Ormana Haberleri

Ormana haber, Ormana son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ormana - Bugün
DHA YURT BÜLTENİ - 15
Minibüsteki yangın ormana sıçramadan söndürüldüAntalya'nın Manavgat ilçesinde minibüste çıkan yangın ormanlık alana sıçramadan söndürüldü.
Ormana - Bugün
Son dakika haberi | Hatay'daki yangında binden fazla arı kovanı yandı
Hatay'da büyük bir orman yangını yaşadıklarını hatırlatan Ekici, "Bu yangının ilk başlangıç noktası bize göre yangın 'Yukarı Karabağ' parkında başlamıştır. Burada orman yangını çıkarsa bu yangını kimlerin çıkarttığı hususunda da bir çağrışım olur diye belirtmek istiyorum. Yangın sönüp külleri ortaya çıktıktan sonra yaptığımız tespitlerde 1000'den fazla kovan arımız yanarak telef oldu. Tabi bu durumun yaşanmasının arıcılarımızdan ve orman teşkilatımızdan kaynaklı çeşitli nedenleri var. Çünkü ülkemizde olduğu gibi Hatay'ımızda da dikili alanlarımız çoğalıyor bunun sonucunda arı kovanı koyacak yerlerimiz azalıyor ve üreticilerimiz ormanın iç kesimlerine doğru sığınmak zorunda kalıyor. Bizim buradan Orman teşkilatından isteğimiz talebimiz orman vasfını yitirmiş alanlara arıcılarımızın kovanlarını koyabilecekleri arı alanları bırakmaları bizim için çok önemlidir. Bu yangından sonra orman anlayışımızın değişmesi gerekir. Örneğin yanan yerlere illaki çam ağacı dikilecek diye diretmememiz gerekir. Akasya, kestane, püren gibi diğer ballı çiçekli bitkiler dikmeliyiz ki hem bunlardan arılarımız faydalansın hem de ormana kereste odun açısından bakmamamız gerekir.
Ormana - 16.10.2020
Son dakika: MHP'den Hatay'daki yangın sonrası fidan kampanyası
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 10 fidan bağışında bulunurken, MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu da "Alçak PKK'nın Belen'de yaktığı ormana birkaç fidan da bizden olsun.
Ormana - 16.10.2020
Son dakika: Mersin'de köylüler ruhsatlı tüfekleriyle orman nöbetinde
Çamlıyayla ilçesi Giden Mahallesi Muhtarı Gökhan Şenol öncülüğünde mahallenin hudutları içinde yer alan fıstık çamı ve katran ağaçlarından oluşan yaklaşık 10 bin dönümlük orman, köylüler tarafından nöbetleşerek korunuyor. Son günlerde sabotaj ihtimalleri ile yanan binlerce hektar ormana üzülen Mersinli köylüler, ormanlarını korumak için ruhsatlı tüfekleri ile nöbet tutuyor.
Ormana - 12.10.2020
Yanan orman alanlarında yeşile yolculuk başladı
İlk fidanların kasım ayında toprakla buluşacağını kaydeden Derince, yeni fidanlarla, yanan alanların yıllar içinde tekrar yeşile bürünmesi ve ormana dönüşmesinin hedeflendiğini söyledi.
Ormana - 7.10.2020
Sokak köpeğinin 'domuz' sınavı
Antalya'nın Kaş ilçesindeki yaban domuzları, sık sık ilçe merkezinin sokaklarına kadar inip yiyecek arıyor. Dün gece yine Kaş sokaklarına inen bir domuz ile sokak köpeği arasındaki ilginç görüntüler, çevre sakinleri tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Kendisinden 2 kat büyük domuza havlayarak kaçırmaya çalışan sokak köpeği, hayvanın geri dönmesiyle geri çekildi. Ormana dönmeye niyetlenen domuz ise köpekten rahatsız olunca geri dönüp üzerine yürüdü.
Ormana - 5.10.2020
Osmaneli'de çıkan yangın ormana sıçramadan söndürüldü
Bilecik'in Osmaneli ilçesinde yol kenarında çıkan yangın ormanlık alana sıçramadan söndürüldü.
Ormana - 5.10.2020
Son dakika haberleri... Adana'da orman yangını
Son dakika haber: Adana'nın İmamoğlu ilçesinde, otluk alanda çıkan ve ormana sıçrayan yangın, kontrol altına alındı.
Ormana - 4.10.2020
Kütahya'da traktörden düşen kişi öldü
Kışlık odun kesimi için ormana giden Hüseyin Bilgili, yolun eğimli bölümünde 43 FA 542 plakalı traktörden düştü.
Ormana - 2.10.2020
Vahşice işlenen cinayette karar çıktı
Güngören'de öldürdükleri kişinin cesedini parçalayarak ormana gömdükleri iddiasıyla 9 kişinin yargılandığı davada karar çıktı.
Ormana - 1.10.2020
Son Dakika | Emine Erdoğan yazar Şule Yüksel Şenler'i anlattı Açıklaması
Şenler'in inancını emrolunduğu gibi yaşamak istediğinde, ideolojilerin sert duvarına çarptığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti: "O günün şartlarında dindarlık taşraya hapsedilmiş bir şey. Dindarlar toplumun en çok ezilen ve hor görülen sınıfı. Çünkü dindarlık o dönem cehaletle, bağnazlıkla, geri kalmışlıkla anılıyor. Tabii dindarlar içinde de kadınlar daha fazla yara alıyor. Çünkü modernleşmenin siyaseti, kadın üzerinden yapılıyor. Dindar bir kadının sanatla, edebiyatla, tasarımla iç içe olması imkansız sayılıyor. Belki de Şule Abla'nın başardığı en büyük ilk, iki kutbu birleştirebilmesidir. Kentli kadının dindarlığını yaşayabilmesinin örnekliğini göstermişti. O yüzden dualarımızda adını ne kadar ansak inanın az kalır. Sanata yatkın kimliğiyle tesettürü kentli kadınların hayatına adapte etmesi de yine bir başka ilk. Böylelikle herkese, değişen dünyanın şartlarına uyum sağlamanın, kendi şartlarını ön koşul olarak kabul ettirerek mümkün olabileceğini gösterdi." Emine Erdoğan, Şenler'in çağın yeniliklerini takip ettiğini, derdini, roman ve hatta sinemanın imkanlarıyla anlatma yolunu seçmesinin de bunun örneklerinden olduğunu dile getirerek, "Yaptığı tüm iyiliklerin, açtığı çığırın başardığı başka bir ilkten de bahsedeyim. O, dindarlara özgüven verdi. Bugün kazanılmış kimi özgürlükler, bu özgüvenin toprak tutup fidana ve sonra kocaman bir ormana dönmesiyle olmuştur.
Ormana - 30.9.2020
Pursaklar'da fidanlar ağaca, ağaçlar ormana dönüşüyor
Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin park, bahçe ve yeşil alanlardaki çalışmalarını yerinde inceledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ormana Haberleri | Ormana Haber - Haberler - Ormana haberleri, son dakika ormana haber ve gelişmeleri burada. DHA YURT BÜLTENİ - 15.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.10.2020 19:35:30. #1.15#
title