Pehlivanköy Haberleri

Pehlivanköy haber, Pehlivanköy son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pehlivanköy 13.7.2020
Bulgar polisi yine acımadı
Şahıslara 6458 sayılı Kanun kapsamında idari yaptırım uygulanarak, işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.
Pehlivanköy 13.7.2020
Bulgaristan'da 7 sığınmacının polis tarafından darbedildiği iddiası
Kırklareli'nde yakalanan 7 sığınmacı, Bulgar polisi tarafından darbedildikten sonra Türkiye'ye gönderildiklerini öne sürdü. Jandarma ekipleri, Bulgaristan sınırına yakın Dereköy'de yaptıkları kontrollerde, Afganistan uyruklu 7 sığınmacıyı yakaladı. Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen sığınmacılar, İl Jandarma Komutanlığına götürüldü. Sığınmacılar, ifadelerinde, sınır tellerini geçtikten sonra Bulgaristan'da polis tarafından yakalandıklarını, darbedilip değerli eşyaları alındıktan sonra Türkiye tarafına bırakıldıklarını ileri sürdü. İşlemlerin ardından sığınmacılar, Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.
Pehlivanköy 3.7.2020
Cezaevinden izinli çıkan 2 yabancı uyruklu hükümlü yurt dışına kaçarken yakalandı
Hükümlüler, jandarmadaki işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.
Pehlivanköy 3.7.2020
Kırklareli'nde Bulgar polisince darbedildikleri öne sürülen 10 sığınmacı yakalandı
Kırklareli'nde yakalanan 10 sığınmacı, Bulgar polisince darbedildikten sonra Türkiye'ye gönderildiklerini öne sürdü. Jandarma ekipleri, Bulgaristan sınırına yakın Dereköy ile Şükrüpaşa köylerinde yaptıkları kontrollerde Lübnan, Fas, Mısır ve Suriye uyruklu 10 sığınmacıyı yakaladı. Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen sığınmacılar, İl Jandarma Komutanlığına götürüldü. Sığınmacılar, ifadelerinde sınır tellerini geçtikten sonra Bulgaristan'da polis tarafından yakalandıklarını, darbedilip değerli eşyası alındıktan sonra Türkiye tarafına bırakıldıklarını ileri sürdü. Sığınmacılar, işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.
Pehlivanköy 30.6.2020
Bulgaristan'da 4 sığınmacının polis tarafından darbedildiği iddiası
İşlemlerin ardından sığınmacılar, Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.
Pehlivanköy 24.6.2020
Kırklareli'nde 2 sığınmacının Bulgar polisi tarafından darbedildiği iddiası
Yakalanan 2 sığınmacı, işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.
Pehlivanköy 24.6.2020
Sınırı geçen Fas uyruklu göçmenlerin darp edildiği iddiası
Kırklareli'nin Dereköy köyünde yabancı uyruklu şahısların olduğu bilgisi üzerine bölgeye giden jandarma ekipleri, Fas uyruklu 2 göçmeni yakaladı. Göçmenler ifadelerinde, yaklaşık 1 ay önce havayoluyla İstanbul üzerinden ülkeye yasal yollarla giriş yaptıklarını, daha sonra yasa dışı yollardan Bulgaristan'a geçtiklerini belirttiler. Göçmenler, sınırı geçtikten sonra Bulgaristan polisi tarafından yakalanarak, üzerindeki değerleri eşyaları alınıp darp edilerek Türkiye sınırına atıldıklarını iddia ettiler. 6458 sayılı Kanun kapsamında idari yaptırım uygulanan 2 göçmen, işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.
Pehlivanköy 23.6.2020
Kırklareli'nde yuvadan düşen leylek yavrusuna itfaiye sahip çıktı
Pehlivanköy ilçesine bağlı Kuştepe köyünde, bir direğin üzerindeki yuvadan leylek yavrusunun düştüğünü görenler durumu Babaeski Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine bildirdi.
Pehlivanköy 16.6.2020
Kırklareli'nde izinsiz kazı yapan 17 kişi suçüstü yakalandı
İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Vize ilçesinin Hamidiye ve Balkaya köyleri ile Pehlivanköy ilçesinin Kumköy köyünde izinsiz kazı yapıldığı bilgisine ulaştı.
Pehlivanköy 10.6.2020
Son dakika haber: Kırklareli'nden kısa kısa
Pehlivanköy doğal gaza kavuşuyor Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, ilçede doğal gaz altyapı çalışmalarının başladığını bildirdi.
Pehlivanköy: Denizli Valisi Ali Fuat Atik olduPehlivanköy 10.6.2020
Pehlivanköy 28.5.2020
Kırklareli'nde sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 111 kişiye para cezası uygulandı
Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan kent merkezine bağlı köylerde 25, Lüleburgaz'da 42, Babaeski'de 16, Pınarhisar'da 13, Demirköy'de 7, Vize'de 5, Pehlivanköy'de ise 3 kişi olmak üzere 111 kişi hakkında tutanak hazırlandı.
Pehlivanköy 15.5.2020
Kovid-19'a rağmen vakıf eserlerinin restorasyonu devam ediyor
Edirne'de Osmanlı mirası birçok eserin yer aldığını anlatan Güneren, şöyle devam etti: "Halihazırda elimizdeki tescilli kültür varlıklarının tamamının projesi ya temin edildi ya da temin süreci başlatıldı. Proje noktasında el değmemiş herhangi bir eserimiz kalmadı, önemli bir kısmı bitmiş şekilde arşivimizde hazır vaziyette. Geri kalan kısmı ya proje ihalesi yapıldı süreç devam ediyor, ya da hazırlandı Koruma Bölge Kurulunda onay süreçleri devam ediyor." Vakıflar Edirne Bölge Müdürlüğü olarak 15 şantiyede çalışmaları sürdürdüklerini aktaran Güneren, şu ifadeleri kullandı: "Pandemi koşullarına rağmen çalışmalarımız devam ediyor. Edirne Süleymanpaşa Camisi, Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı, Kırklareli Demirköy Dökümhane Mescidi, Edirne Enez Fatih Camisi, Edirne Havsa Süleyman Efendi Camisi, Edirne Kadı Bedrettin Camisi, Kırklareli Pınarhisar Hundi Hatun Camisi, Edirne İsmailağa Camisi, Kırklareli Babaeski Cedid Ali Paşa Camisi, Edirne Lalapaşa Merkez Camisi, Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı'nın kurşun yenileme ve bakım işleri, Edirne Defterdar Mustafa Çelebi Camisi, Kırklareli Hızırbey Camisi, Kırklareli Karaca İbrahim Bey Camisi, Kırklareli Kadı Ali Camisi, Edirne Beylerbeyi Camisi, Edirne Ayşekadın Camisi, Üç Şerefeli Cami'nin avlusunda yer alan kündekari kapılar, Edirne Hacılarezanı ve Namazgah Çeşmesi'nin restorasyonu ve Edirne İpsala Alaca Mustafa Paşa Camisi'nin restorasyonu sürüyor." Güneren, Edirne Hacı Hasan Ağa Camisi, Edirne Şeyh Şücaettin Camisi, Edirne Gazimihal Bey Hamamı, Edirne Çokalca Camisi, Edirne Zincirlikuyu Mescidi, Edirne Kadirhane Tekkesi, Kırklareli merkez 68 ada 26 parseldeki yapının proje temin işi, Kırklareli Pehlivanköy Camisi, Evliya Kasımpaşa Camisi'nin yerinde yükseltilmesi ve statik projelerine ilişkin çalışmalar, Edirne İpsala Dertli Mustafa Paşa Camisi, Kırklareli Babaeski Cedid Ali Paşa Camisi'nin yapısal modelleme işi, Edirne Selimiye Arastası ve Sıbyan Mektebi'nin röleve, restorasyon ve restitisyon projelerinin temin sürecinin devam ettiğini dile getirdi.
Pehlivanköy 24.4.2020
Kırklareli'nde koronavirüs tedbirlerine uymayan 4 kişi hakkında tutanak hazırlandı
Jandarma ekipleri, Babaeski ilçesine bağlı Karahalil beldesinde Y.Ö'nün halk pazarında maske takmadığını, H.U'nun Lüleburgaz ilçesine bağlı Kırıkköy köyünde fazla yolcu taşıdığı, Pehlivanköy ilçesine bağlı Kuştepe köyünde sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 20 yaş altı T.
Pehlivanköy 16.4.2020
Kırklareli Valiliği: "98 hastamız koronavirüsü yendi"
Açıklamada, "Kent merkezinde 115, Lüleburgaz'da 63, Babaeski'de 25, Pınarhisar'da 17, Vize'de 15, Pehlivanköy'de 2, Kofçaz ilçemizde de 1 hastamız var.
Pehlivanköy 5.4.2020
Seyyar ekmek satışı yapan 3 kişi hakkında tutanak tutuldu
İlçe ve köy yollarında denetimde bulunan ekipler, Lüleburgaz Eskitaşlı köyünde V.N, Karaağaç köyünde A.K, Pehlivanköy ilçesine bağlı Akarca köyünde ise H.
Pehlivanköy 28.3.2020
Edirne'den Kırklareli'ye gelen 487 göçmen karantinaya alındı
Edirne'den gelen 487 düzensiz göçmenin Kırklareli'nin Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi'nde karantina altına alındığı duyuruldu.
Pehlivanköy 27.3.2020
Kırklareli Valiliği: Edirne'den gelen 487 sığınmacı karantina altına alındı
Edirne'de bekleyen sığınmacıların bir kısmının Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine getirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Edirne'den gelen 487 düzensiz göçmen, bu merkezde karantina altına alınmıştır.
Pehlivanköy 25.1.2020
Kırklareli'de asayiş
Yüksekten düşen kişi yaralandı Pehlivanköy ilçesinde yüksekten düşen kişi yaralandı.
Pehlivanköy 14.1.2020
Kırklareli'nde jandarma 1 yılda 2 bin 340 kaçak göçmen yakaladı
40 kişi tutuklandı 351 Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti olayında 2 bin 340 kaçak göçmen yakalanarak işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.
Pehlivanköy 12.1.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, AK Parti Milletvekili Selahattin Minsolmaz ve Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel'i makamında kabul etti.
Pehlivanköy 3.1.2020
Avrupa hayali dayakla bitiyor
Darp edip Türkiye'ye yolladılar İl merkezine bağlı Çağalayık köyünde jandarma ekiplerince 1 Filistin uyruklu şahıs yakalandı. Şahsın alınan ifadesinde yasa dışı yollardan Türkiye'ye girdiğini ve buradan Bulgaristan'a geçmeye çalıştığını, o sırada Bulgar polisince yakalanıp önce darp edilip daha sonra değerli eşyaları alındıktan sonra Türkiye'ye geri gönderildiğini belirtti. Yabancı uyruklu şahsa idari yaptırım uygulanarak, Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.
Pehlivanköy 3.1.2020
Havza bazlı üretim modelinde desteklenecek ürünler açıklandı
Özel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bakanlığımız tarafından 2017 yılında başlatılan havza bazlı destekleme modeli kapsamında ülkemizde arz açığı bulunan, stratejik öneme haiz, bölgesel önem arz eden, insan beslenmesi ve sağlığı ile hayvansal üretim açısından önemli buğday, arpa, çavdar, çeltik, dane mısır, tritikale, yulaf, mercimek, nohut, kuru fasulye, pamuk, soya, yağlık ayçiçeği, kanola, aspir, çay, fındık, zeytinyağı, patates, kuru soğan ve yem bitkilerinde mazot, gübre, sertifikalı tohumluk kullanım, fark ödemesi, yem bitkileri, fındık alan bazlı gelir destekleme uygulamaları yürütülmektedir. Her bölgede olduğu gibi bizim bölgemizde de gerekli analiz ve değerlendirmeler yapıldı." Desteklenecek ürünler şu şekilde, Babaeski: Arpa, buğday, çeltik, mısır (dane), kanola, nohut, tritikale, ayçiçeği (yağlık), yem bitkileri, yulaf, Demirköy: Arpa, buğday, kuru fasulye, yem bitkileri, yulaf, Kofçaz: Arpa, buğday, çavdar, kanola, kuru fasulye, nohut, tritikale, ayçiçeği (yağlık), yem bitkileri, yulaf, Lüleburgaz: Arpa, buğday, çeltik, mısır (dane), kanola, nohut, tritikale, ayçiçeği (yağlık), yem bitkileri, yulaf, patates, Kırklareli merkez: Arpa, buğday, çavdar, çeltik, mısır (dane), kanola, kuru fasulye, tritikale, ayçiçeği (yağlık), yem bitkileri, yulaf, Pehlivanköy: Arpa, buğday, çeltik, mısır (dane), kanola, nohut, tritikale, ayçiçeği (yağlık), yem bitkileri, yulaf, Pınarhisar: Arpa, buğday, kanola, kuru fasulye, nohut, tritikale, ayçiçeği (yağlık), yem bitkileri, yulaf, Vize: Arpa, buğday, kanola, kuru fasulye, nohut, ayçiçeği (yağlık), yem bitkileri, yulaf, soğan (kuru).
Pehlivanköy 26.12.2019
Kırklareli'nde asayiş
Düzensiz göçmen yakalandı Pehlivanköy'de 4 düzensiz göçmen yakalandı.
Pehlivanköy: Kırklareli'nden kısa kısaPehlivanköy 24.12.2019
Pehlivanköy 5.12.2019
Marmara'da buzlanma ve don uyarısı
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan duyuruya göre, Sakarya'nın güneyindeki Pamukova, Geyve, Taraklı, Karapürçek ve Akyazı ile Trakya'nın batısındaki Edirne, Meriç, İpsala, Lalapaşa, Uzunköprü, Havsa, Süloğlu, Kırklareli, Pehlivanköy, Kofçaz, Pınarhisar, Lüleburgaz, Babaeski ve Hayrabolu'da yarından itibaren kuvvetli buzlanma ve don bekleniyor.
Pehlivanköy 5.12.2019
Bulgar polisi darp edip Türkiye'ye yolladı
"Darp edip geri gönderdiler" Afganistan uyruklu kaçak göçmen ifadelerinin devamında Bulgar polisi tarafından yakalandıktan sonra üzerinde bulunan para ve değerli eşyalarının alındığını ve sonrasında ise darp edilerek Türkiye'ye geri gönderildiğini öne sürdü. Yabancı uyruklu şahıs hakkında 6458 sayılı kanun kapsamında idari yaptırım uygulanarak, işlemlerinin bitiminden sonra Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edileceği öğrenildi.
Pehlivanköy 5.12.2019
Tarım arazisi üzerine kaçak yapılaşma
Kırklareli'nin Pehlivanköy ilçesi Hıdırca köyünde tarım arazisinde kaçak yapılaşmaya idari yaptırım uygulandı.
Pehlivanköy 19.11.2019
5 aydır izinsiz çalışan Afgan'ı jandarma yakaladı
Yabancı uyruklu şahıs ise işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.
İmsak03:46
Öğle13:22
İkindi17:22
Akşam20:52
Yatsı22:39
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Pehlivanköy Haber, Pehlivanköy Son Dakika Haberleri - Haberler - Pehlivanköy haber sayfamızda Pehlivanköy haberleri okuyabilir, Pehlivanköy son dakika haberleri ve güncel Pehlivanköy gelişmelerini görebilirsiniz. Bulgar polisi yine acımadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.7.2020 05:38:58. #1.15#
title