Ürdün Haberleri

Ürdün haber, Ürdün son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ürdün - 26.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Ürdün'de, son 24 saatte 45 can kaybıyla günlük en yüksek ölü sayısı kaydedildi.
Ürdün - 26.10.2020
Ürdün'de Kovid-19 kaynaklı en yüksek ölü sayısı kaydedildi
Ürdün'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 45 can kaybıyla günlük en yüksek ölü sayısı kaydedildi.
Ürdün - 26.10.2020
Fransa'ya karşı öfke dalga dalga yayılıyor
Birçok Arap ülkesinde Hz. Muhammed Peygambere yönelik çirkin karikatürlere ilişkin açıklamalar nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a öfke büyüyor. Hafta sonu birçok ülkedeki mağazalarda Fransız ürünleri boykot edildi. Macron'un resimleri ise ateşe verildi.   Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Türkiye'nin ardından Katar, Kuveyt, Fas, Libya ve Ürdün gibi Arap ülkelerinden de tepki geldi.
Ürdün - 26.10.2020
AA ile TİKA iş birliğiyle "On-line Diplomasi Muhabirliği Eğitim Programı'" başladı
TİKA Eğitim Projeleri Koordinatörü Mustafa Haşim Polat, TİKA olarak 60 ülkede faaliyet gösteren 62 ofisin yanı sıra farklı alanlardaki projeler ile çalışmalarına devam ettiklerini belirterek çevrim içi medya eğitimlerini de AA iş birliğinde sürdürdüklerini dile getirdi. Cezayir, Çad, Filistin, Irak, Sudan, Tunus, Ürdün ve Yemen'den 32 medya temsilcisinin katıldığı programın ilk gününde AA Dünya Dilleri Yayın Yönetmeni Mehmet Öztürk'ün yanı sıra AA Orta Doğu Haberleri Editör Yardımcısı Halil Çelik ve AA Arapça Haberler Editör Yardımcısı İbrahim Kılıç eğitim verdi.
Ürdün - 26.10.2020
Pakistan, Fransa Büyükelçisini Dışişlerine çağırdı
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, İslam karşıtı ifadelerine tepkiler büyüyor. Ürdün, Kuveyt ve Katar'ın Fransız ürünlerine karşı boykot başlatmasının ardından Pakistan'dan siyasi bir adım geldi.
Ürdün - 26.10.2020
Macron Arapça paylaşımla meydan okudu
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Müslüman dünyasını hedef alan açıklamalarının ardından Arap ülkelerinde Fransız ürünlerine karşı boykot çağrısı yapıldı. Ürdün, Katar ve Kuveyt Fransız ürünlerini raflardan kaldırıp, Fransa'yı turizm acentelerinin seyahat listesinden çıkardı.
Ürdün - 25.10.2020
Son dakika haberleri... Fransa'da Ürdünlü iki kardeşe ırkçı şiddet: "Burası Fransa niye Arapça konuşuyorsunuz"
Son dakika haberler... Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin İslam ve Müslümanlar'ı hedefe koyması ile ülkede İslamofobik ve ırkçı saldırılar artmaya başladı.
Ürdün - 25.10.2020
Filistin ve Ürdün'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Ürdün'de 579'a, Filistin'de 519'a yükseldi.
Ürdün - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1994- İsrail ile Ürdün arasındaki 46 yıllık savaşa son veren tarihi barış anlaşması, iki ülke arasındaki sınırda 5 bin kişinin katıldığı gösterişli bir törenle imzalandı.
Ürdün - 25.10.2020
Son dakika haberleri... Filistin ve Ürdün'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika gündem haberi... Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Ürdün'de 540'a, Filistin'de 513'e yükseldi.
Ürdün - 25.10.2020
Fransa'ya tepkiler büyüyor
"Fransa özür dilesin" Ürdün'deki Müslüman Kardeşler Cemaati (İhvan) yaptığı açıklamada, İslam ümmetine karşı yapılan saldırının ırkçılık ve içlerinde gömülü bir çekememezlikten kaynaklandığını bildirdi.
Ürdün - 24.10.2020
Arap ülkeleri Libyalı tarafların ateşkes anlaşmasından memnun
Arap ülkeleri, Libyalı tarafların Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarında kalıcı ateşkes için anlaşmaya varmasını memnuniyetle karşıladı. Cezayir, Tunus, Ürdün, Mısır, Katar ve Kuveyt dışişleri bakanlıkları düzeyinde yaptıkları açıklamalarla Libyalı tarafların kalıcı ateşkes için anlaşmaya varmasından memnuniyet duyduklarını bildirildi.
Ürdün - 24.10.2020
Ürdün: Hakaret içerikli karikatürler aşırılık ve şiddeti besliyor
Ürdün, Fransa'da Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürler yayınlanmasına tepki gösterdi.
Ürdün - 24.10.2020
İsrail, BAE'nin milyarlarca dolarını kazanmak için zamanla yarışıyor
Mısır 1979'da, Ürdün 1994'te İsrail ile barış anlaşmaları imzalamasına rağmen, BAE'nin aksine Tel Aviv yönetimiyle ticari ve ekonomik anlaşmalarda bu tür bir ivme kaydetmedi.
Ürdün - 23.10.2020
Fas ve Ürdün'de Kovid-19'dan ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Fas'ta 3 bin 205'e Ürdün'de 508'e ulaştı.
Ürdün - 23.10.2020
Esed rejimi ülkenin güneyindeki Dera'da protesto edildi
Suriye-Ürdün sınırındaki Dera'nın Dera Beled ilçesi ile kırsal kesim kesimde yer alan Hirak, Tafas ve Maraba beldelerinde onlarca kişi, Esed rejimini protesto etmek için cuma namazı sonrası bir araya geldi.
Ürdün - 23.10.2020
Körfez-İsrail normalleşmesi bölgede yeni dengelerin oluşumuna zemin hazırlıyor
Başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olmak üzere Körfez ülkelerinin son dönemde İsrail'le zaten normal olan ilişkilerini alenileştirme kararı alması Orta Doğu bölgesindeki güç ve güvenlik mimarisinde yeni dengeler ortaya çıkaracak bir potansiyel taşıyor. BAE-Suudi ekseni, son dönemde takip ettiği politikalarla, bölgenin geleneksel ağırlık merkezini Kahire'den uzaklaştırarak Körfez ülkelerini Orta Doğu'nun yeni hegemon gücü haline getirme çabası Mısır, Ürdün ve Irak gibi ülkelerde derin bir rahatsızlığa neden oldu.
Ürdün - 23.10.2020
Son dakika haber: İran Devrim Muhafızları Ordusu ve emrindeki teröristlerden İdlib'deki cephe hattına takviye
İran destekli grupların Deyrizor'daki varlığı Suriye-Irak sınırındaki Deyrizor, İran'dan Lübnan'a uzanan kara bağlantısını sağlayan kent konumunda bulunuyor. Irak ve Ürdün'den gelen boru hatlarıyla ticaret yolları da bu kentten geçiyor.
Ürdün - 22.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Ürdün'de yıl sonuna kadar sürecek cuma günü sokağa çıkma yasağı uygulamasında cuma namazına izin verileceği açıklandı.
Ürdün - 22.10.2020
Ürdün'de Kovid-19 vakalarındaki hızlı artış sürüyor
Ürdün'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük vaka sayıları rekor kırmaya devam ediyor.
Ürdün - 22.10.2020
Suudi Arabistan, Filistinli tutuklu Husari'yi serbest bıraktı
Suudi Arabistan'daki Ürdün Siyasi Tutuklular Komitesi Başkanı Hıdır el-Meşayih, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Riyad yönetimince serbest bırakılan Husari'nin bu sabah Ürdün'ün başkenti Amman'a ulaştığını söyledi.
Ürdün - 22.10.2020
Üç farklı Arap ülkesinde peş peşe yaşanan "şiddet olayları" kamu vicdanını derinden sarstı
Irak, Mısır ve Ürdün'de işlenen vahşi cinayetler ve şiddet olayları, Arap halklarını derinden sarsarak vicdanları yaraladı.
Ürdün - 21.10.2020
Ürdün'de Kovid-19 salgınında en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi
Ürdün'de 2 bin 648 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesiyle, şimdiye kadar görülen en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi.
Ürdün - 21.10.2020
Filistin ve Ürdün'deki siyasi gruplardan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istişare çağrısına destek
Filistin ve Ürdün'deki bazı önemli siyasi gruplar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Müslümanlar arasında istişare kültürünün yayılması çağrısına destek verdiklerini açıkladı.
Ürdün - 21.10.2020
Türkiye'de yakalanan Birleşik Arap Emirlikleri ajanı tutuklandı
Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, BAE adına istihbarat çalışması yaptığı belirlenen Ürdün vatandaşı Ahmed Mahmoud Ayesh Al Astal, Sakarya'da Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince yakalandı.
Ürdün - 20.10.2020
Ürdün'de yıl sonuna kadar cuma günleri sokağa çıkma yasağı uygulanacak
Ürdün Başbakanı Beşir el-Hasavne, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yıl sonuna kadar cuma günleri için kapsamlı sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu.
Ürdün - 20.10.2020
Son dakika haber... Ürdün, Libya ve Bahreyn'de Kovid-19'dan ölümler arttı
Edinilen son dakika haberine göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Ürdün'de 414'e, Libya'da 746'ya, Bahreyn'de 304'e yükseldi.
Ürdün - 20.10.2020
Irak, Mısır ve Ürdün arasındaki yakınlaşma çabaları devam ediyor
Irak, Mısır ve Ürdün arasında son yıllardaki yakınlaşma, liderler arası zirveler ve çeşitli alanlarda iş birliğiyle derinleşiyor.
Ürdün - 19.10.2020
Ürdün'de Kovid-19'dan bir günde en yüksek can kaybı kaydedildi
Ürdün'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 35 artarak 380'e yükselirken, bir günde en yüksek can kaybı görüldü.
Ürdün - 19.10.2020
17. Uluslararası Mistik Müzik Festivali'ni 802 binden fazla kişi izledi
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla bu yıl online olarak düzünlenen festivalin Türkiye'de bir ilk olduğunu söyleyen Yarar, şunları belirtti: "17. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali'nde dünyanın farklı coğrafyalarının mistik ve etnik müzikleri ile Türkiye içinden farklı tasavvufi geleneklerin zikir ve ayinlerinin yanı sıra, atölye çalışmalarıyla zenginleştirilen geniş bir program hazırlanmıştı. Ancak salgın dolayısıyla Mistik Müzik Festivali bu yıl 22-30 Eylül tarihlerinde dijital ortamdaki platformlarda gerçekleştirilmiştir." "Online yayınlarımız 9 gün boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü" Festivale, Türkiye, İran, Pakistan, Hindistan, Bolivya, İspanya, Afganistan, ABD, Fransa, Mali, Gine, Özbekistan, Kırgızistan, Yunanistan, Ürdün, Tunus, Mısır, Fas ve Lübnan'dan katılan sanatçıların, daha önceki performanslarına yeni performanslar ve eserler eklendiğini kaydeden Yarar, şu bilgilere yer verdi: "Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonu ve Konya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen çevrimiçi festival, www.
Ürdün - 19.10.2020
Son dakika haber: Filistin Dışişleri Bakanlığı: "İsrail, Ürdün Vadisi arazilerini ilhak projesi çerçevesinde milli parka dönüştürdü"
Son dakika haberleri... Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail makamlarının işgal altındaki Batı Şeria'nın doğusundaki Ürdün Vadisi'nde bulunan tarım arazilerini ilhak planı çerçevesinde milli parka dönüştürdüğünü belirtti.
Ürdün - 19.10.2020
Son dakika haber! Filistin ve Ürdün'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika habere göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Filistin'de 484'e, Ürdün'de 354'e yükseldi.
Ürdün - 19.10.2020
Son dakika haber | Rize çay ihracatından 9 ayda 6,4 milyon dolar kazandı
Geçen yılın 9 aylık döneminden farklı olarak İsviçre, Katar, Bulgaristan, Ürdün, Japonya, Panama, Malta, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Tacikistan ve Tayvan'a da çay satıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ürdün Haberleri | Ürdün Haber - Haberler - Ürdün haberleri, son dakika ürdün haber ve gelişmeleri burada. Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla..
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 22:40:46. #1.15#
title