Ales Haberleri

Ales haber, Ales son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ales 13.7.2020
ÖSYM Başkanı Aygün: ALES sonuç açıklama tarihi 7 Eylül olarak güncellenmiştir
ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) sonuç açıklama tarihinin 7 Eylül olarak güncellendiğini duyurdu.
Ales 13.7.2020
Son dakika... ALES sonuçları erken açıklanacak
Son dakika gelişmesine göre ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, adayların lisansüstü başvurularını yapabilmelerine imkan tanımak için, daha önce takvimde 16 Eylül olarak ilan ettikleri Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/1) sonuç açıklama tarihinin 7 Eylül olarak güncellendiğini bildirdi.
Ales 13.7.2020
Son dakika haberleri | flaş
Son dakika haberleri: ÖSYM Başkanı Halis Aygün: 16 Ağustos tarihinde uygulayacağımız ALES'e girecek adaylarımızın lisansüstü başvurularını yapabilmelerine imkan tanımak için, daha önce takvimimizde 16 Eylül olarak açıkladığımız ALES sonuç açıklama tarihi 7 Eylül olarak güncellenmiştir.
Ales 13.7.2020
flaş
ÖSYM Başkanı Halis Aygün: 16 Ağustos tarihinde uygulayacağımız ALES'e girecek adaylarımızın lisansüstü başvurularını yapabilmelerine imkan tanımak için, daha önce takvimimizde 16 Eylül olarak açıkladığımız ALES sonuç açıklama tarihi 7 Eylül olarak güncellenmiştir.
Ales 8.7.2020
Kaspersky şirketlere vakalara otomatik müdahale imkanı tanıyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaspersky Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dmitry Aleshin, teknoloji ve siber güvenlik alanının hızla değiştiğini belirterek, şunları kaydetti: "Bu nedenle, kurumlar aynı kaynakları kullanarak daha fazla sorunla başa çıkmak zorunda kalıyor.
Ales 6.7.2020
İtalya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 34 bin 869'a yükseldi
Buna göre, ülkedeki aktif yeni tip koronavirüs vaka sayısı 14 bin 709'a geriledi. Bugüne kadar Kovid-19 bulaşanların toplam sayısı ise 241 bin 819'a ulaştı. Son 24 saatte 208 yeni vaka kaydedildi. İyileşenlerin sayısı, bugün 133'lük artışla 192 bin 241'e çıktı. Kovid-19'dan hayatını kaybedenlerin sayısı, son 24 saatte 8 artarak 34 bin 869'a yükseldi. Ülke genelinde bugüne kadar 5 milyon 660 bin 454 test yapıldı. Bangladeş'ten gelen uçaktaki yolculardan yeni vakalar çıkmaya devam ediyor Lazio Bölgesel Yönetimi'nin sağlık işlerinden sorumlu üyesi Alessio D'Amato da yaptığı açıklamada, Bangladeş'ten gelen uçaktan inen 12 yolcuda daha Kovid-19'a rastlandığını ve böylece toplam sayının 39'a yükseldiğini aktardı.
Ales: The Cuban FilmiAles 3.7.2020
Ales: Tommaso FilmiAles 2.7.2020
Ales 2.7.2020
ALES için yeniden başvuru alınacak
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için yeniden başvuru alınacağını bildirdi.
Ales 24.6.2020
Son dakika haberi! BM'nin 28 çalışanı Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
BM Cenevre Ofisi Sözcüsü Alessandra Vellucci, yaptığı yazılı açıklamada, 21 Haziran itibarıyla 1140 BM çalışanında Kovid-19 vakasının tespit edildiğini bildirdi.
Ales 10.6.2020
YÖK'ten tez aşamasındaki lisansüstü öğrencilerine ek süre hakkı
Öte yandan, konservatuvar programları ile güzel sanatlar fakültelerinin sadece özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul eden programlarının enstitülerdeki ana sanat ve ana bilim dallarına öğrenci kabulünde 2 Ocak 2021'e kadar ALES puanı aranmayacak.
Ales: Cash Truck FilmiAles 8.6.2020
Ales 8.6.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM -TEKRAR
Kümbet evleri, ilk İslam üniversitesinin kalıntıları, Emeviler döneminden kalan Ulu Cami ve tarihi kalesi ile yerli ve yabancı turistlerin seyahat rotasında yer alan Şanlıurfa'nın Harran ilçesine 20 kilometre mesafedeki Bazda Mağaraları da keşfedilmeyi bekliyor.
Ales 8.6.2020
Son dakika güncel: Serebral palsi hastası Mustafa, klavyeyi burnu ile kullanarak ikinci kitabını yazıyor
'KORANAVİRÜS İÇİN DUYGULANDIRAN YAZI' Koronavirüs salgını nedeniyle evde kalındığı dönemde, engellilerin neler yaşadığını herkesin anladığını düşündüğünü belirten Mustafa Erol, pandemi günlerinde evde yeni kitabı üzerinde çalıştığını kaydetti. Erol, salgın döneminde evde kalınmasıyla ilgili düşüncelerini bilgisayarına şu şekilde not düştü: "'Evlerinize kapandığınız zaman neler hissettiniz?', sevgili dostlar. Özgürlüğünüzün kısıtlandığını hissettiniz. Hissetmekten ziyade bunu yaşıyorsunuz. Hep birlikte yaşıyoruz öyle değil mi. Evden çıkamayıp özgürlüğünüz kısıtlanınca kendinizi bir nevi engelli gibi hissettiniz mi? Kendinizi bir engellinin yerine koyabildiniz mi? Bir engellinin nasıl yaşadığını bağımsızca dışarıya çıkmadığı için neler hissettiğini bir yerden bir yere gitmeye ihtiyaç duymanın nasıl bir duygu olduğunu anladınız mı? Birbirinizden uzak kalınca birbirinizin değer ve kıymetini daha iyi anlayabildiniz mi?  Sizi bilmem ama ben dostlarla birlikte olmayı çok özledim. İnşallah bu zor günler en kısa sürede biter. Bu süreç bitene kadar da evinizden çıkmayın sevgili dostlar" diye yazdı.  'TUTTUĞUNU KOPARAN BİRİ' Mustafa ile yakından ilgilenen annesi Hatice Erol, "Mustafa zor doğum sonrası spastik engelli olarak dünyaya geldi. Çok sayıda doktora götürdük ama çare olmadı ve bu zamana kadar fizik tedavi aldı. Fizik tedavilerin faydası ayağının üzerine basabilmesi oldu. Mustafa çok azimli ve hayata hiç küsmedi.  3 Mayıs'ta Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES) girecekti.
Ales 8.6.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Kümbet evleri, ilk İslam üniversitesinin kalıntıları, Emeviler döneminden kalan Ulu Cami ve tarihi kalesi ile yerli ve yabancı turistlerin seyahat rotasında yer alan Şanlıurfa'nın Harran ilçesine 20 kilometre mesafedeki Bazda Mağaraları da keşfedilmeyi bekliyor.
Ales 5.6.2020
BM, Libya'daki ateşkes görüşmelerinin başladığını duyurdu
BM Cenevre Ofisi Sözcüsü Alessandra Vellucci, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen haftalık basın toplantısında, BM Libya Destek Misyonu'nun (UNSMIL), "Libya hükümeti ile darbeci Hafter milislerinin ateşkes görüşmelerine yeniden başlamayı kabul ettiği" yönündeki açıklamasına ilişkin AA muhabirinin sorusunu cevapladı.
Ales 3.6.2020
Son dakika haber... Pakistan'da 45 milyon yıllık olduğu tahmin edilen hamsi fosili bulundu
Michigan Üniversitesi Çevre ve Dünya Bilimleri Departmanında araştırmacı olarak görev yapan Alessio Capobianco başkanlığındaki grubun hazırladığı çalışmaya göre fosilin daha önce Belçika'da da bulunan kılıç dişli hamsi fosiliyle aynı türden olduğu ifade edildi.
Ales 30.5.2020
Son dakika! İtalya'da hükümetin Kovid-19 salgını sürecinde ekonomiyi toparlayamaması protesto edildi
İtalya'nın AB'den ayrılmasını savunan göstericilerin, "Avroya hayır, İtalya AB'den çıkmalı" pankartları açtığı görüldü. Gösteriyi düzenleyenlerden Alessandro Ruffoni, AA muhabirine yaptığı açıklamada, avronun tek çıkış yolu gibi sunulmasına karşı olduklarını, avro dışında ikinci bir para birimi olması gerektiğini savundu.
Ales 20.5.2020
Voleybol söyleşileri devam ediyor
Söyleşide, A Milli Kadın Voleybol Takımı Kondisyoneri Alessandro Bracceschi, "Voleybolda Atletik Performans Antrenörünün Rolü" konulu sunum yaptı.
Ales 13.5.2020
İtalya'da aşırı sağcı vekilden Müslüman Romano'ya Meclis kürsüsünden hakaret
İtalya'da aşırı sağcı Lig Partisi Milletvekili Alessandro Pagano, Afrika'da kurtarılan ve İslamiyet'i seçen İtalyan vatandaşı Silvia Romano için "yeni terörist" ifadelerini kullandı.
Ales 9.5.2020
Aliağa Belediyesi, 18. Altın Örümcek Web Ödülleri'nde finale kaldı
Aliağa Belediyesinden yaşamı kolaylaştıran dijital projeler Aliağa Belediyesi 2020 yılında kurduğu www.aliagasemtpazari.com online alışveriş portalı ile virüs salgını mücadelesinde evlerinden çıkamayan vatandaşların kapısına sebze, meyve, bakliyat ve doğal ürünleri ulaştırıyor. Virüsle mücadele sürecinde Sosyal izolasyona büyük destek olan proje kısa sürede Tüm Türkiye'de örnek bir proje olarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Teknolojik projelerini sürdüren Aliağa Belediyesi son olarak, virüsle mücadele sürecinde evlerinde bulunan öğrencilere yönelik de uzaktan eğitim projesini hayata geçirerek Aliağa Belediyesi Online Eğitim Sistemi'ni (ALES) kurdu.
Ales 4.5.2020
Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Soytürk, Edirne'nin fethinin 659. yıl dönümünü kutladı
Edirne'nin her medeniyet için özel ve önemli bir kent olduğuna vurgu yapan Soytürk, şunları kaydetti: "Denilirse ki şehirler süsleriyle vardır. Edirne'nin süsleri hazırdır. Bir yanda Selimiye bir yanda Kırkpınar. Biri ruhun meş'alesi, diğeri kuvvetin yansıması.
Ales 20.4.2020
Pandemi günlerinde Türk yükseköğretimi
Pandemi döneminden etkilenecek bir diğer konumuz ise YKS, ALES, KPSS, YÖKDİL ve benzeri genel sınavların ne zaman ve ne şartlarda yapılacağıdır.
Ales 14.4.2020
YÖK'ten doktora mezunlarına ALES muafiyeti düzenlemesi
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), doktora mezunlarından yeniden yüksek lisans ve doktora yapmaları halinde istenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) şartını kaldırdı.
Şu an buradasınız: Ales Haberleri | Ales Haber - Haberler - Ales haberleri, son dakika ales haber ve gelişmeleri burada. ÖSYM Başkanı Aygün: ALES sonuç açıklama tarihi 7 Eylül olarak güncellenmiştir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 14.7.2020 23:33:42. #1.15#
title