Darende Haberleri

Darende haber, Darende son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Darende - 17.10.2021
Kara yollarında durum
Malatya-Darende yolunun 52-57.
Darende - 12.10.2021
MALATYA KENT KONSEYİ ENGELLİLERİN HAYATINA DOKUNACAK ÇALIŞMALAR YAPIYOR
Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu engellilere yönelik yapmış olduğu çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, Darende Kaymakamlığı ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği işbirliğinde Darende İlçesinde yaşayan engelli çocuklar ve ailelerine yönelik bir gezi programı düzenlendi.
Darende - 12.10.2021
Son dakika: Kalp krizi geçirdi, hastaneye ambulans helikopterle sevk edildi
Son dakika gündem haberi... MALATYA'nın Darende ilçesinde, göğüs ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kalp krizi geçirdiği belirlenen Nazmi Çiçek (60), kent merkezindeki hastaneye ambulans helikopterle sevk edildi.
Darende - 11.10.2021
Kara yollarında durum
Malatya-Darende yolunun 48-53.
Darende - 06.10.2021
Kara yollarında durum
Malatya-Darende yolunun 48-53, Milas-Yatağan yolunun 28-33.
Darende - 01.10.2021
Kara yollarında durum
Malatya-Darende yolunun 48-53.
Darende - 23.09.2021
AK Partili Kaçar'a prestij projeler anlatıldı
"AK Parti marka olan bir siyasal hareket" AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar da, "Vatandaşlarımızın beklentilerine en güzel şekilde yanıt verip, daha hızlı yol alabilmek amacıyla AK Parti olarak bu tür toplantıları önemsiyoruz. AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak bir yandan yoğun bir şekilde gerek bölge toplantıları aracılığıyla belediye başkanlarımızı bir araya getirerek genel bir değerlendirme ve istişare gerçekleştiriyoruz, diğer yandan da başkan yardımcısı arkadaşlarımız belediyelerimizi ziyaret ederek, belediye meclis üyelerimiz ile birebir görüşüp belediye başkanlarımızın çalışmalarıyla ilgili bilgiler almakta. Önümüzdeki dönem yol haritamız ile ilgili nasıl katkı verebiliriz? Bunun çalışmasını hep birlikte yürütmekteyiz. Bu kapmanda bundan yaklaşık bir ay önce Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki ve bir heyet ile birlikte ziyaretimiz olmuştu. Battalgazi Belediyesi ile başlayan Darende Belediyesi ile devam edecek olan ziyaretlerimizde belediye başkanlarımızın çalışmalarını masaya yatırıyoruz.
Darende - 20.09.2021
Arapgir'de trekking turu düzenlendi
Proje kapsamında bir turizm firması tarafından düzenlenen trekking turuna Antalya ve İstanbul'dan gelen turistler altı günlük programla, Darende ilçesinde Tohma Kanyonu, Somuncu Baba Külliyesi ve Günpınar Şelalesi, Akçadağ ilçesinde Levent Vadisi Tümülüsleri ile Levent Vadisi Seyir Terası, Arapgir ilçesinde ise Kutanlı Peri Pacaları, Roma Yolu, Onar Köyü, Üzüm Bağları, Sülüklü Göl, Eskişehir Vadisi, Kaya Arası Kanyonu, Meydan Köprüsü, Roma Köprüsü, Peri ve Göz gibi tarihi ve doğal güzellikleri içerisinde barındıran bölgelerde trekking gerçekleştirdi.
Darende - 15.09.2021
Malatya'da trekking turu başladı
Yoğunlu, ajans olarak son yıllarda turizme ağırlık verdiklerine işaret ederek, şöyle devam etti: "Bu kapsamda Turizm, Tanıtım ve Markalaşma Birimimizi oluşturduk. Bölgemizin mevcut turizm potansiyelinin artmasına yönelik paydaşlarımızla birlikte önemli çalışmalara imza atıyoruz. İnşallah bölgemizin hem turist sayısını hem de turizmden elde edilen geliri daha da arttırmış olacağız. Başlatmış olduğumuz Fırat Turu Projemizde bu çalışmalarımızın en önemli örneklerinden bir tanesi. Firmalarımız gerçekten çok ilgi gösterdiler. Uygun gördüğümüz firmalar bölgemizi ziyaret etmeye başladılar. Başvurularımız devam ediyor. Tur firmalarının bölgemize ilgilerinin arttığını görüyoruz." İlk trekking turunun 5 günlük olduğunu ve bu tur kapsamında kente gelen turistlerin belirlenen rotaları göreceğini anlatan Yoğunlu, şunları kaydetti: "Misafirlerimiz 5 gün sürecek tur kapsamında Darende ilçemizde Tohma Kanyon'u, Somuncu Baba Külliyesi, Günpınar Şelalesi, Akçadağ Levent Vadisi, Arapgir ilçemizde Kutanlı Peri Bacaları, Roma Köprüsü, Onar Köyü, Sülüklü Göl, Üzüm Bağları, Eskişehir Vadisi ve Kaya Arası Kanyo'nu gibi tarihi ve doğal güzellikleri gezecekler.
Darende - 10.09.2021
Kara yollarında durum
Malatya-Darende yolunun 20-25.
Darende - 07.09.2021
AK Parti'li Çalık: "Tekstilkent Projesi ile 3 bin 500 genç istihdam edilecek"
Kayısıya verdikleri destekleri aktaran Çalık, Malatya'da hayata geçirilecek Tekstilkent Projesi ile 3 bin 500 gencin istihdam edilmesinin sağlanacağını ve 27 Eylül 2021 tarihinde Battalgazi Hatunsuyu ile Darende Teksilkent'in yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini belirtti.
Darende - 04.09.2021
Kara yollarında durum
Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun Gaziantep Otoyol Batı Kavşağı mevkisindeki üstyapı onarım, Malatya-Darende yolunun 20-25.
Darende - 23.08.2021
Keskin: "Birlikte fikir geliştiriyoruz"
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Darende ilçesinde ziyaret ettiği esnafların sorun ve taleplerini dinleyip çözüm önerileri noktasında görüş alışverişinde bulundu.
Darende - 22.08.2021
ZENGİBAR KARAKUCAK GÜREŞLERİNİN BU YIL 68.'Sİ DÜZENLENİYOR
GÜRKAN: "ZENGİBAR KARAKUCAK GÜREŞLERİ ÜLKE SPORUNA KATKI SAĞLAYACAK"Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Darende ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Darende Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivaline katıldı.
Darende - 20.08.2021
Kaymakamlar kararnamesi açıklandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Malatya'dan 1 Vali Yardımcısı ve 7 Kaymakam başka yerlere atanırken, Malatya'nın 8 ilçesine kaymakam ataması yapıldı. Malatya'ya yapılan atamayla, Osman Uğurlu Yeşilyurt Kaymakamlığına, Kemal Ülkü Arguvan Kaymakamlığına, Mehmet Faruk Kazdal Yazıhan Kaymakamlığına, Tufan Bağır Gilan Kuluncak Kaymakamlığına, Ökkeş Safa Türkoğlu Darende Kaymakamlığına, Ümit Fırat Böçkün Akçadağ Kaymakamlığına, Mehmet Kılıç Doğanşehir Kaymakamlığına, Adnan Doğan Arapgir Kaymakamlığı görevine getirildi.
title