Kırklareli Haberleri

Kırklareli haber, Kırklareli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kırklareli - 30.11.2020
Meteorolojiden sağanak, kar ve don uyarısı
Elazığ, Tunceli ve Bingöl'ün yüksek kesimleri ile Kırklareli'nin yükseklerinde yarın karla karışık yağmur ve kar, Muğla ve Antalya'nın kıyı kesimi, Düzce, Zonguldak, Niğde ve Kayseri çevrelerinde yağmur ve yer yer sağanak bekleniyor.
Kırklareli - 30.11.2020
Şair ve yazar Şeref Akbaba: "Alaaddin Soykan şiirlerini Ay Vakti'ne emanet etmişti" (1)
Ay Vakti Dergisi Genel Yayın Yönetmeni şair ve yazar Şeref Akbaba, 21 kasımda vefat eden şair Alaaddin Soykan'a ilişkin, "Alaaddin Soykan'ın vefatı biraz hüzünlü oldu. Dergimizde Alaaddin Soykan'la röportaj yapamadık. Şiiri öne çıkan bir insandı. Ben de 'Çağdaş Yunus Emre'yi ahirete yolcu ettik' diye bir başlık atmıştım vefatından sonra. 'Alaaddin Soykan şiiri Yunus Emre'nin bugünkü izdüşümü müdür?' diye çok soran oldu. Bugünkü Türkçeyle, dille ve felsefeyle örtüşen dizeleri Alaaddin Soykan'da buluyoruz." dedi. Akbaba, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ay Vakti dergisinin 21 yıllık yolculuğunu, şair Alaaddin Soykan'la yaşadığı anıları ve Soykan'ın edebi yönünü anlattı. Edebiyat dergiciliğinin önemine değinen Akbaba, "Bir aşk, bir sevda, bir ocak... Hem kendimizi hem de birlikte olduğumuz genç kuşakları daha ilerilere taşıyalım, onların kabiliyet alanlarını bu ocakta pişirelim, bir insanın elinden tutalım, o da bir neslin elinden tutsun istedik. Okumalarımızdan, takip ettiklerimizden, biriktirdiklerimizden hareketle Ay Vakti doğdu. Bizim de içinde bulunduğumuz, öncülük yaptığımız bir düşünce, kültür ve edebiyat dergisi olarak bugün de devam ediyor." ifadelerini kullandı. Akbaba, Ay Vakti'nin Büyük Doğu, Diriliş, Edebiyat ve Aylık Dergi'nin açtığı yolda ilerlediğini vurgulayarak, edebiyat dergilerini eli kalem tutanların kabiliyetleriyle yöneldiği ocaklar şeklinde gördüğünü dile getirdi. "Çağdaş Yunus Emre'yi ahirete yolcu ettik" Soykan'ın şiirlerini mektup yazarak gönderdiğini aktaran Şeref Akbaba, şu bilgiyi verdi: "Bir gün Alaaddin Soykan bana postayla şiirler gönderdi. Bir baktım sarı bir zarfla şiirleri gelmiş. 6 tane şiir, bir de mektup yazmış. Peyderpey, senede 5-6 tane şiir gönderirdi. O mektuplardan biri acı bir mektuptu. Mektupta diyor ki: 'Şiirlerimi sana emanet ediyorum. Belki siz bu şiirlerimi yayınlarken ben hayatta olmayacağım. Bunları yayınla.' Tabii uzun yıllar geçti. Kendisini öyle hissetmiş, hastanede de ziyaret ettim. Biz de şiirlerini yayınladık." Akbaba, yıllar sonra Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksekokulu'nda göreve başlayınca Alaaddin Soykan'la yollarının tekrar kesiştiğine dikkati çekerek, pandemi dönemine kadar üniversiteden akademisyen arkadaşlarıyla Soykan'ı sık sık ziyaret ettiklerini söyledi.
Kırklareli - 30.11.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince balıklandırma çalışması yapılan göletler denetlendi.
Kırklareli - 29.11.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Kırklareli'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında, resmi ana sınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetleri, uzaktan eğitim yoluyla sürdürülecek.
Kırklareli - 29.11.2020
Edirne ve Kırklareli'de ana sınıfı ve anaokulları, uzaktan eğitime geçti
EDİRNE ve Kırklareli'deki resmi anaokulu, ana sınıfı ile uygulama sınıflarında, Covid-19 tedbirleri kapsamında, uzaktan eğitime geçildi.
Kırklareli - 29.11.2020
Trakya'da sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle hareketlilik başladı
Kırklareli'nde de sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle Özgürlük ve Demokrasi meydanında yaya ve araç trafiği arttı.
Kırklareli - 29.11.2020
Zonguldak'ta resmi ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim-öğretim uzaktan yapılacak
Zonguldak'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, resmi ana sınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetleri, uzaktan eğitim yoluyla sürdürülecek.
Kırklareli - 29.11.2020
Koruma altındaki Edirne sümbülünün yetiştiği alanlara bilgilendirme tabelaları konuldu
Edirne Sümbülü Tür Koruma Eylem Planı kapsamında hazırlanan bilgilendirme tabelalarının türün Edirne'deki yaşam alanlarına yerleştirildiği aktarılan açıklamada, şunları kaydetti: "Dünyada, Türkiye ve Yunanistan'da varlığı saptanan Edirne sümbülü, ülkemizde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde yayılış gösterir.
Kırklareli - 29.11.2020
Fatih Dökümhanesi'nde 6 ülkenin yöresel ürünleri tanıtılıyor
Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde "Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Programı" kapsamında 6 ülkenin yöresel ürünleri, tarihi Demirköy Fatih Dökümhanesi'nde tanıtılıyor.
Kırklareli - 29.11.2020
Edirne'den kısa kısa
Edirne'de trafiğe kayıtlı araç sayısı ekim ayı sonu itibarıyla 164 bin 423, Tekirdağ'da trafiğe kayıtlı araç sayısı 276 bin 779, Kırklareli'de ise şubat ayı sonu itibarıyla 137 bin 8265 oldu.
Kırklareli - 29.11.2020
Son dakika haberleri: Kırklareli'nde bir köyün karantina süresi uzatıldı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Kırklareli'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir köyün karantina süresi uzatıldı.
Kırklareli - 29.11.2020
Trakya'da sokağa çıkma kısıtlamasına uyuldu
Kırklareli ve Tekirdağ Kırklareli'nde vatandaşların büyük bir bölümünün kısıtlamaya uydukları görüldü.
Kırklareli - 29.11.2020
Yurtta hava durumu
Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun batı kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Muğla çevreleri, Antalya'nın batı kıyıları ile İzmir ve Aydın'ın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Van'ın doğusu ile Hakkari çevrelerinin...
Kırklareli - 28.11.2020
Kırklareli'nde bıçaklı kavgada 1 kişi yaralandı
Lüleburgaz ilçesinde çıkan kavgada 1 kişi bıçakla yaralandı.
Kırklareli - 28.11.2020
Kırklareli'nde Kovid-19 tedbirlerine uymayan 7 kişiye 13 bin 50 lira ceza yazıldı
Kırklareli'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uymayan 7 kişiye 13 bin 50 lira ceza uygulandı.
Kırklareli - 28.11.2020
Tekirdağ'da çalınan traktör Kırklareli'nde bulundu
Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin çalınan traktörü Kırklareli'nde bulundu.
Kırklareli - 28.11.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli Valiliğince yürütülen "Köylerimiz Canlanıyor Projesi" kapsamında köylere çocuk oyun parkı yapıldı.
Kırklareli - 28.11.2020
Kırklareli'nde traktör sürücülerine reflektör dağıtıldı
İçişleri Bakanlığının "Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi" kapsamında Vize ilçesinde traktör sürücülerine reflektör dağıtıldı.
Kırklareli - 28.11.2020
Son dakika: Kırklareli'nde üzerinde uyuşturucu ele geçirilen kişi gözaltına alındı
Son dakika haberine göre Kırklareli'nde bir kişinin üzerinde uyuşturucu ele geçirildi.
Kırklareli - 28.11.2020
Korona virüs tedbirlerine uymayanlara ceza yağdı
Kırklareli İl Jandarma ekiplerince yapılan korona virüs denetimlerinde tedbirlere uymayan 5 kişiye 13 bin 500 TL ceza kesildi.
Kırklareli - 28.11.2020
Aranan suçlu, oğlunu ziyarete gittiği cezaevinde yakalandı
Kırklareli'de cezaevinde bulunan oğlunu ziyarete giden şahsın sorgusunda arandığı tespit edilerek gözaltına alındı.
Kırklareli - 28.11.2020
Karantinadaki köye gizlice girmeye çalışan 2 kişi yakalandı
Kırklareli'de korona virüs nedeniyle karantinada bulunan köye girmeye çalışan 2 kişi yakalandı.
Kırklareli - 27.11.2020
Son dakika haberleri | Karantinadaki köye girmeye çalışan 2 seyyar satıcı yakalandı
Son dakika haberleri... Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alınan köye seyyar satış amacıyla gizlice girmeye çalışan 2 kişi yakalandı.
Kırklareli - 27.11.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, mesleki kuruluş temsilcilerini makamında kabul etti.
Kırklareli - 27.11.2020
Kırklareli'nde banka, market, pazaryeri ve alışveriş merkezlerinde HES kodu zorunluluğu getirildi
Kırklareli'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında banka, market, pazaryeri ve alışveriş merkezlerine gelen vatandaşların HES kodu sorgulaması yapılacak.
Kırklareli - 27.11.2020
Kırklareli Üniversitesinden sınav açıklaması Açıklaması
Kırklareli Üniversitesinden (KLÜ), vize sınavlarında öğrencilerin kamera veya mikrofon açmasıyla ilgili bir uygulamanın bulunmadığı bildirildi.
Kırklareli - 27.11.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli'nde İl Pandemi Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
Kırklareli - 26.11.2020
Son dakika! Kırklareli'nde kaçak tütün operasyonunda 1 kişi yakalandı
Son dakika gündem haberi: Vize ilçesinde düzenlenen kaçak tütün operasyonunda 1 kişi gözaltına alındı.
İmsak06:39
Öğle13:05
İkindi15:27
Akşam17:49
Yatsı19:15
Marmara Bölgesi’nin Trakya bölümünde yer alan Trakya’nın en büyük ili Kırklareli. Şehrin yüzölçümü 1.528 kilometre karedir. Kırklareli’yi fetheden Türk akıncıları burada 40 şehit verdiler. Şehit arkadaşlarının aziz hatırası için bu şehre “Kırklareli” derler. Babaeski, Demirköy, Kofçaz, Lüleburgaz, Merkez, Pehlivanköy, Pınarhisar ve Vize olmak 8 ilçesi vardır. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Kırklareli haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Kırklareli son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kırklareli Haber, Kırklareli Son Dakika Haberleri - Haberler - Kırklareli haber sayfamızda Kırklareli haberleri okuyabilir, Kırklareli son dakika haberleri ve güncel Kırklareli gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika! KIRKLARELİ - İyilik Serüveni projesi ile Kır
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 14:46:59. #1.14#
title