Ssk Haberleri

Ssk haber, Ssk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ssk - 10.11.2020
Kütahya'nın Emet ilçesinde 'koronavirüs' karantinası
Kaymakam Hasan Çiçek başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, ilçede son günlerde artan koronavirüs vakalarına karşı yeni tedbir kararları aldı. Buna göre, Hamam Mahallesi'nde 27 cadde ve sokakta, Akpınar Mahallesi'nde ise 34 cadde ve sokakta bugünden itibaren karantina uygulanmasına karar verildi. Ayrıca Mesleki ve Teknik Anadolu Kız Yurdu karantinaya alınırken, okulda da eğitime 14 gün ara verildiği açıklandı. Açıklamada, "Tarım ile uğraşanların arazide kalmak kaydı ile tüm gün faaliyetlerine izin verilmesine, kamu çalışanları, Bağ-Kur ve SSK kaydı olan işyeri sahiplerinin ve çalışanların faaliyetlerine izin verilmesine oy birliği ile karar verildi" denildi.
Ssk - 7.11.2020
Mahir eller projesinden istihdama destek
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ortaklığında yürütülen "Mahir Eller" Projesi'ne ilişkin desteklerin 2020 yılı için de sürdüğünü kaydeden Adnan Ünverdi, firmaları sunulan avantajlardan yararlanmaya davet etti. Türk ve Suriyeli işgücünün MYK belgelendirme sınavlarının ücretsiz yapılacağını ifade eden Ünverdi, "GSO'nun iştiraklerinden olan, Gaziantep Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (GASBEM) A.Ş. tarafından yürütülen bu proje ile tekstil, makine, ayakkabı, terlik, plastik elektrik gibi 19 sektörde çalışan Türk ve Suriyeli işgücünün kazanılması amaçlanıyor. Sınav öncesi yapılacak 2 günlük MYK belgelendirme yeterlilik eğitimine katılan adaylara toplam 16 Avro eğitim ücreti verilecek. MYK sınavını kazanan, yeni istihdam edilecek veya mevcutta SSK'lı olarak çalışan Suriyeli personelden dolayı, işverene, 6 ay süreli SSK primi ve maaş için aylık 290 Avro ücret ödenecek.
Ssk - 5.11.2020
Kırıkhan'da 7 mahalle karantinaya alındı
Özel sektörde çalışan mahalle sakinleri kurumlarından alacakları "İş yerimizde aktif görev yapmaktadır" yazan belge ve iş yerinde çalıştığına dair SSK Hizmet dökümü belgesi ibraz ettiği takdirde giriş ve çıkışlarına müsaade edilecektir.
Ssk - 25.10.2020
Yapı Kredi'den emeklilere 1.500 liraya varan nakit promosyon
Müşterilerini dinleyerek onların ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan Yapı Kredi, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'ndan emekli Yapı Kredi müşterilerinden Emeklilik Paketi ile Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi ve ATM'lerden yapılan havalelerde ücret almıyor.
Ssk - 21.10.2020
Eski TİSK Genel Sekreteri Kubilay Atasayar vefat etti
Atasayar, 1939 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yaklaşık 15 yıl TİSK Genel Sekreterliği görevini yürüten Atasayar, SSK Yönetim Kurulu ve Rekabet Kurulu üyelikleri de yaptı.
Ssk - 20.10.2020
Kuşadası'nda iki deniz kaplumbağası karaya vurdu
Sürücü, yaptığı açıklamada, ilçedeki SSK Plajı'nda Chelonia Mydas türü yeşil deniz kaplumbağası bulunduğunu, birkaç gün önce yine ilçe sahillerinde aynı türde bir kaplumbağanın da karaya vurmuş olarak bulunduğunu belirtti.
Ssk - 9.10.2020
Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
SSK Genel Müdürlüğü yaptığı döneme ilişkin eleştirilerin anımsatılması üzerine Kılıçdaroğlu, bu dönemin iğneden ipliğe denetime tabi tutulduğunu ancak hiçbir şey bulunamadığını aktardı.
Ssk - 25.9.2020
SGK ile TEB arasında İlaç Alım Protokolü imzalandı
Yapılan reformun en önemli parametresinin Genel Sağlık Sigortası (GSS) uygulaması olduğunu, reformdan önce, sigortalıların sadece mensup oldukları sosyal güvenlik kuruluşunun verdiği sağlık hizmetlerinden yararlandığını ve ilaçlara erişimde üç kurum arasında farklı uygulamalar bulunduğunu anımsatan Yılmaz, şunları söyledi: "SSK'lı olanlar kendi hastanelerinde bulunan eczanelerden, Bağ-Kur ve Emekli Sandığına tabi olanlar ise kendi kurumları tarafından sözleşme imzalanan belli eczanelerden ilaçlarına kavuşabiliyor ve uygulamalar maalesef uzun ilaç kuyruklarına ve birçok mağduriyete neden oluyordu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ssk Haberleri | Ssk Haber - Haberler - Ssk haberleri, son dakika ssk haber ve gelişmeleri burada. Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 03:23:36. #1.14#
title