ÇANAKKALE BOĞAZI HABERLERİ

Çanakkale Boğazı Haberleri

Çanakkale Boğazı haber, Çanakkale Boğazı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çanakkale Boğazı - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2001- Çin'in Ukrayna'dan satın aldığı yüzer kütle Varyag, İstanbul Boğazı'ndan geçti. Varyag, 2 Kasım'da da Çanakkale Boğazı'ndan Ege'ye çıktı.
Çanakkale Boğazı - 25.10.2020
"Simgelerin köprüsü" Marmara'nın transit trafik yükünü sırtlayacak
Çanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek "1915 Çanakkale Köprüsü", Marmara Bölgesi'nin transit trafik yükünü sırtlayacak.
Çanakkale Boğazı - 25.10.2020
İngiliz savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz Kraliyet Donanması'na ait D35 borda numaralı 'HMS Dragon' adlı savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Akdeniz'e doğru yol aldı.
Çanakkale Boğazı - 20.10.2020
Gökçeada'da bazı feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal edildi
Ege Denizi'nin kuzeyinde beklenen fırtına nedeniyle yarın Gökçeada hattında yapılması planlanan bazı seferler iptal edildi. Çanakkale Boğazı ile Adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan Gestaş AŞ'den yapılan açıklamaya göre, yarın Ege Denizi'nin kuzeyinde beklenen fırtına nedeniyle Kabatepe-Gökçeada arasındaki saat 09.
Çanakkale Boğazı - 18.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 4
Türkiye'nin yeni sondaj gemisi 'Kanuni', Çanakkale Boğazı'nı geçiyorTÜRKİYE'nin Fatih ve Yavuz'dan sonraki üçüncü sondaj gemisi 'Kanuni', İstanbul'daki Haydarpaşa Limanı'na gitmek üzere, 36 millik Çanakkale Boğazı geçişine başladı.
Çanakkale Boğazı - 17.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 12
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kader Buse Acar'ın fotoğrafları Levent YENİGÜN/KEMER (Antalya), =========================== İzmit Körfezi'nde kirlilik İZMİT Körfezi'nin Körfez ilçesi sahilinde bilinmeyen bir madde kirliliğe neden oldu.   Körfez ilçesi Tütünçiftlik sahilinde, deniz üzerinde kahverengi bir maddenin kirliliğe neden olduğu görüldü. Sahil şeridinin bir kısmını kaplayan maddenin ne olduğu henüz belirlenemedi. Vatandaşlar yaşanan kirlilikle ilgili olarak yetkililere haber verdi. Hafta sonu balık avlamak için sahile geldiğini söyleyen Selim Dursun, "Balık tutmak için sahile indiğimde kirlilikle karşılaştım. Talaşa benzer bir ürün olduğunu düşünüyorum. Zaman zaman Tütünçiftlik sahilinde buna benzer kirlilikler görülüyor. Bu konuya bir an önce çözüm bulunması gerekir. Bir keyfimiz var o da balık tutmak ama bu kirlilik keyfimizi kaçırıyor" dedi.   Denizin zaman zaman kirlendiğini söyleyen Seyfettin Kayalı ise, "Elektrikli motorumla sahilde gezinti yapıyorum. Ama bugün sahil şeridinin kirli olduğunu görünce keyif alamadım" diye konuştu.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ  -Sahil şeridinde oluşan kirlilik  -Vatandaşlarla röp  -Sahil şeridinden detaylar  Haber-Kamera-Ergün AYAZ-Nabi YAZICI/KÖRFEZ(Kocaeli) ========================= 'Kanuni' Çanakkale Boğazı'nı geçmeye hazırlanıyor TÜRKİYE'nin Fatih ve Yavuz'dan sonraki üçüncü sondaj gemisi olarak Mersin'in Silifke ilçesinde bakımı tamamlanarak, Turşucu'dan demir alıp denizlere açılan 'Kanuni', Çanakkale Boğaz girişine gelerek, Bozcaada'nın kuzeyine, Yeniköy açıklarında demir attı.
Çanakkale Boğazı - 17.10.2020
Gazi kaleler "yaşayan müze" olacak
Çanakkale Muharebeleri sırasında 3. Kolordu'nun "silah tamirhanesi" olarak kullanılan 200 yıllık Bigalı Kalesi ile Çanakkale Boğazı'nın girişini savunmak amacıyla 360 yıl önce Osmanlı Padişahı 4.
Çanakkale Boğazı - 13.10.2020
Akdeniz ve Ege'de deniz canlısı "pina"ları yok eden parazit tehdidi
Pinaların neslinin bir parazit nedeniyle tehlike altında olduğunu vurgulayan Altınağaç, şöyle devam etti: "Eskiden balık yemi yapılıyordu. Bunun yanı sıra kıyı tahribatı, kıyıların dolması, ağlara takılıp yerlerinden çıkmaları nedeniyle balıkçılık aktivitelerin verdiği zarar gibi pek çok etkenlerle bu canlı ölüyordu fakat bugün hepsinden daha büyük bir tehlike var; 'haplosporidium pinnae' adında bir parazit. Bu parazit Akdeniz'den bu yana bütün bu türü öldürüyor. Şu an Çanakkale Boğazı'nın orta noktalarına Ege Denizi'nden Kepez tarafına kadar hiçbir canlılık yok fakat Marmara'ya doğru canlılık var.
Çanakkale Boğazı - 12.10.2020
Bozcaada ve Gökçeada'da bazı feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal
Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ'den yapılan açıklamaya göre, yarın Ege Denizi'nin kuzeyinde beklenen fırtına nedeniyle Gökçeada-Kabatepe arasındaki 07.
Çanakkale Boğazı - 11.10.2020
Çanakkale Boğazı dünyanın önemli dalış merkezlerinden biri olma yolunda
Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, yürüttükleri batık turizmi çalışmaları kapsamında Çanakkale'nin dünyanın en önemli dalış merkezlerinden birisi olacağını söyledi.
Çanakkale Boğazı - 4.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1953- Amerikalı kadın yüzücü Florance Chadwick, Çanakkale Boğazı'nın Nara Burnu ile Eceabat arasını 1 saat 50 dakikada yüzdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çanakkale Boğazı Haberleri | Çanakkale Boğazı Haber - Haberler - Çanakkale Boğazı haberleri, son dakika çanakkale boğazı haber ve gelişmeleri burada. Asırların hayali Çanakkale Köprüsü, transit trafik yükünü azaltacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:20:08. #1.14#
title