Yüzme Haberleri

Yüzme haber, Yüzme son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yüzme - Bugün
Nevşehir Belediyesi Kitap Fuar'ına Geri Sayım
Nevşehir Belediyesi Kitap Fuar'ına Geri Sayım Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve birçok ünlü yazarı okuyucularıyla buluşturacak olan Kitap Fuarı açılış için gün sayıyor. Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan Kitap Fuarı, 3 Aralık Cuma günü başlıyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Havuzu arkasında bulunan alanda düzenlenecek olan fuar 12 Aralık Pazar gününe kadar devam edecek.
Yüzme - Dün
Genç yüzücüler en iyi derecelerini elde etti
Nevşehir Yüzme İl Temsilciliği Kapadokya Açık Yaş Seviye Tespit Yarışları hafta sonu Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü Kapalı Yüzme Havuzunda yapıldı.
Yüzme - Dün
Bakan Kasapoğlu 9 spor tesisinin açılışını yaptı
Şahin: "Artık 'Spor Şehri Gaziantep' diyoruz" Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, yapılan açılışlar için heyecanlı ve mutlu olduğunu söyleyerek, "Ne zaman bakanımızın kapısını çaldığımızda, ne istediysek daha fazlasını verdi bizlere, ne dediysek hemen yaparak 'Antep'in gençleri her şeyin en iyisine layıktır' dedi. Sanayi şehriyiz ama bir türlü spor şehriyiz diyememiştik. Artık 'Spor Şehri Gaziantep' diyoruz. Gençlerimizin aldığı madalyalar kendiliğinden olmuyor. Gençlerimizin gözlerindeki ışık, yüreklerindeki heyecan bizlere ilham veriyor ışık tutuyor. Sayın Cumhurbaşkanımız 'Gaziantep her şeyin en iyisine layık' dedi. Önümüzde uzun ince bir yol var. Gençlik bizim geleceğimiz. Hep birlikte spordaki gücümüzü bütün dünyaya göstereceğiz. Yüzme ile tesislerimizi tamamladık.
Yüzme - 28.11.2021
GENÇLİK VE SPOR BAKANI MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU GAZİANTEP'E GELDİ
Bakan Kasapoğlu daha sonra Şahinbey Spor Salonu'nda, "Yarının Sultanları" projesini tüm Türkiye'ye yaymak amacıyla A Milli Kadın Voleybol Takımı Baş Antrenörü Giovanni Guidetti ve genç voleybolcularla bir araya geldi. Akabinde Türkiye'nin en büyük yüzme havuzu olan Gaziantep Olimpik Yüzme Havuzu'nun törenle hizmete alınmasını gerçekleştirdi.
Yüzme - 28.11.2021
CANLI YAYIN DUYURUSU
Gaziantep Olimpik Yüzme Havuzu'nun açılış törenini DHA FEED 2'den CANLI yayınlamaktayız.
Yüzme - 28.11.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Bedensel Engelliler Milli Takımı, Meksika'da 2-7 Aralık'ta düzenlenen Dünya Yüzme ve Halter Şampiyonaları'nı 4 altın, 1 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 9 madalyayla tamamladı.
Yüzme - 28.11.2021
GÜNDEM / 28 Kasım 2021
(Trabzon/13.30) (Fotoğraflı-Görüntülü) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Kırgızistan'da genel seçimler yapılacak. (Fotoğraflı-Görüntülü) GÜNCEL 1- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü) SPOR 1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep'te Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Üniversiteler Koordinasyon Toplantısına, Yarının Sultanları programına, Gaziantep Olimpik Yüzme Havuzu açılışına ve Gaziantep Fıstıklı Spor Salonu dahil 8 adet spor tesisinin açılışına katılacak.
Yüzme - 27.11.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 28 Kasım 2021
SPOR 1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep'te Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Üniversiteler Koordinasyon Toplantısına, Yarının Sultanları programına, Gaziantep Olimpik Yüzme Havuzu açılışına ve Gaziantep Fıstıklı Spor Salonu ile birlikte 8 adet spor tesisinin açılışına katılacak.
Yüzme - 27.11.2021
Özgürlüğü havuzda bulan görme engelli milli yüzücünün hedefi, paralimpik şampiyonluğu
Doğuştan görme engelli olan ve ortaokuldayken yüzmeye başlayan milli sporcu Mustafa Aslan, başarılarıyla göz dolduruyor.
Yüzme - 26.11.2021
TR / Bilkent Universitesi - Bilkent 2021-2022'yi "Sürdürülebilirlik Yılı" İlan Etti
TR / Bilkent Universitesi - Bilkent 2021-2022'yi "Sürdürülebilirlik Yılı" İlan Etti Hem kampüste hem de kampüs dışındaki hayatımızın stresli bir döneminden çıkarken, uzun vadede hepimiz için önemli olan diğer konuları düşünmeye başladık. Bu sebeple, üniversite yönetimi, 2021-2022 akademik yılını "sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği" yılı olarak ilan etmiştir. Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Bilkent'in insanlık için hayati bir öneme sahip olan sürdürülebilirlik üzerine fikir üretmede, tartışmalar başlatmada ve bu tartışmalara katkı sağlamada öncü bir rol üstlenmesi ve geleneğimiz olduğu üzere eylemleriyle örnek teşkil etmesi yerinde olacaktır. Sürdürülebilirlik, pandeminin birçokları için neden olduğu zihinsel yükün yanısıra, karantina ve sosyal mesafenin hayatımızın bir parçası olduğu bir dönemde toplumun tüm üyeleri tarafından ivedi bir endişe kaynağı olarak görülmeyebilir. Oysaki, tam da pandeminin yarattığı koşullar, bu çok önemli konu hakkında daha fazla düşünmemiz için zamanlı bir uyarı olarak görülebilir. Gündelik bir örnek vermek gerekirse, geçtiğimiz yıldan beri tek kullanımlık plastik tüketimimiz arttı. Bu şekilde pandemi, sürdürülebilirlik meselesine olan dikkati ve bu alanda adımlar atmayı eskisinden daha da ivedi hale getirdi. "Normalliğe" geri dönmeye başladığımızda, daha sürdürülebilir bir pandemi-sonrası geleceğe doğru ilerlememiz de önem taşımaktadır. Bilkent'te bölümler, sürdürülebilirlik konusuna odaklanan seminer dizileri, dersler (veya derslerde bu temaya odaklanan içerikler) ve başkaca imkanlar sunmaya başlamışdı. Ayrıca üniversite genelinde öğrenci bitirme projelerinin de bu konularla ilgili olması planlanmaktadır. Önümüzdeki aylarda, üniversite yönetimi, öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz tarafından üstlenilen belirli projeleri ve girişimleri bildirmek için sabırsızlanmaktadır. Üniversitenin halihazırda almış olduğu önlemlerden bazıları şunlardır: 12 numaralı lojman ile 81 ve 82. yurtlar, enerji verimliliği gözetilerek inşa edilmiş çevre dostu binalardır. 81 ve 82 numaralı yurtlar "passive house" enerji verimliliği standartlarına uygundur; bu standartlar, bir binanın olumsuz çevresel etkisinin azaltılmasını sağlama amacını gütmektedir. Üniversite, atık ürünlerin azaltılması, yeniden kullanılması ve geri dönüştürülmesinde belirli bir başarının göstergesi olan "Sıfır Atık Belgesi"nin edinilmesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın şartlarını yerine getirmiş bulunmaktadır. Söylemeye gerek bile olmamakla birlikte, bu cephede daha fazla ilerleme, herkesin bu çabaya katkıda bulunmasına bağlıdır. Üniversitenin yüzme havuzunu ısıtmak için güneş panelleri kullanılmaktadır.
title