete açılacak.
Eskişehir - 12.01.2021
Eskişehir'de spor salonları Kovid-19 önlemleriyle hizmet verebilecek
Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, spor salonlarının bugünden itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet verebileceğini kararlaştırdı.
İmsak06:42
Öğle13:13
İkindi15:43
Akşam18:05
Yatsı19:28
İç Anadolu’nun kuzeybatısındaki Eskişehir, 13.652 km2 yüz ölçümüne sahiptir. Gelişen sanayisi ve turizmiyle Türkiye’nin önde gelen şehirlerindendir. Aynı zamanda kültürel mirası, sanatsal yapıları, planlı sanayisi ve modern görüntüsüyle eğitim ve bilim kenti haline gelmiştir. Eskişehir’in ilçeleri; Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar, Tepebaşı’dır. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Eskişehir haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Eskişehir son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Eskişehir Haber, Eskişehir Son Dakika Haberleri - Haberler - Eskişehir haber sayfamızda Eskişehir haberleri okuyabilir, Eskişehir son dakika haberleri ve güncel Eskişehir gelişmelerini görebilirsiniz. Cep telefonu ile tabletlere dezenfektan dökmek arızaya neden
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 09:40:18. #1.15#
title