AHMET ŞIK HABERLERİ

Ahmet Şık haber, Ahmet Şık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Şık

Ahmet Şık

Doğum Yeri Adana / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1970 - ...

Ahmet Şık Kimdir ?

1970 yılında Adana'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu.Mesleğe, üniversitenin birinci sınıfında iken Milliyet gazetesinde stajyer muhabir olarak başladı. 1991 ve 2007 yılları arasında Cumhuriyet, Evrensel ve Yeni Yüzyıl gazeteleri ile Nokta dergisinde muhabir, Reuters haber ajansında da foto muhabir olarak çalıştı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ahmet Şık - 05.02.2021
Son dakika! Kavala ve Barkey'in "15 Temmuz darbe girişimi" davası Gezi Parkı olayları davasıyla birleşti
Son dakika haberi... Tutuklu sanık Osman Kavala ve eski CIA danışmanı Henri Jak Barkey'in, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin "Anayasa'yı ihlal" ve "siyasal veya askeri casusluk" suçlarından yargılandığı davanın Gezi Parkı olaylarına ilişkin davayla birleştirilmesine...
Ahmet Şık - 05.02.2021
Milletvekili Ahmet Şık hakkında soruşturma
Milletvekili Ahmet Şık hakkında soruşturmaANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık hakkında 'suç işlemek için alenen tahrik' suçundan soruşturma başlatıldığını açıkladı.
Ahmet Şık - 05.02.2021
Milletvekili Ahmet Şık hakkında soruşturma
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık hakkında 'suç işlemek için alenen tahrik' suçundan soruşturma başlatıldığını açıkladı.
Ahmet Şık - 05.02.2021
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Milletvekili Ahmet Şık hakkında soruşturma başlattı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık hakkında "Suç işlemek için alenen tahrik" suçundan soruşturma başlatıldı.
Ahmet Şık - 05.02.2021
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Milletvekili Ahmet Şık hakkında "Suç işlemek için alenen tahrik" suçundan soruşturma başlattı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Milletvekili Ahmet Şık hakkında "Suç işlemek için alenen tahrik" suçundan soruşturma başlattı.
Ahmet Şık - 14.12.2020
Yargıtay üyesi İrfan Fidan'dan hakkındaki haberler hakkında suç duyurusu
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı olan ve geçtiğimiz günlerde Yargıtay üyeliğine seçilen İrfan Fidan ile eşi Sibel Özalp Fidan, HDP eski Milletvekili Ahmet Şık'ın sosyal medya paylaşımları ve bazı basın kuruluşlarında çıkan haberlere ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na iki ayrı suç duyurusunda bulundu.
Ahmet Şık - 03.12.2020
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri Adalet Bakanı Gül'e görüşlerini bildirdi
Bağımsız İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik eleştirilerde bulunarak, Soylu'ya "Sayın" diyemeyeceğini söylemesi üzerine, Komisyon Başkanı Hakan Çavuşoğlu, kendisini uyardı.
Ahmet Şık - 02.11.2020
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Kılıçdaroğlu ile Buldan'ın yanı sıra Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edilen milletvekilleri şöyle: "AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan Işık, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, TİP Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, Bağımsız İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Bağımsız Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt.
Ahmet Şık - 09.09.2020
MİT mensuplarının ifşa edilmesi davasında ikinci duruşma
Duruşmayı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, aralarında Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu ve Ali Şeker'in de bulunduğu CHP milletvekilleri, HDP Milletvekili Hüda Kaya ve Milletvekili Ahmet Şık, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile çok sayıda siyasetçi takip ediyor.
Ahmet Şık - 21.07.2020
İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Avrupa'da kayıp mülteci ve göçmen çocuklar raporunu görüştü
Çavuşoğlu, toplantının açılışında, komisyon üyeliğinden ayrılan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Günelder Açanal, HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki ve İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un yerine AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik ve Bağımsız İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın seçildiğini bildirdi.
Ahmet Şık - 14.07.2020
TBMM Genel Kurulu
Buna göre Avrupa Birliği Uyum Komisyonuna Bağımsız İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonuna Bağımsız İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna Demokratik Bölgeler Partisi Eş Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonuna Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman seçildi.
Ahmet Şık - 09.07.2020
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Öte yandan, İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık'ın, teklifin birinci bölümü üzerinde şahsı adına yaptığı konuşma sırasında, Şık ile AK Partili milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı.
Ahmet Şık - 08.07.2020
TBMM Genel Kurulunda tartışma
TBMM Genel Kurulunda Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri devam ediyor. Kanun Teklifi'nin birinci bölüm hakkında konuşmak için Bağımsız İstanbul milletvekili Ahmet Şık kürsüye çıktı.
Ahmet Şık - 05.07.2020
RTÜK, Halk TV ve Tele 1'e verilen cezanın gerekçesini açıkladı
RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, yaptırım kararlarının 6112 sayılı Kanun'a göre alındığı belirtilerek, "Kararlar, yasada belirtilen yayın ilkelerinin ihlal edilmesi durumunda verilmektedir. c İzleme uzmanları sorumlu oldukları yayınları hem bağımsız olarak hem de ALO 178 RTÜK İletişim Merkezi gibi çeşitli kanallardan gelen vatandaş, kurum ve kuruluş şikayet ve bildirimleri üzerine değerlendirmekte ve raporlarını hazırlamaktadır. Tanzim edilen raporlara ilişkin kararlar ise TBMM'de grubu bulunan siyasi parti kontenjanından seçilen 9 Üst Kurul Üyesi tarafından alınmaktadır" denildi.  Halk TV'de yayınlanan 'Medya Mahallesi' programında Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını rencide edici ve hafife alıcı nitelikte sözler kullanıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Halk TV yayınında, 'Medya Mahallesi' programına konuk olan Ahmet Şık'ın '…Türkiye Suriye'de.
Ahmet Şık - 04.07.2020
RTÜK'ten yayın durdurma kararı verdiği iki televizyon kanalıyla ilgili açıklama
RTÜK'ün iki farklı televizyon kanalı hakkında verdiği yayın durdurma kararıyla ilgili olarak, 13 Mart 2020 tarihinde Halk TV yayınında, 'Medya Mahallesi' programına konuk olan Ahmet Şık'ın, "Türkiye Suriye'de… başka bir ülkenin toprağında tam adıyla işgalci bir güç olarak, bir gücün temsilcisi olarak birileriyle savaşmaya ve ölmeye gönderilmiş yani" ifadelerinin, uzman raporuyla tespit edildiği açıklandı.
Ahmet Şık - 04.07.2020
RTÜK'ten Halk TV ve Tele 1'e verilen cezalarla ilgili açıklama
RTÜK, Halk TV ve Tele1'e yönelik alınan yayın durdurma kararlarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada milletvekili Ahmet Şık'ın Halk TV'deki katıldığı programda söylediği sözlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sınırlarını korumakla ve halkın güvenliğini sağlamakla görevlendirilmiş kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını rencide edici olduğu vurgulandı.
Ahmet Şık - 04.07.2020
RTÜK'ten Halk TV ve Tele 1'e uygulanan müeyyidelerle ilgili açıklama Açıklaması
HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın "Medya Mahallesi" programında kullandığı ifadeler nedeniyle Halk TV'ye program durdurma ve idari para cezası uygulanması kararına ilişkin olarak şunlar kaydedildi: "13 Mart 2020 tarihli Halk TV yayınında 'Medya Mahallesi' programına konuk olan Ahmet Şık'ın '.
Ahmet Şık - 24.06.2020
MİT ŞEHİDİNİN İFŞA EDİLMESİNE İLİŞKİN DAVA BAŞLADI
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Şehit olan MİT mensubunun cenaze töreni haberiyle "İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek" suçundan haklarında dava açılan Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel'in de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu, 1'i firari toplam 8 sanığın yargılandığı dava başladı.  İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Murat Ağırel, Hülya Kılınç, Mehmet Ferhat Çelik ve Aydın Keser getirilirken; tutuksuz sanık Eren Ekinci ise Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Sanık avukatları ve yakınlarının hazır bulunduğu duruşmaya sınırlı sayıda gazeteci alındı. Mahkeme başkanı iddianameyi özetledi. Duruşma sanık savunmalarıyla devam edecek.   8 YILDAN 19'AR YILA KADAR HAPİSLERİ İSTENİYOR İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nca hazırlanan 50 sayfalık iddianamede, tutuklu sanıklar Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, Hülya Kılınç, Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ferhat Çelik, Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser ile Akhisar Belediyesi basın biriminde sözleşmeli memur olarak çalışan tutuksuz sanık Eren Ekinci ve hakkında yakalama kararı çıkarılan sanık Erk Acarer'in, "Devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama" suçundan 5'er yıldan 10'ar yıla,  "İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek" suçundan ise 3'er yıldan 9'ar yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor. Görüntü cep telefonundan: Soner Yalçın, Ahmet Şık ve çok sayıda kalabalık duruşma salonu önünde beklerken.
Ahmet Şık - 24.06.2020
MİT mensuplarının ifşa edilmesi davasının ilk duruşması başladı
Açıklamaya, CHP Genel Başkan Yardımcıları Tuncay Özkan ve Muharrem Erkek, CHP'li milletvekilleri Mahmut Tanal, Gamze Akkuş İlgezdi, Sera Kadıgil, Ali Şeker, Utku Çakırözer ve Sezgin Tanrıkulu, HDP'li milletvekili Hüda Kaya ve Oya Ersoy, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, TİP Genel başkanı Erkan Baş, bağımsız milletvekili Ahmet Şık ve sanatçı Bedri Baykam da katılırken, bazılarının maskelerine siyah bantla çarpı işareti yapıştırdıkları görüldü.
Ahmet Şık - 05.05.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Gazetecilerin İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın partiden istifasına yönelik değerlendirmesini sorması üzerine Oluç, partiden yapılan "İstifa kararı kendi takdiridir" şeklindeki açıklamayı okudu.
Ahmet Şık - 05.05.2020
4 Mayıs 2020 Haberleri
4 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Ahmet Şık - 01.05.2020
DİSK ÇELENGİNİN TAKSİM'E GÖTÜRÜLMESİ SIRASINDA ARBEDE
Beşiktaş'tan Taksim'e yürümek isteyen DİSK üyelerine polis ekipleri 'izinsiz' olduğu gerekçesiyle müdahale etmiş, bazı sendika üyeleri gözaltına alınmıştı. DİSK tarafından Taksim Cumhuriyet Anıtı'na bırakılmak istenen çelenk milletvekilleri alındı. CHP'li milletvekilleri Turan Aydoğan, Ali Şeker, Sera Kadıgil, HDP'li Milletvekilleri Musa Piroğlu, Oya Ersoy, Ahmet Şık, Serpil Kemalbay, Züleyha Gülüm ve Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Erkan Baş, çelengi Taksim'e getirdi.
Ahmet Şık - 30.04.2020
RTÜK'ten bazı yayın kuruluşlarına müeyyide
Toplantıda Kurul, HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın Halk TV'de yayınlanan "Medya Mahallesi" programında kullandığı ifadelerle 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un "Yayın hizmetlerinin Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlık ve bağımsızlığına, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı olamaz" hükmünü ihlal ettiği gerekçesiyle 5 kez programın durdurulmasına ve kanala en üst sınırdan idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
Ahmet Şık - 30.04.2020
Türkiye'yi işgalci gösteren HDP vekili Halk TV'ye ceza getirdi
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), HDP Milletvekili Ahmet Şık'ın katıldığı programda Türkiye'yi işgalci gibi gösterdiği sözleri nedeniyle Halk TV'ye 5 kez program durdurma ve en üst sınırdan idari para cezası verdi.
Ahmet Şık - 06.03.2020
Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ifade için adliyede
Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile muhabir Hülya Kılınç, Libya şehidi MİT mensubunun cenaze görüntülerinin yer aldığı haberin yayınlanmasına ilişkin soruşturma kapsamında, MİT mensuplarına ait bilgileri iletişim araçları aracılığıyla yayınladıkları gerekçesiyle tutuklanmıştı. Aynı soruşturma kapsamında Odatv'nin Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadeye çağırıldı. İfade vermek üzere sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Pehlivan, savcılığa ifade vermesinin öncesinde adliye önünde açıklama yaptı. Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'a HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ile avukatları eşlik etti.
Ahmet Şık - 19.02.2020
Osman Kavala tutuklandı
Öte yandan Kavala'nın hakimliğe sevk edilmesinin ardından CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP Milletvekilleri Hüda Kaya ile Ahmet Şık ve Kavala'nın eşi Ayşe Buğra hakimliğe geldi.
Ahmet Şık - 19.02.2020
Büyükada davası avukatları savunmalarını tamamlamaları için ertelendi
İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklar Taner Kılıç, Günal Kurşun, İlknur Üstün, Nalan Erkem ve Nejat Taştan katıldı. Duruşmayı CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP milletvekili Ahmet Şık başta olmak üzere çok sayıda izleyici ve gazeteci takip etti.
Ahmet Şık - 19.02.2020
BÜYÜKADA DAVASI AVUKATLARI SAVUNMALARINI TAMAMLAMALARI İÇİN ERTELENDİ
İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklar Taner Kılıç, Günal Kurşun, İlknur Üstün, Nalan Erkem ve Nejat Taştan katıldı. Duruşmayı CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP milletvekili Ahmet Şık başta olmak üzere çok sayıda izleyici ve gazeteci takip etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ahmet Şık Haberleri | Ahmet Şık Kimdir - Haberler - Ahmet Şık haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Şık kimdir, hayatı ve biyografisi. Nevşin Mengü Soruyor | Boğaziçi eylemleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 15:50:41. #1.15#
title