Sarıkamış Haberleri

Sarıkamış haber, Sarıkamış son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sarıkamış 2.6.2020
Kars'ta ağaçlandırma çalışmaları
Kars Orman İşletme Müdürü Haydar Cengiz ile Sarıkamış Karakurt Orman Bölge Şefi Önder Taş, doğdukları Şehit Emin köyünde fidan dikti, köylülerine fidan desteği verdi.
Sarıkamış 2.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ-2
HAMİLE EŞİNİ ÖLDÜREN KOCAYA VERİLEN ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI ONANDIKARS'ın Sarıkamış ilçesinde, 8 aylık hamile eşi Sezen Alkan'ı (23) bıçaklayarak öldüren Barış Alkan'a (33) verilen ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası, Erzurum Bölge İdare Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi tarafından onandı.
Sarıkamış 2.6.2020
Son dakika! HAMİLE EŞİNİ ÖLDÜREN KOCAYA VERİLEN ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI ONANDI
Son dakika güncel haberi... KARS'ın Sarıkamış ilçesinde, 8 aylık hamile eşi Sezen Alkan'ı (23) bıçaklayarak öldüren Barış Alkan'a (33) verilen ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası, Erzurum Bölge İdare Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi tarafından onandı.
RESİMLERLE GÜNDEMİ
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Karslı vatandaşlar maskesiz dışarı çıkmıyor
Karslı vatandaşlar maskesiz dışarı çıkmıyor
Karslı vatandaşlar maskesiz dışarı çıkmıyor
Karslı vatandaşlar maskesiz dışarı çıkmıyor
Karslı vatandaşlar maskesiz dışarı çıkmıyor
Kars'ta minibüs ile otomobil çarpıştı: 2 yaralı
Kars'ta minibüs ile otomobil çarpıştı: 2 yaralı
Kars'ta minibüs ile otomobil çarpıştı: 2 yaralı
Kars'ta minibüs ile otomobil çarpıştı: 2 yaralı
Kars'ta minibüs ile otomobil çarpıştı: 2 yaralı
Kars'ta bazı mahalle ve caddelerde maske takmak zorunlu oldu
Kars'ta bazı mahalle ve caddelerde maske takmak zorunlu oldu
Sarıkamış 31.5.2020
Yaban hayatına ev sahipliği yapan "sarıçam ormanları" gençleştiriliyor
Doğu Anadolu'da, Ardahan ile Kars'ın Sarıkamış ilçesi sınırlarından başlayarak kuzeyde Erzurum'un Şenkaya ilçesi sırtları ile güneydeki Aras Vadisi arasında kalan Süphan Dağı çevresine kadar uzanan sarıçam ormanları, uçsuz bucaksız görüntüsüyle büyülüyor.
Sarıkamış 29.5.2020
Doğu Anadolu'da cuma namazı salgın sonrası ilk kez kılındı
Sarıkamış ilçesinde de vatandaşlar ateşleri ölçüldükten sonra Kazım Karabekir Paşa Camisi bahçesine alındı.
Sarıkamış 29.5.2020
Kars'ta kuşlar yavrulamak için binaları mesken tuttu
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kuşlar, binaların farklı noktalarına kurdukları yuvalarda yavruladı.
Sarıkamış 29.5.2020
Doğu Anadolu'nun gölleri Akdeniz'in balıkları ile şenlenecek
Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünce uygulanan "Türkiye'nin İç Sularını Balıklandırma Projesi" kapsamında Akdeniz'deki Antalya Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsünde üretilen 85 bin sazan yavrusu Kars'a getirildi. Bu balık yavruları, Doğu Anadolu'nun ve yurdun en yüksek yerleşim yerlerinden olan Kars'ta kışın tamamen donan ve buz kırılarak balık avı yapılan 2 bin 300 rakımdaki Aygır gölü, ilçelerden Sarıkamış'taki 2007 rakımlı Asboğa gölü, Kağızman'daki 1898 rakımlı Deniz Göl ile Digor'daki Şirinköy göletine salındı.
Sarıkamış 28.5.2020
Kars'ta ayılar mahalleye inmesin diye ormana yiyecek bırakıldı
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yaşayan bozayıların ilçe merkezine inmemesi için ormanlık alana yiyecek bırakıldı.
Sarıkamış 28.5.2020
Kara yollarında durum
Horasan-Karakurt-Sarıkamış yolunun Karakurt mevkisinde yapımı tamamlanan Karakurt Barajı'nın su tutmaya başlaması nedeniyle sürücüler alternatif güzergahlara yönlendiriliyor.
Sarıkamış 26.5.2020
Kırşehir'de sokağa çıkamayan mahalle sakinleri konserle eğlendi
Merkez Bahçelievler Mahallesi'nde yaşayan ve daha önce Sarıkamış, Çanakkale, Gülbankı Ahi Evran, 15 Temmuz ve Zeytin Dalı Harekatı'na özgü marşlar besteleyen Altuner, müzisyen oğlu Yiğithan Altuner ile mahalle sakinleri için evlerinin bahçesinde konser düzenledi.
Sarıkamış 26.5.2020
Aç kalan bozayılar ile tilki mahallede yiyecek aradı
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bir bozayı ve 3 yavrusu ile bir tilki yerleşim yerlerinde yiyecek aradı.
Sarıkamış 25.5.2020
Mayısın son günlerinde Erzurum'da kar, Kars'ta dolu etkili oldu
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde sağanağın ardından başlayan dolu, hayatı olumsuz etkiledi.
Sarıkamış 24.5.2020
Bingöl şehitlerinin silah arkadaşları, Denizli'deki şehitler anıtında buluştu
Dağıtım iznine geldiğinde oğlunun şehit olacağını söylediği belirten Tay, şunları anlattı: "Ertesi gün gidecek. Göğsündeki künyeleri gösterdi. 'Bunun biri anneme gelecek, biri de kendime, iki dişimin arasına kıstırıverecekler, ben şehit olacağım, şehit olarak döneceğim.' dedi. Unutamıyorum, unutulacak gibi değil." Şehitler için Çınar Anıtı projesi Şehidin kardeşi Turan Tay da yaşanan olayı ve şehitleri unutmamak ve unutturmamak için çaba gösterdiklerini, yaptırdıkları anıtla emanete sahip çıktıklarını düşündüklerini ifade ederek şunları kaydetti: "Allah izin verirse yapımını başlattığımız Çınar Anıtı da var. 30 Ağustos'ta koronavirüs olayında biraz daha iyileşme olursa onun açılışı yapmayı düşünüyoruz. 33 şehit asker ile o olaydan kurtulan gaziler için, Dumlupınar, Sarıkamış, Malazgirt, Çanakkale, Kurtuluş Savaşı, 15 Temmuz Şehitleri için 7 ayrı çınar ağacı projemiz var.
Sarıkamış 23.5.2020
Kars'ta ihtiyaç sahiplerine bayram yardımı
Kars'ın Sarıkamış ile Kağızman ilçelerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara bayram yardımında bulunuldu.
Sarıkamış 23.5.2020
Dağ başında bir müze: 1100 rakımda geçmişe yolculuk
Dağ başında bir müze: 1100 rakımda geçmişe yolculuk SAMSUN - Samsun'da 1100 rakımlı kırsal mahallede bir yöre sakini tarafından kurulan müze, ziyaretçilerini geçmişe götürüyor. 1940'lı yılların sonunda, Doğu Karadeniz'den yeni geçim kaynakları bulmak için aileleri ile birlikte gurbete çıkan bir grup insan, geldikleri yere göre çok verimli olduğunu gördükleri 19 Mayıs ilçesine bağlı Kösedik Mahallesi'ne yerleşmeye karar aldılar. Burada uzun yıllar ilkel araçlarla toprakla uğraşarak, geçinmeye çalıştılar. Aradan geçen yıllarda Kösedik'te geçmişin unutulmaya başlandığını hisseden çiftçi Mehmet Kibar Atalar, eski zamandan kalan eşyaları ve araç gereçleri toplayarak bir müze oluşturdu. Atalar yaptığı bu müze ile mahallesinin tarihine ışık tutmayı amaçladı. "Elinde eski eşya olan herkes müzeye katkıda bulundu" Mahallede yaşayan herkesin müzeye katkıda bulunduğunu ifade eden Mehmet Kibar Atalar, "Belli bir dönem Bursa'da yaşadım. Bursa'da tarihi mekanları çok gezdim. Daha sonra eskiden yaşadığım köy olan Kösedik Mahallesi'ne geri geldim. Köyüme gelince 'güzel, tarihi eserlerin bulunduğu bir müze neden benim de olmasın' dedim. Babamın, dedemin nesi varsa toplamaya başladım. Ortaya bu müze çıktı. Mahalle halkı da yardımcı oldu, elinde olan herkes bir şey getirdi ve müzemize verdi. Müzede çok eski ve manevi değeri yüksek eserler ve son döneme ait eserler de var" dedi. "Müzede köyün ilk mührü de var eskiden kullanılan eşyalar da var" Müzede manevi değeri yüksek birçok eserin bulunduğunu dile getiren Atalar, "Eski eserlerden bir tanesi köyde Rumların yaşadığı zamandan kalan bir mühür. 1896 yılına ait bu mühür bulunmuş ve bana verildi. Ben de mührü müzede sergiliyorum. Konstantin'in oğlu Sava'dan kalan mühür, köyün ilk mührüymüş. Konstantin oğlu Sava köyün ilk muhtarıymış, mühür de onun adını taşıyor. Kore Savaşı'ndan gelen bir askerimiz gelirken Kore'den bir Türk bayrağı getirmiş. Evde saklarken müze açılınca buraya bağışladı. Bayrak parçalanmış haldeydi. Dönemin Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, bayrağı o halde görünce alıp, tamir ettirip, müzemize tekrar gönderdi. Müzede eski dönemlerden kalan kağnı arabası, el değirmeni, tulum, yayık, körük, güğüm, eski marangoz aletleri, askerlerin Sarıkamış'ta kullandığı eski tip kayak malzemeleri gibi tarihi şeyler var.
Sarıkamış 22.5.2020
Sarıkamış'ta tatlıcıların bayram mesaisi
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde tatlıcılar bayram siparişlerini yetiştirmek için yoğun mesai yapıyor.
Sarıkamış 22.5.2020
Sarıkamış'ta bahar tüm güzellikleriyle yaşanıyor
Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Keklik Vadisi, rengarenk çiçekler ve göçmen kuşlarla şenlendi.
Sarıkamış 21.5.2020
Kars'taki kadın cinayetine ilişkin gözaltına alınan zanlı tutuklandı
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, iki aile arasındaki arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan silahlı kavgada bir kadının öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan kişi tutuklandı.
Sarıkamış 21.5.2020
Kars'ta Tapu ve Kadastro Teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü kutlandı
İlhan, Kars'ta kadastro çalışmalarının yüzde 99 oranında tamamlandığını da belirterek, "Kars ili Merkez, Sarıkamış ve Arpaçay ilçe merkezlerinde kadastro güncelleme çalışmalarına başlanılmış olup yıl sonu itibariyle kadastro paftalarına sıhhat kazandırarak vatandaşlarımıza en kaliteli şekilde hizmetlerimizi sürdüreceğiz.
Sarıkamış 20.5.2020
Kars'ta çıkan silahlı kavgada yaralanan kadın öldü
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde iki aile arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan silahlı kavgada ağır yaralanan kadın hastanede hayatını kaybetti.
Sarıkamış 20.5.2020
Kars'ta çıkan silahlı kavgada bir kadın ağır yaralandı
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde iki aile arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan silahlı kavgada bir kadın ağır yaralandı.
Sarıkamış: Sarıkamış'ta 19 Mayıs konvoyuSarıkamış 19.5.2020
Sarıkamış 19.5.2020
Düzce'de "19 Mayıs Bisiklet Turu" düzenlendi
Bu yıl Ankara ve Çanakkale'ye pedal çevirdiklerine değinen Cicü, "İnşallah seneye Sarıkamış'a gideceğiz.
Sarıkamış 19.5.2020
Kayakçılar bisiklet turuyla 19 Mayıs'ı kutladı
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bir grup kayakçı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bisiklet turu düzenledi.
Sarıkamış 19.5.2020
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor
Kars Kars'ın Sarıkamış ilçesinde ise 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla uçurtma etkinliği düzenlendi.
İmsak02:36
Öğle12:11
İkindi16:09
Akşam19:41
Yatsı21:28
Şu an buradasınız: Sarıkamış Haber, Sarıkamış Son Dakika Haberleri - Haberler - Sarıkamış haber sayfamızda Sarıkamış haberleri okuyabilir, Sarıkamış son dakika haberleri ve güncel Sarıkamış gelişmelerini görebilirsiniz. Sarıkamış'ta aç kalan ayılar şehir merkezine indi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 05:05:25. #1.14#
title