ULUSAL EGEMENLİK HABERLERİ

Ulusal Egemenlik Haberleri

Ulusal Egemenlik haber, Ulusal Egemenlik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ulusal Egemenlik - 13.10.2020
Türkiye Mavi Vatanı savunmaya devam ediyor
Türkiye mevcut koşullarda bir yandan gerilimi tırmandırmama siyaseti izlerken, öte yandan da meşru haklarını korumaktan vazgeçmeyeceğini ve kararlılığını ortaya koymaktadır. Türkiye 12-22 Ekim 2020 tarihleri arasında Meis adasının güneyinde kalan bölge için Navtex (denizcilere duyuru) ilan etmiştir. Türkiye'nin kıta sahanlığı içinde kalan söz konusu bölgede Oruç Reis gemisinin sismik araştırma yapacağı açıklanmıştır. Esasen Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikası son derece açık. AB Zirvesi kararlarına karşı Türkiye'nin çekinceleri Dışişleri Bakanlığı kanalıyla açıklanmıştır. Tüm bunlardan açık biçimde anlaşılıyor ki Türkiye Mavi Vatan kapsamında kalan hak ve çıkarlarını önümüzdeki zaman diliminde de savunmaya devam edecektir. Esasen bir devletin ulusal egemenlik kapsamında kalan alanlarına bir başka devletin veya uluslararası örgütün müdahalesi kabul edilemez.
Ulusal Egemenlik - 27.9.2020
Son dakika haber: Köy köy dolaşıp çocuklara oyuncak dağıtıyor
Dünyada sadece Türkiye'de çocuklar için bir bayram olduğunu hatırlatan Şaşmaz, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sadece benim güzel ülkemde var.
Ulusal Egemenlik - 23.9.2020
Son Dakika: Yemen hükümeti: Şikarçi'nin açıklaması, İran'ın Husi darbesine verdiği desteğin itirafıdır
"İran'ın müdahalesi açıkça ulusal egemenlik ilkesinin ve uluslararası hukukun açık ihlalidir.
Ulusal Egemenlik - 21.9.2020
Son dakika haberi | Futbolcunun oğlunu öldürme davasında adli tıptan ?boğulma' raporu
Süper Lig'de 2008- 2009 sezonunda Hacettepe Spor Kulübü'nde oynayan, son olarak geçen sezon Bölgesel Amatör Lig'deki Bursa Yıldırımspor'da kaptanlık yapan Cevher Toktaş, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın kutlandığı 23 Nisan'da, oğlu Kasım'ı öksürük ve yüksek ateş şikayetleriyle Dörtçelik Çocuk Hastanesi'ne götürdü.
Ulusal Egemenlik - 18.9.2020
Kahramanmaraş Valisi Coşkun'dan 19 Eylül Gaziler Günü mesajı
Şehit ve gazilerin, ulusal egemenlik ve birliğin sembolü olduğunu vurgulayan Coşkun şunları kaydetti: "Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur.
Ulusal Egemenlik - 5.9.2020
Hindistan ve Çin, tartışmalı sınırda gerilimi düşürme konusunda anlaştı
Açıklamada, gerilimle ilgili Hindistan'ı suçlayan Vey'in, Çin'in ulusal egemenlik ve toprak bütünlüğünü korumaya kararlı olduğunu dile getirdiği ifade edildi.
Ulusal Egemenlik - 1.9.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (1)
Milli Bayramlarımız arasında bir yarış oluşturmaya çalışanlar, milli günlerimiz arasında hangisi diğerinden üstündür gibisinden birtakım sanal yarışlar oluşturmaya çalışanlar tarihimize de bütünsel bir şekilde bakmaktan uzaklar. Hem de tarihi kazanımlarımızı milletimizin tarih içindeki yürüyüşünün yıl dönümlerini maalesef bir tür travmaya dönüştürme şeklindeki siyasetlerine devam ediyorlar." Çelik, bayramları yarıştırma hadisesi gibi 30 Ağustos'un kutlanmayacağı, iptal edildiği şekilde tamamen yalan, fitneye dayanan bir propoganda yapıldığını belirterek, şunları kaydetti: "İçişleri Bakanlığının bunu yasakladığı şeklinde bir yalan uyduruldu. Böyle bir şey hiçbir yerde söz konusu değil. Hiçbir yerde bununla ilgili belge yok, bir söz yok. Baştan aşağı yalan. En üzüntü verici olanı, belli bir siyasi grubun yine bunları gündemleştirmeye çalışması, üstelikte okumuş, yazmış bazı arkadaşlarımızın sanki 30 Ağustos törenleri yasaklanmış gibi bunun üzerine büyük siyasi cümlelerle, iri harflerle birtakım tweetler atmaları ya da açıklamalar yapmaları. Bu sene aynı zamanda, kovid tedbirleri sebebiyle birtakım önlemlere uymakla birlikte Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının organize ettiği 300 insansız hava aracıyla yapılan ışık gösterisi, herkesin takdirini ve beğenisini kazandı. Burada birincisi bu yalanlar çok çabuk bir şekilde oluşturuluyor ve hızlı bir şekilde yayılıyor. Milletimizin kimliğine dönük, tarihi günlerimize dönük travma yaratmaya dönük olarak fitne şebekesi hemen çalışmaya başlıyor. Bunlar sanki hazırda, pusuda bekliyorlar. Sosyal medyada gündem oluşturuluyor. Benzer uygulamalar, bu yıl içerisinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programlarında, Ramazan ve Kurban bayramlarında, bayramlaşma için de söz konusuydu.
Ulusal Egemenlik - 26.8.2020
Son Dakika | Çin Savunma Bakanlığı: ABD uçağının uçuşa yasak bölgeye girmesi "provokasyon"
Bu arada Doğu Harekat Komutanlığı Sözcüsü Kıdemli Albay Zhang Chunhui de Komutanlığın tetikte olacağını ve provokasyonlarla mücadele ve ulusal egemenlik ile toprak bütünlüğünü korumak için gerekli tüm önlemleri alacağını açıkladı.
Ulusal Egemenlik - 23.8.2020
İçişleri Bakanlığından "30 Ağustos" açıklaması
İçişler Bakanlığı, "İçişleri Bakanlığınca 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının yasaklandığı" iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği hükümleri uyarınca icra edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ile ilgili İçişleri Bakanlığınca alınan yasaklama kararı bulunmadığı belirtilen açıklamada, 19 Ağustos 2020 tarihli yazıyla yapılan düzenlemenin korona virüs salgını ile mücadele içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat süreci içerisinde alınması gereken tedbirlerin valiliklere bildirilmesi olduğu ifade edildi. Bu çerçevede korona virüs salgını ile mücadele sürecinin başladığı andan itibaren diğer dini ve resmi bayramlarda olduğu gibi bayram kutlamalarında kamu görevlileri başta olmak üzere vatandaşların fiziki mesafe kurallarına aykırılık oluşturacak şekilde kalabalıklara neden olunmaması için bazı tedbirlerin alınması ve çeşitli kısıtlamalara gidilmesinin valiliklerden istenildiği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi: "Benzer uygulamalar bu yıl içerisindeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları ile Ramazan ve Kurban Bayramı bayramlaşma programları için de yapılmıştır.
Ulusal Egemenlik - 23.8.2020
Son dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan '30 Ağustos' açıklaması
'YASAKLAMAM KARARI BULUNMAMAKTA' "Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği' hükümleri uyarınca icra edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ile ilgili Bakanlığımızca alınan yasaklama kararı bulunmamakta olup 19.08.2020 tarihli yazımızla yapılan düzenleme Covid 19 salgını ile mücadelede içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat süreci içerisinde alınması gereken tedbirlerin Valiliklere bildirilmesidir" denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bu çerçevede Covid 19 salgını ile mücadele süreci başladığı andan itibaren diğer dini ve resmi bayramlarda olduğu gibi bayram kutlamalarında kamu görevlileri başta olmak üzere vatandaşlarımızın fiziki mesafe kurallarına aykırılık oluşturacak şekilde kalabalıklara neden olunmaması için bazı tedbirler alınması ve çeşitli kısıtlamalara gidilmesi Valiliklerimizden istenilmektedir. Benzer uygulamalar bu yıl içerisindeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları ile Ramazan ve Kurban Bayramı bayramlaşma programları için de yapılmıştır.
Ulusal Egemenlik - 23.8.2020
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının yasaklandığı iddiası
Benzer uygulamaların bu yıl içerisindeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları ile Ramazan ve Kurban Bayramı bayramlaşma programları için de yapıldığı ifade edilen açıklamada, Kovid-19 salgınının yeniden ivme kazanmaya başladığı bu günlerde bulaşıcılığı çok yüksek olan hastalığın yayılımını azaltmak için her türlü etkinliğin belirlenen kurallar çerçevesinde mümkün olan en kısa sürede tamamlanmasının bir zorunluluk olduğu belirtildi.
Ulusal Egemenlik - 22.8.2020
Son dakika haber! Kibar Holding'in gelenekselleşen resim yarışması "Sıfır Atık" temasıyla yapıldı
Son dakika habere göre Kibar Holding tarafından her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı döneminde düzenlenen ve bu yıl "Sıfır Atık" temasıyla yapılan resim yarışmasının ödül töreni pandemi nedeniyle dijital platformlar üzerinden yapıldı.
Ulusal Egemenlik - 13.8.2020
BAE, Körfez'de uzlaşma çabalarını sabote ediyor
BAE, her ne surette olursa olsun Katar'ın, kendi taleplerine boyun eğmesini istiyor ve bunu yaparken de egemen devletler gibi değil savaşan kabileler gibi hareket ediyor. Katar ise uluslararası yargıdan lehine aldığı kararlarla bu kurumlar aracılığıyla hakkını alabileceği ulusal egemenlik araçlarına sahip olduğunu gösteriyor.
Ulusal Egemenlik - 5.8.2020
MESS kodlama eğitimleri, 20 milyon öğrencinin erişiminde
Bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenlerinin katkılarıyla geliştirilen teorik ve pratik eğitimler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tüm Türkiye'deki çocukların erişimine açık hale getirildi.
Ulusal Egemenlik - 21.7.2020
Eritre ve Sudanlı yetkililer güvenlik ve askeri iş birliği konularında görüştü
Eritre Devlet Başkanı Isaias Afewerki'nin, 14 Eylül 2019'daki Hartum ziyaretinde, ulusal egemenlik ilkelerine saygı duyulması, iki ülkede barış ve istikrarın desteklenmesi, ekonomik ve ticari iş birliğinin geliştirilmesi, güvenlik, siyasi ve diplomatik alanlarda iş birliğinin güçlendirilmesi konularında anlaşma sağlanmıştı.
Ulusal Egemenlik - 17.7.2020
Kurtalan'da dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi
Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Aydın, Kaymakamlıkça 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında #Kurtalan23NisanıKutluyor etiketiyle sosyal medyada düzenlenen resim, şiir ve şarkı yarışmasında 3 farklı kategoride dereceye giren öğrencileri tebrik etti.
Ulusal Egemenlik - 17.7.2020
Eskişehir'de AK Parti'nin "gönül seferberliği"ne ilgi
AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu ve yönetimi, "gönül seferberliği" kapsamında vatandaşa ulaşmak, talep ve görüşlerini dinlemek üzere Ulusal Egemenlik Alanı'nda "AK Nokta" oluşturarak açılışını gerçekleştirdi.
Ulusal Egemenlik - 16.7.2020
CHP'nin Milli Egemenliğin 100. yılına özel yarışmasına son başvuru 21 Ağustos
İlgezdi, yazılı açıklamasında, Milli Mücadele'nin 100. yılı kapsamında düzenlenen "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim, Şiir ve Beste Yarışması"na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ulusal Egemenlik Haberleri | Ulusal Egemenlik Haber - Haberler - Ulusal Egemenlik haberleri, son dakika ulusal egemenlik haber ve gelişmeleri burada. DOSABSİAD Başkanı Çevikel'den Cumhuriyet Bayramı mesajı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 12:47:02. #1.15#
title