Kıbrıs Haberleri

Kıbrıs haber, Kıbrıs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kıbrıs - Dün
GÜNDEM ÖZETİ / 18 Mayıs 2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile 81 ilden ve KKTC'den gelen gençlik temsilcileri ve sporcuları ile Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska ve Bakan Yardımcısı Arafat Şabani'yi kabul edecek.
Kıbrıs - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 4 milyar 622 milyon lirayı karşılıksız olarak esnafımıza veriyoruz (2)
'SİYASİ VE ASKERİ DESTEĞİ VERECEĞİZ' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin tıpkı Kıbrıs'ta olduğu gibi Filistin topraklarında da iki devletli adil bir çözümden yana olduklarını belirterek, "1967 sınırları temelinde başkenti Kudüs olan bağımsız egemen ve coğrafi bütünlüğe sahip bir Filistin devletinin kurulması için her platformda çaba göstermeyi sürdüreceğiz.
Kıbrıs - Dün
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan: 4 milyar 622 milyon lirayı karşılıksız olarak esnafımıza veriyoruz (2)
'SİYASİ VE ASKERİ DESTEĞİ VERECEĞİZ' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin tıpkı Kıbrıs'ta olduğu gibi Filistin topraklarında da iki devletli adil bir çözümden yana olduklarını belirterek, "1967 sınırları temelinde başkenti Kudüs olan bağımsız egemen ve coğrafi bütünlüğe sahip bir Filistin devletinin kurulması için her platformda çaba göstermeyi sürdüreceğiz.
Kıbrıs - Dün
KKTC'de son 24 saatte 30 Kovid-19 vakası tespit edildi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), son 24 saatte 30 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görülürken, ülkedeki vaka sayısı 6 bin 932'ye yükseldi.
Kıbrıs - Dün
Son dakika: Bakan Akar: 'Pençe' operasyonlarında 113 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Akar başkanlığında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Alpaslan Kavaklıoğlu'nun da katılımıyla videokonferans toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Kosova, Bosna Hersek, Somali ile Libya, Afganistan, Azerbaycan'daki TSK unsurlarının komutanları ile NATO Karargahı'ndaki Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı, KKTC'deki Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı'nın yanı sıra ordu komutanları, Muharip Hava Kuvveti, Donanma Komutanı devam eden faaliyetler ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi verdi.
Kıbrıs - Dün
Milli Savunma Bakanı Akar, birlik komutanları ile görüşmesinde terörle mücadeleye ilişkin rakamları paylaştı Açıklaması
Toplantıda, Kosova, Bosna Hersek, Somali ile Libya, Afganistan, Azerbaycan'daki Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının komutanları, NATO Karargahı'ndaki Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı, KKTC'deki Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı'nın yanı sıra ordu komutanları, Muharip Hava Kuvveti, Donanma Komutanı devam eden faaliyetler ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi verdi.
Kıbrıs - 16.05.2021
KKTC Başbakanı Ersan Saner: "Erken seçim tarihinin Nisan 2022 olmasında ısrarlıyız"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, "Erken seçim tarihinin Nisan 2022 olmasında ısrarlıyız. Daha önce Ekim 2020 demiştik ama salgının bu kadar uzun süreceği ve geçen yıldan da ağır geçip, tüm sektörlerimizi sıkıntıya sokacağı öngörülmemişti.
Kıbrıs - 16.05.2021
İsrail'e tüm uluslararası uçuşlar durduruldu
Royal Caribbean İsrail'e deniz seferlerini durdurdu Royal Caribbean uluslararası deniz yolcu taşımacılığı yapan şirket, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden İsrail'e yönelik seferlerin durdurulduğunu açıkladı.
Kıbrıs - 16.05.2021
Haftanın tarihine bakış
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktı.
Kıbrıs - 15.05.2021
Portekiz, Kovid-19 vakalarının düşük olduğu ülkelerden turist kabul etmeye başlıyor
Vaka sayısının yüksek olduğu Hırvatistan, Litvanya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Hollanda, İsveç gibi yerlerden ise sadece zorunlu durumlarda (profesyonel, ailevi, sağlık veya insani gerekçeler) seyahatlere izin verileceği, buradan gelecek kişilere negatif PCR testinin yanı sıra 14 günlük karantinanın da zorunlu tutulacağı ifade edildi.
Kıbrıs - 15.05.2021
STK'lardan İsrail'e misilleme için Kıbrıs'ta tatbikat yapılması çağrısı
İsrail tarafından Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yapılan saldırıları kınayan Gaziantepli STK'lar, Cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı kıldı.
Kıbrıs - 15.05.2021
Son dakika haberi! KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "İsrail terörüne seyirci kalanlar, insanlık suçuna ortak oluyor"
Gelen son dakika haberlerine göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki göstererek, "İsrail'in uyguladığı devlet terörüne, vahşete ve katliamlara seyirci kalanlar, İsrail'in işlemekte olduğu insanlık suçuna ortak oluyor" dedi.
Kıbrıs - 14.05.2021
KKTC'de son 24 saatte 22 Kovid-19 vakası görüldü
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) son 24 saatte 22 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görülürken ülkedeki vaka sayısı 6 bin 840'a yükseldi.
Kıbrıs - 14.05.2021
TBMM Başkanı Şentop, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sennaroğlu ile telefonda bayramlaştı
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu ile Ramazan Bayramı dolayısıyla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Kıbrıs - 14.05.2021
Eski CHP'li Yılmaz Ateş'ten, Babacan ve Davutoğlu eleştirisi Açıklaması
Planın harfiyen uygulandığını öne süren Ateş, "Parti programı değiştirilmeden Ege, Kıbrıs, Doğu Akdeniz, terör başta olmak üzere iç ve dış politikaları emperyal güçlerin talepleri ile uyumlu uygulanır oldu.
Kıbrıs - 14.05.2021
Edirne'de çevrim içi "ABD Dış Politikasında Türk-Yunan İlişkileri ve Balkanlar" konferansı düzenlendi
ABD'nin Yunanistan'ın lehinde kararlar aldığına dikkati çeken Erhan, şunları kaydetti: "1955'te Kıbrıs meselesi ortaya çıkmaya başladı.
title