Tsunami Haberleri

Tsunami haber, Tsunami son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tsunami - 21.01.2021
Endonezya'da 7,1 büyüklüğünde deprem
BMKG Deprem ve Tsunami Merkezi Başkanı Daryono, yaptığı açıklamada, eyalete bağlı Melonguane bölgesindeki depremin Bitung Galela, Gorontalo, Morotai, Kuzey Halmahera, Batı Halmahera ve Manado kentinde de hissedildiğini kaydetti.
Tsunami - 21.01.2021
Endonezya'da 7,1 büyüklüğünde deprem
BMKG, 7,1 büyüklüğündeki deprem sonrası tsunami alarmı vermezken, depremde ölen veya yaralanan olup olmadığına ilişkin henüz bilgi paylaşılmadı.
Tsunami - 21.01.2021
Peru'da 5,5 büyüklüğünde deprem oldu
Yetkililer, depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadığını, ayrıca herhangi bir can ve mal kaybının meydana gelmediğini bildirdi.
Tsunami - 19.01.2021
Arjantin'de 6,4 büyüklüğünde deprem
Depremin ardından "tsunami" uyarısı yapılmadı.
Tsunami - 19.01.2021
Japonya Başbakanı Suga'dan "Kovid-19" ve "Olimpiyat" taahhüdü
Temmuz ayına ertelenen Tokyo Olimpiyatları'na yönelik kararlılığını yineleyen Suga, turnuvanın 2011'deki deprem ve tsunami afeti sonrası Japonya'nın kalkındığının göstergesi olacağına işaret ederek, "Ayrıca oyunlar, insanlığın Kovid-19'u yendiğinin de kanıtı olacaktır.
Tsunami - 12.01.2021
Kanada'da ilk kez soğutmalı kamyonlar morg olarak kullanılmaya başlandı
British Columbia Koroner Hizmetleri Şefi Dr. Jatinder Baidwan, basına yaptığı açıklamada, hem Kovid-19 salgını hem de uyuşturucu ölümlerini, "Aynı anda hem bir tsunami hem de bir depremin çarptığını hayal edin, şu an o durumdayız.
Tsunami - 11.01.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı: (1)
Türkiye'nin popülist siyasetin kutuplaştıran zehirli diline en aşina ülkelerden biri olduğunu savunan Öztrak, şöyle devam etti: "AK Parti Genel Başkanı'nın birine ya da birilerine hakaret etmediği tek bir günümüz geçmiyor. Saray gibi düşünmeyen herkes terörist. Şimdi de Boğaziçi Üniversitesi'nde rektör atamasına tepki gösteren öğrencileri terörist ilan etti. Bu gidişle bu ülkede 'terörist' iftirasına muhatap olmayan kimse kalmayacak. Bu ülkenin geleceği üniversiteli gençlerimizi 'terörist' ilan edeceğinize bir de dinlemeyi deneseniz sayın Erdoğan. Onlara haksız yere 'terörist' diyerek itibarsızlaştırmaya çalışmak yerine taleplerine bir kulak verseniz ne çıkar? Tepesine çıktığınız kibir kuleleriniz mi çatlar?" "Milletini 'terörist' diyerek bölüp, parçalayan kim?" diye soran Öztrak, şunları kaydetti: "Partisinin kongrelerine katılıyor. Muhalefete, muhalefet liderlerine ağzına geleni söylüyor. Sonra da kendisine 'sözde Cumhurbaşkanı' denince alınıveriyor. Bugün bu ülkede ciddi bir devlet krizi yaşanıyorsa bunun nedeni tarafsızlık yeminine sadık kalmayan Cumhurbaşkanı'nın partisine genel başkan olmayı tercih etmesidir. Madem Partili Cumhurbaşkanlığı istiyordunuz o zaman Cumhurbaşkanlığı yeminini de değiştirecektiniz. Hem tarafsız Cumhurbaşkanı zırhını giyeceksiniz, siyasi eleştirilerden kendinizi münezzeh kılacaksınız hem de Partili Cumhurbaşkanı olarak dilediğinize dilediğiniz hakareti savuracaksınız. Türkiye'miz bu ucube tek adam vesayet rejimiyle anayasal devlet olmaktan çıkmış, kağıt üzerinde anayasalı bir devlete dönüşmüştür. Bugün millete askıda kuru ekmek layık görülüyorsa, işsizlik adeta bir tsunamiye dönüştüyse işte nedenlerini buralarda arayacaksınız.
Tsunami - 07.01.2021
YÖK 100/ 2000 doktora projesi devam ediyor
Projeye Türkiye'de sıkça yaşanmakta olan depremlere yönelik olarak bu alanda nitelikli insan kaynağının yetişmesi adına "Deprem Çalışmaları (Sismik İzolasyon Yöntemleri, Depreme Dayanıklı Malzeme Teknolojileri, Entegre Teknolojiler, Pratik Güçlendirme Teknolojileri, Jeofizik Çalışmalar-Diri Fayların Tespiti, Deprem Risk Çalışmaları, Zemin Yapısının Tespitine Yönelik Çalışmalar, Deprem Yapı Sönümleyicileri, Yapı Operasyonel Modal Testler, Deprem Erken Uyarı Sistemleri, Tsunami Erken Uyarı Sistemleri, IoT Tabanlı Akıllı Deprem Uyarı Sistemleri dahil)" ile "Afet ve Acil Durum Yönetimi" alt alanları eklendi.
Tsunami - 06.01.2021
Japonya'da yeni otomobil satışları 2020'de son 9 yılın en düşük seviyesini gördü
Ülkenin kuzeydoğusunda deprem ve tsunami afetinin yaşandığı 2011 yılındaki ekonomik durgunlukta, satışlar yüzde 15,1 düşmüş ve ülke geneli 4 milyon 210 bin yeni araç satılmıştı.
Tsunami - 01.01.2021
Depremin vurduğu Fukuşima sakinlerinin yüzde 30'u geçen 10 yılda yeniden yapılanmadan memnun
Japonya'da kuzeydoğusunda Mart 2011'de 9 büyüklüğünde deprem ve tsunaminin vurduğu Fukuşima bölgesi halkının yüzde 30'u, geçen 10 yılda toplumsal dönüşüm ve altyapının yeniden inşası çalışmalarının yeterli olduğunu bildirdi.
Tsunami - 30.12.2020
Son dakika haberi: ABD'de Kovid-19 rakamları 2021 öncesi yeni seviyelere çıktı
"Yaşadığımız viral bir tsunami" Ülkede salgının etkili olduğu eyaletlerin başında gelen California'da da dün her 3 dakikada bir ölüme denk gelen günlük 442 can kaybıyla yeni bir üst seviye rakamının görüldüğü belirtildi.
Tsunami - 30.12.2020
Japonya'nın İbaraki eyaletinde 5,1 büyüklüğünde deprem
Ajans, tsunami uyarısında bulunmadı.
Tsunami - 28.12.2020
Peru'da 6,1 büyüklüğünde deprem oldu
Yetkililer, depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadığını ancak sarsıntı nedeniyle 8 binanın zarar gördüğünü belirtti.
Tsunami - 28.12.2020
Şili'de 6,8 büyüklüğünde deprem
Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı.
Tsunami - 25.12.2020
Filipinler'de 6,3 büyüklüğünde deprem
Depremin ardından artçı sarsıntıların beklendiğini kaydeden yetkililer, tsunami uyarısında bulunmadı.
Tsunami - 20.12.2020
Japonya'da 6.3 büyüklüğünde deprem
Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA) tarafından yapılan açıklamada, Japonya'nın Aomori prefektörlüğünde 6.3 büyüklüğünde deprem meydana geldiği duyuruldu. JMA, depremin merkez üssünün 40.7 derece Kuzey enlemi ile 142.7 derece Doğu boylamında 10 kilometre derinlikte olduğunu açıkladı. JMA, deprem sonrası tsunami tehlikesi olmadığını açıkladı.
Tsunami - 20.12.2020
Japonya'nın İwate eyaletinde 6,3 büyüklüğünde deprem
Ajans, tsunami uyarısında bulunmadı.
Tsunami - 20.12.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Endonezya'da Sunda Boğazı'nda Anak Krakatau Yanardağı'ndaki patlama sonucu meydana gelen tsunamide 430 kişi öldü.
Tsunami - 20.12.2020
Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Fukuşima'daki radyoaktif suyun bertarafı için yardıma hazır
Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) Japonya'da 2011'de meydana gelen deprem ve tsunamide zarar gören Fukuşima Daiichi Nükleer Santrali'nde biriken radyoaktif özellikteki suyun bertaraf edilmesine yönelik izleme heyeti göndermeye hazır olduğunu açıkladı.
Tsunami - 18.12.2020
Tokyo'nun güneyindeki adalarda 5,1 büyüklüğünde deprem
Ajans, tsunami uyarısında bulunmadı.
Tsunami - 17.12.2020
Peru'da 5,5 büyüklüğünde deprem oldu
Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı ve şu ana kadar can veya mal kaybı bildirilmedi.
Tsunami - 16.12.2020
Tsunami - 14.12.2020
Şili'de 6 büyüklüğünde deprem
Depremin ardından "tsunami" uyarısı yapılmadı ve şu ana kadar can veya mal kaybı bildirilmedi.
Tsunami - 12.12.2020
Japonya'nın İwate eyaletinde 5,5 büyüklüğünde deprem
Ajans, tsunami uyarısında bulunmadı.
Tsunami - 10.12.2020
Olası İstanbul depreminde yaralıların yüzde 40'ı ilk 24 saatte hastanelere ulaşacak
Semih Korkut, TBMM Depremlere Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu'nda İstanbul'da olası büyük bir depreme ilişkin milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Semih Korkut, kendisi ve ailesinin de İstanbul'da yaşadığını belirterek, İstanbul depreminin yarın gelecekmiş gibi her türlü hazırlığı yaptıklarını belirtti. Korkut, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin izolatörlü bir hastane ve yıkılmayacağını, tedavisine yüzde yüz devam edeceğini bildiklerini kaydetti. Korkut, bu hastanenin baştan sona kapasitesini kullanacaklarını ifade ederek, "Bu hastaneyle ilgili tahliyeleri hangi yoldan yapacağımızı emniyet biliyor, hangi ambulansla yapacağımızı biliyoruz. Burada helikopter ambulansı kullanacağız, kar ambulanslarımızı kullanacağız. Orada helikopter ambulansımız için bir pistimiz var. Hangi yoldan gidecekleri ve deniz kenarında hangi limana gideceklerini arkadaşlar biliyorlar. Bu gittiğimiz limanların da tsunamide zarar görmeyeceğini düşünüyoruz, yani o bölgeye tsunami vursa bile gidecek, gelecek, çekilecek ve o limana biz hem Silahlı Kuvvetler aracılığıyla hem de diğer belediyelerden alacağımız destekle gemilerle bu tahliyeyi yapabileceğimizi biliyoruz" dedi.
Tsunami - 09.12.2020
Son dakika! Ruhani: "Gelecek yıl günlük 2 milyon 300 bin varil petrol üretip satacağız"
Meclis ile hükümet arasındaki gerginliğe de değinen Ruhani, şunları söyledi: "Yeni yıl bütçesi hükümet ile Meclis arasındaki ilk ortak çalışmadır. Ne yazık ki birlikte çalışma yapamadık. Çünkü Meclis bütçe taslağını ve tasarılarımızı yok saydı ancak (hükümet karşıtı) tasarıları her gün tsunami gibi harekete geçirdi.
Tsunami - 06.12.2020
Şili'de 6.1 büyüklüğünde deprem
Şili Deniz Hidrolojisi ve Oşinografi Bürosu tarafından yapılan açıklamada ise, depremin tsunamiyi tetiklemediği aktarıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tsunami Haberleri | Tsunami Haber - Haberler - Tsunami haberleri, son dakika tsunami haber ve gelişmeleri burada. Endonezya'da 7,1 büyüklüğünde deprem.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.1.2021 14:28:57. #1.16#
title