Dede Korkut Haberleri

Dede Korkut haber, Dede Korkut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dede Korkut - 09.05.2021
TBMM Başkanı Şentop'tan Anneler Günü mesajı Açıklaması
Mustafa Şentop, "Hayatın bütün güzelliklerine layık olan sevgili annemin ve baş tacı bütün annelerimizin Anneler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlıklı ve hayırlı, uzun ömürler diliyorum. Cenabıhak, ahirete irtihal etmiş hayatımızın ışığı, gönlümüzün sızısı olmaya devam eden annelerimizin kabrini nur eylesin. Kadim medeniyetimizin bin yıl önceki şaheseri Dede Korkut'un duasındaki sıcak ve şefkatli ifadesiyle ak pürçekli analarımızın yeri behişt (cennet) olsun.
Dede Korkut - 07.05.2021
Doğup büyüdüğü köye müze yaptırdı, Avrupa'nın en prestijli ödüllerinden birini aldı
"Amatör ruhla başladığımız bir yolculuk profesyonel bir yapıya dönüştü" Müzenin uluslararası ödülle taçlandırılmasının kentin bir kültür destinasyonu olmasında çok önemli katkı yaptığını ifade eden Yavuz şunları kaydetti: "Bu ödülü kazanmamızdaki en önemli etkenlerden biri Bayburt halkının, köyümün, Bayburt bürokrasisinin başta Valimiz Cüneyt Epcim'in vermiş oldukları destek, basından gördüğümüz olağanüstü ilgi bizi bu noktaya taşıdı. Danışma kurulumuz, yönetim kurulu üyelerimiz herkes çok olağanüstü gönüllü bir seferberlikle, amatör ruhla başladığımız bir yolculuk profesyonel bir yapıya dönüştü. Bayburt Türkiye'nin kadim topraklarından bir tanesi Dede Korkut'un, Şair Zihni'nin, Ağlar Baba'nın vatanı.
Dede Korkut - 01.05.2021
TRT Genel Müdürü Eren: "TRT her zaman kendi ile yarışan bir yol çizerek başarıya ulaşmıştır"
Afganistan'dan Çin'e, Çin'den Tayland'a TRT çizgi filmleri ihraç ediliyor Soru: TRT Çocuk kurulduğu günden beri çok yoğun çalışarak, Türk çizgi film sektörünü oluşturdu, sürekli üretim yapıldığını izliyoruz. Bu çizgi filmlerin yurt dışına ihracatı yapılıyor mu? İbrahim Eren: TRT için her zaman yayıncılığın okulu diyoruz. Gerçekten de TRT, televizyon ve radyo yayıncılığının her alanında bu isme yakışır başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Bunun son dönemdeki en güzel örneğine ise Türkiye'de animasyonun gelişmesine katkı sağlamış olmamızı verebiliriz. Çizgi filmler eskiden yurtdışından ithal edilirken, TRT Çocuk içeriklerinin zenginleştirilmesine yönelik yaptığımız çalışmalarla, yerli yapım karakterlerimizden oluşan animasyonlar dünya çocuklarına ulaşıyor. Bunları 2016 ve 2017'de düzenlenen dijital karakter yarışmalarımızla destekleyerek bu alanda gelişmek isteyen insanları motive etmeye yönelik çalışmalar yaptık. Herkesin çok iyi bildiği Rafadan Tayfa dışında, Akıllı Tavşan Momo, Aslan, Barbaros, Dede Korkut, Doru, Ege ile Gaga, Harika İşler Takımı, İbi, Keloğlan Masalları, Keloğlan ve Arkadaşları, Kuzucuk, Küçük Hezarfen, Elif'in Düşleri, Maysa ve Bulut, Nane ile Limon, Pırdino ve Pırıl sadece son bir yılda ihraç edilen yapımlarımız aramızda.
Dede Korkut - 28.04.2021
Son dakika haberleri: Türk Edebiyat Vakfı "Doğumunun 200. Yılında Göyçeli Aşık Alasker" başlıklı etkinlik düzenledi
"Biz Aşık Alasker'in sanatını birçok yönden görürüz" Sanatın bütün enerjisini Türk edebiyatlarındaki ozanlardan ve aşıklardan aldıklarını ifade eden Kasımlı, "Bu sanat Dede Korkut Destanı'nda da, Köroğlu Destanı'nda da, sonra gördüğümüz bütün hikayelerde de, Tahir ile Zühre'sinden tutun Aşık Galip'e kadar her bir noktada görünür ki bizim dilimizin, ruhumuzun, varlığımızın esas taşı budur.
Dede Korkut - 12.04.2021
İstanbul il ve ilçe belediyeleri ramazan etkinliklerini çevrim içi gerçekleştirecek
Başakşehir Belediyesi "Başakşehir'de Ramazan" etkinlikleri kapsamında her gün Erem Şentürk'ün sunumuyla "İftara Doğru" ve "Yaşayan Lezzetler" etkinliklerini yayınlayacak. Her cuma "Dede Korkut'tan Hikayeler", pazartesileri "Ramazan Sokağı", hafta sonu ise "Anadolu'ya Erenler" programları izleyiciye ulaşacak.
Dede Korkut - 12.04.2021
Başakşehir'de Ramazan sevinci hanelerde yaşatılacak
Başakşehir'de Ramazan yine dopdolu Kültür sanat programlarından dini sohbetlere, Dede Korkut hikayelerinden Başakgiller'e, Anadolu'yu hikmet ve irfan ile mayalayanlardan iftar ve radyo programlarına kadar birbirinden özgün içerikli etkinlikler ile Başakşehirliler, Ramazan sevincini her gün doyasıya yaşayacak.
Dede Korkut - 01.04.2021
MEB, öğrencileri "Dede Korkut Hikayeleri" ile buluşturmaya başladı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün yürüttüğü Anadolu Masalları projesi kapsamında resimleri, animasyonu, müziği ve seslendirmesi öğretmenler tarafından gerçekleştirilen "Dede Korkut Hikayeleri"nin ilk videosu öğrencilerin ve öğretmenlerin...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dede Korkut Haberleri | Dede Korkut Kimdir - Haberler - Dede Korkut haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Dede Korkut kimdir, hayatı ve biyografisi. Rektör Türkmen, tayini çıkan yargı mensuplarına yeni görev yerlerinde başarılar diledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 10:26:14. #1.15#

title