Neçirvan Barzani Haberleri

Neçirvan Barzani haber, Neçirvan Barzani son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Neçirvan Barzani - 15.04.2021
IKBY Başkanı Barzani, Erbil ve Başika'ya yönelik saldırıları şiddetle kınadı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Erbil Uluslararası Havalimanı ve Başika'daki Türk üssüne yapılan saldırıları şiddetle kınadı.
Neçirvan Barzani - 30.03.2021
Macron ve IKBY Başkanı Barzani görüştü
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un resmi davetlisi olarak Paris'i ziyaret eden Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Elysee Sarayı'nda Macron ile bir araya geldi.
Neçirvan Barzani - 24.03.2021
Katar Erbil'de konsolosluk açacak
Resmi temaslarda bulunmak üzere Irak'ı ziyaret eden Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, başkent Bağdat'taki temaslarının ardından Erbil'de, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.
Neçirvan Barzani - 24.03.2021
Son dakika haberleri... Barzani PKK'nın bölgeden çıkarılmasını öngören Sincar Anlaşması'nın uygulanmasının önemini yineledi
Edinilen son dakika gelişmesine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, terör örgütü PKK'nın Musul'un Sincar ilçesindeki varlığını sona erdirmeyi hedefleyen "Sincar Anlaşması"nın uygulamaya konulmasının önemini vurguladı.
Neçirvan Barzani - 04.03.2021
Irak, Papa'yı karşılamaya hazırlanıyor
Erbil'de Barzani ile bir araya gelecek Papa 7 Mart Pazar günü ise, Erbil'e geçecek. Papa Franciscus, burada Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani'nin yanı sıra bölgedeki dini ve hükümet yetkilileri tarafından karşılanacak.
Neçirvan Barzani - 16.02.2021
Erbil saldırısında gözler İran'a yakın milis gruplara çevrildi
Saldırının failleri hakkında henüz net bir bilgi yok ancak Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, saldırının Irak merkezi hükümetinin kontrolü dışındaki Haşdi Şabi milislerine bağlı gruplarca düzenlendiği imasında bulundu.
Neçirvan Barzani - 16.02.2021
Son dakika haberleri... IKBY Başkanı Barzani, BM'nin Erbil'e yönelik saldırıları ciddiye alması gerektiğini söyledi
Edinilen son dakika haberine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Birleşmiş Milletlere (BM), Erbil'i hedef alan dünkü roket saldırılarının çok ciddiye alınması ve tehlikenin ortadan kaldırılması çağrısında bulundu.
Neçirvan Barzani - 20.01.2021
Bakan Akar, Irak ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu
Başkentteki yoğun ziyaret trafiğinin ardından geceyi Erbil'de geçiren Akar, burada eski IKBY Başkanı ve KDP lideri Mesud Barzani, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ve IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile ayrı ayrı görüştü.
Neçirvan Barzani - 19.01.2021
Bakan Akar'dan Erbil ziyareti (3)
TÜRKMENLERLE BİR ARAYA GELDİMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Erbil'de IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile görüşmesinin ardından, Irak Türkmen Cephesi Erbil Ofisi'ni ziyaret etti.
Neçirvan Barzani - 08.12.2020
Yekgirtu lideri Bahaddin: "IKBY'deki parti binaları, halkın bir damla kanı kadar önemli değil"
KDP, KYB ve Goran Hareketi'nden "ortak sorumluluk" vurgusu Öte yandan IKBY Başkanı Neçirvan Barzani başkanlığında Erbil'de bir araya gelen Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ve Goran Hareketi yetkilileri de protestolara ilişkin ortak bir açıklama yayımladı.
Neçirvan Barzani - 08.12.2020
Son dakika... IKBY'deki protestolarda ölü sayısı 2'ye yükseldi
İktidardaki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), Değişim Hareketi (Goran), Kürdistan İslami Partisi ve İslami Cemaati partileri ortak toplantı düzenleyeceklerini açıkladı. IKBY Başkanı Neçirvan Barzani başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda; protestolar, Bağdat ile Erbil arasındaki anlaşmazlıklar ve ödenmeyen memur maaşları konularının masaya yatırılması bekleniyor.
Neçirvan Barzani - 19.11.2020
Son dakika haber: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, IKBY Başkanı Barzani'yle telefonda görüştü
Son dakika gelişmesine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani'yle telefonda görüştü.
Neçirvan Barzani - 19.11.2020
Irak'ta petrol gelirlerindeki anlaşmazlık Bağdat ile Erbil arasında ipleri koparır mı?
IKBY Başkanı Neçirvan Barzani de 15 Kasım'da yaptığı açıklamada, yasayı eleştirerek bunu "ülkenin yönetilmesi konusunda kaydedilen en büyük başarısızlık" olarak niteledi.
Neçirvan Barzani - 15.11.2020
IKBY Başkanı Barzani'den Bağdat'a "750 milyon dolar bütçe karşılığında petrol" çağrısı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Bağdat ile her türlü diyalog ve anlaşmaya hazır olduklarını belirterek, "Eğer Bağdat, Kürdistan Bölgesine aylık 900 milyar dinar (750 milyon dolar) vermeyi kabul ediyorsa buyursun tüm petrolü alsın.
Neçirvan Barzani - 14.11.2020
Son dakika haber: Irak Cumhurbaşkanı Salih'ten, hükümete "IKBY'deki memur maaşlarını ödeme" çağrısı
IKBY Başkanı Neçirvan Barzani, söz konusu yasanın, herhangi bir ortaklık prensibi, denge, birlik olmaksızın ve IKBY milletvekillerinin şikayet ve önerilerine kulak vermeden geçirildiğini belirtmişti.
Neçirvan Barzani - 12.11.2020
Son dakika haber! IKBY'den Irak Meclisinde kabul edilen borçlanma yasasındaki bütçe şartına tepki
IKBY Başkanı Neçirvan Barzani, Irak Meclisinin kabul ettiği borçlanma yasasıyla ilgili IKBY Başkanlığının resmi internet sitesinden açıklamada bulundu.
Neçirvan Barzani - 08.11.2020
Son dakika... Irak'taki Ezidiler, terör örgütü PKK'nın Sincar'daki varlığına karşı gösteri düzenledi
IKBY Başkanı Neçirvan Barzani, 3 Ağustos'ta yaptığı yazılı açıklamada, PKK'nın Sincar'daki varlığına imalı bir şekilde değinerek, "Şengal (Sincar), Ezidilerin acılarını göz önünde bulundurmadan siyasi hedeflerini hayata geçirmek isteyen yasa dışı silahlı grupların üssüne dönüşmüş vaziyette.
Neçirvan Barzani - 03.11.2020
Son dakika... İslam alemi Viyana'daki terör saldırısına karşı tek ses oldu
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Viyana'daki terör saldırısını kınayarak, Avusturya halkına başsağlığı diledi.
Neçirvan Barzani - 17.10.2020
IKBY'den Bağdat'taki KDP binasına saldırıya tepkiler
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Haşdi Şabi yanlısı bir grubun Bağdat'taki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) bürosuna saldırmasını kınadı.
Neçirvan Barzani - 12.10.2020
Son dakika haberleri... Erbil ve Bağdat yönetimlerinden "Sincar anlaşmasına destek" vurgusu
IKBY Başkanlığının resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre IKBY Başkanı Neçirvan Barzani, Başbakan Mesrur Barzani, Başkan Yardımcısı Mustafa Seyit Kadir ve Meclis Başkanı Revaz Faik, Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih ile Erbil'deki Başkanlık konutunda bir araya geldi.
Neçirvan Barzani - 01.10.2020
Son dakika haber | IKBY Başkanı Barzani'den "Erbil Havalimanı'na saldıran Irak düşmanlarına karşı birleşilmesi" çağrısı
Son dakika habere göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, dün Erbil Havalimanı'na füze saldırısı düzenleyenlerin "Irak'ın düşmanı" olduğunu belirterek, ülkedeki tüm güçlerin bunlara karşı birleşmesi gerektiğini ifade etti.
Neçirvan Barzani - 29.09.2020
IKBY Başkanı, Irak Başbakanı'nı diplomatik misyonların korunmasında desteklediğini bildirdi
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi'nin ülkedeki diplomatik misyonların korunması için attığı adımları desteklediğini açıkladı.
Neçirvan Barzani - 25.09.2020
IKBY bağımsızlık referandumunun üçüncü yılında ne kazandı, ne kaybetti?
Bağımsızlık arzusundan Irak'ın parçası olma söylemine zorunlu dönüş Mesut Barzani'nin, referandumun ardından dış baskılar, Bağdat'ın ekonomik olarak cezalandırıcı hamleleri ve iç politikada artan muhalefet nedeniyle Kasım 2017'de IKBY Başkanlığı görevini bırakmasıyla, yetkileri dönemin Başbakanı KDP'li Neçirvan Barzani'ye, meclise ve adalet komisyonuna devredildi.
Neçirvan Barzani - 22.09.2020
Son dakika! IKBY, ABD'nin Suriye'deki YPG/PKK-ENKS görüşmelerinden memnun olduğunu duyurdu
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanlık resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre IKBY Başkanı Neçirvan Barzani, Erbil'deki konutunda kabul ettiği Jeffrey ile Suriye'deki yabancı güçlerin durumu, Kürt taraflar arasındaki yakınlaşma için yapılan görüşmelerle ve güvenlik gelişmelerini ele aldı.
Neçirvan Barzani - 15.09.2020
Macron, Türkiye karşıtlığını Irak siyasetine taşımaya çalışıyor
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Bağdat ziyareti Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Lübnan'daki temaslarının ardından 2 Eylül'de Bağdat'ta Irak Cumhurbaşkanı Berham Salih, Başbakan Mustafa el-Kazımi ve Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya gelmesi hem son dönemlerde Irak'a en yüksek profilli ziyaret hem de Bağdat-Erbil ilişkileri, İran, Suriye ve Türkiye'ye yönelik birçok mesaj taşıdığı şeklinde değerlendirilebilir.
Neçirvan Barzani - 08.09.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kongolu mevkidaşıyla ortak basın toplantısında konuştu: (2)
Çavuşoğlu, Yunanistan'ın ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın Türkiye aleyhinde yaptığı açıklamaların kendilerini şaşırtmadığını ancak ibretlik olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Bugün DHKP-C, PKK, FETÖ, Atina sokaklarında, Yunanistan sokaklarında serbestçe dolaşıyor. Bizde Yunanistan'ın aleyhine faaliyet gösteren herhangi bir kurum ya da kişi var mı? Müsaade etmeyiz biz. Hangi ülke olursa olsun, ilişkilerimiz iyidir, kötüdür bunlara bakmayız. Dolayısıyla bu konularda ilkeli davranmak gerekiyor." "Kürtlerin en büyük düşmanı PKK'dır, YPG'dir ve terör örgütleridir" Çavuşoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani'nin Ankara ziyareti ve ziyarete ilişkin PKK'nın yaptığı açıklamaya, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani'nin verdiği yanıtın sorulması üzerine, PKK'nın en çok Kürtlere zulmettiğini ve zarar verdiğini anlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Neçirvan Barzani Haberleri | Neçirvan Barzani Kimdir - Haberler - Neçirvan Barzani haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Neçirvan Barzani kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber: İran Dışişleri Bakanı Zarif, IKBY Başbakanı Barzani ile görüşt
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 05:24:28. #1.15#

title