ÖMER FARUK GERGERLİOĞLU HABERLERİ

Ömer Faruk Gergerlioğlu haber, Ömer Faruk Gergerlioğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ömer Faruk Gergerlioğlu

Ömer Faruk Gergerlioğlu

Doğum Yeri Isparta / Türkiye
Doğum Tarihi 2.11.1965

Ömer Faruk Gergerlioğlu Kimdir ?

Ömer Faruk 02.11.1965 tarihinde Isparta’nın Karaağaç ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. Bursa İmam Hatip lisesini bitirdikten sonra 1990 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirip Iğdır Tecirli Sağlık Ocağı, Bursa Orhaneli Devlet Hastanesi'nde çalıştı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ömer Faruk Gergerlioğlu - Dün
HDP'li Gergerlioğlu: "Öğrenci yurtlarıyla, ev kiralarıyla ilgili çok büyük sorunlar var"
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, öğrenci yurtları ve ev kiralarıyla ilgili çok büyük sorunlar olduğunu ifade etti.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 16.09.2021
HDP'li Gergerlioğlu, Kovid-19'a karşı "aşı olun" çağrısında bulundu
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı olunması çağrısında bulundu.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 26.08.2021
HDP'li Gergerlioğlu: "Denetimli serbestlik ve koşullu salıverilmede sıkıntılar var"
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Denetimli serbestlik, koşullu salıverilme konusunda çok büyük sıkıntılar var. Keyfi gerekçelerle insanlara denetimli serbestlikleri verilmiyor.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 19.08.2021
HDP'li Gergerlioğlu: "Afganistan'daki insanlar büyük bir mağduriyet yaşıyor"
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Afganistan'daki insanların büyük bir mağduriyet yaşadığını söyledi.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 17.08.2021
HDP'li Gergerlioğlu: "Afet hazırlık planları yetersiz"
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye'de afet hazırlık planlarının yetersiz olduğunu savundu.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 11.08.2021
HDP'li Gergerlioğlu: "Orman yangınlarında maddi manevi çok büyük kayıplarımız oldu"
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, yaşanan orman yangınlarında maddi ve manevi büyük kayıpların olduğunu belirtti.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 17.07.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
Anayasa Mahkemesinin "hak ihlali" kararının ardından buna ilişkin Başkanlık Tezkeresi'nin TBMM Genel Kurulu'nda okunmasıyla yeniden milletvekilliği vasfını kazanan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, gündem dışı yaptığı konuşmasında, vekilliğinin sona ermesinin ardından yaşadıklarını anlattı.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 16.07.2021
TBMM Genel Kurulunda, ekonomiye ilişkin kanun teklifinin görüşmelerine başlandı
Yeniden milletvekili vasfını kazanan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ise yerinden söz alarak hukuksuz bir kararla karşı karşıya kaldığını ancak halkın, partisinin ve demokrasinin direnciyle tekrar Meclise geldiğini söyledi.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 16.07.2021
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
TRT'de yeni yönetime getirilen bazı isimlerin çift maaş alıp almayacağı yönündeki soruya ilişkin Turan, şunları kaydetti: "Herkesin bir maaş olması esastır, kuraldır. Kanunla ilgili düzenlemeyi AK Parti iktidarlarında yaptık. Şu an kamuoyunda zaman zaman ağır ithamlarla '10 maaş-20 maaş aldı.' tarzı ifadelerin doğru olmadığını söylemek isterim. İki maaştan fazla maaş alma hakkı yok ve çok az sayıda özel kurumlarda, özel görevlendirmelerde olan insanlarımız var. Bir kişinin bulunduğu pozisyonla ilgili birden fazla yerde görev alması birden fazla maaş anlamına gelmez. Biz bunu kamuoyunda olan rahatsızlıkla beraber değerlendirdik, çalıştık, ortaya çıkan tabloda eksiklik varsa bir daha düzeltiriz. Prensip olarak biz de kamuoyu vicdanını rahatsız etmeyen bir maaş rejimi olmasını doğru buluruz." "FETÖ gibi çok ağır bir tecrübe yaşadı bu toplum" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Din istismarına müsaade etmeyeceğiz." açıklaması hatırlatılarak "Din istismarıyla ilgili mesele gündeminize tekrar neden geldi, bu konuda pratikte bir sorun mu görüyorsunuz?" sorusuna karşılık ise Turan, şunları söyledi: "Din, bu milletin bir gerçeği. Din ilişkilerinin devlet nezdinde, kamuoyunu rahatsız eden, yoran bir hale gelmesini doğru bulmayız. FETÖ gibi çok ağır bir tecrübe yaşadı bu toplum. Tecrübenin bir sonucu olarak da tüm kurumların, tüm ilgililerin; yasama başta olmak üzere gerekli adımları atması, hepimizin görevi diye düşünüyorum. Bu ülkede bir daha FETÖ tecrübesinin yaşanmaması, hepimizin görevi. Tabii ki bu ülkede İslami çalışmalar, cemaatler, dernekler olacak; başka başka dinlerin çalışmaları, gayretleri olacak. Ancak bunu devlete dayatan, kendi içerisindeki sistemini devlet sistemini bozar hale getiren bir anlayışa izin vermemek gerekir. FETÖ, İslami çalışmalar yaptığını iddia ettiği zamanlarda ortaya koyduğu performansıyla sonraki dönemde devletin içerisinde paralel bir yapılanmaya başlamış olması bambaşka işlerdi. Ümit ederim ülkemizde bir daha böyle bir acı tecrübe yaşanmaz. Tüm kurumların da bu konuda, bu bedelden kaynaklı tedbir alması gerektiğini düşünüyorum." "Türkiye'de yasama, yürütme ve yargının farklı çalıştığının en güzel örneklerinden birisi" Anayasa Mahkemesinin "hak ihlali" kararının ardından buna ilişkin Başkanlık Tezkeresinin TBMM Genel Kurulu'nda okunduktan sonra HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun yeniden milletvekilliği vasfını kazandığının hatırlatılmasının ardından değerlendirmesi sorulan Turan, Gergerlioğlu'nun vekilliğine son veren ve tekrar göreve gönderen sürecin yasamanın değil, yargının süreci olduğunu söyledi.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 16.07.2021
AK Parti'den yeni teklifte 'OHAL' revizyonu
'EKSİK VARSA DÜZELTİRİZ' Açıklamaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Parti'li Turan, 'çift maaş' tartışmalarıyla ilgili, "Herkesin bir maaşı olması esası kuraldır. Kanunla ilgili düzenlemeyi AK Parti'li yıllarda bizler yaptık. Şu an kamuoyunda zaman zaman çok ağır ithamlarla '10 maaş aldı 20 maaş aldı' tarzı ifadelerin doğru olmadığını söylemek isterim. Yanlış hatırlamıyorsam 2 maaştan fazla alma hakkı yok. O çok sayıda insan, çok özel kurumlarda, çok özel görevlerde olan insanlarımız da var. Bir kişinin bulunduğu pozisyonla ilgili birden fazla yerde görev alması birden fazla maaş anlamına gelmez. 2'den fazla maaş almak yok diye biliyorum. Biz bunu kamuoyunda olan rahatsızlıkla birlikte değerlendirdik, çalıştık. Ortaya çıkan tabloda bir eksik varsa düzeltiriz ama bendeki bilgi kanunun ifadesi bir kişinin bir maaş alacağı yönündedir. 10 maaşlı 20 maaşlı kimse yok. Varsa da bunu düzeltmek durumundayız. Maaşların kendi yaptığı göreve göre çok olması az olması başka konu, özel sektörle bazı özellikli kurumların kıyaslanması başka konu ama prensip olarak biz de kamuoyu vicdanını rahatsız etmeyen bir maaş rejimi olmasını doğru buluruz" dedi.  'ÜMİT EDERİM BÖYLE ACI TECRÜBE YAŞANMAZ' AK Parti'li Turan, din istismarıyla ilgili soru üzerine de "Din bu milletin bir gerçeğidir. Biz Müslüman bir toplumda yaşıyoruz. Farklı dine mensup vatandaşlarımız da var. Din ilişkilerinin devlet nezdinde kamuoyunu rahatsız eden, yoran bir hale gelmesini doğru bulmayız. FETÖ gibi çok ağır bir tecrübe yaşadı bu toplum. Bu toplumdaki tecrübenin sonucu olarak da tüm kurumların, tüm ilgililerin, yasama başta olmak üzere gerekli adımları atması hepimizin görevi olarak düşünüyorum. Bu ülkede bir daha FETÖ tecrübesi yaşanmaması hepimizin görevidir. Tabi ki bu ülkede İslami çalışmalar, cemaatler, dernekler olacak. Başka başka derneklerin başka dinlerin çalışmaları, gayretli olacak ancak bunu devlete dayatan kendi içerisindeki sistemini devletin sistemini bozar hale getiren bir amaca izin vermemek gerekir, diye düşünüyorum. FETÖ'nün İslami çalışmalar yaptığını iddia ettiği zamanlardaki performansı ile sonraki dönemde devletin içinde paralel bir yapılanmaya başlamış olması bambaşka işlerdi. Ümit ederim ülkemizde böyle bir acı tecrübe yaşanmaz. Tüm kurumların da bu konuda bu bedelden kaynaklı tedbir alması gerekli" diye konuştu.  'TAKDİR ANAYASA MAHKEMESİ'NİN' AK Parti Grup Başkan Vekili Turan, Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararı ardından yeniden Meclis'e dönen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu ile ilgili de "Aslında Türkiye'de yasama, yürütme, yargının farklı çalıştığının, kuvvetler ayrılığının olduğunun en güzel örneklerinden bir tanesidir.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 13.07.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da Ömer Faruk Gergerlioğlu ile ilgili mahkeme kararının henüz Meclis Başkanlığına ulaşmadığına dikkati çekerek, "Sayın Gergerlioğlu'nun tezkeresi okunup bir an önce vekilliği iade edilmelidir.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 13.07.2021
DEVA Parti'li Yeneroğlu, OHAL uygulamalarının 3 yıl daha uzatılmaya çalışıldığını ileri sürdü
DEVA Parti'li Yeneroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "OHAL kapsamında terör suçları bakımından yüzbinlerce soruşturma yürütülmüş, mağduriyetler yığını oluşmuştur. 5-6 milyon insanı ilgilendiren büyük bir dramla karşı karşıyayız. Hukuksuzluk o kadar aşikar hale gelmiş ki Anayasa Mahkemesi, Ömer Faruk Gergerlioğlu ile ilgili oy birliğiyle ihlal kararı vermiştir.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 08.07.2021
Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye'deki muhalefetle ilgili tasarı kabul edildi
Avrupa Parlamentosu üyeleri, HDP'li bazı milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını kınadıklarını, Anayasa Mahkemesinin Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkındaki kararını ve tahliyesini ise memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 08.07.2021
Anayasa Mahkemesinin Gergerlioğlu kararı Resmi Gazete'de
Anayasa Mahkemesinin HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun bireysel başvurusunda verdiği hak ihlali kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 07.07.2021
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "Ömer Faruk Gergerlioğlu vekilimizin derhal, bir an önce vekilliğinin de iade edilmesi gerekiyor.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 07.07.2021
HDP Eş Genel Başkanı Buldan'ın yargılandığı davaya devam edildi
Buldan'ın avukatları, HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'na ilişkin Anayasa Mahkemesi kararını hatırlatarak, müvekkil ile Gergerlioğlu'nun durumunun aynı olduğu gerekçesiyle davanın durdurulmasını talep etti.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 07.07.2021
6 Temmuz 2021 Haberleri
6 Temmuz 2021 Manşet Haberleri.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 06.07.2021
TBMM Genel Kurulu
Anayasa Mahkemesi'nin, milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu için ihlal kararı verdiğini hatırlatan Beştaş, Gergerlioğlu'nun bir an önce yeniden yargılanması, beraat etmesi ve Meclis'teki yerine dönmesi gerektiğini savundu.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 06.07.2021
HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu tahliye edildi
HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinin kararının ardından Sincan Kapalı Cezaevinden tahliye edildi.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 06.07.2021
Kılıçdaroğlu: CHP'de genel başkanlık yapmış herkesin başımızın üstünde yeri var
CHP lideri Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal hakkındaki iddialarla başlayan parti içi tartışmalara vurgu yaparak, "Son günlerde garip bir tartışma var. Önce kendi ailemize seslenmek zorundayız. Mustafa Kemal Atatürk'ten bu yana CHP'de genel başkanlık yapmış herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Türkiye'nin bu kadar derdi varken, bu kadar büyük rezaletler yaşanırken, olayı başka bir tartışma atmosferine çekmek, hem partiye ihanettir hem Türkiye'ye ihanettir. Şöyle bir algı oluşturmak istiyorlar; 'Zaten iktidar simsiyah. Yozlaşmış bir yönetim var. Oyumuzu kime verelim? CHP. CHP de onlar gibi'. Hayır efendim. CHP tertemiz bir partidir. Verilmeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Dolayısıyla bu gereksiz tartışmadan herkesin süratle çıkmasını istiyorum" diye konuştu.  'GERGERLİOĞLU' AÇIKLAMASI: BU MUDUR ADALET? Kılıçdaroğlu, milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu ile ilgili Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararıyla ilgili "AYM bir karar aldı, 'Serbest bırakın' dedi ama hala içeride.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 01.07.2021
Anayasa Mahkemesi, eski milletvekili Gergerlioğlu'nun bireysel başvurusunda hak ihlali kararı verdi
Anayasa Mahkemesi, milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun bireysel başvurusunda, hak ihlali kararı verdi, Gergerlioğlu'nun tahliyesine hükmetti.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 24.06.2021
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, eski Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'na sosyal medya hesabı üzerinden yapılan küfürlere karşı yapılan suç duyurularından bir netice alınmadığını, söz konusu kişiler hakkında yargının harekete geçmediğini ileri sürdü.
Ömer Faruk Gergerlioğlu - 28.04.2021
Gergerlioğlu'na TBMM'deki eylemi nedeniyle iddianame
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında, TBMM'deki eylemi nedeniyle 'kamu görevini usulsüz üstlenme' ve 'iş yeri dokunulmazlığını ihlal' suçlarından 5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ömer Faruk Gergerlioğlu Haberleri | Ömer Faruk Gergerlioğlu Kimdir - Haberler - Ömer Faruk Gergerlioğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP'li Gergerlioğlu: Öğrenci yurtlarıyla, ev kiralarıyla ilgili ço
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 07:08:54. #1.14#

title