Eylül Haberleri

Eylül haber, Eylül son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Eylül - Bugün
Cedit'te anlaşma yüzde 90'ı aştı
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın "Gövdemi altına koydum" dediği projede toplam anlaşılan arsa payı 77 bin 328 metrekareyi yani yüzde 90'ı aştı. Bu kentsel dönüşümde uzlaşma oranında bir Türkiye rekoru… KISA SÜREDE YER TESLİMİ YAPILACAK İhalesi 14 Eylül'de yapılan Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi'nde konutların bir an önce yapılması için en kısa sürede TOKİ'ye yer teslimi yapılacak.
Eylül - Bugün
ABD'de konut başlangıçları 5 ayın en düşük seviyesine geriledi
ABD Ticaret Bakanlığı, eylül ayına ilişkin konut başlangıçları ve inşaat izinleri istatistiklerini yayımladı.
Eylül - Bugün
Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin yüzde 98,4'ü Kovid-19'a karşı aşılandı
Buna göre, eylül ayında yüz yüze eğitime başlayan Bilkent Üniversitesinde lisans ve lisansüstü öğrencilerinin yüzde 98,4'ü Kovid-19'a karşı aşılarını oldu.
Eylül - Bugün
Kalekim'den 9 ayda 96 milyon lira net kar
9 aylık dönemde Mardin konsantre yatırımı ile yurt dışı satışlarını desteklemek üzere bir adım attıklarını belirten Karaoğlu, "Cezayir'deki Sarl Ha Building bağlı ortaklığının devlet kredi desteği onaylandı. Bugüne kadar sektörümüze birçok yenilikçi ürün ve hizmet kazandırdık. Bunlardan en sonuncusu ise değişen pazar ihtiyaçları doğrultusunda tasarım odaklı geliştirdiğimiz ve eylül ayında lansmanını yaptığımız yeni markamız Visuelle oldu.
Eylül - Bugün
Son dakika haberi... Çocuğa istismar davasında 'Rıza var' diyen mahkemenin kararının onanması talebi
Lise öğrencisi V.T., 2019 yılının eylül ayında bir konferansa katılmak için bir grup arkadaşıyla birlikte İstanbul'dan İzmir'e geldi.
Eylül - Bugün
Akbank müşterileri, sosyal yatırımlarda 2 milyar TL'ye koşuyor
Bankadan yapılan açıklamaya göre, "yatırım çeşitliliği" ve "yatırımda teknoloji" konularında pazarda öne çıkan Akbank Yatırım Hizmetleri, müşterilerine sunduğu sosyal amaçlı yatırım ürünlerinde de liderliği hedefliyor. Bu alanda şimdiden 1,4 milyar TL büyüklüğe ulaşan Banka, eylül ayında ilk Yurt İçi Bireylere Yönelik 340 milyon TL'lik sosyal bono ihraçlarını gerçekleştirdi.
Eylül - Bugün
Elazığ Ticaret Sanayi Odasından akaryakıtta teminat sorunu için girişim
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Resmi Gazetede yayımlanan tebliğ ile akaryakıt ve otogaz bayilerine teminat yükümlülüğü getirildiğini belirtilerek, uygulamanın sektördeki çok sayıda küçük işletmenin kapanmasına neden olacağı endişesini taşıdıklarını ve konuyu TOBB ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna taşıdıklarını açıkladı. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, "Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 7. Meslek Komitesini oluşturan akaryakıt ve otomotiv sektörü temsilcileriyle Elazığ Akaryakıtçılar Derneği tarafından odamıza yapılan müracaatta 2 Eylül 2021 tarih ve 31586 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığınca hazırlanan 'Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği' ile dağıtım şirketleriyle birlikte akaryakıt ve otogaz bayilerine teminat yükümlülüğü getirildiği belirtilerek uygulamanın sektördeki çok sayıda küçük işletmenin kapanmasına neden olacağı belirtilmiştir.
Eylül - Bugün
Piyasalarda gün ortası
Altının onsu 1.778,9 dolar seviyesinde 20 Eylül 2023 vadeli tahvilin, bugün valörlü işlemlerinin saat 13.
Eylül - Bugün
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Yunanistan'ın 28 Eylül 2021 tarihinde, Fransa ile "Savunma ve Güvenlik İşbirliğine Yönelik Stratejik Ortaklık Anlaşması" imzaladığını anımsatan Bahçeli, "Bu anlaşma NATO'nun dokusuna, doğasına, ilkelerine ve ittifak kültürüne karşı bir hamle değil midir?" diye sordu.
Eylül - Bugün
Son dakika haber: BM, Yemen'de öldürülen ve sakatlanan çocuk sayısının 10 bini geçtiğini açıkladı
Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulundururken Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.
Eylül - Bugün
Aileler, Yenişehir Belediyesi BETEM'i anlattı
Mersin Yenişehir Belediyesinin hayata geçirdiği Erken Çocukluk Eğitimi Projesi kapsamında kurduğu Yenişehir Belediyesi Özel Ömer Faruk İlbilgen Beceri Temelli Eğitim Merkezi(BETEM) 3-6 yaş arasındaki çocukların gelişiminde kısa sürede fark yaratmaya başladı. Her çocuk için bireysel ve zenginleştirilmiş bir eğitim programının uygulandığı BETEM'de eğitim gören çocukların aileleri, çocuklarındaki gelişimi anlattı. 50.Yıl Mahallesinde çevre dostu binalara verilen LEED Sertifikası'na uygun olarak yapılan BETEM; hareket, sanat, bilim, drama, müzik ve tasarım atölyeleri ile bireysel eğitim programı, kişiye özel yemek menüleri, uyku odası ve narenciye ağaçlarının yer aldığı bahçesiyle çocuklar için hem eğitim ve hem de yaşam alanı olarak dikkat çekiyor. Eylül ayında açılışı yapılan ve kayıtların devam ettiği BETEM'de 12 lisans mezunu okul öncesi öğretmeni, psikolog, hemşire ve uzman diyetisyen ile çocukların gelişimleri yakından takip ediliyor.
Eylül - Bugün
Otomotiv sektöründen 9 ayda 8,8 milyar dolarlık "yan sanayi" ihracatı
Türkiye'den ocak-eylül döneminde 8 milyar 774 milyon 829 bin dolarlık "otomotiv yan sanayi" ürünü ihraç edildi.
Eylül - Bugün
İki doz Kovid-19 aşısı olanların oranı 33 ilde yüzde 75'i geçti
Bakanlığın 20 Eylül 2021 tarihli verilerinde 7 il iki doz aşılamada yüzde 75'i geçerken, dün itibarıyla bu sayı 33'e ulaştı.
title