Haberler

Gergerlioğlu: 100 bine yakın öğretmen ataması yapılması gerekirken sadece 20 bin atama yapılıyor

Güncelleme:

DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, 100 bine yakın öğretmen ataması yapılması gerekirken 20 bin atama yapılmasına karar verildiğini belirterek, 'Bunlar arasında mülakat seçimi yapılıyor. Bunlar haksız, hukuksuz uygulamalar.' dedi.

DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, 100 bine yakın öğretmen ataması yapılması gerekirken 20 bin atama yapılmasına karar verildiğini belirterek, "Bunlar arasında mülakat seçimi yapılıyor. Bunlar haksız, hukuksuz uygulamalar." dedi.

Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Sinan Ateş cinayetine ilişkin hazırlanan iddianameyi eleştirdi. İddianamede, cinayetin gerçek nedenini araştırma ve bulma isteği olmadığını savunan Gergerlioğlu, "Neden bu cinayetin işlendiğine dair araştırmanın yapılmadığı bir iddianame ortada. Katiller, azmettiriciler bulunmak istenmiyor. İşler 1-2 tetikçinin üzerine yıkılmak isteniyor ve böylece bu işten kurtulmaya çalışılıyor. 1,5 yılda hazırlanan iddianame fos çıktı." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin öğretmen atanacağına yönelik açıklamasını değerlendiren Gergerlioğlu, 100 bine yakın öğretmen ataması yapılması gerekirken 20 bin atama yapılacağını söyledi. Gergerlioğlu, "20 bin atama yapıldığında bu insanlar öğretmen mi olabilecekler, hayır. Mülakata girecekler, torpilliler öğretmen olacak. İktidarın yol verdikleri öğretmen olacak, hoşuna gitmedikleri öğretmen olamayacak. Bekleyen 100 bin öğretmenin ancak beşte biri atanıyor. Bunlar arasında mülakat seçimi yapılıyor. Bunlar haksız, hukuksuz uygulamalar." ifadelerini kullandı.

Danış'tan basın toplantısı

DEM Parti Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş da düzenlediği basın toplantısında terör örgütü DEAŞ tarafından Irak'tan kaçırılan Ezidi ailelerin çocuklarının internet siteleri üzerinden satıldığı iddialarını gündeme getirdi.

Kaynak: AA / Politika

Ömer Faruk Gergerlioğlu Milletvekili DEM Parti Kocaeli Politika Güncel Haberler

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Bakmadan Geçme

Bugün BORSA açık mı? 20 Haziran Perşembe BORSA kapalı mı, açık mı? Borsa İstanbul kaçta açılıyor? Bugün PTT açık mı? 20 Haziran Perşembe PTT kapalı mı, açık mı? Bugün sağlık ocakları açık mı? 20 Haziran Perşembe sağlık ocakları kapalı mı, açık mı? Bugün resmi tatil mi? 20 Haziran Perşembe resmi tatil mi, değil mi? Bugün devlet daireleri ve kamu kurumları açık mı? EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title