Ürdün Haberleri

Ürdün haber, Ürdün son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ürdün - Bugün
Fanatik Yahudiler İsrail polisi korumasında Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi
Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin egemenliği ihlal ediliyor Mescid-i Aksa, İsrail ile Ürdün arasında 26 Ekim 1994'te imzalanan barış antlaşmasına göre Ürdün Vakıflar, İslami İşler ve Mukaddesat Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin himayesinde bulunuyor.
Ürdün - Bugün
Arap dünyasından 13 örgüt, İsrail'in 6 Filistinli kuruluşu terör listesine almasını kınadı
Tunus İşçi Partisi (sol), sosyal medya hesabından, Tunus, Fas, Filistin, Ürdün, Moritanya, Lübnan, Mısır, Suriye, Kuveyt ve Bahreyn'den 13 kurumun imzaladığı ortak kınama açıklamasını yayınladı.
Ürdün - Dün
Ürdün: İsrail Batı Şeria'da yeni yerleşim konutları planıyla kapsamlı barış çabalarını baltalıyor
Ürdün, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yeni yerleşim konutları inşasına onay verme planını kınayarak, Tel Aviv'in bu politikasının iki devletli çözüm ve kapsamlı barış çabalarını baltaladığını bildirdi.
Ürdün - Dün
Haftanın tarihine bakış
1994- İsrail ile Ürdün arasındaki 46 yıllık savaşa son veren tarihi barış anlaşması, iki ülke arasındaki sınırda 5 bin kişinin katıldığı gösterişli bir törenle imzalandı.
Ürdün - 23.10.2021
Ürdün'de partiler Siyasal Sistem Komitesi'ni "kitleleri uyuşturma girişimi" olarak nitelendirdi
Ürdün'de bazı parti ve hareketler, Siyasal Sistemi Yenileme Kraliyet Komitesi'nin "halkın taleplerine bir yanıt olarak ortaya çıkmadığını" belirterek, "daha ziyade yaşanabilecek halk hareketlerinin önüne geçme ve kitleleri uyuşturma girişimi olduğu" değerlendirmesine bulundu.
Ürdün - 23.10.2021
Ürdünlü öğrenciler seçmeli ders olarak Fransızca yerine Türkçeyi tercih ediyor
Ürdünlü öğrenciler, başkent Amman'daki Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ile Uluslararası Kingston Okulları arasındaki anlaşmayla seçmeli dersler arasına giren Türkçeye yoğun ilgi gösteriyor.
Ürdün - 22.10.2021
AB liderleri Suriyeli mülteciler ve ev sahibi ülkelere ayrılan fonların zamanında ulaştırılacağını umuyor
Suriyeli mülteciler ile Türkiye, Ürdün, Lübnan gibi ev sahibi ülkelerin, Mısır'ın da içinde olduğu diğer bölge ülkeleri ile vakitlice finanse edilmesini isteyen AB liderleri, Türkiye'ye "2016 AB-Türkiye mutabakatını Güney Kıbrıs Rum yönetimi ile ilgili yükümlülükler de dahil olmak üzere.
Ürdün - 21.10.2021
Ürdün ordusu Suriye'den ülkesine uyuşturucu taşıyan İHA'yı düşürdüğünü duyurdu
Ürdün ordusu, Suriye'den İnsansız Hava Aracı (İHA) ile ülkeye uyuşturucu madde kaçırma girişiminin engellendiğini açıkladı.
Ürdün - 21.10.2021
Yeşilay, "3. İstanbul İnisiyatifi Toplantısı"nı düzenledi
Bunun yanı sıra Afganistan, Amerika, Arnavutluk, Brezilya, Endonezya, Güney Afrika, Hindistan, KKTC, Kenya, Kırgızistan, Maldivler, Makedonya, Nijerya, Ruanda, Suriye, Sri Lanka, Uganda ve Ürdün'deki ülke Yeşilayları da toplantıda yer aldı.
Ürdün - 21.10.2021
Kadın Acil Destek Uygulamasına Uluslararası Ödül
Akdeniz Parlamenterler Asamblesi'nin, 29 üyesi ve 4 gözlemci üyesi bulunuyor. Üye ülkeler şöyle: "Türkiye, Fransa, İtalya, Portekiz, Sırbistan, Yunanistan, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Mısır, Hırvatistan, Fas, İsrail, Lübnan, Ürdün, Cezayir, Libya, Malta, Monako, Karadağ, Moritanya, Andorra, Bosna-Hersek, San Marino, Suriye, Slovenya, Romanya, Filistin ve Tunus.
Ürdün - 21.10.2021
ABD, Mısır'a ait doğalgazın Ürdün ve Suriye üzerinden Lübnan'a ihraç edilmesine yeşil ışık yaktı
ABD'nin, Mısır'a ait doğalgazın Ürdün ve Suriye üzerinden Lübnan'a ihraç edilmesi konusunda tarafları Esed rejimi için uygulanan "Sezar Yaptırım Yasası"ndan muaf tutacağı bildirildi.
Ürdün - 20.10.2021
TRT World Forum 2021'de Orta Doğu'daki durum ele alındı
Oturuma, Jeffrey'nin yanı sıra, eski Ürdün Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Nasser Judeh ile Brookings Enstitüsü Doha Merkezi Direktörü Tarık Yusuf katıldı.
Ürdün - 20.10.2021
Ürdün'deki İslami Çalışma Cephesi, Mevlit Kandili programına izin verilmemesine tepki gösterdi
Ürdün'deki Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İhvan?) siyasi kanadı olan İslami Çalışma Cephesi Partisi (İÇCP), başkent Amman'daki Antik Roma Tiyatrosu'nda Mevlit Kandili dolayısıyla program yapma taleplerinin reddedildiğini bildirdi.
Ürdün - 20.10.2021
İsrail'den Ürdün Vadisi'ndeki Yahudi yerleşimcilerin sayısını artırma planı
İsrail Bayındırlık ve İskan Bakanlığının işgal altındaki Batı Şeria'nın Ürdün Vadisi bölgesinde yaşayan Yahudi yerleşimcilerin sayısını artırmayı planladığı ortaya çıktı.
Ürdün - 20.10.2021
İnsan Hakları İzleme Örgütü: Suriye'ye dönen sığınmacılar baskı ve zulümle karşı karşıya
Lübnan ve Ürdün'den 2017-2021 arasında ülkelerine dönen Suriyeli sığınmacıların, Beşşar Esed rejimi ve rejim bağlantılı milisler tarafından ciddi insan hakları ihlalleri ve zulümle karşı karşıya kaldığı bildirildi.
Ürdün - 20.10.2021
Lezita yenilikçi ürünlerini Anuga'da dünya ile buluşturdu
Ergül, şunları kaydetti: "Ana pazarlarımız arasında; Körfez Ülkeleri, Irak, Balkan ülkeleri, Japonya, Batı Afrika, Fas, Mauritus ve Ürdün yer alıyor.
Ürdün - 18.10.2021
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın
Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin egemenliği ihlal ediliyor Mescid-i Aksa, İsrail ile Ürdün arasında 26 Ekim 1994'te imzalanan barış antlaşmasına göre Ürdün Vakıflar, İslami İşler ve Mukaddesat Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin himayesinde bulunuyor.
Ürdün - 15.10.2021
Uluslararası Trafik Güvenliği Kongresi
İngilizce olarak 5 oturum şeklinde 2 gün boyunca devam edecek olan kongre; Türkiye, Ukrayna, Belarus, Rusya, Moğolistan, Etiyopya, Ürdün, Filistin, Macaristan ve Malezya olmak üzere 10 farklı ülkeden 71 akademisyen ve alanında uzman kişilerin katılımlarıyla gerçekleştirilecektir.
Ürdün - 15.10.2021
Cambridge Üniversitesi, Pegasus casus yazılımını kullandığı endişesiyle BAE'yle anlaşmayı durdurdu
Ürdün Kralı Abdullah'ın da üvey kız kardeşi olan Prenses Haya, 2019'da yaşadığı BAE'den kaçarak İngiltere'ye sığınmıştı.
Ürdün - 15.10.2021
Umman Dışişleri Bakanı ve ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi Yemen'deki durumu görüştü
ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi Lenderking, 8 Ekim'de, Yemen'deki krizin çözümüne yönelik görüşmeler yapmak üzere Suudi Arabistan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Umman'ı kapsayan bölge turuna çıkmıştı.
Ürdün - 14.10.2021
Ürdün'den, Beyrut'taki olaylarla ilgili taraflara sükunet çağrısı
Ürdün yönetimi, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta yaşanan olaylardan endişe duyduğunu belirterek, taraflara sükunet çağrısı yaptı.
Ürdün - 14.10.2021
İsrail'in Suriye'deki Palmira bölgesine hava saldırısı düzenlediği iddia edildi
İsrail'in saldırıyı Irak-Ürdün-Suriye üçgenindeki Tenf bölgesi yönünden gerçekleştirdiği öne sürülen haberde, "Palmira'daki iletişim kulesi ile çevresindeki bölgelerin hedef alındığı hava saldırısında maddi hasar oluştu.
Ürdün - 13.10.2021
Ürdün bölgenin istikrarı için Katar'la yakın ilişkileri devam ettirmek istiyor
Ürdün Kralı 2. Abdullah, bölgesel istikrarın desteklenmesi için Katar'la güçlü ilişkileri devam ettirmek istediklerini belirtti.
Ürdün - 12.10.2021
Ürdün, İsrail ile 50 milyon metreküp su alımını öngören anlaşma imzaladı
Ürdün ile İsrail, Tel Aviv yönetiminden 50 milyon metreküp daha su alımını öngören bir anlaşma imzaladı.
Ürdün - 12.10.2021
Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Sayyıdan'a IBSA'da görev
Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, IBSA Olağan Genel Kurulu, Ürdün'de gerçekleştirildi.
Ürdün - 12.10.2021
Ürdün ve İran dışişleri bakanları ikili ilişkileri görüştü
İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ile ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve ortak bölgesel konular hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Ürdün - 11.10.2021
Ürdün hükümetinde dördüncü kez kabine revizyonuna gidildi
Ürdün'de Başbakan Bişr el-Hasavne hükümetinde revizyona gidilerek, 9 bakanlıkta değişiklik yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ürdün Haberleri | Ürdün Haber - Haberler - Ürdün haberleri, son dakika ürdün haber ve gelişmeleri burada. Şırnaklı çift hayvancılıktan sağladığı gelirle 4 kıtada 35 ülkeyi gezdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 15:05:22. #1.15#

title