Kıbrıs Haberleri

Kıbrıs haber, Kıbrıs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kıbrıs - Bugün
Kulu'da trafik kazasında bir kişi yaralandı
Mustafa Yapıcı idaresindeki 42 FL 846 plakalı otomobil, Yeni Mahalle Kıbrıs Caddesi'ndeki kavşakta, Hamza Gümüş (37) yönetimindeki 06 AC 3842 plakalı otomobille çarpıştı.
Kıbrıs - Bugün
Küresel iklim değişikliği kuşların göç ve konaklama zamanlarını da değiştirdi
UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ornitoloji Araştırma Merkezince sonbahar dönemi kuş halkalama çalışması gerçekleştiriliyor.
Kıbrıs - Bugün
Yeşilay, "3. İstanbul İnisiyatifi Toplantısı"nı düzenledi
Yeşilay tarafından düzenlenen 3. İstanbul İnisiyatifi Toplantısı'nda, bağımlılıkları önlemek için çalışan uluslararası sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri bir araya geldi.
Kıbrıs - Bugün
Hak-İş 46 yaşında
Hak-İş Genel Başkan Mahmut Arslan, 46. yaşını kutlayan Hak-İş'in, bir işçi konfederasyonu olmasının yanında Türkiye'nin demokrasi, özgürlük ve bağımsızlığının da güvencelerinden biri olduğunu belirterek, "Hak-İş'in gücü Türkiye'nin gücüdür.
Kıbrıs - Bugün
Kadın Acil Destek Uygulamasına Uluslararası Ödül
Akdeniz Parlamenterler Asamblesi'nin, 29 üyesi ve 4 gözlemci üyesi bulunuyor. Üye ülkeler şöyle: "Türkiye, Fransa, İtalya, Portekiz, Sırbistan, Yunanistan, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Mısır, Hırvatistan, Fas, İsrail, Lübnan, Ürdün, Cezayir, Libya, Malta, Monako, Karadağ, Moritanya, Andorra, Bosna-Hersek, San Marino, Suriye, Slovenya, Romanya, Filistin ve Tunus.
Kıbrıs - Bugün
20 Ekim 2021 Haberleri
20 Ekim 2021 Manşet Haberleri.
Kıbrıs - Bugün
Son dakika haberleri! KKTC Dışişleri Bakanlığından, GKRY'nin NAVTEX kararına tepki
Son dakika politika haberine göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığı, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) NAVTEX kararına tepki göstererek, NAVTEX'in Doğu Akdeniz'de gerginliği tırmandırdığını ve geminin KKTC ruhsatlarını da kapsayan bir alanda yeni bir araştırmaya başlayacağını kaydetti.
Kıbrıs - Dün
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, TRT World Forum'da konuştu Açıklaması
Kıbrıs Adası'nın ikiye bölünüş olmasına rağmen AB tarafından Güney Kıbrıs'a üyelik verildiğini belirten Kılıç, "Kıbrıs'ın Türk tarafı ise bir devlet olarak kabul edilmese de bu bir gerçeklik.
Kıbrıs - Dün
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Plan ve Bütçe Komisyonunda 2022 bütçesini sundu: (2)
Son dakika politika haberine göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ne vesayet odaklarının ne sosyal medyadan hukuk darbesi yapmaya niyetlenen diplomatların ne de hukuki süreçleri siyasallaştırmaya çalışan çevrelerin yargı işleyişimizde hiçbir hükmü yoktur.
Kıbrıs - Dün
TBMM Genel Kurulu
Yunanistan'ın Türkiye'nin iç işlerine karışma cüretini kendinde görmeye başladığını ifade eden Bülbül, "Doğu Akdeniz'de Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin dahil olmadığı hiçbir girişimin başarıya ulaşamayacağı bilinmelidir.
Kıbrıs - Dün
Coğrafyamızın Güzelliklerini Tüm Dünyaya Göstereceğiz
Tüm haberler için tıklayınız...Antalya Valisi Ersin Yazıcı, bu yıl 11'incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX'in açılış törenine katıldı.
Kıbrıs - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savunma sanayi imkanlarımızı Nijerya ile paylaşmaya hazırız
'NİJERYA İLE GEÇTİĞİMİZ YIL TİCARET HACMİMİZ 2 MİLYAR DOLAR' Erdoğan sözlerine şöyle devam etti; "Kıtanın üretim merkezi konumundaki Nijerya ile geçtiğimiz yıl ticaret hacmimiz 2 milyar doları buldu. Stratejik ortaklık temelinde şekillenen, Afrika ile ilişkilerimize mevcut ziyaretlerimizle ivme kazandırıyoruz. Afrika'daki büyükelçiliklerimizin sayısı 43'e ulaştı. 21-22 Ekim'de Üçüncü Türkiye Afrika İş Forumu'nu İstanbul'da gerçekleştireceğiz. Ardından 17-18 Aralık'ta İstanbul'da Üçüncü Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi'ne ev sahipliği yapacağız. Nijerya ile iş birliğimizi her alanda daha ileriye taşımaya kararlıyız." "Pek çok Nijeryalı gencin Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversitelerinde eğitim görmesinden ve bundan dolayı da Türkiye burslarından faydalanmasından özellikle mutluluk duyuyoruz.
Kıbrıs - Dün
Dışişleri Bakanlığı: "AB'nin yargı faslındaki mesnetsiz iddiaları ve haksız eleştirileri kabul etmiyoruz"
"AB'nin bu taraflı ve haksız tutumu, sorunun çözümüne katkı sunmadığı gibi, gerginliklerin devamına neden olmakta" Raporda AB'nin yetkisinde olmayan Doğu Akdeniz, Ege ve Kıbrıs meselelerine ilişkin ise şunlar aktarıldı: "Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine tutarsız ve yanlı Rum/Yunan tezlerine yer verilmesini de reddediyoruz.
Kıbrıs - Dün
İKV'den AB raporu değerlendirmesi
Doğu Akdeniz'de gerilimin azalmasından olumlu bahsedilirken, Türkiye'nin Ege ve Kıbrıs politikalarına yönelik olarak tamamen dışlayıcı yaklaşımın devam ettirilmesi ve Türkiye'nin haklı tezlerinin de dikkate alınmaması AB'nin bu bölgedeki barış ve güvenliğe katkı yapıcı etkisini zedeliyor.
Kıbrıs - Dün
Bostanlıspor'a KKTC'den davet
Bostanlıspor bocce ve oryantiring takımları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne davet edildi.
title