Mülkiye Haberleri

Mülkiye haber, Mülkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mülkiye - 21.09.2021
Kolluk Gözetim Komisyonuna iki yılda 82 bin 208 başvuru yapıldı
İçişleri Bakan Yardımcısının Başkanlık ettiği komisyon, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı, İçişleri Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü, üniversitelerin ceza ve ceza usul hukuku ana bilim dallarından bir öğretim üyesi ile baro başkanı seçilme yeterliğine sahip bir serbest avukattan oluşuyor.
Mülkiye - 21.09.2021
Kolluk Gözetim Komisyonu Denetim ve Değerlendirme Faaliyetlerinde iki yıl geride kaldı
Komisyonun, Bakan Yardımcısı başkanlığında, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı, Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü, Üniversitelerin ceza ve ceza usul hukuku ana bilim dallarından bir öğretim üyesi ile Baro başkanı seçilme yeterliğine sahip bir serbest avukattan oluştuğunun bilgisi verildi.
Mülkiye - 12.09.2021
Son dakika haber: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bozkurt'ta konuştu: (2)
"Denizden 65 bin metreküp tomruk toplandı" Helikopterler ve insanlı keşif uçaklarının arama kurtarma çalışmaları dahil 1164 saat havada uçtuğunu ve çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Bakan Soylu, şöyle devam etti: "Sadece 103 bin gıda kolisi dağıtıldı. Tam bunun yarısı kadar da temizlik ve hijyen kolisi dağıtıldı. Yani 50 bini aşkın temizlik ve hijyen kolisi ve yine 1348 tır, kamyon veya kamyonet vatandaşımızın, bağışçılarımızın yüksek gönüllülükleriyle Bartın, Sinop ve Kastamonu'daki sel bölgelerine yardımı oldu. Yine burada temizlik çalışmaları önemli çalışmalardı. 25 bin kamyon sadece Bozkurt'ta ve geri kalan yerlerde 35 bin kamyon çamur taşıdı. Yine Ulaştırma Bakanlığımız gerek Sahil Güvenlik Komutanlığımız gerek Orman Bakanlığımız gerek Kıyı Emniyeti tarafından sel sonucu denize sirayet eden 65 bin metreküp denizden tomruk toplandı. Yaklaşık yine özellikle 3 bin 249 jandarma, 3 bin 200 gönüllü personel toplam 6 bini aşkın gönüllü vatandaşımız ve bunların içerisinde çok az da kamu personeli var, temizlik çalışmaları yaptılar ve bir ay süren temizlik çalışması. Bunun yanı sıra 8 vali, 6 mülkiye müfettişi, 23 kaymakam toplam 37 mülki idare amiri burada, ayrıca 1630 emniyet personeli bu bölgede güvenliğin sağlanması açısından çalışma ortaya koydular.
Mülkiye - 10.09.2021
İsmail ALSANCAK-Vali Yardımcısı
İsmail ALSANCAKVali YardımcısıAntalya'da doğan İsmail ALSANCAK, İlk ve Orta öğrenimini yüksek dereceyle Antalya'da tamamladı. Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümü ile Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan 106. Dönem Kaymakam Adaylığı sınavını kazandıktan sonra 19. 03. 2018 tarihinde Afyonkarahisar Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Afyonkarahisar Valiliği İl Merkez stajının ardından Denizli ilinin Honaz ilçesinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Daha sonra 13 ay boyunca sırasıyla Manisa ilinin Saruhanlı ilçesi, Çorum ilinin Mecitözü ilçesi ve Denizli ilinin Çameli ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Akabinde Bakanlık Merkez stajı kapsamında 3 ay süreyle yabancı dil eğitimi aldıktan sonra Mülkiye Teftiş stajını Niğde merkez, Bor ve Altunhisar ilçelerinde tamamladı.
Mülkiye - 05.09.2021
Haftanın tarihine bakış
2020- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "58 mülki idare amiri, FETÖ soruşturmaları çerçevesinde açığa alındı. Bunların 31'i kaymakam, 17'si vali yardımcısı, 9'u hukuk müşaviri, 1'i de mülkiye müfettişiydi.
Mülkiye - 29.08.2021
Haftanın tarihine bakış
2016- FETÖ/PDY'nin mülkiye yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da bulunduğu 4 kişi tutuklandı.
Mülkiye - 25.08.2021
Kaymakam Yakup Güven'in onuruna veda yemeği verildi
Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Teftiş Kurulu Başkanlığı Mülkiye Müfettişliğine atanan Şemdinli Kaymakamı Yakup Güven'in onuruna veda yemeği verildi.
Mülkiye - 20.08.2021
Balıkesir'de kaymakam ve vali yardımcıları ataması
Kararname kapsamında Balıkesir Vali Yardımcısı Mitat Gezen Teftiş Kurulu Başkanlığı Mülkiye Müfettişliğine atanırken, Altıeylül, Bandırma, Karesi, Ayvalık, Manyas, Balya, İvrindi, Gömeç ve Marmara Kaymakamlarının görev yeri değiştirildi.
Mülkiye - 19.08.2021
10. yılında Erdoğan'ın Somali ziyareti: Bir halka umut olmak
Türk-Somali dostluğu için yeni bir fırsat O günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız ile sık sık yurt dışına çıkıyor, uluslararası toplumdan destek toplamak için çeşitli ülkeleri ziyaret ediyorduk. 2009 yılının sonlarına doğru İstanbul'da gerçekleşen İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) Ekonomi Zirvesi için davet aldığımızda Somali heyetiyle geri dönüşü olmayan bir yola çıkmıştım. Toplantı sonunda Sayın Cumhurbaşkanımızdan yarıda kalan eğitimimi tamamlamak için Türkiye'de kalma izni istedim ve Türkiye'ye yerleştim. Bir yandan Katip olarak Ankara'da bulunan elçiliğimizde görevime başlarken diğer yandan da önce dil eğitimi aldım, ardından da Mekteb-i Mülkiye'de lisans eğitimime başladım.
Mülkiye - 17.08.2021
Piroteknik Maddelerin (Havai Fişek Vb.) Kullanılmasına Yönelik Tedbirler Konulu Genel Emir
5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 9'uncu maddesinin (ç) fıkrasında? "Kanun, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve diğer mevzuatın verdiği yetkiyi kullanmak ve bunların yüklediği ödevleri yerine getirmek için Valiler genel emirler çıkarabilir ve bunları ilan ederler. " 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11'inci maddesinin (c) fıkrasında? "İl sınırları içinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve önleyici kolluk yetkisi Valinin ödev ve görevlerindendir. Bunları sağlamak için Vali gereken karar ve tedbirleri alır. Bu hususta alınan ve ilan olunan karar ve tedbirlere uymayanlar hakkında 66'ncı madde hükmü uygulanır. " Anılan Kanunun 66'ncı maddesinde? "İl genel kurulu veya idare kurulları yahut en büyük mülkiye amirleri tarafından kanunların verdiği yetkiye istinaden ittihaz ve usulen tebliğ veya ilan olunan karar ve tedbirlerin tatbik ve icrasına muhalefet eden veya müşkülat gösterenler veya riayet etmeyenler, mahalli mülki amir tarafından Kabahatler Kanunu'nun 32'nci maddesi hükmü uyarınca cezalandırılır.
Mülkiye - 16.08.2021
İçişleri Bakanlığından eski Ayancık Kaymakamı Kaya ile ilgili açıklama
Açıklamanın devamında ise şunlar ifade edildi: "Çağlayan Kaya, buradaki görevini sürdürmekte iken FETÖ/PDY terör örgütünün haberleşme aracı olarak kullandığı ankesörlü telefon soruşturması kapsamında 28 Aralık 2020 tarihinde görevden uzaklaştırılmış olup, Mülkiye Müfettişleri tarafından başlatılan soruşturma halen devam etmektedir.
Mülkiye - 15.08.2021
İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünden eski Ayancık Kaymakamı Kaya hakkında açıklama Açıklaması
Açıklamada, Kaya'nın, buradaki görevini sürdürürken FETÖ/PDY terör örgütünün haberleşme aracı olarak kullandığı ankesörlü telefon soruşturması kapsamında 28 Aralık 2020 tarihinde görevden uzaklaştırıldığı, Mülkiye Müfettişleri tarafından başlatılan soruşturmanın halen devam ettiği ifade edildi.
Mülkiye - 13.08.2021
Mülkiye Başmüfettişi Hamdi Bilge Aktaş'tan, Vali Yaşar Karadeniz'e Ziyaret
İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi kapsamında Manisa'da bulunan İZDES Heyeti Başkanı Vali/Mülkiye Başmüfettişi Hamdi Bilge Aktaş, beraberinde Salihli Kaymakamı M.
Mülkiye - 09.08.2021
İZDES Heyeti Vali Yaşar Karadeniz'i Ziyaret Etti
İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi kapsamında Vali/ Mülkiye Başmüfettişi Hamdi Bilge Aktaş başkanlığındaki heyet, Vali Yaşar Karadeniz'i makamında ziyaret etti.
Mülkiye - 06.08.2021
İZDES Heyeti Vali Aziz Yıldırım'ı Ziyaret Etti
Mülkiye Başmüfettişi Hasan Basri Güzeloğlu, beraberindeki İçişleri Bakanlığı İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Heyeti ile birlikte Vali Aziz Yıldırım'ı makamında ziyaret etti.
title