YAŞAR GÜLER HABERLERİ

Yaşar Güler haber, Yaşar Güler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaşar Güler

Yaşar Güler

Doğum Yeri Bayburt / Türkiye
Doğum Tarihi 18.9.1954 -

Yaşar Güler Kimdir ?

Yaşar Güler, 1954'de Bayburt'ta doğdu. 1974'te Kara Harp Okulu'ndan Muhabere Teğmen rütbesiyle mezun oldu. 1984'e kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı muhabere birliklerinde takım ve bölük komutanlığı yaptı. 1986'da Kara Harp Akademisinden mezun olarak Kurmay Subay oldu ve çeşitli karargahlarda Plan Subaylığı ve Şube Müdürlüğü görevlerini üstlendi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yaşar Güler 13.8.2020
Akar ve TSK komuta kademesi Bakü'de
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü. Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile izlediği Türkiye-Azerbaycan Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü faaliyetlerinin ardından, Cumhurbaşkanlığına geçti.
Yaşar Güler 13.8.2020
Son dakika haber! Bakan Akar ve TSK komuta kademesi Bakü'de
Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Azerbaycan ve Türk Şehitliği'ne yaptığı ziyaretin ardından Türkiye-Azerbaycan Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü'nü faaliyetlerini izlemek üzere kara yoluyla Pirekeşkül'e gitti.
Yaşar Güler 13.8.2020
Akar ve TSK komuta kademesi Bakü'de
Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile takip ettiği Türkiye-Azerbaycan Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü'nün tamamlanmasının ardından tatbikata katılan askerlerle bir araya geldi.
Yaşar Güler 13.8.2020
Son dakika haberi! Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi Azerbaycan?da şehitlik ziyaret...
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile geldiği Azerbaycan'daki temasları kapsamında ilk olarak Fahri Hıyaban'a gitti.
Yaşar Güler 13.8.2020
Akar ve TSK komuta kademesi Bakü'de
Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile geldiği Azerbaycan'daki temasları kapsamında ilk olarak Fahri Hıyaban'a gitti.
Yaşar Güler 13.8.2020
Son dakika haberi... Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi Azerbaycan'da şehitlik ziyaret etti.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile geldiği Azerbaycan'daki temasları kapsamında ilk olarak Fahri Hıyaban'a gitti.
Yaşar Güler 12.8.2020
Orgeneral Güler, Avrupa Müttefik Kuvvetler Yüksek Komutanı Orgeneral Wolters ile telefonda görüştü
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Avrupa Müttefik Kuvvetler Yüksek Komutanı (SACEUR) Orgeneral Tod D. Wolters ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Yaşar Güler 12.8.2020
Son dakika haber! Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları...
Son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile Azerbaycan'a gitti.
Yaşar Güler 12.8.2020
Akar ve TSK komuta kademesi Azerbaycan'a gitti
Akar'ın beraberindeki heyette, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz de yer aldı.
Yaşar Güler 12.8.2020
Son dakika gündem: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet...
Gelen son dakika haberlerine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile Azerbaycan'a gitti.
Yaşar Güler 12.8.2020
Bakan Akar, Senegalli Bakan Kaba ile bir araya geldi
Bakan Akar, Senegal Silahlı Kuvvetler Bakanı Sidiki Kaba'yı, Milli Savunma Bakanlığı'nda askeri törenle karşıladı. Baş başa gerçekleşen görüşmenin ardından Akar ve konuk Kaba, heyetler arası görüşmeye başkanlık etti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Senegal Genelkurmay Başkanı Korgeneral Birame Diop'un da yer aldığı görüşmenin açılışında konuşan Bakan Akar, "Cumhurbaşkanlarımız çerçeveyi çizdiler, bize düşen bu çizilen çerçeve içerisinde ortak tarihimiz ve ortak değerlerimizi dikkate almak suretiyle ilişkilerimizi geliştirmektir" dedi.
Yaşar Güler 12.8.2020
Son Dakika: Akar, Senegal Silahlı Kuvvetler Bakanı ile görüştü
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Senegal Genelkurmay Başkanı Korgeneral Birame Diop'un da yer aldığı görüşmenin açılışında konuşan Akar, "Cumhurbaşkanlarımız çerçeveyi çizdiler, bize düşen bu çizilen çerçeve içerisinde ortak tarihimiz ve ortak değerlerimizi dikkate almak suretiyle ilişkilerimizi geliştirmektir.
Yaşar Güler 12.8.2020
Son dakika haber | Milli Savunma Bakanı Akar başkanlığındaki Türk askeri heyeti Azerbaycan'a geliyor
Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığındaki Türk askeri heyetinin Azerbaycan-Türkiye geniş kapsamlı ortak askeri tatbikatlarını izlemek için Azerbaycan'a geleceği belirtildi. Açıklamada, Bakan Akar başta olmak üzere Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları ve diğer üst düzey subayların bugün akşam saatlerinde Azerbaycan'a geleceği vurgulandı.
Yaşar Güler 11.8.2020
Son dakika haber | Milli Savunma Bakanı Akar, Doğu Akdeniz'deki gelişmeler hakkında toplantı yaptı
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal'ın da video telekonferansla katıldığı toplantıda, Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Alparslan Kavaklıoğlu da hazır bulundu.
Yaşar Güler 9.8.2020
Bakan Akar ve komutanlar Irak sınırında (3)
ÜS BÖLGESİ İLE TELSİZLE KONUŞTUMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile geldiği Yüksekova'da 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı'nda incelemelerde bulundu.
Şu an buradasınız: Yaşar Güler Haberleri | Yaşar Güler Kimdir - Haberler - Yaşar Güler haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yaşar Güler kimdir, hayatı ve biyografisi. Milli Savunma Bakanı Akar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.8.2020 20:51:24. #1.15#
title