Kıbrıs Haberleri

Kıbrıs haber, Kıbrıs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kıbrıs - Dün
Pompeo, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Hristodulidis ile telefonda görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun görevini bırakmasına 5 gün kala Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis ile telefonda görüşerek Washington ile Rum yönetimi arasında atılan adımları ele aldığı bildirildi.
Kıbrıs - Dün
Son dakika haberi... Macar milli futbolcu Szalai, Fenerbahçe için İstanbul'a geliyor
Edinilen son dakika gelişmesine göre Fenerbahçe, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin Apollon Limassol takımında forma giyen Macar milli oyuncu Attila Szalai'nin transfer görüşmelerinde bulunmak için İstanbul'a geleceğini duyurdu.
Kıbrıs - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) salgına karşı bugün başlayan aşılama programı kapsamında aşı olan ilk isim Cumhurbaşkanı Ersin Tatar oldu.
Kıbrıs - Dün
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yunanistan ile 25 Ocak'ta bir görüşme gerçekleşecek. AB ile de ilişkileri rayına oturtmak istiyoruz demiştiniz. Bu konu hakkında ne söylemek istersiniz. Yunanistan ile Doğu Akdeniz, Ege meselesi, Kıbrıs meselesi mi konuşulacak?" şeklindeki soru üzerine, "1963'ten beri biz AB ile olan münasebetlerimizi, ilişkileri hep olumlu istikamette götürmenin gayreti içindeyiz.
Kıbrıs - Dün
Batman'da toplanma yerleri ve miting alanları yeniden belirlendi
Ocak ayı itibariyle yeniden belirlenen yerler şöyle: "Kıbrıs Şehitler Bulvarı ile 2734 Sokağın kesiştiği kavşak toplanma yeri, Hilal Mahallesi Otogar yanında bulunan alan miting alanı, toplanma yerinden hareketle, Kültür ışıklı Kavşağından, Mezopotamya Caddesini takiben, Zehra Camii, miting alanına kadar olan güzergahın yürüyüş güzergahı, Miting alanı çevresinde bulunan sokak ve caddelerin dağılım güzergahı olarak kullanılması, ilimiz Kültür Mahallesi Mezopotamya Caddesi Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu önü toplanma yeri, Kültür Mahallesi Mezopotamya Caddesi ve 2607 Sokağın kesişti alan alternatif miting alanı, toplanma yerinden hareketle Mezopotamya Caddesini kullanarak miting alanına kadar olan güzergahın yürüyüş güzergahı, Miting alanı çevresinde bulunan sokak ve caddeler ise dağılım güzergahı olarak kullanılmasına karar verilmiştir.
Kıbrıs - Dün
Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Dr. Fazıl Küçük'ü andı
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük'ün vefatının 37'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Kıbrıs - Dün
14 Ocak 2021 Haberleri
14 Ocak 2021 Manşet Haberleri.
Kıbrıs - 14.01.2021
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Türkiye, Kovid-19 mücadele kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) 20 bin doz Sinovac aşısı gönderdi.
Kıbrıs - 14.01.2021
Sözcü Çelik: Verilen bir kodla herkesin aşısı kendisine yapılacak
'YARGI KARARI OLMADAN YASAKLAMALARI İFADE HÜRRİYETİNE AYKIRI' Açıklamasının ardından soruları yanıtlayan Çelik, sosyal medya platformu Twitter'ın ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını önce askıya alması, ardından da kapatması kararına yönelik değerlendirmesi sorulunca şunları söyledi: "Sosyal medya şirketlerinin benimsedikleri siyasi tutuma göre karşı tutumdaki kişilerin sosyal medya hesaplarını herhangi bir yargı kararı olmadan ya da hangi ölçüye göre yaptıklarını toplumla paylaşmadan yasaklamaları da demokrasilerdeki ifade hürriyetine aykırıdır. Burada büyük bir boşluk var, o boşluk da şudur; Bunlar nihayetinde para kazanan şirketler, para kazanan şirket bir devlet gibi hareket ediyor, para kazanan şirket bir mahkeme gibi hareket ediyor. Trump'ın açıklamalarını ve tutumunu eleştiren pek çok ülke de Trump'ın sosyal medya hesaplarının kapatılmasına karşı çıktı. Bu iki ayrı durumdur, ama kuşkusuz nefret suçlarına ve teröre karşı ve diğer istismar alanlarına karşı, insanlığa karşı işlenen suçlara karşı güçlü tedbirlerin de alınması gerekiyor. Yani burası, bu unsurlar, bu zeminler çok kuvvetli şebekeler ama aynı zamanda da çok tehlikeli hale gelebiliyor. Bunu Türkiye'de de yaşıyoruz. İnsanların şereflerine, haysiyetlerine örgütlenerek saldırı gerçekleştiriyorlar. Ondan sonra tabii ki o bireyin bu ifadeleri kaldırma hakkı olacaktır. Bununla ilgili hızlı karar veren mahkemeler, hızlı birtakım mekanizmaların tabii ki kurulması gerekiyor." 'DATALARIN KİMLE PAYLAŞILDIĞI MİLLİ EGEMENLİK MESELESİDİR' Twitter hesaplarının 'onaylanmış hesap' olarak belirlenmesini sağlayan 'mavi tik' işaretinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) liderlerinin hesaplarına verilmezken, PYD terör örgütü elebaşının hesabına verildiğine dikkat çeken Çelik, "Siz neye göre KKTC'yi tanımıyormuş gibisinden bir tavra girebiliyorsunuz, hangi ölçüye göre bunu yapıyorsunuz? Peki bir terör örgütünün lideri olan PYD'deki Mazlum Kobani denilen şahsa mavi tik vererek, terör örgütü propagandası niye yaptırıyorsunuz? Dolayısıyla buraların objektif bir düzenlemeye tabi tutulması artık zorunlu hale gelmiştir.
Kıbrıs - 14.01.2021
Suriyeli iş adamlarının Beyrut Limanı'nda infilak eden amonyum nitratla bağlantılı olduğu iddia edildi
Söz konusu Suriyeli iş adamlarının üçünün de 2015'te Esed rejimine desteklerinden dolayı ABD'nin yaptırım listesine alındığı hatırlatılan analizde, Mudalal Huri'nin Esed rejiminin Güney Kıbrıs'taki çıkarlarının koordinatörü olarak bilindiği ifade edildi.
Kıbrıs - 14.01.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (4)
Peki sosyal medyada terör, istismar, şiddet çağrısı yapan hesaplara karşı bir tedbir alınması gerektiğini düşünmüyor muyuz? Kuvvetle düşünüyoruz. Terör propagandasının, nefret suçlarının engellenmesi gerektiğini de düşünüyoruz. Ama söylediğimiz şey şu: Bu subjektif ölçülere göre, keyfi kararlara göre olmamalıdır. Objektif kararlar ortaya koyulmalıdır ve bunlar bir uluslararası anlaşma mutabakatı şekilde ortaya çıkmalıdır. Öbür türlü ne oluyor? Tek tek devletler bununla ilgili tedbir almaya çalışıyor. Trump'ın açıklamalarını ve tutumunu eleştiren pek çok ülke de Trump'ın sosyal medya hesaplarının kapatılmasına karşı çıktı. Bu iki ayrı durumdur ama kuşkusuz nefret suçlarına ve teröre karşı ve diğer istismar alanlarına karşı, insanlığa karşı işlenen suçlara karşı güçlü tedbirlerin de alınması gerekiyor. Yani burası, bu unsurlar, bu zeminler çok kuvvetli şebekeler ama aynı zamanda da çok tehlikeli hale gelebiliyor. Bunu Türkiye'de de yaşıyoruz. İnsanların şereflerine, haysiyetlerine örgütlenerek saldırı gerçekleştiriyorlar. Ondan sonra tabii ki o bireyin bu ifadeleri kaldırma hakkı olacaktır. Bununla ilgili hızlı karar veren mahkemeler, hızlı birtakım mekanizmaların tabii ki kurulması gerekiyor." "Datalarımızın kimle paylaşıldığı meselesi bir milli egemenlik meselesidir" Sosyal medyaya yönelik çarpıcı bir örnek veren Ömer Çelik, Twitter hesaplarının "onaylanmış hesap" olarak belirlenmesini sağlayan "mavi tik" sembolünün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) liderlerinin hesaplarına verilmediğini ancak PYD terör örgütü elebaşının hesabına verildiğini belirtti.
Kıbrıs - 14.01.2021
Son dakika gündem: KKTC Başbakanı Saner: "Nüfusun yüzde 80'inin aşılanmasını hedefliyoruz"
Son dakika gündem haberi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında, nüfusun yüzde 80'ini aşılamayı hedeflediklerini söyledi.
Kıbrıs - 14.01.2021
AB ülkelerinde ev fiyatları yükseldi
Söz konusu dönemde konut fiyatları, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde yüzde 1,4 ve İrlanda'da yüzde 0,8 geriledi.
Kıbrıs - 14.01.2021
"Yarınlar Bizim Eğitim Bursu" bahar dönemi kazananları açıklandı
Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi'nin, Türkiye'nin evrensel teknolojik gelişimine öncülük etmek amacıyla 2020-2021 güz döneminde başlattığı "Yarınlar Bizim Eğitim Bursu" bahar dönemi kazananları açıklandı.
Kıbrıs - 14.01.2021
İngiltere Türkiye'yi neden Brexit sonrası dönemin önemli bir müttefiki olarak görüyor?
Bu aynı zamanda Ankara ve Londra'nın Doğu Akdeniz'de de daha geniş bir işbirliği yapmasına zemin oluşturabilir. İngiltere Süveyş Kanalı'ndaki nakliyat güzergahlarını kontrol etme ve bu güzergahlar üstünde nüfuz sahibi olma arayışında olabileceğinden, Türkiye'yi bu çabasında yararlı bir müttefik olarak görebilir. Bu, İngiltere'nin geçmişte, özellikle Levant bölgesi ve Mısır'da sahip olduğu jeopolitik kontrolün bir kısmını yeniden canlandırma arzusunun bir parçası; ayrıca Kıbrıs'ta da hala askeri varlığa sahip.
Kıbrıs - 14.01.2021
Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Küresel Medya Dergisi'ne dış politikada 2020'yi değerlendirdi Açıklaması
Çavuşoğlu, Küresel Gazeteciler Konseyinin yayın organı Küresel Medya dergisine; Yukarı Karabağ, Kıbrıs, Doğu Akdeniz ve Libya başta olmak üzere dış politikada 2020 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Kıbrıs - 14.01.2021
Türkiye, KKTC'ye 20 bin doz Kovid-19 aşısı gönderdi
Türkiye, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) 20 bin doz Sinovac aşısı gönderdi.
Kıbrıs - 14.01.2021
Türkiye, KKTC'ye 20 bin doz Sinovac aşısı gönderdi
Türkiye, Kovid-19'la mücadele kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) 20 bin doz Çin'in koronavirüse karşı geliştirdiği Sinovac aşısı gönderdi.
Kıbrıs - 13.01.2021
TBMM Başkanı Şentop, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı andı
TBMM Başkan Mustafa Şentop, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı, vefatının 9'uncu yılında andı.
Kıbrıs - 13.01.2021
Son dakika haberi! KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Resmi müzakereler ancak iki eşit devlet temelinde başlayabilir"
Son dakika haberi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 5+1 Konferansından sonra resmi bir müzakere süreci başlayacaksa bunun ancak egemen eşitliğe dayalı yan yana yaşayan iki devletin iş birliği içerisinde, uluslararası statüsü bağlamında iki eşit devlet için olabileceğini kaydetti.
Kıbrıs - 13.01.2021
Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, Türkiye-Pakistan-Azerbaycan Üçlü ????Dışişleri Bakanları ortak basın toplantısında konuştu: (2)
Kıbrıs meselesinde iki toplumun siyasi eşitliği temelinde kapsamlı bir çözüme yönelik çabalara Pakistan'ın destek verdiğini dile getiren Kureyşi, mevkidaşlarının Pakistan'ın Afgan barış sürecindeki rolünü takdir ettiğini belirtti.
Kıbrıs - 13.01.2021
Son dakika haberleri: Çavuşoğlu, Türkiye-Pakistan-Azerbaycan Üçlü ????Dışişleri Bakanları ortak basın toplantısında konuştu: (2)
Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycanlı ve Pakistanlı mevkidaşlarıyla yaptıkları üçlü görüşmede Karabağ, Keşmir ve Kıbrıs gibi bölgesel gelişmeleri ele aldıklarını belirterek, "Özellikle insan hakları ihlalleri ve buradaki demografik değişikliklerle ilgili olarak, Keşmirli...
Kıbrıs - 13.01.2021
KKTC'de Başbakan Saner'in "erken seçim" çağrısına CTP ve YDP'den olumlu yanıt
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersan Saner'in erken seçim çağrısına, ana muhalefetteki Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ve koalisyon hükümeti ortağı Yeniden Doğuş Partisinden (YDP) olumlu yanıt gelirken, Halkın Partisi (HP) uzlaşı...
Kıbrıs - 13.01.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Rauf Denktaş'ın vasiyetini açıkladı: Türkiye'ye sarılınız
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, vefatının 9'uncu yıl dönümünde anıldı.
Kıbrıs - 13.01.2021
Son dakika haberi... KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Muratpaşa'da anıldı
Son dakika haberleri: KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın vefatının 9'uncu yıl dönümü dolayısıyla Muratpaşa ilçesindeki Kıbrıs Türk Şehitleri Parkı'nda tören düzenledi.
Kıbrıs - 13.01.2021
Bulgaristan'da "yatırım karşılığı vatandaşlık" uygulaması beklenen sonucu vermedi
Bulgaristan ile "altın pasaport" uygulamasını sürdüren Malta ve Güney Kıbrıs Rum kesimi hakkında Avrupa Komisyonunun başlattığı ceza prosedürleri sürüyor.
Kıbrıs - 13.01.2021
Son dakika haberi... DSP Genel Başkanı Aksakal, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı andı
Son dakika haberler... Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı vefatının 9. yılında andı.
Kıbrıs - 13.01.2021
"Teknosa Kadın için Teknoloji" projesinde yılın ilk çevrim içi eğitimleri başlıyor
Teknosa'nın Habitat Derneği ile sürdürdüğü "Kadın için Teknoloji" projesinde yeni yıl çevrim içi eğitim takvimi 16 Ocak'ta başlayacak.
Kıbrıs - 13.01.2021
Son dakika haberleri | Kılıçdaroğlu, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı andı
Son dakika haber... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın vefatının dokuzuncu yılı nedeniyle mesaj yayımladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kıbrıs Haberleri | Kıbrıs Haber - Haberler - Kıbrıs haberleri, son dakika kıbrıs haber ve gelişmeleri burada. Pompeo, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Hristodulidis ile telefonda görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 04:00:35. #1.15#
title