Gelibolu Haberleri

Gelibolu haber, Gelibolu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gelibolu - Dün
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren "torba kanun teklifi" TBMM Bayındırlık Komisyonunda kabul edildi
TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda, mobil telefon kapsama alanının ve internet hizmeti altyapılarının yaygınlaştırılmasının teşvik edilmesi, nakil sırasında yakalanan küpesiz buzağı, kuzu ve oğlaklar ile gebe hayvanların kesime sevk edilmesi uygulamasına son verilmesi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı'nda alan kılavuzlarının görev yapmaya devam edebilmeleri, TCDD ve TCDD Taşımacılık AŞ'nin bütçelerinin Hazine tarafından desteklenmesine devam edilmesi ile ilgili düzenlemeleri de içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.
Gelibolu - Dün
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren "torba kanun teklifi" TBMM Bayındırlık Komisyonu'nda görüşülüyor
TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu'nda, mobil telefon kapsama alanının ve internet hizmeti altyapılarının yaygınlaştırılmasının teşvik edilmesi, nakil sırasında yakalanan küpesiz buzağı, kuzu ve oğlaklar ile gebe hayvanların kesime sevk edilmesi uygulamasına son verilmesi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı'nda alan kılavuzlarının görev yapmaya devam edebilmeleri, TCDD ve TCDD Taşımacılık AŞ'nin bütçelerinin Hazine tarafından desteklenmesine devam edilmesi ile ilgili düzenlemeleri de içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlandı.
Gelibolu - Dün
Kara yollarında durum
Keşan-Gelibolu yolunun 17-22.
Gelibolu - 02.03.2021
Kara yollarında durum
Keşan-Gelibolu yolunun 38-41.
Gelibolu - 01.03.2021
AK Parti'den 12 maddelik torba teklif
TBMM Başkanlığına sunulan kanun teklifiyle, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları ile son dönemde vatandaşlardan gelen taleplerin karşılanması amacıyla çeşitli konularda kanuni düzenlemelerin hayata geçirilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda 7 farklı kanunda değişiklik yapılırken, söz konusu kanun teklifiyle; 1950-1951 yıllarında Seyhan Nehri'nin seddelerinin yapımı sırasında tahliye edilen vatandaşlar ve Akşehir Gölü'nün kıyı kenar çizgisinin farklı tarihlerde değiştirilmesi sonucunda mağdur olan vatandaşların mülkiyet sorunlarının çözülmesi amaçlanıyor. Teklifle ayrıca; nakil esnasında yakalanan küpesiz buzağı, kuzu ve oğlaklar ile gebe hayvanların kesime sevk edilmesi uygulamasına son verilmesi, mobil telefon kapsama alanının ve internet hizmeti altyapılarının yaygınlaştırılmasını teşvik edecek düzenlemelerin yapılması, 15 Mart 2020 tarihinden sonra ihalesi yapılmış ancak uygulama sözleşmesi imzalanmamış yap-işlet-devret projelerine ilişkin olarak özel bütçeli kuruluşun yanında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının da borç üstlenim anlaşmasında taraf olmasının sağlanması, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanındaki alan kılavuzlarının görev yapmaya devam edebilmelerine yönelik düzenleme yapılması, TCDD ve TCDD Taşımacılık A.
Gelibolu - 01.03.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren "torba kanun teklifi" Meclis Başkanlığına sunuldu
Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı'nda alan kılavuzlarının görev yapmaya devam edebilmelerine yönelik düzenleme yapılacak.
Gelibolu - 01.03.2021
Kara yollarında durum
Keşan-Gelibolu-Eceabat yolunun 58-85.
Gelibolu - 28.02.2021
57. Alay Yürüyüş Komitesinin Bolayır'da başlattığı kültür projesi desteklerle büyüyor
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, vatan şairi Namık Kemal ile Rumeli fatihi Gazi Süleyman Paşa'nın kabirlerinin bulunduğu Bolayır köyünde 57. Alay Yürüyüş Komitesince başlatılan kültür projesine destekler sürüyor.
Gelibolu - 27.02.2021
Gelibolu'da imece usulüyle sokak hayvanlarına bakıyorlar
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında işyerlerinin ve lokantaların kapalı olması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına hayırsever vatandaşlar, imece usulüyle bakıyor.
Gelibolu - 27.02.2021
Şehitler Abidesi, Çanakkale'yi yeni renkleriyle selamlayacak
Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı'ndaki Morto Koyu üzerinde bulunan Hisarlık Tepe'de Çanakkale Savaşları'nda hayatını kaybeden 250 bin şehidin aziz hatırasını yaşatmak amacıyla 250 bin mimari unsur kullanılarak inşa edilen 4 ayaklı yapı, 21 Ağustos 1960'ta Anafartalar Zaferi'nin 45.
Gelibolu - 25.02.2021
Gelibolu itfaiyesinden Milli Eğitim Müdürlüğü personeline yangın söndürme eğitimi
Gelibolu Belediyesine bağlı itfaiye görevlilerince, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli personele yangın söndürme eğitimi verildi.
Gelibolu - 24.02.2021
1915 Çanakkale Köprüsü'nün bağlantı yollarında çalışmalar hızla sürdürülüyor
Blok imalatlarında da yüzde 54 fiziki gerçekleşmeye ulaşıldı. Fabrikada imalat ve montajları sona eren 15 mega blok, Kocaeli'nin Gölcük ilçesindeki Çimtaş tesislerinden Gelibolu Kuru Havuz Bölgesi'ndeki tabliye stok sahasına sevk edildi.
Gelibolu - 21.02.2021
Atalarından kalan peynir helvasını geleneksel tarifiyle 4 kuşaktır üretiyorlar
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde asırlardır yapılan peynir helvası, imalatçı şirketlerden biri tarafından 4'üncü kuşak olarak sürdürülüyor.
Gelibolu - 20.02.2021
Kara yollarında durum
Keşan-Gelibolu yolunun 38-41.
Gelibolu - 18.02.2021
Kara yollarında durum
Keşan-Tekirdağ yolunun 25-29. kilometrelerinde (Ahievren mevkisi) Çanakkale Otoyolu yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım Gelibolu yönünden gidiş-geliş olarak sürdürülüyor.
Gelibolu - 15.02.2021
Gelibolu'da yalnız yaşayan adam evinde ölü bulundu
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde yalnız yaşayan bir kişi, evinde ölü bulundu.
Gelibolu - 15.02.2021
Kara yollarında durum
Keşan-Gelibolu yolunun 17-22'nci kilometreleri arasında Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi kapsamında Kavakköy Kavşağı yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.
Gelibolu - 14.02.2021
Gelibolu'da karda mahsur kalan çifte ekipler yardımcı oldu
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Bayırköy köyünde yoğun kar nedeniyle mahsur kalan çift, ekipler tarafından evlerine götürüldü.
Gelibolu - 14.02.2021
Kara yollarında durum
Keşan-Gelibolu yolunun 38-41.
Gelibolu - 10.02.2021
Kara yollarında durum
Keşan-Gelibolu yolunun 38-41.
Gelibolu - 08.02.2021
Gökçeada ve Bozcaada'ya feribot seferleri iptal edildi (3)
BOĞAZ HATTINDA SEFERLER YENİDEN BAŞLADIÇanakkale Boğazı'nda etkili olan lodos fırtınası nedeniyle geçici olarak durdurulan Gelibolu-Lapseki, Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir hattındaki feribot seferleri saat 22.15 itibariyle yeniden başladı.
Gelibolu - 08.02.2021
Çanakkale Boğazı'nda kuvvetli fırtına nedeniyle feribot seferleri geçici olarak durduruldu
Çanakkale Boğaz ile adalar hattındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ, fırtına nedeniyle Gelibolu-Lapseki, Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir arasındaki seferlerin geçici olarak durdurulduğunu duyurdu.
Gelibolu - 08.02.2021
Gökçeada ve Bozcaada'ya feribot seferleri iptal edildi (2)
BOĞAZ HATTINDAKİ TÜM SEFERLER DURDURULDU Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, Gelibolu- Lapseki, Çanakkale- Eceabat ve Çanakkale- Kilitbahir hattındaki feribot seferlerinin lodos fırtınası nedeniyle geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gelibolu Haberleri | Gelibolu Haber - Haberler - Gelibolu haberleri, son dakika gelibolu haber ve gelişmeleri burada. Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren torba kanun teklifi TBMM Bayındırlık Komisyonunda kabul edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 11:26:34. #1.16#
title