Kıbrıs Haberleri

Kıbrıs haber, Kıbrıs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kıbrıs - 29.10.2020
Azerbaycan'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı
Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.
Kıbrıs - 28.10.2020
AB'den asgari ücret yönetmeliği teklifi
Asgari ücret uygulanmayan AB ülkeleri ise Danimarka, İtalya, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Avusturya, Finlandiya ve İsveç olarak öne çıkıyor.
Kıbrıs - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
15 Temmuz ihaneti karşısında, milletin gösterdiği şanlı direnişin aynı ruhun ifadesi olduğunu belirten Güner, şunları kaydetti: "Malazgirt'ten başlayıp son bir asırdır Çanakkale'de, Kut'ül Amare'de, Dumlupınar'da, Kıbrıs'ta, 15 Temmuz'da, Suriye'de, Mavi Vatan'da devam eden zaferlerimize kadar her gelişme milletimizin asil duruşunun sembolleridir.
Kıbrıs - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Türkiye'nin karanlık odakların girişimleriyle içeriden ve dışardan çökertilme teşebbüslerine maruz kalmasına rağmen her defasında aziz milletinin damarlarındaki asil kanda bulunan kudretiyle, ferasetiyle bu eylemlerin üstesinden geldiğini ve daha da güçlenerek çıkmasını bildiğini vurgulayan Karacan, şu ifadeleri kullandı: "Maskeleri değişip zihniyetleri hep aynı olan bu mihraklara 100 yıl önce nasıl derslerini verdiysek bugün de aynı şekilde gereken cevabı veriyoruz. Söz konusu vatan olduğunda canını ortaya koyan aziz milletimiz bugün de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ülkemizin dört bir yanında vatan savunmasını gerçekleştiriyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük özelliği ise; sadece kendi vatandaşlarının değil aynı zamanda bölgemizdeki ve tüm dünyadaki mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağı olması ve her zaman barışı ilke edinmesidir. Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru hızla ilerlerken, hem 2023 hedeflerimize ulaşmış, hem de birlik ve beraberliğimizle oluşturacağımız Büyük Türkiye vizyonumuz sayesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi gerek sosyal gerek ekonomik gerekse bilimsel olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkmış olacağız." Milletvekili Emine Nur Günay Milletvekili Emine Nur Günay da Cumhuriyet'i ilelebet yaşatacak gençlerin, bu değerli mirasın koruyucusu olduklarını asla unutmaması gerektiğini belirten Günay, şöyle devam etti: "Ulusal egemenliğimize kastedecek olan ve demokrasimizi tehlikeye sokmaya çalışan içerde ve dışardaki tüm hain güçler 29 Ekim 1923'ü hiç akıllarından çıkarmayarak hareket etmelidirler. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde isimsiz vatan sevdalılarının da büyük mücadelesi ile kavuştuğumuz bağımsızlığımız her geçen gün perçinlenmektedir. Son dönemde bölgemizde yaşanan olaylara baktığımızda, Irak, Suriye, Doğu Akdeniz, Kıbrıs, Libya ve Azerbaycan, dört taraftan Türkiye kuşatılmak isteniyor, uluslararası hukuk ayaklar altına alınıyor, insanlık ve savaş suçları işleniyor.
Kıbrıs - 28.10.2020
Europol: Avrupa'da her 2 dakikada bir cinsel suç işleniyor
Kampanyaya Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Fransa, Almanya, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Romanya, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık'tan yargı ve güvenlik birimleri destek veriyor.
Kıbrıs - 28.10.2020
Son dakika haber... Bakan Kurum: Maraş'ı ihya ve inşa etmek için bir araya geldik
Son dakika haberleri: KKTC'yi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 46 yıl sonra açılan Maraş'ın ihya edileceğini belirterek, "Maraş bölgemizi ihya etmek, inşa etmek için Kıbrıs Türk paydaşlarımızla bir araya geldik" dedi.
Kıbrıs - 28.10.2020
Kıbrıs'ta Tatar ve Anastasiadis bir araya geliyor
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar ile Güney Kıbrıs Rum Kesimi lideri Nikos Anastasiadis'in 3 Kasım'da bir araya geliyor.
Kıbrıs - 28.10.2020
"Irkçı, Türk-İslam Düşmanı Macron" temalı karikatür yarışması düzenlenecek
ASİMDER Başkanı Savaş Eğilmez, "Kendisini bankacı, bürokrat ve siyasetçi olarak tanıtan ve 2017 Fransa cumhurbaşkanlığı seçiminde kurucusu olduğu merkez parti En Marche'ın adayı olup, cumhurbaşkanı seçilen bir Emmanuel Macron faciası var. Cumhurbaşkanı olduğundan beri Avrupa siyasi tarihinin görmüş olduğu en dengesiz çıkışları yapan, kararları alan, dış politika adımları atan bir kişilikle karşı karşıyayız. Geldiğinden beri son bir yıl içerisinde dış politikasını tamamen Türkiye - İslam dünyası karşıtlığı üzerine kurmuş bir adam. Fransa'nın özellikle 1. Dünya Savaşı'ndan itibaren Güneydoğu Anadolu, Çukurova bölgesini işgal etmesi, Ermeni çetecilerine destek vermesi, Ermenilere büyük sözler verip sonra Kurtuluş Savaşı başladıktan sonra anlaşmalar yapıp yine Ermenileri yüz üstü bıraktı şeklinde yorumlayabiliriz. Bu tarihten sonra yine Fransa'nın çok ciddi Türkiye karşıtlığı politikasını tekrar gözlemleyebiliyoruz. ASALA, PKK gibi terör örgütlerine verdiği destek, FETÖ'ye verdiği destek ile de görebiliyoruz. Kıbrıs Barış Harekatında birçok Avrupalı ülke Türkiye'ye tepki göstermiş ama Fransa çok ileri gitmişti tepkisinde.
Kıbrıs - 27.10.2020
Son dakika... Çelik: "KKTC Cumhurbaşkanlığında geçmiş dönemde duyduğumuz Türkiye'yi, Kıbrıs davasını, Kıbrıs Türkü'nü inciten mesajların siyasi dönemi kapanmış...
Gelen son dakika haberlerine göre Çelik: "KKTC Cumhurbaşkanlığında geçmiş dönemde duyduğumuz Türkiye'yi, Kıbrıs davasını, Kıbrıs Türkü'nü inciten mesajların siyasi dönemi kapanmış oldu"
Kıbrıs - 27.10.2020
Tekirdağlı Kıbrıs Barış Harekatı gazisi İslam Yıldız son yolculuğuna uğurlandı
Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde hayatını kaybeden Kıbrıs Barış Harekatı gazisi 67 yaşındaki İslam Yıldız'ın cenazesi toprağa verildi.
Kıbrıs - 27.10.2020
İslam Tarihçileri Derneği, İslam karşıtı açıklamaları kınadı
"Din, vicdan ve ifade özgürlüğü" adı altında Hazreti Muhammed'in karikatürize edildiğine, Müslümanların ötekileştirildiğine dikkati çeken Koçyiğit, "Toplum ve dünya barışına asla hizmet etmediği gibi öteden beri işbirlikçiler ile birlikte saman altından su yürüten bu emperyalist zihniyetin, Azerbaycan, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz meselelerinde açıktan ya da aba altından sopa göstermeleri artık kaygı verici noktaları çoktan aşmış bulunmaktadır.
Kıbrıs - 27.10.2020
Yunanistan, Kıbrıs Rum kesimi ve İsrail'in dışişleri bakanları bir araya geldi
Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve İsrail dışişleri bakanları, Atina'da görüştü.
Kıbrıs - 27.10.2020
Mevlit Kandili yarın idrak edilecek
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, TRT tarafından Mevlid Kandili dolayısıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki Lefkoşa Hala Sultan Camisi'nde yarın saat 19.
Kıbrıs - 27.10.2020
Krizlerin ürettiği çözümlerle yeni Türkiye jeopolitiği
Türkiye'nin kimliğindeki bu değişimin hedeflerinden biri de 1973'teki petrol krizini takiben enerjideki dışa bağımlılığın ekonomiye verdiği zararın tekrarlanmaması için önlemler alınması oldu. Türkiye'nin, Rusya ve Azerbaycan kaynaklı doğalgazın Avrupa pazarına ulaştırılmasında üstlendiği rolün ötesine geçerek Karadeniz ve Doğu Akdeniz'de enerjiye doğrudan ulaşım gayretleri de karşısına bir ittifakın dikilmesi sonucunu getirdi. ABD ve Fransa'nın desteğiyle Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY); Yunanistan, İtalya, Mısır, Filistin, Ürdün ve İsrail'i "Doğu Akdeniz Gaz Forumu" adı ve enerji işbirliği görünümü altında Türkiye karşıtı bir inisiyatifi bir araya topladı.
Kıbrıs - 27.10.2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, KKTC Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar ile görüştü
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, KKTC Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar ile görüştü.
Kıbrıs - 27.10.2020
Son dakika haberi... KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nu kabul etti
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk resmi ziyaretini Türkiye'ye gerçekleştiren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu kabul etti.
Kıbrıs - 26.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 27 Ekim 2020
6 Nisan 19201-TBMM Başkanı Mustafa Şentop, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüşecek.
Kıbrıs - 26.10.2020
Erdoğan-Tatar ortak basın toplantısı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Denizdeki kaynaklar ic¸in bile bizimle uzlas¸maya yanas¸mayan Rum tarafından bizimle anlas¸masını beklemek hayaldir.
Kıbrıs - 26.10.2020
Erdoğan-Tatar ortak basın toplantısı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Tu¨rkiye'nin bes¸li konferans o¨nerisi, Kıbrıs konusunda bir anlas¸ma için son şanstır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kıbrıs Haberleri | Kıbrıs Haber - Haberler - Kıbrıs haberleri, son dakika kıbrıs haber ve gelişmeleri burada. Azerbaycan'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 11:12:13. #1.14#
title